Verkoudheid een nieuwe motorolie mei vee! langere levensduur „A.V.R.O.-40 Robert Kennedy boos over beschuldigingen in neger-pamfletten AGENDA gewoon doordraaien „LICHT EN ZWAAIT IN ONDERLINGE WAARDERING Ik wou dat ik iemand wist: een merkwaardig stuk (inclusief het restaurant) ]j(r /yn&t N.T.S. zendt rede van Kennedy uit MET EEN ENKEL WOORD RADIO EN TV VANAVOND LEIDSCH DAGBIA© BATERDAG 15 JUNI 196S Een van de kenmerken van het Engelse volkskarakter is de nei ging tot „understatement", het met opzet gebruiken van voorzich tige omschrijvingen voor het ken schetsen van feiten of toestanden. Het resultaat is vaak verrassend en geestig. Maar niet alle onderwerpen lenen zich voor dat bagatelliseren. Een van de kopstukken van de con servatieve partij, Lord Hailsham, heeft zich dan ook met onverholen woede gekeerd tegen sommigen, die pogen het schandaal rondom de af getreden minister van Defensie, Pro- fumo, voor te stellen als een „per soonlijke aangelegenheid". En terecht, want mag men van hooggeplaatste staatsdienaren in het algemeen reeds verwachten, dat zij ook op moreel gebied hoge maatstaven aanleggen, in dit geval werden alle grenzen overschreden. De aard van de ver houding tussen de ex-minister en mej. Keeler was zonder meer stui tend. Het ging hier immers niet om een hartstochtelijke genegenheid zon der meer. De vrouwelijke partij is namelijk wel kwalitatief maar zeker niet kwantitatief kieskeurig in haar relaties met het andere geslacht. Met enige overdrijving gezegd: de halve .society" kwam bij haar over de vloer en al bediende zij zich bij haar afspraken van een telefoon, haar werkzaamheden doen haar toch tot dat soort vrouwen behoren, waarvoor in het Nederlands enige zeer duide lijke woorden van vier letters ter beschikking staan. Daarbij kwam nog, dat de minister het Lagerhuis d.w.z.: de volksvertegenwoordiging! ronduit heeft staan voorliegen, toen hij nadrukkelijk ontkende, dat het hier om wat anders ging dan een platonische verhouding. En aange zien ook de Russische waarnemend marine-attaché Iwanow tot mej. Keelers cliëntèle behoorde, is de vraag opgeworpen in hoeverre 's lands veiligheid in gevaar is gekomen. De ontkenning van Profumo ter zake van dit hoogst belangrijke punt is door zijn leugen in het Lagerhuis op zijn minst zeer dubieus geworden. Maar, zegt men misschien, wat heeft premier Macmillan met dit alles te maken, nu de minister van het re geringstoneel is verdwenen Kan men niet overgaan tot de orde van de dag? Van tweeën één: de eerste mi nister was niet voldoende op de hoogte en dan kan hij toch wel heel moeilijk in zijn functie gehandhaafd worden óf hij was wél geïnformeerd, maar dan heeft hij deze zaak uiterst nonchalant behandeld en daarmee zijn gezag als politiek leider onder mijnd. De vraag is dus niet of een juffrouw van uiterst losse zeden het Britse kabinet tot aftreden kan dwingen, maar of zij, die bij deze zaak betrokken zyn, zo ernstig zijn tekortgeschoten, dat het gezag van regering en party is geschaad. En die vraag kan moeilijk anders dan bevestigend worden beantwoord. Maandag wordit het voor premier Macmillan een moeilijke dag. Dan zal hij het Lagerhuis volledig moeten inlichten. Gelet op de geladen stemming onder een deel van zijn eigen aanhangers zal hij. verstandig doen af te zien van de tacktiek van „understatement" en beter het boetekleed kunnen aan trekken, dat naar het woord van een Nederlandse staajtsman de politicus niet ontsiert. Een andeir punt van belang is het lot van de heer Profumo, die er tot nu toe wel heel gemakkelijk van is afgekomen: hij is met vakantie gegaan, ver van al de politieke misère, die hij door zijn gedrag heeft veroomoakt. De tweede mannelijke hoofdfiguur in het drama, „dr." Stephen Ward, is, zoals men weet, intussen ingesloten op be schuldiging van het trekken van in komsten uit prostitutie. Pas dezer dagen is gebleken, dat hy zijn titel ten onrechte draagt. Deze „arts" be oefent nameiyk da pseudo-weten- schap van de osteopathologie, een uitvinding van een Amerikaanse kwakzalver, E. Taylor Still, volgens wie alle lichamelyk hjden zyn oor zaak vindt in vergroeiingen van de ruggegraat. Alle ziekten kunnen ge- mizen worden door handoplegging, zo beweerde hy. Ward heeft aan een opleidingsschool in Amerika zyn ti tel van „doctor in de osteopatholo gie" verworven, zodat het op een ernstig misverstand berust als men hem als dokter, laat staan als doctor in de medicynen zou beschouwen. Aan begaafdheid schynt het hem niet te ontbreken, want zyn portretten van bekende persoonlykheden uit de Londense „upper ten" met inbe grip van het koninklijk huis ge nieten een goede reputatie. Maar zijn gaven heeft hy op zeer dubieuze wyze gebruikt, aangenomen dat de beschuldiging van souteneurschap voldoende steek houdt. Dit kwalijke milieu, dat dus contacten had met 's lands politieke leiders, is thans de schuld aan een ernstige crisis. Maar, zo vraagt deze of gene kritische le zer, moet hieruit nu noodzakeiyk tot een nederlaag voor de conservatieven by de verkiezingen van volgend Jaar geconcludeerd worden? Men veran dert toch niet van politieke inzich ten omdat er in de party van zyn of haar voorkeur een paar lieden zyn, die niet deugen? Inderdaad, wie er vaste beginselen op na houdt, zal daarin zeker geen reden tot veran dering vinden. Maar de uitslag van een verkiezing ligt niet in hoofdzaak in handen van de vaste aanhang der Straks, als er een tweede zender is, is er alle reden om vaker speciale jeugdavonden op de televisie te organiseren. Hoe zeer het initiatief van de AVRO ook te prijzen valt, nu was het misschien toch nog te vroeg om al een hele avond op te hangen aan de jeugd. Althans in theorie te vroeg, want in de praktijk bleek het verschil met de volwassen programma's niet erg groot. Ik miste iets, en wat ik miste was geloof ik opstandigheid, uitdagendheid, scherpte, allerlei eigenschappen die de jeugd nog heet te bezitten en die de volwassenen (vaak) zijn ontvallen, door vermoeidheid of inzicht in de betrekkelijkheid van alle dingen. (Van onze H'sumse corespondent) directeur van de A.V.R.O. aanleiding Wat we wel te horen kregen was veel muziek, en byv. weinig litera tuur. „Liedjes van verlangen" bleek een aaneenschakeling van wel aar dige, meestal niet zo heel veel zeg gende. soms wat doorslaande liedjes, die verdiensteiyk ten gehore werden gebracht. „Hulp in honderdjes", een docu mentaire over de goede impulsen van de hedendaagse jeugd (ruwe bolster, blanke pit) bracht af en toe ook wat muziek te berde. Het programma werd besloten met „Meer dan mu ziek", voorlopig laatste uitzending, deze keer gewijd aan de mormonen. Met een verwijzing naar het ball room-dancing. waarmee het pro gramma buiten verantwoordeiykheid derende opmerking over het „Harte- wens concert". Henri Arends diri geerde het N.H. Philharmonisch Or kest, en als solisten kregen we een bonte mengeling van „lichte" en „zware" musici te zien: Anneke, Aafje. Rita en Willeke by de dames en Herman, Rob, Hans en Pirn by de heren. De liquiditeitsmoeiiykheden, waar mee het restaurant op de „A.V.R.O.- 40" te kampen had, zyn opgelost: de A.VJt.O. heeft de helpende hand ge reikt. Dit deelde de adjunct-directeur van de A.V.R.O., de heer Bongenaar, gistermiddag mee op een persconfe- ferentie. De A.V.R.O. heeft, aldus de woordvoerder van deze omroepver eniging, volledige overeenstemming bereikt met de N.V. Expo-Publico, die de acquisitie voor de „A.V.R.O.-40" verzorgde en met de exploitant een aandeelhouder van deze organisatie van het restaurant. De A.V.R.O. zei nadrukkeiyk er voor te zullen zor gen, dat aan alle verplichtingen, ook ten aanzien van het ontslagen per soneel en de leveranciers, zal worden voldaan. De A.VR.O. heeft, aldus de heer Bongenaar. van meet af aan de bedoeling gehad de A.V.R.O.-40 een plaats te laten zyn, waar men zich gezellig kan verpozen en waar amu sement zou zyn in de vorm van de diverse programma's. De heer Bonge naar was van mening, dat deze pro gramma's, al zyn het dan niet alle maal „toppers", er best mochten zyn. „Wy hebben tevens van meet. af aan gezegd tevreden te zijn met een be zoekersaantal van 100.000. We zyn nu aan de 35.000 toe en hebben geen en kele reden de A.V.R.O.-40 een onty- dlg einde te laten nemen", zo ver klaarde de heer Bongenaar. De A.V.R.O.-40 biyft inclusief restau tot de financiële moeilykheden van het restaurant. De heer Van der Kaa, propagandaohef van de A.V.R.O.. deelde mee. dat de gehele A.V.R.O.-40 in nauw overleg tussen beide partyen de A.VR.O. en de acquisitie-orga nisatie was opgezet en dat de plan nen gezameniyk waren uitgewerkt. Desgevraagd deelde de heer Bonge naar mee. dat de geste van de A.V.R.O. „de helpende hand te rei ken" de N.V. Expo-Publico niet ge ruime tüd een financieel blok aan het zal zyn. De lichte musici spraken na hun rant in zijn oorspronkelyke opzet de optreden hun waardering uit over de zware musici, en de zware musici be kenden vrijmoedig de lichte muze te minnen. Er heerste dus een „fil"- harmonische sfeer, die nog geaccen tueerd werd door het jeugdige, enthousiaste, op de vloer zittende pu bliek. dat samen met de solisten een pleidooi hield voor meer van zulke van de AVRO besloot en waarbij heel hartewens-concerten. De afwisseling wat muziek te pas kwam, moge deze van populaire en klassieke muziek opsommin? van de muzikale over- bleek wonderwel geslaagd en ik kan vloed vol1—'-5J1 1 - - - l voltooid worden met een waar- Advertentie OllfVfRVERSEH '•i lm «tand: me daarom indenken dat een om roepvereniging aan de hand van ver zoeken van jeugdige kijkers geregeld zulke hartewens-concerten op de televisie zal gaan organiseren. Tenslotte past een woord van waar dering voor de televisie-ballade „Ik wou dat ik iemand wist van hele maand doordraaien. Ook het programma blijft ongewijzigd. Het feit. dat. de N.V. Expo-Publico hogere verwachtingen had van het aantal bezoekers was volgens de adjunct- In een extra N.T.S.-programma wordt vanavond om tien voor elf de volledige toespraak uitgezonden, die president Kennedy maandag in de „American University" in Wash ington over de buitenlandse politiek van de V.S. heeft gehouden en waar Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Dick Seip jr. en drie woorden van i bi hij aankondigde, zich persoonlijk afkeuring omdat deze ballade, alles I te willen inspannen voor een gigan- byeen. toch niet geslaagd was. Het was een ietwat merkwaardig stuk, wat uiteraard geen bezwaar is, maar het merkwaardige school byv. in de onaffe spelletjes, die door een aantal jongelingen gespeeld werden, spel letjes zoals mijn generatie deze een jaar of tien geleden voor zover ik weet nooit speelde en die mij daarom wat te literair aandeden. Maar mis schien vergis ik my. Tegenover een vrij grote dosis „moedwil en misver stand" stonden echter enkele flarden van zuiverheid die de vier eindexa- mina.ndi van de Arnhemse toneel school meer kans gaven van hun ta lent blijk te geven dan de leerlingen van de Amsterdamse toneelschool dit jaar van Van Hemert kregen. Nico Scheepmaker. tische poging van de V.S. om veran dering te bewerkstelligen in de ge spannen sfeer tussen Oost en West. De uitzending duurt 25 minuten. Mis pauskeuze op Iv De plechtige H. Mis voor een goede Pauskeuze, die woensdag in Rome wordt opgedragen ter opening van het Conclaaf, zal men ook in Neder land op het televisiescherm kunnen volgen. Het R.K.K. zal nameiyk de uitzen ding van de Eurovisie overnemen. De plechtigheid begint 's morgens om half tien en eindigt omstreeks elf uur. Het commentaar bij deze uitzen ding wordt verzorgd door drs. M. van Buur en pr. Verscheidene honderden negers I begonnen gistermiddag met een pro testmars in Washington, die was ge organiseerd tegen de rassenscheiding. Er namen ook blanken aan de beto ging deel. Reeds lang voor de aan vang van de betoging was een groot i aantal politie-agenten samengetrok ken rond het Witte Huis en langs de weg die de demonstranten zouden volgen. Na een gebed van de Methodisti sche voorganger ds. Williams bega ven de demonstranten zich naar het Witte Huis. Er werden spandoeken meegedragen waarop werd gevraagd om geljjke arbeidsvoorwaarden, toe lating tot de scholen en vrijheid binnen de democratie. De protest mars, die twee uur duurde, verliep ordelijk. De minister van Justitie, Robert Kennedy, zei later tot de menigte demonstranten, die inmiddels was uitgegroeid tot omstreeks 4.000, dat partyen, maar in die van de zwe vende middenstof. En nu is het maar de vraag, hoe die kiezers, die géén vaste keuze hebben, zullen reageren. Het is dus onjuist te zeggen, dat de conservatieven by voorbaat voor een verloren zaak staan en dat een over winning van Labour zeker is. Dat hangt echter wel in sterke mate af van de wijze, waarop gepoogd wordt de schade te herstellen. in zyn ministerie geen rassendiscri minatie wordt toegepast by de aan stelling van ambtenaren. Duideiyk ontstemd over vlugschriften, die docr de betogers waren uitgedeeld en waarin hij hiervan werd beschuldigd, j was hy uit zijn bureau gekomen om I de betogers te woord te staan. Boos vroeg hy de menigte: „Waarom doet U deze beschuldiging?" zyn gesprek met de betogers verliep echter verder vriendelijk. Robert Kennedy ver klaarde, dat er veel vooruitgang is geboekt in de strijd tegen de ras senscheiding sedert zyn broer presi dent is geworden. Op het ogenblik, dat de protest mars zich in beweging zette, demon streerden verscheidene leden van de nazistische party in Amerika onder aanvoering van hun leider Lincoln Rockwell, zy waren omringd door politie-agenten en voerden leuzen met zich als: „blanken vecht" en segegratie voor vrede". BINNENLAND. Totaal hebben 2.496 dienstplich tige bouwvakarbeiders gebruik gemaakt van de gelegenheid vervroegd de mili taire dienst te verlaten om aan de bouw van woningen te gaan werken. Hiervan behoorden 2.204 Jonge mannen tot de landmacht - 292 tot de lucht macht. Voorts werd aan 61 dienst plichtigen, die in de maanden april en juni voor eerste oefening waren opgeroepen tot het najaar van 1963 uitstel verleend. In een gistermiddag gehouden byzondere raadsvergadering in Nij megen is het doek gevallen over de zogeheten fraude van het gemeente bestuur van Nijmegen bij het declare ren van oorlogsschade. De officier van Justitie in Den Haag heeft het col lege van B en W. van Nijmegen mee gedeeld. dat er geen strafvervolging wordt Ingesteld en dat de zaak is ge seponeerd. De staking by de bandweverfj en vlechterlj Scholten en Van Heek in Enschede is geëindigd. De ruim 40 stakers hebben het werk hervat in afwachting van de resultaten van besprekingen, die de vakoeweging en enige leden van de ondernemersraad zullen hebben met de directie van het bedrijf. De rechtbank in Assen heeft gis teren een 22-Jarige vissersknecht uit Vollenhove veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie Jaar, waarvan 127 dagen voorwaardelijk. Verdachte, die sinds 19 oktober van het vorig Jaar in voorarrest zit, heeft in een fietsen stalling in Meppel geprobeerd een Jcnge vrouw aan te randen. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie, mr. C, J. van Oldenbeek. een gevangenisstraf van twee Jaar met aftrek. In Steenwijk is het 5-Jarige dochtertje van de familie Polesz in Steenwijk bij het plotseling oversteken van de rijweg door een passerende vrachtauto gegrepen. Het kind, dat zeer ernstig gewond werd. is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis over leden. De Surinaamse minister-presi dent, de heer J. A. Pengel. die gis teren door Koningin Juliana werd ontvangen, vertrekt dinsdag als leider van een Surinaamse missie naar Bonn, waar hij over enige Surinaamse aan gelegenheden zal spreken met de westdultse minister van Economische Zaken, prof. Erhard. Het overleg zal zich ook uitstrekken tot andere West- duitje autoriteiten, doch op het ogen blik staat nog niet vast, wie dit pre cies zullen .zijn. Na zyn bezoek aan Duitsland zal de Surinaamse premier rechtstreeks naar Amerika reizen voor overleg met de Surinaamse vertegenwoordiger in de vertegenwoordiging van het konlnkryk in de Verenigde Staten. BUITENLAND. hausen zijn gisteren vier personen in htm auto verpletterd door een zware vrachtwagen, die na een botsing met een derde wagen omsloeg. De vijfde in zittende, een vrouw, werd levensge vaarlijk gewond. De Franse minister voor de strijdkrachten, Pierre Messmer. heeft gisteren ter ere van Prins Bernhard en enige andere hoge gasten een lunch gegeven. Koningin Elizabeth van Enge land heeft tijdens een receptie van het Engelse persbureau Reuter twee telexmachines cadeau gekregen. De machines zullen in Buckingham palace worden geplaatst, waardoor de ko- ninkiyke familie en de hofhouding rechtstreeks kennis kunnen nemen van het nieuws, dat door het persbu reau wordt uitgezonden. Een woordvoerder van het Alge rijnse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de Alge rijnse regering stappen zal doen om te komen tot sluiting van het Portu gese consulaat in Algiers. Volgens de woordvoerder wordt de maatregel ge troffen in verband met de besluiten die onlangs zijn genomen op de Afri kaanse topconferentie in Addis Abeba. ZATERDAG Foyer Stadsgehoorzaal: Buitengewoon concert „De stem des volks", 8 u nm. Schouwburg: Holland Festival: To neelgroep Centrum speelt ..Nathan de wyze", 8.15 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Ryksmuseum voor Volkenkunde: „Zuidzee-aardewerk". films over het maken van aardewerk bij Zuidzee volken. ingeleid door dr. S. Kooljman, 3 uur nm. MAANDAG Louise de Coligny-h.b.s.: Einduitvoe ring Leidse Muziekschool, 7.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. DINSDAG Garenmarkt. K de Hoge Veluwe, Stadhuis (wachtkamér. trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7-8 uur nm. WOENSDAG Kantine matrassenfabrlek, Hansen straat: Vergadering (en rondleiding) „De Natuurvriend 8 uur nm. Pieterskerk: Holland Festival: Gem. Toonkunstkoor m.m.v. leden Concert gebouworkest zingt „Hohe Messe". 7.45 uur nm. Rapenburg 39: Jaarvergadering Ver. tot bevordering van de bouw van werkmanswoningen, 5 uur nm. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde naar Leidse Duinwater My. te Katwyk, 7.15 uur. DONDERDAG Stationsplein: Excursie NCRV naar Japanse tuin Cllngendaal en Amerik. Prot. Kerk, 6.45 uur nm. Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert: Com missie esthetische vorming schooljeugd te geven door het Kunstmaandorkest 3 uur nm. VRIJDAG Wassenaar: Shalom-Dulnrellweg Bijeenkomst ARJOS, 8 uur nm. Wassenaar Verenigingsgebouw BIOSCOPEN Studio: „Pas op voor boudoir-leeuwen" 18 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Ich bin auch nur eine Frau" 14 jaar Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Nachtclub „De groene spin", 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „SOS Pacific", 14 Jaar. Dag. 2,30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.3(. 7 en 9.15 u. Donderdagcyclus „Lok vogels der nacht". 18 jaar, Rex: „Het zwaard van de veroveraar", 14 Jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Stop over Tokio". Trianon: „West Side Story", 14 Jaar. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 u. „Astra theater", Wassenaar. Vrydag f uur. zaterdag 7 en 9.15 uur. „Door braak", 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 u, dinsdag 8 uur. „Voetstappen zonder spoor". Woensdag en donderdag 8 u. „Liefdes-avontuur in Rome". Zondag en woensdagmiddag half drie „Uit de brand ben Je", elke leeftijd. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Werken van Jan Beutener (tot 7 Juli). Dag 10-4 uur; zond Lakenhal: Tentoonstelling van In zendingen Talens-prys 1962-'63. Werk dagen 10-5 uur; zond. 1-5 uur (t/m 16 Juni). Legermuseum (Pesthuislaan) Met uitzondering van zaterdag ved 10-4 u (zondag 1-4 uur) Ryksmuseum vour Volkenkunde. Tentoonstelling werk van Hokusat fterkd 105 tur Zondags l5 uur (Tot 1 lull) Ryksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur, Ryksmuseum voor Volkenkunde: „Op trek". Werkdagen van 10-5 uur, zon- en feestdagen 1-5 uur (t/m 6 ok tober) Ryksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Op trek" (van noma den trekken en kamperen"). Werkda gen 10-5 uur; 's zondags 1-5 uur (tot 6 oktober). Ryksmuseum Geologie en Mlnerulo gle, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie vaD Nederland Op werkdagen vaD 10-12 eD 2-4 uur Zon- en feest dagen 1-5 uur. Ryksmuseum van Oudheden Dage tyks 10-6 uur: eona 1-5 uur Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen Dag 10-4 uur: zond 1-4 uur WEEKEINDEDIENST TANDARTSEN Voor nabloeding of ongeval te allen tyde directe hulpverlening. Voor alle overige hulp: Zaterdag half zes. Zon dag één uur en half zes. Tandarts Ch. A. M. Kengen, Plantsoen 59. Geopend voor spoedeisende gevallon: apotheek Reyst, Steenstraat 35, telef. 20316. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. In het televisieprogramma van de N.C.R.V. is een nieuwe aflevering van de reeks Fedder-mysteries, ge schreven door Jan de Koek, opgeno men. De plaats van handeling is het kasteel De Nederhorst in Nederhorst den Berg. De rol van inspecteur Fedder wordt vertolkt door Robert Sobels, by gestaan door Frans Koks hoorn als brigadier Smit. De regie heeft Peter Holland. (8.30 uur). Pi Scheffer ontvangt in „Muziek voor U" de Engelse zangeres Cleo Lalne (10.05) uur). Omdat Paul Sacher ziek geworden is, zal de componist Frank Martin zelf zyn opera „Monsieur Pourceaug- nac" dirigeren. Het werk, dat de opening vormt van het „Holland Festival 1963" wordt door de KRO- radio om 8.15 uur uitgezonden. De tekst van „Monsieur Pourceaugnac" is van Molière. De uitvoering is in handen van de Nederlandse Opera m.m.v. het Utrechts Stedeiyk Orkest. Het elfde korte hoorspel dat Dick Dreux voor de V.A.R.A. schreef is getiteld: „De geniale zet". Jan C. Hubert heeft de regie. Coen Serré presenteert het door Harry Gaaren- stroom samengestelde „Disco-festi val". Om 11.40 uur concerteert het Berlijns Filharmonisch Orkest o.l.v. Herbert von Karajan. VOOR ZONDAG 16 JUNI Hilversum I 402 m NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzlcht 8.15 Koorzang met blazersensemble Geestelijke liederen, 8.30 Morgenwyding 9.15 Orgelspel: gew. muz. KRO: 9.30 Nws., 9.45 Klavecimbel-recital. 9.55 In leiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Planorecital: mod. muz.. 12.05 Klein beraad: vragenbeantwoordlng. 12,15 Lichte orkestmuziek en zangsolisten, 12.50 Buitenlands commentaar, 13.00 Nieuws en med., 13.10 Bel-Cantopro- gramma met toelichting. 13.45 Plano duo: moderne muziek. 14.00 Omroep orkest en solist: moderne muziek. 15.00 Lichte muz., sportreportages. com mentaren en uitslagen. Tydens dit pro gramma: De hand aan de ploeg. lez. 16.30 Vespers IKOR: 17.00 Blijft zitten waar je zit. radio-drlve-ln voor Jonge mensen, 17.15 Zingt het voorbedachte lied. 17.45 Mensen, lezing. IKOR: 18.00 Het Geladen Schip, kritieken. 18.30 De kerk aan het werk. actualiteiten van het kerkeiyk erf. 18 40 Klnderbeschermlngswerk, klank beeld. NCRV- 19.00 Nieuws uit de ker ken, 19.05 Vocaal ensemble en orgel: gew. muziek, 19.30 Gesprekken over de Heldelberger, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Een avond ln Spanje, licht pro gramma, 21.30 Planorecital, mod. muz. 21.50 Lichte orkestmuziek, 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Lichte Franse muziek. 23.20 Spiegel van de heden daagse muziek. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m VARA: 8.00 Nieuws, postduivenbe- rlchten en socialistisch strydlled. 8.18 Weer of geen weer, gev. programma 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO 10.00 Zondagshalfuur voor de kinderen IKOR: 10 30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Flitsen: nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Carillonbespeling. 12.05 Muziek voor allen am.muz., (plm. 12.30 moge lijke afgelastingen van wedstrijden), 13.00 Nieuws en eventueel postduiven- berichten, 13.07 De toestand in de we reld. lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuzlek, 13.20 Klankjuwe len. 13.50 Boekbespreking, 14.00 Zo maarlicht muziekprogramma. 14.30 Voordracht. 14.40 Radio-Filhar monisch orkest en solist: Mod. werken, 15.30 AVRO-40, feestflltsen. 15.45 Voor de Jeugd, 16.00 Jazzmuziek met zang- soliste. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars. 17.15 Stad en land, gesprek. VARA: 17.30 Voor de jeugd, 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VARA: 18.30 Salonorkest en zang- solist. 19.00 BIJ nader Inzien. Journa- llstenforum. 19 35 Een boeketje roman tiek: liedjes. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkestmuziek en zangsollsten. 20.45 Kolderkeuken, licht programma, 21.15 Gev. gr.muz., 22.00 Cello en piano: klassieke en moderne muziek. 22 30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en mededelingen, 23.00 Jazztrio. 23.30 Lichte orkestmuziek. 23.55-24.00 Nws. RADIO BLOEMENDAAL 9.30 uur ds. G. Toornvliet van Bloe- mendaal en 1 uur ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belangstellen den gehouden op zondag 9 Juni jl. 3.15 uur Klnderdlenst en 4 uur ds. P. N. Kruyswijk van Bloemendaal. televisieprogramma NTS: 17.15-18.00 Koningin Elisabeth wedstrijd voor viool 1963, 18.00-18.15 Pauze CONVENT VAN KERKEN: 18.15-19.15 Gereformeerde kerkdienst. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. VARA: 20.30 Zomer, muzikale fantasie. 21.00 De wereld van vandaag. 21.10 Achter het nieuws. 21.25 Piano recital: klass. muz.. 21.45 Gabe. een legende. TV-film. NTS: 22.35-22.40 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m 12.10 Kritieken. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nws.. 13.10 Vragenbeantwoordlng over het platteland. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 Klassieke orkestmuziek, 16.15 Filmkroniek. 16.45 Gev. muziek, 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht, 18.00 Nieuws en Journaal, 18 45 Lichte orkestmuziek. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Gods dienstig programma, 20.25 Llefdadig- heidsoproep, 20.30 Hoorspel, 21.30 Gi taarspel: klassieke muziek, 22.00 Nws. 22.10 Hoorspel. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nieuws, 23.02-23.45 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Reportage motorraces. Daarna: verzoekprogramma. 13.31 Am.muziek, 14.00 Gev. muziek. 14.30 Lichte muziek. 15.00 Reportage motorraces, 15.10 Film kroniek. 15.55 Reportage motorraces. 16.10 De top twenty en de beste nieu we grammofoonplaten. 17.00 Reisrepor tage, 18.00 Zang. 18.31 Gev. progr., 19.30 Nieuws. 19.35 Ouderwetse dans muziek. 20.31 Godsdienstige samen zang. 21.00 Populaire muziek, 22.00 Lichte orkestmuziek en zang, 23.00 Zuldamerlkaanse muziek. 23.30 Lichte muziek. 23.50 Avondgebeden en gew. muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutsche Rundfunk 309 m 12.00 Ammuz., 13.00 Nws., 13.10 Am. muz. 14.30 Volksmuziek. 15.00 Am.muz. en volksmuziek, 16.30 Dansmuziek. 18.15 Klassieke muziek, 19.00 Nieuws.. 21.45 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 24.00 Nieuws, 0.15 Jazzmuziek. 1.00 Weer bericht en gev. muziek (Om 2.00, 3.00 en 4.00 Nieuws en weerbericht). Frankryk 3. 280 en 235 m 12.00 Nieuws, 12.10 Klass. en mod. muziek. 15.50 La tulipe noire, operette, 17.45 Gr.muz., 18.00 Klassieke en muziek, 22.30 Gev. muz, 23.00 C muziek, 23.52-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Fanfaremv 12.30 Weerbericht. 12.35 Am.muz. Programma-overzicht. 13.00 Nleuv weerbericht, 13.15 Voor de sold 14.00 Nieuws, 14.03 Opera en Bel to-concert. 15.30 Gev .progr., 18.00 18.03 Planorecital. 18.30 Godsdien uitzending, 19.00 Nws.. 19.30 L muziek, 20.00 Am.progr., 22.00 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nws., Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws 484 in.: 12.18 Chansons, 13.00 Nieuws, Gevarieerde muziek. 19.30 Nws, Cabaretprogramma, 22.55 Nieuws, Jazzmuziek, 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 17 JUNI Hilversum I 402 m NCRV: 7.00 Nws.. 7.10 Dagope 7.20 Klass. gr.muz., 7.35 Sportults: van zaterdag, 7.45 Radiokrant, Nieuws. 8.15 Gew. muz.. 8.30 L grammofoonmuzlek, 9.00 Voor de kén, 9.35 Waterstanden, 9.40 Voc hulsvrouw. 10.10 Kr. muz.. 10.20 1 logische etherleergang, 11.05 Plane cital: mod. muziek, 11.35 Org< met ritmische begeleiding, 12.05 L gr muz., 12.25 Voor boer en tul 12.30 Med. t.b.v. land- en tuint 12.33 Grammofoonmuzlek of act teiten, 12.40 Triptiek: voor vaca gangers. 13.00 Nieuws. 13.15 Lich strumentaal ensemble, 13.45 L muziek uit Griekenland, 14.05 Sci radio. 14.35 Mod. orkestwerken. Klassieke kamermuziek. 15.35 V ensemble: Geestelijke liederen, Bybeloverdenklng, 16.30 Viool piano: klass. muziek, 17.00 Vooi kleuters, 17.15 Voor de Jeugd, Koorzang, 17.40 Beursberichten. Gitaarmuziek, 17.50 Regeringsul' ding: Het onderwijs In Surinam 1962, door drs. G. K. Lub. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert: sleke en mod. werken. 18.30 Met en plaat voor u paraat, 19.00 Ni en weerbericht. 19.10 Grammofoon voor de teenagers. 19.30 Radiol 19.50 Militair orkest, 20.20 De sc pad Maurocordatos, hoorspel. Klassieke gr.muz., 21.30 Promei orkest en solist: amusementsmi 22.00 Parlementair commentaar, Pianorecital: moderne muziek. Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Av overdenking, 22.55 Boekbespre 23.05 Klassieke pianomuziek, met mentaar, 23.45 Orgelspel, 23.55- Nieuws. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren: De Bruyne, tel. 26866. Gaasbeek tel. 20266, Brand, tel. 26946. Wljdlcks. tel. 30177. Van Glabbeek. tel. 22956. Te Oegstgeest dokter Held, telefoon 52255. By geen gehoor van on hnlsart» ol specialist (of diens waarnemers), Del op dokterstelefoon 22222. Hilversum II 298 m AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Ochtend; 7.20 Lichte gr.muz.. 8.00 Nws.. Carillonbespeling, 8.20 Lichte gran foonmuzlek, 9.00 De groenteman, Klass. gr.muz.. 9.40 Morgenw. Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de 1 ters, 11.00 Voor de vrouw, 12.00 ensemble en zangsoliste, 12.30 R delingen t.b.v. land- en tuint 12.33 Voor ons platteland, 12.40 L muziek en zangsolisten, 13.00 Ni< 13.15 Mededellngan. eventueel ac of gr .muz., 13.25 Beursberichten, Lichte orkestmuziek. 14.00 Plane tal: moderne muziek, 14.30 Ik Inner mij nog heel goed. lezing, Muziek ls troef: muziekrevue. Radio Matinee: Ruddlgore. opei 17 15 Voor de padvinders, 17.30 D land Jazzband, 17.50 Voor burge 01 AVRO18.00 Nieuws, 18.25 AVRI feestflltsen. 18.50 Openbaar Kunst! 19.00 Klarinet en plano: moderne 19.30 Amateursprogramma, 20.00 20.05 Orkest, gem. koor en sol.: meuten uit musicals en open 21.00 Planoduo: klass. en mod. 21.35 Iwan Matwelewitsch en de kodil. hoorspel. 22.30 Nieuws. Actualiteiten. 23.00 Lichte orkest 23.20 Klassieke grammofoonmuz., tot 2400 Nieuws. grammofoonplatfnprogram DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 18 tot 20 u I: Franz Liszt. Faust Symph Faust. Gretchen. Mephtstofeles. O: van de Société des Concerts du ■"vatoire, Parijs o.l.v. Ataulfo Ai ta. il. Hector Berlioz. Symphonle tastlque op. 14 („Episode de ls d'un artiste"). Rêverles. Passions, bal. Scène aux champs. Marche supplice. Songe d'une nult du Sal Philharmonisch Orkest van Be o.l.v. Igor Markevitch. televisieprogramma nts: 19.30 De wasserij, fito 19.45 Openbaar Kunstbezit, 20.00 j naai en weeroverzlcht, 20.20 Zenj (Olltleke partyen: V.V.D. 20.30-: J\e Margerite (De Margriet), k film. 20.50 Ladri dl Blclclette (1 sendleven). speelfilm, 22.20-! Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'! Engeland BBC Home Service 33C 12 00 Klass. en mod. orkestmu 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws, Gev. muziek met commentaar. Schoolradio, 15.00 Hoorspel. 16.30 gramma voor oudere luisteraars, Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht, Nieuws. 18.15 In the South-East, Zang. 19.30 Lichte orkestmuziek. Hoorspel. 21.45 Spaanse gltaarmu 22.00 Nieuws en berichten. 22.30 LI operaklanken. 22.59 Weerbericht Nieuws. 23.02 Voordracht, 23.15-. Grammofoonmuzlek. Engeland. BBC Light Programm 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muz,. 12.31 muz., 13.30 Nieuws. 13.35 Ultsli cricket. 13.45 Voor de kinderen, Voor de vrouw, 15.00 Dansmuz., 1 Muziek bij het werk. 16.15 Dagt 16.31 Sportuitslagen. 16.35 Gr mu voor de Jeugd. 17.00 Gev. muziek, I Gev progr., 18.33 Sportoverzlcht, 1 Hoorspel, 19 00 Nieuws en Jouri 19.25 Sport, 19.31 Gev. progr.. Hoorspel, 20.30 Nieuws en actuallte 20 40 Pianospel. 21.00 Hoorspel, Lichte muziek. 22.31 Sportnieuws. Jazzmuziek, 23.5524.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 30 12.30 Kamermuziek, 13.00 Nle 13.25 Am.muz., 14.15 Am.muz., 1 Volksmuziek, 17.30 Klass.muz., 1 Klass. muz.. 19.00 Nws.. 19.10 muziek. 20.50 Klassieke muz., Z Klassieke muziek, 24.00 Nieuws, Operettemuziek, 1.00 Weerbericht gev. muz., (Om 2.00, 3.00 en 4.00 1 en weerbericht). Frankryk 3, 280 en 235 m 12 00 Nws., 12.10 Mod. muz., 1' Orgelmuziek, 15.00 Kamermuziek. 1[ Nieuwe grammofoonplaten. 16.30 v ken van Franse componisten, Ij Kamermuziek, 19.00 Nieuws, 19.20 muziek, 20.00 Klassieke muziek, 2 Kamermuziek. 23.23 Grammofoonni 23.53-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 324 in.: 12.00 Nieuws, 12.03 Lichte mui 12.30 Weerbericht, 12.35 Landbouw» nlek, 12.42 Lichte muziek, 12.50 Blej berichten. 13.00 Nws., 13.15 Kamerfl 14.00 Nieuws, 14.03 Gev. muziek, Lichte orkestmuziek, 15.15 Pianor tal, 15.25 Lichte muziek. 16.00 N' 16.03 Beursberichten, 16.09 Voor zieken. 17.00 Nieuws, 17.15 Zangred met pianobegeleiding, 17.45 Franse^ 18.00 Nieuws. 18.03 Protestantse go dienstige uitzending. 18.18 PW" sportberichten, 18.20 Voor de solda« 18.50 Lichte muziek, 19.00 Nieu 19.40 In en om de opera, 20.00 20.30 Voor de teenagers. 21.00 o» Time. 22.00 Nieuws, 22.15 Volksdaw en -zangen, 22.35 De zeven kulHr. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermus 23.55 Nieuws, 24.00-0.45 Voor de lieden. 484 m-: .aU 12.30 Gevarieerd programma en acu llteiten, 14.03 Operettemuziek. Kamermuziek, 17.00 Nieuws, 17.18» van Belgische componisten. 18.o0 v muz, 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel, Wereldnieuws, 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2