Leve de meeneem-mode.... van de Bijenkorf en de nieuwe stijl voor uw vrije tijd Mogdffkbefd tot aangifte Het Ministerie van Financiën deelt mede dat. zij, die menen aanspraken te hebben op een uitkering ingevolge de Regeling inzake uitkeringen aan nazi-vervolgden, op speciale formulieren een aanvrage kunnen zenden aan het Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schade-Uitkeringen (CA.D.S.U.), Keizersgracht 105, te Amsterdam. Sluiting termijn van aangifte De termijn waarbinnen aanmeldingsformulieren kunnen worden ingediend sluit voor personen, die in Nederland hun domi cilie of vaste verblijfplaats hebben, twee maanden na de inwer kingtreding van de regeling (algemene maatregel van bestuur). Voor personen, die in het buitenland hun domicilie of vaste verblijfplaats hebben, sluit de termijn van aangifte vier maanden na de inwerkingtreding van deze regeling. De datum van inwerkingtreding van deze regeling zal nog nader bekend gemaakt worden. Wie vallen onder dg regeling? De regeling geldt voor hen die vervolgd zijn geweest „wegens Tas, geloof of wereldbeschouwing door het nationaal-socialistische regime". Zij is uitsluitend bestemd voor vervolgden en aan vragers die Nederlander of Nederlands onderdaan waren bij de aanvang van de vervolging. De regeling is ook van toepassing, indien de vervolging in het buitenland (Duitsland of bezette gebieden) plaats vond, ongeacht of deze in Nederland dan wel elders was begonnen. We zijn van de regeling uitgesloten? Onder vervolgden wegens ras, geloof of wmfabMHiMlWiUg wor den bijvoorbeeld niet verstaan: krijgsgevangenen, personen gevorderd voor de aanleg van ver dedigingswerken van de bezetter, gesneuvelde militairen, bur gerslachtoffers van bombardementen of andere gevechtshande lingen, gedwongen tcwerkgestelden in Duitsland of elders, onder duikers, gestraften wegens criminele of economische delicten (b.v. zwarte handel), ook indien de strafmaatregelen verder gin gen dan naar Nederlands recht toegestaan zon zijn. Welk aanmeldingsformulier fa vereist? Ter vermijding van vertraging is het van belang, dat de belang hebbenden er goed op letten, welk aanmeldingsformulier zij nodig hebben, Ir zijn twee soorten aanmeldingsformulieren verkrijgbaar. A-aanmeldingsformulieren Deze formulieren hebben uitsluitend betrekking op thans nog levende vervolgden, die tijdens de bezetting door de nazi-maatregel zelf onrecht hebben ondergaan om redenen van ras, geloof of wereldbeschouwing (b.v. Joodse of zigeuncrafstamming, deelname aan het verat) waardoor rij: (afzonderlijk hetzij in combinatie) drie maanden of langer van hun vrijheid werden beroofd; als gevolg van bedoelde maatregelen, gedurende een periode van tenminste vijf aaneengesloten jaren een invaliditeit van minimaal 70% hebben gehad (naar de maatstaven van de Wet Buitengewoon Pensioen 3940-1945); zes maarden of langer verplicht waren tot het dragen van dc zgn. Jodenster, ongeacht of men aan deze verplichting al dan niet heeft voldaan; aan sterilisatie werden onderworpen. De A-aanmeldingsformulieren kunnen niet door erfgenamen van een vervolgde worden ingediiend: B-aanmeldingsformulieren Deze formulieren hebben uitsluitend betrekking op een vervolgde die overleed tijdens of door do vervol ging van de bezetter. Zij kunnen slechts worden ingediend door de hieronder genoemde nabestaanden: 1. de overlevende niet hertroowde echtgenoot van de overleden vervolgde; Z bij ontstentenis van de echtgenoot, de gezamenlijke kinderen van de overleden vervolgde voorzover deze kinderen op 7 mei 1945 nog niet do leeftijd van 21 jaar hadden bereikt; 3. indien geen kind(ercn) aanwezig is (zijn) de ooder(s) van een overleden niet gehuwd geweest zijnde vervolgde. Ter voorkoming van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat het recht op uitkering in deze gevallen strikt beperkt is tot boven aangegeven nabestaanden, dus met uitsluiting van welke verdere familierelaties ook. Indien men in aanmerking meent te komen zowel voor een uitkering wegens zelf ondergaan onrecht als wegens het over lijden, van een echtgenoot, kind of ouder dient men zowel een A-formulier als één of meer B-formulieren aan te vragen. Voor elk overlijdensgeval dient een afzonderlijk B-formulier te wor den gebruikt. Hoe verkrijgt men Kntmclding.dormolieren? Onderstaande strook moet worden ingevuld en uitgeknipt; zij dient zonder toevoeging van brieven f bescheiden in een als brief te frankeren enveloppe (dus niet op een briefkaart) te worden verzonden aan: ■Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schade- Uitkeringen, Postbus D, Amsterdam. Met ballpoint dient men in blokletters in te vnöeo: Naam, adres en woonplaats c.q. postadres. Door in het vakje achter de op het strookje gedrukte letters A en B het benodigdo aantal te vermelden, wordt aangegeven hoeveel en welk(e) aanmeldingsformulier (en) men wenst te ont vangen. N.B. Men helpt mede aan een vlotte toezending van aanmel dingsformulieren door: het strookje duidelijk en volledig in te vollen; in de linkerbovenhoek van de enveloppe een grote letter A, B of A en B to plaatsen overeenkomstig do letter aanduiding op het strookje Inzenden zonder nadere toelichting in een al» brief te frankeren enveloppe. langs de tand uitknippen C maagd aantal aaruncldingrforroul B woonplaat» c.q. pottedrre De 'Shift* voor de vakantie. Deze moderne japon is 3/A doorgeknoopt. heeft korte mouw, kraag en revers. Bo vendien: slipceintuur. Mate riaal: tricel foulard, kasjmier dessin. In blauw en bordeaux. Maten 36 t/m 44. Gewicht 190 gram. 45.- De chemisier met speelse era- vatte/strik kraag en lange mouw met manchet. Vrolijke, wijde plooirok, prettige cein tuur. Accent: bolle, effen kno pen. Tricel pied de poule was de inspirerende stof. In ma rine-wit en zwart-wit 36 t/m 44. Gewicht 390 gram. 65. Van het prachtige trïcet jersey werd een zomerse deux-pièces gecreeerd. Het hesje heeft noch kraagje noch mouwen. Moderne boothals; fijne bie zen langs hals en armsgaten. Stijlvolle rechte rok. In vijf zachte tinten. Maten 38 t/m 44. Gewicht 370 gram. 39.75 Deze meeneem-japon is heer lijk geplisseerd en heeft een kokette boothals. Mouwloos, grappige biezen langs hals en armsgaten. In twee dessins: lengte- of dwarsstrepen (past dus altijd bij uw figuur). Tricel in veel kleuren. Maten 38 t/m 44. Gewicht 265 gram. 29.75 De kraagfoze zomerjapon met korte mouwtjes, wijde plooi rok en accentuerende cein tuur. Gemaakt van de mode ontdekking 1963: tricel fou lard. Veel bijzondere dessins in opgewekte kleuren. Maten 40 t/m 46. Gewicht 240 gram. 39.75 Opvallend element in de nieu we meeneem-mode: dwars- streep. Geeft leuk effect. Ook deze japon met kraag, revers, korte mouwen, wijde plooirok en ceintuur. Materiaal: tricel foulard. Eén kleur: blauw groen. Maten 40 t/m 46. Ge wicht 265 gram. 49.75 Vakantiekleding moet zich te allen tijde bij het weer kunnen aanpassen. De Bijenkorf heeft op het 'hoe' een economisch antwoord gegeven: strand- en boulevardensembles met veel combinatiemogelijkheden in mo derne kleuren en vlotte, zonnige dessins. Spelen met de zon? Draag een vrolijk effen short voor 9.75 Een bijpassende zomers© brassière voor 10.75 Wordt het een tikje koeler? Geen nood, de effen sweetnik kunt u er flatteus over dragen. Flatteus vooral door de charmante streepgarnering 29.75. Laat de zon verstek gaan of wil de thermometer niet stijgen, dan kunt u zo'n overal-bij passende effen lange pantalon dragen 19.75. Daarop com bineert u naar hartelust een effen top met streepgarnering 16.75 of een streepjurk met ceintuur 14.75 Is het weer druilerig (kan voorkomen niet waar), geniet dan toch. Maak een frisse wandeling in een goed beschermende vlotte combinatie. Windjack reversible in effen of pied de poule, van dubbel waterafstotende poplin. In zwart pied de poule met effen rood, zwart, groen of blauw. 39.75 Een perfect zittende cotelé Helanca wandel pantalon kompleteert dit geheel. In rood. groen, marine, blauw of bleu. 29.75 Khaki pantalon: de sportieve pantalon zowel voor fiets- en wandeltochten als voor in de zeilboot, op het strand of op de boulevard. Sterk en toch modieus. 9.75 Draag er een bloeze bij in moderne brede streep en met lange mouw. Makkelijk: zelf- strijkend Bel-0-Fast. Verschillende kleur stellingen. 19.90

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 12