Sprinters lopen nieuw record x 100 meter in Leidse Hout Lange ij Het kan Sectie amateurs wil GEEN hoofdklasse Maniertje Scores in eredivisie Sporttoto De atletiekstrijcl in meters en seconden Publiek leefde mee Record van 1936 (41.3)# Kamerbeek verloor m Een ronde teveel eindelijk verbeterd bijna zijn broekje op de 10.000 meter Duits backstel voor Go Ahead Opgericht 1 maart 1860 Maandag 17 juni 1963 Vierde blad no. 30983 r (Van onze sportredacteur) >n van onze lezers, wonend zoals hij schrijft „in een gedupeerde voetbalgemeente", heeft van het bericht, dat de gemeente Apel doorn steun gaat bieden aan het betaalde voetbal (AGOVV) en een stichting in deze mooie Gelderse 1 stad een beroep gaat doen op bur gerij en bedrijfsleven uitermate slecht geslapen. iKan de gemeente Leiden niet alsnog een beroep doen op de KNVB om de Sleutelstad weer toe te laten tot het betaalde voetbal", vraagt hij zich af. „Het is toch eigenlijk een schande, dat een stad met 100.000 inwoners niet (meer) beschikt over een seraiprofclub en men om goed voetbal te zien naar Rotterdam. Den Haag of Haarlem moet gaan i nderdaad. geachte schrijver, het ongerief is groot. Het gemeentebe- hl stuur heeft overigens dit beroep op de KNVB reeds gedaan. Nadat destijds voor UVS het vonnig was gevallen zijn de heren Van Schaik en Coers naar „Den Haag" gesneld om bij de hoge voetbalheren voor Leiden te gaan pleiten en later hebben UVS-bestuursleden een on- 10| derhoud gehad met KNVB-voor- zitter Toon Schroder. Maar de 1 antwoorden varieerden tussen koel J zakelijk (..probeert U maar kam- ij pioen van Nederland te worden") 'i en vriendelijk („Als er een moge lijkheid is zullen we aan U den ken"), waarvan het eerste van de meeste realiteit getuigde li' schrijft: „De sanering was onbil lijk." Ook dat was maar betrekke lijk. Uiteindelijk kon men het KN VB-bestuur slechts een slappe hou ding verwijten inzake de „Zwolse kwestie" en vergat men gemaks halve het feit, dat UVS in de twee de divisie op de LAATSTE plaats was geëindigd. Het blauwwitte be stuur was maanden vóór de bijl viel op de hoogte gesteld dat in ver band met te verwachten fusies en vrijwillige terugkeer naar de rijen der amateurs de volgorde van de „laatste vijf" belangrijk kon zijn. Dat was dan ook het geval. Hoe aardig het blauwwitte team ook speelde, toen het er op aan kwam miste het echter de men tale hardheid om zich door de moeilijkheden heen te slaan. Een oude koe overigens Potentieel iLezer vervolgt zijn schrijven met op j te merken, „dat het mogelijk moet fl zijn in de Kikkerpolder, als daar een semiprofclub zou spelen, per wedstrijd 8 a 10.000 toeschouwers te trekken en dat geheel sportief Leiden achter deze gedachte dient te gaan staan om hiervoor begrip te wekken bü de KNVB". Wij kun nen schrijver verzekeren, dat het KNVB-bestuur zich er terdege van bewust is, dat in Leiden het toe- schouwers-aantal steeds verder achterblijft bij het in rapporten vastgelegde „haalbare" en dat men zulks verontrustend acht. Maar wat moet de KNVB doen? Tegen UVS, LFC of Roodenburg zeggen: „Vooruit, ga maar in de tweede divisie spelen...." Veron derstel. dat een van deze vereni gingen zij hebben nu immers gelijke rechten zich in zo'n ris kant avontuur zou willen storten, er zouden in de Nederlandse voet balwereld stormen van protesten 1 opsteken. Of moet de bond een vergunning uitreiken aan de mensen, die momenteel in onze stad met de ge dachte spelen een Stichting in het leven te roepen om met een geheel nieuwe vereniging aan de competi tie betaald voetbal deel te nemen? Kapitaal Hoe het ook zij. noch de voetbalver enigingen, noch dit belangengroep- je beschikt over groot kapitaal, noodzakelijk om met een redelijke kans op succes in het betaalde voetbal-circus mee te draaien. Men moet als minimum 25 spelers kopen. Goede (en die zijn niet goedkoop, men zie daarvoor de transfers), een trainer van formaat aantrekken en een reserve-fonds ter beschikkirtg hebben, waaruit men als het een seizoen min der goed zou gaan kan putten om niet het ene gat met het andere te moeten stoppen. Men zal moe ten starten met voorzichtig ge schat een bedrag van vier a vijfhonderdduizend gulden. Met het wegkopen a raison van 2000 gulden de man van mogelijk talent bij amateurclubs uit stad en omgeving komt men er beslist niet. Het zal uiteindelijk weggegooid geld blijken te zijn en de geschie denis van het betaalde voetbal te Leiden zal zich dan herhalen Naar de mening van onze abonnee zijn Leidse industrie, middenstand en burgerij te interesseren. Het is een optimistische gedachte. De inmid dels weer ter ziele gegane „Sport- belangen N.V.i.o. heeft destijds met het vergaren van industrieel geld bittere ervaringen opgedaan. Zakenlieden plegen niet op hun achterhoofd te zijn gevallen. Moge lijk is er bij hen belangstelling te kweken voor een voetbalvereniging welke zakelijk geleid wordt en per spectief biedt of die in een indus trieel area gelegen is dat voor de (Van een onzer verslaggevers) I Bob Spaak maakte gistermiddag in de Leidse Hout een uitgelaten sprong en wierp daarbij de armen hoog in de lucht. Deze radio-verslaggever was beslist niet de enige, die zijn vreugde uitte over de prachtige prestatie van onze nationale sprintersploeg. Hans Smit, Marius Bos, Frans Luitjes en Jaap Noordenbos roffelden de 4 x 100 meter in 40.9 sec. onder hun voeten weg en ble ven daarmee 0.4 sec. onder het van de Olympische Spelen 1936 te Berlijn daterende record dat Boersma, Berger, Van Beveren en Osendarp hadden laten af drukken. Die nieuwe recordtijd had een onafzienbare reeks van gelukwensen tot gevolg, want de KN AU-officials begrepen maar al te goed dat dergelijke momenten goud waard zijn voor de vaderlandse atletiek. Zij zul len er op den duur toe moeten bijdragen dat de Neder landse atleet van zijn minderwaardigheidsgevoel af komt en het publiek de weg naar de atletiekvelden terugvindt. De estafette vormde wel de kroon op het vele schitterende werk dat in de Leidse Hout bü de drielandrnont- moeting BelgiëMlttelrheinNeder land te zien viel. De Belgen trokken in deze ontmoe ting aan het langste eind. Zij won nen met 147,5 pnt tegen Nederland 136 en Mittelrhein 134.5. Bovendien namen de Belgen twee nieuwe natio nale records mee naar huis: door toedoen van Mariën op de 110 me ter horden (14.1) en door Salmon op het verspringen: 7.57 meter. Die records vielen aan het begin van de middag en dat bracht de 2200 toeschouwers al direct in de sfeer, die een landenwedstrijd tot een suc ces kan maken. Van het eerste ogen blik af keken de honderden belang stellenden geboeid het veld in: het applaus klaterde herhaaldelijk krach tig van de tribunes en in ruil daar voor steeg een groot aantal atleten boven de normale vorm uit. Voeg daarbij dat dit alles plaats had in het gunstige atletiekweer: niet warm, niet koud, wind mee van een tot an derhalve meter per seconde en ge hebt alle attributen voor een atletiek- festUn, waar de KNAU, Leiden en alle atleten met bijzonder veel genoe gen aan zullen terugdenken. Broekje De 110 meter horden, waarin Ma riën het Belgische record aan stuk ken scheurde, zag een zich energiek verwerende Eef Kamerbeek aan het werk die tot 14.3 kwam, een evena ring van zyn Nederlandse record. Kamerbeek had voor hetzelfde geld 14.2 kunnen noteren, als zijn broek je maar niet aan het laatste obsta kel was blijven haken, waarna het nauwelijks nog dienst deed. Het ver volg bracht een teleurstellende 100 meter, niet wat punten voor Neder land betrof, maar wel gezien de tij den. Na de hordenloop hadden velen een tyd van 10.3 of 10.4 verwacht maar het werd 10.6 voor de Duitser Schüttler met Smit. en Luijtjes als tweede en derde in 10.7. Alle aandacht ging vervolgens uit naar hetgeen Europees kampioen Gaston Roelants België» op zijn specialiteit de 3000 meter steeple chase zou presteren. Het ging de Belg allemaal zo gemak kelijk af. Het leek er soms op of hij I Het is gisteren bij de atletiekinter- j land gebleken dat het kan in Lei den: een paar duizend toeschou wers op de tribune tot enthousias- me brengen en tenslotte voldaan i naar huis laten gaan. Deze eerste i grote herenlandenatletiekontmoe- ting heeft alles meegehad om uit te groeien „tot één van de beste I in de laatste jaren", zoals KNAU- voorzitter ir. Paulen het uit- I drukte. Mooi atletiekweer. weinig i wind, meelevend publiek en (wel licht daardoor»prestaties van enige betekenis. De Leidse sportwereld en dan vooral de atletiek kan trots zün op het 1 verloop van deze interlandwed strijd. Het aeeft de leidinggevende figuren in de Afdeling Leiden vele hoofdbrekens en een berg werk ge kost om alles tijdig 'n orde te krij- gen. Voor een dergelüke wedstrijd komt nu eenmaal heel veel kyken: een punctuele voorbereiding, een doeltreffende samenwerking met de „Sportstichting" en het bondsbu- reau van de KNAU en met dege nen, die de sintelbaan onderhou den en zeker niet in de laatste plaats met het jurykorps. I Maar men kan organisatorisch nog zulk knap werk leveren, zonder af doende garantie zou Leiden deze interland nooit hebben gekregen. Die garantie kwam van de nog jon- 1 ge particuliere stichting „Sportini- tiatieven in Leiden en omgeving", die gisteren nog eens overduidelijk haar bestaanrecht bewezen heeft gezien. Voor de Leidse sportwereld I en voor hen, die daar belang in stellen is deze stichting het over denken en steunen meer dan waard. Zonder twüfel zullen er andere goed willende sportorganisaties zijn die door de zekerheid van dekking van mogelijke tekorten iets van belang kunnen organiseren, zoals gisteren de Afdeling Leiden van de KNAU heeft kunnen doen. buiten mededinging meedeed. In 8.54.6 was hü al „terug", wat 21 se conden langzamer was dan hü het in Belgrado had gedaan. Om de tweede plaats werd heftig gestreden door onze landgenoot Cujé en de Duitser Gudelhofer.een duel dat de man van Mittelrhein net won. Van Uden Een ander nummer, waarin felle strüd de toeschouwers van hun zit plaats deed rijzen was de 800 meter. In de hoofdrol: Jan van Uden. de man, die zo lang door een achilles pees-operatie van het toneel was ver dwenen. Hij was voortdurend in het eerste gelid te vinden, ving bij het ingaan van de laatste bocht zeer tac tisch de sterk aandringende Belg Roeckaerts op, dwong deze in de baan naast hem en moest pas op de streep de meerderheid erkennen van de Duitser Czock, die gebruik maak te van het feit dat Van Uden een paar keer onnodig omkeek. Van Uden kwam tot een zeer acceptabele 1.50.5. Nog een man die er voor geknokt heeft tot het laatste ogenblik: Snep vangers op de 1500 m. Op drienon- derd meter van de streep opende hü het offensief op zün rivalen en nie mand kreeg de kans zich voor hem te nestelen. In 3.51.7 hielp hü Ne derland aan een nieuwe zege. En natuurlek was daar de over winning van de Utrechtse reus Cees Koch. Europa's tweede man op het discuswerpen. Koch zaterdag va der geworden wierp overal, maar vooral ver. Zes worpen ploften over de 50 metergrens. De verste was 53.47. Evers en Kant namen met resp. 14.98 en 14.25 het hink-stap-sprin- gen voor hun rekening en Leo de Winter deed nu een geslaagde poging het nationaal record verspringen om ver te halen. Hij kwam tot 7.44 meter en de wind bleef beneden het toe gestane maximum. Dat was vorige week in Billingham anders geweest. Lange afstand Het stond van tevoren vast dat de Groningse student Fred van Herpen op de 400 meter geen kans zou heb ben tegen de Belg Pennewaert. Maar veel belangrijker was de 48.7.die hü liet afdrukken en die hem bijna een I tweede plaats had bezorgd. Hulde ook voor onze lange afstandlopers Del- noye. Clement, Scheüen en v. Gerven. Op de 10.000 meter volgde Clement heel rustig het voetspoor van de Belg j Leenaert en hun tussentüd van 14.40 op de 5000 meter deed een zeer scher- pe eindtüd verwachten. Het was dan ook teleurstellend dat Leenaert niet verder kon komen dan 30.49.6 en Clement tevreden moest zün met 31.08.1, waarmee hü tweede werd.Wat men bü het bekyken van de tyden al vreesde, bleek helaas maar al te waar te zün: men had de lopers een ronde te veel laten lopen Van Gerven (Lisse kwam op de vierde plaats met 32.35.1 met aftrek i van ongeveer 68 seconden voor de laatste ronde. Delnoye en Allonsius j Belgie streden op de 5000 meter tot I aan de finisch naast elkaar: 14.22.8 voor Delnoye en 14.23.6 voor de Belg i Scheüen, die pas een jaar atletiek Ibedryft. belandde met 14.34.1 op de I vierde plaats. lang, het kogelslingeren en Koog- springen leverde Nederland bijna geen punten op. Bij het polsstokhoogspringen kwam de Duitser Reinhardt tot 4.50 meter. Hü belandde heel zachtjes op de 100 kg. schuimplastic die met een dun zandlaagje was overdekt. Helaas werd deze hoogte in een extra-sprong ge haald. „De baan is niet zo snel", had bondscoach Padelt zaterdags voor de wedstrüd als zün mening te kennen gegeven. Hü zal daar zondag wel van teruggekomen zyn. Op de 4x 100 meter schoot Hans Smit pülsnel weg. wisselde scherp en feilloos met Bos. die dat op zün beurt weer deed met Luitjes, waarna Noordenbos met alle kracht waarover hü beschikte het laatste rechte eind Onze landgenoot Noordenbos (tweede van rechts) finisht als winnaar van de 200 meter. Hans Smit (geheel links) eindigde op de tweede plaats. in daverde. De klokjes wezen 40.9 sec aan. Het sintelbaantje in Leiden is na goed onderhoud zo slecht nog niet De 4 x 400 meter gaf nog een tikje sensatie. Nederland ging aan- vankelyk aan de leiding, maar raak te in moeilykheden toen Houthuis door zün Belgische tegenstander te gen de rand werd gedrukt, hetgeen hem op een loeiconcert van het pu bliek kwam te staan en later dis kwalificatie. Op de streep werd de Duitser geklopt. De nieuwe ere-divisieclub Go Ahead heeft zaterdag de 20-jarige rechts achter van Schalke '04. de Duitser Willy Kraus, gecontracteerd, waar mee de Deventenaren een geheel Duits backstel hebben gekregen: Kraus en Thiemann. Revanche Henk Snepvangers aan het hoofd van het 1500 meter-veld. Hij zou de race op fraaie wijze winnen. arbeidende bevolking niet aan trekkelijk is. Luchtkasteel Maar wat heeft men momenteel te Leiden te presenteren? Een lucht kasteel. Het spüt ons voor onze optimistische lezer, die in zijn in gezonden stuk alle Leidenaars opwekt in de komende weken een actie te voeren voor betaald voet bal en aanbeveelt de volgende slag zin door de straten van de Sleutel stad te laten klinken: „Werk mee, KNVB U kunt ons slechts verblijden met goed voetbal ook in Leiden Het zal, vrezen wij, voorlopig wel Leiden met een lange ij blijven Op de 200 meter namen onze sprinters Noordenbos en Smit over tuigend revanche voor de kleine te leurstelling die zij de toeschouwers op de 100 meter hadden bereid. Ne derland werd hier in 21.6 en 21.7 eer ste en tweede, hetgeen ons even aan de leiding bracht, maar niet voor (Van onze Haagse correspondent) De voorzitter van de sectie betaald voetbal, de heer C'oler, heeft het bondsbestuur van de KNVB het voorstel gedaan boven de 1ste klas van het amateurvoetbal een hoofdklasse in te stellen, waarin ook zouden kunnen worden ingedeeld de clubs die zich financieel niet in het betaalde voetbal kunnen handhaven. De amateurs hebben dit voorstel echter afgewezen. Zy brengen naar voren, dat zij de semi-profclubs vóór het begin van het seizoen 1962/'63 nog in de gelegenheid hebben gesteld naar het amateurvoetbal terug te keren, in welk geval zij zouden worden ingedeeld in de klas waarin zij speelden voordat zij naar het betaalde voetbal overgingen. Zy hand haven nu hun standpunt, dat de clubs die naar het amateurvoetbal terug keren in de laagste klasse zullen worden ingedeeld. „Zo'n doelpunt maak je nooit meerkreeg één van de superveteranen van het Amsterdamse AZ '70 gistermiddag in Poelmeer tij dens het traditionele vetera- nentoernooi van de Leidsche Zwemclub te horen. Want toen men de vrij liggende Amsterdammer Wagendrager in het duel tussen AZ '70 en de LZC de bal toespeelde, vond de Leidse doelman Van Vliet het kennelijk gevaarlijk worden. Zag hij misschien het zoveelste tegenpuntje al aankomen? Wij weten het niet. maar na even gezocht te hebben wist de LZC-goalie het wel. Met éen wanhopig grijpende arm pakte hij in een flits de doellat. „Wat gaat die nu doen. Verwonderd vroeg het talrij ke publiek zich dat af. Het icerd vlug duidelijk. Van Vliet loist immers wat hij wilde! het doel tuimelde langzaam maar zeker voorover en dus weg treffer voor de AZ '70 Het enigszins kalende slachtofferWagendrager zat echter niet voor één gat gevangen. Ha even verbouwe reerd die situatie te hebben opgenomen, deed de Amster damse veteraan met de bal een paar slagen en duwde hem tot grote hilariteit on der water in het LZC-doel. Het resolute gebaar van scheidsrechter Ruimschotel dat toen volgde hoorde echt bij dit toernooi: doelpunt Jute Heine, de Europese kam pioene op de 200 meter (Duits land) kwam gistermiddag een kijkje nemen in de Leidse Hout. Op een van de tribunes was zij spoedig in druk gesprek gewik keld met een van haar grote voorgangstersFanny Blankers- Koen. HeraclesFeijenoord 36 Van der Gijp 0—1 en 02. Kruiver 0—3. Hordijk 04. Kruiver 05, rust," Theunissen 15. Bennaars 16. Westra 26, Theunissen 36. Scheidsrechter A van Leeu wen. Toeschouwers 9000. Sparta—Spel. Enschede 42, Jan sen 01, Van Miert 11. Bosveld 1—2, rust. Van Miert 2—2. Verhoe ven 32. De Vries 42. Scheids rechter Piet Rowner. Toeschou wers 7000. VolendamPSV 1—2, Kerkhof fs 11, rust, Kerkhoffs 12. Scheids rechter Van Male. Toeschouwers 7000. MW—Blauw Wit 2—0. Ceulen 10. rust, Coenen 20. Scheids rechter Leo Hom. Toeschouwers 7000. NAC—DOS 2—0, rust 0—0, Van Dongen 10, Van Ierland 20. Scheidsrechter Aalbrecht. Toe schouwers 4500. AjaxFortuna '54 63, Cees Groot 10 en 20. Kohn 21. rust, Henk Groot 31, Vesters 4—1, Rutten 42, Cees Groot 5—2, Kohn 53. Cees Groot 63. Scheidsrechter Joh. Martens. Toe schouwers 5000. ADO—Willem 2 1—1. Heynen 1—0, rust, Van Elderen 11. Scheids rechter Boogaerts. Toeschouwers 3000. GVAVDe Volewijckers 61, El lens (eigen doel» 10, Weering 2—0, Nuninga 30. La Crois 4—0, rust. Boogaard 41, La Crois 51. Nuninga 61. Scheidsrechter Regtop. Toeschouwers 3000 De 448.929 deelnemers aan de sport toto van dit weekeinde zorgden voor een inleg van f. 530.496. De eerste prijs, waarvoor zich zondagavond 10 gegadigden hadden gemeld, bedraagt f. 96.285, de tweede (zondagavond reeds 40 meldingen) beloopt f. 52.520. De extra-prijs van f. 54.190 kan niet worden uitgekeerd aangezien er slechts vier gelijke spelen waren. Juist ingevuld zag het toto-formu lier er als volgt uit: 2-1-2-3-1-1-1-2-1-1-1-1-3. 110 m. hordenloop: 1. (België) 14,1 sec.; 2. E. L. Marien, (Ned 14.23.6 sec.; 3. De Wachter Kamerbeek I (België) 14 26.1 sec.; 4 J Scheyen 3. P. Nederhand (Ned 14 34.1 sec. Nederl.) 14.3 sec. (Nederl.) 14,6 sec. 100 m. hardlopen: 1 J Schüttler m 0hi*rdl°P<*"1 H Snepvangers (Mittelrh.) 10.6 sec.; 2. H. Smit (Ned.) IJS H1«Sec': 2' v' d Hoeven 10.7 sec.; 3. Luitjes iNed.) 10.7 sec. H?3 *c"; 3. D. Allewnert 400 m. horden: l. flaas (Mittelrh.Stifclee?'" sec Jansen 51.8 sec.; 2. W. Geeroms (België) 52 9 ,Ned 3.55.4 sec. sec.; 3. V. Kottmann (Mittelrh.) 53 9 Kogelstoten: 1 F. Schladen (Mit- sec.; 4. L. Parlevliet (Ned.) 54.5 sec 6. F. v. 't Zant (Ned.) 55,- sec. 800 m. hardlopen: 1. K. Czock (Mittelrh) 1 50.2 sec 2. J v Uden (Ned.) 1.50.5 sec.: 3. P. Roeckaerts (België) 1.51.3 sec.; 6. G. de Bode (Ned.) 9.35.4 sec. Kogelslingeren: 1. G. Wohlfart (Mttelrh.) 57.75 m.; 2. H. Haest (Bel gië) 51.73 m.; 3. R. Herzog (Mittelrh.) 50.71 m.: 5. W. Sc hoemak er (Ned.) 42.96 m.; 6. J. Swinkels (Ned.i 41 03 m. 3000 m. Steeple Chase: 1. Roelants (België) 8.54 6 sec.: 2. J. Gudelhöfer (Mittelr.) 9 15.9 sec.: 3. H Guje (Ned.) 9 17.6 sec.: 6. H. Ahrends Vèrspringen: 1. G. Salmon (België) 7.57 m.; 2. L. de Winter (Ned.) 7.44 m.: 3. H. Evers (Ned.) 7.19 m. Discuswerpen: 1. C. Koch (Ned.) 53.47 m 2 H. Nysten (Mittelrh.) 79 m.; 3. F. Schladen «Mittelrh 49 93 m.; 4. H. Time (Ned.) 46.35 m. 200 m. hardlopen: 1 J Noordenbos (Ned.) 21.5 sec.; 2. H. Smit (Ned.) 21.6 sec.; 3. K. Ulonska (Mittelhr.) 21.7 sec. 400 m. hardlopen: 1. J. Pennewaert (België) 47.3 sec.; 2. W. Düzers (Bel gië) 48.6 sec.; 3. F. v Herpen (Ned.) 48.7 sec; 5. Th. Vellinga (Ned.) 50.1 sec. telrh.) 16.32 m 2. E. Szostak (Bel gië) 15.95 m.: 3. H. Nvsten (Mit telrh.) 15 78 m.: 4. P v. d. Kruk (Ned.) 15.10 m 5. H Timme- (Ned 15.04 m. Polshoog: 1. W. Reinhardt (Mit telrh.) 4.34 m.; 2. P. Coppejans (Bel gië) 4.10 m.. 3. S. Wijsen (Ned 4.10 m.; 6. E. Mieremet (Ned.) 3.50 m. Hink-stap-sprong: 1. H. Evers. (Ned). 14.98 m 2. J, Kant (Ned» 14.25 m.; 3. J. Stacino (Belg.) 14- m. 4 x 100 m.: 1. Nederland 40.9 sec 2. Mittelrhein 41 - sec. (gedw.»3. Bel gië 42.7 sec. Hoogspringen: 1. F. Herbrandt (België) 1.90 m.; 2. J. v. Slype (Bel gië) 190 m.: 3. H. Lindemann Mit telrh.) 1.85 m.: 4. H. v. Kleeff (Ned.» 1.80 m. 1.80 m. 5. v. Broekhaven (Ned.) 10 km: 30.49 6 sec 31.08.1 sec. 32.08.3 sec. 32.35 1 sec 1. H. Leenaert (België» 2. K. Clement (Ned.) 3. v. d. Wattyne (Belgie» 4. W. v. Gerven (Ned 5000 tt (België) hardlopen: 14.23.6 sec.. 4 x 400 m.: 1 Mittelrhein 3.18 - sec.: 2. Nederland 3 18.- sec België gediskwalificeerd Speerwerpen: 1. Schenk (Mittelrh 7104 m 2. Strusze (Mittelrh.) 66 59 m 4. Didden. (België» 60 43 m v. d. 1 E Allonsius Hevden (Ned.) 62.19 m. 6. Olofsen 2. J. Delnoye (Ned.) 59.06 m.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7