COSTER 79.75 97: Leidse raad nam afscheid gemeentesecretaris, mr. J. van Bool Uitreiking diploma's „Kennis is macht" Diploma's uitgereikt aan EHBO- cursisten ORGEL CHR. GER. GEMEENTE geen toer... om voordelig 50 GEHEEL GERESTAUREERD Estafettewedstrijd Leidse Jeugdtour Groot gevoel voor beleidvol handelen en scherp denken L. Warnsinck is het te zijn Spel van de lieren Buurman. Overduin en Hanegraaff In de Haarlemmermeer Concentratie fiscale studie in Leidse juridische faeidteit niet noodzakelijk geacht pgericht 1 maart 1860 Vrijdag 28 juni 1963 Tweede blad no. 30993 In een speciaal daartoe belegde zitting heeft de Leidse raad hedenmiddag afscheid genomen van mr. J. Bool, sinds april 1946 gemeentesecretaris van de Sleutelstad. Mevrouw Bool en een aan tal genodigden woonden deze zitting mede bij. geus spreker in tweeërlei vlak, t.w. op het terrein van de eigen lijke secretarie-organisatie, waar aan vooral in de na-oorlogse ja ren heel bijzondere eisen dienden te worden gesteld, en voorts in de wijze, waarop de secretaris het gereorganiseerde en gemoderni seerde secretarie-apparaat heeft weten te leiden. In een uitvoerige toespraak heeft de burgemeesterjhr mr. F. H. van Kinschot herinnerd aan de belangrijke functie, welke de scheidende secretaris in zijn ze ventien Leidse jaren als secreta ris heeft bekleed. De grote ver diensten van mr. Bool liggen vol- Advertentle Onmisbare zeef Jaar in, jaar uit, van 's ochtends zeer vroeg tot 's avonds zeer laat hebt gij. aldus spreker uw centrale en ver antwoordelijke post als het ware de laatste barrière voor de besluit vorming door de bestuurders trouw bezet. Het gemeentebestuur heeft mogen ervaren, dat uw paraaf een garantie inhield, dat de zaak ook werkelijk van alle kanten op een verantwoorde wijze was bekeken en dat ook aan de redactie de nodige zorg was besteed. Zo werkte uw ambtskamer, aldus de burgemeester, als een hoogst nut tige, ja onmisbare zeef, waar groot en klein, belangrijk en minder be langrijk. deugdelijk en ondeugdelijk zorgvuldig werden gescheiden en geselecteerd en verder gedirigeerd. Valt het te verwonderen, dat ook op deze zeef wel eens minder pas klare stukken bleven liggen om te wachten op „bezinking"? Grote kennis van zaken Door uw grote kennis van een veel heid van zaken, gepaard aan een jarenlange ervaring .werd gij in het Met een groot gevoel voor beleidvol handelen en met het vermogen om scherp te denken, daarnaast ook met de gaven van helder en puntig for muleren, hebt gij, aldus spreker, ontelbare uren, in vergaderingen en besprekingen, maar ook in ge sprekken onder vier ogen het ge meentebestuur terzijde gestaan bij het vervullen van zijn verantwoor delijke taak. In dit verband herin nerde de burgemeester aan het aan deel. dat mr. Bool vooral heeft gehad aan het inwerken van nieuw gekozen wethouders Uit talloze werkcontacten groeide een duurzaam en een diepgeworteld respect en vertrouwen, niet alleen bij de vorige colleges maar ook bij dit nieuwe college, dat U slechts node ziet gaan. Nadat de burgemeester „zijn vriend Bool" had bedankt voor de grote steun, welke hij in zijn ambt van hem steeds mocht ontvangen, zeide hij, dat hij op dit moment tot geen andere conclusie kon komen, dan dat mr. Bool zich voor 100% aan zijn taak heeft gegeven en dat het zijn eerlijke overtuiging is, dat de schei dende secretaris de beste tradities van de familie Bool op waardige wijze heeft voortgezet. Uw lidmaatschap van vele com missies spreker noemde de Ver- keerscommissie, de Commissie voor het Oud-Archief, de Commissie voor de Straatnamen uw bemoeiingen als lid van het Stichtingsbestuur met het Bejaardencentrum ..Rijn en Vliet", uw ijveren voor de nieuwe Schouwburg en uw daadwerkelijke steun aan K. en O., hebben de Leidse gemeenschap op geheel bijzondere wijze aan. U verplicht. Nadat de burgemeester de wens had uitgesproken, dat mr. Bool en diens echtgenote in goede gezondheid nog vele jaren mogen genieten van een welverdiende rust, bood hij de scheidende secretaris namens het gemeentebestuur een Perzisch kleed aan. Beschouw dit geschenk, aldus spreker, als een duurzaam onderpand van onze zeer grote erkentelijkheid en dank, als een tastbaar bewijs ook van onze hechte gevoelens van vriendschap, warm als de kleuren van dit kleed, die U blijvend zullen vergezellen op uw verdere levensweg in uw nieuwe woning te Oegstgeest. Avorens dit woord van afscheid Stadhuis voor mijzelf, voor de wet- en hartelijke waardering werd uit houders en voor tal van raadsleden j gesproken, vond de beëdiging en in een herhaaldelijk graag geraadpleeg- j stallatie plaats van het nieuw be de deskundige in zaken, die de ge- noemde raadslid, de heer G. J. de meente aangaan. I Bruyn (PSP). Afscheid van mej. Mejuffrouw L. Warnsinck, lerares geschiedenis aan de Leidse Meisjes H.B.S., zal aan het eind van dit cur susjaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd haar taak neerleggen. Het officiële af scheid vindt 8 juli in de school plaats. Tevens biedt de Bond van Oud leerling van de Leidse Meisjes H.B.S. - "De.Garenmarkt" mejuffrouw Wam- J-*-* allen te leiden; sinck een receptie aan, speciaal be stemd voor de oud-leerlingen van deze school De receptie zal gehouden worden op zaterdag 6 juli van half drie tot heiden tevens het middenstandsdi- half vijf in de kantine van het ge bouw van de Louise de Coligny-h.b.s. Kagerstraat 7, Leiden. Mulo-examens Geslaagd voor mulo-diploma B, de dames: E. M. de Heer, Bodegraven: W. v. d. Plas, Katwijk; D. Breedveld. Leiden en de heren: J. H. Griffioen, Leiden: D. J. Vodegel, H. Boer, M. Schoonderwoerd, R. W. Ruygrok, allen te Leiden: P. A. Vernet. Ha- zerswoude; voor diploma A: de dames A. M. Kluinstra. C. H. v. Leeuwen, N. Nicolai, M. M. Aarinks en v. Mexel, allen te Leiderdorp: M. W. Anker, W. J. Arendse. T. Bakker, allen te Voorschoten en de heren: J. J. Jansen, J. v. Hooven. F. A. Schaap. C. Tavenier, allen te Kat wijk; S. J. Karstens. Leiderdorp: C. D. v. Iterson, Rijnsburg. 0 B. W. Diepering te Katwijk. Met gemerkte kandidaten be- GBHBHHBHBI ploma. Afgewezen 4 kandidaten. Leerlingen van de middelbare han- Engelse handelscorrespondentie (5- delsavondschool „Kennis is Macht" I jr. cursus)D. v. Beek, T. J. v. d te Leiden hebben gisteren hun di- Berg, G. H M. Brandt, M. ploma ontvangen. De geslaagden zün: Rijksdiploma 5-jarige cursus: J. C. v. d. Berge, R. D. v. Delft, J. Dool, H. I j' *if' A. Flam an, K. Horsman, W. Kante- 1 ue been, A. Lancel, D. J. v. Tol. Rijksdiploma 3-jarige cursus: W. Bakker, E. C. Beekman. A. J. Bergers, B. Bogaards, P. de Groot, P. v. d. Heijden. P. H. HUlebrand, E. ten Hoopen, Th. Jasper, G. de Koning, H. C. Kramers, R. H. Kreuse, C. Lin- schooten, C. A. Middelkoop. T. Oli vier, C. Otto. J. C. Pardon. F. H. v. d. Post (met lof). H. F. Prins, G. Robbers, J. V. Verduyn, S. M. de Vink, J. J. Vlugt, B. M. E. Wesselius. B. W. Wuijts. Nederlandse handelscorresponden tie (5-jr. cursus): T. J. v. d. Berg, G. H. M. Brandt, M. v. Cuilenburg, S. H v. Iterson, M. W. J. Klap, M. E. Planje, B. C. v. d. Plas, G. Pont, I. J. M. van Stralen. J. v. Venetiën, L. L. E. Vermond. Franse handelscorrespondentie (5- jr. cursus)G. H. M. Brandt, K. Brussee, M. v. Cuilenburg, B. C. v. d. Plas. G. de Wolf. Duitse handelscorrespondentie (5- jr. cursus)K. v .d. Berg, T. J. v. d. Berg, G. H. M. Brandt. M. v. Cuilen burg, M. de Jong, M. W. J. Klap, B. C. v. d. Plas, J. v. Venetiën. Cuilen burg, A. W. Edeling, C. C. v. Goor. S. H. v. Iterson, M. E. Planje. B C v. d. Plas (met lof), G. Pont, J. Pret. J. v. Venetiën, L. L. E. Vermond, G. Uw juwelier zal U gaarne adviseren bij Uw keuze. Spaanse handelscorrespondentie (2- jr. cursus)A. W. Edeling. R. D. v. Delft. Stenografie: T. J. v. d. Berg, A. A Brussee, C. Fruman, C. v. d. Hoed. A. Hoogeveen, P. J. van Hove, B. G. Korpershoek. J. J. M. Kouwen. M. v. d. Mey. A. Middelkoop. L. Onstenk. H. J. Otto, J. Otto. F. E. C. Sloos, J. Stam. M. Verlind. G. de Wolf. Machineschrijven: W. Andringa. M. Y. Lesquillier, J. M. Waasdorp. A. Bakker. I. v. Deventer. B. Verluid. F. Middelkoop, M. Verlind. T Han sen, E. Lepelaar M G. Rijnsburger. M. Beurse, J. C. Kluts. M. de Kruis. M. C. E. v. Iterson, P. J. v. Hove. C. de Wolf. J. Peursum, M. J. H. v d Most. B. Regtering, M. Regtering. M. K. Goudswaardt, E. van Biemen. C. M. A. v. d. Krogt. Voor een in maart gehouden tus sentijds examen Toneel tot besluit van het St.-An- was gisteren geheel De grote zaal toniusclubhuis bezet met leden van de Ken." Ned. Vereniging voor EHBO. afdeling Lei- VV|BjBMachineschrijven den, die de jaarlijkse feestavond ter slaagden de volgende kandidaten: G gelegenheid van de diplonia-uitrei- H. M. Brandt, A. H. Dernee. M. v. d. king aan de pas geslaagde cursisten Mey, J. E. Mokkenstorm, E. de Prie, wilden bijwonen. A. Verboom, D. M. Vette. Advertentie Overdracht in Opstandingskerk Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER. Haarl.straat 207. heeft het. Zeer grote keuze Op het graveren kunt u wachten De afdelingsvoorzitter, de heer J. D. Slegtenhorst, begroette in het bij zonder de docent van de cursus, dok ter J. G. van Hoorn, de docent van de vervolgcursus, dokter D. L. West- broek en de afgevaardigden van de EHBO-raad Leiden. Hij dankte de docenten voor het vele werk. dat zij weer in het belang van de afdeling Het diploma werd uitgereikt aan de dames: N. B. Barnhoorn. J. C. M. Broxterman. J. N. Brugman, E. H. J. Duyndam, M. G. Erades. H. E. Guyt. C. E. de Haan-De Bruine. H. Harte- velt. H. M. Th. Jongmans. H. W. C. T. van Kesteren, A. G. J. A. van der Kraats, A. M. de Mooy-Bleeker, P. Otto-Schouten, M. H. M. van dei- Poel. D. Postmus. J. Roman, A. H. M. Schrama, E. Sirach, L. van der Zwet, W. A. M. Bruins, J. T. Muse- gaa. A. C. M. van Schie, J. M. M. van Schie, A. I. Braam, D. Ben schop. M. Th. Barnhoorn, M. E. A. van Veldhuizen. J. de Witte, H. C. M. de Heiden en de heren: P. S. Anes, A. F. de Boer, C. van der Burg, Chr. J. de Croon. W. M. Devilee, Chr. de Graaf, C. Houwaart, J. J. Kop. B. Kruit. D. C. Melissant. W. Mevers. H. J. Riks. W. J Wolters. P. Boom. P. J. de Groot. B. J. Slobbe, J. C. M. Homen, J. Koolhaas. W. D. J. Muv- hadden verricht en memoreerde in zert. G. M. J. van Kempen en J R dit verband nog het zeer succesvolle j Moed. verloop van de recente cursus, daar Voor de vakantie: Schitterende kamgaren HERENCOSTUUMS Moderne Italiaanse dessins. On berispelijke coupe en pasvorm, 100% zuiver wo II en kamgaren. VanJ4*?y Van voor Zolang voorradig. Geen tel. of schriftelijke bestellingen. Geslaagd Aan het Kon. Technicum PBNA te Arnhem slaagdenwegbouwkunde (wegentechnicus) deel II: M. van den Berg te Leiderdorp; betonbouwkunde (betonconstructeur) aanvullende cur- werken van Micheelsen en Andriesen j sus; j. c. Verloop te Katwijk aan Zee, hebben al een weg gewezen. Het con- i h. A. Momberg te Leiden en A. C. v. De Chr. Geref. Gemeente te Leiden heeft in haar kerkgebouw aan het Steenschuur. thans ..Opstandingskerk" genaamd, een ge restaureerd en vernieuwd orgel officieel in gebruik genomen. Ook hier hebben de romantische registers het veld moeten ruimen. Het algemene orgelbezit is dus wederom verrijkt. Dat gebeurt temidden van een tijd van z.g. ..kerkelijk leven in verval". Een komende tijd moet er het antwoord op geven, of die talrijke restauraties niet eerder symptomen of impulsen waren van gees telijke opbloei, van verfriste en verjongde kracht, zowel in reli gieus als cutureel gericht. Met het aanzien van het orgel stijgt (in C). twee orgelkoralen van Bach, dat van de kerkmuziek, hiermee de drie van Micheelsen, één Choral van kerkmusicus en met hem de orgel- Hendrik Andriessen. Een vergelijken trapuntisch speelwerk by Sweelinck evenzo en het Bach-koraal „Allein Gott in der Höh", dat ons een ver ademing werd in z'n luchtige omspe ling. V. Beelen te Katwijk; staalbouwkundig 'tekenaar-constructeur, deel II: G. W. M. Bleijs te Leiden; hoger land meetkunde, deel I: J. B. Smit te Oegstgeest. LEIDEN: Haailemmersuaat ROTTERDAM: West-Krulskado Korte Hoogstraat Meent Katendr. Lagedijk HOOGVLIET: Winkelcentrum VLAARDINGEN: Liesveld ZEIST: Slotlaan bouwer. Maar die wisselwerking zou geen gesloten omloop verkrijgen, als I de offervaardigheid van de kerkgan ger de stroom niet voedde. Natuurlijk dankte ds. Velema zijn gemeente leden hiervoor, na alle andere par tijen in het proces in de erkentelijk heid te hebben betrokken. In die dank werden o.m. de adviseur Chris Hanegraaff. de orgelbouwers Fonteyn en Gaal met medewerkers en de or gelcommissie begrepen. Als voorzitter van deze commissie droeg de heer Spaanderman het orgel de beschouwing over de drie organis ten ligt begrijpelijk buiten dit bestek. Als we aan deze orgelbespeling zul len terugdenken, zal het zijn om de drie koralen van Micheelsen en het Premier Choral van Andriessen. Daarin leek Hanegraaff ons ook het meest vrij te staan tegenover de stof. Daar lagen klank en ruimte ook in een rechte verhouding. Die klank was hier prachtig, weelderig, fris. pikant en opwekkend, waartoe de pakkende, over aan ds. Velema, die het heeft deels snel wisselende episodes en BURGERLIJK" STAND VAN LEIDEN GEBOREN Martin, zn van G. Kooij en A. M. Vigna; Eimert Klaas, zn van P. A. van der Vliet en S. Hulsbos; Marjan, dr van H. van As en J. Herruer; Jean- nette, dr van H. van As en J. Herruer; Willem, zn van H. van Leeuwen en D. v. Duij ven voorde; Frederlcus Willem, zn van W. F. Stouten en M. Uphoff; Yvonne, dr van L. Helmlnk en M. M. Scheurwater; Cor, zn van D. Klein en C. H. Zonderop. .ONDERTROUWD P. Vreeburg en A. J. Meershoek: H A. Trouwee en M. M. van Soest; J. Verschoor en E. J. G. Blansjaar; A J Louweret en E. M. Cancian; H. G. van Buren en E. E. Plu; T. Drlesse en M. v. 11 Zand; G. van Oeveren en C. M. Beekman; H. Collé en C. Otto; A. de Haan en M. Breedljk; W. P. I. Hols- wllder en G. C. H. W. van Glabbeek; G. Dubbeldeman en J. J. v. 't Hoofd; W. L. Gijsman en A. Laven; C. Geldof en M. J Slra; H. H. L. Pröpper en M. A. Y. de Wit; M. Groenendijk en I. C. J. M van Leeuwen; A. M. de Wolf en R. de Nljs; C. Wuijster en H. van Hooi donk; N. B, M. Roovers en W. M. Rljs- dam; M. Hoogstraaten en J. A. M. van der Werf. GETROUWD A. C. de Haas en E. M. Burgmeijer; T. D. Kraan en M H. J Koek; O. de Jonge en J. C. de Wit; W. A. Klein en E Kluivers; L W. Jongeleen en S W de Groot. A P Post en L. J Bon; P I Neuteboom en S Cornet; aanvaard namens de kerkeraad. De heer Spaanderman richtte treffende woorden tot broeder Van Dam die zo'n bezielende kracht is geweest in alles wat nodig was. Aan het einde van de samenkomst beklom de heer Van Dam de kansel om ook in woor den zijn bezieling kenbaar te maken. De orgelspraak heeft de avond ver der gevuld en lang gemaakt. Drie orgelbespelers volgden elkaar op: de eigen organisten W. Buurman en P. M. Overduin en de adviseur-gast- organist Hanegraaff, wiens program ma alleen al voldoende stof bevatte voor een zelfstandig orgelrecital. Buurman speelde een Preludium et Fuga in e van Bach en liet daarop een eigen opgebouwd voorspel tot Psalm 100 volgen. Overduin koos van Sweelinck „Herr Christ, einig Gott" en Trio in C van Krebs. Hanegraaff bracht nog eens een Sweelinck (Psalm 140 met 5 variaties), nog eens een Preludium met fuga van Bach Kerkelijk Leven NED. IIERV. GEM. Beroepen te Woudenberg J. van Rootselaar te Delft. Aangenomen naar Gaast c.a. B. Jager. vlc. te Amstelveen. Bedankt voor 't Harde J. H. Cirkel te Hulzen (N.-H.). GEREF. KERKEN Beroepen te Heerde A. A. Klapwijk te Bovensmilde. Bedankt voor Sneek (4de pred.pl.) A. ter Hoeve te Heer len. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ede M W. Nieuwen- huljze te Amsterdam-West. BAPTISTEN GEMEENTEN Hl Beroepen te Harllngen Ph. Lindeman en G. R. Bouwknegt; D Glasbergen en Veendam te Zwolle J van der kleurvlakken alles bijdroegen Een contrast met het Bach-koraal „Aus tiefer Not", dat een gevoel van grote lengte naliet wat het nog In het kader van de Leidse Jeugd tour werd gisteravond een estafette - wedstrijd in de Haarlemmermeer ge houden. In de A-klasse wist A. Ravensber- gen zijn eerste plaats in het totaal klassement door als tweede te ein digen achter T. Valk in een mooie tijd van 36,52, te behouden. In de B-klasse werd na een zeer enerve rende eindspurt A. Wassenaar eerste, in een tijd van 19,44, met als goede tweede Schaap en de pechvogel van de vorige dag. A. v. Rooy, wist ook 15 sec. bonificatie te verdienen door als derde over de eindstreep te komen. In de C-klasse wist sterke Robbie Bisschops weer als eerste de eindstreep te bereiken. H. v. d. Mey, die nu met het parcours tevreden was, wist als tweede een tijdte eerdere Preludium en de fuga van halen van 20,17. H. Laman, schijn- Bach eveneens al hadden nagelaten, j baar een verwoed natuurliefhebber. De aandacht was vermoeid door j kwam door weilanden en over hek- zware aanzet en wat irritant door-ken veel te laat aan de eindstreep werken van scherp en mixtuur 4 sterk I en kreeg daarom een gemiddelde, gedurende een te lange tijd. De zaak Dagklassement, A-ploeg: 1. T. Valk is, als reeds aangeduid, dat ruimte j 36.52; 2 A. Ravensbergen 37,24; 3. J. en effect in de ruimte daarbij geen Zoons 37,40 redelijke verhouding vonden. B-ploeg: 1. A. Wassenaar 19.44; 2. Gaandeweg zullen de organisten Schaap 20.15; 3. A. v. Rooy 20,31; 4. zich wel het werkelijke effect beneden 1 G. v. d. Lans 20,47. in de kerk gaan realiseren. Sommige C-ploeg: 1. R Bisschops 19.47; 2. registers zullen alleen voor kort ge-H. v. d. Mey 20,17; 3. B. Remmers- bruik geschikt lijken. De gespeelde waal 22.20; 4.H Duivenvoorde 22.35. Algemeenklassement. A-ploeg: 1. A. Ravensbergen 1,33,59; 2. T. Valk 1,34,38, 3. J. Zoons 1,34,49. B-ploeg: 1. A. Wassenaar 59,21; 2. Schaap 59,46 3. J. de Zwart 60,45; 4. jde voortreffelijke wijze waarop hij van de 53 kandidaten slechts drie moesten worden afgewezen. Alvorens tot de uitreiking van de diploma's over te gaan wees dokter Van Hoorn de pas geslaagden nog eens met nadruk op de grote verant woording, die zij nu als gediplomeer de EHBO'ers(sters) krijgen to dra gen, temeer daar een goede en snelle EHBO mensenlevens kan redden. Hierna traden de 50 geslaagden naar voren om het verworven diplo ma in ontvangst te nemen. Namens de cursisten dankte hierna de heer A. F. Boer de docent en de instruc teurs voor de lessen, die zulk een een succesvol resultaat hadden op geleverd. Als blijk van dank en waar dering overhandigde hu dokter Van Hoorn enige grammofoonplaten en de heer Slegtenhorst een grammofoon plaat en boekenbon. Nadat dokter Van Hoom en de heer Slegtenhorst hun dank voor de ontvangen atten ties hadden uitgesproken, mochten mej. M. G. Erades en de heer J. Koolhaas als de beste cursisten van het seizoen 1962- 63 uit handen van de voorzitter een toeristenverband- trommel in ontvangst nemen. De voorzitter richtte vervolgens een af scheidswoord tot dokter Van Hoorn, die zich om studieredenen in het ko mende seizoen niet meer als docent beschikbaar kon stellen. Als bewys van hulde en dank voor D. v. d. Mey 60,46. C-ploeg: 1. R. Bisschops 55,06; 2. H. v. d. Mey 57,29; 3. B. Remmers- waal 58,52; 4. H. Duivenvoorde 59,08. gedurende vier jaar de afdelingscur sussen had geleid, kreeg de scheiden- Klucht Na de pauze voerde de toneelgroep van het IBB te Oegstgeest onder regie van Joost van den Hoven „Tot wederdienst bereid", een klucht in drie bedrUven van Piet Mossinkhoff op. Tony Hamilton een goed gesitueer de jongeman slaat tijdens zfjn va kantie over boord en dreigt te ver drinken omdat hfj met zün hoofd tegen een klip stoot. Een oude visser. Mortimer Green, haalt hem echter uit het water. Na wat op verhaal te zün gekomen neemt Tony afscheid van zün redder en belooft hierbu „tot wederdienst bereid te zün". Na ruim een jaar ontvangt Tony een brief waarin Green hem schrijft, dat hü niet lang meer te leven heeft. Hu herinnert Tony aan diens belofte en verzoekt hem derhalve de zorg van zün kleine Charley op zich te nemen. Greens ouwe vriend Oliver Smith Ollie voor zün vrienden zal het kind bü Tony thuisbrengen. Dit voldongen feit waar Tony voor wordt gesteld is de aanleiding tot al lerlei complicaties in Tony's huis, waar diens bedilzieke tante de scep ter zwaait. De eerste complicatie dient zich al aan als blükt, dat de kleine Charliy niet zoals werd ver ondersteld een kleine jongen doch een achttienjarige jongedame is, die de docent namens de gehele afdeling I door de oude Green niet bepaald een zilveren taartschep. Commissie-oordeel van Eerste Kamer Verscheidene leden van de commis sie van rapporteurs uit de Eerste Kamer zün ..slechts zeer matig" in- President Kennedy wordt in het geboorteland van zijn voor vaderen Ierland verwelkomd door een achternicht L G van Züp: A Groenendijk en C de Nijs. OVERLEDEN P. M. van der Helm. 7 Jr. zoon, Veen te Alblasserdam. VRIJE EVAXG. GEMEENTEN Beroepen te Veendam L. Oost, kand. I te Leeuwarden. I ..deftig" werd opgevoerd. Dat Charley na zich te hebben ontwikkeld tot een I charmante jonge vrouw mevrouw H j milton wordt behoeft nauwelüks ge- j zegd. Daar alle IBB-spelers een vrij wel evengrote büdrage hebben gele verd tot een geslaagde toneelavond volstaan wü ditmaal met het weer geven van de rolverdeling, die er als volgt uitzag: Nico Warmerdam (To ny). Sjoukje Lodema (tante Stan- dish), Marion Koeleman (Charley). Anton Blommesteyn (Tony's vriend Bob), Wil Boon-Van Doorn (mevr. Johnson), Bea Sierat (Virginia John son. verloofde van Ton.) Joop Vos kuil (Stewart, broer van Virginia», Bram Bregman (Ollie-, Agaath Hoogeveen-Van Doorn (dienstmeisje BettyFrans v. d. Breeke jr. (poli tieagent Mike). advertentie genomen met het wetsontwerp tot herziening van de regeling van de toelating tot universitaire examens. Dit blükt uit het gisteren verschenen eindverslag van deze commissie over bedoeld wetsontwerp. In dit eindverslag wordt o.m. be zwaar gemaakt tegen „De overülde behandeling" van het onverhavige wetsontwerp. „De haastige behande ling van het wetsontwerp alsmede de omstandigheid, dat hierin verschil- lende kwesties van uiteenlopende aard v/orden behandeld, hadden het vor men van een weloverwogen mening over dit voorstel niet eenvoudiger ge maakt". zo wordt door vele leden op gemerkt. Verscheidene leden zeggen in het verslag „Het zacht uitge drukt weinig elegant te achtten, dat de ter zake aangewezen advies- instanties niet tüdig waren gehoord". HAARLEMMERSTRAAT 55 t.o. Rex Voor grammofoonplaten In het eindverslag uitten vele le den hun twijfel over de noodzaak van de voorgenomen concentratie van de fiscale studierichting in de juridische faculteit te Leiden. Naar hun oordeel zou het logischer zjjn geweest, indien in dit verband de aandacht vooral op de inrichtingen voor hoger onderwijs te Rotterdam en te Tilburg zou zfjn gevallen. Som mige leden van de commissie, die be zwaren bleven koesteren tegen de voorgenomen concentratie, waren van oordeel dat dit probleem nog niet rijp is voor het nemen van een be slissing en vroegen of de regering be reid Is om de Rüksbelastingacade- mle in Rotterdam voorlopig nog ge durende een jaar te handhaven. In het eindverslag wordt voorts o.ni. aangedrongen op de totstand koming van een omvangrüke vrij TEL. 20593 LEIDEN Officiële publikatie VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de Kleine Havenbrug met Ingang van 1 Juli a.s. voor de duur der werk zaamheden aan die brug. zal zijn af gesloten voor het verkeer met alle voertuigen. r(J- en trekdieren en vee. In belde richtingen. stellingsregeling ten behoeve van de aanvaarding van het amendemem afgestudeerden aan de rUksbclastmg- van de hfren vermoeien en DiJpen- acaoemie voor Wat betreft het kan- horst Een aantal leden betretrde e"me" het, zo wordt gezegd, dal dtt amen- Ook wordt gewag gemaakt van de dement door een toevallig Midens de wüzighig. die het wetsontwerp bü de bedoelde beraadslaging aanwezige behandeling door de Tweede Kamer meerderheid was aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3