Krans van Duits koor bij bevrijdingsbeeld nEerste Kaagconcours ïi Warmond begonnen T oelatingsexamen St. Boiiaventura Lyceïsten geslaagd voor liet eindexamen Ongelukken op de weg in LEIDEN Jeugdige deelnemers St. Bonoventura Loop der bevolking van Leiden ipgericht 1 maart 1860 Maandag 17 juni 1963 Tweede blad no. 30983 hi M O 1"J ®iet Kaagconcours is gisteren in q ^aurant Meerrust in Warmond be- uz.,Rien. Na een inleiding van Jaap wiiï Praag (een broer van Max) be- 0 $jen over het algemeen jeugdige lanc ieer jeugdige artiesten-in-den- het podium. Al dan niet geplaagd zenuwen en valse gitaren zongen lden ze hun nummers. Het pu- dat Meerrust tot de laatste zit- 25|taanplaats vulde, had echter voor 40 p een gul applaus over. l.oole drie gitaarcombo's speelden nmers van hetzelfde genre: een zo •keurig mogelijke imitatie van de van The Shadows, de begelei- roep van teenageridool Cliff rd. werden weggemoffeld door K1ttrische installatie echo en vibra- De jury wees dan ook terecht de 2$>rdeonist. Henny Langeveld. kam- van Nederland, als instrumen- van het eerste gedeelte 3 (X dit concours aan. ofjjn de leden van de combo's, die •?en een fraaie Amerikaanse naam kennelijk „weg" van de Sha- S, bij de meisjes blijkt Ria Valk steeds populair te zijn. Petro en ö.ïfian Wassenberg uit Langeraar 15 ten tenminste luidkeels het hart- de ieffende lied „Jan. pak de leuning tj«[\ "°ty Nieman en Truus Schijf had- hun liedjes, naar zij vertelden, "«maakt. Zij beëindigden hun op. tot ieders verrassing met een liedje. Hiermee hebben zij van ,iry ongetwijfeld een hoog cijfer 55r originaliteit gekregen. Ellv en wonnen dan ook in de vocale Beverley zong „La Bam- '30 in bewoordingen, die wij nog 0 kt eerder gehoord hadden mBamba is een Spaans-Zuidameri- Al.ns volksliedje, dat door de enige n geleden overleden Ritchie Va- bewerkt en thans door Chubby A cker populair gemaakt is. De te- iJacques Sloos zou Napolitaanse ootren zingen, maar we hebben er aag één gehoord. ma* afloop liet het huisorkest van het Meteoor Kwartet, ho- Phoe lichte muziek ook op een ver. I? uroorde wijze vertolkt kan wor- De jury voor het concours be- Af ,t uit John Möhring, Luuk Wijde- i Joop v. d. Zwam, Fr. v. d. Meer 'e Êaul Acket. Advertentie •Sol nga jekt U een GOED ANKER IORLOGE voor f30- tot f40.- !f het allerbeste van f200.- en f 300.-. nk), d. WATER, Haarl.straat 207, het. Grote keuze in alle prijzen en merken. «oegelaten tot het rs, o 'mited. Gyiniiasiiuii .40 J öt de eerste klasse van het Sted. ac<nnasium zijn toegelaten: leltiuard Bachrach te Oegstgeest, mHon van Bekkum te Leiden, Lot ikema toe Water te Oegstgeest, onUter Blitz te Leiden, Tineke Boon 0(l.eiden, Bartho Braat te Oegst- litBt, Jan Maarten de Bruiin te Lei- S, Lidwien Chorus te Oegstgeest, ira Chorus te Oegstgeest, Tietse ?k: Dorp te Leiden, Harm Dragt te lwaerdorp, Jolieke van Dijk te jrschoten, Hans Gaasbeek te Lei- i. Rob Gallas te Leiderdorp, Ineke u Gemert te Leiderdorp, Ernst r^ek te Leiden. Tineke Kostense te Marieke Kraan te Nfstgeest. Ruud Krop te Voorscho- ei Marianne van Leeuwen te Oegst- Itt. Marja Leurdijk te Leiden, Wil- Louwrier te Leiden, Edward nckenzie te Oegstgeest, Carola itis te Oegstgeest, Wim van der >st|-k te Leiderdorp, Sandra Metz z- Voorschoten, Robert Mulder te 5aüerdorp, Jeroen Nauta te Leiden, irin Otte te Leiden, Annelies Plei te Leiden, Hanneke van de Pol Leiden. Peter van Putten te Lei- Peter Quint te Leiden, Marlies ^naud te Leiden, Bert Jan Roosen- loon te Leiden, Roddy Scheffer te ^rschoten, Gerrit Schimmelpen- n.Tck te Leiden, Edwin van Schijn- mj te Leiden. Jacques Serdijn te njden, Frits Sobels te Leiden, Mag- van der Ster te Leiderdorp, Jan ter van der Sterre te Leiderdorp, is Takken te Zoeterwoude (post Jerdorpi, Monnique Tan te Lei- Jan Willem Terwen te Leiden, li Willem Tieleman te Leiden, Ro- van der Valk te Leiden, George Nd. Vliet te Leiden, Henk Voorbij Leiden, Anke Wargerink te Voor floten, Adriana Waterland te Lei- Max van Wezel te Voorschoten, irten Witkam te Leiden, Marie- ie Zalmann te Oegstgeest. Scholieren behalen ^fcen zwemdiploma be volgende leerlingen van de Ge- ifcentelijke Bedrijfstechnische School 'i Leiden hebben een zwemdiploma jtiaald: Diploma A: Leo v. d. Berg, Harry „d. Blom, Cor Cornet, Aad Giezen, Gijzenij, Adri Groenendijk, Jaap kkert, Evert Jordens, Herman amp. Peter v. Latum, Adri v. d. Uw-Kraan. .Martin Rijlaarsdam, sin Schlagweiri, Henk v. Tongeren. Diploma BKoos Bavelaar, Karei I lekman, John Belt, Henk Berke- eyn, Jan Blok, Dirk v. d. Blom, irt v. Daalen, Jouke Elgersma, lurd Evers, Jan Pengler, Willem eenjaar, Peter Gerris, Joop de Johan Goossens, Joop Gres- i, Jan Harteveld. Bart Hensing, ees Knynenburg, Eddij Kruit, Nico i Leeuwen, Hans Lepelaar, Martin ii pelaar, Freddy Ligtvoet, Kees v. th, Dick v. d. Meer, Henk Metaal, im v. d. Meij, Johnny Meyer, Arie Uit, John Orth, Mart Philippo, Pe- r Pieterse, Harry v. Praag, Dick lien, Sjaak Randsdorp, Kees ïjjnsburger, Wim Rhijnsburger, Ton I odenburg. Jan v. Seggelen, Henny neele, Wouter Teske, Herman v. eisen, Sjaak Verhoef, Gerard Vos- lil, Jan v. d. Walle, Peter Zonne- ld. Diploma C: Kees v. d. Blom. Cor töte, Henk Groenewegen, Ricus oppenbrouwer. Wim Moenen, Jan kuilenburg, Hans Vreeburg, Ernst kgemaker. Diploma F: Paul Bik, André Boom- ua, Jan Eradus, Jan v. Luyk, Cor ns. ,4', Organisator C. Mentink vertelde ons dat de halve finale (waarschijn lijk 7 Juli) door de televisie zal wor den opgenomen en uitgezonden in de rubriek „Uit" van Berend Boudewijn. Voor het Kaagconcours, dat de ko mende zondag voortduurt kunnen zich nog enkele deelnemers melden. De uitslag is als volgt: Vocaal: 1. Elly Nieman en Truus Schijf 81 pun ten; 2. Marv. Beverley (56); 3. Petro en Marian Wassenberg (53); 4. Jacques Schools (41). Instrumentaal: 1. Henny Langeveld (68)2. The Hur ricanes (62); 3. The Spitfires (55); 4. The New Styles (48). Kerk en Vrede voor geweldloze tijd Op de tweede dag van de jaarlijkse conferentie van „Kerk en Vrede" die in het conferentieoord Woudschoten bij Zeits werd gehouden is besloten een telegram met sympathiebetuigin gen te zenden ana de beweging van rassengelükheid in Amerika „voor haar grote geweldloze strUd voor ge- 1U kgerech tigheid van mensen van leder ras". De deelnemers aan de conferentie drongen er bij het hoofdbestuur van „Kerk en Vrede" op aan, op korte termijn alle beschikbare middelen aan te wenden, zo mogelijk met an- dere vredesorganisaties, om steun te geven aan de reeds ondernomen ini tiatieven tot stelselmatige vorming en oefening van christelijke weerbaar heid en geweldloze actie. Van de 138 aanmeldingen zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het toelatingsexamen: Steef Abelman, Giel Albers, beiden Leiden; Peter Altenburg, Voorscho ten; Simon l'Ami Roeloiarendsveen; Jan Bakker, Voorhout; Theo Bakker, Leiden; Wim van Beek, Lisse; Peter Beckers, Leiden; Sjaak de Bekker, Voorhout; Jan Bergen, Oegstgeest; Gert van Bers, Noordwijk; Paul Betcke, Leiden; Leo van Bohemen, Noordwijk; Piet Boonekamp, Zoeter- meer; Jan Bots, Paul Bouter, Hans Brand, allen Leiden. Toine Buck, Voorhout; Loe Buijze, Noordwijk; Frans da Costa, Rob van Deventer, Kees van Diest, Joep Dingjan, allen Leiden; Henk v. d. Doel, Alphen a. d. Ryn; André Droogh, Arnold van Dijk, beiden Leiden; Jan van Duyn, Oegstgeest; Cock Duyndam, Noord wijk; Rolf Fabriee Leiden, T. Flap per, RoelofarendsveenHans Fran ken, Jef Gardenniers, beiden Leiden; Simon v. d. Geest, Oud-Ade; Anton Geyer, Leiden; Kees Gouverneur, Sassenheim; Ger van Haarlem, Henk van Haasteren, beiden Leiden; Leon Hageman, Oegstgeest; Leo Hakke ling, Wassenaar; Raymund v. d. Ham, Zoetermeer; Joop v. d. Holst, Leiden; Henri van Horn, 's-Graven- hage; Wim Hoogduin, Coen van Ier- sel, Bert Janssen, allen Leiden; Ma- rius de Jong, Oegstgeest; Rudolf de Jong, Leiden; Sjaak de Jong, Roe lofarendsveen; Dick Juffermans, Sas senheim; René Klinkhamer, Leiden; Eugène Koek, Roelofarendsveen Ruur de Koning, Roelofarendsveen; Rinus Krol, Kees Langezaal, beiden Leiden; Hans Lapidaire, Alphen a. d. Rijn; René v. Leeuwen, Voorschoten Arnold Lindenhoff, Leiden; Robert Luttik, Leiderdorp; Stef Menken, Leiden; Ron Meijer, Sassenheim; Loek Meijs, Leiden; Joep Noordman, Michael Parramore, Noordwijkerhout; Joop Pennings, Koudekerk; Ben Pleij, Noordwijk; Hans v. d. Poel, Leiden; Sso-Paul Ponsioen, Alphen a. d. Rijn; Herman Reijnders, Voorscho ten; Rob de Ridder, Leiden; Guus de Roode, Noordwijkerhout; Wim Röst, Oude Wetering; Paul Ruijse- naars, Sassenheim; Sjaak Scheffer, Leiden; Geert-Jan Schrama, Voor- Russisch Orthodoxe delegatie in Rome Een delegatie van de Russisch- Orthodoxe kerk is gisteren in Rome aangekomen. De delegatie woont vandaag de requiem-mis voor Paus Johannes in de St.-Pieter bij. schoten; Nico van Schoten, Voorscho ten; Fons van Schoten, Sassenheim; Herman v. d. Steen, Leiden; Peter Steur, Oegstgeest; Jos Stikvoort, Voorschoten; Guido Spitz, Voorhout; André van Swieten, Leiden; René Smeele, Noordwijk; Jos Tio, Noord wijk; Egbert Uni, Leiderdorp; Frans v. d. Velde, 's-Gravenhage; Ad Ver- kleij, Sassenheim; Ruur Verplancke, Leiden; Freek Versteegen, Voorscho ten; Ton Vink, Noordwijk; Paul Vo gelezang, Voorschoten; Michiel v. d. Voort, Noordwijk; Thom Vrolijk, Noordwijkerhout; Piet Warmerdam, Voorhout; Henk van de Wetering, Voorschoten; Jaap Wetting, Leiden; Tjepke v. d. Willingen, Leiden; Jan de Wolf, Oegstgeest; Wim Zoet, Oude Wetering; Ton van Zijp, Leiden; Dan Zwartelé, Rijpwetering. Elf kandidaten werden afgewezen. Er is een proefklas gevormd van 25 leerlingen. Gisteren is voor de vierde maal een voettocht van Amsterdam naar Laren gehoudengeorgani seerd door de Pax Christi be weging. Een groep deelnemers op het verzamelpunthet Am sterdamse Begijnhof. Gelddief aangehouden De politie heeft een 38-jarige Leid- se schilder aangehouden, die zich aan diefstal door middel van inslui ping schuldig had gemaakt. De man heeft bekend een geldsbedrag uit een woonhuis aan de Pesthuislaan te hebben gestolen. De volgende leerlingen van het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura z^jn ge slaagd voor het eindexamen: GYMNASIUM: diploma A: Marcel v. d. Bosch, Woerden; Han Gieske, Leiden; Hans Hageman, Voorhout; Leo Hartog, Oud-Ade; Roy Haverkamp, Leiden; Ben Huisman. Katwijk; Guido Keij- zer, Sassenheim; Roy Klerks, Leiden; Jan van Leeuwen, Katwijk; Jan-Pie- ter v. Oudenhoven, Leiden; Harro Ruijsenaars, Sassenheim; Paul See- sink, Katwijk; Cos van Teijlingen, Gijs van Veen, beiden Zoeterwoude; Niek Verberg, Alphen a. d. Rijn; Henk Verhoeven, Leiden; Jan van Winden, Voorschoten; Rob Wouters, Katwijk; Jasper Zuydervliet, Zeven hoven. Er werd geen kandidaat afgewezen. Diploma B: Joep v. d. Berg, Noord wijk; Gerard Blommestein, Katwijk; Bert van Brussel, Han Duindam, bei den Leiden; Wil Fase, Hazerswoude; Henk Grimbergen, Rijnsburg; Her man Groothuis, Voorhout; Kees den Hollander, Ben de Jong, beiden Voor schoten; Hans Juffermans, Sassen heim; Lode wijk Kallenberg, Oegst geest; Fons Kasbergen, Katwijk; Ton Konter, Valkenburg ZH; SJef v. d. Linden, Oegstgeest; Martien Mans- hande, Lisse; Chris Meijer, Hans Pe- terse, beiden Leiden; Rob Scheerder, Alphen a. d. Rijn; Miel Stiekema, Albert Ulijn, Ton van Velzen, allen te Leiden; Guido Vosters, Voorscho ten, Paul Gubbes, Voorhout. Er werden twee kandidaten afge wezen. H.B.S.: Diploma A: Chang wai Fong, Anita, Andries van Dam, beiden Lei den; Peter Deen, Oude Wetering; Frank Diepstraten, Ank van Dongen, beiden Leiden; Hermien van Groe ningen, Bodegraven; Joop de Haas, Noordwijk; Wim v. d. Hulst, Kat wijk; Peter de Kier, Leiden; Kees de Klerk, Noordwijkerhout; Gilbert Mo- nod de Froideville, Leiden; Norbert Neuwahl, Zoeterwoude; Ruud Onder water, Leiden; Fons Oosterman. Voorschoten; Leo den Os, Ton Ouwer- kerk, Thea Poodt, allen LeidenHuub van de Raad. Noordwijk; Eduard Rooswinkel, Voorschoten; Rob Smeets Zoeterwoude; Sjaak van Teeffelen, Alphen ad. Ryn; Maarten Weijers, Voorhout; Martien Zaagsma, Kat wijk; Jaap van Zaal, Thijs van Zaal, Kees Zandbergen, allen Zoeterwoude Hermien van Zandwijk, Leiden; Dick van de Zon, Hazerswoude. Er werden drie kandidaten afge wezen. (Foto L.D./Holvast) Het Duitse bedrijfskoor uit Wiesbadendat zaterdag met veel succes een concert in de Stadsgehoorzaal heeft gegeven, bracht van morgen een bezoek aan het Stadhuis, waar het officieel door het gemeentebestuur werd ontvan gen. Aan woorden van waardering en aan goede wensen heeft het tijdens deze ontvangst niet ontbroken, terwijl menigmaal het glas werd ge heven. Na dit officiële bezoek begaven de Duit sers zich naar het bevrijdingsmonument tegen over molen De Valk om er een krans te leggen en een lied te zingen. De foto geeft hiervan een beeld. in de week van 5 t.m. 12 juni 1963 vertrokken C. F. Bakkér, Hansenstraat 4, Bres- kens, Dorpsstr. 125. E. van der Graaf- Ganssler, Oranjestraat 20. Zoeterwoude. Vrouwenweg 12, P. a. de Vries. Merel straat 38, s-Gravenhage, Spaarwater- straat 74, W. Harders, RIJnsburgerweg Heemstede. Jac. v. Campenstraat J. H. MontfrooiJ, Hoge Morsweg 39. Geleen. Saturnusstraat 16. J. B. Zllve- rentant-Eschler. Fred. v. Eedenlaan 5, Zuld-Afrlka. A. Veenstra. Witte Singel 27. Amsterdam. Eastonstraat 3, A M. Ticheloven. Rijn- en Schlekade 63. Rotterdam. Westersingel 37. F. E van Haastert. Witte Singel 10, 's-Graven- hage. Landréstr. 335. J. C. A. M. Wit kamp, Tlt. Brandsmalaan 47. Zeist. Amersfoortseweg 41c. J. G. van der Windt, Aalmarkt 16, Amsterdam. Kerk straat 146 I. T. P. W. M. Kamphulsen. Hogewoerd 30. Rottterdam. Jan Evert- senplaats 69. C. J. Jaspers, Noordeinde 2a. Wouw. Herelsestraat 71. E. Engel friet. Papengracht 20a. Wassenaar, v. Bronckhorstlaan 20. A. T. G. van der LeiJ, Rapenburg 51. Haarlem. Wagen weg 220. J M. Snoeijs-van der Reijden Langestraat 32a, Rotterdam. Diergaar desingel 85c. S Lucardle, Nieuwe R(jn 7a. Rijswijk Z.-H.. Geestbrugweg 84. J. M. C. van der Kamp, Oude Vest 85a. Wassenaar. Vljverweg 11. S. M. A. Ie Maltre-Karstens. Ververstraat 37, Lei derdorp. Zijldljk 23. E. J. J. Zilveren- tant. Bakh. Roozeboomstr. 36, Zuld- Afrlka. M. T. M. Slndram, Lorentzkade Oegstgeest. W. de Zwijgerlaan 20. E. jkman-Delgorge. Schelpenkade 64. Rhoon. Waalstr. 2. G. Boerstoel. Was- straat 28. Rotterdam, Hoge Molenaar straat 3b. W. Ie Maitre. öroenoordstr. 8. Leiderdorp. Zijldljk 23. C. P. Katte- staart-Coltof en fam.. Hansenstraat 4. Breskens, Dorpsstraat 125. M. L. Wler- sma-de Vries Danll en fam., Corn, "luytlaan 154. Llenden, Verschoorweg H M. J. Juffermans en fam.. Witte Singel 75. 's-Gravenhage, Genemulden- straat 83 J. C. Termeulen-Ravensber- gen en fam.. Potgieterlaan 3. War mond, a.b. w.s. t/o Oostelnde 9. D. W. de Ruiter en fam., Breestr. 11, Hazers woude. Bllderdljklaan 16. C. TJalkens en fam de Goejestraat 27, Voorscho ten, J. P. Coenstraat 28 J. van Vloten- Fuchs en fam., Pr. Wllhelmlnastraat 34. Haarlem, v. Beresteijnstraat 21, R. H. Schotanus en fam., Hoflaan 179. Veren St. van N. Amerika. S. M. Ger- son. Gerecht 10, 's-Gravenhage, Stal- pertstraat 13. A. B. Bos. Lange Mare 52, Veendam. Borgercomp 130. L. M. C. Verkade. Andr. Schotkade 1. Hilver sum. Noodweg 37 A. Bazuin, de Gijse- laarstraat 19. Rotterdam. Wolphaerts- bocht 402a. A. van den Akker-Buiten kamp. H. de Vrlesstraat 20. Rijswijk Z -H Louis Davldsstr. 2. K. H. Nlhlén, Lorentzkade 32. Boskoop. Zijde 234. W. van Rees. Roomburgerlaan 55, Hattem. Vllerkamp 3. H. H. M. van Nunen. Thorbeckestraat 70. Roermond, Willem II Singel 65. E Lit. Rijnsburgerweg 10. Wassenaar. Hyacinthstraat 27. F. E Tammlnga, RIJnsburgerweg 10. Wasse naar. Lange Kerkdam 105. E. Reeser, Rijnsburgerweg 40, Woerden. Rijnstr. 66. L. M. Jonkman-Groffle. Lage Mors weg 79. Oegstgeest, P. Hendriklaan 30 R O. de Clercq, Witte Singel 43. Arn hem. Jacob Marislaan 58. M. van der Weerd, Witte Singel 55. 's-Gravenhage, Alex Gogelweg 1. P M. de Bree-Pen- nings. Doezastraat 20. Hazerswoude. Bllderdljklaan 6. M. L. van Binten. Haarlemmerstraat 257. België. F. C. van den Oever. Marnlxstraat 131. 's-Gravenhage. 2e Ant. Helnslusstraat 63. B. J van Dlnten. Sumatrastr. 38a. Apeldoorn, Frankenlaan 70 E. M. Nlk- kels. P Paaltjenspad 3. Diepenveen. Brabandsweg 3. J. P. M. Schellens, Haagweg 16a, 's-Gravenhage, Tomaten- straat 84. J. de Jong. Sweellncklaan 6. Voorschoten. P. Potterdreef 11. H. de Vries. Witte Singel 27. Lisse, Looster- weg Zuid 14. G. W. Peters-Erades, de Goejestraat 40. Duitsland. W. Vermeu len. Alexanderstraat 41. Breda. Nassau- slngel 26. C. L Lelbbrand, Rijnsburger weg 10, Amsterdam. Purmerweg 70 hs. GEVESTIGD J. M. Jonk en fam„ kok. RIJnsbur gerweg 115a. B. M. Vermolen en fam., agent van politie, Melch. Treublaan 25. W. L. van Unen en fam., perso neelschef. Burggravenlaan 232. E. G. T. van der Wall. Witte Rozenstraat 54a. E. M. H. Maaskant-van Steen, Mare- slngel 40. J. A. van der Schoor, ser veerster, Haarlemmerstraat 268a. A. Brandt, metaaldraaier. Anna Paulow- nastraat 44a. J. van Zuljlen. Tlb. Sle- genbeekstr. 28. M. H. A. B. Hogervorst. 1.1. verpleegster. Hooigracht 11-29. P. van der Werf. dekenwever, van Rle- beeckhof 20. C. C A. de Nooyer. Mors singel 9. J. C. Bakkee-van Wachem, Nleuwstraat 36. B. van den Berg. ver warmingsmonteur. Leuvenstraat 21. M. van Heek. RIJnsburgerweg 53. J. A. A. Plu. Vijf Melpleln 74. J. M. Raaphorst- van den Ende. Hoge Rijndijk 104. A. Krapels-van Kooten. Hoflaan 14. C. M. P. Dexel-van den Berg. Haarlemmer straat 193. J. Karstens, ass. accoun tant. Lammenschansweg 111 C. Engel hart, doktersassistente. Nieuwe Rijn 18. E. Bijleveld. botanisch analiste, RIJns burgerweg 101. J. B. Lursen, steward, Rijnsburgerweg 105. A M. Beumer en fam., elektro-monteur, Tesselschadestr. 25. D. van den Berg en fam., leraar. Burggravenlaan 51. S. Jlawan, Oude Singel 46. J. M. Ireeuw, Vestesfcraat 21. P yan Aanhout, havenarbeider, Pot gieterlaan 28a. S. S. SUggers-vermond, de Genestetstraat 59. Jonkvrouwe L. C. de Ranltz, Jan van Goyenkade 11. A. M. H. van Veldhuizen. 1.1. verpleeg ster, Hooigracht 15. J. E Staffeleu. dienstbode. Doelengr. 15. S. M. Jan- sen-Dulnhoven, Oude Singel 112. W. J. M. de Graauw, 1.1. verpleegster. Fagel- straat 22a. M. van den Berg. lerares. Jac. Catslaan 40. M. P. Kornman-van den Bosch, secretaresse. Oude Rijn 51. L. van den Broek, landbouwarbelder. Oude Vest 97. L. H. Zulderweg. che misch analiste. Duyvendakstraat 13. M. de Fouw, autobuschauffeur. Abr. Crijnssenstraat 8. Het Lagerhuisdebat over de affaire-Profumo heeft de 24- jarige lerares Susan Harris heel wat tijd gekost. Het debat, begint vandaag, maar vrijdagavond was zij reeds bij het Lagerhuis gaan zitten om verzekerd te z\jn van een goed plaatsje op de publieke tribune. Mej. Harris met haar bescheiden uitrusting: een veld bed, wat appels, thee en crackers en een stevige hoeveelheid lec tuur om de tijd te doden Slachting onder Iraakse Koerden: 300 doden Volgens Radio-Bagdad zijn meer dan driehonderd Koerdische opstan delingen en communisten zaterdag jl. door Iraakse militairen bij opera ties in noord-Irak gedood. ..Vele Koerdische deserteurs hebben zich overgegeven", aldus dit radiostation, dat voor zijn bericht een verklaring van de leider der militaire actie tegen de Noordiraakse Koerden aan haalde. De Sowjet-Unie heeft zaterdag de Iraakse regering beschuldigd van het gebruik van nazi-methoden van mas sale uitroeiing van de Koerden in noord-Irak. In de verklaring, die door het persbureau Tass werd ver spreid, wordt gezegd dat de „politiek van massale uitroeiing" een flagrante schending is van het Handvest van de Verenigde Naties. De Iraakse re gering treedt tegen de Koerden op omdat deze „een onafhankelijke ont wikkeling van het land voorstaan, zich tegen de onderwerping van de regering aan de imperialistische kringen keren en voorstander zijn van de vestiging van een democra tische orde in het land, berustend op broederlijke samenwerking tussen Arabieren en Koerden". Nieuwe uitgaven De droom, .door F. M. Dostojewski. Metamorfose, door L. Couperus. Het portret van Dorian Gray, door Oscar Wilde. Emma, door Jane Austen. De dame met de camelia's, door A. Dumas fils. Amstel-pockets. Uitg.: L. J. Veen, Amsterdam. Sportvissen van voorn tot haai, doer P. Hendriks en E. Blok. Het zeilwedstrijdenreglement in woord en beeld, door Lex Pranger. Zuid-Frankrjjk. De kust van Italië tot Spanje, door Wil de Kreuk. Reis gids. Uit.: Li J. Veen, Amsterdam. Wat moet ik zeggen en Hoe zeg ik het in het Frans. Spaans, Duits, Engels, Italiaans. 5 deeltjes. Herziene uitgaven. Verschenen bij Uitgeverij Kosmos, Amsterdam. I Een automobilist, die zaterdag om half zeven op de Haarlemmerstraat plotseling moest uitwijken voor een j voetganger, raakte tydens de ma- noeuvre een brommer, die ook in de i richting van de Haven reed. Zowel de bestuurder van de bromfiets, de 52- jarige bloemistknecht J. van Luiten uit Roelof ardensveen, als diens 46- jarige echtgenote, die achterop zat, werden op het wegdek geslingerd. De man brak ztfn linkerbeen en liep Diploma BMenno Arnoldus, Oegst geest; Jan de Boer, Hazerswoude; Jan Droogh, Leiden; Ate Flapper, Roelofarendsveen; Geert-Jan van Geloven. Voorschoten; Gerrit de Groot, Hazerswoude; Hans Jansen, Oegstgeest; Hans v. d. Linden, Noordwijkerhout; Sjors Lubbe, Oegstgeest; Riet van Niekerk, Alphen a. d. Rijn; Bernard Overdijk, Leiden; Kees van Reisen, Sassenheim; Mark Rutges, Voorburg; Johnny Sedelaar, Noordwijk; Jo Simmerman, Alphen a. d. Rijn; Jan Smit, Nieuwkoop; Louk Voorn, Dolf Witt, beiden Lei den. Er werd geen kandidaat afgewezen. In totaal deden aan het St.-Bona- Driedaagse baxaar „Westerkwartier" De speeltuinvereniging „Wester kwartier" houdt op donderdag vrij dag en zaterdag a.s. een grote jubi leumbazaar in het clubhuis aan de Ten Katestraat. De bazaar is don derdag en vrijdag geopend van 7 tot 12 uur nam. en zaterdag van 3 tot 12 uur nam. De baten zijn bestemd voor het speeltuinwerk en voor de bejaar den van het Haagwegkwartier. ventura Lyceum 93 kandidaten eind examen, van wie er 5 werden afge wezen. schaafwonden aan de linkerhand op, de vrouw kreeg schaafwonden aan de knie. De EHD bracht het echtpaar naar het Academisch Ziekenhuis. Op de hoek van de Atjehstraat en de Parkstraat had zaterdagmiddag omstreeks half vijf een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De bromfietser, een zestienjarige scholier uit Leiden, zou geen voorrang hebben verleend aan de automobilist. De jongen kreeg wonden aan het hoofd en moest per EHD naar het Academisch Zieken huis worden vervoerd. De bestuurder van een motor met zijspan verloor zondagmorgen om half twaalf de macht over het stuur, toen hij komende uit de Siebold- straat rechtsaf de Lage Rijndijk op reed en daarbij met het rechterwiel de trottoirband raakte. De man, een veertigjarige haven arbeider uit Leiden, kon daardoor een aanrijding met een personenauto, die op de Lage Rijndijk in de richting van de Spanjaardsbrug reed, niet voorkomen. Hij liep vleeswonden aan armen en benen op en kreeg vermoe delijk ook een hersenschudding. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3