„Die 2,7 0/o was wel erg krap.." Somieveld - show viel weer in goede aarde! AGENDA K.A.B. -voorzitter over loonsverhoging: Lange reportage Pauskroning Vechtpartij in politiebureau MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 JITLI 1963 ■Op Doordat de kroning van de Paus, in een goede reportage, die veel te 2ien gaf, tot tien over half negen de avond in beslag nam, moest Sport in beeld" worden gekortwiekt en verviel het enige kwaliteitsprogramma van Herman van der Horst, „Prijs de zee". Een beetje verdrietig was dit wel Onze voortreffelijke documentaires komen toch al te weinig aan bod. eerst al in de bioscopen, later weer op het T.V.-scherm. Maar ja, het gigantische programma „veertig jaar AVRO-amu- sement", moest op tijd beginnen, al was het alleen maar omdat blijkbaar voorzien werd dat het niet op tijd zou eindigen. Willy Walden mocht dan schertsenb beweren dat de programma's bij de AVRO meestel niet. en bij de NCRV wel uitliepen, dit was dan toch blijkbaar een uitzondering. Ruim drie uur amusement: een schoolvoorbeeld hoe je amusement kunt tegeneten. De een uur en tien minuten, die Wim Sonneveld zater dagavond bij de KRO nodig had voor een amusementsprogramma, waren aanzienlijk beter besteed. Na een wat onverstaanbaar begin met het koor tje, ontvouwde zich voor onze ver raste ogen een voortreffelijke show. In zijn geheel zelfs beter geslaagd dan de Ca toot Je-show, die toch ook al een voltreffer was. Een aardige toneelscène met spiekbriefjes, een fraaie slapstick-uitsmijter met een beverige ober, en een mooi nage bootst „tableau vlvant" met de regen tessen van Frans Hals vormden de bouwstenen van de show, die een ver rukkelijke fotomontage bij een anti quarisch lied van recente datum tot hoogtepunt had. Regie, muziek, choreografie, kos tuums en décors hebben er recht op voluit geprezen te worden. Ook de tekstschrijvers, die wel even bliksem snel werden genoemd, maar zonder de bijdragen erbij, die zy hadden ge leverd. Ook wij hebben er recht op dat te weten! En een van de plesant- ste nummers van Wim Sonneveld was zyn viertalige creatie als ..artiste internationale" een füne parodie-by- voorbaat op veel van wat de AVRO te bieden had in zijn terugblk op 40 Jaar amusement. Terecht werd Caterina Valente als het hoogtepunt van deze show ge pousseerd. zy werd, over drie uur en een kwartier verspreid, uitstekend ter zyde gestaan door collega's als Rtka Zaraï, Corrie Brokken, Mieke Telkamp. Groetje Kauffeld en Willy Alberti. Van de oudere garde zag men met de vereiste vertedering Jetty Cantor, Charles Trenet (verbleekte ster- en Bob Scholte terug, en wel licht niet zonder sympathie maar toch ook met enige verbazing Clinge Doorenbos. die nog eens opdook uit zyn wel heel erg vervlogen tydperk. Het bonte trein-element werd verte genwoordigd door Willy Vervoort (in deze eeuw van de televisie een verlo rene). door Snip en Snap in burger, door Max Tak en de altyd sympa thieke Alex de Haas. door de Wama's Johnny Jordaan (die de zaal wel weer meekreeg) en door Joop Dode- rer. Opvallend was de hoeveelheid tyd die gereserveerd bleek voor ook de flauwste grappenmakers, in verge- ïyking met wat de zangers en zange ressen werd toebedeeld. Johhny Kraaykamp en Ryk de Gooyer vorm den onder de pleziermakers een gun- AVRO-40 trekt 80.000 bezoekers (Van onze Hilversumse correspondent) Volgens een voorlopige opgave van de AVRO-persdlenst is AVRO-40, het feestterrein in Hilversum, waar een maand lang artiestenprogram ma's en dergeiyke werden geboden, ls door ongeveer 80.000 personen be zocht, van wie 50.000 betalende be zoekers waren. De overigen waren voornameiyk kinderen. De laatste avond was het behoor- ïyk druk op AVRO-40, dank zij het optreden van de Maastreechter Staar en de Amsterdamse Politie- kapel en het afsteken van een vuur werk. De drukte op het AVRO-feest is niet zo groot geweest als men had verwacht. Men had gerekend op 100.000 bezoekers. Inmiddels is de verlichting van Hilversum nog met twee weken verlengd. Chinese op het Moskouse congres uitgejouwd Verscheidene minuten lang zyn de delegaties van communistisch-China en Albanië zaterdag, aan het slot van het Internationale vrouwencongres te Moskou, uitgejouwd toen zy wei gerden te stemmen voor het program dat door de voorzitster van de .inter nationale democratische federatie van vrouwen" was ingediend. Toen de overige afgevaardigden byna een kwartier lang luide blijk gaven van hun instemming met de resultaten van dit congres, bleven de Chinese en Albanese afgevaardigden demon stratief zitten. In de slotresolutie spreekt het congres zich uit voor „vreedzame coëxistentie" en wordt de stryd van de vrouwen voor de vrede en de ont wapening een van de belangrykste taken van de vrouwen genoemd. Nog eemaal beklom de leidster van de Chinese afvaardiging, mevr. Jang Joeng-joe het spreekgestoelte. Zij verklaarde dat haar delegatie het volstrekt oneens was met de aange nomen resolutie en het nieuwe pro gram. Men had op dit congres, aldus mevr. Jang, getracht de internatio nale vrouwenbeweging in een rich ting te dwingen waarby geen sprake meer was van „verzet tegen het imperialisme" en ook lasterpraat rondgestrooid over de Chinese dele gatie. Zy werd herhaaldeiyk tot de orde geroepen door de voorzitster; ook werd zy voortdurend onderbro ken door kreten van afkeuring uit de zaal. stige uitzondering en kwamen de humor waarover Vervoort het steeds had. het meest naby. Kitsch met een grote K was uiter aard ook het grote fluitnummer van Ronniy Ronalde, maar dat was ten minste vergeefïyke kitsch, waarnaar men uren zou kunnen luisteren. Als geheel moet met droefheid worden ge zegd, dat dit uit zyn krachten ge groeide programma veel geschreeuw maar weinig wol opleverde. Wel een juist beeld ongetwyfeld van 40 Jaar AVRO-amusement, en misschien moeten we het daarom als verschynsel toch maar even toejui chen. Alles verliep redelyk vlot on danks de drie kwartier vertraging. Regisseur Theo Ordeman. de Cecil B. de Mille onder de Nederlandse tv- regisseurs (hy regisseerde ook „Open het dorp"), had zyn zaakjes goed voor elkaar, al wrochtte hy .geen wonderen. (Tussen haakjes: aan de verjaardag van Prins Bernhard werd op zaterdagavond weinig meer ge daan dan dat hy een hartverwar mend filmpje over het redden van flamingo's zelf mocht inleiden. „Brandpunt" was overigens weer uitstekend op dreef, vooral in zyn venynige kritiek op Dachau en Berchtesgaden als vakantieoorden. Nico Scheepmaker. (Van onze Rotterdamse correspond.) Een stevige vechtparty heeft plaats gehad op de tweede etage van het hoofdbureau van politie aan het Haagse Veer is Roterdam, toen een zeeman en een glaszetter een recher cheur aanvielen. Twee rechercheurs waren er zodanig aan toe, dat zy op advies van de politie-arts naar huis moesten. Het begon, toen een 37- Jarige glaszetter uit Amsterdam zich vervoegde aan het hoofdbureau om aangifte te doen van diefstal van zyn loonzakje. Daarby was hy vergezeld van een 29-jarige Haagse zeeman, een mannetjesputter van om en de by twee meter. Beide mannen verkeer den onder invloed van sterke drank. De portier verwees het tweetal naar de recherche op de tweede etage. De rechercheur, die op de gang van die etage dienst deed als portier, ver zocht het tweetal even op de bank plaats te nemen tot zy aan de beurt waren. Aanvankeiyk voldeden zy, hoewel mopperend, aan dit verzoek. De rechercheur ging daarop één van de lokaliteiten binnen om zyn dienst over te dragen aan de wachtcomman dant van de recherche. Korte tyd later wilde een andere rechercheur de gang op gaan. De beide mannen pro beerden langs hem heen de kamer binnen te komen, het geen de politie man trachtte te verhinderen. De glas zetter gaf de rechercheur een klap, welke de zeeman liet volgen door een trap tegen het onderlichaam van de politieman. Er kwamen nog enkele Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Tange-Alteveer (toez.) G. J. Voortman te Dussen (N.-Br.) te Rotterdam-Delfshaven (als geeste lijk verzorger patiënten ziekenhuis Dljkzlcht) W. Oorthuys te Beverwyk. Bedankt voor Kamerlk H. Zethof te Kockengen voor Wommels en Hijdaard Th. J. Remmers te Zljpe voor Vrlescheloo (toez.) B. Jager, vic. te Amstelveen. GEREF. KERKEN Beroepen te Vrlezenveen G. van Ziel te Oosthem te Emmeloord (NOP) (vac. J. C. Schouten) A. Nagelkerke te Overschle. Aangenomen naar Schip lulden J. W. K. Kelder, kand. te 's-Gravenhage, die bedankte voor Oos terend (Fr.) en voor Oud-Vossemeer. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Tweetal te Enschedé-Zuld (vac. J. Kok) M, J. C Blok te Utrecht-Noord- West en J. J. de Vries te Bergentheim. EVAN'G. LUTH. KERK Beroepen te Stadskanaal J. G. Bahn- mliller, voorheen pred. te Hilversum. rechercheurs by en er ontstond een hevig tumult. De Amsterdammer gaf de strijd al spoedig op, maar de Haagse zeeman bleef door vechten. Men wist hem op de grond te werken en de handboeien aan te doen. De arrestanten zyn eerst ter ont nuchtering in een cel voor beschon- kenen opgesloten en na het uitslapen van hun roes overgebracht naar de arrestantenafdeling, waar zy zijn op gesloten als verdacht van het toe brengen van zwaar lichamelyk letsel. Het ziet er naar uit dat de twee re chercheurs, die moesten inrukken, voorlopig geen dienst kunnen doen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Gouda J. Enter te En schede te Musselkanaal A. Jonkman, kand. te Amsterdam. Predikant ontvangt priesterwijding Naar thans bekend wordt heeft Paus Johannes aan mgr. P. A. Nier man, bisschop van Groningen, toege staan drs. J. Loos, eerder predikant van de Ned. Herv. Kerk, en gehuwd, tot het priesterschap toe te laten. Te zyner tyd zal hem de priesterwyding worden toegediend. Os. D. Rustige overleden Na langdurige ziekte is op 74-jarige leeftyd in Hierden overleden ds. D. Rustige. De thans overledene, die aan de theologische hogeschool in Apel doorn heeft gestudeerd, diende de Vry Gereformeerde kerken van Leer dam en van Hierden. Woensdagmiddag vindt in de Vrye Geref. Kerk van Hierden een her denkingsdienst plaats, waarna de be grafenis geschieden zal op het kerk hof van deze gemeente. Wegverbetering in Alphen De Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland heeft aan het Aanne- mersbedryf Gebr. Schouls N.V. te Leiden ondershands opgedragen het verrichten van grondwerk, het aan brengen van wegverharding, maken en wyzigen van kunstwerken, het leg gen van duikers c.a. en het verrichten van bijbehorende en bykomende wer ken ten behoeve van de verbetering van enkele provinciale wegen in de geme ente Alphen aan den Ryn. De kosten zullen f 1.230.000 bedragen. Meerrust krijgt serre Overweldigende belangstelling O voor Kaagconcours Het Haagse orkest de EarLs Town Jazz Society o.l.v. Henk Meijer oogst te gisteren tydens de derde zondag van het Kaagconcours In Warmond zo veel succes, dat de jongens moes ten bisseren. De belangstelling was ook dit keer weer zo overweldigend, dat men heeft besloten de komende zondag aan boerdery Meerrust een serre in de vorm van een grote tent vast te bouwen. Gastheer Jaap van Praag begroette allereerst het Sunshine Quartet o.l.v. Henk Heruer uit Leiden. Hierin speelde een 13-jarige accordeoniste mee. The Sapphires uit Den Haag O.I.V. Ton Hagen speelden evenals The Roe kin' Columbians uit Amster dam o.l.v. Joop Raap rock-muziek. De zanger-gitarist Persjahna zong Surinaamse liedjes. De Leidse Cellar Combo (trompet, sax. drums en gi taar) o.l.v. Wim Maat jr. speelden niet onverdienstelyk jazz. De Jeugdige Vampires uit Den Haag zorgden o.l.v. Peter de Looff voor gitaarmuziek en De voorzitter van de Katholieke Arbeiders Beweging, de heer J. A. Middelhuis, meent, dat achteraf beschouwd het uit gangspunt voor de loonsverhoging van 2,7 procent toch wel wat krap is gesteld. De heer Middelhuis zei dit van morgen in Utrecht op de verbonds raadvergadering van de K.A.B.,toen hy de werkgelegenheid in ons land besprak. De werkgevers doen alle moeite om buitenlandse arbeids krachten naar ons land te halen, omdat er in Nederland nog steeds een tekort ls aan deze krachten. De K.A.B.-voorzitter vroeg zich af, of de systematische werving van arbei ders uit het buitenland door werk gevers en overheid wel helemaal verantwoord is. Wil men buitenlanders in ons land laten werken, dan moet volgens hem ook de mogeiykheid geschapen wor den om de gezinnen van die werkne mers te laten overkomenDoet men dit niet, dan moeten moeiiykheden de Rotterdammer Henk Wegman zong Amerikaanse songs. Paul en Carel waren uit Zeist gekomen om o.a. „Maria" te zingen. „Gern hab' ich die Frauen geküsst" bekende Henk I Tol uit Heemstede. „Tienertyd" was een van de eigen liedjes van Ange lina Hogervorst uit Poeldyk, die zich zelf op de gitaar begeleidde. Angelina heeft reeds een concours in het West- land gewonnen. Onder de aanwezigen bevond zich Piet te Nuyl van de VARA. De jury bestond uit John Möring, Wim Voer man. Gé Hofenk, Joop v. d. Zwan en Luc Wydeveld. gevreesd worden, die zich inmiddels bepaald wel voorgedaan hebben.Aan de overbrenging van deze gezinnen zyn echter weer andere grote na delen verbonden, byvoorbeeld de aanspraak, die op woonruimte ge maakt wordt. Daarom acht de heer Middelhuis het juister de werving van buiten landen stop te zetten, temeer daar zU ondanks allerlei garanties het eerste slachtoffer dreigen te wor den van een eventuele teruggang. schaarse kant zyn. De 2.7 procent, die vastgelegd werd, ls samengesteld uit 1,2 procent werkelyk verantwoor de loonsverhoging en 1,5 procent, welke gezien de spanningen van de economie, toelaatbaar geacht kon den worden. Tegenover het loonniveau hier en de loonontwikkeling elders steekt dat percentage van 2,7 procent wel schril af, aldus de heer Middel huis, die in dit verband aandacht besteedde aan het optimistisch ge stemde verslag van de president van de Nederlandsche Bank en de diver se berichten uit het bedryfsleden, waaruit biykt dat de hoogconjunc tuur aanhoudt. De gehele ontwikkeling heeft ons geleerd, aldus de heer Middelhuis, dat wy de komende jaren by de uitgangspunten van het loonbeleid, zoals deze worden neergelegd in de halfjaarlijkse rapporten van de S.E.R. niet meer moet werken met jhet noemen van bepaalde percenta ges en zeker niet met cyfers achter 1 de komma. Wanneer dit achterwege wordt gelaten kan er. volgens hem, l een zekere mate van werkelyke vrij heid in de loonvorming ontstaan en rekening worden gehouden met de grote verscheidenheid in behoefte, welke by de praktische loonvorming nu eenmaal een grote rol speelt. RADIO EN TV VANAVOND Een misdadiger komt het leven van alle dag van de nietsnut Juju en zyn vriend, de „Artiest", verstoren in de film "Porte des Lilas". De NTS brengt deze rolprent van René Clair met Pierre Brasseur, George Bras- sens, Henry Vidal en Dany Carrel in de hoofdrollen om 8.50 uur op het scherm. Piet Kaart en Aad v. d. Heu vel maakte een filmreportage van het project Dousadj, het verwoeste Per zische dorp, dat door de Europese jeugd wordt opgebouwd. Om 7.45 uur is het weer tyd voor „Openbaar Kunstbezit". De NCRV-radio zendt in het kader van het Holland Festival om 8.15 uur een Wagner-concert uit, te geven door het Concertgebouworkest o.l.v. Pierre Monteux mm.v. Birgit Nils- son, sopraan. Ter gelegenheid van het feit, dat 100 jaar geleden in Suriname de sla vernij werd afgeschaft, stelde drs. W. Joseph een reportage van de feeste lijkheden in Paramaribo samen (11.05 uur). Het „Hartewensconcert", dat het Noordhollands Filharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends met een aantal artiesten van de lichte muziek voor de jeugd gaf, wordt om 8.05 herhaald. Elly Ameling, sopraan, zingt in het Holland Festival met begeleiding van de pianist Felix de Nobel. Via de AVRO-radio is dit concert om 9 uur te beluisteren. Stanley Richards schreef de een- Niet juist De heer Middelhuls kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat de werkgevers en de overheid voor de momentele moeiiykheid van schaar ste van werkkrachten oplossingen zoeken, welke sociaal gezien niet ge heel verantwoord zyn en waarvoor rekening in de toekomst dreigt te wor den gepresenteerd by de buitenlandse werknemers zelf. Hy legde er voorts de nadruk op, dat steeds meer Nederlanders over de grenzen en met name in West- Duitsland gaan werken, waar veel hogere lonen betaald worden. In dit verband zei hy, dat het feit van de arbeidsschaarste en de ho ge lonen in het buitenland toch een aanwyzing kunnen zyn, dat de uit gangspunten van de Nederlandse Loonpolitiek voor 1963 toch aan de BINNENLAND Zaterdagmiddag is in het gemeen- teiyk zwembad in Groenlo de 14-jarlge H. J. Druppers, afkomstig uit Utrecht, overleden. Hij was met een aantal Jon gens van de „Leostlchtlng" uit Bor- culo aan het zemmen. toen hy by een duik vanaf de springplank met zijn hoofd op de rug van een andere zwem mer terecht kwam. Kunstmatige adem haling ter plaatse en ln het zieken huis ln Groenlo mocht niet baten. Ver moedelijk heeft de Jongen een hals wervel gebroken. Tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de vereniging voor Internationale rechtsorde „V.I.R.O.", die zaterdag ln het Zeister gemeente huls werd gehouden en werd bijge woond door ruim zestig leden heeft de voorzitter, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, zijn functie, die hy zes Jaar bekleed heeft, neergelegd. Daar nog niemand bereid was gevonden de heer De Gaay Fortman ln deze functie op te volgen, werd het hoofdbestuur ge machtigd een nieuwe voorzitter te zoeken. De leiding van de „V.I.R.O." zal voorlopig berusten bij de twee vlce-ovorzltters, de heren T. E. E. H. Mathon en mr. H. E. Scheffer. Na het afwerken van de huishoudeiyke agenda was het prof. dr. H. C. van de Hulst, hoogleraar aan de Ryksunlver&itelt ln Lelden, die een Inleiding hield over Internationale samenwerking op het gebied van het onderzoek ln de ruimte, De algemene vergadering van de PSP heeft het dagelijks bestuur van deze partij als volgt gekozen: voorzit ter mr. G. H. Slotemaker de Bruine. Den Haag; vlce-voorzltter J. E Vogt. Wagenlngen; algemeen secretaresse mevrouw J. van der Veen-Wolders; po litiek secretaris C. Hoek. IJmulden; algemeen penningmeester L. P. du Bols. Amsterdam: algemeen propagandist G. van der Helde. Epe; hoofdredacteur drs. B. van der Lek, Bilthoven. De 50-1arige Nederl. arts C. de Ruyter. specialist op het gebied van reumatische ziekten, ls gekozen tot voorzitter van de vereniging voor we deraanpassing van gehandicapten. Dr. De Ruyter volgt de Canadese zaken man Hall H. Popman op. De verkiezing van dr. De Ruyter is zaterdag in Ko penhagen geschied na afloop van het wereldcongres van genoemde verenl- glng. Een Tigermoth van het Neder lands luchtreclamebedrljf ls zaterdag middag op de luchthaven Eelde neer gestort. doordat een sleepkabel rond het voetenroer sloeg. De bestuurder, de heer F. F. Tijburg uit Naarden liep slechts een schaafwond op aan een been. Van het toestel werd een vleu gel vernield. De motor Bloeg uit het motorblok. Bij K.b. is benoemd tot kamer heer ln buitengewone dienst mr. A. Blussé van Oud Al bias. BUITENLAND Zaterdagmiddag heeft een ont ploffing een gat van ruim twee meter breed en 75 centimeter hoog ln de Beriynse muur geslagen. President Guido heeft in een tv- toespraak het Argentijnse volk aange raden zich niet te laten verlokken door „dubbelhartige verlossers" die proberen een dictatuur in te voeren. Zondag u.8. worden in Argentinië algemene verkiezingen gehouden Ongeveer 50 betogers tegen de kernbom zijn zaterdagavond voor spe ciale rechtbanken gebracht, nadat een groep tegenstanders van de kernbewa pening van ongeveer 300 personen was doorgedrongen ln het centrum voor onderzoek van bacteriologische wapens te Porton. De demonstratie was door het „Comité van 100" georganiseerd. De speciale rechtbanken werden Inder haast ln een schoolklas Ingericht en hielden zes uur lang. tot middernacht, zitting. Vier personen werden tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De meesten kregen boetes van twee tot vfjf pond sterling. Een briefkaart die op 14 Juni 1932 uit Keulen naar DUsseldorf was ver zonden, ls deze week op haar bestem ming aangekomen. Met de kaart wordt een Jonggetrouwd echtpaar gelukge wenst met de geboorte van een doch tertje, dat nu zelf een gezin heeft. De kaart heeft over de 50 km 31 Jaar ge daan. BIJ de brand, die vrijdag ln een wolkenkrabber ln het centrum van Rlo de Janeiro heeft gewoed, zijn min der mensen om het leven gekomen dan men aanvankelijk had gemeld. Volgens de laatste gegevens zyn er ln totaal negen mensen omgekomen. De bestuurder van een graafma chine ln Hope, Brlts-Columbla, ver loor de macht over het gevaarte, dat daarop een auto verpletterde waarin zich een vrouw en vier kinderen be vonden. De secretaris-generaal van de VN, Oe Thant, ls zondagmiddag uit New York naar Europa vertrokken Hy zal dertien dagen wegbiyven en bezoeken brengen aan Hongarye, Bulgarije, Zwit serland en Italië, zyn eerste halte plaats is Londen waar hy de nacht van zondag op heden doorbracht. Vandaar zou hij vanochtend doorreizen naar de Amsterdamse luchthaven waar hij het KLM-vllegtuig naar Boedapest neemt. By een botsing zaterdagochtend tussen een bus en twee auto's ln de buurt van Rutherford ln New Jersey, zyn zeven mensen om het leven geko men en twintig gewond. De regering van Kongo (Leopold- stad) heeft de regering van de Ango lese republiek ln ballingschap van Holden Roberto „de Jure" erkend, al dus heeft de Kongolese staatssecreta ris van Buitenlandse Zaken Marcel Lengema meegedeeld. Kongo bestrijdt Portugal alle recht tot vertegenwoor diging van Angolese belangen maar breekt de diplomatieke betrekkingen met Portugal niet af. Moord met voorbedachte rade be hoeft thans ln geen van de Ameri kaanse staten meer te worden be straft met de dood. Op 1 juli is in de 6taat New York een nieuwe wet van kracht geworden, waardoor dit misdrijf in het vervolg als regel zal worden bestraft met levenslang. New York was de laatste Btaat in de V S. waar op moord met voorbedachte rade nog uitsluitend de doodstraf stond. De doodstraf biyft echter nog wel mo- geiyk als een Jury, die na eerste be raadslaging een verdachte schuldig heeft bevonden, hem ln tweede in stantie eensgezind schuldig verklaart. De Indonesische regering ls van plan maatschappelijke werksters naar de binnenlanden van westeiyk Nleuw- Guinea te zenden om de vrouwen te leren „zich op de Juiste manier te kleden", aldus heeft de minister voor Volkswelzijn Djojomartono, die korte lings in West-Irian ls geweest., mee gedeeld. Hij zei ook dat er in bedoeld gebied een tekort aan textiel was. Mo- geiyk „doordat er, behalve ln de plaat sen aan de kust, helemaal geen kle ding wordt gedragen". Volgens een bericht van Antara zal de bandenfabriek, die thans dank zy een Westduits krediet ln Palem- bang, zuld-Sumatra, ln aanbouw ls, Volgend Jaar worden voltooid. De fa briek zal ln totaal 7 Va miljoen mark kosten. Er zullen negen verschillende soorten banden worden vervaardigd. De capaciteit van de fabriek wordt in het bericht niet vermeld. De Joegoslavische Nationale Ver gadering heeft zondagochtend maar schalk Josip Broz Tito voor de vierde keer tot president van de republiek gekozen. Hy ls 71. ln Januari 19a3 werd hy voor het eerst president. Tot vice- president is gekozen Alexander Ran- kowitsj. Deze komt uit Servië en ls 54 Jaar. President Kennedy heeft zyn vroegere rivaal uit het Republikeinse kamp, Henry Cabot Lodge Jr.. bedacht met de belangryke ambassadeurspost in Zuld-Vietnam, een van de belang rykste strijdtonelen ln de koude oor log van Azië. De nu byna 61-Jarlge Cabot Lodge werd ln 1952 door Ken nedy verslagen in de 6tryd om de se naatszetel van Massachusetts. Deze zetel wordt nu bezet door Kennedy's longere broer Edward. President Elsen hower benoemde Cabot Lodge tot am bassadeur by de Verenigde Naties. In 1960 was Lodge Republikeins kandi daat voor het vlce-presldentschap en compagnon van Richard Nlxon ln de presidentsverkiezingen tegen Kennedy Actieprogram Sprekende over het gezameniyke actieprogramma van K.A.B. en N.V.V. zei de heer Middelhuis, dat het kli maat in Nederland voor sociale voor uitgang niet alleen in materiële zin. maar ook voor wat betreft de ge hele plaats en betekenis van de arbeid in het maatschappelijk be stel volop in discussie is. zy die menen, aldus de heer Middelhuis dat er in ons land geen stryd meer ls, vergissen zich. Niet alleen over de lonen, maar over de plaats en de taak van de vakbeweging, over de P.B.O., de medezeggenschap, over winstdeling en verdere sociale zeker heid is er verschil van mening en belangenstryd. Naarmate bepaalde zaken meer raken aan de structuur wordt de stryd vinniger. Niet in de laatste plaats, zo zei de heer Middelhuis, heeft deze om standigheid ertoe geleid, dat de K.A.B. samen met het N.V.V. een actieprogram heeft opgesteld. Dat het C.N.V. niet meedeed is te betreu ren, aldus de K A.B.-voorzitter, maar K AB. en N.V.V. menen op deze weg te moeten voortgaan, omdat samenwerking tussen de vakcentra les een gebiedende eis is. in het be lang van alle Nederlandse werkne mers. DINSDAG Acad. Ziekenhuis (aula): Uitreiking Landsteiner-onderscheldlngen. 8 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah s getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: „De Broeders ln Christus". Spr. dhr. G. Jackman over „De enige weg tot behoudenis". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zittingsavond Bouwfonds Ned. Ge meenten. 7-8 uur n.m. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte. 7.30-8 uur nm. Oegstgeest a en b winnen toernooi te Hazerswoude Na het juniorentoernool van Ha- zerswoudse Boys waren zaterdag de adspiranten aan de beurt. Er namen vijf verenigingen deel met een a en b-team. Uitslagen Adspiranten A: Haz. B - Boskoop 1-0; Leidse B.—Rijpwetering 2-0; BoskoopLeidse B. 3-0; Haz. B. Oegstgeest 0-2; OegstgeestRijpw. 0-0; Haz. B.—Leidse B. 1-0, Boskoop- Oegstgeest 0-1. Haz. B.Rypw. 2-0; Leidse B Oegstgeest 0-1; Rijpw. Boskoop 0-2; le prijs Oegstgeest a 7 punt2e prijs Haz. Boys 6 pnt. Uitslagen adspiranten B: Haz. B. Boskoop 0-2; Leidse B.Rypwetering 1-0; OegstgeestBoskoop 1-0; Haz. Bovs—Rypwetering 2-0; Oegstgeest- Leidse B. 1-1, Boskoop—Rypwetering 1-1, Haz. BoysOegstgeest 0-2, Leid se BoysBoskoop 0-0, Oegstgeest Rijpwetering 2-0, Haz. Boys—Leidse B. 2-0. le prys Oegstgeest B met 7 pnt; 2e prijs Boskoop «na strafsch.). Aangezien drie ploegen 4 punten behaalden moesten strafschoppen de beslissing brengen voor de tweede plaats. Boskoop scoorde de meeste doelpunten en werd dus tweede. Mej. M. van Heek 40 jaar bij P.T.T: Het is vandaag voor mej. M. van Heek te Leiden een biyde dag. Zij viert namelyk haar jubileum by de PTT. Mej. van Heek begon haar PTT- loopbaan veertig jaar geleden in Oude-Wetering, waar haar vader kantoor-houder was. In deze ge meente heeft zy veel gedaan voor de Inwoners, niet in het minst door hen met raad en daad by te staan als het over post en andere zaken ging. Meermalen heeft zij haar vader ver vangen. Van 1942 tot 1946 is de jubi- laresse werkzaam geweest op het postkantoor te Leiden en daarna bij het hoofdbestuur in Den Haag. In de bezettingstyd heeft zy zich een goede Nederlandse betoond. Daarvan werd blyk gegeven tijdens haar zilveren jubileum, dat zy in 1948 herdacht. Ook vandaag heeft het mejuffrouw van Heek niet aan belangstelling ont broken. Namens het hoofdbestuur van de PTT werden haar de gebrui kelijke geschenken aangeboden en ook vele anderen kwamen haar ge lukwensen. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m VRIJDAG Old Dutch (2e Binnenvestgracht) Jaarvergadering C.V. voor uitvaart verzorging. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bybel- studle. 10-11 uur v.m.; prediking voor ganger dhr. M. van Kerkvoort. 11-12 u. v.m. Excursie Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. naar Woubrugge. Vertrek perron 13 Stationsplein. 1.65 uur n.m. Meisjes-hb8 (kantine)Afscheids receptie mej. L. Warnslnck. 2.30-4.30 u. n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuysenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nm. 8t«enschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. BIOSCOPEN Lldo: „Op een hete namiddag". 18 Jr, Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag „Mon oncle". A.l. Rex: „Zeg het met kogels". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7,15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „Pa krijgt de klappen". Studio „Lift naar de zon". 18 Jr. Dag 2.30, 7 en 9.15; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Wat ouders niet weten". 14 Ir. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 2.30, 4.45. 7 en 9.16 uur Donderdag cyclus „Casablanca". 14 Jr. Luxor: Het misdadige brein van Dr. Mabuse". 14 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „West Side Story". 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2, 5 en 8 uur. Astratlieater - Wassenaar: Vrydag 8 uur, zat. en zond. 7 en 9.15 uur, dl., woe. en do. 8 uur „De Overval". A.l. Zondag- en woensdagmiddag 2.30 uur „De Held van de locomo tief". A.l. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Werken van Jan Beutener (tot 7 juli) Boerhaavezalen: Schilderyen en te keningen Jaap v. d. Ende en Jan Juf fermans. Dag'. 2-5 en 7-9 uur (t/m 5 Juli). De Lakenhal: Documentatletentoon- stelllng Expogé (t/m 7 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling van aqua rellen en tekeningen uit de 19de en 20ste eeuw uit' de verzameling van Paul Brandt. Werkd. 10-5 uur, zondag 1-5 uur nm. (tot 29 augustus). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uur Legermuseum (Pesthuislaan). Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u 'zondag 1-4 uur) Ryksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Op trek" (van noma den trekken en kamperen") Werkda gen 10-5 uur; 's zondags 1-5 uur (tot 6 oktober) Ryksmuseum Oeologle en Mineraio gie v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie vbd Nederland Op werkdager van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 1-5 uur. Ryksmuseum van Oudheden Dage iyks 10-5 uur: zond 1-5 uur Ryksmuseum voor de geschiedend der natuurwetenschappen Dag 10-4 uur: zond 1-4 uur AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313 en Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Haven Apotheek BH geen gehoor van n» hnlsart» m specialist (of diens WHiirnemers), Oei op dokterstelefoon 225522. acter „De donkere bril van Aaror Shaeffer" en Jan van Ees maakte e j een hoorspel van. De AVRO herhaal' het om 9.35 uur. De regisseur is Ber Dykstra. VOOR DINSDAG 2 JULI Hilversum I, 402 m.: KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed 7.15 Ouverture: gram. 7.55 Overweging 8.00 Nws. 8.15 Hoogmis. 9.30 Gram 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.CX V. d. kleuters. 10.15 Klass. gram. 11.(X V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.5( Volaan... vooruit, lezing. 12.00 Middag- j klok - noodklok. 12.04 Lichte Zwlt- serse muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- er tulnb. 12.33 Lichte gram. 12.55 Kath nws. 13.00 Nws. 13.15 Platensnws. 13.3( Metropole ork. en zangsollste. 14.1( 1 Orgel varia. 14.35 wy vrouwen van hei land. lezing. 14.45 Chansons de France 15.00 Klass. en moderne ork.muz. (Tij- dens dit progr.: rep. van de Tour de i France). 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 Beurs- berichten. 17.50 Regerlngsultz.Nws uit de Ned. Antillen, door Henk De- mert. 1 KRO: 18.00 Licht instr. kwartet met 1 zangsolisten. 18.20 Lichte gram. 18.50 Van klanten en wanten weten: vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 19.50 Nabeschouwing Tour de l'Avenir 1963. 20.00 Cantemus j Domino, beschouwing over Gregorlaan- 1 se gezangen. 20.20 Holland Festival 1963: l'Infedelta delusa. opera, door Ned. Kamerork., blazers van het Re- s'.dentle-ork. en solisten. In de pauze: Reportage Internationale Honkbalweek te Haarlem. 23.00 Nws. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 De groenteman. 9.05 Klass. gram. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Ar beidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Licht lnstr. trio. 12.20 Regerlngsultz.: V. d. land bouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte ork.muz. en zang- soliste. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ens, en zang. 14.00 Klass. kamer- muz. 14.40 Gram. v. d. kind. 15.00 Sopraan en piano: oude en moderne liederen. 15.30 De geschiedenis van een boek. literair klankb. 16.00 Amus.muz. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte gram. v. d. jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Eventueel act. 18.20 Licht lnstr. ens. Intermezzo: lichte gram. 19.00 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.05 Pia nospel: lichte muz. 19.20 Paul Vlaan deren en het Margo-mysterie, detec- tive-hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Opera- muz. 21.00 Lichte gram. 21.40 Met het oog op het heelal, lezing. 22.00 Hol land Festival 1963: Danzl-Kwlntett moderne muz. 22.30 Nws. 22.40 Act., beursber. en meded. 23.00 Moderne muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 30 minuten voor 10-ers. 20.50 100 Jaar afschaffing van de slavernij 1 Juli 1863 1 Juli 1963. documentaire. 21.20 Uit: een spiegel der lichte kunsten. 21.50 Mynheer de Voorzitterforum. NTS: 22.00 Journaal. 22.35-22.45 Film- verslag Tour de France. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 33o m. 12.00 Klass. en moderne muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepun ten uit het discussle-progr. 13.40 Le zing. 14.00 Schoolradio. 15.00 Repor tage Wimbledon. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. reg. progr. 19.00 Lichte muz. 19.30 Klass. muz. 20.30 Klankb. 21.15 Reisimpressies. 21.30 Klankbeeld. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Harprecltal. 22.45 Parl.-overz. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.45 Plano recital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Gram. v. d. arb. 13.00 Volksmuz. 13.30 Nws 13.35 Cricketultsl. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d vrouw. 15.00 Lichte ork.muz. 16.15 Dagb. 16.31 Uitsl. races en cricket. 16.35 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.31 Gevar. progr. 18.33 Sport- overz. en uitsl. races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Soortber. en uitsl. races. 19.31 Hoorspel. 20 00 Verzoekprogr. 20.30 Nws. en act. 20.40 Gevar. muz. en comm. 2130 Lichte Sportnws. 22.35 Lichte muz. 23.31 Llch- ork.muz. 22.15 Lichte muziek. 22.31 te muz. 23.55-24.00 Nws. Xordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12 00 Amus.muz 13.00 Nws. 13.15 Amus.muz. 16.00 Moderne 17.00 Nws. 17.35 Klass. muz. 19.00 Nieuws. 19.15 Dansmuz. 20.35 Muslcalfragmenten. 21.45 Nws. 23 30 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.20 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en ge var. muz. (Om 2.00. 3.00 en 4.00 Nws.). Frankrllk III, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12 10 Klass. muz. 14.15 Kamermuz. 18.30 Opera-aria's. 18.59 Nws. 20.00 Kamermuz. 23.13 Volksmuz. 23.28 Gevar. muziek. 23.52-23.59 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Nws 12 03 Lichte muz. 12 30 Weerber. 12.35 Tuinbouwkron. 12.40 Lichte muz. 12 50 Progr.-overz. 13.00 Nws. 13 15 Kamermuz 14 00 Nws. 14 03 Operettemelodleën. 15 00 Kamer muz. 15.30 Balletmuz. 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Lichte ro.uz. 17.00 Nws 17 15 Caslno- Nws- 18 °3 Wchte muz. 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d sold. 18.45 Uitsl. en standen in de Tour de France. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Documen tair klankb, 20 40 Moderne muz. 2120 SS^n.u.z 22 00 Nws- 22 15 oitaarrecltal. 22 40 Liederen. 23 00 Nws 23 05 Gevar muz. 23.55-24.00 Nws. ,/84 ™-: 12 30 Gevar. progr. en act. Ï122 Klass. muz 16 08 Lichte muz. 17 00 Nws. 17.15 Volksmuz. 18.03 V d '"'d- 18.30 Chansons. 19 05 Gevar. muz. 19 30 Nws 20.00 Chansons. 22.00 Chan sons. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz 22 55 Nws. Wt'FRR APPORTEN (Van hedenmorgen 7 onr) L a sg 9 fir Amsterdam regenbul z Den Helder zwaar bew zo Ypenburg zwaar bew w.stil Vllsslngen zwaar bew zo Eelde half bew. zzw De Bilt regenbul z Twenthe zwaar bew zzo Eindhoven geh. bew. wstil Z.-Limburg zwaar bew z-,o Helsinki onbewolkt n Stockholm licht bew. no Oslo half bew. w.stil Kopenhagen half bew. nno Aberdeen geh. bew. no Londen regen zo nrus6el regen zo Luxemburg geh. bew zo Parijs zwaar bew zzw Bordeaux zwaar bew w.stil geh. bew. BerlHn Frankfort MUnchen Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Madrid Mallorca Lissabon mist 2 19 2 17 20 3 19 1 23 1 22 2 24 22 2 22 6 24 5 24 23 2 20 2 17 2 18 4 21 2 18 2 21 17 2 26 licht bew. mist nno zwaar bew nno onbewolkt w.stil onbewolkt wzw half bew. o onbewnlk' w.stil onbewolkt n onbewnlk' w.stil onbewolkt w.stil half bew. nnw w.stil 24 0.2 1 25 10 2 1 2 0.1 0 8 27 0 2 28 0 36 0 9 33 0 26 0 27 0 4 21 0

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2