Expoge - congressisten op bezoek in Katwijk In stromende regen naar het vliegkamp Raadsleden stellen vragen over aardgas in Alplien aan den Rijn Hartelijke ontvangsten Feestmaand in I oorschoten M.M.S. HUIZE BIJDORP BESTAAT KWART EEUW Feest voor de kampioenen hl mam, HET LEIDSCH DAGBLAD gaat met u mee op vakantie Brandblusapparaten in de scholen LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG >9 JUNI IMS WARMOND P.V. „Warmond" De postduivenvereniging „War- I mond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf St.-Denls, afstand 393 km. In concours waren 103 duiven. Gelost om 7.30 uur. De eerste prijs- duif bereikte zijn how om 12-31-50 uur. de laatste om 12-57-37 uur. Snel- I held eerste duif 1307.3 meter per mi nuut. de laatste 1202,1 meter per mi nuut. De uitslag luidt: dr. J. Venker 1. 4. 5; H. v. Dyk 2; B. P. Oskam 3. 6. 7; J. Smeets 8; J. de Weerd 9; C. I v. d. Zwart 10. Select gezelschap „Stille Kracht (Van één onzer redacteuren) De ..Katwijkdag" tijdens het 18e congres van de Ned. Vereni ging van Ex-politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd, is giste ren, ondanks de minder gunstige weersomstandigheden, toch suc cesvol verlopen. In de morgenuren bezocht men het Marine- Vliegkamp „Valkenburg" en 's middags ko nmen, na een stijlvolle ontvangst door het gemeentebestuur in „Musica" een filmvoor stelling bijwonen, en tenslotte genieten van een wandeling over de boulevard of op het strand. Het was toen gelukkig droog! Het gezelschap vertrok gistermor gen in de stromende regen via Voor- jchoten en Wassenaar naar het Ma rine-vliegkamp. waar het ontvangen werd door de commandant, luitenant kolonel F. Venema. Deze vond het een genoegen de congresgangers te mogen begroeten, iets te laten zien van het het vliegkamp en tenslotte een lunch aan te bieden. In autobussen werd een rondrit over het terreinencomplex gemaakt, waarbij officieren van de basis de congressisten allerlei bijzonderheden vertelden. Na de welverzorgde lunch in de toko van het vliegkamp werd naar het verzetsmonument te Katwijk gereden. Aan de voet daarvan werd eerst door de heren mr. G. C. H Aalders en W. Bakker 'n krans ge legd namens het hoofdbestuur en I daarna door de heren F. Voorzaat en W. M. v. d. Burg uit naam van de Leidse afdeling. Vervolgens werd een rondrit gemaakt door oud. en nieuw-Katwijk. In gebouw ..Musica" heeft burge meester H. Duiker de congresgangers een bijzonder hartelijk welkom toe geroepen en het namens het gemeen tebestuur betreurde, dat deze ont vangst door het grote aantal gasten niet in de raadzaal kon geschieden. ..De leden van de Expogé vormen", i aldus de heer Duiker, „een bijzonder select gezelschap, dat zich verbonden 1 en eensgezind weet en door feiten en bijzonderheden bjj elkaar is gekomen in de oorlogsjaren en kort daarna zij zijn door het lot verbonden". Na erop gewezen te hebben dat in de bange oorlogsjaren vele goede va derlanders gevallen zijn in de strijd voor vrijheid en recht merkte burge meester Duiker op. dat, de vrijheid ook de Kat wij kers in het bloed zit en dat er bij hen ook een grote binding is met geboortegrond en vaderland. Hij hoopte, dat ons volk zal tonen de vrijheid lief te hebben, want dan zijn In de oorlog de offers niet tevergeefs gebracht. Hierna werden twee films vertoond over de visserij, namelijk over de vleet- en treil visserij, die opgenomen zijn door de Katwijkse amateurfilmer D. Kruyt. In de pauze van de filmvoorstelling werd door het gemeentebestuur een kopje thee met Katwijkse ..knip" een bijzonder smakelijk koekje ge serveerd. In de avonduren genoten de con gresgangers in de stadsgehoorzaal te Leiden van de opvoering van het blij spel ..Blijf zitten waar je zit", door het Chr. Muziek- en Toneelgezel schap „Sempre Avanti" te Leiden on der regie van Hans P. van Oosterom. LVVV organiseert zwemvijfkaiiip De Leidse Watervrienden orga niseert op zaterdag 10 augustus in „De Zijl" een Internationale zwem- vijfkamp. De deelnemende verenigin- gen zun: „RecklinhausenDKD ciaal" gericht was ö"p de taïen met (Leiderdorp)De Zijl (Leiden», De daarnaast nog huishoudelijke oplei- Plas (Nieuwkoop) en LWV (Leiden), ding. In 1938 werd de kweekschool van de zusters Dominicanessen te In de maand juli wordt het feit I Deze herdenking vindt plaats in herdacht, dat dc MMS Huize Bijdorp het Cultureel Centrum 's Middags iimicipc 1 i1..i ,1 i *-„..11j. ging uit De dames van de vrouwenvereni ging hebben hun jaarlijkse uitgaans dag weer achter de rug. Om kwart over acht werd er gestart van ..De Baan" en men kwam om ongeveer half tien aan in „De Driesprong" in Oud-Loosdrecht. De reis werd voort gezet naar Laren voor een excursie naar de handweverij „De Knlpscheer" waar ook een tentoonstelling aan ver bonden was van kunstvoorwerpen. kleden en schilderstukken. De lunch vleeskeuring ztfrTde laatste tijd veel WASSENAAR Overname van grond Burgemeester en wethouders delen de raad mee. dat zij aan mevrouw H. M. Gravemeijer—Melssn er vergun ning hebben verleend toth et bpuwen van 'n bungalow op hetl andgoed Ter Veken aan de Sc hou ww eg. Een van de voorwaarden waaraan moet wor den voldaan ts. dat de voor wegaan leg bestemde grond om niet aan de gemeente wordt overgedragen. Me vrouw Gravemeijer heeft zich daar toe bereid verklaard. Het betreft hier een stuk van ongeveer 870 ca. Zolang de wegaanleg niet wordt verwezen lijkt. zal de huidige terreinafschei- ding worden gehandhaafd. Daarna zal op kosten van de gemeente op de nieuwe perceelsgrens een afscheiding worden gemaakt. Voorgesteld wordt de grond om met te aanvaarden. De heer P. Piekenaar te Wasse naar is aan de Landbouw-Hogeschool te Wageningen geslaagd voor het kandidaatsexamen tuinbouwplanten- teelt. De heer H. R. Pijlman slaagde voor het kandidaatsexamen agrari sche sociologie. In de wettelijke regeling inzake de werd gebruikt in Anna's Hoeve. In de bossen werd een wandeling gemaakt Om drie uur vertrok het gezelschap via Lage Vuursche en Den Dolder naar De Bilt. In Utrecht werd een rondvaart gemaakt door de grachten. In „Het Gouden Hoofd" in Mont- foort werd het diner gebruikt. Schoolreisje De kinderen van klas 4. 5 en 6 van de school met den bijbel, begonnen hun schoolreisje in de stromende re gen. Op Schiphol werden de kinde veranderingen aangebracht Dit maakt het nodig de gemeente lijke verordening op de vleeskeuring te herzien en aan te passen aan de nieuwe wettelijke bepalingen Omdat de bestaande verordening ongeveer 40 jaar oud is hebben B en W. een geheel nieuwe vleeskeuringsverorde- De spelers van het eerste elftal van SVOW kwamen gisteravond in vafé .De Sport" bijeen voor de viering van net kampioensfeest. De leiding van de avond was in handen van de heer C. Brum mei- kamp. Tijdens een uitstekend door mevrouw De Jong verzorgd diner heeft de voorzitter va nde vereniging, de heer Y. de Jong. de oefen meester van SVOW, de heer H. Dweelaard uit Alphen aan den Rijn. dank gebracht en hem een geschenk onder couvert aangeboden. De aanvoerder van het elftal. Leen Pulleman, bood namens de spelers mevrouw Dweelaard een grote doos bonbons aan. Het was een bijzonder geslaagd festijn, waar men met genoegen op zal terugzien. RIINSBURG Weekoverzicht oenienve ilini Ook de afgelopen week waren de snijbloemen uitgesproken duur. Van gemaakt van een door het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid opgesteld model. De nieuwbenoemde commissaris van politie te Wassenaar, de heer W H. van Ballegoijen De Jong zal op ren rondgeleid over het vliegveld en dinsdag 9 juh 's morgens 10 uur in werd het luchtvaart museum bezocht. Raadhuis „De Paauw" worden ge Vandaar naar het Rokin in Amster- - dam. Hier werd een rondvaart ge maakt. Terug op het Rokin werd er gewandeld naar de Dam om het Na tionaal monument en het Koninklijk paleis te bezichtigen. Via het Begijn hof ging het met de bus naar het Bijbelmuseum, om Indrukken op te doen over Israels verleden De reis officieel „Instituut Onze Lieve Vrouw- van Lourdes", 25 jaar geleden werd opgericht. Voordien was de school die op Bijdorp gevestigd was meer een pensionaat voor de vorming van meisjes, waarbij het onderwijs spe- BINNENBRAND NA EXPLOSIE Er ontstond gisteren een ontplof fing. toen de 18-jarige scholier Her man us Hooidonk in zijn ouderlijke woning aan de Hoge Rijndijk aan het experimenteren was met chemicaliën. De kleding van de jongen vatte vlam, evenals de vloerbedekking. De jongen, die brandwonden aan zijn handen kreeg, moest naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. De brandweer heeft het vuur geblust. BROMMERS BOTSTEN: TWEE GEWONDEN Twee bromfietsers zijn gisteravond om elf uur op het rijwielpad langs de Hoge Rijndijk frontaal met elkaar in botsing gekomen. Een van hen. een 21-jarige timmer man uit Hazerswoude. brak een been. De andere bromfietser, _er. 25-jarige lasser uit Leiden, kreeg eeen hersen schudding en wonden aan hoofd en handen. Geveilde percelen Ten overstaan van de notarissen M. P. Kaptein te Leiden en mr. F. J J. Moerel te Gouda. Woonhuis Stille Rijn 16/ 16a in bod: f.29.500.koper: L. J. Hoelen te Leiden q.q. voor: f. 29.500 Herenhuis Emmaplein 1 in bod: f.22.800.—koper: J. N. Lancel te Oegstgeest, q.q. voor: f.25.000.— Herenhuis Emmaplein 3 in bod: f.29.000.koper: B. J. Proper te Oegstgeest, q.q. voor: f.29.000— Collecte Chr. Jeugdhulp Volgende week houdt het Tehuis voor Moeder en Kind aan de Zoeter- woudsesingel 98 (Chr. Jeugdhulp een huls aan huis collecte. In dit tehuis kunnen 14 moeders en 30 baby's en kleuters een tijdelijk thuis vinden. Vooral voor ingrijpende ver beteringen en vernieuwingen van het huis is de vereniging aangewezen op steun van particulieren. Het bestuur verwacht een goede opbrengst van de collecte. Collectanten kunnen zich melden bij het tehuis. e~- Onze stadgenoot, de heer J Sijtsma is geslaagd voor het examen tekenaar-constructeur (algemene ma chinebouw en chemische apparaten bouw). Leidse jeugd toer Reuver opgeheven. I)e docenten van deze school kwamen naar Voorscho ten. I)c MMS werd opgericht en kreeg de Rijkserkenning. Men begon met 30 leerlingen. Aan het hoofd van de MMS stond toen zuster Francisco. Al spoedig kreeg de MMS een goe de naam. In de oorlog werd Huize Bijdorp bezet door de Duitsers en tot overmaat van ramp brandde het in ternaat geheel af. Er werd toen les gegeven in het Bondsgebouw en het Graalhuis. Niet alleen de eigen leer lingen ontvingen les, maar ook leer lingen van andere middelbare scholen van alle gezindten. Een glas-in-loodraam. aangebracht aan het einde van de bovengang van de MMS. getuigt nog van de dank baarheid van de Voorschotense jeugd uit de oorlogsjaren. Zr. Francisco was intussen opgevolgdd oor zr. Fi des. Het docentenkorps breidde zich steds uit en vooral na de oorlog nam de MMS van Huize Bijdorp een gro te vlucht. De opbouw van het inter naat verliep snel. Elk jaar meldden zich gemiddeld 90 leerlingen voor de eerste klas. Wegens plaatsgebrek moest het gewoon lager onderwijs worden opgeheven. Dat gebeurde in 1962. Thans telt de school 350 leerlingen, van wie 110 intern. Ofschoon er in de laatste 12 jaren 4 MMS-scholen in de omgeving zijn bijgekomen, blijft Huize Bijdorp toch een grote aan trekkingskracht bezitten. De school telt 20 docenten. De festiviteiten bij het 25-jarig be staan van de MMS nemen een week in beslag. De grote feestweek is van 5 tot en met 13 juli. Vrijdag 5 juli begint de viering met een plechtige H.-Mis in j dc Moeder Gods Kerk om 10.15 uur. Om 11.30 uur volgt dan de feestelijke herdenking met alle autoriteiten, waarbij ook de leerlingen aanwezig zullen zijn. zullen de leerlingen een groot open luchtspel opvoeren. Dit spel is door Ben Heuer speciaal voor dit jubileum geschreven en dus geheel afgestemd op het feest. De heer Ben Heuer zal ook dit spel regisseren. Zaterdag 6 juli wordt het openluchtspel her haald maar dan speciaal voor de oud-leerlingen. Op deze bijeenkomst zullen ook nog gehuldigd worden de docenten zr. Cyrilla, directrice van de MMS en docent Nederlands cn mej. De Baar, docent Engels. Zij zijn 25 jaar docent. Zondagmiddag 7 juli feestelijke viering van het jubileum, speciaal voor de ouders van de leer lingen. In de feestweek zal ook de moderator rector J. Hamers, nog ge huldigd worden. Woensdag 10 juli is het grote schoolfeest voor de leerlin gen. De leerlingen van de 3e, 4e en 5e klassen krijgen een dansavond in het Cultureel Centrum. De leerlin gen van de eerste twee klassen krij gen een avond vol attracties. Er is ook nog een sportdag met o.a. een fietsen-rallye cn een rolschaatsen- rallye. Het feest wordt besloten op zaterdag 13 juli. Dan is er uitreiking van de rapporten en begint tevens de grote vakantie. van toch meestal om deze tijd van 't jaar sprake is, valt niets te bespeu ren: het voor de kwekers zo misera bele woord „doordraaien" is uit de tijd. Hoewel de export niet groot is. brachten b.v. de anjers van enig kwaliteit toch graag 15 a 18 cent per stuk op. Prima rozen Baccara 43. Su perstar 40 cent. Maar ook de bloemen van buiten noteren hoog. zo werd duizendschoon verkocht tot 80 cent per bosje, en hier is toch beslist geen 'gebrek aan. Capanula's. Irissen, mar grieten ez. (het sortiment is te groot om op te noemen» gaan voor hoge in aecemuer i»o* neen, uc gemeen- v,ftnri vnnr dp kwe- werd voortgezet over Diemen. Mui- teraad een regeling vastgesteld vol- ,Tmet te versmaden buiten den. Naarden naar Oud-Valkenveen, gens welke gemeente-ambtenaren en een niet te \ersmaaen Duite Voldaan keerden de kinderen huis- bepaalde categorieën onderwijzend Kansje, waarts. personeel, die een huis willen kopen van de gemeente een hypothecaire i geldlening kunnen ontvangen. Toe- gezegd werd toen, dat ook zou worden ZipkpiltrimillllS 2.v> nagedaan of het wenselijk Is deze re- 111:5 reling ook uit te strekken tot het per- soneel van het middelbaar en voor- I PP tlPlllPrS bereidend hoger onderwijs en het iiid o njjyerheidsonderwtj s B. en W. menen, dat deze uitbrei- Hypotheek voor onderwijzers In december 1962 heelt de gemeen- Vreujitle en verdriet 11a bevordering Op 1 oktober kreeg een 39-jarige stuurman uit Boskoop de mededeling, dat hU een grote kans maakte tot bevordering. Hij raakte begrijpe lijkerwijs daarover in grote vreug de en nam er een borrel op. Het uerden vier borrels en vier glazen bier. Dat zou geen reden zijn ge weest tot zijn verschijning voor de Haagse Politierechter doch wel. dat hij achter het stuur van een auto was gaan zitten. Het werd nog erger, toen hij op de Zuidkade een wielrijder aameed. Niet ernstig maar wel ernstig ge noeg dat de politie er aan te pas moest komen en daardoor had de stuurman zich nu te verantwoorden. Hij bekende overigens vlot de fei ten en ook dat het fout was ge weest De politie vertelde, dat men verdachte onder invloed van de drank vond dat men hem in de cel nad geplaatst om te ontnuchteren Een kwade noot was ook, dat verdachte zijn tong tegen een agent had uit gestoken. hetgeen weliswaar niet had geleid tot een vervolging wegens be lediging van een ambtenaar in *unc- tie, doch het werd hem door de ech ter wel kwalijk genomen. Dc Officier van Justitie vond het geheel toch wel zodanig dat hij een week gevangenisstraf en een jaar in trekken van het rijbewijs eiste. De rechter veroordeelde tot f 150 boete of 10 dagen hectenis. twee we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar en intrekken van het rijbewijs gedurende een jaar. Van 't Haring- en Visfront SCHEVENINGEN. 30 juni Heden morgen was aan de markt de treil - logger SCH. 239 met f 2070. verder kwamen aan de markt zeven kustvis- sers met tezamen f 15.770 aan verse vis Aanvoer gezouten haring 590 ka Notering per ka maatjesharing Jong klein f 48.40-95. ld groot f 62-78 Verwachte aanvoer voor maandag uit de noord vijf a zes treilloggers. Gistermiddag vond de sluiting plaats van het jaarlijkse Eucharis tisch Ziekentridium te Leiden, dat in de parochiekerk van OL. Hemelvaart en St.-Joseph aan de Herensingel voor de vierendertigste keer werd ge houden. Het sluitingslof werd gecele breerd door mgr. Const. Kramer ofm. bisschop in China, thans verblijvend te Katwijk. Aan dit tridium. dat geldt als het grootste hier te lande, werd deelge nomen door een record aantal zieken en bejaarden. De 233 deelnemers wa ren afkomstig van 26 parochies uit 17 plaatsen uit de omgeving. De gees telijke leiding had pater Paternus de Rooy ofm uit Woerden. Ongeveer 60 particulieren hadden voor het aan- en afvoeren van de zieken hun wa gen ter beschikking gesteld. Voor het verdere vervoer zorgde het Rode Kruis, met drie ambulances en enkele ziekenwagens. Tientallen dames ver zorgden in de eigen keuken van het tridium voor de verschillende maal tijden. De organisatie verliep, als elk jaar, uitstekend. ding van de regeling inderdaad aan beveling verdient. Het belang van de gemeente is immers gediend met Pen goed funktioneren van de hier geves tigde onderwijsinstellingen B en V, stellen de raad voor. in verband hier mede een wijziging aan te brengen in de eerder vastgestelde regeling. Burgerlijke Stand Geboren: Danny A., zn van A. H. Runge en A. C. Kots; Relnter M zn van H van Hoeken en M. Korlnk; Sa bine M A. D.. dr van C J. Trossel en E L. T van Loon: Hesseltje F., dr van P. A Hoogeveen en J. F M de Bruljn: Karei A zn van J. W. Knljnenburg en A. J Venema. Ondertrouwd: D Onderdellnden en E. J. Meijer. H D Pul en J H B van Egmond; H. Renunerswaal en H. Ver meulen; J. G. Waardenburg en E. J Gelpke. Getrouwd: J. T. A. Kootjman en M Kok. Overleden: A M de Jong-Renkema. 46 jr: H. C Verhoogh. 54 Jr; B Boers- ma. 48 Jr; W. L. J. Koollmans. 66 Jr; G. Koster. 88 Jr; A. H. Wegerlf. 75 Jr zonder extra kosten. maar dat kan alleen, als L' onze voorschriften goed opvolgt. Tentoonstelling Expogé De Expoge-tentoonstelling (oorlogs documentatie). welke momenteel in „De Lakenhal" wordt gehouden, is met een week verlengd en blijft thans open t.e.m. 7 juli. Contactavond Ewout Joppenszgroep Bijgewoond door een groot aan- tal ouders alsmede de D.C. oubaas t Gisteravond is de laatste rit in de J J- van Kooperen en akela A Al- Leidse Jeugdtour verreden. hmnHa van v«orHM.n«| Met zeer veel wind op kop ging de A-ploeg van start met in het midden de gele-truidrager A. Ravensbergen, die ook deze avond weer als eerste finishte met als grote rivaal J. Zoons, die in dezelfde tijd aankwam als tweede. Bij de B-ploeg ging gele-trui drager A. Wassenaar als eerste over de streep, waardoor hij oprukte naar de tweede plaats in het algemeen klassement. Ook D. de Zwart wist van de achtste naar de vierde plaats in het algemeenklassement op te ruk ken. In de C-klasse wist H. Duivenvoor de naar de derde plaats in het alg. klassement te komen en H. Weinands naar de vierde plaats. Dagklassement A-klasse: 1. A. Ra vensbergen 57.24, 2. J. Zoons 57.24. B-klasse: 1. A. v. Nooy 40.14, 2. A. Wassenaar 40.44, 3 J. v. d. Lans 41.-, 4. D. de Zwart 44.30. C-klasse: 1. R. Bisschop 20.30. 2. H. v. d. Mey 21.01, 4. H. Duivenvoorde 24.12, 3. N. Weinands 23.36. Totaalklassement: A.-klasse: 1. A Ravensbergen 2.31.23. 2. J. Zoons 232.11. 3. T. Valk 2.32.15, 4. B. v. d Ploeg 2.39. B-klasse: 1. A. Wassenaar 1.40.05. 2. A. v. Rooy 1.41.23. 3. J. v. d. Lans 142.03 4. D. de Zwart 1.46.03. C-klasse: 1. R. Bisschops 1-1536, 2. ?oorded1.2^3e5y "3?Weinands ?.25?7.1 etc bewonderen. bronda van de afdeling Voorlichting van het Nationaal Hoofdkwartier, heeft de Ewout Joppenszgroep groep 2 van de N.P.V.. district Lei den gisteren in „t'Boshuis" een zeer geslaagde contactavond gehou den. Nadat de avond was geopend met het hijsen van de vlag, gevolgd dooi de horderoep. het uitspreken van de welpen- en padvinderswet en het voortrekkersmotto, sprak de vice-voorzitter van de groepscom- mlssie, de heer A. Reyngous, een hartelijk welkomstwoord. Hierin me moreerde spreker o m. vele activitei ten, die de groep in het afgelopen jaar weer wist ie ontplooien. Voorafgegaan door een korte in leiding van de groepsleider hopman J. P Taf fijn volgde een non-stoppro gramma, dat erop was gericht de ouders een „kijkje achter de scher men" te geven van de velerlei groepsactiviteiten. Na de pauze werden twee films vertoond. De eerste, „Knigts of Free dom", het de toeschouwers(sters) een en ander zien over de geschie denis, de oorsprong, de ontwikke ling en de huidige activiteiten van de padvindersbeweging: de tweede .Operation Jamboree" gaf een over zicht van de wereld-jamboree te Sutton (Engeland) in 1957. In de pauze konden de ouders een door de groepsleden verzorgde expositie werkstukken, foto's, materialen Gas met geurtje De raad van Alphen kwam gister avond bijeen. Bij de ingekomen stuk ken was een verzoek van de vereni ging tot bevordering van christelijk onderwijs om medewerking voor de aanschaffing o.m. van brandblusap paraten t.b.v. dc scholen voor glo aan de Da Costastraat. de Prinses Irene- laan. de Gouwestraat en de Jan Nieuwenhuijzenstraat. Dit verzoek werd conform het voorstel van B. en W. in hun handen gesteld oin advies. Hierop vooruitlopende wilde de heer Schilpzand de belangrijkheid der dergelijke apparaten in alle scholen met klem onderstrepen. Bij het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van een aantal woningen, had het bij de heer De Ruiter be vreemding gewekt, dat het pand Hooftstraat 201 binnen een maand ontruimd moet worden in tegenstel ling tot de overige onbewoonbaar te verklaren woningen, die een veel lan gere looptijd krijgen. Bestaat er nu geen gevaar, dat de raad dan bin nenkort toch weer een nader besluit moet nemen tot verlenging van de ontruimingsperiode, informeerde hij. Het pand bleek echter reeds leeg te zijn. Het ls wel van belang, aldus de burgemeester mede met het oog op de Rijksvergoedingen, dat zoveel mo gelijk hiertoe in aanmerking komen de woonruimten onbewoonbaar wor den verklaard en zo mogelijk op kor te termijn. De heer Van Leeuwen toonde veel belangstelling voor het voorstel van B. en W. inzake de te nemen maat regelen i.v.m. eventuele distributie in de gemeente van aardgas. De voorzitter zei. dat deze aange legenheid in ontwikkeling is. Alphen a. d. Rijn dient zich op de evntuele realisering van de aardgaslevering, waarnaar sterk wordt gestreefd, op de geadviseerde wijze voor te berei den. Wat de toekomst in dit opzicht zal brengen. Is ook voor het gemeen tebestuur nog vaag. De verwachtin gen zijn moedgevend. Het college wil zich in geen enkel opzicht door toe zeggingen binden. Men moet er wel rekening mee houden, dat indien de gemeente alle kosten van de op han den zijnde levering van aardgas voor haar rekening zou nemen, zoals de heer De Ruiter na de heer Van Leeu wen vroegen, dit in elk geval op den duur in de prijs van het gas verdis conteerd dient te worden. De heer Wingelaar wilde graag iets vernemen omtrent de aard van het aardgas. Wethouder Rogaar van de bedrij ven was de aangewezen man om deze nieuwsgierigheid te bevredigen. Explosief is aardgas evenzeer als alle overige soorten gas Maar giftig is puur aardgas niet, wel zodra het gemengd wordt. In Zuid-Holland zal puur aardgas worden geleverd. Hier aan is echter wel een groot gevaar verbonden doordat het reukloos is. Het ligt evenwel tü de bedoeling dat er een voor iedereen waarneem baar geurtje aan het aardgas wordt toegevoegd. De heer v. d. Akker had met vol doening kennis genomen van het voorstel van B. en W. inzake de be schikbaarstelling van het clubgebouw van de v.v. ..Alphen" t.b.v. het bij zonder gewoon lager onderwijs te ge ven door de chr. school aan de Anna van Burenlaan. B. en W. vroegen de raad een aan vullend krediet van f 6.000 voor de verbetering van de dienstwoning van de machinist van het pompstation Hoorn 15. Voor dit doel werd eerder f 15.000 beschikbaar gesteld. De laag ste inschrijvingssom beloopt f 19.100. waardoor het in totaal benodigde be drag met inbegrip van de verdere noodzakelijke kosten wegens tijde lijke behuizing, beheerskosten van het bedrijf van gemeentewerken enz. moet worden gesteld op f21.000. N.a.v. de zich uitbreidende handel in bromfietsen en ingevoerde auto's, waarvan de symptomen ook in Al phen aan den Rijn waarneembaar zijn. willen B. en W. komen tot vast stelling van een plaatselijke verorde ning op de opkopersregisters. De bedoeling van deze voorschrif ten is. dat de politie bU de opsporing van door misdrijf verkregen goederen een afdoende controle zal kunnen uitoefenen. MARKTBERICHTEN TER AAR, 28 Juni kassnybonen 1 45-1.80. ld. B 1.25-1.35, ld. stek 75- 120. peulen 1.75-2.30, ld. B 1.15-1.60. ld. zwaar 45-1.05, stamprinsessenbonen 2 80. stokprlnsessenbonen 2.50, dop erwten 51-70, capdoppers 60-76, blauw schokkers 95-1.10, tuinbonen 20-23, andijvie 8-15, postelein 13-27, rabarber 6-13, komkommers stek 10-20. waspeen 38-42. ld. stek 12-27, spitskool 11-12, aardappelen (nieuwe) 13-20. augurken 75. ld. geel 3 alles per kg. tomaten C 4 40-5. ld. CC 2.40. ld. kriel 1.80-2.10 per bakje van 6 kg. sla 4-9. bloemkool A 80-99. ld. B 50-78. ld. C 29-47, ld. stek 12-21, komkommers 10-10, alles per stuk. bospeen 25-39. ld. B 18, bos- kroten 7-17. bosuien 11-16, peterselie 6. selderij 10-11 alles per bosje, aard beien 35-64 per doosje. Bloemen: Afri kanen 5-15 p. st. Exportveiling: kom kommers AA 24. ld. A 19. ld. B 15-22. ld. C 13. ld. D 10. ales p. stkom kommers krom 20 per kg. tomaten A 6 80-7.10. ld. A 470-4.80. ld. B 6.30- 6 80. ld. C 6.50, ld. CC 3.50-3.70, alles per bakje van 6 kg, snijbonen 1.45 1.05 per kg. RIJNSBURG, 28 Juni Bloemen veiling Flora Anjers: Selecta 15-17, Dusty 17-18. Fanfare 11-12, Sim roze 12-16. Sim G.J. 15-16. Sir Athur 21. Elisabeth 11-13, Tangerlna 22-30, Al- stroemerla 9-10, Regale 11-13, Rozen: Super Star 1 34-36, Baccarat 1 34-42. Gerbera 1 32. Violieren 18-21, Colvlllel 10-14, Nymph 19-26. Spitfire 19-21, alles p. st., Esther Read 5-7.20, Ra nonkels 2.20-2.80. Wlrral 8uprême 7- 1020. Zinnia 3.50-3.70 per 100. Erlge- ron 60-75. Duizendschoon 40-65. Dlv. Irissen 75-135, Engelse Irissen 85-160, Anthemus 45-70, alles per bos. Groenteveiling: waspeen 32-36. spi nazie 18. tuinbonen 26. uien 16-18, p. 100 kg. radiis 15.20-17.60. bonekruld 6-11, selderij 13-18, peterselie 4-11, per 100 bos, sla 4.10-4.60 per 100 krop. BOSKOOP. 28 Juni Gemend 60- 100. Butterflv 220-180. Roselandla 140- 100. Newyrker 420-320-160. Pechtold 260-190, Duisburg 240-170. Vlerlanden 300-180. White Butterfly 400-260, Pink Sensation 220, Mardy Graz 190-140, Offmann 110-80. Nymph 330-220. Sweetheart 180-170, Else Poulsen 120- 85. Valeta 140-110. Anne Wheatcroft 240-130, White Jewel 130-85. Marlon 120-75. Carol 140-35. Oranje Nvmph 90-65 (kort). Aria 120-95. Wolfs Ólorle 180-140. Dulzenschoon 29-33, Campa nula wit 57-41, ld. blauw 83. Pioenen Marle Lemoine 160. ld. gemengd 130, Clematis Durandll 300-180, Spirea rood 49-50. wit 21. gemengd 23. Goudbon te Ugustrum 29-30. Conlferengroen 22- 19, Erlgaron 19. In pot: Begonia 18. Bladbegonlo 41. Verbenca 61, Varens 30. Peperomla 57. Grevelea 80. St.- Paulla 48. Cissus 45 1' moet gebruik maken van de wekelijks in ons blad afgedrukte vakan tiebon. Volledig invullen en als brief (gefrankeerd met 12 cents post zegel) Inzenden of aan ons bureau bezorgen. Zorgen, dat Uw opdracht ten minste 7 dagen voor de eerste opzendings dag in ons bezit is. Niet opbellen, want telefonische opdrachten kunnen absoluut niet In behandeling genomen worden. Niet vooruitbetalen, voor de weken waarin U met vakantie zijt. Als U terug bent, bieden wij U daarover wel een kwitantie aan (Dit geldt natuurlijk alleen voor de abonnees die per week betalen). Wij willen U gaarne helpen aan een prettige vakantie, maar dan moet U ons Uw volle medewerking schenken. Als brief te verzenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee ingevuld aan ons toezendt. HUISADRES: Naam: Straat: Woonplaats: Kwartaal abonnee wanneer U deze bon Ko. LEIDERDORP j De weekeinde-dienst voor dok toren wordt In Leiderdorp waargeno men door dokter H. P. Baay, Bllder- dijklaan 52, Hazerswoude, tel. 01714- 344. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. Pottes, 26 Jr en M. Moraal. 19 Jr. Getrouwd: D. H. Fuchs. 25 Jr en S. G. Ch. Smit. 23 Jr; H. Th. de GoeiJ. 28 Jr en P. M. van Beers, 33 Jr. ZOETERWOUDE Aan de Landbouwhogeschool van Wageningen ls geslaagd voor het kandidaatsexamen Zuivelbereiding de heer J. G. den Blanken te Zoeter- woude. Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing ls. VAKANTIEADRES: p. a. Straat: -No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 15