Burgemeester A. Smit gisteravond overleden Differentiatie van voorlichting in dagbladpers wordt bedreigd Bloembollenexporteurs zetten in 1962 rnim 274 miljoen om C!Q3 ccnen Beminnelijk mens die heel veel voor de gemeente deed ritiek op het overheidsbeleid Grote verslagenheid in HAZERSW OUDE Sleehts 60 van de 600 verzenden voor meer dan een miljoen galden 7ZT HET LEIDSCH DAGBLAD BEHANG 78 Niemand heeft ramp met DC-7 overleefd Aanrander na vlucht gepakt gericht 1 maart 1860 Woensdag 5 juni 1963 Vierde blad no. 30973 )en aantal omstandigheden van economische aard bergt op lan- termijn gevaren in zich voor de Nederlandse dagbladpers en ral voor de differentiatie in de door haar te geven voorlichting. f wordt geconstateerd in de inleiding tot het jaarverslag over 2 der Vereniging De Nederlandse Dagbladpers. Het verslag is Dchtend aan de ledenvergadering van de N.D.P. uitgebracht, i het verslag wordt er de aandacht op gevestigd dat de kosten- ingen waarvoor de dagbladen zich in de afgelopen jaren voort- tnd gesteld hebben gezien, zich in de toekomst in waarschijnlijk i Tterkte mate zullen voortzetten. Extra stijging van kosten t dagbladbedrijf heeft, naast de mstygingen die zich voor het be tleven in het algemeen zullen loen. rekening te houden met verhoging van kosten. extra verhoging is o.m. een ge- van de noodzaak de redactione- oorlichting voortdurend uit te en en aan te passen aan de s verdergaande ontwikkeling ons land op economisch, politiek ultureel terrein en het steeds in tg toenemen van de internatio- samenwerking waarbij ons land itrokken. te extra verhoging van kosten Is »r een gevolg van de noodzaak steeds verdergaande specialisa- a de voorlichting, van de nood- om ondanks de invoering van rrü» zaterdag op die dag een t te doen verschijnen en ten- van de groeiende concurrentie de televisie. Advertenties en T.V. or het opvangen van deze sty- »n van kosten is het dagbladbe- aangewezen op zjjn twee bron van inkomsten, ni. die uit adver- es en die uit abonnementen. steeds naderbij komende in- Ing van televisiereclame in ons zal echter, aldus het Jaarver van de NDP, een structurele asting van de stijging van de msten uit advertenties tot gevolg >en. Het is voornamelijk die stij- geweest die het dagbladbedrijf Ou toe in staat heeft gesteld de snstijgingen op te vangen. Abonnementsgelden >t te lage niveau van de abon- entsprijzen in ons land, dat me- s ontstaan door de voortduren- e grote druk der overheid op de- irjjzen, heeft tot gevolg dat het >ladbedryf in hoge mate afhan- k is van de conjunctuur en •door extra gevoelig Is voor de surrentie van een nieuw, belang- reclame-medium. Opgemerkt it dat de dagbladen in 1962, on- les de verhoging van de abonne- tsprijzen in dat jaar. voor 65,6 procent hun inkomsten hebben ver kregen uit advertenties.. Een tiental jaren geleden verkreeg de dagblad pers ongeveer de helft van haar in komsten uit advertenties. Gevaar van concentratie Ongetwijfeld, aldus het Jaarver slag van de NDP, zijn tal van dag bladondernemingen sterk genoeg om deze ontwikkeling het hoofd te bie den, al zullen ook zij er de onvloed van ondervinden, maar dit neemt niet weg dat de genoemde factoren alle op langere termijn werken in de richting van een concentratie in het Nederlandse dagbladwezen. Dat is een tendens die zich in andere lan den. vooral in de Verenigde Staten en in Engeland, reeds duidelijk heeft ge manifesteerd. Deze ontwikkeling zal zeer nade lige gevolgen hebben voor de diffe rentiatie in de Nederlandse pers die juist ln ons land van grote beteke nis is. Die gevolgen zullen vooral zeer nadelig zyn voor de differentiatie omdat vele bladen die bepaalde le vensbeschouwelijke of staatkundige beginselen uitdragen tot de minder sterke behoren. Wijziging beleid is noodzaak De genoemde gevaren dreigen mede als gevolg van de houding van de Nederlandse overheid jegens de pers De dagbladen ondervonden van over- heidszyde bijzonder veel moeilijkhe den. I Naar de mening van de NDP kan een oplossing hiervoor slechts worden gevonden een wijziging in het be leid waarbij niet uitsluitend econo mische overwegingen doch vooral ook inzichten omtrent de maatschappe lijke betekenis van de pers en de voor haar te geven voorlichting een rol behoren te spelen. Koninginneharing morgen naar Paleis Soestdijk Het was voor de Katwijkse delega tie, die gistermorgen de Koninginne haring op Paleis Soestdijk zou aan- bieden, een grote teleurstelling toen 's middags tegen half vier het bericht kwam. dat Koningin Juliana door plotselinge drukke ambtsbezigheden i waarschijnlijk verband houdende met de kabinetsformatie» met eerder dan donderdagmorgen half elf in de ge legenheid was de delegatie persoon lijk te ontvangen. Van 's morgens half elf af hadden de Katwijkers gereed gestaan om di rect na het telefoontje uit Soestdijk te kunnen vertrekken. Men had er vost op gerekend, want nog nooit eer der is het voorgekomen, dat de aan bieding niet op dezelfde dag ge- schiedde. Er moeten dan ook wel belangrijke I zaken geweest zijn, die H M. de Ko ningin hebben doen besluiten eerst donderdag de delegatie te ontvangen. Vrouw 11a val van trapje overleden De 70-jarige mevrouw M. E. A. Stuoenervan Petten is op de waranda van haar woning aan de Willem de Zwijgerlaan, eerste etage, in Amsterdam van een keukentrapje gevallen en naar beneden op een tegelpad gestort. Zn het Wilhelmina- gasthuis werd de dood geconstateerd. uropees centrum dagbladresearcli estreefd wordt om binnen enkele n te komen tot oprichting van Europees documentatiecentrum |J dagblad techniek. Dit centrum als eerste stap worden gezien le weg naar een volledig research- U*um. Qf acht mag worden dat nog dit aan de nationale organisaties dagbladuitgevers in de Europese ien concrete voorstellen zullen den gedaan, ïae mogelijkheid is niet uitgesloten als voldoende medewerking voor plan kon worden verkregen, het mentatiecentrum, althans voor- in ons land zal worden geves- Dit blijkt uit het jaarverslag -rr 1962 van de Vereniging De Ne- Blandse Dagbladpers, -e Nederlandse Staatsdrukkerij ft aangeboden het instituut voor- ig gastvrijheid te verlenen in zijn uwe gebouw in Den Haag. ^Dagbladpers en ,reklametelevisie Iet feit dat bij de behandeling van «reclame-televisie in de Tweede s aier ruime aandacht is besteed de positie van de Nederlandse nbladpers, heeft de hoop doen her in dat, indien reclame-televisie in land zal worden ingevoerd, reke- g zal worden gehouden met de op terrein door de Vereniging De Ne- Oiandse Dagbladpers naai- voren -ffachte wensen en dat de dagblad- ^s bij de exploitatie van het nieu- medium vergaand zal worden in- fchakeld. Dit staat vermeld in het Overslag over 1962 van de Ver ging De Nederlandse Dagbladpers in de vanmorgen gehouden le- Hvergadering is uitgebracht. jplage dagbladen bleef stijgen 3e stijging van de oplage van de tamenlyke dagbladen in Nederland eft zich in 1962 voortgezet. Gemiddeld worden thans per hon- fd gezinnen in ons land dagelijks Ibderaenvijftien kranten gelezen, t blijkt uit het Jaarverslag over 52 van de Vereniging De Neder- ïdse Dagbladpers. Mct uitzondering van het commu- Itische dagblad De Waarheid en "t sinds 1 oktober 1961 als dagblad fschynende Cobouw waren alle 64 kbiadonder neming en in Nederland I de vereniging aangesloten. Het erleg met Cobouw over het lid- latschap duurt nog voort. Te ver- tchten is dat dit in 1963 tot resul- ten zal leiden. Het aantal betalende abonnees op iderlandse dagbladen is per 31 scember 1962 gestegen tot 3.354.224; ft bedroeg per ultimo 1961 3.277.598. tzc cijfers zijn exclusief die van De 'aarheid en van Cobouw. Het totale papierverbruik bedroeg 1962 133.314 ton tegen 127.718 ton wei. Het aantal werknemers in het dag- adbedrijf was in 1962 ruim 12.500 bvendien zijn nog ongeveer 18.000 ïrsonen dagelijks by de bezorging Ui kranten betrokken. (Van onze redacteur) Groot was vanmorgen de ver slagenheid in Hazerswoude toen bekend werd. dat burgemeester A. Smit gisteravond op 63-jarige leeftijd in het Academisch Zie kenhuis te Leiden was overle den. De heer Smit was vorige week dinsdag in dit ziekenhuis opgenomen en onderging de vol gende morgen een longoperatie. Burgemeester Smit heeft b(jna vier jaar leiding mogen geven aan deze agrarische gemeente in de Run- streek. Op 1 augustus 1959 werd hij tot burgemeester benoemd en op 8 augustus werd hjj tydens een plechtige zitting in de raadzaal van het gemeentehuls te Hazerswoude- Dorp geïnstalleerd. In die vier jaar heeft de heer Smit ach doen kennen als een zeer be minnelijke figuur en als een bur gervader in de ware zin des woord De belangen van de gemeente, die hij diende en van zijn gemeente naren hadden steeds zijn volle aan dacht. Hy heeft een grote activiteit ontwikkeld, niet alleen op het ge bied van de woningbouw, maar ook op allerlei ander terrein. Raadhuis De belangrijkste objecten, die onder zijn leiding tot stand kwamen wa ren wel het ontsluiten van het Rietveld, waarvoor vorige week de goedkeuring van Gedeputeerde Staten afkwam, de aanleg van het zwembad en de bouw van een ge meentehuis aan de Rjjndyk. Helaas heeft burgemeester Smit de voltooiing en de opening van het „huis van de gemeente" niet meer mogen meemaken. De opening zou aanvankelijk zaterdag 8 juni door de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, geschieden, maar werd in verband met de ziekte van de eerste burger uitgesteld tot septem ber. De heer Smit vervulde in Hazers woude ook de functie van ambte naar van de bur gelijke stand. Burgemeester Smit werd 17 decem ber 1899 in Zwijndrecht geboren en was, na zijn schoolopleiding, eerst werkzaam op de secretarie van Hendrik-Ido-Ambacht en daarna te Sprang-Capelle, van welke ge meente hij na de bevrijding tot burgemeester werd benoemd. Pilotenlijn Gedurende de bezetting heeft de heer Smit zich bijzonder verdien stelijk gemaakt voor de Nederland se zaak. In de illigalitcit stond h(j bekend als „Jan". Hü gaf mede lei ding aan de pilotenlijn, via welke geallieerde piloten uit ons land naar het bevrijde gebied werden teruggebracht. Vele tientallen piloten zijn, mede door het ontbaatzuchtige optreden van de heer A. Smit veilig in En geland aangekomen, na onder meer boven ons land met hun vliegtuigen te zfjn neergeschoten. Zij hebben zich daarna weer be schikbaar kunnen stellen aan de geallieerde legerleiding. Huis verbrand Toen de bezetter er in augustus 1944 achter kwam, dat de heer Smit be trokken was bfj de pilotenlijn, wil de men hem ai-resteren. Hij kreeg echter juist op tijd een tip. dat dit zou geschieden en kon nog onder duiken. De Duitsers hebben toen zy hem niet thuis troffen zijn huis in Sprang-Capelle maar in brand ge stoken. De begrafenis van het stoffelijk over schot van burgemeester Smit zal zaterdagmiddag half vier geschie den op de algemene begraafplaats te Hazerswoude. na een rouwdienst in de hervormde kerk. die om twee uur begint. Na afloop van de ter aardebestelling is er in het Her vormd Verenigingsgebouw gelegen heid de familie Smit te condoleren. I Iets meer dan zeshonderd bloembollenexporteurs hebben verleden jaar f 274,262.000 aan bloembollen en knollen verzon den. In feite moeten daar zeer veel mensen geheel of gedeelte lijk van leven. Er zijn namelijk bijna tienduizend kwekers. Dan al het personeel plus alle toe leveringsbedrijven, zoals man denmakers, bestrijdingsmidde lenhandelaren, kisten- en gaas- bakkenfabrikanten, ambtenaren en noem verder maar op. Sinds ene jaar of tien komen daar dan nog bij de fabrikanten van plant en rooimachines en de zgn. loon werkers. Het lijkt een groot be drag, maar het is in veel te veel partjes gedeeld om werkelijk groot te kunnen blijven. Het is wel weer groot te maken, als men in het jaarverslag van het Produktschap voor Siergewassen 1962 leest, dat er eigenlyk maar een goe de zestig exporteurs zijn, die meer dan een miljoen gulden exporteren. De 22 grootsten komen zelfs boven de drie miljoen uit, als we aanne men, dat ze ook een flinke export van gladiolen hebben. Het is raar verdeeld in het bloem bollenvak. want deze „upper sixty" hebben bijna de helft van de gehele export in handen! Bfj de kwekerij is het trouwens niet anders. Er zijn bijna tienduizend kwekerij bedrijven. Daarva ntelen er zo'n 250 meer dan drie hectaren, oftewel dertig procent van de totale oppervlakte. Dit zijn bedrijven, die geheel van de bloem bollen best kunnen draaien en ook de naam onderneming kunnen dragen, compleet met directeur. De situatie wordt echter weer wat ongelukkiger als men in dit jaarver slag ziet. dat er maar 126 bedrijven zijn met een oppervlakte van meer dan vijf hectare. Hun gemiddelde ligt boven de tien hectare. Ze heb ben tweeëntwintig procent van het gehele areaal in handen. Onwil begrijpelijk In onze moderne tijd praat echter ieder mee over alles. Dat is democra tie en dat ik ook wel goed. zoals de geschiedenis bewezen heeft. Maar soms kan men toch wel de onwil van die 126 groten begrijpen als zij een theoretische stemmenaantal van 5357 tegenover zich weten te staan van kleine kwekers, die met elkaar maar net twaalf procent van de totale be plante oppervlakte hebben. Al deze bedrijven hebben minder dan een half voetbalveld aan bloembollen. Maar ze zijn geregistreerd en heb ben overal stemrecht. Iets dergelijks is trouwens bij de export ook het geval. Van de 607 staan er 257 op de lijst met een ex port van minder dan 100.000 gulden. Er zijn uiteraard mensen, die u met een geleerd gezicht kunnen vertellen, dat ook deze mensen nog best aan een goede boterham kunnen komen. „Ze doen alles alleen en werken goedkoop". We hebben zelfs eens het verhaal horen vertellen van een ex porteur, die een omzet van twee ton had en alles alleen deed. Ook de ad ministratie. Dus xelf reizen, xelf in kopen. zelf alles uitpakken, controle ren en dan inpakken en verzendklaar maken. Hij was wel altijd aan het werk, maar had best zijn brood. Kosten Alleen als zo'n man gaat rekenen en dan werkelijk alle kosten op pa pier zet dan zal hij bemerken, dat een normale werknemer nooit zoveel zou willen presteren voor zo weinig geld. Als die man namelijk zelf een ton bezit dan moet hy al zo vier of vyf procent rente gaan aftrekken. Als hy by de bank of een veiling gaat lenen en een half jaar of nog langer krediet aan zyn klanten moet geven wel, dan mag hy wel een net to-winst van tien procent maken om met al zijn werk aan de beroemde f 85 schoon te komen. We zullen het verhaal niet drama tiseren. Liever zien we de mooie kant van het vak. Al deze bloembollen kwekers en exporteurs hebben na- meiyk een flinke portie schoonheid en levensvreugde de wereld in ge stuurd. Het jaarverslag vertelt nog precies hoeveel ook. Aan hyacinten gingen er honderdelf miljoen de deur uit. aan vroege tulpen, „kleur vlak na de lente". 209 miljoen. De late tulpen zyn wat meer in trek. want die maken de elfhonderd miljoen, 1.1 miljard dus!, vol. Hoeveel plezier de narcissen heb- 1 ben gebracht wordt niet bepaald door het aantal bollen, want narcissen ge- ven meestal meer dan een bloem en j bovendien kan men ze vast laten staan. Dus er meer Jaren plezier van hebben. Er gingen er 141 miljoen de deur uit, plus nog 2795 ton, dat is groot en klein door elkaar. I Het zyn mooie getallen en allemaal records. Ondanks het feit. dat expor teurs altyd beweren minder te heb ben verkocht dan voorgaande Jaren. zonder extra kosten, maar dat kan alleen, als L' onze voorschriften goed opvolgt. Voor automobilist zonder rijbewijs gaat met u mee op vakantie twee maanden De rechtbank te Zwolle heeft gis teren een 31-jarige Zwolse koopman veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden en ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorvoertuigen voor de tyd van een jaar. De eis luidde; zes maanden ge vangenisstraf en twee jaar ontzeg-1 ging van de bevoegdheid motorrijtui gen te besturen. De koopman had op 5 maart van dit jaar in de Noordoostpolder tussen Lemmer en Emmeloord met zijn auto een fietsende jongen aangereden, die die kort na het gebeurde overleed. Verdachte bleek geen rijbewijs te hebben en dat ook nooit te hebben gehad. Desondanks had hy al dertien jaar lang auto gereden. meer is. keuze uit meer dan 100 dessins. Vanaf HAARL.STRAAT 111 - TEL. 23867 Niemand heeft de ramp met de Amerikaanse DC-7, die voor de kust van Alaska ln zee is gestort, over leefd. Een functionaris van de Ca nadese Luchtvaart heeft gezegd, dat de 101 inzittenden geen kans hebben gehad het toestel te verlaten, voor dat het in de yskoude golven ver dween. Vorig jaar moest in hetzelfde zee gebied een andere gescharterde DC- 7 met eveneens 101 inzittenden op zee landen. Toen konden alle passagiers en bemanningsleden worden gered. Schepen die aan het opsporings werk deelnemen, hebben stoffeiyke resten van inzittenden gevonden. Er zyn aanwijzingen dat het vliegtuig „een hevige klap" heeft gekregen. (Van onze oorrespondent ln Groningen) Luid hulpgeroep wekte mevr. T. aan de Woldweg te Appingendam gisternacht. Het angstgeschreeuw bleek uit de kamer van een by haar inwonende 63-jarige dame te komen die daar worstelde met een onbeken de man die haar poogde aan te ran den. De indringer sloeg daarna op de vlucht maar kon door snel ingrijpen van de politie uit Appingendam en het inschakelen van een speurhond worden gegrepen. De 63-jarige vrouw hoorde om ongeveer kwart over twee enig gerucht in haar kamer. Plotse ling werd zy vastgegrepen door een man die haar keel probeerde dicht te knypen en aan te randen. Beide pogingen mislukten. Door het hulpgeroep werd ook me vrouw T. gewekt die onmlddeliyk alarm sloeg. De dader, die via het tuimelraam van de w.c. was binnen gekomen, verliet de woning langs de zelfde weg. De gewaarschuwde politie te Ap pingendam ging direct na wie zij in het nachteiyk uur had waargenomen. Eerst werd een jongeman aangehou den die als verdachte kon worden aangemerkt totdat bleek dat hy een waterdicht alibi had. Vervolgens voel de men een andere man aan de tand die al spoedig bekende. De man. die werkzaam is te Rot terdam. was het weekeinde over bij zyn ouders te Appingendam. Hy is door de Rykspolitie opgesloten en zal voor de officier van Justitie worden geleid. Kerkelijk Leveu NED. IIEKY. KEKK Beroepen te Hlllegom (vac. J Vee- nendaal) P A Lefeber te Alphen a. d. Rijn te Welsum (O.) itoez» J Schoneveld. vlc. te Zeist door de Gen Synode als zendlngapred. te Kameroen A. de Looze, kand. te Hil versum te Zwartebroek W. v Hen- nekeler te Vreeswijk. Bedankt voor Leerbroek J. C. Terlouw te Lage- Vuursche voor Zevenhulzen (Gron.) J G. Huetlnk te Mldwolda (Old.). GEREI'. KERKEN Beroepen te Sneek (4de pred.pl.) A. ter Hoeve te Heerlen te Wllsum (O.) T. Fernhout, kand te Zwolle te Spijlrenlsse (2de pred.pl. i Chr. van Ulden te Slnt-Laurens. Aangenomen naar Eindhoven Noorderwljki G. J. Homans. industrlepred. v. d. Ymond, woonachtig te Heemskerk. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Hlllegersberg-Straat- weg J. van Bruggen te Koekange- Rulnerwold. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Zaamslag J. Brons te Bunschoten en Joh. de Waal te Klun- dert. Tweetal te Hilversum-Oost J. Brons te Bunschoten en K. J. Velema te Hoogeveen. Aangenomen naar Broek op Langedijk W. van Heest te Emmen. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Alblasaerdam M. van Beek, kand. te Ederveen. De vrouw op de spreekstoel „Ja" zegt ds. G. Toornvliet Met het oog op de komende synode- ergndering van de Geref. Kerk breekt ds. G. Toornvliet te Bloemen - daal In „De strijdende Kerk" een lans voor de toelating van vrouwen tot het predikambt. Hij schrijft om. het volgende: „De synode komt weer byeen. Het zij dit college vergund om, gestuwd door de Heilige Geest, besluiten te nemen die ae Gemeente-opbouw dienen. Veel zal er ter tafel gebracht wor den. Er ls één punt bij, dat wy bij zonder willen onderstrepen. Er zijn vrouwelijke theologische studenten en kandidaten. Deze heb ben een roeping ontvangen om in het evangelie haar Heer en Heiland te diezien. Ze hebben dezelfde studie als de heren achter de rug, ze preken soms nog beter dan de heren predi kanten. Maar ze worden geruisloos weggestopt. Ze mogen assistent wor den van een dominee en worden dan op dezelfde manier behandeld als een meisje van „de Neyenburgh". Een dominee krUgt vergoeding van auto kosten, zy dikwyis niet. De dominee krygt AOW terugbetaald, zy niet. En als een voortuitstrevend predi kant zo'n theologie laat spreken in zyn aienst en om de zaak kerkeiyk te redden, haar tot „een liturgische omlijsting" maakt, dan is er aan stonds wel een heer die thuis waar- schfinlyk weinig te vertellen heeft, die in zyn pen klimt en fel fulmi neert. Laten wij toch nuchter zyn. Is het een doodzonde als een meisje roe ping ontvangt om ln het evangelie te dienen? Is het een goddeloos stuk als zij als vicaris een stichteiyk woora spreekt Er zijn nog veel meer vragen: een vrouw mag wel als hulp van de diaken fungeren, maar hy doet. het ambtelyk, door de Heere geroepen, zy niet. Een vrouw mag wel assistente zyn en voor een pre dikant de vuile werkjes opknappen, maar niet ambtelyk Gods Woord verkondigen. Deze vragen moeten opnieuw op de helling en dan zal wellicht blijken, dat de Heilige Schrift geen enkele verhindering geeft aan de vrouw om in het ambt te staan. Maar nu Ls er een concrete vraag: een kandidaat spreekt niet „ambtelyk" zo zegt men waarom mag een kandidate, die het niet minder doet. dan geen stich- telk woord spreken? Dit komt voort uit een ouderwetse foutieve visie op de vrouw. Aan deze synode de eer om te zeggen: er i6 geen bezwaar voor een vrouwelijke „vicaris" om een opbouwend woord te spreken!! Vijftig jaar Vrijz. Hervormden De Vereniging van vrijzinnige her vormden in Nederland zal 8 septem ber 1963 vyf tig Jaar bestaan. Aan dit feit zal aandacht worden geschon ken op 6 en 7 september tydens de algemene vergadering der vereniging te Amsterdam. Er is een commissie in het leven geroepen tot vorming van een jubi leumfonds. uit welk fonds bepaalde activiteiten kunnen worden onder steund. Kardinaal Mindszenty niet naar Rome In Vaticaanse kringen acht men het uitgesloten, dat de Hongaarse pri maat. kardinaal Mindszenty. in staat zal zyn naar het conclaaf* te komen voor de verkiezing van een nieuwe Paus. zy wyzen erop. dat de onder handelingen tussen Vaticaan en de Hongaarse regering nog niet zyn af gesloten en dat het college van kar dinalen niet de bevoegdheid heeft in deze onderhandelingen een beslis sing te nemen. Dit kan alleen de nieuwe Paus. l' moet gebruik maken van de wekeiyks in ons blad afgedrukte vakan tiebon. Volledig invullen en als brief (gefrankeerd met 12 cents post zegel) inzenden of aan ons bureau bezorgen. Zorgen, dat Uw opdracht ten minste 7 dagen voor de eerste opiendings- dag in ons bezit is. Niet opbellen, want telefonische opdrachten kunnen absoluut niet in behandeling genomen worden. Niet vooruitbetalen, voor de weken waarin U met vakantie zyt. Als U terug bent, bieden wy U daarover wel een kwitantie aan. Dit geldt natuuriyk alleen voor de abonnees die per week betalen) Wy willen U gaarne helpen aan een prettige vakantie, maar dan moet U ons Uw volle medewerking schenken. Als brief te venenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze boa ingevuld aan ons toezendt. HUISADRES: Naam: Straat: _No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is. VAKANTIEADRES: p. a. Straat: _No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11