TT in Assen (met Russen) boeiendste race van 1963 Willem 2 in bekerfinale Sporttoto Quick Boys verovert ZILVEREN MOLEN Poloprogramma met twee fikse derbies Gilera in offensief WilmS Floet UITZONDERLIJK STERKE BEZETTING Wegwedstrijd géén 20 km Sportsplinters Wimbledon Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 20 juni 1963 Vierde blad no. 30986 Rijnmoiidtoernooi In tegenstelling met andere schaak clubs z^jn de zomermaanden van de S.V. Katwjjk meestal druk bezet. De toeristen worden vaak met badgas- tentoernooien en simultaanwedstrü- den aangenaam bezig gehouden, ter wijl het Rijnmond (v.h. Casa-Cara)- toernooi vele prominenten uit de Leidse schaakwereld trekt. Met de kersverse LSV-kampioen Rolf Westra aan het hoofd verschenen zij dit jaar weer om elkaar de reusachtige Par- levliet-wisselbeker te betwisten. Een van de interessantste partijen van de openingsronde speelde Selier en Etmans. Selier was door minder accuraat aanvangspel wat in de ver drukking geraakt en zijn tegenstan der buitte dit voordeel uit. Met dode lijke precisie voerde Etmans de partij toen naar 't einde. Demmendal bezat tegen van der Plas steeds het beste van het spel. In zijn afkeer om de partij nog tot een tweede zitting te laten komen, gooide hij zijn over wicht echter radicaal over boord: re mise. Bizot scheen in zijn partij tegen Th. P. van den Berg lange tijd rede lijk spel te hebben, maar tenslotte moest hy het toch tegen de gladde Philidorspeler afleggen. Westra had weer eens alle kans om zijn positio nele gaven te demonstreren. Tegen de Katwijker Barnhoorn hield hij een voordeeltje goed vast en rustte met voor de zege binnen was. Binnendijk verdedigde zich tegen van den Bosch bijzonder hardnekkig en wist zelfs bij goede stelling pionwinst te boe ken. maar een zet voor de tijdcon- trole greep hij mis en de afgebroken partij /.al nu wel voor hem verloren gaan. Ad van den Berg etaleerde te gen Kohlbeck weer eens zijn theo retische kennis door zijn tegenstan der in de opening totaal te overspe len. Maar toch wist Kohlbeck ten slotte een gelijkstaand toreneindspel te bereiken. Door de aanvaarding van een zeer discutabele pionnenstrijd speelde Kohlbeck op winst en met succes. Uitslagen le ronde van de groepen B. en C: Groep B: M. van Duyvenvoorde (Katwijk)—G. P. Sluyts (Philidor) 0—1. J. H. Riemens (Katwijk)H. Oostering (Katwijk) afgebroken. B. van Brussel (Philidor)—A. Haasnoot (Katwijk) 10. Groep C: H. Kieske (Huisschaker) J. A. G. Verkuyl (SPW) 1—0. J. Schaart (Katwijk)—A. J. van Velzen (Philidor) 01. W. van Rooyen (Noordwijk—P. Lippens (Philidor) 10 iregl.). De tweede ronde wordt vrijdag ge speeld. Zelfs de Russen zullen op 29 juni meedoen aan de TT-races op het circuit van Drenthe te Assen en met hen is eigenlijk het „veld'' I compleet geworden, want met uitzondering van de M.Z., welke door visa-weigering niet kan komen, zijn zo goed als alle fabrieken 1 zo sterk mogelijk vertegenwoordigd in de komende Grote Prijs van Nederland der K.N.M.V., de Nederlandse T.T De voorzitter van de Internationale Motorsport Organisatie, de heer P. J. Nortier, drukte het tijdens de jaarlijkse persconferentie in Amsterdam als volgt uit: „Het wordt een fantastische strijd op het circuit van Assen, dat het enige is met zes races op één dag, bij een bezetting, die men tevergeefs elders zal zoeken. Zelfs Man kent een dergelijke inschrijving niet". Nederlanders Speciaal cachet Welke Russen zuilen rijden en in welke klasse zij zullen starten is nog niet bekend, maar komen doen ze. zo heeft de Russische Ambassade ver klaard, en eveneens staat vast dat de kampioen van Rusland, Nicolajef Se- vasdianow. van de partij zal zijn, terwijl vermoedelijk hun motoren (SKV's?) zullen ronken in de 350 en de 500 cc-klasse. Maar hoe ook, hun komst geeft een bijzonder cachet aan de races in Assen, even goed als dat het geval is met de rentree van de Gilera. zy het dan. dat deze staat ingeschreven als Scuderia Du ke. doordat de fabrieken de algehele leiding hebben toevertrouwd aan de voormalige wereldkampioen, Geoffry Duke. Ommezwaai De andere fabrieken, hebben op de ommezwaai van Gilera onmiddellijk I gereageerd, zodat vastgesteld mag worden dat de rode Italiaanse mon sters de gehele meute weer hebben wakker geroepen. Dit resulteert in I een enorme strijd om de wereld- I markt via de wereldtitels tus sen voornamelijk Japan en Italië. I met als hongerige derden Engeland, 1 Duitsland. Spanje en Tsjecho-Slowa- kye. In de 50 cc staan de Japanse Su zuki de Duitse Kreidler en de Spaan se Derbi tegenover elkaar, in de 125 cc de Suzuki, Honda, Yamaha. EMC en Bultaco. In de 2500 cc-klasse schreven in Honda. Suzuki. Yamaha en C.Z., in de 350 cc-klasse be gint de grote stryd tussen de Gilera en de M.V.. maar boven dien starten hierin Honda, Jawa en Bianchi. een concurrentie, die zich in de 500 cc herhaalt. De fabrieken hebben zich bovendien gehaast zo veel mogelijk ryders van naam te engageren. Zo rydt Hans Georg An- scheidt, die op het ogenblik als eerste geklasseerd staat voor het wereld kampioenschap. een Kreisler, en zyn grote concurrent Hugh Anderson de Suzuki, samen met Ernst Degner en de Japanner Mitsuo Itoh, zodat Ja pan in de 50 cc-klasse wel zeer sterk vertegenwoordigd is. Voor de Nederlanders is het wel zeer interessant dat Jan Huberts of ficieel voor de Derbi uitkomt, terwyl Cees van Dongen het Kreidlerteam zal aanvullen. In de 125 cc werpt Jim Redman met Honda zich in de stryd met Anderson en Degner en tot zyn secondanten behoren craks als Luigi Taveri. Tommy en Rabb. Het Hondateam (Redman. Taveri, Rabb) neemt het in de 250 cc op tegen het Suzukiteam met Anderson en Deg ner, Ito met de Yamaha. In deze klasse start eveneens, op een Honda. Gunther Beer, de Duitse 250 cc kampioen die eigenlijk ski leraar van beroep is en die als zo danig de afgelopen winter onze Ko- I ninklijke familie heeft getraind. Mike Hailwood bestuurt ae MV ln Ide 350 cc en de 500 cc-klasse tegen over Redman en Rabb de Honda John Hartle en Phil Read de Gilera. Stastny de Jawa, Remo Venturi de Bianchi. Bovendien komen dus waar schijnlijk in beide klassen de Russen luit. In de zyspanklasse komen 14 combinaties uit. met natuurlyk een poging van Max Deubel om zijn ach- I terstand in het puntenklassement voor de wereldtitel op Florian Ca- mathias in te halen. Van haar kant heeft de TT-commissie weer al het menselijk mogelijke gedaan om de Ex.koning Leopold in golftoernooi Ex-koning Leopold van België zal onder de naam van L. de Rethy deel nemen aan het internationaal ama- teur-golfkampioenschap dat van 21 tot 23 juni op de Eindhovense Golf club zal worden gehouden. Voorts I komt o.a. uit Belgie Phillipe Washer. die ook jaren heeft uitgeblonken in de internationale tenniswereld. Tot I de deelnemers zullen verder behoren I Australiërs, Amerikanen. Britten en de sterkste Nederlanders. Zwitserse ronde voor Fezzardi De Italiaanse renner Giuseppe Fez zardi heeft de zevendaagse Ronde van Zwitserland op zyn naam ge- I bracht. De laatste etappe van Burg- dorf naar Bremgarten over 196 km werd gewonnen door de Duitser Klaus Bugdahl in 5 uur 25 min. en 9 sec. De Deen Fredy Eugen werd tweede en de Zwitser Maurer derde. Jaap Kersten legde beslag op de zes de plaats. Het gehele peloton werd ex aequo als zevende geklasseerd in dezelfde tijd als de winnaar. Het eind klassement luidt: 1 Giuseppe Fezzardi (It 35.20.49; 2. Rolf Maurer «Zwits.» 35.24.23; 3. Attilio Moresi (Zwits.» 35.24.58; 4. Kurt Gimmi Zwits.» 35.25.10; 5. Er nesto Bono (It.) 35.25.29; 13. Van der Ven (Ned.» 35.40.18; 19. Kersten <Ned.» 35.58.40. 27. Rutten (Ned.) 36.14 10 GYMNASTIEK D.G.V. Concordia De volgende leden van de Dames Gymnastiek Vereniging ..Concordia" legden met succes de proeven voor het jeugdvaardigheidsdiploma af: Proef A: Y. Buys. E. Fladdrijn, U Groeneweg, M. de Haan, NL de Jong, B de Jong. A. Linzewics, A. van Oos ten. A. Reinders. M. Schreuder. R. Vavier. M. Verhoeven. S. Wagemans» Proef B: S. Fokkema. T. de Koning, M. Langeveld, A. de Wit. H. Zitman, L Zitman. Proef C: C van Ark. Y. de Ru, A. Massaar Y. Wassenaar. Het is nu gebleken dat de 20 km wegwedstrijd, die de Leidse atletiek vereniging „De Bataven" enkele maanden geleden organiseerde geen 20 km lang is geweest. Zoals bekend, heeft onze atletiekmedewerker dit terstond in twyfel getrokken, gezien het grote aantal uitzonderlijk fraaie tijden op een parcours, waarop men lange tyd tegen wind in moest lopen. Van organisatiezyde is toen onmid dellijk verklaard, dat de afstand wel I degelijk 20 kilometer bedroeg. Dat is, aldus het clubblad van de AV „Hol- lond", evenmin juist geweest. veiligheid te bevorderen. Er zal nu een proef worden genomen met zo genaamde vangnetten, die zullen worden aangebracht op plaatsen waar zulks wenselijk wordt geacht. Bovendien is de startplaats verbreed. De accommodatie is vergroot met een uitbreiding van de bestaande taluds voor 10.000 staanplaatsen extra en om de aan- en afvoer te bevorderen kan er in den vervolge gratis worden geparkeerd. J1M REDMAN grootmeester Advertentie (Van onze Haagse correspondent) De hoofdprys van de sporttoto van deze week, die f96.285,20 bedraagt, moet door 14 personen worden ge deeld. Zij ontvangen leder netto f 5.845,96. Voor de tweede prijs van f 52.519,20 hebben zich 281 gegadigden gemeld, waarvan één met 2 juiste kolommen. Zij ontvangen ieder bruto f 187.-. IN 7 DIV. MATEN uitgestald in onze showroom SPORTHUIS HAARLEMMERSTRAAT 182—184 I TEL. 01710—24872 - LEIDEN Zege (3-1) op Zwart II it Willem 2 heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de KNVB-beker, door na verlenging in Alkmaar met 2-1 te winnen van de plaatselijke tweede-divisieclub van die naam. In de finale komt Willem 2 nu zondag a.s. in Den Haag uit tegen ADO. Ruim 9000 toeschouwers zagen rechtsbinnen Bohr van Willem 2 in de zesde minuut van de eerste ver lenging de bal uit een voorzet van Louer feilloos in de bovenhoek kop pen. De Tilburgers, die Koopal in de aanval geducht misten, verdienden de overwinning ten volle. Zy bezaten meer uithoudingsvermogen en had den ook gedurende lange perioden een sterk veldoverwicht. Overigens werden aan beide zijden veel kansen gemist. Na zeventien minuten in de I eerste helft nam Alkmaar '64 de lei ding door Loerincz, die de bal uit een vrije trap dwars door het „muurtje" in de hoek schoot. Pas een kwartier na rust kon Senders een vrijwel con- stant Willem 2-overwicht in de ver diende gelijkmaker omzetten. Hij schoot de bal uit een scrimmage via de paal langs doelman Van Drecht. Tegen het einde groeide het duel uit tot echt bekervoetbal, waarby Loe rincz en Buis het presteerden om op enkele meters voor het Willem 2-doel hoog over te schieten. In de zesde minuut van de verlenging viel ten slotte de beslissing ten gunste van Willem 2. WIELRENNEN Jaap <le Waard in Kleine Tour Jaap de Waard start in de Ronde van de Toekomst, dat was het voor ploegleider Sjefke Janssen belang rijkste nieuws voor de samenstelling van de definitieve ploeg. Van de tien geselecteerde renners viel allereerst Cees de Jongh uit. die met wielren nen stopt. De tweede coureur, die niet is opgenomen in de ploeg is Coen Vis ser (Santpoort). Hij zal, samen met de alsnog uitgenodigde Toon Rutte t Haarlemerliedeals reserve mee gaan. De definitieve ploeg voor de Ronde van de Toekomst is als volgt Jaap de Waard (Rijsoord), Bart Solaio (Den Bosch), Cees Haast (Rijsbergen), Lex van Kreuningen (Utrecht). Ab van Egmond (Den Haag». Huub Harings (Scheuldert, Cees Snepvangers (Zundert) en Jan Schroeder (Koningsbosch). De 39-jarige Reg Arnold is naar zijn vaderland Australië terugge keerd. Sinds 1947 behoorde hij tot de beste zesdaagse renners van Europa, waar hij zestien maal zegevierde. Sleutelstad moet winnen ATLETIEK Een Quick Boys, met enige jonge spelers in de gelederen, heeft giste ren in de finale van het Zilveren Molentoernooi een vrij verrassende zege geboekt op Zwart Wit: 31. Daarmee namen de Katwijkers re vanche voor de vorig jaar in de eind strijd geleden 43 nederlaag. Bij de rust leidde Quick Boys met 10. Hoe wel meer spannend dan fraai, was de wedstryd voor de ruim 1000 toeschou wers voortdurend het aanzien waard. De beslissing in dit duel viel in de 20ste minuut na rust, nadat Coen Nieuwstraten in de achtste minuut van de tweede helft de party en op gelijke voet had gebracht na een so- lorush langs drie Katwijkers. Juist toen iedereen na, de Rotterdamse ge lijkmaker verwachtte dat Zwart Wit de meerderheid verder zou uitbuiten, sloeg Quick Boys hard terug. Jaap Paap drong in die 20ste minuut in het vijandelijke doelgebied door en prikte daarop een kogel langs doel man v. d. Laan. die tegen de lat spatte, waarna linksback Kreft een hoekschop weggaf. Uit die hoekschop, die Andries van Leeuwen zeer scherp in de doelmond trok, kopte Paap ko- gelhard in. (2—1). Het was eigenlijk het enige goede dat de Katwijkse rechtsbuiten liet zien, want in de eer ste helft was hy nauwelijks te bespe len: zoveel miste hij. Hoewel Zwart Wit daarna met een krachtig offensief terugkwam, ont brak er toch teveel aan he spel van de Rotterdammers om succes te kun nen verwachten. De beide Nieuwstra- tens waren handig en zeer nuttig, maar niet de matchwinnaars die zij kunnen zijn. Het duurde allemaal te lang en de Quick Boys-achterhoede met de zeer goed ingrijpende spil Van der Plas gaf niet zo heel veel kansen weg. Terwijl iedereen toch wel een spannende slotfase verwachtte, om dat het overwicht van Zwart Wit dui delijk aanzwol, kwam de klap waar mee de Molenhouder definitief werd geveld. By een hoekschop van Van Duyvenbode. die de grote motor van de aanval was, kreeg Dubbelaar de gelegenheid laag langs Van der Laan te schieten. De laatste tien minuten deden er weinig meer toe. Quick Boys had de Zilveren Molen in handen en liet die niet meer los. In eigen doel In de eerste helft had Zwart Wit aanvankelijk het initiatief, maar liet zich dat ontfutselen nadat Scherpen- hyzen in de 35ste minuut heel onge lukkig in eigen doel had gescoord, na een scherp voor het doel geplaatste vrije schop van Van Du.vn. Die ach terstand hadden de Rotterdammers aan zichzelf te wyten, want zowel Oorebeek als Klaaassen waren daar vóór al eens moederziel alleen voor de goed verdedigende Den Hollander verschenen zonder daar profijt van te trekken. Jan Nieuwstraten schoot in de 42ste minuut tegen de paal. Bij Quick Boys speelde Andries van Leeuwen, tot voor kort nog aanvals leider van het eerste juniorenelftal, op de midvoorplaats. Zijn spel biedt ongetwijfeld mogelijkheden, maar of die in korte tyd een afgerond geheel zullen vormen, is een andere kwestie. Het ontbreekt hem aan routine en vooral aan tempo. Zyn afwerking laat ook te wensen over. maar die punten mag men hem niet kwalijk nemen. Het ziet er naar uit dat hij komend seizoen een plaats in het eer ste zal krygen en men moet betwij felen of Quick Boys daar juist aan doet. Men pleegt iemand van de la gere school nu eenmaal niet direct in de derde klas h.b.s. te plaatsen. Open Amsterdamse kampioenschappen Door de slechte weersomstandighe den en het afschry ven van bekende I atleten als Eef Kamerbeek. Peter Ne- I derhand en Cees Koch had het twee- de gedeelte van de open Amsterdam se atletiekkampioenschappen. woens- j dagavond op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam gehou den, veel van zyn aantrekkelijkheid verloren. Toch werden op deze koude, sfeerloze avond nog enkele goede prestaties geleverd. De belangrijkste uitslagen luiden: Dames: 100 meter: 1. Lenie Boelen (DCV12.2, 2. Ellen Ort (Admodes) 12.2. 400 meter: 1. Jannie van Eyck (GAC) 57,5, 2. Ilja Laman (Suomi) 58.4. Hoogspringen: 1. Anneke Leenstra (Athleta» 1.55 meter, 2. Marijke Tho mas iDEM) 1.55 meter. Speerwerpen: 1. Wil Hulshof (Ba taven) 43.81 meter, 2. Henny de Bruin (V. en C.) 41.16 meter. Heren: 100 meter: 1. Bos (PSV> 11.1. 2. Tammmga (Trekvogels) 11.1, 3. Noordenbos (Minerva) 11.1. 400 meter: 1. Van Dalen (Belg.) 48.9, 2. Vellinga (Blauw Wit) 49.5. 1500 meter: 1. Van den Driessche (Belg.) 3.56.0, 2. Blok iSuomi) 3.56.9. 110 meter horden: 1. Dellemsen (AAC) 15.4. 3000 meter steeple: 1. Wit (MFC) 9.38.3, 2. Faas (Haarlem) 9.51.3. Verspringen: 1. De Winter (AAC) 6.95 meter, 2. Kant (V. en L.) 6.84 meter. Polshoog: 1. Mierenet (AAC) 3.93 meter, 2. Akkerman (AAC) 3.73 me ter. Discuswerpen: 1. Schrieken (AAC) 46.59 meter. Kogelstoten: 1. Van Wees (AAC) 15.49 meter, 2. Schrieken (AAC) 15.22 meter. De waterpololiefhebbers in Leiden kunnen deze week hun hart weer op halen aan een aantal markante ge vechten. Zo staat er o.a. op het pro gramma de strijd tussen de dames teams van De Sleutelstad en De Zijl. terwijl maandagavond in de Kooi het tweede en laatste bedrijf wordt op gevoerd tussen de heren van de LZC en De Zijl. De Leidsche Zwemclub duikt zon der enige twyfel weer als favoriet in het water. Maar ae Kooibewoners zullen nu waarschijniyk wel alles op alles zetten om thuis ae LZC beentje te lichten. Wanneer Hans van aer Moolen en Wim Bergman maandag avond beschikbaar zyn, kan het wel eens op een ouderwetse derby, uit lopen. in dat geval behoeft niet al tijd de sterkste ploeg aan het langste eind te trekken. De mentale druk van „het moeten winnen" zal morgenavond in Poel meer by LZC-Brandenburg wel dui- delyk naar voren komen. De LZC mag, om haar kampioenskansen niet nu reeds te torpederen, eenvoudig geen enkel puntje verspelen, terwyl Brandenburg dicht by het rode schijnsel van de gevreesde lantaarn verkeert. Wanneer de Leidenaars het spelletje verstandig spelen en het tegen de nogal passieve Bilthove- naren in de snelheid gaan zoeken, zal het kwy traken van een puntje zon vaart niet lopen. De Sleutelstad zal in „De Zyl" moeten winnen tegen het Haagse Swift, willen Kapaan c.s. het predi- kaat tweede klasser niet verliezen. De onderste plaats, die men sinds maandag in handen heeft, kan by 'n zege op Swift gelyk aan de Hage naars worden meegegeven. De Sleu telstad staat trouwens nog een zware wedstrijd te wachen. In Zaandam is Neptunes altijd moeilijk te verslaan. Bij de dames is er de derby tussen De Zijl en De Sleutelstad. Een ont moeting waar bijzonder weinig over te zeggen valt. Normaal moet De Sleutelstad winnen. Het Heemsteedse HPC komt vanavond bij de Leidse Golfbrekers op visite. Een bezoek, waaraan de LGB wel eens weinig zou kunnen overhouden. Donderdag 20 juni: LGB 1HPC 1 (d), ZCR 1—Boskoop 1 (d). De Sleu telstad 2—GZC 2. LGB 1—LZC 3. AZC 1—LWV 1 (d). Vrydag 21 juni: LZC 1—Branden burg 1. De Sleutelstad 1—Swift 1. De Sleutelstad 1—De Zijl 1 <d». De Sleutelstad 3—De Zyl 3. DKD a—De Zyl a (j). DKD 1—De Plas 1 (d). LZC 3—Boskoop 1. Maandag 24 juni: De Zyl 1LZC 1. De Zijl 3—DKD 2. LZC a—LWV a (j LZC 3—De Gouwe 4. De Plas 1 —AZC 1 (d): De Plas 1—AZC 3. Dinsdag 25 juni: Nept Za. 1—De Sleutelstad 1. De Gouwe 1—SNA 1 (d>. AZC a—DKD a (mi. AZC 3— OZV 3 Woensdag 26 juni: Boskoop 1— DES 1 (d). LWV 1-DKD 1 (d). LWV 2DKD 2. Boskoop aAZC a (j). Boskoop 2—De Gouwe 2 (d). Boskoop 1LGB 1. De Zyl-reserves hoefden zich gis teravond in het Amsterdamse Bredi- us bad niet al te zeer in te spannen om DJK 4 na een vlot partijtje met 0-2 onder te houden. Aan één speel- tyd hadden de Kooibewoners eigen lijk al genoeg, want toen Ton Ro man voor de rust 2x het Amster- damste net had weten te vinden (0-2), zag zelfs de meest verfente DJK-supporter. gezien de hechte Leidse verdediging, er geen gat meer in Na de hervatting hadden de beide ploegen kennelijk meer last van het koude water, dan van elkaar. Het eerste zevental van de Leidse Watervrienden versloeg in „De Zijl" het Bodengraafse BZPC, na een te leurstellende wedstrijd, met 7-2. Rinie de Kruis, Piet Pevnaker. Elie Vogelenzang <2x) en Joop van dei- Hulst (3x) zorgden voor de LWV- doelpunten. Door een 1-0 overwinning over de Linzer Ask veroverde Austria We nen gisteravond de Oostenrijkse voet balbeker, nadat het team enkele we ken geleden reeds nationaal kam pioen was geworden. Austria Wenen zal nu zelf uitkomen in de Europese bekercompetitie voor landskampioe nen en Linzer Ask de Oostenrijkse kansen in het Europese bekertoernooi voor nationale bekerhouders laten verdedigen. In de eerste ontmoeting voor de achtste finales van het Europese voetbalkampioenschap voor landen ploegen heeft Zuid-Slavië in Belgra do voor 40.000 toeschouwers gelyk gespeeld (0-0» tegen Zweden. De re- turnwedstryd vindt op 18 september a.s. in Stockholm plaats. De Belg Willy Mairesse zal zon dag a.s. niet deelnemen aan de Grote Prys van Nederland op Zandvoort. Mairesse heeft in de 24 uur van Le Mans brandwonden opgelopen. Hy zal worden vervangen door de Fer- rari-rijder Lodovico Scarfiotti, die samen met zyn landgenoot Bandini de 24 uur van Le Mans 1963 heeft gewonnen. Rohda heeft in Amsterdam de beslissingswedstrijd voor het kam pioenschap van hoofdklasse A tegen Westerkwartier met 7-5 gewonnen. In de stryd om het Nederlands korf balkampioenschap komt Rohda nu uit tegen de kampioen van de hoofd klasse B: het Zuiden. Het Nederlandse golf team van dames, dat van 16 tot 21 juli zal deel nemen aan het Europese kampioen schap op de Rungsted Golfclub in Denemarken, is als volgt samenge steld: mevr. A. E. Eschauzier, mevr. M. Henderson, mej. A. M. A. E. van Lanschot. jkvr. A. H. E. M. van Riemsdijk, mevr. B. J. Verspyck en als niet-spelend captain mevr. V. G. A. Inkson. Na de 2-6 nederlaag van het nationale voetbalelftal heeft José Villalonga zich teruggetrokken als coach van de Spanjaarden. Hij bekleedde deze post onmiddellijk na afloop van het wereldkampioenschap 1962. Leonel Sanchez heeft een con tract getekend voor de Europese be kerhouder A. C. Milaan. Hij was een van de meest succesvolle voorhoede spelers van Chili tijdens de laatstge houden wereldkampioenschappen. Eerste elftal VVV op trunsferlijst (Speciale berichtgeving) Het bestuur van de Venlose eerste divisieclub VW, heeft de volgende vijf spelers op eigen verzoek op de transferlyst geplaatst: W. Heesak kers, J. Teeuwen oudspeler van Lug- dunum), J. van den Heuvel, H. Sle- ven en F. Swinkels. Reeds eerder had H. Lamberts dit verzocht te doen. Het VVV-bestuur zelf plaatste op de lijst: W Appeldoorn, W. Geraets, E. La- faire en W. Teeuwen. Op één man na staat nu het gehele eerste elftal van j de Venlose club op de transferlyst. De Wimbledonloting is niet ongun- j stig geweest voor de beide Neder landse vertegenwoordigsters in het j dames enkelspel. Voor de eerste ron de van dit evenement, dat maandag 24 juni begint, lootte mevr. Jenny Ridderhof tegen de Zwitserse Janine Bourgnon, die zy tijdens het dames landentoernooi een nederlaag toe bracht. Mevr. Eva de Jong komt uit tegen de Hongaarse mevr Brossz- man. een in de internationale tennis wereld onbekende naam. In het heren enkelspel zal Neder land met vertegenwoordigd zijn. Piet van Eysden heeft zich wegens ernstige ziekte van zyn moeder moe ten terugtrekken uit het zuidelijk kwal ificat ie- toernooi De tweede Nederlander. Willem Ma ris. heeft zich niet geplaatst. Hy werd in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi met 3-6 1-6 6-4 2-6 uitgeschakeld door de Zuidafri kaan Tim Ryan. Een spelbeeld uit de promotie wedstrijd HaarlemVSV. De Haarlemmer Angenent belaagt de Velsense doelman, evenwel zonder succes. VOETBAL Haarlem-VSV 2-2, na 4 verlengingen De wedstrijd tussen de kampioenen van de tweede divisie, Haarlem en VSV om een plaats in de eerste divi sie, is gisteren op het terrein van RCH te Heemstede in een gelijk spel: 2—2 geëindigd. Bij de rust was de stand 10 voor Haarlem. In de verlenging (er werd in totaal viermaal verlengd) werd niet meer gescoord. De wedstrijd zal nu zondag (6.00 uur) worden overge speeld. eveneens op het RCH-terrein. In Wageningen werd de beslissings wedstrijd gespeeld tussen de num mers drie van de tweede divisie A en B: NEC en HVC om één plaats in de promotie-competitie voor de eerste divisie. HVC won met 21 (normale speeltyd) na een voorsprong van 10 bij rust. Dit betekent dat het Nij meegse NEC in de tweede divisie blijft en HVC nog een kans knnt in de halve competitie met de nummers twee van de beide tweede divisies: AGOVV en BW en de verliezer van de beslissingswedstrijd Haarlem- VSV Inzet van deze promotie-strijd is een plaats in de eerste divisie. Koersen Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehou den koersen luiden: Waspik-prfjs: 1 Barones Spencer K (A C Groenewegen) (1.32.3) 2. Bijou van s-Gravenhof. 3. Aschylos Toto w. f 1.90, pl. f 1.30. f 1.50, 1 1.60, gek. f5 90. cov. f3.70. Valkenswaard-prijs: le serie: 1. An tilope R (J. Wagenaar Jr.) (127.6). 2. Alja Scotch. 3 Annie Norma Toto w f3 90. pl. f180. 14.70. f 2 40, gek f 12.10. cov. f 10.60. 2e serie: 1 Anora Belwin (J Wage naar jr.) (1.28.6); 2 X O. 3 Astra T. Toto: w. f3.20, pl. f 1.20. f130. f 1.30. gek. f 6.60. cov. f 4 40. Finale: 1. Xenla Scott P (A. Wage naar) (127.8). 2. Annie Norma. 3. As tra T. Toto. w. f2 90. pl. f 1.60. f2 80. f2.20. gek. f 14 20. cov f9 80 Woensdrecht-prijs1 Yackle Moore (A. G. Heskes) (1.27.4). 2. Zoranus Ax- klt. 3 Y Dunst. Toto: w. f2.70. pl. f140, f 1.70. gek. f3.90. cov. f4 30 Rucphen-prijs: 1. Willy's Lieveling (J Verhoeve» (1.26), 2 Fr'ed. 3. Sunny Williams. Toto: w f 8 20, pl. f2, f2.20, gek f23.70. cov. f3 50 De totallsatoromzet was f61.657,-.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7