ZES ZESSEN pSffectenpopiilarisering staat nog in de kinderschoenen ZEISS IKON Slechts 15 van de „bevolking -21 tot 65- 3' L i I n0 Sssss®- Kerkdiensten Leiden en omgeving «y 6\% LOVELY ijl effectenbezitter dè sigaar voor vader Stier op stap via spoorbaan ESSO)AUTOKAARTEN GROOT NIEUWS Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 15 juni 1963 Derde blad no. 30982 (Van onze financiële medewerker) In het kader van de bezitsvorming, waaraan door de demissio naire regeringDe Quay een ruime plaats in het regeringspro- iramma was ingeruimd, is men ook aan effectenpopularisering iandacht gaan schenken. De overheid streeft bij haar. maatregelen ter bevordering van de bezitsvorming naast sociale ongetwijfeld iok politieke doeleinden na. De individuele spaarder zal via ver- irijging van aandelen of obligaties meer belangstelling kunnen lij gen voor de economische organisatie van onze maatschappij, in; terwijl daarnaast nieuwe bronnen voor de kapitaalverschaffing ""feangeboord zouden kunnen worden. Bij toenemende belangstelling voor effectenbezit kan bovendien een verruiming van de beurshan- lel een gevolg zijn. De eind 1959 opgerichte „Stichting rerbreiding effectenbezit" vermeldt haar verslag over de jaren 1960 en met 1962 de resultaten van een 1961 gehouden opinie-onderzoek, .t ten doel had de houding van het '»liek tegenover effectensparen te te komen. Gebleken is dat de lennis omtrent het begrip aandeel obligatie nog zeer gering is. Een >te meerderheid van de onder- ;de mannen was in staat een of (doch zelden meer dan twee) initiële kenmerken van het aan- ;1 op te sommen. Van de huisvrou- 'en wist een derde geen juist ant woord te geven. Een meerderheid oemde een of meer eigenschappen, erigens bleek de kennis omtrent idelen toe te nemen naarmate de dstand der ondervraagden toenam. resultaat dat voor de hand ligt. 'en aanzien van de kenmerken van begrip obligatie bleek bijna de ïelft van de ondervraagde mannen bijna 70 van de vrouwen geen >te omschrijving te kunnen geven, 'an de mannen weet een kwart en de huisvrouwen de helft niet wie ich belasten met de aan- en verkoop 'an effecten. De Amsterdamse effec- enbeurs daarentegen geniet een heel cat grotere bekendheid. Ook de kennis omtrent het begrip leleggingsmaatschappij en klanten- (bligatie is nog zeer summier. Slechts 0 der mannen en nog geen 10 er vrouwen weet wat een beleg- ingsmaatschappij is. Ook de klan- enobligatie is slechts bij een min- •heid bekend. werd bereikt. Nadien is de belang stelling voor ons staalfonds weer ge luwd, terwijl de koers een 20-tal pun ten moest prijsgeven. Markttechnisch gezien kan de koersstijging tot 627 fó gorden toege schreven aan de volgende, deels samenvallende deels elkaar op volgende, gebeurtenissen: de publica tie van het jaarverslag over 1962, de staalprijsverhoging in de VS en En geland, de cijfers over het eerste kwartaal 1963 en de „Erhard-hausse" in West-Duitsland. Een en ander cul mineerde in een verhoogde vraag voor aandelen Hoogovens, waarvan een koersstijging het gevolg was. Be halve op deze uiterlijke ver schijnselen zal echter ook en vooral gewezen moeten worden op het vol gende. Voordat het jaarverslag ver scheen, stond de koers op 536 ter wijl reeds een onveranderd dividend van 20 was aangekondigd. Het daarop gepubliceerde jaarverslag heeft aandeelhouders er nog weer eens bij bepaald dat Hoogovens in het kader van de Europese staalin dustrie een bijzondere positie in neemt en dat Hoogovens niet zonder meer met de gewone ruwstaalprodu- cerende ondernemingen vergeleken kan worden. Het produktieprogramma bestaat voor een groot deel uit gespeciali seerde staalsoorten, die minder con junctuurgevoelig zijn dan de produk- ten van andere staalfabrikanten, en die o.m. geleverd worden aan afne mers, die nog in ruime mate van de hoogconjunctuur profiteren (zoals b.v. de verpakkingsindustrie. De concurrentiepositie van Hoog ovens kan dan ook zeer sterk ge noemd worden. Een en ander wordt weerspiegeld in de cijfers over 1962. Daalde de totale EGKS-ruwstaaipro- duktie in 1962 met circa 1%, de pro- duktie van Hoogovens daarentegen op f 140.67 miljoen, vergeleken met f 152.17 miljoen over 1961. Een daling dus van circa 7.5. In vergelijking met de resultaten die andere staal producenten over 1962 hebben be haald, mochten de cijfers van Hoog ovens bepaald gunstig genoemd wor den. Bleek het resultaat van ons groot ste staalconcern dus mee te vallen, ook de koerswinst-verhouding, ge baseerd op de cijfers 1962 en een koers van 536 rc kwam gunstig uit. Deze bedroeg namelijk circa 8.5. Bo venstaande gevoegd bij een rende ment van circa 3.7 een intrinsieke waarde volgens de balans per 31 de cember 1962 van ca 800 en de gun stige vooruitzichten voor de staalin dustrie op de wat langere termijn, deden beleggers het aandeel Hoog ovens als het ware herontdekken als een prima beleggingspapier, dat zeker koopwaardig genoemd mocht worden. Waar markttechnische omstandighe den (o.a. winstnemingen, en vakan tiestemming) thans weer een koers daling hebben veroorzaakt, doch de onderliggende factoren als boven ge schetst geen principiële wijziging in ongunstige zin hebben ondergaan, zijn wij van mening dat aandelen Hoogovens voor beleggers met enig geduld bepaald aantrekkelijk zijn. Gefaald Het ziet er naar uit, dat het ?an- steeg mer circa 7 tengevolge ech- deel Hollandia-Kattenburg thans de- ter van lagere verkoopprijzen kwam de beschikbare winst over 1962 uit Advertentie 6 do Voorlichting stimuleren Ongeveer 15 van de totale bevol- tussen 21 en 65 jaar was ten jde van het onderzoek in het bezit effecten. Van alle volwassenen ongeveer 10 aandeelhouder. In de VS het land van het volkska- pitalisme bij uitstek is ruim 15 tan de volwassenen in het bezit van aandelen. Tien jaar geleden was dit nog slechts 6 Vc, zodat de effecten- popularisering aldaar een snelle op mars te zien heeft gegeven. Het gro- aantal Amerikaanse beleggings- studiecluhs heeft hiertoe ongetwij feld bijgedragen. In Nederland staat de effectenpo pularisering nog in de kinderschoe- doch de laatste jaren wordt in toenemende mate aan de aspecten rond dit belangrijke ondeideel van de bezitsvorming aandacht ge schonken. Gezien de resultaten van bovenvermeld opinie-onderzoek zal de voorlichting hierbij vooralsnog een belangrijke plaats moeten inne men. Hoogovens aantrekkelijk doos van vijf 1.65 doos van tien 3.30 finitief bij de derderangsfondsen ge klasseerd zal worden. Dit ligt niet zo zeer aan het aandeel, als wel aan het bestuur van Hollandia-Katten burg, dat in de voorlichting aan aan deelhouders weer volmaakt gefaald heeft. Immers, volkomen onverwacht en in tegenstelling tot de verwach tingen, heeft het bestuur aangekon digd op de komende jaarvergadering te zullen voorstellen het dividend te passeren. Dit in verband met de min der gunstige resultaten over het boekjaar 1961/62. Over 1960/61 werd 18 uitgekeerd, waarvan 10 uit de opbrengst van een verkochte deelneming. Het laatst werden aandeelhouders over de gang van zaken geinformeerd op de jaar vergadering in mei 1962. De resulta ten tot dat tijdstip, omvattende de eerste zes maanden van het boek jaar 1961/62, waren gunstig. Sinds dien werden aandeelhouders in de waan gelaten dat er geen vuiltje aan de lucht was. Thans, ruim een jaar later, laat het bestuur eindelijk weer eens van zich horen. Aandeelhouders zullen deze „geste"' wel niet erg waarderen. De laatste koers vóór het betreffen de bericht bedroeg 152 de eerste daarna 125 Op de komende jaar vergadering zal er nog wel het een en ander over gezegd worden. Flick sr. wint proces tegen zijn oudste zoon (Van onze correspondent in Bonn) Friedrich Fllck, de rijkste man van de Bondsrepubliek, wiens vermogen geschat wordt op 2 miljard mark, heeft het proces tegen zijn oudste zoon, Otto Ernst Flick, grotendeels gewonnen. De rechtbank in Düsseldorf be paalde gisteren, dat Flick zijn oudste zoon niet zozeer heeft benadeeld, dat de eis van deze laatste tot liquidatie van de hele Flickvennootschap ge rechtvaardigd is. Otto Ernst kreeg 4 5 van de 1.2 miljoen mark bedra gende proceskosten te betalen. Vader Flick maar 1/5. Zoon Flick kreeg slechts op een paar ondergeschikte punten gelijk van de rechter. Alleen bepalingen die Friedrich Flick had gemaakt om zijn tweede zoon sterk boven zijn eerste te begunstigen, werden onge daan gemaakt. De absolute volmach ten echter, die de oude Flick van zijn kinderen en kleinkinderen bezit, zijn volgens de rechtbank onverminderd geldig. Een wat opgewonden stier heeft gisteren kans gezien ongemerkt van het abattoir aan de Veelaan in Amsterdam te verdwijnen. Het dier volgde de spoorbaan en had bijna 2l/2 kilometer afgelegd voor j hij bij de oostelijke doorgang van het Centraal Station werd opge- merkt. Doodgemoedereerd wan delde de stier het station door in de richting Haarlem. Pas ruim anderhalve kilometer verder kon het dier door spoorwegpersoneel versterkt met politie worden ge- t grepen en vastgebonden in af wachting van de komst van per soneel van het abattoir, waar men op dat tijdstip het dier nog niet had gemist. Het uit Leiden afkomstige dier had zijn executie niet kunnen ontlopen, het von nis werd spoedig voltrokken. ge- Na geruime tijd rond de 525 fluctueerd te hebben, heeft de koers van aandelen Hoogovens gedurende de maanden april en mei een koers- 'Ijging ondergaan, waarbij op 24 ei jl. een hoogste stand van 627 Advertentie retoufS ^ich GoedMPHoÜand-H^^ Heenreis: Iedere zaterdag: van 25 mei t/m 31 augustus en iedere zondag: van 14 juli t/m 11 augustus. Terugreis: uitsluitend op zondag 1 of 2 weken na de heenreis. Inlichtingen en aanmeldingen (tot uiterlijk 8 dagen voor vertrek) bij de erkende reisbureaus. BOEK VIA DE HOEK Reis rustig en betrouwbaar per dagdienst rm I -w s Raadhuisstraat: 10 uur ds. W. Wijma /iOllClaif 10 I lllll en b-30 uur ds. K. H. Schuring. Salva- c? J torikerk, W. de Zwijgerlaan: 10 uur ds. I K. H. Schuring en 6.30 uur ds. W. Wijma. Alphen-Noord, Hooftstraat: 10 uur en 6 30 uur ds. J. Hengeveld te Gouda. Geref. Kerk (Vrijgem.): 8.45 u en 5.45 u ds. A. Kramer te Hij ken - Hooghalen. Chr. Geref. Kerk: Jeruza- lemicerk, Grijpensteinstraat9.30 en 5 u ds. J. Keuning te Veenendaal. Oud Geref. Gem.: Van Mandersloostr. 9.30 en 4 u leesdienst. Rem. Geref. Gem. V. Mandersloostraat: Streekdag 10 uur ds. J. G. Paardekooper te Nieuwoop. Bap tistengemeente. IJsclubgebouw: 10 uur Eredienst en 6 uur de heer V. d. Vlls te Vlaardlngen. Leger des Heils Lt en mevrouw P. C. v. d. Heu-Vlsser. Leiden. Herv. Gem.: Pieterskerk: 10 uur ds. H. Talsma te Den Haag en 7 u ds. J. Groot. Hooglandse Kerk: 8.30 u ds. H. J. van Achtefberg en 10.30 ds. A. J. Lam ping, Jeugddienst. Marekerk: 10.30 u ds. H. J. van Ach terberg en 7 uur dr. K. E. H. Oppen- heimer. Oosterkerk: 10 u ds. D. J. Vossers en 5 uur ds. H. van der Linden te Am sterdam. Bethlehemkerk: 10 u dr. K. E. H. Oppenheimer. Maranathakerk: 9 uur ds. J. M. D. van den Berg. Bevrijdingskerk: 10.30 u ds. P. Kloek Koningskerk: 10 u ds. J. Groot. Herv. Ulo-school, Asserstraat: 10 u ds. F. Slump te Oegstgeest voor dr. Schoonheim. Ver. van Vrijz. Herv.. Leidse Volks huis: 10.30 u ds. J Heldinga te Haar lem. Egllse Wallone: 10.30 ds. J. M. Cha- rensol Academisch Ziekenhuis: 10 u ds. J. Maaskant. Diaconessenhuls: 10.30 u ds. J. de Wit. Jongerendienst „Rehoboth": 10.30 u dr. R. Frankena. Geref. Kerk: Zuiderkerk, Lammen- schansweg 15. 10 u ds. J. Thomas te Amersfoort en 5 u ds. Haverkamp. Petrakerk, Surinamestraat: 10 u ds. Haverkamp. Openb. geloofsbel. en 5 u dr. Dronkert. Kerk Oude Vest. Oude Vest 133: 10 u ds. H. Alting te Helpman en 5 uur ds. J. Thomas. Maranathakerk, Lage Morsweg 26 10.30 u dr. Dronkert en 5 u ds. W. v d. Linden, te Den Haag. Bevrijdingskerk, Aerent Bruunstraat 9 uur ds. Maaskant en 5 uur ds. Heule Groenhoven: 10 uur ds. Heule. Chr. Geref. Kerk: ds. Velema: 10 u „Wat is een groot geloof?" en 5 uur „Een verkeerd gebed, dat toch ver boord werd". Geref. Gem.: 10 en 5 u leesdienst (dinsdagavond 7.30 u ds. H. Huisman). Geref. Kerk (Vrijgem.): 10 uur lees dienst en 3 uur ds. J. J. Verleur te Lisse. Evang. Chr. Gem.: (Middelstegracht 8)10 en 5 u dhr. Dikkes. Doopsgezinde Gem.: 10 u dr. S. Verheus. Rem. Gem.: 10.30 u dr. P. D. Tjalsma te Den Haag. Christian Science (Steenschuur 4): 10.30 uur dienst. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): 10.30 u gezongen H. Mis. Leger des Hells: 10 uur helligings- dienst en 6.45 uur openluchtsamen komst Gangetje. 7.30 uur opwekkings samenkomst o.l.v. kapt. De Klerk B er man. Nieuwe Apost. Kerk (Hoge Rijndijk 24): 9.45 en 4 uur Dienst en donder dag 7.45 uur id. Oud Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis (woensdag 7.30 uur Avondgebed). Evang. Luth. Kerk: 10.15 uur prop. Meiners. Baptistengem.: 10 en 5 uur dhr. H. Schouten (vrijdag 8 uur bidstond). Aarlanderveen: Herv. Gem.: 10 u ds. M. H. Boogert en 6.30 u ds. W. Sirag te Rotterdam. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur Dienst des Woords. Alphen aan den RIJn: Herv. Gem.: Julianastraat: 9.30 u ds. J. A. Baart te Rijnsaterwoude en 6.30 u ds. M. Hane- maaijer. Aula Immanuelschool Anna van Burenlaan9.30 uur ds. M. Hane- maaijer en 6.30 uur ds. P. A. Lefeber. Gebouw Jonathan: 9.30 u ds. J. H. Bogers. Kapel Gouwsluis: 6.30 uur ds. J H. Bogers. Kapel Hooftstraat: 9.30 en 6.30 uur ds. H. Koudstaal. Ouds- hoornseweg: 10 uur ds. P. Glas te Den Haag. en 7 uur ds. A. J. Engels te Zaandam. Martha-Stichting: 10 uur ds. G. Moen. Geref. Kerkj Maranathakerk Benthuizen: Herv. Gem.: 9.30 en 6 u ds. W. A. S. Laurense. Geref. Gem.: 9.30 en 6 u leesdienst (donderdag 20 juni nm 7.30 u ds. Bosschaart te Slik kerveer) Bodegraven: Herv. Gem.: 10 u ds. W. Balke en 5 uur ds. Verweij te Al phen a. d. Rijn en 6.30 uur ds. A. den Hartogh. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Loosman. Geref. Kerk (Afgesch.) 10.30 en 4 uur ds. A. Kramer te Hoog halen. Geref. Gem.: 10 en 6 uur Lees dienst. Vrijdag 21 juni 7.15 uur ds. C. Harlnck te Utrecht. Evang. Luth. Kerk ds. H. v. d. Akker te Gouda. Evang. Kring: 10 uur Eredienst en 7 uur evang. samenkomst dhr. A. Ramaker te Rotterdam. Boskoop: Herv. Gem.: 9 en 10.30 u ds. W. L. Heijmans en 6.30 u ds. A de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. Post te Rijnsburg. Chr. Geref Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruljn. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Ver. Vryz. Herv: 7 uur ds. A. Kalis. Hoogniade: Herv Gem 10 uur ds. J. H. de Vree te Amsterdam en 7 uur ds P. W. Spruyt Jeugddienst. KatwUk aan «len R(Jn: Herv. Gem.: Dorpskerk 9.30 ds. G. Huls te Gouda en 5.45 uur ds. K. J. H. Burgy te Den Haag (jeugddienst). Kapel Nieuwe Duinweg: 9 30 en 5 uur ds. A. Baas, gymnastieklokaal school Narcisstraat: 10.30 u ds. T. Kruyne, vlootpredikant M.V.K. Valkenburg. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee. Herv. Gem.: Nieu we Kerk: 10 uur ds. P. J. Mackaay te Oegstgeest en 6 uur ds. De Vos. Oude Kerk: 8.30 u Baddienst ds. Vink en 10 uur kand. Gebraad te Ierseke en 6 uur ds. Moerenhout. Kapel: 10 uur ds. Vink en 5 uur kand. Gebraad. Groen van Prinstererschool10 uur ds Tukker. Aula Overduin: 10 uur ds. C B. Dekker, luchtmachtpredikant t< Breda. Zeehospitium: 6.45 uur ds. Pijl man. Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 uur ds. De Vries (HA) en 5 uur ds. Pijl man. Chr. Geref. Kerk 10 en u ds. De Jong. Geref. Kerk (vrijgem.): 8.30 en 3 uur ds. W. L. Kurpershoek te Haarlem en 10.30 en 5 uur ds. Breen. Geref. Gem.: 10 en 5 uur Leestdlenst. Geref. Gem. in Ned. 10 en 5 uur Lees dienst. Koudekerk: 10 en 7 u ds. Koersel- man. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. M. Kappers. Leiderdorp: Herv. Gem.: 10 u dhr. J. v. d. Hoek en 6 .30 u ds. J. P. Honnef. Kerkzaal Zijlkwartier: 10.30 u ds. J. P. Honnef. Geref. Kerk: 10 u ds. J. H. de Boer te Leiden en 6.30 u ds. F. Min- nema. Kerkzaal. Zijlkwartier: 9 u ds. F Mlnnema en 5 uur ds. J. H. de Boer Ver. Vrijz. Herv. Gebouw Lindelaan 12a geen dienst. Leimulden: Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers. Pniël 7 u ds. D. H. Gijs- bers. Geref. Kerk: 9.30 en 7 u ds. J. Baaijens. Nieuwkoop: Hen'. Gem.: 9.30 uur ds. D. Ollemans en 6.30 uur ds. A. M. Lin- denburg te Ter Aar. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. M. Hlensch. Rem. Geref. Gem, Streekdag in Alphen aan den Rijn. Chr. Geref. Kerk: geen opgaaf ontvangen. Lustrum- boekenweek op Curacao VLOT DOOR EUROPA MET Unieke wegengids van Europa: 72 pagina's vól wetenswaardigheden over 70.000 km van Europa's belangrijkste routes. Ideale gids om plannen mee te makenMet wegenkaart van Europa en routestift f 2,50 Europa-kaart apart f 1,25 Perfecte autokaartcn van 15 landen! Voor hen die vlot willen reizen, veel willen weten en veel willen zien. Een schat van informaties op de achterkant. Handig formaat f 1,25 Nieuwste kaart van Parijs en omgeving! Uw feilloze gids door deze wereldstad. Wegwijzer naar Chartres, Fontaineblcau, enz., enz. f 1,25 Speciale autokaart van Nederland: Aangevuld met plaatsnamenregister, afstandstabel, routes door steden, interessante uitstapjes, enz. f 0,90 Vele honderden Esso dealers hebben al deze kaarten in voorraad. Overal in West-Europa vindt U Esso stations met dit embleem. Wenst U adressen van hotels? U bent er welkom. Andere wensen? Ga er heen. De Esso dealer is speciaal op toeristen ingesteld. MET ESSO BENT U BETER UITI Modernen van toen Expositie te Laren Gisteravond is in de Singer Memo rial Foundation te Laren de zomer- tentoonstelling geopend onder de ti tel „Modernen van toen (15701630) - Vlaamse schilderkunst en haar In- Penningexpositie duur tot 28 juli Op de grote internationale pen ningtentoonstelling, welke op maan dag a.s. in het Gemeentemuseum te Den Haag officieel zal worden ge- Nieuw-Vennep: Herv. Gem. Dorps kerk: 9 en 10.30 uur ds. H. Brons. 6.30 uur ds. J. C. J. Bronsgeest. Bethelkapel 9.45 uur ds. G. Alma te Amsterdam en 6.45 uur C. J. Amersz te Rijk. Tref punt: 10.30 jeugdkerk. Noordwyk-Binnen: Herv. Gem.: 10 u ds. P. Moerenhout te Katwijk aan Zee en 7 uur ds. W. P. ten Kate te Delft. Geref. Kerk: 9.30 en 5 xiur ds. Rang te Haarlem. Van den Berghstichting: 11 i uur ds. Rang te Haarlem. Ned. Prot. Bond: geen dienst. NoordwUk aan Zee: Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. N. J. Cupédo. Geref Kerk 10 u ds. B. Bouma en 7 uur ds. J. Kuiper te Doorn. Sole Mio: 9 uur ds. B Bouma. Herv. Geref. Evangelisatie: VGLO-school, Schoolstraat 2): 10 uur ds. J. van Rootselaar te Delft en 3.30 uur ds. A. de Hartogh te Bodegraven. NoordwHkerhout: Herv. Gem.: 10 u ds. A. H. Smits. Oegstgeest: Groene of Willebrord- kerk: 10.30 u dr. P. L. Schoonheim te Leiden. Pauluskerk: 10 u ds. G. F. Cal- lenbach (HA) en 7 u ds. J. Irik. Rijn lands Lyceum (Jeugdkerk): 10.30 uur wlka M. A, de Vlieger. Irene (Kinder- kerk)10.15 u J. A. Mulder. Ver. van Vrijz. Herv.: 10.30 u ds. H. W. Bloem hof te Hello. Geref. Kerk (Vrijgem.): 8.30 en 3 uur ds. G. van Rongen te Launceston. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. G .v. d. Maaken te Vlnkeveen. Oude Wetering: Hecv. Gem.: 6.30 u ds. A. M. Knottnerus en 7 uur ds. F. D Emous te Den Haag. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u prof. dr. N. H. Ridder bos te Amsterdam. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. A. W. Cramer Rijnsaterwoude: Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. C. J. Baart Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 2.15 uur Dienst des Woords. RUnsburg. Herv. Gem.: Grote Kerk: 10 u ds. M. C. Groenewoud en 5 uur ds. H. van Gosliga. Bethelkerk, Brou werstraat: 10 uur ds. H. van Gosliga en 5 uur ds. M. C. Groenewoud. Geref. Kerk. Rapenburg: 9.30 u ds. J. v. d. Klaauw te 's-Gravenzande en 5 uur ds. J. Bijleveld. Petrakerk Voorhouterweg 9.30 uur ds. F. Pijlman te Katwijk aan Zee en 5 uur ds. J. v. d. Klaauw. Ma ranathakerk, Burg Hermansstraat: 9.30 uur ds. J. Bijleveld en 5 uur ds R. de Vries te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk (Vrijgem.)Kerkgebouw Langevaart 10 en 5 uur ds. J. Douma. Chr. Geref. Kerk: Eben Haézerkerk, Oegstgeester- weg 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenhelni. Herv. Gem. 9 uur ds. H. C. Dooie te Den Haag en 10.30 uur ds. M. C. Dooie en 7 uur ds. J. W. Sep- meUer te Den Haag Jeugddienst. Geraf. Kerk 9.30 ds. H. v. d. Berg (HA) en 5 uur ds. H. v. d. Bei^ (dankzegging). Chr; Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. L. S. den Boer. Ter Aar: Herv. Gem. 10.30 ds. Lln- denburg en 6.30 uyr ds. Oliemans te Nieuwkoop. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 ds. Heyner. Valkenburg: Herv. Gem.: 10 uur ds. S. P. Tabaksblatt te Den Haag en 6.30 uur ds. J. H. de Vree te Hoogmade. Geref. Kerk: 10 uur ds. Langeler (HA) en 5 uur ds. Langeler (HA en dankz.) Geref. Kerk (Vrijgem 9 en 3 uur ds. C. J. Breen te Katwijk. Voorhout: Herv. Gem.: 10 uur ds. F. van Nieuwpoort. Voorschoten: Herv. Gem.: Dorpskerk 10 uur ds. Vroegop te Soesterberg en 7 uur ds. Meijering. Rijndijk 10 uur ds. Metering. Hulp en Heil: 10 uur ds. Zijlstra. Jeugdkapel: 10 uur dienst. Geref. Kerk: 9 en 10.30 en 5 uur ds. Modderaar. Geref. Kerk (vrijgem.) 10 en 5 uur ds. H. van Ommen te Win schoten. Waddinxveen: Herv. Gem.: 9.30 uur dhr. D. Oskam te Culemborg en 6.30 u. ds. J. Verwelius. Herv. Wijkgeb.: 9 30 uur ds. J. Verwelius en 6.30 uur dhr. L. VroegindeweiJ te Bergambacht. Ver. W. en E.: 9.30 en 7 u ds. E. H. Kalk man. Geref Kerken: 9 en 10.30 uur ds. P. L. Smilde te ZwUndrecht Grootellndt en 6.30 uur ds. P. L. Smil- De waarnemende gouverneur van de Ned. Antillen, mr. A. A. G. Smeets, heeft in het recreatiecentrum Negro- punt te Willemstad de jaarlijkse boe kenweek, nu de vijfde in successie, geopend. Talrijke personen, o.w. mi nister E. O. Petronia, gedeputeerde J. Martina van het eilandengebied Curasao, de commandant van de zee strijdkrachten Ned. Antillen com mandeur H. J. Baaij. waren bij de opening aanwezig. De dit jaar uit Nederland overge komen auteurs zijn Godfried Bomans en de filmcriticus A. van Domburg. Zij zullen ieder een aantal lezingen houden. Ook spreken zij voor de schooljeugd. Op de openingsavond spraken be halve de sprekers uit Nederland, ook de Antilliaanse auteur Pierre Lauf- fer. Dat het gebodene in de smaak viel bleek wel. toen Godfried Bomans vroeg of het niet te laat zou worden. „Neen, ga maar door!" klonk het. Het was toen al halftwaalf geweest. opend, zijn 33 landen met inzendin- gen vertegenwoordigd. Deze landen zijn: Ver. Staten, Argentinië. Austra lië. Belgie, Brazilië. Canada, Chili, Nat. China, Denemarken. Bondsrepu- blkei Duitsland. Engeland, Finland, Frankrijk. Griekenland. Hongarije, Israël. Italië. Japan. Luxemburg, Mexico. Nederland. Nieuw-Zeeland, Noorwegen. Oostenrijk, Polen, Portu gal. Roemenië, Spanje, Tsjecho-Slo- wakije, U.R.S.S., Yuogoslavië. Zweden en Zwit-serland. Reeds thans is besloten de duur van dez etentoonstelling met twee weken te verlengen tot 28 juli a.s. in kleine flesjes... ppa de mooiste nagellak in 't liefste flesje.... NIEUW! De mooiste lak in tal van fraaie tinten. Gala brengt u dit grote nieuws in kleine flesjes die u lief zijn! Want nu kunt u méér kleuren kiezen voor hetzelfde geld! Want nu koopt u charme, tot de laatste druppel te gebruiken! GALA. OF LONDON Mexico importeert fokschapen Mexico heeft onlangs 25.000 fok schapen uit Amerika gekocht van het ras Rambouillet voor de verhoging van de kwaliteit van de schapensta pel en om de wolvoorziening in eigen land veilig te kunnen stellen. Dit is de grootste zending sinds het uitbre ken van de tweede wereldoorlog. De 7.000 rammen en 18,000 ooien waren bestemd voor grote en kleine bedrijven in noord en centraal Mexico, de centra van de veeteelt. Vorig jaar kocht Mexico 20.000 scha pen uit Australië, doch hierbij lag het accent op de verbetering van de vlees- produktie, speciaal vette lammeren. Bij de opening waren aanwezig de ambassadeur van België, baron F. X. van dor StratenWaillet, en de con sul-generaal van België, H. R. de Vleeschouwer. Dr. A. B. de Vries, directeur van het Koninklijk kabinet van schilde rijen „Het Mauritshuis", te Den Haag, gaf een kunsthistorische beschou wing over de tijd, waarin de tentoon gestelde werken zijn ontstaan, waar bij hij aan de z.g. „Breughelschool" grote betekenis toekende. Mr. H. J. Reinink. directeur-gene raal voor de kunsten en voor de bui tenlandse culturele betrekkingen van het ministerie van O.. K. en W.. zei dat de schilderijen uit de periode 15701630 het leven zichtbaar heb ben willen maken. De kunstenars werden gedreven door een zoeken naar schoonheid, een facet dat in alle tentoongestelde werken aanwe zig is. (Advertentie) camera met wereldgarantie de. Chr. Afgesch. Gem 9.30 en 5 u ds A. P. Verloop. Warmond: Herv. Gem.: 10 uur ds A. Makkefize te Katwijk aan den Rijn. Jeugddienst en 7 uur ds. H, L. Boon stra. Wassenaar. Herv. Gem.: Dorpskerk: 10 u. dr. Th. C. Frederlkse en 7 uur ds J. T. Wlersma. Kievietskerk9 uur Jeugdkerk: 10 u ds. J. T. Wlersma. Deylerhuis: 10.15 uur ds, J. Sepmeljer, hoofdvlootpred. te Den Haag. Dorps centrum 10 uur Jeugddienst. Geref. Kerk: Zijllaan 10 en 7 uur ds. A Kuy- venhoven. Bloemcamplaan 10 en 17 u ds. Joh. Heule te Rotterdam. Ned. Prot. Bond: Landgoed Zuidwljk. 11 u. buitendag. prof. dr. M. A. Beek te Amsterdam. Johannahuis geen dienst i.v.m. buitendag. Soefibeweging. Wald. Pyrmontlaan 6: 11 uur universele ere dienst. Herv. Evang Dorpshuis 10 en 5 uur K. Asmus, Zwijndrecht Woubrugge: Herv. Gem.: 9.30 u. ds. Poldervaart te Schevenlngen en 6.30 uur ds. Cadée te Oudshoorn. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur kand. Hoekstra te Wassenaar. Herv. Gem.: 9.30 uur te Ter Aar. Geref. uur ds. A. J. Stol te te Zevenhoven: ds. Lindenburg Kerk: 9.30 en 7 Alblasserdam. Zoeterwonde: Herv. Gem. Henzen te Leiderdorp. Zwainmerdam Herv. Gem 10 uur de heer J. Goedhart te Noorden en 6.30 uur ds. W. Kool te Woerden. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur: ds. J. Wage naar. Rem. Geref. Gem.: Streekdag ln Alphen aan den Rijn. *6 In bijgaande vermenigvuldiging en barst: 17. som: 19. bar; 20. rad; 21. deling zijn vrijwel alle cijfers door punten vervangen. Slechts zes cijfers 6 zijn vermeld. Voorts is gegeven, dat in vermenig vuldigtal en vermenigvuldiger (de beide getallen die met elkaar worden vermenigvuldigd) alle cijfers voor komen, en voorts dat de vermenigvul diger (het tweede getal van boven) gelijk is aan de deler (het linkse ge tal van de deling. Het is mogelijk, met behulp van deze schaarse gegevens de oorspron kelijke vermenigvuldiging en deling in cijfers te reconstrueren. Er is slechts één oplossing mogelijk. Kunt U die vinden? Oplossingen onder het motto „rekenpuzzel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zijn van de redactie. Witte Singel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prijs van f. 5.— en twee prijzen van f. 2.50 beschik baar, waarnaar alleen abonr»es kun nen mededingen. Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. voordeel; 5. vakan tie; 10. erg; 12. RAI; 13. slaag; 15. oor; 23. tooi; 25. Leerdam; 26. zorg: 27. arend; 29. gerei; 30. snob; 31. bot 33. veen; 34. baken: 36. luister; 37. rivalen; 39. lotus; 42. .snit; 44. nog: 45. held; 48. steeg; 52. mets; 54. vork; 55. wanneer; 57. plat; 58. oer; 59. mat; 60. ree; 62. Eva; 63. etage; 65. adder; 67. are; 68. Ede; 69. dwalende; 70. garantie. Verticaal: 1. verstand; 2. rel; 3. drab; 4. egaal: 6. kraam; 7. aard; 8. nis; 9. energiek; 11. haarlok; 13. smoes; 14. fret; 15. brak; 16. toorn: 18. oor; 22. ore; 24. Inn; 26. zee; 28. dorstig; 29. gelaten; 31. baron; 32. terug: 34. bel: 35. nis: 38. misvormd: 40. tornado; 41. kastanje; 42. serre; 43. nek; 46. lip; 47. deler; 49. toe; 50. late; 51. Vera; 53. t.a.v.; 55. wagen; 56. reder; 59. mare; 61. Edda; 64. tal; 66. een. De eerste prjjs van f. 5.werd toegekend aan mevr. Van den Hoed, Maredljkhofje 8 te Leiden, de twee prijzen van f. 2.50 aan de heer D. Hoek, Prins Bernhardlaan 204 te Katwijk aan Zee en aan de heer M. Stikvoort, Tolstraat 21 te Voor schoten. De prijzen worden de win» naars toegezonden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5