C R O N E - wisselbeker voor Van der Baumen Wim van Gerven liep gedurfde 800 meter Cock v. d. Hulst eveif voor finish ingehaald SVL-damesbreken' in 3de set bij Zandvliet EINDELIJK KREEG VALEK EEN KANS n hardheid Scliaakblindlieicl kost mr. De Groot de titel J Deze victorie dankt Anquetil aan j zijn constante rijden, waarbij hij in elke etappe voortging zijn directe I tegenstanders te elimineren. Prestatieprijs Vier nieuwe Leidse reeords peil Laag lolla ndia-zei l wedstrijden LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 10 JUNI 1963 WIELRENNEN J. Anquetil wint Danpliiné Liberé Jacques Anquetil heeft na over winningen in ParijsNice, de Ronde van Spanje en Het Nationale kam pioenschap zijn vierde succes geboekt in de Dauphine Liberé. Zijn succes dit jaar is gelijk aan dat van zijn grote voorganger Loui- son Bobet in 1955. Alleen won Bobet toen ook nog de Tour en Anquetil heeft nog niet besloten of hij hieraan zal deelnemen. Het algemene eindklassement luidt 1. Anquetil (Fr.» 40.07.16; 2. Perez Frances <Sp.> 40.08.35: 3. Manzane- que Sp.) 40.09.30 4. Soler (Sp.) 40.09.30 5. Bahamontes <Sp.> 40.12.04 6. Lebaube (Fr.) 40.12.28: 30. Damen (Ned.) 40.41.18; 32. Enthoven (Ned.) 40.44.09. Hamlbalelftul op zesde plaats Het Nederlands handbalelftal is in Bern als zesde geëindigd in het toer nooi om het wereldkampioenschap. In de strijd om de vijfde en zesde plaats verloren onze landgenoten met 22—19 van Oostenrijk. Bij de rust stonden onze landgenoten al met 13—7 achter. Oost-Duitsland veroverde de we reldtitel door te Bazel West-Duits- land met 147 te verslaan. Spannende Ronde van korte hoef Volleybalcom peti tie (Van onze zeilmedewerker) se en dit leverde hem de eerste plaats lop. P. Nieuwenhuizen werd tweede Evenals twee weken qeleden e? A- DuP°n moest met de derde j ,r plaats genoegen nemen ondanks de roeiwedstnjden en zelfs meer twee tweede en nog werden de jaarlijkse zeil wedstrijden van Hollandia, het afgelopen weekeinde op het Braassemermecr gehouden, door uitzonderlijk fraai weer beguns tigd. Duizenden watersportlief hebbers hadden de vrije natuur opgezocht en dat bij het warme hngwerf, zomerweer het water de meeste aantrekkingskracht had, was merkbaar! De Hollandiawed- strijden genoten een belangstel ling als bijna nimmer tevoren. een vierde plaats Regenbogen op Hollandia. (Foto Leidsch Dagblad) In de overige klassen waren de to taal-uitslagen: Sternklasse: 1. P. M. de Bruyn, 2. E. Cancrinus, 3. H, Kersken. Vaurienklasse: 1. P. Henrv 2. P. van Ginkel, 3. A. J. Saraber. 4. dermate grotesk schouwspel, dat bij llifcln/ian llet" starten de kleinere scheepjes der wirsiagen I pieiziervaarders wel zorgden uit de buurt van de startlijn te blijven. Het kostte enkele deelnemers reeds vol doende moeite om voor een behoor lijke start te .zorgen, zodat niet ten onrechte voor de beste start een prijs C. v. Noort. 5 R. Swart. Olvmpia- *',as toegekend. In de lste-klasse der jollen: l. H. Tournier 2 G W Stel- 1 klein*re schepen viel deze ten deel 'lingwerf. 3. mej. P. de Bruin' 4 P ?an J p Zwaneveld. die met zijn Ouehand. 5. A. P Blok. Vrijheids- kaAultfF^ouw -Bestevaer" vrijwel on- klasse: 1. E. van Baaren 2 T Hal- mlddellUk na het vallen van het ten. 3. mej. C. van Baaren.' 4 E E star^chot de lyn van afvaart was I Rolf v. d. Baumen. 16 M2 Streep- gepasseerd. de klasse der grotere j r cphonan moolrta TV T T i,/*ac mof Ho Begonnen werd met de kleinere klassen, waarvoor jammer genoeg slechts één ronde was vastgesteld. Za terdagmiddag hadden ook deze scheepjes zeker twee ronden kunnen varen. want verschillende klassen hadden de finish al bereikt voordat anderen gestart waren. Een ander min-punt voor deze wedstrijden was, dat de selectiewed strijden voor de Olympische klassen fnuikend werkte, omdat nu alleen „mindere goden" tegen elkaar kon den uitkomen. Hoewel dit voor hen een kans bood. nu eens tot de be voorrechten bij de prijsuitreiking te behoren, was de belangstelling voor deze klassen natuurlijk veel ge ringer. Tokio is echter belangrijker! Strijd was er in de andere klassen volop. In de Regenboog-klasse bv. zag men aardige strijd tussen Hans v. d. Velde en Leen de Wit, welke laatste voor het eerst in de kam pioensboot van Kryn Tol, die in zijn handen overging, aan de wedstrijden deelnam. En met succes ook, want nadat De Wit zaterdagmiddag met de tweede plaats achter Hans v. d. Velde genoegen had moeten nemen, slaagde hij er zondagmorgen in deze oude crack van de eerste plaats uit de eerste ronde te verdrijven en zelf winnaar te worden, terwijl hij in de middagwedstrijd wederom de tweede plaats bezette, ditmaal achter Cor Kist. Krijn Tol, die de „Kikker" van Frans Bos voer, kwam tot de plaat sen 3—2—5, hetgeen zeker niet onver dienstelijk is, zodat de derde plaats in het eindklassement achter Leen de Wit en Hans v. d. Velde zeker uitstekend te noemen is. Valken Zwaar gestreden is er ook weer in de Valkenklasse, waar Rolf v. d. Bau men door 'n nieuwe eindoverwinning de Crone-wisselbeker zou veroveren. Hij begon zaterdagmiddag goed door 'n zege. doch zondagmorgen riskeer- de hij teveel en werd wegens te vroeg starten teruggeroepen, maar 'n derde plaats was toch 'n behoorlijk resul taat. Des middags evenwel zorgde hy door een nieuwe overwinning voor de eerste plaats in het eindklassement en het definitief bezit van de wissel beker. terwijl Hoppe tweede werd met de plaatsen 312 en H. Zui- derbaan derde met de plaatsen I 223. Het ging er in het bijzonder in de zondagochtendewedstrijd soms warm toe. vooral bij de eerste boei, j waar het legertje van twintig j scheepjes vrijwel gelijk arriveerden. I In de FD-klasse had F. H. Imhoff nagenoeg vrij spel. Hij won de twee i eerste wedstrijden en werd in de der- de tweede achter J. J. Bark, die in het totaal-klassement tweede werd. De derde plaats was voor H. v. d. Winden. Felle strijd was er in de Pampus- klasse, maar J. Bastiaans veroverde met twee eerste en een tweede plaats onbedreigd de eerste in het eindklas sement met H. J. Duchateau als tweede. J Tweemaal als eerste eindigde W. v. Wijngaarden in de Finnjollenklas- klasse: 1. J. Blonk, 2. W. Spaarga ren, 3. H. J. Wordt, 4. W. de Vries. 5. H. van der Kooy. Sharpieklasse1. T. Vlek, 2. F. Udo. 3. W. Guldemond. Soloklasse: 1. P. den Hertog, 2. R. W. F. Meyer. 3. H. F. van Rijmenam. 4. Th. Schakenbos. 12 Voetsjollen: 1. P. J. M. Bulters, 2. F. Plantenga. 3. Ren. M. Behrend, 4. P. v. d. Elshout. Jeugdklasse 1. Almar Koning. 2. R. de Kraa, 3. F. Cancrinus. Op Kaag (Van onze zeilmedewerker) Wel zelden zullen de Kagerplassen zulks een aanblik hebben geboden als gisteren. Er waren reeds honder den en honderden pleiziervaarders op het water, toen van de starttoren de wedstrijden voor de Ronde- en Plat- bodemjachten werden aangekondigd. Hieraan nam dit jaar slechts een be trekkelijk gering aantal schepen deel, verdeeld in twee klassen, maar niet temin bood de aanblik daarvan een In Den Haag ontmoetten de teams van Zandvliet en SVL elkaar voor de tweede maal In drie dagen tyds, het- hetgeen naar onze smaak in een prom.-degr.-competitie wat teveel van het goede is. Temeer als men daarbij bedenkt dat zowel Zandvliet als SVL buiten de twee wedstrijden tegen elkaar nóg een prom.-degr.- wedstrijd erop hadden zitten. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Deze duurde n.l. maar 2 sets. SVL verloor de eerste op het nippertje, 15—12, na door goed ser veren en smashen van Ali Zonderop, Hanna van Gellecum en Xandri Kik kert op 11—9 te zijn gekomen. En kele werkelijke uitstekende aanvallen van Zandvliet deden de balans na de nodige hevige schermutselingen aan het net, tenslotte toch nog naar Haagse zijde doorslaan. In de tweede set was het verdedigen van SVL prima en Ali Zonderop. Xandri Kik kert en Hanna van Gellecum maak ten beheerst gebruik van de kansen aan het net, 15—13 en 1—1. De ineenstorting kwam in de derde set toen een sterke service-beurt van de Zandvliet-aanvoerster, de time outs en wissels van Frans Zilveren- tand ten spijt, de stand op 10—0! bracht. Met 150 maakte Zandvliet 2—1 en tegen een aangeslagen SVL nam de laatste set weinig meer dan 10 minuten in beslag, 15—4 en 3—1. „Dom". Dat was het eerste woord dat Cock van der Hulst zaterdagavond na de zenuwslo pende finish van de 80 km lange 1 Ronde van Kortehoef voor ama teurs over zijn lippen kon krij gen. „Het was vreselijk dom vervolgde hij even later, „want als ik 100 meter verder was ge demarreerd, had ik het zeker ge haald, maar ja De sterke renner uit Zoeterwoude kon er nog niet over uit, dat hij, na I zijn grote sprong bij het ingaan van dè laatste bocht, zo'n 60 meter voor de streep werd teruggehaald. Siuk voor stuk gingen de andere vluchtelingen over hem heen. De rappe Co Zomer uit Halfweg bleek in die eindsprint de sterkste. Met 'n wiel versloeg hij erkende sprinters als Rob Balvert, Nico Lute en de Rynsburger Cees Schijff. Cock van der Hulst finishte teneergeslagen als ccntste. Zelfs zijn prestatieprijs. die hij na afloop kreeg overhandigd, fleurde hem weinig op. Dat was dus het spannende slot van de derde Ronde van Kortehoef, een ware afvalwedstryd. Na een kilometer of tien begon het al: de tot op dat moment rustig tussen de wielen gebleven Cock van der Hulst, ploegde zich naar voren, wipte uit het peleton en kreeg Wim Wenne- kes, Nico Lute en de plaatselijke favoriet Voorn achter zich aan. De meute reageerde nauwelijks. Maar teen ook de Rijnsburger Cees Schijff en de sterke Rob Balvert aanstalten maakten om de sprong te wagen, kwam er leven in de brouwerij. Er was nog ruim zestig kilometer te schepen maakte D. J. Lucas met de Lemsteraak „Vrouwe Antoinette Eli sabeth" de beste start. Het werd tenslotte een langdurige geschiedenis, want hoewel er 'n be hoorlijke wind over de plassen woei. bleken sommige schepen lang niet voldoende getuigd, zodat enkele meer dan 4 uren op het water waren, alvorens de finishlijn werd gepas seerd. De uitslagen werden tenslotte: Klasse 1:1. „Holleblok", st. W. D. Th. van Werkhoven met Staverse jol in 3.723 (scratch), 2. „Bestevaer", st. J. P. Zwaneveld met kajuitschouw, in 3.14.9 gez. en 3.09.39 ber. tijd, 3. „Dieuwertje D", st. F. W. Frets, boeier in 3.13.43 gez. en 3.10.43 ber. tijd. Klasse II: 1. „BU 112". st. F. A. van Rijn, botter, in 4.10.07 gez. en 2.45.05 ber. tijd. 2. „De Vrouwe Cor nelia". st. H. W. Taconis, tjalk, in 4.2.35 gez. en 2.49.5 ber. tijd, 3. „Vrou we Antoinette Elisabeth", st. D. .J Lucas. Lemsteraak, in 2.51.30 gez. en 2.54 ber. tijd. Sportief-,,regionale" bracht goede prestaties rijden, doch een kopgroep van man of acht met „erkende" vlu( telingen, zou wel eens heel moei te achterhalen zijn. Van dat ogen blik af was het gebeurd met dj vier man op kop. Als een sissen^ slang bewoog het peleton zich oi de Kortehoefse straten en nog gr twee rondjes verder was de weer bijeen, al waren er in dat gende peleton heel wat slachtoffc gevallen. Onrustiql Het bleef onrustig, maar alle looppogingen zetten weinig zc aan de dijk. Tot halverwege course het geschut van de Rijd burgsc telg van de Leidse Swifj Combinatie losbrandde: met vinnl pedaalstoten schoot Cees Schijff i het peleton weg. onmiddellijk sproi gen de Amsterdammer Balvert Nico Lute achter hem aan. terr Co Zomers kennelijk ook de slag r en \erwoed demarreerde. Zo kw er dus met bijna veertig kilometj voor de wielen een vierman groepje vluchtelingen op kop. peleton vond het best. „Pfff, veel I warmgebaarde men elkaar. Na een paar kilometer begon Ci van der Hulst in te zien, dat hij slag ging missen en knalde weg de karavaan. Ben Heusinkveld, K: Voorn en Wim Wennekes zagen ki zijn wiel te pakken en zo sleepte 4 sterke renner uit Zoeterwoude achtervolgers naar de kopgroep. 62 km werd de aansluiting een f( en was een koppeltje van acht ontstaan, net niet te groot voor beslissende aanval en met voldoem inhoud. Ook in dat kopgroep je had Vi der Hulst het kennelijk niet z'jn zin. Keer op keer probeerde hi weg te komen, evenals zijn clubge noot Schijff, maar óf Rob Balver! óf Nico Lute trokken dan de overigf' vluchtelingen weer naar hem toe. Hoe het tenslotte afliep, heeft al in de aanhef kunnen lezen. Uitslag: 1. C. Zomer (Halfweg) liet km in 2 uur 03.13; 2. R. Balvert (Am j:, sterdam); 3. N. Lute (Den Haas 4. C. Schijff (Rijnsburg): 6. Vffit Wennekes (Wijk bij Duurstede): B. Heusinkveld (Kortehoef 8. van der Hulst (Zoeterwoude); 9. Wennekes (Kortehoef). (Van onze atletiekmedewerker) Niet Cock Dorlandt (Bataven) met haar nieuwe Leidse record op de 60 meter meisjes A in 9—7 seconde, niet de B-jongen Daames (Spartaan) op de 1500 meter in de nieuwe Leidse record tijd van 4.18.4, niet de Wassenaarder De Greef (S. en L.) met een Leidse recordworp van 36.80 meter op discus jongens B, zorgde voor de grootste verrassing tijdens de uitstekend verlopen wedstrijden van de LDAV „Sportief". Daarvoor zorgde Wim van Gerven van de Spartaan (Lisse), die op de 800 meter het genoe gen smaakte na 1.54.8 de eindstreep te bereiken en het Leidse record door Piet Selier in 1961 gebracht op 1.55 rond op zijn naam wist te brengen. In Sint Oedenrode Reserves KNVB AMATEURS Res. 2e-klasse A: Quick 2—Wasse naar 2 5—2: VUC 2—GDA 2 4—1. Res. 3e-klasse A: Lugdunum 2— UVS 2 1—0; LFC 3—SHS 4 0—3; Roodenburg 2Wilhelmus 2 41; HBS 3—Blauw Zwart 2 1—1. Res. 3e-klasse B: RA VA 2—Alphen 3 1—1; ON A 3GSV 2 0—1. Res. 3e-klasse C: RVC 3-Blauw Zwart 3 2—0; UVS 3—HBS 4 1—4; DHL 2—Quick 3 4—0 (DHL kam pioen): VCS 3—Lugdunum 3 1—2; Westerkwartier 2Celeritas 3 1—4. RVC 3—HW 2 2—1. ZATERDAGVOETBAL Res. 3e-klasse A: Jodan Boys 2— Katwijk 2 20. Res. 3e-klasse B: Quick Boys 3 HBSS 2 2—2. Promotie 3e-klasse: Excelsior P 2— Koz Boys 2 2—0. Eindelijk gelukte het dan. In de Grote Prijzen van Italië. Frankrijk. Zwitserland. W.-Duitsland en Luxem burg kon Vlastimir Valek met zijn CZ doen wat hij wilde, hij kreeg geen kans de Zweedse Husqvarna-ryder Torsten Hallmann van de eerste plaats te verdringen. In de Grote Prijs van Nederland Motorcross 250 cc-klasse. zondag in het natuurreservaat „Vressel" bij het Noordbrabantse dorpje Sint Oeden rode voor ruim 12.000 toeschouwers verreden, kreeg de 25-jarige Tsjechi sche metaalbewerker eindelijk kans de onweerstaanbare Hallmann achter zich te laten. Gezegd dient evenwel te worden dat dit eerder aan de Zweed zelf heeft gelegen, dan aan de snelle Tsjech. In zijn haast om de onfortuinelijke start goed te maken schoof de Husqvarna -"van Hallmann al in de tweede ronde van de eerste manche van de baan. Dankzy een felle eind sprint werd Hallmann in die eerste rit toch nog zevende. Al won de Zweed met een tiental seconden voor sprong op Valek de tweede manche, verder dan een derde plaats in de eindrangschikking kwam hij toch niet. Einduitslag 1. Valek (TsJ.-Sl.) met CZ 3 pun- ten, 2. Johansson (Zweden) met Een spectaculaire foto van de motorcross te Sint Oedenrode: een duel tussen de Tsjechen Pi lar (36) en Valek, de winnaar van de Grote Prijs. Husqvarna 6 punten, 3. Hallmann (Zweden) met Husqvarna 8 punten (totale tijd 91.00,5), 4. Grigoriev (Rusl.i met CZ 8 punten (totale tijd 91.27.3), 5. Frits Selling (Ned.) met Greeves 9 punten, 6. Pilar (TsJ.-Sl met CZ 10 punten. 7. Hrach (Tsj.-Sl.) met CZ 12 punten.' 8. Schmider (Did.) met Maico 17 punten, 9. Wiertz (Belg met ESO 23 punten, 10. Van den Hoek Ned.) met Greeves 25 pun- ten. Stand in de competitie om het we reldkampioenschap na zeven wed strijden: 1. Hallmann 50 pnt. 2. Va lek 26 punten. 3. Bickers (GB) en Johansson beiden 12 punten, 5. Pi lar 11 punten, 6. Grigoriev 10 punten. Een nationale cross over twee man ches van twaalf ronden leverde een overwinning voor Broer Dirkx uit Valkenswaard op. Hij zegevierde in beide manches voor zijn broer Piet Dirkx. De kleine, taaie groenbroek had daarmede loon naar werken gekre gen, want hoe fel Harry Jansen AAC) en clubgenoot Würster ook het tempo opvoerden: Van Gerven beet er zich in vast en wist van geen ophouden. Zelfs toen er 300 meter voor de finish een kleine opening tussen de AAC-ers viel. schroomde hij niet om zich met een vinnige sprint tussen beide Amsterdammers te nestelen. Jansen liet zich niet ver rassen, maar Würster had nog de grootste moeite om de Spartaan te passeren, die na afloop van alle kan ten met z'n mooie tyd werd geluk gewenst. Het eerste door Selier die geblesseerd zijnde zich verdienste lijk maakte als tijdopnemer en op z'n eigen stopwatch moest constate ren dat Van Gerven de nieuwe Leidse recordhouder was geworden mers was dit jaar niet belemmerend groot en „Sportief" heeft bewezen, dat een „koffie en brood" wedstrijd van dit formaat voor publiek inte ressant kan zijn! Nog enige uitslagen: 1500 jongens B: 1. De Jong (Phoe nix) 4.13.8; 2. Daames (Spartaan) 4.18.4. 400 heren B: 1. Elenga (Trek vogels) 52.2; 2. Bergmans (ALO) 53.1. 60 jongens D: 1. Huiler (Holland) 8.7; 2. Brokaar Holland (Holland) 8.7. 800 dames: 1. Homan (Bataven) 2.27.12. v. Rooyen (ALO) 2.29.-: 200 dames C: 1. Pennarts (Atmodest 26.4; 2. Jansen (Sagitta) 26.7. 200 da mes D: 1. Kriesels (Minerva) 29.6; 2. v. Wouw (Bataven) 29.7. 60 meis jes C: 1. Jongert (Atmodes) 8.3; 2. Th. Lagerwey (Nw. Brunh.) 8.5; 3. W. Taekema (Nw. Brunh.) 8.6. 100 jongens B: 1. Berkhout (V. en L.) 11.5: 2. Wijkers (Min.) 11.5. 100 heren C: 1. v. Heek (Holland) 11.8; 2. Mol Siomo) 11.9; 60 jongens C: 1. Van Liempt (RK Holl.) 7.6; Bierman (Hol land) 7.8; 3. Den Tex (Holland 80 meisjes B: 1:. Kikkert (Sparta) 11.-; 2. Weerdenburg (Meeuwen) 11 3000 jongens A: 1. Warmerdam (Spartaan) 9.24.5; 2. Herekens (Phoe nix) 9.46.8. 100.dames C: 1. De Graaf (Siomo) 13.8; 2. Groenevelt (AAV *36) 14 4. 100 dames B: 1. Homan (Bat.) 13.4; 2. Schuermans (België) 13.5; 600 jongens C: 1. v. Eeden (S. en L.) 1.36.3; 2. Strik (Holland) 1.37.8. Ver dames C: 1. Pennarts Atmodes5.20; 2. R. Westgeest <S. en L.) 4.83. Discus jongens A WIELRENNEN Swif t - Combinatie De uitslag van de achtste compe titierit van de Leidse wielervereni ging „Swift-Combinatie" luidt: L Amateurs (60 km): 1. B. Rijkeï' lijkhuizen (Hazerswoude) 1.28.12; 2, C. Flasmeyer (Leiden). Nieuwelingen (60 km)1. P. Nach tegeller (Leiden) 1.29.31; 2. P. Koning (Leiden); 3. J. Borst (Hoog made). Adspiranten (40 km): 1. S. Brand (Leiden) 58.04; 2. J. Zoetemell (Rypwetering); 3. K. Dorrepal (Leiden); 4. B .van der Hulst (Zoe terwoude): 5. R. Falloux (Leiden) 6. P. van Biemen (Leiden); 7. H. vai der Werf (Leiden). Zyl (Zaanland) 47.81: 2. Lieshou^ (ALO) 46.17. Kogel Jongens B: Groenewold (Trekv.) 13.92; 2. D(f Greef (S. en L.) 12.41. Hoog meisje 1 A: 1. v. d. Staal (Sparta) 1.54; 2K Zandvliet (ALO) 1.44; Ver meisjes C 1. Jongert (Atmodes) 4.30; 2. Brusch ii (Bat.) 4.26. Discus meisjes A: 1. Kor d tekaas (Spartaan) 32.45; 2. Weverliins (Sparta) 29.67; Speer dames C: li v. Wouw (Bataven) 30.32; 2. West' e geest <S. en L.) 27.01. Hoog jongen! A: Wildenburg (Spartaan) 1.71; 2] v. Riet (V en L.) 1.66. 3000 heren A l.J. Evers (V. en L.) 8.48.6. 300 herert B. 1. v. d. Brink (Holland) 9.15.5: 2] Frijters (Siomo) 9.44.8. 3000 heren Cj 1. A. Hobo (Holland) 9.18.5; 2. P Van Brugman (Bat.) 9.56.5. Gee De 800 meter was een goede race. maar de 400 meter heren had beter kunnen worden. Het begon zo veel- j belovend met een serie waarin Bos (V. en L.) in 49.6 won, na Kalkman (49.7) in de laatste meters gepas seerd te zijn en waarin de Bataaf Ton v. Rooijen tot een 3de plaats kwam in 50.3 sec. De tweede serie bracht Schuyt (Olympus) als mak kelijke winnaar ook in 49.6 over de finish vóór de Rotterdammer Hout huis in 49.9 en Groothuis <V. en L.) in 50.4 sec. Slechts de twee laatstge noemden met v. Rooijen traden aan voor de finale, door Groothuis ge wonnen in 50.- seconden. Door het niet starten van de ove rigen die zichzelf daardoor de kans op een zeer goede tijd ontnamen liep dit nummer op een deceptie uit. Een typisch staaltje van het ont breken van „hardheid" by zovele Ne derlandse atleten, want sinds wan neer kan een 400 meter loper niet meer uitkomen In serie en finale op één middag? Blijkbaar durven gelijke krachten geen gevecht meer aan om de hoogste plaats, blijkbaar ontbreekt een gezonde eerzucht Er kwamen méér goede prestaties uit de bus deze middag. De 60 me ter horden meisjes A b.v. van het Sparta-meisje v. d. Staal in 9.1 se conden. En de 100 meter van de junior Tamminga (Trekvogels) met wind tegen in 11.1 seconde. De span nende 300 meter jongens A in 36.7 voor Lieshout (ALO) vóór de Hol landman René v. d. Water, die vorige week in Duitsland zo keurig het ver springen won met 6.78 meter en nu tweede op de lange sprint in 37.- sec. Het gevecht op de 100 meter meis jes A tussen I. Striker (Sparta) 12.7 en J. v. Duffelen (Atmodes) in 12.8 sec. Het hoogspringen van tienkam per Jan van Heek, die er steeds beter in komt en nu met 1.81 wist te zege vieren en met de discus 39.16 meter bereikte. Pluim Keurig op tijd werd deze „regio- If estra kantpioen van Leiden Dc sensatie, die aan het slot van de Leidse schaakkampioenschappen ontstond, had een triest karakter. De twee blunders die mr. De Groot het kampioenschap kostten, waren teke nend voor het beschamend lage peil, waarop de kampioenschappen dit jaar stonden. Bijna alle partijen van de finalegroep werden ontsierd door gro ve blunders en Westra's kampioen schap bezit dan ook maar heel weinig glans. Wij geloven niet dat dit alles te danken is aan de dit jaar voor het eerst volgens de formule-Ter Haar gehouden kampioenschappen, eerder aan een toevallig samenvallende in dispositie van de finalisten. Het sy steem-Ter Haar heeft namelyk schaaktechnlsch goed voldaan, al bracht de noodzakelijke uitsmering van het tournooi over een half jaar een onvermijdelijk verlies aan gezel ligheid en sfeer met zich mee. Mr. de Groot was dus in theorie al kampioen. Zijn afgebroken partij te gen klubgenoot Kort stond weliswaar slechts weinig beter, maar remise was al voldoende voor prolongatie voor zijn titel. Het heeft niet zo mo gen zijn. In weinige zetten verknoeide hy zijn stelling zodanig, dat zelfs het halve punt tegen de sportief vechten de Kort verloren ging. Zijn laatste partij tegen Westra was de verdere ontluistering. Westra gaf een toren voor illusoire aanvalskansen en stond hopeloos Op dit moment viel De Groot evenwel nogmaals ten prooi aan een onbegrijpelijke aanval van schaakblindheid en gaf een volle da me weg. Zo nam Westra de hem vo rig jaar ontrukte schaakkroon van Leiden weer over. zonder veel plezier overigens. Een totaal ontmoedigde Piket deed voor zijn mede kandida- nale afgewerkt. Het aantal deelne- ten weinig onder en speelde een abo- minadel slechte partij tegen Kort. A met al een kampioenschap dat mee maar zo snel mogelijk moet vergetea Eindstand: 1. R. D. Westra (Philidor) 3!i pnt uit 6 partijen. 2/3. J. C. Kort en mr. A. de Groot (LSG) 3 punten, 4. J. J. Piket (Philidor) 21's pnt. SCHAKEN Kansen Philidor 2 staan gunstig Ook dc tweede promotiewedstrijd om toelating tot de 2e klasse van dt KNSB is voor de Philidor reserve gunstig verlopen. Het Amsterdams» kampioenstiental U.D. werd met d( forse cijfers 73 naar huis terugge stuurd. Nochtans is promotie voor de Lei- denaars nog niet definitief, want in theorie kunnen 3 van de 4 ploegen nog gelijk eindigen en slechts twee teams komen voor promotie in aan merking. Maar Phllidor's kansen zijn door deze nieuwe overwinning wel sterk gestegen. De gedetailleerde uitslag luidt: drs P. Selier (Philidor)W. J. Verschuur (U.D. A'dam) 10. mr. A. J. Mul der—W. Kamp 10, C. H. van den Bosch—W. F. Misset 10, S. Boeks- maM. v. d. Kruyf 10, A. van den Berg—mevr. A. van Veen 1—0, t Ketting—F. Hageman 1—0, A. Geytf (res.)—O. Mimmel 0—1. dr. C. d« VroedtW. Th. van der Meulen 1—0, Y. HortensiusM. A. de Jong 0—1, J. KoetR. L. F. van Rensen 01. To taal: PhilidorUT). A'dam 73. De stand in de promotiegroep is thans: 1. Philidor II (Leiden) 4 pnt- 2. 3. VAS IV (A'dam) en VVV I (Alk maar) 2 pnt. 4. U.D. (A'dam) 0 pnt. Philidor's laatste wedstrijd vindt vol gende week zaterdag te A'dam plaata tegen VAS.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 6