IEIDSCHE wee kandidaten voorl L""H' gaat pvolging Macmillan: Sutler en Maudling NIEUWE UITGAVEN „Openhartig" gesprek met Nationale Plan Ie verkoopster PERSONEEL S hollerith- typiste ONDERWIN oederen van IpenHetDorp' ans verdeeld Gronden Nieuw Millingen Verwaarloosde bejaarde vrouw •oinproinis Land, volk en cultuur van Griekenland Ijsafzetting oorzaak van vliegongeval Prins Charles overtrad een schoolregel Dr. W. Phclps in ons land YAL McBEE NEDERLAND N. V. MANNELIJK EN VROUWELIJK OP DIVERSE AFDELINGEN YAL McBEE NEDERLAND N. V. EN - ROOSEVELTSTRAAT20 erteert in het Leidsch Dagblad door toenemende hebben wij nog plaats voor: INSTELLING a. typistes b. meisjes voor magazijnwerkzaamheden c. jongeman voor magazijn en expeditie d. assistent voor de technische dienst e. medewerker (ster) I. werktuigbouwkundige N LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 JUNI 1963 P kabinet vormen onze Londcnse correspondent) conservatieve kringen hopen ve da t Macmillan nu zo spoedig mo- voor een andere premier zal iBnaken, zodat men tijdig voor de (Bingen, welke uiterlijk in de It van 1964 moeten worden ge ler: aan de nieuwe leider kan ien Sommigen achten het wense- dat Macmillan nog voor 29 juni kt, wanneer hij president Ken- in zijn buitenhuis in Sussex ontmoeten, omdat dit gesprek Macmillans verzwakte positie cunstmatig karakter zou dragen. 1 is nog te vroeg om te weten Hoor de opvolging in aanmerking het ogenblik schünt de keus te tussen Butler en de kan.* lier Ie schatkist Maudling. De 60- ja- uiterst bekwame, maar vaak te Butler zou volgens velen min- Ds. J. H. Haspels onderscheiden kb. is benoemd tot Officier in •de van Oranje-Nassau ds. J. H ïls. voorzitter van het bestuur Ie Van 't Lindenhoutstichtingen :h", wonende te Groenlo verdeling van de 9000 geschen- die werden aangeboden tijdens „Open Het Dorp", is achter ug. Van de 450.000 deelnemers ir. het verdeelspel kwamen 38.000 I e inzendingen binnen. De trek- van de prijzen heeft drie dagen urd en met de verzending van oederen is men drik bezig. De auto's gaan naar: mevr. L. sgens—Verwijlen in Sittard, E der Graaf in Hilversum en M. J üff in Den Haag. Kerkelijke contacten in Columbia (Z.-A.) de hoofdstad van Columbia •ta is een byeenkomst gehou- van 15 protestantse en 11 is-katholieke geestelijken en le- voor een informele en vriend- ppelijke gedachtenwisseling over etrekkingen tussen de kerken en Brfsgemeenschappen in het land. nooit had in dit overwegend ©is-katholieke land een dergelijke loeting plaatsgevonden. Er wer- geen bijzonderheden vermeld, wel staat vast, dat aan de orde nen: kwesties over evangelisatie onder christenen en niet-chris- proselytisme en verspreiding anti-protestants en anderzijds roomskatholieke lectuur. De bij- Dmst vond plaats ten huize van jtdmfeld C. Morck, de voorzitter 7,4de Synode in Columbia van de 5,5gelisch-Lutherse kerk. De lei- jj/an de r.-k. delegatie pater Al- 1,3 Morin nodigde de protestantse lemers uit voor een dergelijke in het aartsdiocesane ziparie van Bogota. Deze priester ite ook een nota gereed over de kkingen tussen protestanten en tos-katholieken in Columbia. de jaarvergadering van het rlands Bijbelgenootschap, die rfen in Amsterdam werd gehou- js mevrouw C. W. van de Vorm luurman (Rhooni tot hoofdbe- slid gekozen. Herkozen werden mr. J. C. Rurgers en de heer C. larreveld en prof. dr. W. C. van k. De heer J. B. Samson werd rovinciaal vertegenwoordiger in loofdbestuur herkozen en geko terd ds. O. S. Cazemier (Dalf- der kansen maken dan Maudling, die ongeveer even oud is als de 46-ja rige oppositie-leider Wilson en tot de „generatie van Kennedy" behoort. Maudling zou echter als voorwaarde voor de aanvaarding van het premier schap hebben gesteld, dat de aflos sing van de wacht onmiddellijk dient te geschieden. Dc uiterst flinke en bekwame Hcath schijnt niet in aanmerking te komen, omdat hy teveel met Engelands po ging om zich bü de EEG aan te slui ten wordt vereenzelvigd en ook cm- dat hij vrijgezel is. Maudling daar entegen is nooit erg geestdriftig ge weest voor de EEG. Ook Lord Hailsham, wordt als „kroonpretendent" genoemd, voor al nu de wet is aangenomen om leden van de erfelijke adel eventueel te la ten terugkeren tot het Lagerhuis «een minister die een peer is, mag dit niet betreden). Men beschouwt de vurige vechter Hailsham eerder als de aan gewezen conservatieve oppositielei der dan als een premier, omdat hij emotioneel te evenwichtig is en zijn oordeel hem vaak parten speelt. Ook de door Macmillan afgedank te Selwyn Lloyd is genoemd. De ko mende man zal in elk geval voor de conservatieven de verkiezingen moe ten winnen, hetgeen op het ogenblik een vrü hopeloze taak lijkt. Intussen heeft de Londense politie het fotomodel Christine Keeler, vrien din van oud-minister Profumo. een speciale bescherming gegeven na ver scheidene telefonische dreigementen, dat zij vair het leven beroofd zou worden. President Segni heeft gisteren Gio vanni Leone, de christendemocrati sche voorzitter van de Italiaanse Kamer van Afgevaardigden verzocht een regering te vormen. Leone heeft dit verzoek aanvaard. Zoals bekend is gaf formateur Moro dinsdag zijn formatie-opdracht terug toen bleek dat de Nennie-soclalisten niet van plan waren een nieuwe regeringscoa litie van centrum- en linkse partijen in het parlement te steunen. De Ita liaanse regeringscrisis ontstond teen premier Fanfani op 16 mei het ont slag van zijn kabinet indiende. Het centrale comité van de Ita liaanse socialistische partij heeft gis- teren besloten het verzoek om ont slag van Pietro Nenni als secretaris generaal der partij af te wijzen. Nenni diende dinsdag zyn ontslag in toen hij in het centrale comité scherpe kritiek ontmoette op zijn toezegging aan kabinetsformateur Moro een regeringscoalitie van christen-democraten, sociaal-demo craten. en republikeinen parle- mentair te steunen. Een aantal van I Nenni's partijgenoten vond het pro gramma van de formateur onvol- doende. Arrestaties in Katanga Nog steeds vinden in Katanga ar restaties plaats onder de overblijfse len van het leger en de adviseurs van president Tsjombe. Gisteren werden vijf Europeanen in verzekerde bewa ring gesteld. Twee van hen, Belgen, werden voor de derde maal gearres teerd. Naar in consulaire kringen in Eiisabethstad verluidt, zün gedurende de afgelopen twee weken tenminste 15 Europeanen en een onbekend aan tal Afrikanen gearresteerd. Een ad viseur van Tsjombe ontving gisteren het bevel binnen acht dagen Kongo te verlaten. Hij mag evenwel na twee maanden terugkeren. Een vyf man sterke delegatie van het Landbouwschap en de Gewcste- jlijkc Raad Gelderland van dit schap heeft gisteren achtereenvolgens met de Rijksdienst voor het Nationale (Plan en met de minister van Defen sie ir. Visser gesproken over het voornemen van de Rijksoverheid bij I Nieuw Milligen 210 hectare land bouwgrond te onteigenen en tot mili tair oefenterrein te bestemmen. De afvaardiging, geleid door de voorzit ter van het Landbouwschap, de heer A. W. Bieuwenga, werd ontvangen door de directeur van het Nationale Plan. mr. J. Vink en diens mede werker, mr. C. A. van Gorcum. Na dit gesprek hebben de heren van het Landbouwschap een onder houd gehad met de minister van De fensie. Op zeer korte termijn willen zij ook nog trachten een onderhoud te krijgen met de ministers van Landbouw en van O.. K. en W. Het gesprek met de Rijksdienst voor het Nationale Plan. zo vertelde men bij het Landbouwschap was prettig en openhartig, maar bij de Rijksdienst wilde men het alleen beschouwen als een „uitgebreide informatie" door het Landbouwschap. Buren, die al enige tijd niets meer hadden gehoord of gezien van een 82-jarlge alleenwonende vrouw uit de Jap Wapstraat in Den Haag vonden daarin aanleiding de politie te waar schuwen. Deze verschafte zich toe gang tot de woning en vond de vrouw voor haar bed op de grond liggen Zij verkeerde in zeer ver waarloosde toestand en had al ge ruime tijd niets gegeten of gedron ken. Enkele dagen tevoren moet zij uit haax bed gevallen zijn en niet meer in staat zijn geweest op te staan. Zü is toevertrouwd aan de zorgen van de GGD en een wijkverpleegster. Van minister Visser hoorde men in he; hierop volgende gesprek dat deze op zich zelf geen bezwaar zou heb ben tegen aanwijzing van een onder terrein. De bewindsman liet echter uitkomen, dat in dezen de Rijks dienst voor het Nationale Plan ge adviseerd en de ministerraad beslist heeft. Het Landbouwschap wil nu de re gering vragen haar beslissing te her roepen en de Ryksdienst voor het Nationale Plan opdracht te geven de zaak nog eens nader te bekijken. Het landbouwschap hoopt, dat er dan een oplossing kan worden verkregen, waarbij enerzijds de landbouwgrond gespaard wordt en anderzijds niet teveel aan recreatieterrein hoeft te worden opgeofferd. Vlamingen tegen taaie (Van onze correspondent in Brussel) Dertig van de vijfenzestig Vlaam se volksvertegenwoordigers van de Christelijke katholiekei Volkspartij hebben gisteren in Brussel medege deeld, dat zij het taalpromis van de Belgische regering verwerpen. Zij zijn van oordeel, dat het brengen van zes. tot nu toe Vlaamse randge meenten onder het tweetalige arron dissement Brussel, strijdt met alle door het conrges van de partij aan genomen moties. Ze zullen verder Jet meer deelnemen aan de vergaderin gen van de Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken. De positie van de Belgische regering is met dit be sluit wel enigszins verzwakt. De C.V. P. telt in de kamer 96 zetels van de 212. Blijven alleen de dertig leden, die zich thans tegen het wetsontwerp hebben verklaard, in de oppositie, dan zou het met 66 katholieke- en de 84 socialistische stemmen nog wel aan een meerderheid kunnen kornen. Het moet echter niet uitgesloten wor den geacht dat meer C.V.P.-kamer leden zich tegen zullen verklaren. Nieuwe uitgaven Het Weesmeisje op het kerkhof. uitg. Broekman en De Meris, Am sterdam. Deze aardige verzameling liedjes van straatzangers is bijeenge bracht en ingeleid door W. J. Dekker Ze vormen een merkwaardig neven verschijnsel van de officiële dicht kunst. Deze populaire liedjes, die in voorbije eeuwen vaak veel opgang maakten, gaven een berijmd verslag van een spectaculaire gebeurtenis en ze bevatten kluchtige voorvallen of gaven leerrijke vermaningen of kri tiek op maatschappelijke of politieke misstanden. Dit bundeltje houdt zich speciaal bezig met liefde en min. De moraal ligt er meestal duimedik op. zegt de inleider, en de bedoeling is veelal te waarschuwen voor de geva ren. die het jonge meisje bedreigen dan wel de spot te drijven met on- ervarendheid van minnaars en min naressen. Er bestaat sinds enige tien tallen jaren meer belangstelling voor deze volkskunst en er zijn reeds en kele interessante verzamelingen bij eengebracht. Wie met deze straat liedjes wil kennismaken, vindt in deze keuze door W. J. Dekker een geschikte introductie. In de prachtige serie „Land, volk en cultuur" van verschillende landen (uitgeverij Het Wereldvenster, Baarn zijn tot nu toe boeken verschenen over Spanje Frankrijk. Oostenrijk en Amerika. Een nieuw deel in deze reeks behandelt Griekenland, land van twee aangezichten, geschreven door de dichter, journalist en auteur mr. Hendrik Scholte. een bü uitstek deskundige. Mr. Scholte ls van het juiste beginsel uitgegaan, dat een monografie van Griekenland een „vreemd hol masker zou blijven als niet daardoorheen tevens het onver gankelijk verleden zou meespreken". En zo ontstond een knap en even intelligent als boeiend geschreven boek, dat op elke bladzijde getuigt van de grote belezenheid van de schrijver, die zijn kennis niet gebruikt om er mee te pronken, maar er de lezer mee te dienen. Wie van een reis naar Griekenland werkelijk wil genieten, neme dit goed-geïllustreerde werk van mr. Scholte ter hand. Na de inleidende hoofdstukken vol gen ruim honderd bladzijden over Hellas, zoals het was en daarna een gelijk aantal pagina's over Grieken land zoals het Ls. Een waardevolle wenk voor de misschien wat wan trouwige toerist: de reizigers, die sinds de laatste tien jaar in steeds groter getale de weg naar Griekenland heb ben gevonden, „staan versteld van de ongekunstelde eenvoud, de ontwape nende hartelijkheid en de ontroeren de eerlijkheid van de bevolking, waar mee zij in aanraking komen". Twee elementen maken het land der Grie ken zo volkomen „Grieks", aldus de schrijver: ..zijn alles doordringende, alles verhelderende lichtval en de harmonie tussen mens en natuur, die alom in Griekenland als een soort zegen op u daalt!" Bijzonder interessante hoofdstuk ken wijdt de auteur aan „De voetstap van Paulus door Griekenland", aan „Het duizendjarig Byzantijnse rijk" en aan ..Vier eeuwen Turkokratie". De beschrijving van het tegenwoor dige Griekenland is verdeeld In; De Griek, Zijn vrouw, Zijn geloof. Zün taal Zijn staat. Het dagelijks brood (de economie van Griekenland). Het zondagse pak (zijn modenre kunst en cultuur) en tenslotte: Griekse folk lore. Daaraan toegevoegd ls een „Be redeneerde bibliografie" voor diege nen. die zich nog verder willen ver diepen in dat boeiende fenomeen, dat aan het begin van de Europese be schaving staat. door zijn sympathie gebonden voelt. 1 En hoezeer prof. Beek meeleeft met de trots van de Israëli's op wat zij in hun land tot stand brachten, stuit het hem toch tegen de borst hen „te verheerlijken als de helden van deze tijd". Prof. Beek zorgt hier dus voor een objectieve benadering en be schrijving, die niettemin niet buiten zijn emoties zijn omgegaan, omdat wat in Israël gebeurt, zich afspeelt op bijbelse bodem. „In de verhouding tus sen Israël en de landen van de Ara bische liga neem ik niet het standpunt in", aldus de hoogleraar, „dat hier het blanke recht staat tegenover het zwarte onrecht.Israël is echter geen bezettende mogendheid in Pa lestina maar een erkende staat met ambassades en gezantschappen in de I gehele wereld. Daarom is spelen met I de gedachte, dat het bestaan van Is raël ongedaan gemaakt zou kunnen worden, aantasting van de beginselen van het internationaal volkeren recht". Ook deze auteur schrijft met grote kennis van zaken, zowel op grond van eigen aanschouwing als door zijn grote literatuurkennis van oud en nieuw Israël. Na een drietal hoofd stukken over de geschiedenis van land en volk. staat de auteur stil bij taal. literatuur en pers. het leven in de kibboets, de eigenaardige moeilijk heden bij de versmelting van de be volkingsgroepen uit oost en west. de oudheidkundige verkenningen in bil- bels licht om tenslotte uitvoerig te schriiven over het heden Israël in I het Nabije Oocten. Onstuimige groei. I Moslims en Christenen onder bet schild van Dav'd*. Er is heel wat 11- I teratuur over Israël verschenen. Het deskundige boek van orof. Beek neemt daarin een ereplaats In. De zonen van S'nbad, door Alan Villiers. uitg Broekman en De Mers, i Amsterdam De schrijver Ls een en thousiast reiziger per zeilschip. Ziin bekendste tccht w*s die met een ko pie van de „Mavflower". waaroo hij gezagvoerder was Niet minder inte ressant is de hie'- beschreven re's met e°n Arabische „dhow" van Ad°n langs de Afrikaanse oostkust nag'- Zanzibar en daarna terug naar Bahrein en Koeweit in de ppt-r^efte Go'f «""m uitvoerige en levend'ge wiri® vertelt Villiers. die een voortreffelijk waar- j nemer is. over de moeilijkheden on derweg. over de Arabische bemanning- en dito passagiers, over handel en scheepvaart, over de parelvissers en noe veel meer. Dit boek dat zowel liefhebbers van de zeilvaart als be langstellenden in het leven van het Midden-Oosten in hoee mate zal boeien, bevat een schat van Infor matie over het werkeliike leven en het ware karakter van de Arabieren, met wie de auteur heeft zee gekozen Al bii al een kleurrijk verhaal, dat I ondanks ziin lengte zelden of nooit i verveelt. Vele tientallen foto's ver- 1 luchten de tek«=t Aan het slot o.m. e®n overzirhte'uk» beschriivin» van de tien soorten ''hows waarvan de Arabieren gebruik maken. De huidige minister van Fi- van Ben Goerion als eerste mi- nanciën van Israël. Levi Esjkol. nister. die vermoedelijk opvolger wordt en van Israël Een ander nieuw deel ln de serie „Land, volk en cultuur" is het boek van de Amsterdamse oudtestamenti cus prof. dr. M. A. Beek over Israël. De schrijver, die verscheidene malen en soms langdurig de joodse staat be zocht. heeft zich niet laten verleiden zyn onderwerp in „een romantisch religieus licht" te zien. Hij heeft, zoals hij verder in zijn woord vooraf zegt. gepoogd over Israël te schrijven, zoals men dat zou moeten doen over elk ander land, waaraan men zich De Raad voor de Luchtvaart heeft gisteren in een openbare zitting in Den Haag als zijn conclusie uitge sproken dat het ongeluk, op 30 decem ber 1960 tijdens een oefenvlucht met een Beechcraft bij de luchthaven Eeelde, met grote waarschijnlijkheid te wijten is geweest aan ijsafzetting in de carburateur van de linkermo tor. Het vliegtuig sloeg destijds tegen de grond en vloog in brand. Drie in zittenden waren op slag dood. De vierde, de leerling M. J. W. Stassen uit Maastricht werd door de wegen- j wachter H. Schut zwaar gewond uit j het brandende wrak getrokken Eni- 1 ge maanden later is de leerling-vlie- ger aan zijn brandwonden overleden. Uit dit ongeval valt de lering te I trekken, zo meent de Raad voor de Luchtvaart, dat het bij «Ait type vlieg- tuig aanbeveling verdient onder weersomstandigheden welke bevor derlijk zyn voor ijsafzetting in de carburateurs de verwarming niet voor de landing af te zetten. Bill Nieder, de Olympische kam pioen kogelstoten hoopt in december as. zijn amateur-status terug te krij gen. Hu werd tot prof verklaard, toen hij voor een bokswedstrijd geld aan- nam. (Van onze correspondent in Londen In deze tijd van -politieke op schudding behoeft men er zich niet over te verwonderen, dat En geland zich druk maakt over de vraag of het waar is geweest, dat de 14-jarige Prins Charles in een „pub" in Stornoway op de hebri- den een sherry-brandy heeft ge dronken. Buckingham Palace ont kende dinsdag diplomatiek, dat dit zo was, maar gaf het een dag later toe, er aan toevoegende dat de ontkenning een gevolg was van een onjuiste telefonische medede ling van de rechercheur, die over Prins Charles moet waken. Aangezien de jonge prins de regel van Gordonstoun. zijn Spartaanse kostschool, heeft gebroken welke alcoholgebruik verbiedt, is het niet onmogelijk dat hu door de directeur tct een aantal stokslagen zal wor den veroordeeld. Deze straf welke op de meeste bekende kostscholen nog bestaat, wordt in dit geval toege diend door de directeur zelf of door de leraar die aan het hoofd staat van een der hulzen waar de jon gens wonen. Het was een 22-jarige verslaggeefster van de plaatselijke krant die Prins Charles in de bar ontdekte. Hij had zelf voor zijn glas betaald. Zij zei gisteravond: „De recher cheur ging het café binnen en vroeg op strenge toon: „Wat doe je hier?" Charles stond onmiddellijk op en ging met hem mee. De rechercheur was even weg geweest om bioscoop plaatsen te bespreken. De prins is thans met andere leerlingen aan boord van een oplei dingsschip en zal pas het volgende weekeinde naar zün school terug keren. Daar zal hU onmiddelhjk door de directeur worden ondervraagd. Deze verklaarde dat hy nog niet weet welke maatregelen hu zal ne men. voordat hu van Charles alle omstandigheden heeft gehoord. Prins Charles heeft ook de drank wet overtreden omdat personen on der de 16 Jaar niet tot een pub mo gen worden toegelaten. De politie van Stornoway overweegt om het rapport naar de hoofdcommissaris van het district te sturen. De vroegere Europese record houder op de 100 m. vlinderslag. Ne- nad Kuridza (Z.-Sl.) is onlangs in Split wegens geweldpleging veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf De 19-jarige Zuidslavier verbeterde in september JJ. het Europese vlin derslagrecord tot 1.00.5. Het staat nu met 59.5 op naam van Jan Jiskoot. Dr. Winthrop M. Phelps, de ver maarde Amerikaanse orthopedisch chirurg uit Baltimore (Amerika) naar wie de dr. Phelps-Stichting is genoemd dr. Phelps is de grote promotor voor de zorg van spastische kinderen in Amerika is in ons land Op weg naar een congres in Kopenhagen wil hu zich in Neder land op de hoogte stellen van het geen hier voor spastische kinderen gebeurt. De heer en mevrouw Phelps zijn vanmiddag op Schiphol aange komen. Vanavond zal de AVRO een televisie-interview uitzenden. Mor genochtend wordt de nieuwe inrich ting van de Dr. Phelps-Stichting in Zwolle bezocht, morgenmiddag het Goois Kinderziekenhuis in Huizen. Na een maaltyd in Hotel Jan Ta bak houdt dr. Phelps morgenavond, wederom in het Goors Kinderzieken huis een lezing voor medici en an der? deskundigen. Zaterdag reist dr. Phelps door naar Kopenhagen. Succs voor advocaten in Spiegel-affaire (Van onze correspondent in Bonn) In de sluimerende Spiegelaffaire hebben de advocaten van Spiegel- redacteurs Ahlers en overste Martin een succes behaald. Het Bondsge- rechtshof in Karlsruhe heeft name lijk bepaald dat zü toegang zullen krijgen tot alle akten, protocollen en expertises, die op het onderzoek be trekking hebben. Ook de akten, die als geheim bestempeld zün, zullen de advocaten mogen inzien. Het Bondsgerechtshof bevestigde met deze beslissing een uitspraak van de rechter van onderzoek, waartegen de procureur-generaal bezwaar had gemaakt. Volgens de hoogste open bare aanklager in West-Duitsland was het niet verantwoord aan de ad vocaten van „Der Spiegel" inzage te geven in het hele materiaal, waarop de aanklacht tegen het weekblad, zün redacteuren en medewerkers, wordt gebaseerd. Inmiddels staat nog steeds niet vast of er ooit een Spiegelproces zal worden gevoerd. Dat hangt nog af van een beslissing van het gerechts hof in Karlsruhe, waarbü wel enige aanklachten al zün ingediend. Juweiendiefsfal in wijk van Londen In Londen hebben drie dieven zich gisteren met juwelen ter waarde van een miljoen gulden uit de voeten ge maakt. Zü drongen door in een huis in het voorname district Chelsea. De bewoner was afwezig. De huisbewaar der werd vastgebonden De dieven verdwenen toen een kindermeisje binenkwam. heeft voor haar schrijfmachinefabricage te Leiden plaatsingsmogelijkheid voor Wol- en handwerkhuis FILETTA GEVRAAGD Liefst met opleiding. AanmeldenBREESTRAAT 137. Geïnteresseerden kunnen zich HEDENAVOND tus sen 78 uur vervoegen bij ons bedrijf aan de Vestestraat 4064 te Leiden, waar alle gewenste inlichtingen zullen worden verstrekt. Eveneens kunt U informaties inwinnen bij onze afdeling Personeelszaken in ons bedrijf aan de Rooseveltstraat 20 te Leiden, dagelijks van 917 uur (behalve zaterdags) en bovendien IEDERE VRIJDAGAVOND van 7—8 uur. Een modern, goedgesalarieerd beroep: Aan een accurate jorgedame van ca. 18-25 jaar, bieden wij de gelegenheid om voor dit beroep te worden opgeleid. Al tijdens de opleiding wordt een goed salaris betaald, alsmede eventueel vergoeding van reiskosten. Sollicitaties te richten aan de afd Personeelszaken van uitgeverij N. Samsom n.v. te Alphen a/d Rijn. die tevens worden belast met gevarieerde administratieve werkzaam heden. VOOR GEHUWDE DAMES WERKTIJD IN OVERLEG. Leeftüd 15—18 jaar. Mogelükheid tot gratis kantooropleiding. Leeftüd 15—18 Jaar. Leeftüd tot omstreeks 25 jaar. Technisch inzicht en enige kantoor- ervaring noodzakelük. VOOR DE AFDELING VERZENDBOEKHANDEL In het bezit van het diploma van de Vereniging voor de Boekhandel. Deze functie omvat tevens werkzaamheden voor de afdeling Bibliotheek en Documentatie. Zaterdags vrü- INSTfUINCfN ZONOCt WINSTDOtl L0ll LEIDEN. OOSTERKERKSTRAAT 11 tllUOOH (01710) »M«4 (10IUNIN) voor leidende functie bij het Technicum. Organisatietalent en commer cieel inzicht noodzakelük. Leeftüd 3040 jaar. Uitstekende honorering met pensioenregeling. Voor verdere studie wordt door de directie alle steun verleend. In ons bedrüf zün uitstekende promotiekansen aanwezig. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, waar tevens inlichtingen over bovenstaande functies zün te verkrügen. Degenen die tüdens de kantooruren verhinderd zün, kunnen <x>k inlichtingen ont vangen ten kantore van de Leidsche Onderwüsinstellingen ELKE ZATERDAGOCHTEND VAN 11—12 UUR of bü de heer J. H. Hoorn. Spaarnestraat 8, Leiden. Tel. (01710) 20558 (elke maandagavond van 7—8 uur of na telefonische afspraak).

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9