Noord wijk grijpt zijn laatste kans op titel Eerste]aarsacht Nereus wint hoofdnummer van Koninklijke SVL-dames zeker van plaats overgangsklas Intertoto Ronde van Oostenrijk Kleine zege op DOSK (1—0) na slecht spel Politie van het veld gezonden Holland-beker voor Rob Groen Interessant en spannend WIMBLEDON LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 JULI 1963 WIELRENNEN Ronde Midden Zeeland Fraaie zege van Leo van Dongen De sterke Noordbrabantse amateur Leo van Dongen heeft zaterdag op zeer fraaie wijze de Ronde van Mid den-Zeeland op zyn naam gebracht. HU versloeg in de eindsprint in Goes zyn medevluchters Cees van Espen en de Jonge, talentvolle Limburger Henry Steevens. Deze onder abominabele weersom standigheden verreden wedstrijd is een grote afvalrit geworden. Vele tientallen renners gaven er de brui aan, zodat slechts de allersterksten de finish in Goes haalden na 199 moordende kilometers. Dertig kilo meter voor de eindstreep sprongen negen renners weg: Van Dongen, Van Espen, Boog, Visser, Van Ginneken, De Wit. Deykers, De Jong en Stee vens. Uit deze kopgroep slaagden Van Espen, Van Dongen en Stevens er in de overigen los te rUden, hoe wel vooral Rinus van Ginneken ge probeerd heeft het contact met de koplopers te herstellen. In de spurt gaf Van Dongen de beide anderen geen enkele kans. De uitslag luidt: 1. Van Dongen (Made) 4.49.56, 2. Van Espen (Am- hem), 3. Steevens (Elsloo) beiden z.t., 4. Rinus van Ginneken ('t SchUf) 4.50.20, 5. Coen Visser (Santpoort) 4.50.35, 6. Jan Boog (Laren), Y. Ger- rit de Wit (Dubbeldam), 8. Henk de Jong (St.-Willibrord), 9. Gerard DeUkers (Breda) allen z.t.., 10. Jos Linders (Roosendaal) 4.50.47. (Van één onzer redacteuren) In een van de miezerigste wedstrijden van het seizoen heeft Noordwijk de laatste kans op de landstitel gegrepen en zaterdag voor een kleine 2000 toeschouwers een 10 zege op het Kam- pense DOSK behaald. De overwinning was zeer beslist verdiend, want in de tweede helft was Noordwijk doorlopend in het offen sief. Maar het was weer eens het overwicht van een ploeg, die geen klap kan uitdelen. Het was opnieuw aanvalsspel dat met de kwalificatie „pover" nog te gunstig is gehonoreerd. De zwakte van de roodwitten bleek eens te meer te liggen in hun gebrek aan goede reserves. Na Spaanderman en Noppe waren het dit keer Koppenaal en v. d. Oever, die met hun spel geen voldoende kon den verwerven. Incidentje In deze strijd deed zich een incident voor dat heel wat mar kanter en opwindender was dan de gehele wedstrijd. Vermoedelijk is het zonder precedent in de annalen van de voetbalhistorie. Scheidsrechter Mozes zag zich na het tweede Noordwijkse doelpunt dat hij op advies van de neu trale grensrechter afkeurde genoodzaakt twee politieagenten van het veld te zenden. Wat was 't geval? Nadat Heems kerk uit een vrije schop de roos had geraakt, maakte de Noord wijkse jeugd zich meester van het terrein een vertrouwd beeld bij kampioenswedstrijden. Ken nelijk uit ballorigheid schopte een van de Kampense achterspe lers een manneke, dat juist uit gebreid aan het juichen was, en raakte het ook. Op dat moment veranderden de twee vriendelijk toekijkende politieagenten in de gelijke handhavers van de wet. Zij trokken hun pet met een fors gebaar recht en kwamen met blikken vol bekeuringen het veld inlopen. De Kampense achter speler weigerde zijn naam op te geven, waarna arbiter Mozes na derbij sloop en vragen ging stel len. Tenslotte wees hij de agenten met een bekend armgebaar het veld af. Zij gingen! Overigens een iveinig tactisch optreden van de heer Mozes, zelfs al zou hij gelijk hebben. Geeuw De wedstryd zelf was hoogstens waard om er een geeuw onbelem merd voor naar het luchtruim te zenden Voetbal op kampioensniveau was het nimmer, af en toe reikte het tot middelmatig spel in de twee de klasse-ontmoeting. Het veld was glad en de regen hield zelden op te vallen, dat zy ter verontschuldi ging van de spelers gezegd. Maar dat hoefde nog geen aanleiding te geven om een wild „ruim-maar-op" spelletje ten toon te spreiden. Rede- Scliaakploeg won drielandenstrijd Nederland heeft te Hengelo de tweedaagse drielandenschaakwed- strUd met Spanje en Luxemburg ge wonnen. Op de eerste dag behaalden onze landgenoten zeven bordpunten. evenveel als de Spanjaarden, die eveneens een goede gooi naar de overwinning deden. Op de tweede speeldag echter stelden de Nederlan ders de eindzege veilig door aller eerst de ontmoeting tegen Spanje met drie punten verschil te wiimen en bovendien tegen Luxemburg de volle winst te behalen, terwijl de Spanjaarden tegen de ploeg van het Groothertogdom een vol punt moes ten prUsgeven. De eindstand luidt: Nederland 16 pnt., Spanje 12. Luxem burg 2. Nederland heeft zich hiermee geplaatst voor de finale van het door de wereldschaakbond ingestelde toer nooi om de Europacup. KORFBAL Rohda kampioen van Nederland Rohda heeft door een verdiende 8—7 zege op Het Zuiden opnieuw het landskampioenschap veroverd. De vierde titel voor de Amsterdammers, die het echter niet cadeau gekregen hebben. Vooral de eindsprint van Het Zuiden was bijzonder fel en bijna slaagden zij er in een 84 achter- stand nog weg te werken. lyk, goed opgebouwd aanvalsspel zag men hoogst zelden en dan nog mees tal aan de Kampense kant. Althans voor rust, toen DOSK zich ook en kele uitstekenden kansen schiep die geen van alle wat opleverde, omdat er te lang met de afwerking werd getreuzeld. Plender de matchwin naar in Kampen begon al in de tweede minuut keihard de paal te raken. En dat zou het enige wapen feit van de Kampense aanval bly- ven. By Noordwijk schoten Koppe naal en v. d. Oever in routine en in techniek duidelijk te kort. Heemskerk De interland wedstrUd Dene marken—Albaniè voor de achtste fi nales van de Europese beker voor landenteams, die zaterdag in Kopen hagen werd gespeeld is door de De nen met 40 gewonnen. Scheidsrechter Mozes stuurt in de wedstrijd Noordwijk DOSK de politie van het veld. (Foto Leidsch Dagblad) was de constantste van het hele stel en v. d. Lippe, die het overieens te veel in persoonlyke acties zocht, zocht wanhopig naar iemand die hem begreep. De Kampense defensie had een rustige avond kunnen hebben als zij maar geen afgrijselijke mistrappen op de steeds weer doodbloedende Noordwykse aanvallen had gepro duceerd. Ter verhoging van de on rust sloeg doelman Wensink ook nog eens een paar heer finaal onder ho ge voorzetten door. Noordwijk profiteerde er niet van, kon dat niet met een voorhoede, die door eigen onmacht aan banden werd gelegd. ..wav.- Na de rust een Noordwyk, dat 1 landse renners, die allen onder de voortdurend in de (slecht geleide' i eerste acht eindigden, aanval was en een DOSK, dat ken- 1. Jan Pieterse (Nederland) 2.23.45; nelijk adem te kort kwam en in elk 2. Gerben Karstens (Nederland) geval niets bijzonders meer liet zien. 2.24.20;_3. Verheyden (Belg); 4. De- Volleybalcompetitie De SVL-dames hebben hun plaats in de Overgangsklasse West III met succes verdedigd. Wel moeten zU nog één puntje veroveren om in alle rust te kunnen adem halen, maar voor dat puntje hebben zU twee wed strijden tegen het uiterst zwakke Delftse TNO voor de boeg. Een, naar ons voorkomt, niet al te moeilyke opgave. Tegen medegegadigde voor de Ov. klasse, het Schiedamse SVC, bleven Wil van Galen es. met 22 overeind. Een verdienstelUke pres tatie. als men daarby bedenkt dat zy behalve Xandri Kikkert, onge twijfeld één van de hoekstenen van de roodwitte dames-elite, ook nog Els de Wit en Els van der Linden misten. Wil van den Wyngaard en Hanna Bosboom gaven nu in plaats van bovengenoemde speelsters acte de présence en dat deden zU op een wyze, die de kwalificatie „ruim schoots voldoende" zeker verdiende. De service was in dit treffen van doorslaggevende betekenis, meer nog dan dat doorgaans in dames-wed strijden het geval is. SVL was op het stoppen van de service wel een tik keltje beter dan SVC, uitgezonderd in de tweede set toen misverstanden in positie-kiezen een daverende set- winst bracht aan de Schiedamse gastvrouwen. 151. De eerste set was voor SVL, 156 via 7—0, 9—0 en 10—1. De derde en vierde set gaven aan weerszyden van het net pittig vol leybal te zien. SVL won de derde Zaterdagmorgen zUn 60 renners, verdeeld over 15 ploegen, van start gegaan voor de eerste halve etappe van de Ronde van OostenrUk 1963 (amateurs), een ploegentydrit over 46 km van Wenen naar Eisenstadt. De uitslag was: 1. OostenrUk (Christian, Inthaler, Postl, Ruiner) 53.37 km (gem. snelheid 46.25 km/u); 2. Nederland (Cornelisse, Den Har- tog. Karstens, Pieterse) 54.57; 3. We nen West 55.1; 4. Wenen Noord 55.35; 5. België 55.55. Het tweede gedeelte van de eerste etappe een rit van Eisenstadt naar Wenen over 110 km, werd een gran dioze overwinning voor de Neder - Het wachten was slechts op het Noordwijkse doelpunt. Dat kwam in de 22ste minuut door v. d. Lippe, die uit een verwarrende situatie de juiste weg vond: 1-0. Noordwijk bleef ook na dat doelpunt duidelijk sterker, maar verder dan dat afge keurde doelpunt van Heemskerk kwam het niet. pauw (Bel.); 5. Dries (Bel.); 6. Henk Cornelisse (Nederland); 7. Weiss (OostenrUk); 8. Arie den Hartog (Nederland) allen in dezelfde tUd als Karstens. Dubbele zege De tweede etappe eindigde in een dubbele Öostenrykse overwinning. Het tweetal Kurt Postl en Felix Dam legde beslag op de resp. eerste en tweede plaats in de 186 km lange rit van Wenen naar Graz. ZU hadden een voorsprong van bijna drie minu ten op de gele truidrager Jan Pieter se, die alleen als derde over de eind streep ging. Achter de Zuidhollander finishte de Belgische overwinnaar van Olympia's Toer door Nederland van dit jaar, Jos Dries. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Postl (Oostenr.) 4.45.15; 2. Felix Damm (Oostenr.) z.t.; 3. Jan Pieter se (Ned.) 4.48.13; 4. Jos Dries (Belg.) 4.49.30; 5. ex aequo, Gerben Karstens (Ned.), Henk Cornelisse (Ned.), Arie den Hartog (Ned.), Noel de Pauw (Belg.) Eckstein en Wiedemann (bei den Oost-Duitsland), allen in 4.49.35. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Damm (Oost.) 7.09.50 2. Postl (Oostenr.) 7.11.03; 3. Jan Pieterse (Ned.) 7.1158; 4. Dries (Belg.) 7.14.05 5. ex aequo Gerben Karstens. Henk Cornelisse, Arie den Hartog (allen Nederland) 7.14.10. Ploegenklassement na twee etap pes: 1. OostenrUk 22.31.17; 2. Neder land 22.35.57; 3. België 2258.20. (Van onze zoeimedewerker) De Koninklijke, traditionele wedstrijd midden in het Neder landse roeiseizoen, heeft het roei-minnend publiek een rustige, weinig verrassende zondagmiddag bezorgd. Afwisselend gekoes terd door een waterig zonnetje, en naar de tribune gejaagd door een bui, heeft men de verrichtingen der roeiers op onze Bosbaan kunnen gadeslaan, waar bijnoch het weer noch (met enkele uitzon deringen) bijzondere prestaties voor opwinding aanleiding gaven. Geen baanrecords, waar we in Nederland zo mee verwend wor den, want de wind was zwak, soms afwezig, hoewel overwe gend méé. jaarsacht van Nereus, gecoached verschenen de Olympische kampi- door Bloemendaal, startte snel, en i oenen Kodzak en Schmidt (Dukla nam met Proteus en leiding, ter- Praag), de wereldkampioenen Duha- wUl Njord en Nereus II een taf- mei en Monnerau en twee Nederland lengte daarachter eveneens een duel se ploegenAlwin en Van der Togt en aangingen. Deze stryd duurde met de winnaars van het jonge nummer: onderlinge verschillen van luttele me- Boelen en Enters van Willem III. Het hoofdnummer de Jonge 8, gaf een interessante en spannende stryd I te zien tussen Njord, Proteus, de 1 Eerstejaarsacht van Nereus en de ei- Rob Groen (voorgrond) in duel met de Belgische skiffeur Higny. eigenlijk al een veteraan, die de Nederlandse sculler dan ook geen partij kon geven. genlyke B-acht van deze vereniging. Tot op drie-kwart van de baan ont spon zich een gevecht als men zei- Het nummer-twee was eveneens den in dit nummer ziet. De eerste- byzonder sterk bezet. Aan de start ters tot op 1750 meter, waar Njord, Nereus I, en Proteus gelUk lagen. Zo als eerder gebeurde had de jonge acht van Nereus de beste eind- surt, die Njord niet kon beantwoor den. Met een onderling verschil van negen-tiende seconde finishten beide ploegen waarachter Proteus, dat voor de tribune afzakte, ruim vier seconden moest blUven. De B-acht van Nereus eindigde als laatste. Tweemaal In de stryd om de Hollandbeker heeft skiffeur Rob Groen dit weekeinde dui- delUk laten zien dat hy Nederlands snelste sculler is, en dat hij, als hy helemaal in vorm zal zyn, zeker tot de topsklffeurs van Europa zal be horen. Nadat hy zaterdag reeds het nummer Oude Skiff gewonnen had, herhaalde hy dit zondag in een mooi en regelmatig geroeide race te gen een Franse en een Belgische skif feur, en tegen de enige Nederlandse concurrent, Wienese van de Amstel. Deze laatste kon niet erg meekomen en speelde geen grote rol in het ge vecht. De Franse sculler Vallanchou deed nog enkele aanvallen, waarna tegen het einde van de wedstryd niettemin de Belg Higny (overigens een gelegenheidsskiffeur) de tweede plaats innam. Groen won onbetwist in de vry matige tyd van 7 min. 24% sec. Oude Vieren Het middagprogramma was om twee uur reeds fors begonnen met een hevige stryd in het nummer Ou de Vier zonder stuurman. Hierin kwamen tegen elkaar uit: Njord, Ne reus. en de winnaars van het zilver op de Wereldkampioenschappen in Luzern, Fédération Fransaise. On der ideale omstandigheden, windstil weer en getemperde zon, startten de drie ploegen zeer snel. Fédération Fran?aise iets voor Nereus, dat doorstartte tot 500 meter en zo iets voorkwam op Njord. Op 750 meter spurtte Njord en passeerde Nereus, en even later ook de Fransen. Na de helft van de baan liep Njord langzaam uit en maakte zich zelfs los van de beide andere ploegen. De Fransen zakten af en dat ze nog niet in de vorm waren als ze onge- twyfeld weer zullen komen, bleek wel uit het feit dat ze nog gepasseerd werden door Nereus. In 8 min. 33.8 sec. won Njord, gevolgd door Nereus in 6.36,8. Anderhalve seconde daar achter finishten de Fransen Alwin en Van der Togt namen di rect een voorsprong, die zy steeds groter maakten: op 750 meter lagen ze ruim een lengte voor op de Olym pische kampioenen. Boelen en Enters streden onversaagd met de wereld kampioenen. De leidende Skadi- Wil lem III -combinatie kon de voor sprong echter niet langer houden en Kodzak en Schmidt knabbelden lang zaam de achterstand weg. Op 1500 meter werden de bordjes verhangen. Een mooie tweede plaats werd de be loning voor het harde vechten van Alwin en van der Togt. De Tsjechen haalden de tyd van 6 385: Willem III-Skadi: 6 415. waar achter de Fransen ruim drie, en de jonge Amsterdammers meerdere seconden later binnenkwamen. Foto-finish De Jonge Acht bracht de Vliet en Nereus tegen elkaar waarby de Hun- ze en Phocas een bescheiden rol mee speelden. Nereus was zoals altyd hier het snelste weg. Vanaf de helft van de baan kwam De Vliet echter drei gend naar voren, maar haalde maar langzaam in. Op 50 meter voor de finish lagen beide ploegen geiyk, en zo bleef het. Het foto-finish-appa raat moest uitkomst brengen en dat deed het: De Vliet had met mi niem verschil gewonnen in dezelfde tyd als Nereus had gevaren. Zaterdag had de B-vier van Njord een overtuigende overwinning be haald in dat nummer; zondag in de Oude vier echter bleek zy niet mee te kunnen komen met de oude Vier van Triton. De Leidse Roeiver eniging Die Leythe won de dames Jonge Vier voor het Spaarne en De Vliet. Deze uitstekende ploeg prolon geert haar succesryk seizoen. De jon ge skiffeur Luyendyk won de Jon gens Overnaadse skiff (14-16) voor Het Spaarne. Sterk bezet set met 167 en SVC de vierde met 15—11. De stand in de prom.-degr. competitie is nu: Zandvliet 12—22 SVC 12—12 SVL 12—16 Jod. B. 13— 9 Aggrediar 1215 Delta 116 Argos 13—13 TNO 9— 1 Argos kan theoretisch nog geiyk komen met Aggredior, maar dan moeten de, Vlaardingse dames hun twee resterende wedstrijden tegen Delta verliezen en dat zit er, jam mer genoeg voor Alice RUsbergen ca., naar onze mening niet in. PSV De wedstryd PSV—Djurgarden, te Eindhoven gespeeld, heeft de onge veer 7.500 toeschouwers bepaald niet datgene gebracht wat zy ervan had den verwacht. Het spel van beide ploegen werd voomameUjk geken merkt door matheid en nonchalance. De Zweden trachtten weliswaar door aardig samenspel tot een gunstig resultaat te komen, maar doordat het hun voorwaartsen ten enenmale ont brak aan schotvaardigheid, was hun tegenstand te zwak om de Neder landse kampioensploeg te kunnen in spireren tot grote activiteiten. Het technisch superieure PSV won vrU gemakkeiyk met 20, een uitslag die al na 21 minuten spelen was be reikt door doelpunten van linksbui ten Hoenen en van aanvoerder rechtsbinnen Brusselers. PRODUCT VAN PIETER SCHOEN VERfCHEMIE Billie op oorlogspad Slechts een paar honderd kykers waren op baan vier getuige van een nieuwe opzienbarende triomf van de kleine Amerikaanse „reuzendoder" Billie Jean Moffit. Zy schakelde in drie sets (4—6, 6—4, 7—5) de win nares van de Franse titel, de als tweede geplaatste Australische Lesley Turner uit. De Amerikaanse, die ver leden jaar in de eerste ronde van Margaret Smith won. sloeg zich dapper door de services van de hypernerveuze Lesley heen en op het derde wedstrijdpunt kwamen de over- winningskreet en de vreugdesprong. Maria Esther Bueno is gewaar schuwd. Billie Jean Moffit is weer op het oorlogspad. De dames Jenny Ridderhof en Eva de Jong hadden in het Engelse paar SladekWagstaff wel een der zwak ste dames dubbels van Wimbledon geloot. Maar dat doet niets af aan de verdienstelUke overwinning, behaald na een vooral door Jenny Ridderhof uitstekend gespeelde party. Dank zij haar goede groundstrokes en sterk aanvallende forehand volleys konden de te talrijke fouten van de zich voortdurend verkeerd opstellende Eva de Jong worden gecompenseerd De Nederlandse kampioene staat over het algemeen te ver van het net, waardoor nooit een schuine volley kan worden geslagen. Boven dien gingen drie van de vyf games verloren op service van mevr. De Jong. Het paar Van Eysden—Ridderhof was laat op de avond natuuriyk niet opgewassen tegen de sterke Austra lische combinatie Newcombe-Lehane, die met 64. 62 won. By eventuele winst had het Nederlandse paar zich overigens uit het toernooi moeten terugtrekken, omdat Piet van Eys den. die twee weken de voorronde had moeten onderbreken wegens ziekte van zijn moeder, thans naar huis is geroepen wegens een ongeval, dat zUn zwager het leven heeft ge kost. In de stryd zijn dus nog voor Nederland het dames dubbel Ridder hofDe Jons en het gemengd dubbel Maris—De Jong. Uitslagen Heren enkelspel (4de ronde)Frank Froehlig (V.S.)Roger Taylor (G.B.) 2—6. 6—4, 7—9, 6—2, 15—13; Wilhelm Bungert (W.-Dld)—José Louis Arilla (Sp.) 4—6, 6—3, 6—0, 10—12, 7—5; Roy Emerson (Austr.)Ramanathan Krishnan (India) 6—1, 6—4, 60; R Wilson (G.B.)Martin Mulligan (Austr.) 6—4, 6—1, 9—7. Dames enkelspel (4de ronde): Jan Lehane (Austr.)—Mary Hunt (Z.-A.) 61. 63: Ann Jones Haydon (G.B.) Robyn Ebbern (Austr.) 62, 64; Renée Schuurman (Z.-A.)—Renate Ostermann (Did) 64, 6—2; Maria Esther Bueno (Braz.)^Doris Starkie (G.B.) 6—1. 7—6; Billie Jean Moffit (V.S.)Leslie Turner (Austr.) 46. 64. 7—5; Margaret Smith (Austr.)— B. Baylon (Arg.) 6—3, 6—3; M. G. Fales (V.S.)—Jean Cawthorn (G.B.) 6—0. 6—4; Doris Hard (V.S.)— Christine Truman (G.B.) 36, 6—3, 8—6. Herendubbelspel 3de ronde: M. P. Hann en R. Taylor (G.B.) versl. Bob Hewitt en Fed Stolle (Australië) 6—(2, 62, 75; Ken Fletcher en Don Newcombe (Austr.)—Wilhelm Bun gert en Christian Kuhnke (Did) 11—9, 11—9, 4—6, 6—2; Lejus en Likhaichev (Rusl.)— Ashe en Fox (V.S.) 6—4, 8—6, 6—2. Dames dubbelspel le ronde: Eva de Jong en Jenny Ridderhof (Ned.)— Sladek en Wagstaff (G.B.) 6—2, 6—3. Gemengd dubbelspel 1ste ronde: Bob Hewitt (Austr.) en Darlene Hard (VjS.) versl. Arilla en Templer (Spanje) 63. 61; tweede ronde: Newcombe en Jan Lehane (Austr.) versl. Piet van Eysden en Jennv Ridderhof (Ned.) 64. 6—2; ODell (V.S.) en A. Segal (Z.-Afr.) versl. Mulloy en Doris Knode (VS.) 6—3. 60; Ken Fletcher en Margaret Smith (Austr.) versl. E. Rubinoff (V.S.) en Jeanne Stegart (Austr.) 62. 62; Ralston (V.S.) en P. Jones (G.B.) versl. Martinez en M. Solsona (Spanje) 6—0, 6—1; R. Howe (Austr.) en Mary Esther Bueno (Braz.) versl. J. Bartroli en Pompo (Spanje) 6—2, 6—3. Sparta AUTOMOBILISME Jimmy Clark won ook in Reims Na zijn zege in de Grote PrUs van Nederland, vorige week op het circuit van Zandvoort, heeft Jimmy Clark zondag in Reims ook de Grote PrUs van Frankrijk op zyn naam geschre ven. Clark reed de 440 kilometer met een Lotus in 2 uur 10 minuten en 54 seconden, wat neerkomt op een ge middelde snelheid van 201.660 km/u. De uitslag luidt verder: 2. Maggs (Z.-Afr.), Cooper 2.1159.2; 3. HUI (G.-B.), BRM, 2.13.08.2; 4. Brabham (Austr.), Brabham, 2.13.09.5; 5. Uur- ney (V.S), Brabham, 2.13.27.7. Door zUn zege in de Franse Grand Prix is Clarks positie in de compe titie om de wereldtitel vrywel on aantastbaar geworden. Na de grote prijzen van Monaco, België, Neder land en Frankrijk luidt de stand in de competitie om het wereldkam- pioenschap: 1. Jim Clark (G.-B 27 T pnt., 2. Graham GUI (G.-B.) 13 ont., Sporting Lissabon heeft door 3. Dan Gumey (V.S.) 12 pnt., 4. een 40 zege op Guimares beslag ge- I Richie Ginther (V.S.) 11 pnt.. 5. legd op de Portugese voetbalbeker. Bruce Mclaren (Nw-Zeel.) 10 pnt. De intertotowedstrUd SpartaFirst Vienna (15.000 toeschouwers) begon voor beide clubs niet fortuiniyk. Reeds na twee minuten kwamen stopper Koks en midvoor Paulinho met elkaar in botsing. Koks verliet het veld met een scheurtje boven het hoofd, dat in het ziekenhuis werd gehecht, Paulinho werd voor een beenblessure vervangen. Spoedig bleek dat de kracht van beide clubs in de voorhoede school, terwyi de defensies met uitzondering van de keepers en de uitstekende De Groot het zwakst waren. Desondanks kwam Vienna zelden verder dan een ver en nauwelUks gericht schot, ter- wyi daarentegen vrywel elke Sparta- aanval gevaar opleverde. Bij de Weense gasten ontbrak een Van Miert, die het zeldzame stukje uithaalde om de gehele Spartaanse score van vyf doelpunten voor zyn rekening te nemen en verder zo pri ma speelde, dat hij De Vries en Bod nar eenzelfde aantal even mooie kan sen schonk. Het enige Vienna-doelpunt werd gescoord door Wieger. Ajax Ajax heeft in Amsterdam (15.000 toeschouwers) een vrU gemakkeiyke zege behaald op het improduktief spelende Tasmania. De Beriyners kwamen wel tot aardige combinaties, maar misten schotvaardigheid. ZU konden slechts zelden doelman Hoo- german verontrusten. Diens Berlyn- se collega Basikow kreeg veel meer werk. Hy deed het aanvankelyk zon der veel moeite, maar toen de Ajacie- den zuiverder gingen schieten was het gebeurd met de rust. Cees Groot benutte na een klein halfuur een pass van de voortreffeiyk spelende Keizer. Zes minuten later „schaarde" broer Henk een vrye trap van Muller achter Basikow: 2—0. Jack Rowley, de vroegere half- speler van Manchester United, die naar Nederland is gekomen om zijn handtekening te zetten onder een trainingscontract met Ajax. zag de hoofdstedelijke eredivisieclub gistermiddag voor de intertoto tegen Tasmania spe len en met 5-1 winnen. De foto werd blijkbaar in een periode ge nomen waarin het de club uit de Meer nog niet voor de wind ging gezien de ernstige gezichten van de heer en mevrouw Rowley. Na de hervatting trachtten de Duit sers meteen toe te slaan, maar de aanvallen van Fiebach en zyn man nen liepen op niets uit. Het werd 3—0 voor Ajax toen Cees Groot een pass van broer Henk ineens achter de Tas- maniadoelman schoot. Daarmee was het gebeurd en Ajax liet het tempo wat zakken, nadat Cees Groot 40 had gescoord. Pas nu kon Tasmania in de aanval komen doch Hooger- man stopte schoten van Bruschke en Fiebach keurig. Hy moest echter een harde schuiver van rechtshalf Ko- niecka laten gaan na een corner van linksbuiten Reimer: 41. Henk Groot scoorde hierna zyn tweede en Ajax' vyfde goal. Sportclub Na de fraaie verrichting van Sparta in Goeteborg, vorige week, waren de verwachtingen van de 4000 toeschou wera naar de verrichtingen van Sportclub Enschede hoog gespannen. De Sportclub moest echter met liefst zes invallers de strijd aanbinden tegen Oergryte uit Goeteborg. In de eerste helft kon de defensie van de sportclub de stroom Zweedse aanval len onder leiding van een byzonder bekwaam opererende doelman La- garde nog wel pareren, maar het was reeds na een kwartier duidelyk ge worden dat de aanval van de En- schedeeërs geen enkele bedreiging vormde voor de Zweedse defensie. Het leek nog slechts een kwestie van tyd voor de Zweedse voorhoede tot doelpunten zou komen. Maar Oer- §I7teJ,bleek. Hoe fraai de aanvallen dikwyis ook werden opgezet, het onderdeel „schieten" niet geheel te beheersen. In de tweede helft duur de het nog tien minuten voor rechts buiten Roger Karlsson de score kon openen en het was dezelfde speler die 17 minuten voor tyd de meer dan ver diende tweede treffer liet aanteke nen; 2—0.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 6