Mamaloe op de door stad en fiets land Een plezierritje a (zonder zadelpijn) TWEELINGEN CONGRES IN KASTEEL OUD POELGEEST N. V. V.-KRIT OP HET C.N.V. „Ratelhuis" te Ernst geopend In LEIDEN overnacht Wilson naar Moskou Wetenschap dienen - gezellig contact bevorderen „Waarom nu r.k. mandement weer ter sprake gebracht?" Ten behoeve van bezoekers van liet Leidse olkslmis Ipgericht 1 maart I860 Maandag 10 juni 1963 Tweede blad no. 30977 Gezellendiploma timmeren uitgereikt Zaterdag werden in de aula van de R.-K. Lagere Technische School aan de Boerhaavelaan de diploma's voor de gezellencursus timmeren uitge reikt. Van de in totaal 46 kandida ten zijn er 29 zowel voor het theore tische als het praktische gedeelte ge slaagd. Na een korte toespraak, waarin hy de geslaagden van harte geluk wenste met het behaalde re sultaat, en hen op het hart drukte gebruik te maken van de vele moge lijkheden. die thans voor hen open staan, reikte de heer P. Mensert. voorzitter van de examencommissie, de diploma's en de bijbehorende cij ferlijsten aan de geslaagden uit. Nadat de heer W. C. A. de Jong. secretaris van de examencommissie, de gezellen op het hart had gedrukt, zich hun diploma waard te tonen, werd de bijeenkomst besloten. De geslaagden zijn: H. H. Bakker, Amsterdam: H. J. Bakker. Roelof- arendsveen; D. K. W. Blansjaar, Lei den; A. J. M. Boudewijns, Amster dam; J. W. Broekhof. Noordwyker- hout; J. P. de Bruin, Wassenaar; L. Cornet. Sassenheim; R. Cousijn. Am sterdam. J. A. van der Geest. Aalsmeer: B. H. de Heij, Leimuiden; J. Hollem, Leiden: C. Kraay. Baam- brugge; C. A. Leber. Aalsmeer; F. P. J. Mooijekind, Noordwijk aan Zee: F. Mulder, Amsterdam: E. T L. M. Oostdam. Noordwijk; P. J. M. van der Ploeg. Noordwyk; J. .J M. Roe ien, Vogelenzang; J. T. M. M. Ro- myn. De Zilk; C. E. de Rooy, Dui- vendrecht; W. F. Rijnsburger. Lei den: H. J. Schönhage. Badhoevedorp; G. H. J. Smit, Voorschoten; A. Stob belaar. Zandvoort: J. Verhoeks, Lei derdorp; A. Wesselius, Leimuiden; E. A. Th. Vonkx. Leiden; W. P. G. M. Overdevest, Loosduinen; K. Nyman. Loosduinen. air was nauwelijks een groter te- :en«tonstelling denkbaar dan tussen *5 i elfstedentocht van Reinier Pa- p ing en de rit over tweehonderd jlometer van Christel Adelaar, Jj ie zaterdagmorgen in Amster- ?i:« am op de fiets stapte en na de hackt in Leiden te hebben door- vs ebracht zondagmiddag in Rot- 339 triam aankwam De hitte van w» et afgelopen weekeinde maakte let weer, waardoor Paping naar imi 11eindstreep ploeterde, bijna on- j« wrstelbaar. Verder had Christel ,i! Maar alles zo mee, o.m. de hS tai, dat zij een half uur eerder n k Leiden was dan op het pro- mmma stond. Dat is wel in ster- e tegenstelling met de afloop i 1IM an de tocht van Paping. waarop I lederland lange tijd heeft zitten fl nchten. Bovendien kwam zij .,3 mter en vrolijk aan, terwijl we \or nn Paping indertijd een heel an- 1 tre indruk hebben gekregen. En in tenslotte nog: Christel moest Trfet bij haar aankomst in Leiden 3po Mtde befaamde anderhalve man 'eu en een paardekop doen, terwijl [eJ Reinier nauwelijks de weg kon va tinden door de duizenden, die J km aan het einde van zijn mar- <n}Ulrit verwelkomden. '7, Weddenschap H Deze rit was 't gevolg van 'n wed- 19 éenschap: Christel Adelaar-, die meer ladibekenheid geniet als Mamaloe, had Geweerd in een etmaal f 50.000 by el- eul laar te kunnen telefoneren voor de at stichting van een jeugdgebouw in Purmerend. Als dat niet lukte, zou te op de fiets een zelfde tocht maken i? sis Paping. Daar is ze dan zaterdag- .j! morgen om half tien op het Europa- plein in Amsterdam aan begonnen, injtant het geld kwam niet bijeen. i.l Hoewel pessimistische collega's hadden voorsspeld: „Christel, je haalt Zaandijk niet eens", is het voor haar j«een plezierritje geweest van de eer- ü*ite orde, zoals ook voor het kleine «Jploegje meerijders. Fris en vrolijk J* netste Mamaloe van dorp tot dorp en van stad tot stad, zonder zadel- ié pijn, zonder enig spoor van ver- 1? moeidheid. De route tijdens de eerste C fietsdag ging door de Zaanstreek li naar Alkmaar, vandaar langs de dui- ben naar IJmuiden, vervolgens naar Haarlem en door de bollenstreek naar Leiden De volgende middag reed ze (jvan Leiden via Katwijk, Wassenaar, rtti Den Haag en Schiedam naar het 31 Centraal Station in Rotterdam. Ve ilen hebben haar langs de lange route aangemoedigd en geld aangeboden voor het jeugdhuis. Eénvijftig „Zo schattig", zegt ze, tydens een rustpauze bij de Delftse uitspanning „Het rieten dak" zondagmiddag om drie uur, „vanmorgen even voor de tweede start van het Leidse 5 Mei plein kwam een meisje me éénvyftig brengen". En ze vervolgt: „Van een ijscoman kreeg ik onderweg een rijksdaalder en by een sportterrein boden ze me nog eens zestig gulden aan". Voortaan elk jaar artiestenfietstocht Christel „Mamaloe" Ade laar en de artiesten, die haar hebben vergezeld op haar fiets tocht van 200 kilometer door Noord- en Zuid-Holland, die gis teravond in Rotterdam is geëin digd. hebben besloten voortaan elk jaar een dergelijke fietstocht te maken. Zoals bekend, was de eerste tocht het gevolg van een verloren weddenschap. „Of Ik vermoeid ben? Integendeel, ik vind het gewoon twee dagen va kantie". In alle opzichten is deze tocht suc cesvol verlopen, want Mamaloe twij felt er niet aan of de f 50.000 zullen er alsnog komen. „Alle zorgen zijn van de baan", zegt ze zelf. Harold Wilson, de leider van de Britse Labouroppositie, is zaterdag in Moskou aangekomen voer een bezoek van een week tijdens welke hij be sprekingen met premier Chroesjtsjow zal voeren. Wilson kent de Russische premier en andere Russische leiders persoon lijk en heeft te kennen gegeven dat hij graag de kwestie van de ontwape ning wil aansnijden. Waarnemers verwachten dat verder ook het pro- bleem-Duitsland, de toestand in Zuidoost-Azië en de handel tussen Oost en West ter sprake zullen ko men. Wilson wordt vergezeld door de „minister van Buitenlandse Zaken" in het schaduw-kabinet van Labour. Patrick Gordon Walker, en doer Da vid Ennels, de secretaris van de par ty af del ing - overzee Examentijd betekent niet alleen hard werken, maar in de meeste gevallen ook afscheid nemen van school. Dat afscheid gaat gepaard met een tikkeltje wemeoed en heel veel plezier. De ene school doet het uitbundiger en origineler dan de andere. Maar hoe het ook zijde eindexamen kandidaten maken er altijd een leuke dag van. De meisjes uit de hoogste klassen van de Louise de Coligny-HBS hadden zich zaterdag als gesluierde haremdames verkleed en maakten in- en op de postkoetsen een rondrit door Lei den. Dat ze veel bekijks trokken behoeft nauwe lijks gezegd. Onze fotograaf maakte dit plaatje even voor het vertrek van het nieuwe schoolge bouw. (Foto LD Holvast) Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER, Haarl.straat 2Ö7, heeft het. Grote keuze in alle pryzen en merken. In het kader van het wetenschappelijk onderzoek van tweelin gen, teneinde ets meer over de erfelijkheid van eigenschappen te weten te komen, had medio 1960 in het Ned. Instituut voor Prae- ventieve Geneeskunde aan de Wassenaarseweg een bijeenkomst plaats van tweelingen, die bereid waren gevonden aan genoemd onderzoek mede te werken. NAVO-kernmacht Macmillan achter Kennedy's plannen Premier Macmillan van Engeland heeft volgens de Sunday Expres be sloten, dat Engeland zal deelnemen aan de voorgestelde NAVO-kern macht van oppervlakteschepen met gemengde bemanningen. Dit had pre sident Kennedy van de VS op zyn beurt ertoe bewogen aan het eind van de maand een bezoek te brengen aan Engeland. De Sunday Expres schrijft, dat de politieke overwegingen van Macfillan en zyn minister van Buitenlandse Zaken, Lord Harne, ten selotte zwaar der gewogen hebben dan de kritiek van technische aard van de kant der derkundieen van de Britse marine. De Verenigde Staten zouden con cessies gedaan hebben omdat zy be seften, dat zonder Engeland de voor gestelde NAVO-kernmacht eigenlijk alleen maar een Amerikaans-West- duitse aangelegenheid zou zijn en daardoor onaanvaardbaar voor de overige NAVO-landen. Een van de Amerikaanse concessies zou zijn de benoeming van een Brit se admiraal tot bevelhebber van de kernmacht van ongeveer 25 met Po- larisraketten bewapende oppervlakte schepen. waarvan ten minste een der de In Engeland zou worden gebouwd. Tijdens deze bijeenkomst werd besloten tot de oprichting van de Nederlandse Vereniging van Tweelingen, met Leiden als cen trum. Sindsdieji heeft de vereni ging zowel ten dienste van de we tenschap als de onderlinge band van de tweelingen-leden een de finitief karakter gekregen en haar nut alleszins bewezen. In dit kader kwamen zaterdag uit alle delen van ons land vele tweelin gen naar kasteel „Oud Poelgeest" te Oegstgeest ter bijwoning van het derde tweedaagse voorjaars congres, dat ditmaal door de Leidse afdeling was voorbereid. Na het uitspreken van enige ge voelvolle woorden ter nagedachtenis van de in april jl. onverwacht over leden oprichter en landelyk voorzit ter der vereniging dr. J. W. Bruins welk „in memoriam" door de con gresgangers» sters» staande werd aangehoord opende de vice-voor- zitter de heer C. Veerman het con gres met een liartelyk woord van welkom, in het byzonder gericht tot prof. dr. W. Siemens, de heren J. en W. Klop. een belangstellende tweeling uit Antwerpen en ds. A. de Haan uit Abcoude, welke laatste zich bereid had verklaard een voordracht te houden over „Tweelingen in de na- tuurreligies". Met een enkel woord zette de vice- voorzitter vervolgens het doel van de i vereniging uiteen. Tweelingen in <le natuurreligies Ds. De Haan. zelf de helft van een tweeling (zyn broer is arts in Haar lem), wees er zyn aandachtig gehoor allereerst op, dat de geboorte van tweelingen door de meest uiteenlo pende volkeren altyd als een buiten gewone gebeurtenis werd en nog wordt beschouwd. In de natuurreli gies van de nog primitieve volkeren worden tweelingen als geluks- brengers, dan wel als onheilverkon digers beschouwd, zodat nergens van een algemeen geldende opvatting kan worden gesproken. By een nadere bestudering van het onderhavige onderwerp, had spreker een grote verscheidenheid van op vattingen gesignaleerd, waarby de geboorte van een tweeling al of niet gunstig werd beoordeeld. Met tal van frappante voorbeelden toonde hy aan welke inderdaad zeer vreemde beoor- en veroordelingen sommige volkeren en stammen er t.a.v. de ge boorte van tweelingen op na houden. In India zyn streken waar men de geboorte van een ongeiykslachtige tweeling ziet als een bloedschande, omdat broer en zuster voor hun ge boorte hebben „samengewoond". By de Hottentotten en in delen van Australië schryft men een tweeling toe aan de huweiyksontrouw van de moeder met alle gevolgen van dien. By sommige stammen torn. op Borneo) speelt de economische fac tor een grote rol en wordt van een tweeling de zwakste of het meisje zonder meer gedood. Opvallend is ook. dat overal waar tweelingen zel den voorkomen (zoals o.m. by de Acrero's in Zuid-west-Afrika) en/of aan de Invloed van hogere geesten worden toegeschreven, zy met veel vreugde als een gelukbrengende fac tor worden begroet. Hoe uiteenlopend de opvattingen over de oorzaak van een tweeling (zie India) by sommige primitieve stammen wel zyn. moge o.m. blyken uit het feit, dat op Ma- lakka b.v. het eten van een dubbele vrucht (Philippine) door de a.s. moe der de oorzaak van de geboorte van een tweeling wordt toegeschreven. Na de gemeenschappelyke maaltyd von 's avonds in het koetshuis een feesteiyk samenzyn plaats. Hierby hebben de tweelingen de oudste tweeling-zusters waren 71 jaar en de jongste 11 jaar oud zich enige uren uitstekend vermaakt met een feestprogramma, dat werd verzorgd door de Dlxi-land Band „The Court Capital Club" o.l.v. Rob Langras, de tenor Gerard Koolhaas, bekend als solist by Sempre Avanti's Jong en Jolig, alsmede enige tweelingen, die zang- en piano-soli ten gehore brachten. Na het gemeenschappeiyk ontbyt en de kerkgang, hield dr. H. A. Val kenburg, verbonden aan het In stituut voor Preav. Geneeskunde gis teren een interessante en leerzame causerie over zyn studiereis naar Amerika, waar hy o.m. aan de Uni versiteit van Michigan onderzoekin gen verrichtte. Verlucht met tal van zelfvervaardigde kleurendia's gaf spr. een uiteenzetting van een familie onderzoek naar het voorkomen van jicht in de USA, welk onderzoek hij samen met prof. dr. J. V. Neel. een van de meest vooraanstaande erfe- lykheidsonderzoekers der wereld, te Michigan kon instellen. Wat dit onderzoek betreft wees spreker zyn gehoor er o.m. met na druk op, dat een tweelingenonder- zoek pas grote waarde gaat krygen als een-eiige tweelingen vergeleken kunnen worden met twee-eiigen. Om het betreffende onderzoek in Neder land tot een succes te maken, heeft men nog dringend identieke maniy- ke en niet-identieke maniyke en vrouweiyke tweelingen nodig. Van daar ook, dat spreker aan het slot van zyn betoog, een dringend beroep deed op alle tweelingen o.m. uit Lei den zelf. om zich by het Instituut voor Rheuma-onderzoek (Acad. Zie kenhuis te Leiden) alsnog voor een onderzoek te melden. Dr.H.A. Valkenburg voorzitter Hierna deelde de vice-voorzitter mee, dat het bestuur dr. Valkenburg kandidaat had gesteld voor het voor zitterschap. Dit bestuursvoorstel on dervond grote bijval. Nadat de ver kiezing by acclamatie had plaats ge vonden, installeerde de vice-voorzit ter dr. Valkenburg tot landelyk voorzitter der vereniging. Dr. Val kenburg dankte de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak de hoop uit de voetsporen van zyn emi nente voorganger zo goed mogelijk te volgen. Na een lezing van de heer A. Ste ger, burgemeester van Oirschot over „Ons eerste congres te Oirschot", waarin spreker tal van herinnerin gen aan dit congres nog eens de re vue liet passeren, volgde de af- scheidsmaaltyd en behoorde het Leidse tweelingencongres weer tot het verleden. De voorzitter van het NVV, drs. D. Roemers vindt het kwalijk, dat het CNV ten tweede male het uit 1954 daterende Mandement van de r.-k. bisschoppen in de discussie tussen de vakcentrales te berde brengt. Hij ge looft. dat het CNV bijzonder weinig heeft geleerd van de discussie, welke uit het mandement is voortgevloeid. „Het laat zich blijkbaar bijzonder weinig inspireren door het herderlijk schrijven van de Synode van de Ne derlandse Hervormde Kerk. christen te zijn in de Nederlandse samen leving". Drs. Roemers maakte deze kritische opmerkingen vanochtend in een be groetingswoord tot de deelnemers aan de Algemene Bedrijfsbond Voe- dings- en Genotmiddelen, die van daag en morgen in Krasnapolskv in Amsterdam wordt gehouden. Aanlei ding hiertoe was het standpunt van het CNV betreffende een gemeen schappeiyk actieprogramma van de drie vakcentrales, waaraan zoals be kend is het CNV niet wenste mee te werken. Het kwam met een eigen programma in de openbaarheid. Drs. Roemers ontkende, dat het meningsverschil met het CNV dat pas na de eerste besprekingen over een gemeenschappeiyk actie-pro gramma is ontstaan, een gevolg is van gebrek aan begrip by de KAB en het NVV. Het doel van de besprekin gen werd op 3 januari in een brief van het overlegorgaan duidelijk aan gegeven. Een kritische reactie van in zyn begroetingswoord veel aan dacht aan het gemeenschappeiyk actieprogramma van de KAB en het NVV. Over de door beide vakcentra les in het program voorgestelde ver hoging van de AOW-uitkering tot f3250 voor gehuwden, zei de heer Roemers, dat het voor het NVV prin cipieel niet in de eerste plaats be langrijk is voor welk deel van de so ciale voorzieningen een bijdrage uit de algemene belastingmiddelen be schikbaar moet worden gesteld, want de AOW-verhoging is niet mogelijk door alleen premieverhoging. In het actieprogramma wordt gepleit voor de algemene kinderbijslagwet, waar voor een bijdrage uit de algemene het CNV werd pas op 22 februari belastingmiddelen zou moeten wor den gegeven. De heer Roemers stelde met nadruk vast. dat naar zyn me ning een onmiddellyke samenhang dient te bestaan tussen de verhoging van de AOW-uitkeringen en de daar uit voortvloeiende premieverhogin- ontvangen, aldus drs. Roemers. Op «sleeptouw Hij betreurde het. dat nu een voor stelling wordt gewekt alsof in strijd met het Mandement de KAB zich op sleeptouw laat nemen door het NVV. De collega's van het CNV we ten uit de dagelijkse samenwerking dat die voorstelling van zaken in strijd met de feiten is", zo betoogde drs Roemers, die zich voorts afvroeg of het CNV werkelyk terug verlangt naar de sfeer tussen de vakcentrales onmiddellijk na het mandement. ..Reeds toen had men de indruk, dat het CNV gelukkiger met het mandement was dan de KAB". Drs. Roemers zei. dat hy er geen behoefte aan heeft de tegenstellingen tussen de vakcentrales op te blazen, maar wel had hy er behoefte aan te zeggen, dat het CNV byzonder weinig geleerd heeft van de discussies na het mandement Doorbroken gen en de gedeeltelyk te financieren van de algemene kinderbijslagwet uit de algemene middelen. Hy hoopte dat het regeringsprogramma van het nieuwe kabinet te dien aanzien in overeenstemming zal zijn met 't ac tieprogramma van de beide vakcen trales. Gunstige reacties Over de reacties op dat actiepro gramma was de heer Roemers in het algemeen niet ontevreden. Drs. Roemers zei het helaas eens te zyn met de voorzitter van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers, dat de grote verlanglijst niet in een parlementaire periode van vier jaar kan worden verwezenlykt. „Ik deel die vrees niet alleen om de beperking die de economische mogelijkheden helaas stellen, doch ook vanwege de weerstand, die vervulling van onze Drs. Roemers, die mededeelde dat de stagnatie in het ledental van het bereidingen aldus technische NVV geheel_ is doorbroken ün 1962 d/e groei van 506.000 tot. 511.000 leden, op i 1 april j.l. byna 517.000 leden» schonk i tingmaatregelen die de werkgevers vragen. Hy wilde de voorzitter van het Ver bond in zoverre gerust stellen, dat de verschillende structuurhervormingen in de maatschappy die de KAB en NVV bepleitten, niet alleen geld kos ten. maar ook geld zullen opbrengen De heer Roemers erkende voorts, dai KAB en NVV met dit actieprogram ma invloed willen uitoefenen op het toekomstige kabinetsbeleid. ..Ik vind dat wy daarmee niets doen dat onge oorloofd is. want het is de opdracht van de vakbeweging het sociaal-eco- nomisch-beleid niet alleen kritisch te volgen, maar ook in constructieve zin te beïnvloeden". N ïeuwe uitgaven /wart als Ik. dour J. Howard Griffin Uitg Wereldbibliotheek. Amsterdam Sesam medische grzins-enoelopedie. door A. C. van Swol. arts Pockets, deel 7 t m 10. Uitg.: Bosch en Keunlng. Baarn. De trein der traagheid, door J. Dals- ne. liet ge\aur, door Jos Vandeloo. Mar- nlx-pockeu. Uitg Manteau. Den Haag I»e wilde Jaren, door P. van Aken En zo leven wy, broertjes, door M Zosjtsjenko. Alle avonturen van l'lpo de clown. j door W. Meuldijk. I)e snars, de fluit, de sikkepit, door D Huber ABC-pockets. Uitg. De Ar beiderspers. Amsterdam. I.oes in het paradys, door G. Relns- hagen. De Deans volgen een spoor, door K. Knock-Out Nick wordt Texas ger, door W. J. Verbeeten. Kan- Het nieuwe Ratelhuis ge- Lern"°r I legen temidden van de bossen I van vorm en inrich- Amor in de duiventil, door J. Lem, peelt verstoppertje, door J. modern ting. Begunstigd door stralend weer huis. opende de werkgemeenschap „De Ratel" zaterdgamiddag te Ernst (Gld) een vakantiebungelow ten behoeve van de bezoekers van het Leidse olkshuis. Dil zeer modern „Ratelhuis" zowel van vorm als van inrichting. ge legen te midden van de bossen oogstte veel bewondering by de tal- ryke genodigden en ratelleden. De voorzitter, de heer C. Marks sprak in zyn openingswoord zyn grote waardering en dank uit voor de wijze waarop dit huis tot stand is gekomen, vooral ook aan de vry- willige krachten die dit huis hebben opgebouwd, geschilderd en ingericht. Met trots constateerde hy dat de „Ratel" in zyn 13-jarig bestaan als onderafdeling van het „Leidse Volks één van haar grootste prestaties had geleverd. Dit als resultaat van samenwerking en ge meenschapszin Na alle medewerkers hieraan een klein aandenken te hebben gegeven, bood mej. A. v. d. Blom namens de werkers, ratelleden en toekomstige bewoners van het Ratelhuis. de voor zitter een aantal praktische geschen ken aan. Na een toespraak door de heer P. Hutte. bestuurslid van het Leidse Volkshuis, welke vooral de prettige samenwerking tussen de Ratel en het bestuur van het Leidse Volkshuis onderschreef, boden enkele bestuurs leden van het Leidse Volkshuls. de heren G. J. Jöbsis en mr. D. E. Krantz, de voorzitter enige geschen ken aan. Na samenvoeging van alle cadeaus bleek, dat er een uitgebreid gezellig „zitje" voor buiten was ontstaan. De heer Marks dankte alle gevers harteiyk voor deze prachtige aan vulling van de inventaris van het Ratelhuis. Tot slot van dit officiële gedeelte verrichtte mej. M. Ruth, oud-direc trice van het Leidse Volkshuis na een korte maar veel zeggende toe spraak de opening, waarna de ge nodigden onder het genot van een koele dronk het huis konden bezich tigen. Hierna werd het huis door de eer ste bewoners in gebruik genomen, waarna de terugreis werd aanvaard. ..De Ratel" bezorgt met de inge bruikneming van dit huis aan vele Leidenaars een unieke vakantieweek, in een sfeer welke zeker op alle be zoekers een onvergetelyke indruk zal achter laten. lc 't weet mag liet zeggen, door Bob Wallagh. Wonderwereld der reptielen, door K Splerlngs en J G. Nleuwendljk Helm pockets. Uitg. Helmond. Helmond Het kyk-hoe-kwlek-lk-konk-boek. ABC-pocket. Uitg.: De Arbeiderspers. Amsterdam. Hl nnen weg toerisme. Tips van Tom Hoogland voor een rustige vakantie in Duitsland (deel 1). Frankryk( deel 2i en tips voor weekelnd-tochten (dl 3i. Uitg.: W. van Hoeve. Den Haag Hengelsport: Praktleche handleiding, door K. J. Vrljllng. Het houden, huisvesten en verzorgen van onze duiven, door C. A. M. Spruijt. Borders In kleine tuinen, door A. C. Muller-Idzerda. Groenteteelt In kleine tuinen, door H. Stlentra en G. D. Duursma Tennis voor begtMMIO en leken, door C. Vreedenburgh. Praktische konynenteelt. door R. Stenauls. GeïU. herdrukken Verschenen in de serie „Weten en Kunnen" by Uitg.: Ko6mo&, Amster dam.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3