- Zaalberg huldigt nz. acht jubilarissen Melldiaiidelaar mild gestraft aker C. van Leut overleden Tuinfeest voor het Kinderhuis Nw.-Voordorp N.T.B. conflict voor rechter Voor Alphens kantonrechter LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 JULI 1963 Tijdens een geanimeerd samenzijn gisteren in de koffiekamer van Den Burcht'' heeft het acht jubilarissen van de N.V. Kon. Ned. Fabriek J\ Wollen Dekens v/h J. C. Zaalberg Zn. niet aan belangstelling en wardering ontbroken. öet waren de heer J. van Tongeren, |e als magazijnbediende deze dag de jaar volmaakte, en de „zilverlin- jtT, de heren W. Broers, baas van t voUerij, J. Bavelaar, ketting- Ibeerder W. Koppers, getouwstel- r, N. Blansjaar, stukkendroger, C. t Haas, óekenopmaker en J. Zirkzee ekenwever. In him gezelschap be- jnd zich eveneens mej. G. A. J. lardenberg, die als bedrijfsadmini- ratrice haar koperen jubileum lerde. Met de directeur, de heer H. I. J. chrandt, waren bij deze jubilea-vie- mg aanwezig de staf van Zaalberg l verder het leidinggevend perso- eel, de afdelingschefs en leden van l Ondernemingsraad. De heer chrandt, als eerste spreker, belichtte t gevarieerde kwaliteiten van elk er jubilarissen, waarvan de heren avelaar en Koppers een actief aan- eel in de Ondernemingsraad heb- sn. Spreker had bijzondere waarde - Dg voor de wijze, waarop ieder zijn laats in het productieproces in wint. Voor de heer Van Tongeren {tekende dit jubileum tevens een (scheid van Zaalberg. Hij gaat de enst met pensioen verlaten. Goede ren van een welverdiende rust wer- »n hem toegewenst. Voor alle, jubi- •n had de heer Schrandt een tloppe met inhoud. De heer J. Ippo, die namens de Onderne- —tngsraad sprak, schonk aandacht B in de prettige sfeer in het bedrijf jiwartoe een ieder op zijn plaats heeft AIngedragen. Namens deze raad kre- !D de jubilarissen eveneens een be- Kg onder couvert en een kist siga- m aangeboden. Voor mej. Harden- yg en voor de dames van de „Zaal- (rgs getrouwen" waren er bloemen. 3l||Nadat de heer A. Thorn namens M11 'tt administratief personeel sigaren B ad aangeboden, richtte de heer Ver- bestuurder van de R.-K. 1111 ferkmeestersbondzich speciaal tot heer Broers, die reeds vele jaren cel uitmaakt van deze Bond. Ten- filflbtte voerde de heer H. Smits dis- M,3flctsbestuurder van de R.-K. Werk- emersbond „St.-Lamöertus" het d. Spreker memorerde de vele iviteiten, welke de heer Bavelaar zijn functie van penningmeester SU Ut rissei HKveloj ^^ilipi Waterpolonieuws IcIQ-Re Sleutelstad is weer twee pun- in rijker" met die plezierige ge- B ach te. die gisteravond in „De Zijl" mjkks en rechts werd uitgesproken, llll|n de Leidse supporters na de 6—3 verwinning op het Amsterdamse AAIZ '70 naar huis gegaan. En de rest llllr®'* hen waarschÖnlijk koud ge lten, want door die twee kostbare lonten bracht De Sleutelstad zich Loiter in veiligheid De 63 zege zegt niet bepaald veel. Amsterdammers moesten het zon- Daatselaar en Trimp stellen en AZ-ploeg steeg daardoor geen inblik tot het aanvaardbare peil een tweede klasser. Vooral in derde en vierde speeltijd hebben Amsterdammers liggen te stunte als beginnelingen. En omdat ze ook nog het mondje gingen i, was het vlug gebeurd, want is Iets waar de merkwaardige iter Wijkmeyer niet tegen Maar hoeveel spelers Wijkmeyer de kant opzwiepte, de heren in lachen: men kende de arbiter ers langer dan vandaag Er zat onmiddellijk enig leven in brouwerij. Rob Brinkhof knalde leer in de richting van Sleutel- l-doelman Blnnemkamp en dat 01. De Leidenaars „roken" het maar pas nadat Paul Brink voor nummer „2" had gezorgd, leinde Wim van Rooyen de ach- md: 12. Zo begon men aan de le acte. Bob Brinkhof maakte er van, het liet De Sleutelstad Toch gaf dat de beslissing. 5t profiteerde Aad van Tilburg een numerieke meerderheid en id ist*n even later de kwebbelende „t.an- Di epen veen, Brinkhof en Jonc- rwarara naar de kant werden gestuurd, ir bmgde Cock van der Wilk voor de abü pijkmaker. De Sleutelstad drukte teel flor. Bredeveld, Van Rooyen en utpaan schoten raak: 6—3. gééiEén speeltijd heeft het er in Poel- l, wteer uitgezien, dat de Aikmaarse veiAW revanche zou gaan nemen op rre Leidsche Zwemclub. Maar toen ysteefces Witte er eenmaal 01 van had blaakt, stokte er iets in de Alk- :osteifcarse ploeg: men miste „allesdoe- ie hofcr" Bdb van Bekkum, die met een blesseerde arm treurig vanaf het :je stond toe te kijken. In de ide, derde en vierde speeltijd ging iW k.o., want de ruim opgezette ""-aanvallen, waren niet te stop- 7—3. derde speeltijd bracht in het ïrdamse Jan van Gaalenbad bij Tijn—De Zijl de beslissing. Want enige merkwaardige fluittonen scheidsrechter Scheer en enkele tjes van een Zijldefensie. die er lelijk niet meer in geloofde. (W&men de Amsterdammers van wat£71 op 6—1 Het duidelijk: De ging ten onderDat het ten- 63 werd was niet belangrijk. _f.De Zijl speelde zonder de steun- 'k-en Plezier, Bergman en Van der sn. e LZC-reserves, met invallers voor 'c en Leune, konden het in Heem- e tegen HPC 3 niet bolwerken, a bij de rust reeds met 10 te heb- 'i achtergestaan, werd het tenslot- feen 31 nederlaag, waardoor men Tt kampioensfeest een weekje moest BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN HRobby. z. v. R. Woltlng en J. Ver- Tt. Jacobus Johannes, z. v. J. van 'en en C. J. Teegelaar. Astrid b i«e, d. v. A. C. Kleljn en J. L. van Wt. Christlanus Cornells, z. v. L. Kor-< JJJn en C. van der Helm. Johannus pulus Rudolfus, z. v. C. L. P. Jullen I1 J. H. Kuipers. Richard Paulus Dé- Jre. z. v. C. H. Verstraeten en C. Pl- taar. Rla. d. v. J. van der Nat en M. Bonte. Mattheus Hendrlcus Corne- z. v. H. T. Opdam en A. A. M. ">gkamer. Johanna Hermlna. d. v. B. «(jenbrlnk en H. G. Hoeflaak. OVERLEDEN J. G. Groenewegen, 54 Jaar. man. J. Carller, 83 Jaar, vrouw. 6. Bonte, 6 Jaar, man. A. R. van der Tuin, 65 #*r, man. G. G. Appelman, 63 Jaar, ijd. v, J. G. den Hollander. J. C. H. jjj® Halm, 68 Jaar, echtgen. v. C. Nle- van de Leidse afdeling- van „St.- Lambertus" aan de dag legt cm in dit woord van waardering en hulde ook de beide afdelingsleden, de he ren Koppers en De Haas te betrek ken. Onder leiding van de heer A. J. Peltenburg zorgden enkele perso neelsleden voor een muzikale om lijsting van dit feestelijk samenzijn. Vandalisme In de afgelopen nacht hebben van dalen tal van vernielingen aange bracht in de Ir. Driessenstraat en Middelstegracht geparkeerd staande auto's. Men had het vooral op auto spiegels voorzien. Eventuele getui gen worden verzocht zich te melden bij de afdeling recherche van het Politiebureau. Geveilde percelen Ten overstaan van: notaris J. C. v. Eek te Leiden. Woonhuis en erf Oude Singel 6 in bod f. 14.400, na afmij ning: f. 15.000; dit perceel is niet verkocht. Notaris W. S. Jongsma te Leiden: Woonhuis en erf Regentesselaan 29 (oi in bod: f. 28.800. koper: J. C. G. Alkemade te Voorschoten, q.q. voor: f. 28.800. Woonhuis en erf Stille Rijn 10 in bod: f. 15.200, koper: J. v. Iterson te Leiden, q.q. voor: f. 24.700. I Poolse kritiek op bisschoppen en intellectuelen De Poolse partijleider Gomoelka heeft gisteren in Warschau een grote rede gehouden over de ideologische en culturele politiek. Verscheidene passages hadden betrekking op de verhouding tussen de staat en de r.-k. kerk. Gomoelka beschuldigde de Poolse bisschoppen ervan af te wü- ken van het pad. dat door Paus Jo hannes is uitgezet. Gomoelka zei, dat reactionaire krachten steun vinden binnen de r.-k. hiërarchie in Polen. Voorts viel Gomoelka verscheidene sociologische auteurs aan. dieWesteu- ropese en Amerikaanse literatuur als basis voor hun publikaties zouden hebben gebruikt. Gomoelka huldigde het standpunt van Moskou, dat er geen „coëxistentie" (samengaan) op ideologisch gebied mogelijk is. Gomoelka kondigde aan. dat een permanente ideologische commissie zal worden gevormd om de propa ganda onder de intellectuelen en in de boezem van de partij te leiden. Het I partijapparaat heeft dikwijls blijken 1 va nontoereikendheid gegeven, aldus de partijleider. De scherpste kritiek van Gomoelka trof de intellectuelen. De vermanin gen van de autoriteiten aan hun adres waren tot op heden zonder ef fect gebleven. Sommige intellectuelen vluchten voor hun politieke verant woordelijkheid, anderen negen naar de ideologie van de bourgeoisie of naar pessimistische of cynische denk wijzen uit het Westen. Ook de pers kreeg er van langs wegens de neiging tot systematische kritiek vol bitter heid en scepsis. De ontspanningstijdschriften vroeg hij de artikelen over het leven in het Westen en het privé-leven van film sterren te vervangen door artikelen, die de werkelijke toestand van de werkende klasse in de kapitalistische landen weergeven. Ernstig ongeluk op Levendaal Hedenochtend om circa 10 uur is de 76-jarige mevr. Choufour, wonen de aan de Zoeterwoudsesingel bij het oversteken van het Levendaal ter hoogte van de Kraaierstraat door 'n bus, rijdende in de richting Plantage gegrepen. In zeer zorgwekkende toestand heeft de EHD het slacht offer, dat reeds het eerste gedeelte van de oversteekplaats was gepas seerd, naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Ook de buschauffeur, die een shock opliep, moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Getui gen van deze aanrijding worden ver zocht zich voor het geven van inlich tingen te vervoegen bij de afdeling verkeer van het Politiebureau. In de ouderdom van 74 jaar is gis teravond omstreeks 9 uur in het St.- Elisabethziekenhuis te Leiden over leden. de heer C. van Lent, directeur van de N.V. Scheepswerf C. van Lent en Zonen te Kaag. De heer Van Lent begon in 1917 met zijn zwager, de heer A. Aker boom een werf in de Kaag en zette deze in 1947 voort met zijn zoons. Hij begon met de bouw van pramen, maar schakelde later over op zeil boten en jachten. Dc werf bouwde veel schepen voor buitenlanders. De laatste grote opdracht was het jacht voor Henri Ford II, dat anderhalf miljoen gulden kostte. Dit schip is enige maanden geleden afgeleverd. In Kaagdorp nam de heer Van Lent een vooraanstaande plaats in. Hij behooide tot de stichters van de r.-k. kerk en was meer dan 25 jaar bestuurslid van de ijsclub en de oranjevereniging. Zijn verscheiden heeft in Kaag diepe indi-uk gemaakt, vooral bij het personeel van de werf. De overledene was een humaan en geliefd directeu/, die ook veel be langstelling had voor de persoonlijke- en gezinsbelangen van zijn medewer kers. Rouwcentrum voor Leiden gewenst De Coöp. Vereniging voor Uitvaart- vei-zorging U.A. Leiden en Omstreken heeft gisteravond in de bovenzaal van „Old Dutch" haar algemene jaarver gadering gehouden. In zijn openings woord wijdde de waarnemend voor zitter. de heer C. M. Middelkoop, al lereerst enige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van de oud- voorzittei-, de heer J. G. van dei- Zeeuw en het bestuurslid, de heer A. F. Wickel, die op 1 juni j.l. vrij plot seling is overleden. In zijn jaarrede wees hij op het feit, dat de vereniging zich ook in 1962 weer in hoge mate dienstbaar heeft gemaakt aan de gemeenschap. Door het steeds toenemend aantal leden en gelet op de hoogbouw, als mede de te kleine woningen, doet zich ook in Leiden, aldus spreker, steeds meer de behoefte gevoelen aan een rouwcentrum. Spreker deed een drin gend beroep de vereniging te steunen in haar plannen om dit centrum te realiseren. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer C. Ph. F. Zeiler, kwam naar voren, dat de coöperatieve uit- vaarfcgedachte ook in Leiden steeds meer veld wint. Het aantal vei-zorgde uitvaarten bedroeg in 1962 in totaal ruim 50ró meer dan in het daaraan voorafgaande jaar: het aantal leden steeg per ui-timo 1962 tot ruim 4000. Het jaarverslag van de penningmees- tei\ de heer W. G. J. van der Linden, gaf blijk van een uitstekend finan cieel beheer. Prinses Irene, die in Spanje verblijft voor studie van het Spaansheeft een bezoek ge bracht aan een natuurgetrouwe nabootsing van het Forum Ro- manum. welke in Las Matas is gebouwd voor de verfilming van de nieuwe speelfilm ,,De onder gang van het Romeinse rijk De Prinses tussen de decors in ge sprek. VOORSCHOTEN Het Kinderhuis Nieuw-Voor- dorp in Voorschoten, Leidseweg 96, organiseert hedenmiddag en -avond een groot tuinfeest. De opbrengst van de vele attracties en verkoop- stands is bestemd voor de vakantie- pot, 1963. De vakantiebesteding van 136 kinderen, die in het tehuis ver blijven, baart de leiding veel zor gen. De financiën spelen daarbij een grote rol. Men kan deze zorgen hel pen verlichten door vandaag het tuinfeest te bezoeken. WARMOND KERKDIENSTEN Herv. Gemeente: 10 uur: ds. H. L. Boonstra. Bediening Heilig Avond maal; 7 uur: ds. H. L. Boonstra, be diening Heilig Avondmaal en dank zegging. Partijen scherp tegenover elkaar (Van onze Haagse coi-respondent) Dinsdag 16 juli zal de vice-presi dent van de rechtbank in Den Haag, mr. \V. Th. D. A. van Eek, uitspraak doen in het kort geding dat de af gezette voorzitter van de Ned. Toon kunstenaars Bond (NTB), de heer H. Meijer, en de Bondspenningmeester, de heer C. H. D. Mackenzie, hebben aangespannen tegen waarnemend voorzitter A. Schweitzer en NTB-se- cretaris M. Ferares. Dit kort geding, dat gisteimorgen voor de vice-president diende, is een rechtstreeks gevolg van de moeilijk heden die sinds de boycotactie van februari binnen de NTB zijn gerezen. Die moeilijkheden leidden tot een bestuurscrisis, die voor het NW, waartoe de NTB behoort, aanleiding was de Bond te schorsen. De eisers trachten via dit geding vooral ook de heer Ferares, die voor het NVV een onaanvaardbare figuur is, weg te krijgen. De heer Ferares is het enige lid van het v.m. dagelijks bestuur van Feijenoord betaalt IV2 ton voor Haak (Van onze Haagse correspondent) De duurste transfer van die seizoen staat voor de deur. Feijenoord is be reid aan de Haagse ere-divisieciub ADO f 150.000.- te betalen voor recht- back Guus Haak. die zesmaal het Oranje-shirt om de schouders droeg. Haak die zeven jaar geleden van V.C.S. naar ADO overging, kreeg moeilijkheden met het ADO-bestuur, toen hij, aldus het bestuur, zonder toestemming te hebben gevraagd met vakantie ging. terwijl de Hagenaars nog de bekerfinale tegen Willem 2 1 moeten spelen. Haak stelde daartegenover, dat hy trainer Ernst Happel zijn vakantie plannen had meegedeeld. Vorige week zondag op vakan tie in Italië stelde Haak het ADO bestuur schriftelijk op de hoogte van zijn verlangen hem op de transfer- lijft te plaatsen. De besprekingen tussen het bestuur van Feijenoord en Guus Haak zelf, die gisteren in Den Haag zijn ge voerd. verkeren in een vergevorderd stadium. Aan de Hazelhorstschool te Delft is geslaagd voor het diploma crea- i lieve handvaardigheid voor jeugd- leiding (A en B> mej. E. Staats al- hier. In zijn dankwoord betrok de waar- nemend voorzitter eveneens de uit- vaartleider, de heer G. M. Seugling. De heer Middelkoop, tot dusver waarnemend, werd bij acclamatie de finitief tot voorzitter gekozen, dc pe riodiek aftredende heren H. J. Fran se, C. Ph. F. Zeiler, W. F. van dei- Leek, G. W. L. Momiee en J. Ent werden eveneens in htm functies her- j kozen. I de NTB. dat de boycotactie gericht tegen de N.T.S., wilde voortzetten. Door het toedoen van eisers is dat niet geschied. De heer Ferares bereidt thans sa men met de heer Schweitzer een con gres van de NTB voor. dat op 10 juli wordt gehouden. Wanneer dit con gres het standpunt van de heer Fe rares deelt zal het NVV op 18 juli zeker besluiten tot uitstoting van de bond uit het NVV. Dat nu willen eisers voorkomen. Namens deze laatsten pleitte mr. J. E. van der Starp uit Den Haag, die constateerde dat de heer Ferares ten onrechte een bestuursfunctie uitoe fent. Hij heeft ontslag genomen en dat ontlsag is niet ongedaan ge maakt- Eisers vragen de gedaagden te veroordelen tot onthouding van iedere handeling, die uit naam van de NTB wordt gedaan. Dit op straffe van een dwangsom van f 100.- per dag per overtreding. Mr. J. H. Smeets uit A'dam, plei tend voor de gedaagden, ontwikkelde een reeks bezwaren teen de dagvaar ding. die hij „obscuur en rijp voor nietigverklaring" noemde. H\j achtte de president onbevoegd in deze procedux-e. Tenslotte confereerde mr. Van Eek nog met partijen, maar een schikking bleek niet mogelijk. „De partijen staan veel te scherp tegenover el kaar" aldus een van de pleiters. Hoewel de raadsman van een Al- phense melkhandelaar, die 4 decem ber van het vorig jaar betrokken raakte bij een dodelijke aanrijding in de Raadhuisstraat voor zijn client vrijspraak vroeg, legde de kanton rechter, mr. H. H. Kirchheiner, toch conform de eis van de officier van Justitie, Jhr. mr. Van den Bosch uit Den Haag, een straf op van f. 40, boete subs. 10 dagen hechtenis. Op genoemde datum kwam de melkhandelaar met zijn ventcarrier in de Raadhuisstraat uit een rij auto's teneinde zijn weg naar de vol gende reeks klanten te vervolgen. Daarbij is een bromfietser, een in woner van Alphen, met flinke vaart tegen de carrier gebotst, tegen de straat geslingerd en kort daarna aan de verwondingen ter plaatse over leden. De officier legde de nadruk er op. dat hij in dit geval geen dood door schuld ten laste had willen leggen, waardoor deze zaak naar de Haagse rechtbank zou zijn verwezen. Zowel uit het proces-verbaal als uit de ge tuigenverklaringen ter zitting bleek duidelijk, dat. ook de bromfietser niet de nodige voorzichtigheid in acht heeft genomen. Dat neemt echter niet weg dat de volle verantwoorde lijkheid voor de aanrijding bij de melkhandelaar ligt. ,Ik ben in de afgelopen acht maanden tien jaar ouder geworden" waren de enige woorden, die de melkhandelaar kon zeggen nadat de raadsman vrijspraak had gevraagd, ook al om de civiele zaak die er nog zou'volgen bij een veroordeling. Aan dit verzoek konden "de officier en de kantonrechter even wel niet voldoen. Aangenomen mag OEGSTGEEST Promotie te Groningen Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen is gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift „Een orga nisatie in beweging" (een sociaal- psychologisch veldexperiment bij de postcheque- en girodienst) de heer F» J. van Beinum, geboren te Arnhem en thans wonende te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. H. A. Hutte. WARMOND Uitstapje School met den Bijbel De leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 van de School met den Bijbel maakten gisteren een uitstapje onder het wakend oog van het ondei-wij- zend personeel. Om 9 uur vertrok men van de Baan met een mooie bus en mooi weer. De reis ging via Leiden naar Duinrell waar volop werd ge noten van het bosrijke en heuvel achtige landschap. Ook werd hier de speeltuin bezocht. Daarna vertrok het gezelschap naar de dierentuin in Wassenaar, waar het zich uitste kend vermaakte. Voldaan arriveerde men om 5 uur weer in Warmond. worden, dat deze zaak nog wel in hoger beroep behandeld zal worden. De bestuurder van een trekker uit Bodegraven zei. dat „het goed was" toen de officier hem van schuld vrij sprak aan de aanrijding in de Wil- helminastraat te Bodegraven, waarbij de jongeman door een handeling van de bestuurder van een vrachtauto in een noodsituatie werd gebracht. Ook mr. Kirchheiner sprak de jongeman vrij. Een inwoner uit Nieuwkoop meende ook wel op vrijspraak te mogen re kenen. Hij had echter op 18 maart van dit jaar geen voorrang verleend aan de bestuurder van een andere auto, die voor hem van rechts de W. P. Speelmanweg op wilde rijden. Bij de botsing ontstond nog al wat schade. „Ik dacht hij zal mij wel voorrang verlenen" aldus de ver dachte die veroordeeld werd tot be taling van f. 35, na een eis van f. 40. Een Rotterdamse arts kreeg een boete van f. 40 omdat hij op 22 april van dit jaar met zijn auto op de Ge mene Weg in Hazerswoude de door gang niet had vrijgelaten voor een passerende vrachtauto. Een dokter uit Leiden die op 5 mei in Nieuwerbrug met zijn auto in de sloot was terecht gekomen, zonder dat daarvoor een direct aanwijsbare oorzaak was geconstateerd, zal f. 50 boete moeten betalen, waarbij de of ficier en de kantonrechter rekening wilden houden met de grote schade die de arts reeds voor de gehuurde wagen heeft moeten betalen. Een 18-jarige inwoner uit Alphen was zijn auto gaan wassen langs de Westkanaalweg te Alphen. Toen de jongen klaar was, wilde hij de auto op deze smalle weg keren, waarbij hij in de sloot reed. Een juist pas serende scharenslijper meende met een kabeltje achter zijn wagen de verongelukte auto wel even te kun nen helpen. Men hield echer te wei nig rekening met het overige verkeer, waardoor een auto tegen de kabel reed en werd beschadigd. De moeder van de jongeman hield een pleidooi voor de scharenslijper. Zij vroeg of zij de boete van f. 10, die hem werd opgelegd mocht betalen. Haar zoon kreeg een boete van f. 25. Voor he rijden zonder rijbewijs met een motorfiets kreeg een Boskoper een boete van f. 35. Een inwoner van Alphen, die enkele malen zonder rij bewijs met een auto had gereden, werd, omdat zijn baas hem tot deze handeling had gedwongen, tot de zelfde boete vei-oordeeld. Een Leidse binnenhuisarchitect ver leende op de HerenwegKruisweg in Woubrugge geen voorrang aan een over de Herenweg rijdende personen auto waardoor een ernstige aanrij ding ontstond. De man werd con form de eis f. 150 boete opgelegd. Gistermiddag arriveerde op het vliegveld in Moskou de Chinese delegatie voor de ideolo gische besprekingen met de Rus sen. Hoewel de spanningen groot zijn, trokken zowel de gasten (links de secretaris van de Chinese communistische par tij Peng-Tsjen) als de gastheren (rechts Soeslow) een allervrien delijkst gezicht. RIJNSBURG Weekoverzicht bloemenveiling Ook de afgelopen week waren de aanvoeren voor de tyd van het jaar zeker aan de lage kant. Door de steeds toenemende glascultuur en de grote, daaraan verbonden arbeid, worden minder buitenbloemen ge kweekt. Ook zijn veel overblijvende planten in de afgelopen winter ge heel of gedeeltelijk bevroren, zodat hiervan de bloemen gemist worden, j Vanzelfsprekend brengt een en ander mee, dat er eigenlijk sprake is van een tekort, hoe vreemd dit ook klinkt. Vrijdag werd nog geveild tot onge veer half elf, maar de vox-ige dagen was de veiling reeds om 10 uur afge lopen. Hoewel dus het kwantum laag is, zijn de dagomzetten beslist niet lager dan vorige jaren, want de bloe men brachten te hoge prijzen op. Eerste kwaliteit rozen altijd 30 cent per stuk. Anjers variëren naar ge lang van kwaliteit tussen 15 en 20 cent per stuk. terwijl de mooie Tan- gerina meestal 25 28 cent per stuk opbrachten. Gladiolen uit de kas waren bijzon der graag. Ook hiervan is het aanbod matig. Prachtige kwaliteit chrysanten brachten een ongekend hoge prijs op. Ook alle buitenbloemen gingen vlot weg, zowel wat betreft de zaaibloe men als de vaste plantbloemen. Advertentie Dr. S. E. BOS KINDERARTS Tot nader aankondiging AFWEZIG. De spreekuren worden uitslui tend voor oude patiënten vol gens afspraak voortgezet. Nieuwe patiënten kunnen niet worden aangenomen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 juli Groenteveiling. Waspeen (per kist)AI 560-740, All 290-710. BI 800-1020, bos- £een (per 100 bos) 3300-J4200, bloem- ool (per 100 stuks) AI 4500-8400, All 2500-6100, BI 4200-5100. Bil 1200-3600 CII 1300, sla (per 100 st.): I 770-1060, II 410-820, pootuien 1800-1900, kroten (per 100 bos): I 1100-1400, II 600-700. snijbonen (per kg): I 150-160, II 125. grlnsessenbonen (per kg) 195, dubbele onen per kg) 185, tuinbonen 2000- 2100, doperwten 2600, spltkool 2000- 2100, andijvie: I 1300-1400, II 900, kom kommers (per 100 st.): groen 1100- 2500, geel 2200. Prei: All 9000, Bil 7000 Rabarber 1700-1800, Peterselie (per 100 bos) 500-700. Krulpeterselle (per 100 bos) 600, selderie (per 100 bos) 800- 1000, Bonekruld (per 100 bos) 900. aardbeien (per doosje q 200 gram) 40-47. Aanvoeren: sla 18.000 st.. was- Seen 12.000 kg, bospeen 1.250 bos. loemkool 5.100 stuks. RIJNSBURG, 5 Juli. Flora. Gladiolen gemengd 32-34. Life Flame 27, Dahlia Kochelsee 11, Gerbera eerste soort 24. Rozen: Super Star 30-35, Baccara 32- 36. Pink Sensation 14, Anjers: Elisa beth 11, Tangerlna 23-26. Sim ro*e 15-16, rood 13-15. wit 13-16, Sir Ar thur 17-18. Sim G. J. 15. Floriade 15. Capanula (Pljr.) 12-15, Centauria (geel groot) 13-14. alles per stuk. Goudsbloe men 42-56. Duizendschoon 46-90. Sege- tum 65-70, per bos Colvlllel 760-900, Nymph 2200-2400. Charm. 1900-2200. Spltsflre 1700-1800, Tulnanjers 310- 330, Zinnia 320-360, Talma 320-340. Esther Read 410-480. Wlrral Suprème 630-860, alles per 100. RIJNSBURG, 5 Juli. Groentevei ling. Peterselie 340-750. Radijs 1400 Selderij 1100. Bonekruld 930-970, Bos peen 3900-4000. Kroten 610-800. per 100 bos. Sla 480 per 100 stuks. Tuin bonen 1800 per 100 kg. Bondskanselier Adenauer tij dens zijn gesprek met De Gaulle in Bonn. In het midden een tolk

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 13