I Studie der object een stofwisseling thans van groepsresearcli Ministers bestuderen rapport Planbureau (DiStef Films van I week in Leiden KAMSTEEG'S Michèle Morgan in Oratie van prof. Kassenaar Kamer (nog) niet op tie hoogte, prof. Romnie en dr. De Kort wel NV SLAVENBURG'S BANK „Les lions sont laches '1 KLOSTERBERG MACHIUMER RIESLING Kerkelijk Leven L e i o c S.O.S. Pacific": Eddie als serieuze mannetjesputter GERG- CASSETTE Gistermiddag aanvaardde prof. dr. A. A. H. Kassenaar het ambt 21 ran Leidse hoogleraar in de scheikunde van de stofwisselingsziek- ten met een oratie in het Groot Auditorium onder de titel ..Be- ooi ichouwitigen over de studie van de stofwisselingsprocessen. Prof. Kassenaar gaf een historisch overzicht over de ontwikkeling van de kennis omtrent de stofwisselingsprocessen en knoopte daaraan rnige beschouwingen vast over samenwerking tussen neven-weten- mn schappen en de voortdurende wisselwerking tussen fundamenteel l'iOj tn toegepaste onderzoek kit Kennis normale nodig Jg voor inzicht afwijkingen la Pro/, dr. A. Querido wenst prof. Kassenaar en echtgenote geluk. (Foto L.D./Holvast) onmisbaar. Voorwaarde voor het sla gen van een dergelijke samenwerking is echter, dat de teamgenoten in staat zijn de mogelijkheden en beperkin gen van eikaars vakgebied te over zien. Na zijn oratie met de gebruikelijke toespraken te hebben besloten re cipieerde prof. Kassenaar in de ont vangstzaal van de academie. thans vormt van de aard en omvang var. de stofwisselingsprocessen noem de spreker het verworven inzicht in de chemische achtergrond van de in dividualiteit. Uit de gehele ontwikkeling blijkt, dat iedere werkelijk belangrijke voor uitgang in kennis het gevolg is ge weest van de ontwikkeling en toe passing van een nieuwe methode van onderzoek. Daarvoor is vooral ook de laatste tijd de samenwerking vrucht baar gebleken tussen vele verschil lend georiënteerde specialisten. Juist die vergaande specialisatie heeft, naast nadelen, ook het teamwork de laatste jaren zijn bij de die- I geboren doen worden. Samenwerking gaande studie van de stofwisse- tussen verschillende onderzoekers die de grenzen vervaagd tussen de over verschillende benaderingsmetho ctu Prof. Kassenaar stelde in de aan- 13 log van zijn betoog, dat kennis van normale een absolute voorwaarde om in staat te zijn het afwijkende i herkennen, en dat die kennis c"us rste voorwaarde is voor ieder, die bi, ch met de studie van het afwijken- 6 wil bezig houden. Wat thans om- ent de stofwisseling van het lichaam tO etend is, is geleidelijk gegroeid t* raarbij telkens nieuwe opvattingen n pgeld deden. I wrfologische en de chemische be- 21 ideringsmethode van biologische tn loblemen, waartussen vroeger een ^overbrugbaar lijkende kloof scheen bestaan. Aan dit overbruggen heb- lIM \*a morfologen en chemici gelijkelijk gedragen. Tezamen hebben zij in t proces de histochemie ontwik- 11 u" W. Een tweede belangrijke ontwik- on®«ling in de laatste twintig jaar nde prof. Kassenaar het toege en inzicht in de kwantitatieve rpjapecten van verschillende chemische tacties, waarover het levend orga- le beschikt. Bovendien is duide- geworden, dat op ieder niveau *n biologische organisatie regulatie- ibb Bechanismen aanwezig zijn, waar- erl| mede de mate, waarin deze reacties wlopen, aan de behoefte kan wor den aangepast. Als laatste recente bjjdrage tot het beeld, dat men zich den van een zelfde biologisch pro bleem beschikken, is tegenwoordig Hoe lang gaat zo'n Fasto geiser wel mee 's Kijken...er zijn er heel wat van vijftien jaar, die nog lang niet zijn versleten I h-o-t-Q-m-aL± Eiiidexames van Chr. Kweekschool Geslaagd voor het eindexamen tweede leerkring van de Chr. Kweek school zijn de volgende personen: Dames: M. v. d. Marei (Koudekerk) X. D. R. Oemar aid (Den Hag). E. M. Rombout (Leiden), A. Versnel Zoeterwoude)T. M. v. d. Vis (Kou dekerk). G. H. Burger (Leiden). M. J. v. Egmond (Runsburg), M. v. Eljjk (Katwijk). L. F. v .d. Eist (Leiden», J. Fuchts (Leiden), W. v. Hove «Lei den), J. v. d. Meij Valkenburg), H. J. v. Meygaarden «Leiden». W. Noort (Wassenaar), M. Reijneveld «Leider dorp), A. A. H. Siemens «Leiden». Heren: C. Passchier «Noordwijk), A. G. Plug (Noordwijk), J. D. v. Ton geren (Leiden), A. v. Aalst (Voor schoten), A. Bakels (Voorschoten». J. P. v. d. Berg (Zoeterwoude. A. v. Bus- kens (Lenden), Th. N. J. v. Driel (Leiden). UITSLAGEN MEDAL-TEST De volgende leerlingen van het dansinstituut Alphenaar zun ge slaagd voor de Medal-test: Brons heren: J. Vonk, W. Vonk met lof: W. Pardon, J. F. Coers met lof, J. Verhaar met lof, K. Smit met lof. J. Rijsbergen m. lof. M. C. Kaa- paan m. lof. J. C. den Outer, J. Bulk, J. Bouwmeester, H. Cramer met lof, H. de Jongh, L. de Jong, J. Nielsen, C. van Muyen, R. van 't Zand, M. v. d. Haven, B. L. Jansen, G. Smit, C. Blijleven, J. de Vet, B. Kooi, W. van Staden, IJ. Varkevisser, R. Verhoe ven, J. Jansen, J. v. d. Kwaak met lof. T. Tukker met lof, A. Buysen met lof. F. Filippo met lof, J. B. Swart, F. Jansen, J. Thierry. D. F. Haas noot. J. Hartevelt, C. Pols, J. Kienjet C. Veylbrief met lof, M. v. d. Voet. S. Boom, J. Labrujere met lof. H. van Duyn, A. Koning, H. Botermans, P. Vogelenzang, H. Nieuwenburg. B. Munster. J. van Vuren. A Barends, R. Breeduk met lof, A. Moraal. W. Hillebrand. M. A. v. d. Wilk, H. S. van Dam, A. L. Friese ma met lof, W. van Tol, J. P. Glasbergen, H. J. Bak ker met lof, H. Wendt met lof, S. Wielinga, T. A. Rozier, C. H. Kok. A. van Dijk. P. van Leeuwen, C. Prie- mus, H. Rijskam met lof, J. de Tom be met lof, G. Robbers met lof, J. Laman. J. Hollebeek. A. Kuyt met lof L. Gijsman, A. G. Kooreman, C. H. Kienjet, H. Lagendijk, R. Meyer met lof, H. den Hoed, J. A. Barendse, P. Keyzer met lof, D. Mechelse, A. Ver mond, H. Fulpen. Brons dames: R. Zwaan, A. Piets met lof, R. Marck, G. Lijbers met lof, N. Zomerhuis met lof. A. van Leeu wen met lof, A. Smittenaar. T. van Kranenburg, T. v. d. Luit met lof. M. Kramers met lof. T. van Evert. E. Al- blas, C. Bey, C. Leune, O. Lijbers. L. van Aalst, R. de Jong, E. de Tombe met lof, A. M. Keyzer, C. Jansen. H. Pouw met lof, L. Crama, S. Agema met lof, E. Momberg, J. Slappendel, G. Weeda. L. Heus. J. de Mooy met lof M. Pelt met lof. J- Kluivers met lof, J. Pont met lof. J. Jongeleen, J. Fijnebuik, C. de Wolf, H. Otto. Apolloprojeet Het Amerikaans bureau voor lucht- I en ruimtevaart Nasa heeft bij een particuliere maatschappij een bestel ling ter grootte van 131 miljoen gul den geplaatst voor geleidingsappara- I tuur voor het Apolio-project De ap- I paratuur is bestemd voor het Apollo- ruimteschip, dat drie man naar de maan en terug moet brengen. van Ark, M. Smit met lof, A. Gies- T. Bokma. L. bert. C. van Egmond, H. Veylbrief I rok. met lof, T. v. d. Biy, H. Sieval, C. Zoutendijk, F. Zandbergen met lof. R. Pauw, F. Jansen. W. Labrujere met lof, G. Oudshoorn, I. van Dijk, S. Plomp, M. Buursink, M. Mattres, M. Noppen, B. Langezaal, E. Verhaar. G. Zuyderduyn met lof. G. Breedijk. L. Maat. M. Zeegers. F. Kruit met lof N. Kastelein, F. Jansen. R. Wasse naar, M. Brands. A. Buursink. G. L. Zwart. J. van Duyn. T. Edixhoven. J. v. d. Burg. N. C. de Jong met lof, M. Durieux met lof, M. M. Jongeleen met lof. M. M. Hekert met lof. I. Nieuwkerk met lof. D. Ouwehand, C. Nieuwenhuyzen, C. van Tongeren. T. Zwagemaker met lof, M. Taffijn met lof, C. Kukler met lof. I. Keereweer. R. Vermond, M. v. d. Nat met lof, J. Leuering, C. M. van Leeuwen. P. W. Duyvenvoorde, W. Goudberg, W. La- court met lof, I. de Wolf, C. van El- ten, H. Peterzen met lof. A. Visser, W. Dool. Zilver heren: A. Ouweelen, R. Koo ien, N. Vernet, H. Ravensbergen, N. George, J. J. Planje, F. J. A. Koet. P. Rodenburg. P. de Haas, J. H. Möhlmann, W. Staffeleu, W. v. d. Post, W. J. Boekwijt. Zilver dames: R. Court. M. Min- naard, C. Vincourt, H. Doesburg, J. Bouman, L. Baart. P. Tigchelaar, M. van Gijzen, J. Vermond, E. v. Haas- terecht. F. Vermond. M. Stouten. B. van Bur ink, M. Flippo, M. Momberg, A. Korbee Zilver met Ster: M. Boelee, P. v. d. Vos. J. J. Bekker, J. Guldemond, F. Meyer, J. Lepelaar, J. J. v. d. Vlist, L. Jongbloed. Zilver met Ster dames: E. J. Boe- lee-Veerman. R. Selier, A. Pijnakker, A. Gijzenij. IJ. v. d. Water. M. Frie- sema. G. Kranenburg. H. Boers. W. D. Oppelaar. R. Pelzer, A. de Willigen. feteAZ origineïeYónderdelen AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Centraal-Magazijn Geversstraat 21 GEOPEND (ook zatardagt) van 7.30 tot 17.30 uur gegevens over de in de komende ja ren te verwachten aanvullende mid delen en de belangrijkste sociaal-eco nomische verlangens voor de kabi netsformatie eerst aan de kabi netformateur, dr. De Kort, een glo baal schema ter zake ter hand is ge steld. In aansluiting hieraan hebben verschillende ministers aan de kabi netsformateur meer gedetailleerde gegevens verstrekt. A. L. Ruyg- (Van onze Haagse correspondent) Aan het Centraal Planbureau is in het begin van dit jaar verzocht na te gaan of materiaal verzameld zou kunnen worden over de in de naaste toekomst te verwachten toeneming van het nationale inkomen. Over bestaande verlangens, waar van de vervulling beslag zou leggen op primaire inkomens of het over heidsbudget zou beïnvloeden. Dc voorlopige resultaten van dit onderzoek zyn in eerste instantie reeds besproken in de raad voor eco nomische aangelegenheden uit de ministerraad. Dit antwoorden minister-president De Quay en de minister De Pous (Economische Zaken) op vragen van centraal planbureau namelijk in de prof. Vondeling «P.v.cLA.). thans bestaande vorm niet zal wor- De bewindslieden delen voorts mede. dat het onderwerp „mede in Overigens schijnt dit antwoord van minister-president De Quay en de minister De Pous. dat gisteravond laat is gepubliceerd, reeds door de feiten te zijn achterhaald. Wij nier.en te weten, dat het rapport van het KORT RAPENBURG 20 het licht van deze bespreking" op zer korte termijn m de ministerraad aan de orde zal komen. Van de re sultaten dezer bespreking zal het af- .angen of dit onderwerp zal uitmon- ,en in een publikatie. Aan het vorenstaande kan nog TELEFOON 264ÜÖ word™ toegevoegd, zo wordt voorts dat gezien het nut van STUDIO Naar de gelijknamige roman van Nicole werd onder regie van Henri Verneuil de pikante film „Les lions sont lêchés" („Pas op voor boudoirleeuwen") vervaardigd. Een spi rituele karaktertekening van het moderne décadente, ledige en oppervlakkige leven in zeker societykringen in Parijs, waar ver veling, seks en sensualiteit de boventoon voeren. „Het zwaard van de veroveraar" Bloedige strijd RexOm hun macht te handha ven trachtten de Byzantijnen in de landen om hun rijk zo veel moge lijk oorlogen te stichten, om op deze wijze hun eventuele tegenstanders te verzwakken. Dat ze hier aardig in slaagden, bewijst „Het zwaard van de veroveraar", de verfilmde strijd tussen de Gepiden en de Longobar- den Omdat de dapperste generaal van de Longobarden, Amalchi. verkeerde inlichtingen krijgt, weet koning Al- boino zijn Gepiden naar de ovei win ning te voeren. Amalchi, die in 't ge heim met Rosmunda, de dochter van de koning, getrouwd is. wordt van zijn rang ontheven. Alboino heeft echter inmiddels een oogje gekregen op Rosmunda en hij stuurt zijn broer Ulderic naar de Gepiden om over de vrede te onderhandelen en Rosmunda op te eisen. Tijdens een j toernooi wordt Ulderic gedood. De oorlog laait weer op de Gepiden wor den na een bloedig gevecht voor de tweede keer verslagen. Almalchi weet te ontsnappen, maar zijn vrouw Ros munda wordt door Alboino triomf a n- Minister De Pous heeft het Cen traal Planbureau gevraagd een be langrijk beknopter rapport samen te stellen. In het bijzonder zal minister De Pous dit hebben gevraagd onder aandrang van minister Zijlstra. Op het landgoed „Schoonoord" aan de Drlebergseweg ln Zeist heeft de commissaris van de Koningin ln de provincie Utrecht, nir. C. T. E. graaf van Lynden van Sandenburg, gister middag het nieuwe gebouw van het insetltuut voor Veeteeltkundlg onder zoek (I.V.O.) officieel geopend. Advertentie per fles f2.90 enbij zes flessen de zevende gratis! Alléén onze zaak Steenstraat 8 is gesloten van 1722 juni. Uw telefonische orders worden nor maal uitgevoerd. de enige geiser veilig voor Uw kinderen vanaf f 169.50 UW VASTE KEUS:'N FASTO GEISER NED. HERV. KERK D». mr. L. H. v. d. Bilt te Dalen 'Dr) ls benoemd tot predikant-voor- Kger van de afdeling Zeist van de erlandse Protestantenbond. Bedankt voor Wormerveer A. P. «schar te Ballum en Hollum op Ameland. GEREF. KERKEN Beroepen te Hllversum-O J. Brons te «inschoten. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Alblasserdam M. Beek, kand. te Ederveen, die be dankte voor 21 andere beroepen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen de ben. tot predikant ln algemene dienst voor de zending onder Israel ds. J. v. d. Werfhorst. 1 Bejaarde Fokker op luehtvaartsliow Een Fokkervliegtuig, dat 35 Jaar oud is en zich thans in het Zweedse Luchtvaartmuseum in Stockholm be vindt zal deelnemen aan de lucht vaartdag. die 1 juli op de basis Sues- terberg wordt gehouden. Het toestel is ook verleden jaar in Zweden op een luchtvaartshow verschenen, hoe- wel het al sinds vele jaren niet meer in gebruik is. Het zal van Zweden naar Nederland worden gevlogen door een veteraan van de Zweedse luchtmacht. Sven Erik Sjoestedt. Omdat zich geen radio aan baord bevindt zal het vliegtuig uit veilig heidsoverwegingen worden vergezeld door een toestel van een recenter typo VARKENSMARKTEN BLIJVEN GESCHORST De varkensmarkten in het gehele land blijven geschorst. De minister heeft bij beschikking de schorsing namelijk verlengd tot 8 juli. Ook blijft het verboden varkens, kalveren en schapen te vervoeren uit het oostelijke gebied naar het overige deel van ons land. Het vervoersver- bod van varkens uit, naar of binnen een gedeelte van de provincies Overijssel en Gelderland is met in gang van 18 Juni ingetrokken. Binnen kringen van ongeveer vijf kilometer rond bedrijven waar recent mond- en klauwzeer ls geconstateerd zal het vervoer van varkens en her kauwers evenwel tijdelijk zijn ver boden. Deze meer lokale vervoersver- boden worden als gebruikelijk met borden langs de wegen kenbaar ge maakt. laatste trouwen. In de bruidskamer tracht de onwillige bruid haar nieu we echtgenoot te doden. Op het kri tieke moment snelt Amalchi, die zich mmiddels heeft verzekerd van de steun van bevriende stammen, te hulp en samen doden ze Alboino. In de nu volgende oorlog zijn de Gepi den overwinnaars en Rosmunde STEENSTRAAT 8 HERENSTRAAT HAARIEMHERSTR. 204 telijk meegevoerd en moet met aeze 1 wordt koningin. iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'ii'i"1 li iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zoekt U een van f 40.— of f 400 v. d. WATER, Haarlstraat 207 heeft het. De Gero-specialist. Talloze jonge vrouwen hebben daar „bescherming" nodig tegen al te riskante amoureuze avonturen. Er zijn onder de mannen échte „leeuwen" en .achljnleeuwen": ma: - nen. die op seksueel gebied héél wat betékenen, anderen, die doen „alsof". In deze wereld spelen de jeugdige, gescheiden Albertine «Claudia Car- dinale). haar „ervaren" vriendin Marie Laure «Danielle Darrieux» en Cécile (Michèle Morgan) de hoofd rollen. Vooral de eerste leert al spoedig begrijpen, dat het niet alles goud is wat onder de mannen blinkt ener zijds komt zij in intiem contact met de auteur Didier e Jean-Caude Brialy) die meer literaire dan fys.eke kwa liteiten bezit, anderzijds met de arts Challenberg (Lino Ventura), met wie zij veel werkelijk .opwindends" on dergaat. Men zou geneigd zijn dit alles een I persiflage te noemen, ware het niet zo. dat er vele van dergelijke situaties onder de jnogere generatie bestaan, situaties, welke blijkbaar als héél ge woon beschouwd worden, terwijl zij dat toch in feite niet zijn. Er is dan ook in deze film veel zedenbeder vends te zien, zonder „prekerig" te willen zijn. Vooral de op niets uit lopende breed-uitgesponnen ..bed scène" tussen Didier en Albertino moet in dit verband genoemd wor den. Situates, welke in de grond even ongelukkig, navrant als misselijk zijn. En daarin spelen mannen een rol. die geen kaas gegeten hebben, van hetgeen „échte" liefde inhoudt. Enfin: het eind van het liedje is. dat. Albertine van al dat vermoeiende gedoe schoon genoeg krijgt. Parijs de rug toekeert en naar haar eigen man terugkeert. Maar om tot zulk een besluit te komen, heeft zij eerst een enorme dosis bittere levenserva ring moeten opdoen In een film als deze. welke altijd wel genoeg geld in het laatje brengt, wordt men wel met huidige uitwas sen geconfrontreerd. F.r wordt veel van de hak op de Casino Ook in „S.O.S. Pacific" speelt Eddie Constantine de manne tjesputter. maar ditmaal een van het serieuze soort. Zijn entree in het ver haal is overigens allesbehalve vlek keloos: verraden door een louche figuur wordt hij wegens smokkelarij door een rechercheur van de FBI gearresteerd. Arrestant, verrader en „flic" gaan aan bood van een ietwat gammel watervliegtuig, dat het eigendom is van een drankzuchtige piloot die gekweld wordt door her inneringen aan Hiroshima. Verder zijn er nog een navigator, een knappe stewardess (Pier Angeli), een typisch Britse jongejuffrouw, een Duitse ge leerde en een juffertje van niet al te zware zeden (Eva Bartok). Met dit zeer gemêleerde en weinig harmonische gezelschap stijgt het toestel op. Het komt in een storm „West Side Story" Derde week Trianon West Side Story, die merkwaardige, kleurrijke mengeling van ballet en musical, die tot zo'n dramatische film leidt, gaat de derde week in. Men kon niet anders ver wachten van dit stuk werk, dat in foite een geheel nieuwe filmische be levenis is. De platgetreden paden worden zorgvuldig vemeden. De hoofdrollen worden gespeeld door Natalie Wood als Maria. Geor- Beymer als ToaypBHHÜÉBMpi tak gesprongen, waardoor het ver- als Riff en George Chakiris als Bei- haal soms een wat verwarrende in- nardo. Vooral bet spel van het laatst- politiecommissaris en een sensatie- druk maakt. genoemde duo is imponerend journalist, die er een vrij zonderling Maar dat deze film voortreffelijk Meer nog dan het spel zijn de leven op na kan houden bren"1 de geregisseerd is, daarvoor staat de hoogtepunten in deze film het ballet, zaak tot klaarheid, naam Henri Ver leuil borg. Gelijk de zeer oorspronkelijk en manlijk van Dc intrige is aardig, maar niet al namen der actrices en acteurs al uitvoering, en de muziek, die Leonard te moeilijk te doorgronden even voortreffelijk spel garanderen. Bernstein componeerde. I Dc Duitsers hebben geen „triller" terecht, er breekt brand uit aan boord, de piloot loopt een gasvergif tiging op en tenslotte moet men een noodlanding uitvoeren vlak voor de kust van een atol in de Stille Oceaan. Met twee rubberboten bereikt men het eilandje, waar hen de grootste verschrikking wacht. Geen verschrik king in de vorm van prehistorische monsters of kannibalistische stam men, maar een zeer modern èn reëel gevaar. De film die tot dusver al boeiend was. wordt dan wel bijzonder span nend. En die spanning blijft er tot de laatste meter celluloid in. De toe schouwer wordt niet gehinderd door trage scènes, de gebeurtenissen vol gen elkaar vlot op en het spel is overeenkomstig: vlot en natuurlijk. In het bijzonder geldt dat voor de typering van de Britse dame. die heel stijf doet, maar ook heel aardig kan zijn. „S.O.S. Pacific" is «en knappe, zorgvuldig geregisseerde avonturen film met een originele „plot". Nachtclub ,,De Groene Spin Muzikale detective Lido Het is niet pluis in nacht club „De Groene Spin", waar tijdens het ten geore brengen van een trom petsolo door een Zuidamerikaanse beroemdheid enkele avonden achter- Russ Tamblyn een dames in de kleedkamer worden vermoord. Naarstig speuren van een dan op de in dc ware betekenis van het woord willen maken. Zij hebben er een soort „muzikale detactive" van gemaakt, want de speurtocht van de politie en de jounalist wordt keer op keer af gewisseld met de tophits en de dans- nummers, waarvan men in „De Groe ne Spin" kan genieten. Helemaal ge slaagd in de opzet is men niet, om dat de momenten waarop de muziek de spanning moet opvoeren en ver tragen vaak niet juist zijn gekozen. Hier mist men de meesterhand van een Hitchcock, die zonder twijfel ge raffineerder en intrigerender te werk zou zijn gegaan. Laat men het trage begin buiten j beschouwing dan is het toch een film die boven de middelmaat uitkomt. ,,/c/i bin auch nur eine Frau,f MARIA SCHELL in luchtige komedie Luxor— De befaamde Duitse ac trice Maria Schell wilde wel weer eens in de luchtige komedie op het witte doek verschijnen. De bekende regis seur Alfred Weidenmann gaf baar daartoe de kans, toen hij „Ich bin auch nur eine Frau" ging maken. Maria Schell mocht daarin de rol spelen van de „psycho-therapaute" dr. Lilly König, een vrouw, die dan wel alles afweet van zielzieke men sen, maar met de theorie en prak- tyk van de liefde tcch niet zo erg vertrouwd is. Dat blijkt wel als lange, donkere modefotograaf Mar tin Bohlen (Paul Hubschmid) haar levenspad kruist. Hij is een by de vrouwen zeer geliefde charmeur, maar om met dr. Konig in aanra king te komen, doet hij het voorko men alsof hy last heeft van allerlei remmingen in de aanwezigheid van het vrouwelyk geslacht. Natuurlijk geeft dat aanleiding tot allerlei ver wikkelingen, zoals het even logisch is, dat die twee verliefd worden en ten slotte het geluk in eikaars armen vin den. Het gegeven loopt niet over van originaliteit, evenmin als de uitwer king ervan trouwens Weidemann heeft ermee volstaan het verhaaltje vlot en handig in beeld te brengen, daarbij meer steunend op de acteer talenten van zijn hoofdrolvertoikers filmische middelen, dm hem ten dienste stonden. Hy leverde een routineprodukt af. dat als tilm niet zo bijster veel te bieden heeft, maar door de amusante handelingen en soms wel geestige dialogen toch nog goed is voor een uurtje plsizir- rig-3 ontspanning. —•Pogericht 1 maart 1860 Zaterdag 15 juni 1963 Tweede blad no. 30982

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3