ENORME krachtsexplosie van Jacques Anquetil Eerste nederlaag voor LZC tegen HPC (3-5) Bromfietswedstrijd op de skelterbaan Eerste nederlaag van J mi Wijnen 111 Spanje Lundquist gewipt Nieuwe aanval van de Bretonse boeren De eerste klap in de Ronde van Frankrijk Kieler Woclie Aardappelen vernietigd omdat prijzen* te laag zonden zijn Sportsplinters ericht 1 maart 1860 Zaterdag 29 juni 1963 Derde blad no. 30994 Wimbledon-toernooi De rijen van de geplaatste spelers op Wimbledon zijn gisteren opnieuw gedund. Na Sangster, Darmon en Fletcher is nu ook de als zevende ge plaatste Zweed Lundquist uit de strijd gewipt en wel door de Duitser Kuhnke, die met 64. 63. 6—2 een bijna geruisloze zege behaalde. Bij de dames was er de niet geringe sen- satie dat de runner-up van vorig drukte men voor Anquetil een tijd Jacques Anquetil heeft gisteren in de Ronde van Frankrijk de eerste klap uitgedeeld, die gewoonlijk een daalder waard is. In het tweede gedeelte van de zesde étappe, de tijdrit in Angers (24,5 km) heeft de Fransman al zijn concurrenten ernstig te den- ken gegeven. Hij won de rit met 45 sec. voorsprong op Poulidor en met bijna een minuut voorsprong op de Belg Gilbert Desmet, de nieuwe drager van de gele trui. Van Looy verloor 3.10 en zag zich daardoor voorbijgestoken door de Tourwinnaar van verleden jaar, die nu gedeeld zesde staat met 6.40 achterstand op de „maillot jaune". Geldermans werd verdienstelijk 11de. Janssen eindigde als 35ste. In het algemeen klassement is Enthoven met zijn 18de plaats de beste Nederlander. Vergissing Men heeft zich kennelijk deerlijk vergist in Anquetil, die na zijn aan vankelijke weigering om in de Tom- te starten omdat hij zich niet tot een nieuwe, grote krachtsinspanning in staat voelde niet meer de grote fa voriet was* Nu is wel duidelijk gewor den. dat Anquetil in de weken, voor afgaande aan het vertrek uit Parijs wel degelijk een spelletje heeft ge speeld. Want in dit sterke veld van tijdrit-specialisten was de Fransman gisteren een klasse apart. Zoals van ouds liet hij al heel gauw geen twij fel bestaan over de kansen van de anderen. Halverwege het parcours jaar, de Tsjechische Vera Sukova door een beenblessure niet kon uit komen en daardoor als eerste gepaat- ste dame het veld moest ruimen. Het programma van gisteren moest her haaldelijk worden onderbroken door langdurige regen. Dat betekende onder andere dat de partijen, die deze dag voor de Neder landse deelnemers in het schema wa ren opgenomen geen doorgang kon den vinden. Kuhnke bereikte dus de laatste acht en met een zege van Bungert op Arilla in het vooruitzicht, mag gezegd worden dat de Duitse heren zich op Wimbledon-1963 voortreffelijk weren. Maar ondanks de klasse van Kuhnke, die vijftig minuten lang met een sterk gesneden linkshandige service en scherpgeplaatste drives de pathe tische Zweed op de baseline vastna gelde, lijkt de weg naar de halve fi nales voor Santana vrij te zijn. De Rhodesiër Bey, stal de harten van de duizenden kijkers op baan twee. toen hij in de derde set. na 63. 6i voor Santana ineens met vaart en durf in het offensief ging en de set met 13-11 won. Helaas werd hy toen onaange naam verrast door de regen. Dat was de redding voor Santana die de uit gebluste Zuidafrikaan in de vierde set ve' Santana en Kuhnke tref- fe? de kwartfinale. Voorts ze Amerikaan Mackinley in -o (63, 8—6, 63) over de Indiër Mukerjea. Verdere uitslagen: dames (derde ronde): Jean Lehane (Austr.)Tony Fretz (VS) 86, 64; Lesley Turner (Austr)Edda Buding (Did) 64, 63; Lorna Cawthorn (GB)Doro thy Knode (VS) 6—3, 7—5; mevr. Fales (VS)Vera Sukova (Tsj.) w.o. ZEILEN De uitslagen van de gisteren ge houden wedstrijden in de Kieler Woche luiden; Drakenklasse: 1. Wim van Duyl (Ned); 2. Springer (Duitsl.); 3. Sor- rentiono (It); 7. Groot (N). Totaalklassement: 1. Springer (D) 6543 2. Ven Duyl 6020. Flying Dutchmanklasse: 1. Fogh (Den) 9109; 3. Verhagen 8288 8. Schone veld (N). Finnjollen: 1. Wind (Den): 2. An- dré (VS)4. Maarse (N)8. Wayboer (N). Totaalklassement1. André (VS) 20227 pnt; 2. Mares (D) 19293; 10. Vries (N) 14211. 5,5 meter klasse: 1. Aisher (Eng); 2. Straulino (It). Totaalklassement: 1. Aisher; 2. Pankofer (D). Sharpies; 1. Schaper (D) 2. Domi- nik (D); 3! Sohns (D>; 4. Van Veen (N) 7. Van Swol (N); 10 Janssen (N). Sportlezers schrijven Wij maken „voetbalonthousiast 2" er op attent, dat zijn ingezonden stuk alleen dan kans op publikatie»maakt. Indien hij naam en adres bij de redactie bekend maakt. af van 16.45 terwijl vóór hem Pouli dor met 17.- minuten veruit de snel ste was geweest. De duizenden Fran sen langs het parcours werden bijna waanzinnig van vreugde en vuurden hun favoriet aan, die een verschrik kelijk groot mes met het gemak van een supermens ronddraaide. Men zag alleen nog maar Anquetil, die op slag weer de grote lieveling van het pu bliek is geworden. Zijn totaaltyd van 31.58 ontlokte daverende ovaties aan de toeschou wers, die uitbundig de eerste Franse etappezege gingen vieren. Niemand na Anquetil kon aan deze prachtige prestatie tippen. Bovendien werd ook Poulidor, die er 45 seconden langer over had gedaan, niet meer van de tweede plaats verdrongen. Men had tenslotte nog slechts be langstelling voor het duel tussen Henry Anglade en Gilbert Desmet om het bezit van de gele trui. Dat Elliott dit tricot in de tijdrit voor lopig voor het laatst had gedragen stond namelijk halverwege al vast. Toen reeds was de Ier 1.03 secon den op Desmet en 46 seconden op de zwoegende Anglade achter geraakt. Hij speelde dus geen rol meer. Om seconden De strijd ging tussen Desmet en Anglade, van wie de Fransman er iets beter voorstond (21 sec. voor). Halverwege had Anglade 17 seconden verloren aan Desmet, maar dat was nog niet beslissend. Het ging erom, wie in het tweede zeer bochtige deel van het door een stevige bries bijzon der zware parcours het best uit de voeten zou komen. Anglade vocht als een leeuw om de begeerde trui in zijn bezit te krijgen. Hij ondervond de te leurstelling van zijn leven, toen Des met toch weer sneller had gereden en hem met 27 seconden had geklopt, zodat de Belg met een winst van zes seconden op het erepodium kwam. De vier Nederlanders hebben in deze tijdrit een ondergeschikte rol gespeeld. Ab Geldermans stond lange tijd op de vierde plaats, maar zakte naar de elfde plaats, toen de azen in de strijd kwamen. Met een tijd van 33.08 werd hij de beste Nederlander. Jan Janssen kwam tot 34.41, Dick Enthoven tot 34.56 en de tegenvallen de Huub Zilverberg eindigde met 34.57. De Breucker Door het geweld waarmee Anquetil zijn prestige in de tijdrit herstelde, was men bijna vergeten, dat er in de ochtenduren ook nog een halve etap pe van Rennes naar Angers was ge reden. Deze rit, die met het eveneens formidabele gemiddelde van ruim 43 kilometer per uur was afgelegd, ein digde met een sprintersfeest op de brede aankomstboulevard in Angers. Jan Janssen, die zijn teleurstelling van de vorige dag bijna weer te bo ven is, had positie gekozen achter Vannitsen en Van Looy. Het drietal werd echter verrast door de buiten om komende Belg De Breucker, die voor Vannitsen Van Looy en Janssen over de eindstreep flitste. Achter hem kwam het hele veld binnen. Alleen de oude Tourrot Marcel Janssens was ver achter geraakt. Zo ver, dat hij wegens tiJdoverschrJjding uit de koers De uitslag van het tweede gedeel te van de vijfde etappe een indi viduele tijdrit over 24.5 km luidt: 1. Anquetil (Fr.) 31.58 met bon. 30.58; 2. Poulidor (Fr.) 32.43 met bon. 32.13; 3. Gilbert Desmet (Belg) 32.53; 4. Planckaert (Belg) 33.01; 5. Bracke (Belg» 33.07; 6. Veely (Fr.) 33.16; 7. Anglade (Fr.) 33.20; 8. Soler <Sp.) 33.28; 9. Pacheco <Sp.) 33.35; 10 Ba- hamontes (Sp.) 33.36; 11. Gelder mans (Ned.) 33.38: 12. Gaboca 'Sp) 33.39; 13. Junkermann (Did) 33.40; 14. Melckenbeeck (Belg) 33.54; 15. Lebaube (Fr.) z.t.; 20. Van Looy (B.) 3408; 35. Janssen (Ned.) 34.41: 46. Enthoven (Ned.O 34.56; 60. Elliott (Ierl.) 35.50. Het algemeen klassement na de zesde etappe luidt: 1. Gilbert Desmet 1 <B.) 31.50.16; 2 Anglade (Fr.) op 6 sec.; 3. Elliott (Ierl.) op 1.02; 4. Van Tongerloo (B.i i op 1.44; 5. Otano (Sp.) op 2.13; 6 Stablinski (Fr.) op 5.57; 7. ex aequo: Anquetil (Fr.) en Suarez (Sp.» op 6.14; 9. Pauwels (Belg) op 7.29; 10 Bahamontes (Sp.) op 7.33; 14. Van j Looy (Belg.) op 8.24; 18. Enthoven (Ned.) op 8.55: 22. Janssen (Ned.) op 9.28; 23. Geldermans 'Ned.) op I 9.40; 34. Zilverberg (Ned.) op 1051. Al 22000 aanvragen van nazivervolgden Nog voordat de indienlngsterniyn officieel ls aangevangen zijn van de I uitgezonden ruim 60.000 aanmeldings formulieren voor uitkeringen aan nazivervolgden meer dan 22.000 for mulieren ingevuld terug ontvangen. I Met de verificatie fa inmiddels een aanvang gemaak. Dit heeft de minister van Finan ciën, prof. dr. J. Zijlstra de Tweede Kamer meegedeeld in de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot wijziging van de Rijksbegroting 1963 in verband met de uitvoering van het Nederlands-Duitse financieel verdrag. In ieder geval, aldus de bewinds man, zal het uiterste worden gedaan om nog voor het eind van het Jaar op de aanvragen een voorschot uit te keren. Het ligt in het voornemen reeds kort na 1 oktober met het geven van voorschotten te beginnen, zo wordt in de memorie meegedeeld. Minister Zijlstra verwacht, dat de Per 1 juli Wi jzigingen van invoerrechten Het tarief van invoerrechten on dergaat met ingang van 1 juli 1363 een groot aantal wijzigingen. In de eerste plaats, zo deelt het mi nisterie van Financiën mee, worden de invoerrechten op goederen in het onderlinge EEG-verkeer met 10% verminderd, berekend op basis van de oorspronkelijke rechten. Dit betekent dat het thans bestaande niveau van de rechten met rond 20% wordt ver laagd. Daarnaast wordt de industriële sector overgegaan tot een tweede aanpassing van de nationale invoer rechten aan het, gemeenschappelijk EEG-tarief voor goederen, die war den ingevoerd uit landen buiten het EEG-gebied. Dit houdt in dat een maar ook een K i overgrote meerderheid van de aan- aantal verhogingen, maar ook vragen eind 1964 definitief zal zijn aantal verlagingen van de Nederland- afgewikkeld. I se invoerrechten tot stand komen. ANQUETIL explosie werd genomen. Een triest afscheid van de man, die eens tot de grote matadoren behoorde. RONDE VAN ERANKRIJK 30juni-8eeh-231,5km d> Ravitai lie ring tjpji Waterpolocompetitie Regering staat machteloos (Van onze correspondent in Parijs) Na een korte stilte op het sociale front can het Franse platteland heb ben de Bretonse boeren hun offensief hervat met het doel de prijzen van de aardappelen die tot tien centimes per kilo waren gezakt, weer op een rede lijk peil te brengen. Voor dat doel worden in Bretagne nu weer verschil lende middelen gebruikt. Eerst heb ben de Bretonse boeren hun aardap- lanceren van de voor dit doel onl-' P*1"1 de ,tral^n d« Pa worpen ruimtecabines met behulp van raketten van het type „Little Joe II". Proeven bemande ruimtevaart Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) heeft bekendgemaakt, dat nog deze zomer op de basis White Sands in Nieuw Mexico de eerste proeven zullen wor den genomen in het raam van het program-Apollo, dat beoogt een be mande ruimtevlucht naar de maan te maken. Begonnen zal worden met het De traditie is gehandhaafd. Ook dit jaar confronteerde het Heemsteedse HPC in Poelmeer de LZC weer met de eerste nederlaag (35). Het Alk- maarse DAW kreeg in het Bosbad Bergen De Zyl met 71 op de knieën, terwijl de Sleutelstaddames, na een harde weds try d, koploopster DES een verrassende nederlaag toe brachten: 21. Het reserve-team van de Sleutelstad had in „De Zijl" wei nig moeite met het Amsterdamse AZ •70 2: 5—1. HPC startte gisteravond het top- duel overdonderend Rudy Prins knal de direct na het beginsignaal van de fluitlustige scheidsrechter Van der Velde buiten het bereik van Koe do der tegen de lat, maar toen even later weer Prins de bal in handen kreeg, was het wel raak: 0—1. Even zag het er in de tweede periode naar uit, dat LZC zou terugkomen en HPC zelfs „neer" zou halen. Simon Ouwer- kerk sprintte hard door de stugge Heemsteedse defensie en toen Hans Parrel dat bemerkte, was het ge- gebeurd; 11. De optimistische LZC- supporters werden daarna bijzonder onaangenaam verrast. Want binnen tien tollen bezorgde Cas Wiers met een schitterend doelpunt HPC op nieuw een voorsprong De hoop bleef levend aan Leidse zijde toen Jan Heck in de derde speeltijd de rode keeperspet van Ro land Koedoder opzette en Cees Schoof het veld moest ruimen voor de lange Haarlemmer. Maai- wat men vreesde werd bewaarheid: nadat Slooter (LZC) en Wiers (HPC), on danks hun „discussie" met arbiter Van der Velde, toch de kant hadden moeten opzoeken, profiteerde Johan Bontekoe van een fout in de onzekere LZC-verdediging: 13 Wel bracht Ouwerkerk de spanning terug (23), maar het handjevol toeschouwers had het zeer matige spel bekeken en geloofde er niet meer in. Toen Rob Termeer er eenmaal 24 van had gemaakt, kon men eigenlijk best in slapen. want dit LZC zou Bontekoe c.s. niet meer bedreigen. Timmer mans en Termeer brachten de eind stand op 36. Weinig eer Joop Bodt, de jonge doelman van De Zijl, stapte gisteravond met het gebaar van „Ik kon er echt niks aan doen uit het frisse water van het Bergse bosbad. En dat was ook zo. Aan de zeven DAW-treffers, waar van midvoor Bob van Bekkum er „maar" zes voor zijn rekening nam, viel voor hem weinig eer te behalen. Goed, nu had Bodt de eerste speel tijd mogen toekijken hoe Van Kam pen het Leidse doel met alle geweld probeerde „schoon" te houden, maar tenslotte twee keer moest capitule ren; toen hij echter het hel gekleurde petje opzette wist hij wel wat het zou worden, alleen niet hoeveel. Het opmerkelijke was in de tweede pe riode. dat niet Joop Bodt. maar Bob van Bekkum het zwaar te verdu ren kreeg! Bert Martijn had kenne- Na Carol Schuurman en Henny den Engelse hebben nog twee spe lers van de ere-divisieclub ADO het aangeboden contract niet geaccep teerd. Het zijn Mick Clavan en Maar ten Trommel. Het bestuur van de Haagse vereniging heeft de premie voor een gewonnen wedstrijd en voor een gelijkspel verhoogd. Den Engel se zal volgend seizoen voor DHC uit komen. Een gewonnen wedstrijd levert de spelers nu f 170,- op en een gelijkspel f 85,-. Bij verlies wordt niets uitgekeerd.. Totnutoe bedroegen de premies resp. f 140 en f 70,-. moment, dat de spoorwegverbindin- gen eveneens onklaar gemaakt zullen worden. Op een congres van Zuid- I franse wijnbouwers is trouwens van j het voorzittersgestoelte al officieel geproclameerd, dat geweld een wettig midel Ls om de belangen der boeren te beschermen, die door invoer uit het buitneland zouden worden be dreigd. Na alle vorige capitulaties is de re gering vrijwel machteloos geworden. De minister van Landbouw heeft de boeren al doen weten dat de regering bereid is hun aardappelen en even tueel andere prod uk ten tegen hogere prijzen op te kopen om ze daarna ter I beschikking van de armen en de ouden van dagen te stellen. Tevens rijzenaars verkocht, die ao maar een werd vanuit Parijs aan de prefc- kwart van de gebruikelijke prijzen bevolen krachtig op te treden tegen behoefden te betalen. Doch die me- geweldplegingen en sabotages van de thode, waartegen alleen de vele tus- zijde er boeren «■„handelaars ^arbean^ar konden toe,temming van maken, werd al spoedt opge£Y«£ d<_ reetring he, hek opnipuw de Liever bUjkbaar dan df i dam is, mas men betwijfelen of de dat voordeeltje te bezorgen, gaven de boeren hun aardappelen aan de ver mag prefecten met betwijfelen of de hun gendarmes in I êrorfende'boèrtm "b'U taf kSSSS tegelijk werd het voedsel in zee ge smeten of in de straten van steden en dnrpen gelost om ze vervolgens door bespuiting met benzine of door ze met tractoren tot puree te laten rij den. grondig voor de consumptie on bruikbaar te maken. acties in toom te houden. In dit ver band en naar aanleiding van de da genlange verkeerschaos in Parys her innert „Le Monde" dan ook aan een definitie die al eens eerder van De Gaulles „Vijfde Republiek" gegeven is: „een autoritair stelsel, dat slechts Oeluktudig werden in Bretkvne te- d0«r »narchle retemperd wordt". lefoonkabels doorgehakt en lantaarn- palen omver gehaald in afwachting van het reeds aangekondigde Evenement in BODEGRAVEN De Sportweek commissie heeft wel een heel gelukkige greep gedaan, door op het programma een brom- SS. fKwSJS OfT*te"nemenyVrtj'd'ag ÏÏThi? h!ÏÏÏ SCTen 1 avond werd voor het eerst in Bode- .est? Cees de Witte er "U,rrn <Uar "n tln m*- 40 van maakte. De Alkmaarders waren kennelijk al vergenoegd met die Victorie. Loek van Kampen mocht bij 6—0 de hatelijke „0" ver wijderen. Van Bekkum voltooide op de valreep zijn dubbele hattrick: 7—1. De Sleutelstaddames hielden in „De Zijl" hun laatste kampioenskans door het Haagse DES na een fors partijtje waterjoolo verrassend, maar verdiend, met 3—1 te verslaan. Ellie Doove nam de beide doelpunten voor haar rekening. De Sleutelstadreserves had den met het zwakke Amsterdamse AZ '70 2 weinig moeite. Na bij de rust reeds een 3—0 voorsprong te hebben genomen, werd het tenslotte 5—1. Bredeveld- Dool (2x), en Erades <2x) zorgden voor de Leidse doelpunten. ken. Een speciale wisselbeker werd aangekocht en uitgereikt. Steeds zijn er weer groeperingen, die van de aanwezigheid van een skelterbaan in het Kaasdorp een „probleem" willen maken. Ingezon den stukken, brieven aan de ge meenteraad en interpellaties zijn daar de uitingen van. Het ls te wen- Om de Europese biljarttitel 47-1 WIELRENNEN rji® 1V7"* O Aan de vooravond van de Ronde -TT 4v /iir -r-imT -mm- a trmnt-1 van Midden-Zeeland is gisteren op KO( ,H EN MASPES Zuld-Bcve'and een ploegentijdrit over 1VV/lvil 47 kilometer gehouden. De uitslag was: l. Ploeg van Beek (Mesters, Bart, Zoet, Gerrit de Wit) 1.00 19: 2. Ploeg Gerritse (Piet van Dijk, Piet Buuts, Jaap Oudkerk) 1.00.33. 3. Ploeg West-Duitsland (Geiling. Horn, Bert- hold) 1.01.25. Tini Wijnen is op de tweede dag van het Europees kampioenschap 47/1, dat in de Spaanse stad San Se bastian wordt .gehouden, zijn ongesla gen status kwijtgeraakt. Gisteravond laat verloor hij, na drie achtereen volgende overwinningen, van de Westduitser Rudolph in 18 beurten. De Belg, Boulanger voert de rang lijst nog zonder verllespunten aan. De tweede Nederlandse vertegen woordiger in dit toernooi, nationaal kampioen Henk Scholten was na de eerste dag al kansloos door twee ne derlagen te lijden. Op de tweede dag won en verloor hij een keer. Hij staat nu op de voorlaatste plaats. Met Wijnen is het langzamerhand bergafwaarts gegaan. Zijn derde zege op Grivaud werd behaald ln 25 beurten en de Nederlandse nr. 2 in dit spelsoort moest het in deze partij hebben van een nogal krampachtig eindsprintje na 'n vrij grote achter stand. Toen de wijzers van de klok al ver voorbij het middernachtelijk uur waren gedraaid, leed hy de voor ziene nederlaag tegen Rudolph. Het wilde gisteren niet goed bij onze landgenoot. Het ivoor „luisterde" niet naar hem. Belangrykste uitslagen wynen 300 11 85 27.27 Aguilera 131 11 44 11.90 Boulanger 300 14 104 21.42 Scholte 55 14 16 3.92 Rudolph 266 24 87 11.08 Boulanger 300 24 33 11 50 Grivaud 291 25 43 11.64 Wijnen 300 25 61 12 Scholte 300 12 101 25 Galvez 113 12 30 9.41 Aguilera 300 23 42 1304 Scholte 242 23 83 10.52 Grivaud 227 33 29 6.87 Boulanger 300 33 39 9.09 Wijnen 266 18 126 14.77 Rudolph 300 18 114 16.66 De stand na 4 ronden hoogste alg pnt serie gem. 1. Boulanger (B) 8 104 15.10 2. Wijnen (N.) 6 126 14 94 3 Galvez (Sp.) 6 65 14.89 4 Rudolph (D.) 4 114 14.15 5. Van Hassel (B.) 4 80 11.76 6. Aguilera (Sp.) 2 68 11.35 7 Scholte N.) 2 101 11.15 8. Grivaud (Fr.) 0 108 8.40 TRIOMFEREN IN AMSTERDAM De ruim 2000 toeschouwers die naar het Amsterdamse Olympische Sta dion waren gekomen om de elite op de sprint en achter de grote motoren aan het werk te zien hebben een In teressante wleleravond gehad. Vooral de stayers hebben de aanwezigen niet teleurgesteld. De Nederlandse kampioen Norbert Koch heeft na een zeer fel gevecht de Grand Prix van Amsterdam op zijn naam gebracht, maar de Utrechter had dat voor een groot gedeelte te danken aan Henny Marinus. Koch die in de eerste manche met 'n ach terstand van 80 meter op de Belg Proost tweede was geworden, besliste de strijd in de tweede manche in zijn voordeel. Henny Marinus. die achter I dagavond in een oefenwedstrijd op Na een diensttijd van 47 jaar heeft de heer J. Hollebeek. dienstkringleider bij de techni sche dienst van de P.T.T. met standplaats Leiden, te Alphen a. d. Rijnafscheid genomen van zijn werkkring. Bij deze ge legenheid bood ir. G. F. Ver- hage (links) hem de gouden legpenning van het P.T.T.- bedrijf aan. (Foto Leidsch Dagblad) sen, dat deze probleemscheppers gis teravond iets gezien hebben van de bromfietswedstrijd, want dan zul len zy hebben bemerkt hoe uniek de ze baan zich hiervoor leende. De talryke bezoekers hebben zeer geno ten van deze wedstrijd, die aan de bromfietshelden de gelegenheid bood zich volledig uit te leven. In leite was deze wedstrijd wel zo impone rend als skelterraces vaak zijn. De „renners" op hun opgevoerde karretjes moesten allen twee man ches rijden, één van tien ronden en één van twintig ronden. In de finale kwamen de zeven renners die het hoogste aantal punten veroverd had den. Zeer opwindend was die eind strijd, mede misschien ook doordat kanshebber P. Kramer uit Gouda kwam te vallen en daardoor een harde stryd moest voeren om iets van zijn opgelopen achterstand in .te halen. De gemiddelde snelheid j waarmede de brommers over de baan reden was zestig kilometer per uur. De eindzege ging uiteindelijk naar Sam Oppe. die uit handen van voorzitter A. Binnendijk de wissel beker ontving. De overige prijswin naars waren: 2. R. Petersen, Gouda, 3. P. Kramer. Gouda, 4. A. Amers foort, Bodegraven en 5. K. Bekker, Bodegraven. ROEIEN Twee keer verlies voor Njord bij „Argos-sprint" Het fotofinishapparaat heeft vele malen de oplossing moeten brengen op de Argos sprintwedstrijden, die aan de vooravond van de „Konink lijke" werden gehouden. Zo moest een foto uitmaken dat de dubbel twee van Dikla Praha even snel was geweest als de ploeg van onze natio nale kampioenen Alwin en Van der Togt, die twee weken geleden nog het internationale bosbaanrecord hadden gebroken, maar in Duisburg erg teleur stelden. De Olympische kampioenen Kozak en Schmidt gaan een moeilijk weekeinde tegemoet als Alwin en Van der Togt hun prestatie, geleverd bij de wedstrijden voor de Amsterdamse Roeibond, weten te herhalen. Drie kwartier later moest de Skadi Willem III combinatie uitkomen te gen Boelen en Enters van Willem 3 die twee weken geleden opvielen om dat zij zo goed partij gaven. Eerstge noemde combinatie had waarscnyn- lijk te veel van haar krachten geelst, want nu werd met een seconde van de dubbeltwee van Willem m ver loren. In de oude vieren won Nereus on gestuurd van Njord, de vrij sterke wind-mee was in het voordeel van de lichtere Nereus ploeg en in een zeer hoog tempo werd de 500 meter afge legd. Triton dat nu definitief over de Varsity-terugslag heen is. won met een seconde van Njord in het ge stuurde nummer. De stuurmanloze twee van Triton bestaande uit de slag en de boeg van de oude vier ver sloeg met een prachtige eindspurt de twee van Dukla Praha. De oude acht van Njord, bestaan de uit de B vier en de oude vier ver loor in een bijzonder spannende wed strijd met 0.1 seconde van de acht van Dukla Praha. De 62-jarige tandarts G. F. M. j Schutte (Bloemendaal) ontving gis-J teren het bericht dat het Koreaanse I dancollege te Seoel hem per 18 mei 1963 de zesde dan judo heeft ver- j leend. Deze nestor onder de Neder- landse amateur judoka's, begon in 1947 met judo. Na graduaties door Franse, Koreaanse en Japanse judo- meesters heeft hij thans na onze we- j reldkampioen Anton Geesink als tweede in Nederland en derde in Europa deze hoge graduatie verkre gen. Uit de lange rij van spelers, die Scheveningen-Holland Sport woens- Koch op de tweede plaats lag, ving voortdurend de fel aanvallende Proost, op en maakte aldus de weg vry voor Koch, die in de totaalrangschikking de Belg 50 meter voor bleef. De jonge Marinus werd een eervolle derde. Maspes, good-old I>a-ksen en de winnaar van het vorig jaar, De Bak ker, plaatsten zich in de finale voor de grote sprintersprys. Wereldkam- hun kwaliteiten testte, is één contract voortgekomen. De 18-jarige Piet Maas van de zaterdagmiddagvereni- j ging JAC uit Den Haag zal volgend j seizoen voor SHS uitkomen. De waterpolo-interlandwedstry - den Neaerland-W.-Duitsland (jeugd en Nederland-Hongarfje (senioren' zullen zondag 21 juli worden gehou- weer kennelyk niet op zijn gemak Brunssum. De traditionele waterpolo- voelde won tenslotte met een band- interland tussen Nederland en Bel- dikte verschil voor Derksen. De Bak- I gië (junioren en senioren) heeft dit ker speelde geen rol en eindigde op jaar plaats op zondag 28 juli in het meer dan een lengt als derde. 1 bad „De Kalckwyck" te Hoogezand. I

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5