ZC komt gelukkig aan zege op Dolfijn 2-3 avis Cup Regen en felle kon in de Zwitserse ronde Suzuki weer vooraan in TT op eiland Man Potterie Ravelli ek] herstel van leutelstad 1 Europese top-atleten Ook Mulligan naar Hilversum Wagenaar jr. won tweemaal Vicus Oriëntis voor vuurproef JORDZEEKOTTER antiekantoor H. Beek en Zn. Jongste bediende Administratieve kracht Typiste beschaafde meisjes COOP. VOORUIT U.A. eerste bediende flinke winkeljuffrouw (OOP. VOORUIT U.A. Simca Ariane '63 Mnl. of vrl. hulp voor de keuken MEUBEL-INRUIL-ACTIE BEDRIJFSPAND OEGSTGEEST monteurs hulpmonteurs doorsmeerders magazijnadministrateur mannelijk en vrouwelijk personeel vrouwelijk dienstpersoneel N.V. Sajetfabrieken P. (los en Leembruggen CHAUFFEUR Fa. Gebr. v. d. Meer LEIDSCH DAGBLAD VROUWELIJKE HULP LEIDSCB DAGBLAD ZATERDAG 15 JUNI 1963 Waterpolocompetitic ütUi spreekwoord, dat gaat liet oog van de meester en tarden, heeft gisteravond Amsterdamse Jan van bad weer eens opgang Want wat de Leidsche iclub, zonder het gebieden- van drs. v. d. Reijden, Dolfijn van brouwde behalve goed waterpolo! pdenaars mochten met hun ge meer dan tevreden zijn. mtelstad herstelde zich in iijl" gedeeltelijk: tegen het mse HVGB werd het 2-2. iet nu lag aan het feit dat LZC ivond Hans Slooter miste, dat d. Reyden eveneens afwezig If dat de Leidenaars met het in „Dolfijn pakken we even..." gse water van het Amsterdam- van Gaalenbad indoken, zal wel de vraag blijven. Zeker is geval, dat LZC meer tegen- van Dolfijn ondervond dan lad gedacht. En als scheids- r-goochelaar Mauritz in de der- iode het schot van Bergers, dat handen van Jan Heck, van de Hl terugkwam, op juiste wijze wedstrijden voor de kwart- Europese zone van de Davis ijn in volle gang. ot-Brittannië nam gisteren een roorsprong tegen Rusland in lurne door het dubbelspel te n. Sangster en Knight wonnen r sets (de laatste was 1513) ejus en Likhachev. Na de en- len was de stand 11. 1-Afrika staat al met één been halve eindstrijd, want in Ko gen wonnen Drysdale en For- •nder de minste moeite in drie i ïun enkelspel op de eerste dag. den won in Stockholm tegen e -Slavië. Ulf Schmidt versloeg i Pilic in vier sets. Het tweede ipel tussen Lundquist en Java- moest wegens invallende duis- i. worden gestaakt. De Zweed i met 60, 57, 62, 54. nje en Frankrijk sloten de eer- tg met 1—1 af. Santana won in ets van Barclay en Darmon dat al even overtuigend tegen ir. Teheran zegevierde de Verenig- - aten al op de tweede dag over wakke Iran. dat het dubbelspel te vlotte sets verloor. Voor de wamen Dell en Scott uit, de Ie keus dus. TENNIS Nederlandse ver tegen woordi- 1 in het internationale tennis- ioenschap van Kent, dat in enhem wordt gehouden, heeft liet ver gebracht. De nationale üoene Eve de Jong Duldig ver- f in de tweede ronde met 06. van de Australische Jan Lehane, li de halve finales haar landge- Lesley Turner met 6—2 7—5 zou hakelen. Willem Maris verloor e eerste ronde van het heren - Ispel met 79 16 van de Zuid- laan Terry Ryan. had gehonoreerd, zouden de Amster dammers èn een puntje in de wacht hebben gesleept èn hun faam van reuzendoder in ere hebben gehouden. De eerste speeltijd trok als een wei nig verheffende film voorby. LZC was sterker, maar met een kluitje van 10 spelers voor het Amsterdamse doel kon men eenvoudig niet tot pro- duktieve daden komen. Koedoder kreeg aan de andere kant weinig te doen. De enige keer dat hij werkelijk moest optreden, deed hy het niet en keek de bal in arren moede maar tegen de paalPas tegen het ein de van de tweede periode kwam er wat leven in de brouwerij. Hans Par rel waagde de gok, liet midvoor Meester op de 4 meter vry rond spar telen. Ouwerkerk had van de zijkant succes: 0-1. Nu zal het dan gebeu rendacht men aan Leidse zijde toen Jan Heck in de derde speel tijd de rode keeperspet van Roland Koedoder opzette en Klaas Parrel het veld moest ruimen voor de lange Haarlemmer. Vooral toen Simon Ouwerkerk na een lange rush er 0-2 van maakte. De ontknoping viel LZC tegen, al gingen de puntjes mee naar Leiden. Ferdi Bergers scoorde twee keer, waarvan er één telde. En al maakte Ouwerkerk uit een strafworp zijn hattrick rond, toen Herman Ra demaker voor 2-3 had gezorgd, werd het nog even heel benauwd! Sleutelstad Drie speeltijden lang had Wim van Rooyen in de Sleutelstad-kooi rond gedobberd, zich helemaal gegeven om den wat er te redden viel, zich ge- ergerd tot en met, maar toen vond hij het ook genoeg. Zijn rode kee perspetje verhuisde naar het hoofd van Cock van der Wilk. Hy wilde spelenVan Rooyen liet inder daad iets zien. Hij zorgde ervoor dat de verdiende gelijkmaker er kwam. Maar als Vrouwe Fortuna hem ook een klein glimlachje had geschonken, had hij nóg meer gedaan De Sleutelstad, nog steeds zonder een „echte" doelman, keek in de eer ste speeltijd enigszins angstwekkend de kat uit de boom. HVGB liet im mers haar sterke man Hoogeland rus tig op het kantje staan en daar zou best wel eens iets achter kunnen zit ten! Het was echter loos alarm. Pas in de volgende periode werden de Haarlemmers sterker. Maar toen iedereen dat lang verbeide HVGB- doelpunt al zag vallen, nam de Sleu telstad opeens de leiding: een snel- genomen vrije worp van Cees van Hooidonk op Cock van der Wilk be tekende 1-0. De Haarlemmers waren over die surprise niet erg te spreken. Het kanon Hoogeland werd in de derde periode in stelling gebracht en dat brok geweld zou de vreugde van de Leidenaars moeten temperen. Een gaatje in de Sleutelstad verdediging had Hoogeland als een oude rot, di rect in de gaten en Theo Schouten passeerde Wim van Rooyen voor de eerste keer: 1-1. HVGB voelde dat het ging, en drukte door. Midvoor Hoogeland fabriceerde met een be keken bal nummer „2". De Haarlem mers roken de winst: Toen ging Van tegen het Haarlemse HVGB te red- Rooyen zich ermee bemoeien. Een vijfde deel van d.e renners viel uit Het is te hopen dat het weer de organisatoren van de Ronde van Zwitserland de komende dagen goed gunstiger gezind zal zyn dan gisteren, toen de tweede etappe werd verreden, het geval was. Stromende regen en felle kou hebben het de 61 renners, die In Sankt Gallen van start gingen, uiterst moeilijk gemaakt. Dertien renners een vjjfde deel van het deelnemersveld dus staakten de strjjd. Voor twee Nederlanders kwam het einde van deze Ronde van Zwit serland, nl. voor Leo Knops en Frans Balvert. Nadat er 377 van de 1229 ki lometers zijn afgelegd zjjn er van de 63 gestarte renners nog 48 in de strijd Ondanks de slechte weersomstan digheden is er in de tweede etappe fel gestreden Lambert van der Ven en Frans Balvert mengden zich steeds in de strijd. Na 71 kilometer lagen zij, samen met een vijftal bui tenlandse renners, vier minuten voor op het peloton. Bij Landquert. toen 92 km was afgelegd, was het verschil zelfs al zeven minuten. De beide Ne derlanders gingen als eerste over de Wolfgangpas (109 km> die op 1633 meter ligt. Daarna was het met de vluchters gedaan. Het peloton liep het leidende groepje in. Op 30 km van Celerina kwam de beslissende ontsnapping. De zes ren ners vergrootten hun voorsprong ge stadig. Loris Guernieri bleek in de eindsprint de snelste. De uitslag van de tweede etappe, van Sankt Gallen naar Celerina (197 km), is: 1. Guernieri (It.) 6 uur 24 min. 38 sec.; 2. Adorni (It.)3. Mo- resi (Zwits.); 4. Maurer (Zwits.)5. Gimmi (Zwits.); 6. Fezzaridi (It.) allen in dezelfde tijd. De Nederlanders bezetten de vol gende plaatsen: 10 Lambert van der Ven 6.27.43; 25. Jaap Kersten 6.40.57; 33. Toon Rutten 6.45.30: 47. Werner Swanefeld 7.13.45 Algemeen klassement: 1 Guernieri (It.) 10.58.13; 2. Adorni (It.) en Fez- zardi (It.) beiden 10.58.43; 4. Moresi (Zwits.) 10.59.41; 10. Van der Ven (Ned.» 11.03.18. De Nederlandse renners bezetten voorts de volgende plaatsen22. Kers ten 11.1632; 31. Rutten 11.30.38; 49. Swanefeld 12.02.31. De eerste etappe van de Ronde van Luxemburg, gisteren gereden, heeft een overwinning opgeleverd voor de Italiaan Baffi. Hij legde de 222 kilo meter start en finish waren in de hoofdstad van het groot hertogdom af in 6 uur 1 min. 2 sec. In de eindsprint ble^k de Italiaan sneller dan de Belg Molenaers en de Duitser Wolfshohl Jo de Roo. die zesde werd, was de beste Nederlander. Maliepaard werd tiende. De Fransman Preciosi heeft giste ren, door de tweede etappe van de Ronde van Vlaanderen te winnen.de leiding in het algemeen klassement van de Belg Boonen overgenomen. Hij legde de 180 kilometer het parkoers liep van Coudekerque, een voorstad van Duinkerken, via Boulogne sur Mer naar Coudekerque af in 4 uur Sportfondsen 40 jaar „Mr. Bier" wordt erelid van KNZB De geestelijke vader van de Sport- fondsenbaden, mr. J. A. C. Bieren broodspot, zal binnenkort als erelid van de KNZB worden voorgedragen. Dit deelde de voorzitter van de KN ZB. de heer J. de Vries, vrijdagavond mede. tijdens een receptie in het Hilton-hotel te Amsterdam, gehou den ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de N.V. de Sport fondsen en het afscheid van mr. Bierenbroodspot na een eveneens veertigjarige periode als president- directeur. Hoezeer het werk van de Sport fondsen die thans twintig zwem baden in ons land bezitten, wordt gewaardeerd, bleek uit de aanwezig heid van vertegenwoordigers van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en dat van Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen, topfiguren van de Nederlandse sport organisaties als jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de NSF, ir. A. Paulen van het NOC en Leo Brunt van de KNVB. en uit de komst van vele vooraanstaande figuren van de ge meentelijke bestuursapparaten, de Nederlandse Bond van Bad- en Zweminrichtingen en tal van andere instellingen. Velen uitten hun dank baarheid voor het werk van ,.mr. Bier", zoals hij in de wandeling wordt eenoemd, in de vorm van ge schenken. Onder meer kreeg hij zijn geschil derd portret aangeboden en verder de gouden IJ-speld en een unieke verzameling van maquettes van alle sportfondsenbaden in ons land. Dit laatste was aanleiding voor de schei dende jubilaris, die overigens als commissaris zijn steun aan dit werk zal blijven geven, om een „zwem mers-elfstedentocht" aan te kondi gen. Het is namelijk zijn plan om in elke provincie een tentoonstelling van de maquettes te houden en daar de eeïnteresseerde gemeenten van voorlichting te dienen. VOLLEYBAL Argos zegeviert; SVL speelt gelijk De strijd in de promotie-degradatie- competitie overgangsklasse heeft zich by de dames weer toegespitst. Nu DES door van Volbovol te winnen, de sprong naar de hoofdklasse heeft ge haald. Op een van de drie plaatsen in de overgangsklasse zal ongetwijfeld het Haagse Zandvliet beslag leggen. De beide overige plaatsen worden hevig betwist door Argos, SVL en SVC. Argos, dat wat van slag leek, deed haar supporters weer opleven door gisteravond in het gymnasium Delta uit Dordrecht met 1510, 15 11 cn 1510 te verslaan. Wat Argos aan technische kwali teiten tekort komt compenseert zij met. een onuitblusbaar enthousiasme. Voeg daarbij een doorgaans beheerste en geplaatste service, enkele uitschie ters op de smash van aanvoerster I)e Japanner Mitsuo Itoh heeft vrydag op het heuvelachtige circuit van het eiland Man de race in de 50 cc-klasse van de Tourist Trophy wedstrijden gewonnen. De 26-jarige Itoh legde met zijn Suzuki de drie ronden van ruim zestig kilometer af in 1 uur 26 min. en 10.6 sec., het geen neerkomt op een record gemid delde van 126,82 kilometer per uur. Ernst Degner, die twee ronden lang met een Suzuki de leiding had, kreeg met pech te kampen waardoor zijn kansen verloren gingen. De Duitse coureur maakte met een gemiddelde van 127,29 km/uur de snelste ronde. De uitslag van de 50 cc-race luidt: 1. Itoh (Jap.) met Suzuki 181,85 km in 1.26.10,6 (gem. 1,82 km); 2. Anderson (Nieuw-Zeeland) met Su zuki; 3. Anscheidt (Did) met Kreid- ler; 4. Morishita (Jan.) met Suzuki; 5. Ichono (Jap.» met Suzuki; 6. Plumridge (G.B.) met Honda. Advertentie ZONDAG 16 JUNI, 2 UUR LEIDSE HOUT Nederland, België, Mittelrhein. Met hun sterkste atleten o.a. Koch, Kamerbeek, Delnoye, Clement, Roe- lants, Vandewatijne. Pennewaerts Schmitt. Ulonska. TOP-SPORT IN LEIDEN. Alice Rijsbergen en Joke Kleingeld en U hebt het recept waarmee Delta werd verslagen. SVL stuitte op een speelster, die resoluut de weg naar de zege van Wil van Galen c.s. versperde. Dat was mej. Roodenburg, die haar ploeg, het Vlaardingse Aggredior. met. daveren de services aan 2 sets en daarmee een puntenverdeling hielp. Na een set winst van SLV in de eerste set. 15-10, toverde mej. Roodenburg aan de ser vice de stand in de tweede set om van 3—12 in 13—12! Een volkomen uit balans geslagen SVL moest die set met 12—15 prijsgeven. In de derde set lukte het mei Roodenburg even min der goed en dat was duideliik merk baar in het score-verlooD. SVL won die set met 154 om in de vierde set weer door mej. Roodenburg op ver lies te worden gezet, 715 (22). 41 min. 40 sec. De Brit Hoban werd tweede. De Nederlander Jaap de Waard werd zevende in dezelfde tijd als de winnaar. Hij bezet de derde plaats in de algemene rangschikking. In het peloton zat o.a. de Nederlan der Geldermans. De Internationale Tenniskampioen schappen van Nederland, die van 22 juli t.m. 28 juli in Hilversum worden gehouden, kunnen wat de spelers- bezetting betreft, langzamerhand wel een klein Wimbledon worden ge noemd. Gaven in eerste instantie al Roy j Emerson Austr.en Manuel Santana iSp.) 's werelds beste amateur spelers te kennen naar Hilversum te zullen komen, nu heeft ook Martin Mulligan, Wimbledonfinalist van het vorig jaar, definitief ingeschreven. Met hem komen dr. John Fraser (halve finalist op Wimbledon», Ken Fletcher (tweede speler van Austra lië), John Newcombe (viervoudig Australische jeugdkampioen) en dc 17-jarige Tony Roche. Spanje is verder vertegenwoordigd met de Daviscupspeler Juan Manuel Couder, Zuid-Afrika met Gordon Forbes, Abe Segal, Clive Drysdale. Columbie met de spectaculaire Bill Alvarez. Ameri ka met Ed Rubinoff, Bill Hoogs en Mc Manus en Frankrijk met Alain Bresson en Jacques Renevand. Ook is het zeer waarschijnlijk dat Rama- nathan Krishnan. de Indiase speler, zijn internationale tennis-carrière met het toernooi in Hilversum zal afsluiten. Onder de deelnemende dames be vinden zich een drietal speelsters, die voorkomen op de eerste tien van de wereldranglijst, te weten Lesley Tur ner, Jane Lehane (beiden Australië) en Renee Schuurman (Z.-Afrika). Ook wordt de winnares van vorig jaar, de Braziliaanse Maria Esther Bueno verwacht. Interessant kan het optreden wor den van Dorothv Knode, een van de sterkste Amerikaanse speelsters van enkele jaren terug, die nu met haar man in Japan woont. De Rotterdamse tweede divisie club Xerxes heeft drie nieuwe spe lers aangetrokken. Van Feijenoord werden Van de Heiden en Fafie over genomen, terwijl met Elinkwijk over eenstemming werd bereikt inzake de transfer van Harry Smits, die vorig jaar naar de Utrechters overging. Na de grote prijzen van Spanje, Duitsland, Frankrijk en de T.T. van Man luidt de stand in de competitie om het wereldkampioenschap: 1. Anscheidt (Did) 23 pnt; 2. An derson (Nieuw-Zeeland) 20 pnt; 3. Morishlto (Jap.) 12 pnt. Reeks records Mxke Hailwood, wereldkampioen in de 500 cc-klasse, zorgde in de race van de halve liters voor een reeks nieuwe TT-records. Al in de eerste ronde met staande start nog wel verbeterde hy het baanrecord tot 171,07 km/u. Een ronde later bracht hij het op 171,25 km/u. Ondanks een pitstop in het begin van de strijd heeft de gefortuneerde Brit van start tot finish de leiding gehad met zijn rode MV-Agusta. Uitzonderlijk snel ging het. Na 2 uur 9 min. 48,4 sec. een recordtijd werd hij als over winnaar afgevlagd. Zijn gemiddelde bedroeg 16834 kilometer per uur. Het was de vijfde zege die de wereld kampioen op het eiland Man behaal de. De uitslag was: 1. Mike Hailwood (G.B.) met MV- Agusta 2.09.48 4: 2. John Hartle (G.B t met Gilera 2.15.42.2: 3. Phil Read <GB.) met Gilera 2.25.42.2: 4. Mike Duff (Can.) met Matchless 2.1648.8. Stand in de competitie om het wereldkampioenschap 500 cc-klasse: 1 Hailwood 8 pnt; 2. Hartle 6 pnt; 3. Read 4 pnt. De voleende Grand Prix tellend voor het wereld ka mpioenschaD is de Grote Prijs van Nederland der KN MV die zaterdag 29 iuni op het cir cuit van Assen wordt verreden. Koersen Hilversum (Van onze medewerker) In de gisteravond gehouden koer sen. waarin de paarden van entraine- ment Geersen ontbraken, triomfeerde Wagenaar jr. tweemaal. In de Weekeindprijs bestookte hij met Urdy Mars de leidende Yssel- monde zo langdurig en fel. dat deze tenslotte moest capituleren en zelfs niet in de prijzen kwam. Yankee Maid werd met een sterke eindsprint tweede voor Ynno Con Dios. Met Zwaluw S 6tartte Wagenaar jr. in de slotkoers zeer snel en een maal op kop weerstond hy de talryke aanvallen van zijn 12 tegenstanders en triomfeerde in 1.25,- km/tyd. De stryd om de tweede plaats eindigde onbeslist, daar de foto geen verschil uitwees tussen Wanda en Xanthos Narciso. De uitslagen lulden: Argentlnlê-pnjs: 1. Balda (E. Freundt) (1.28.6), 2. Ballerlne. 3. Bergens Glo rie. Toto: w. f2.20, pl fl.40, f2.10, f190. cov. f5 50. koppel f8. Australië-priJs. eerste afdeling: 1. Aureola (W. C. Strooper) (1.33.4). 2. Zoon van Peterhof. 3. Zampa Hollan- dia. Toto: w f7.20, pl. f5.20, f230. f 1 80. cov. f6.20, koppel f6.10. Tweede afdeling: 1. An ton (J. Ham) (1.33.0), 2. Ypsilon Saint; 3. Zeno Md. Toto: w. f3.60, pl f 1.60. f2. f5.20, cov. f 6 60, koppel f 8.30. Belglë-prys: 1. Astra T (J. v. Dooye- weerd) 1.28.4)2. A. Reine Klnley. 3. Yellow Rose. Toto w. f 8.30, pl. f 2.50, f3.60. f2 90, cov. f26.80, koppel f 19 40 Weekeindprijs: 1. Urdy Mars (J. Wa genaar Jr) (1.23.2); 2. Yankee Mald. 3 Ynnocon Dlos. Toto: w. f3. pl. f 1.20, fl.90. f 1.60. cov. f7.70, koppel f 12.90. Brazlllë-prljs: 1. Ammettlena van Ymulden (R. Hamming) (1.24 4); 2. Wally Paristen. 3. Winnie H. Toto: w. f 4.30. pl f 1.50, f 1.70, f 8.40, cov. f 5.10, koppel f 5.60. Canada-prijs: 1 Zarak (B. G. M. Moons) (1.27.6); 2. Anna Scotch: 3. Zorro d'Aster. Toto: w. f 3.40, pl. f3.80. i f8 50. f3.10. cov. f80 60, koppel f 10.60 Ceylon-prljs: 1. Zwaluw S. (J. Wage naar Jr) (1.25); 2 Wanda en Xanthos Narciso (dead heat). Toto: w. f5.90, pl. f2.80. f4.70. f4. cov. f8, en f4.30, koppel f 10.10 en f 10 50. Totale omzet: f 84.482,50. Laatste hervormde kerkdienst in Elten Voor de laatste ma- tydens het Nederlandse bewind over Elten zal de Hervormde Gemeente aldaar in sa menwerking met de Evangelische Kirche van Elten morgen een open luchtsamenkomst houden. Sinds 1949, het jaar waarin Elten een Neder lands bewind kreeg, zijn tien van der gelijke bijeenkomsten op de Elter- berg gehouden. Daarbij werd in het Nederlands en het Duits gepredikt. Ds. J. P. Mulders uit Lobith, die op verzoek van de generale synode zich de laatste jaren belast heeft met de pastorale zorg en de leiding van de hervormde kerkdiensten in Elten. en Pfarrer W. Brinken uit Emmerich, zullen de bijeenkomsten openen en sluiten. Als gastprediker is uitgeno digd Pfarrer C. Knijff uit Essen, een Nederlander die in dienst is van de Duitse kerk. Ds. J. Ubels overleden In Bennekom is onverwachts in de ouderdom van 72 Jaar overleden ds. J. Ubels. emeritus-predikant van de Gereformeerde Kerken. Ds. Ubels werd op 30 december 1890 in Assen geboren en aanvaardde in 1918 het predikambt in Witmarsum (Fr.). HU diende de kerken van Vars- seveld en Heemstede en werd in maart 1927 predikant in Djakarta. Twintig jaar heeft hU in Indonesië gewerkt en in de gereformeerde ker ken daar een vooraanstaande plaats ingenomen. Na in een Japans con centratiekamp te zijn geweest, kwam hij naar Nederland en werkte nog in de kerken van Nijkerk, Almelo en Baambrugge als hulpprediker. Concessies van Zuid-Vietnam aan boeddhisten Volgens boeddhistische kringen in Saigon heeft de Zuidvietnamese regering belangryke concessies ge daan tijdens gisteren gehouden be sprekingen over de godsdienstcrisis, die reeds vijf weken duurt. De rege ring zou bereid zijn twee van de vijf eisen van de boeddhisten in te willi gen. De beperkende bepalingen op het gebruik van religieuze vlaggen zouden worden verzacht en de bepa lingen van 1950, waarbij de Rooms- Katholieke kerk voorkeursbehande ling geniet, worden verbeterd. Waarnemers menen dat de bespre kingen van gisteren goede hoop geven op bijlegging van het geschil. De drie overblijvende punten achten zy echter het moeilijkst voor de regering om in te willigen. Volgens persberichten uit Cam bodja heeft Prins Sihanoek, het staatshoofd van dat land, in tele grammen aan Oe Thant, Kennedy, Macmillan, De Gaulle en Radjakrisj- nan (India) gevraagd om tussen komst ln de godsdienststrijd in Zuid- Vietnam. Prins Sihanoek zegt volgens deze berichten dat de boeddhisten in Zuid- Vietnam al jarenlang aan vervolging van de kant van de burgerlijke en militaire overheid blootstaan. Op het terrein van Blauw Wit te Amsterdam aan de Joost Blanckert- weg heeft morgen de beslissingswed strijd plaats om het tehoud van het hoofdklasseschap tussen de nummers 9 uit beide hoofdklassen. Groen Geel uit Worm er veer en het Leidse Vicus Orientis. Een grote schare supporters zal de Kooiclub naar de hoofdstad vergezellen. Over de uitslag van een dergelijke wedstrijd valt uiteraard moei lijk iets te zeggen. Technisch menen wij onze stadgenoten hoger te moeten aanslaan, doch of dat vol doende zal zijn voor de winst in zo'n ontmoeting is twijfelachtig. TE KOOP n d prima staat, voorzien van 150 p.k. motor. Je. Hoge hypotheek beschikbaar. n Nadere inlichtingen: EN DUINLAAN 29 BLOEMENDAAL INAAR, vraagt voor spoedige indiensttreding de polisafdeling Hamlen arbeid VOOR ENKELE die niet van kantoor- of winkelwerk houden, maar by haar beroepskeuze een kunstzinnige richting willen inslaan, is plaats in onze moderne pottenbakkerij. Met enige aanleg voor handenarbeid of tekenen kunnen zy na een korte opleiding verschillende werkzaamheden verrichten in ons atelier, met de mogeiykheid tot verdere opleiding. Boven de 16 jaar. Aanmelden telefonisch, persoonlijk of schriftelyk: Katwijkerweg 45 - Valkenburg Z.-H. Telefoon 01718—2940 )or de afd, boekhouding. eboden wordt: een afwisselende werkkring en 5- tagse werkweek. bentuele reiskosten worden vergoed, akantie te regelen. Ike sollicitaties te richten aan het adres Van Zuylen feitstraat 110, of telefoon 2041. Wij vragen voor onze Supermarkt tiplein afdeling Slagerij Bedryfskleding vry. !t vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Q: aarstraat 30 - leiden - tel. 34 Na 7 uur Lage Morsweg 24. Te koop donkerblauw: in staat van nieuw. Slechts 5000 km gelo pen, met volle garantie. GARAGE A. L. VERKAIK Simca sub dealer Prinsenstraat 13. Telef. 2769 WIJ VRAGEN VOOR DIRECT: REPARATIES KUNSTGEBITTEN- Gebroken, gescheurd of tan den afgebeten reparaties in enkele uren gereed. ENKRI Tel. 23970 - Hogewoerd 88a 5 MEILAAN 133 Telefoon: 24435 Ook voor SCOOTERS. gevraagd te Katwfjk aan Zee,, tel. 017181200. Grote tabriekstoonkamer met rechtstreekse levering aan particulieren betaalt een goede prijs voor Uw oude meubelen bij aankoop van nieuwe. Vastgestelde fabriekspryzen en zeer soepele kredietservice. Stuur vandaag nog een kaartje aan M.I.A. Postbus 1206 - Den Haag of bel op na 18 uur 070660246 voor gratis en vry- blyvende taxatie van Uw oude meubelen Te koop aangeboden A. J. OOSTROM, mooie SPORTCOLBERTS van f50.voor f 19.75. Mooie wollen GABARDINE JASSEN van f 100.voor f 40. WINTERJASSEN van f 100.— voor f 40. Ook grote maten 5254. JANVOSSENSTEEG 16A, j Telefoon 30392 HEDENAVOND grote DANSAVOND in clubzaal La Bougie Rouge j Hogewoerd 87, m.m.v. JOH AN LOBO. Zaal open half acht. TE KOOP aan de Geversstraat (herenhuis w.i. school) met ruime achteruitgang aan de Endegeesterlaam. Voor vele doeleinden geschikt. VRIJ TE AANVAARDEN Te bevragen: J. J. G. DE CLER Rijnsburgerweg 15431E Leiden 1>ak».rn (inde Couranten ƒ0.75 per 5 K.G. Afaehoald aan ons bureau Witte Sinqel 1 leiden. I Ook voor ONGESCHOOLDEN met belangstelling voor het vak j die voor een bepaalde functie opgeleid willen worden, it, plaatsingsmogelykheid in ons bedryf. Loon volgens werkklassificatie en premie. Vijfdaagse werkweek. Vrye werkkleding en het wassen daarvan. Prettige werkkring. Schryf ons een briefje of solliciteer telefonisch voor een I nadere afspraak (01710—51940). Wij verzoeken alle stellers van „SLEUTELTJES" er rekening mede te houden, dat in het vervolg deze „SLEUTELTJES" uiterlijk om 17.30 n.m. voorafgaande aan de gewenste dag van plaatsing, in ons bezit moeten zijn. Voor onze zaterdagnummers worden „SLEUTELTJES" onveranderd aangenomen tot VRIJDAGMIDDAG 3 UUR. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD. Gevraagd voor spoedige indiensttreding voor de afdelingen SPINNERIJ, TWIJNERIJ, OPMAKERIJ. Tevens voor het schoonhouden van fabrieks- en kantoor gebouwen, in dagdienst: beschaafd vakkundig Aanmelden: 3e Binnenvestgracht 22 Leiden. Voor direct gevraagd: 4 I Kamsfeeg's Automobielbedrijf N.Y. GEVERSSTRAAT 30 OEGSTGEEST met groot rybewys. Aanmelden: HOGE RIJNDIJK 4A TELEFOON 26782 ADVERTEER regelmatig in het De MEES'l gelezen krant GEVRAAGD voor halve of hele dagen voor huishoudelijke bezigheden, in het Meisjesinter- naat te Voorschoten. Aanmeldingen by Overste Huize Bydorp, Veurseweg 3, te Voorschoten.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11