GOUD, ZILVER EN BRONS VOOR „MANNEN VAN IJZER" KAMSTEEG'S leder christen moet een zendeling zijn" n Oneindige weemoed in „Moderato cantabile' Films van deze week in Leiden in- Strengere controle op inenting honden Kleurrijk feest bij Rotogravure Jubileum bij Grofsmederij originele onderdelen GERO- CASSETTE MAAL Te machtig... VEILIG - pT"' clit 1 maart 1860 Zaterdag 18 mei 1963 Tweede blad no. 30960 Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJF N.V, Centraal-Magazijn Geversstraat 21. GEOPEND (ook zaterdag*) van 7.30 tot 17.30 Ondencijsersconferen tie Oepstpeest ,,Ik wens U geluk met de tijd, waarin wij leven, want sinds de derde eeuw is er niet meer op een dergelijke schaal zending be dreven als tegenwoordig". Zo begon ds. H. A. Wiersinga, predi kant in bijzondere zendingsdienst van de Gereformeerde Kerken uit Baarn, gistermiddag zijn toespraak tot de deelnemers aan de conferentie voor onderwijzers bij het lager onderwijs. De conferen tie was belegd door de Zendings-Onderwijzerscommissie van de Nederlandse Zendingsraad in het zendingscentrum in Oegstgeest. Voor drie jubilerende employe's van de N.V. Kon. Ned. Grof- ucderij. die in de kettingfabriek van deze Vennootschap vrijwel on gehele diensttijd met ijzer zijn omgegaan, .regende" het gis- nniddag goud, zilver en brons. Het waren de heren P. van Iosterhoud. die in zijn tegen- i oordige futictie van onder- wdsmonteur de halve eeuw au Smaakte, de heer I. van d. tijden, die zijn grote vakkennis I® gt in het buigen van schalmen u i de heer J. H. Seyn, die zijn idienste als ketting smid heeft. heren Van der Reyden en ati tyn zagen deze middag op een trig jarig dienstverband terug. Met hun familie waren de jubila- ia een gistermiddag uitgenodigd om de vergaderzaal van het bedrijf hartelijk huldiging „te onder- f. Ter begroetmg waren daar uinwezig de directie, de directe chefs in de jubilarissen en een deputatie in de Ondernemingsraad en de per- t# meelsvereniging. Ook de loco-bur- wethouder S. Menken, gaf r van zijn belangstelling blijk. Na inleidend woord van de directeur M. C. de Jong, was allereerst het d aan wethouder Menken, die in sympathieke toespraak inede- elde, dat de vijftig-jarige Jubilaris is onderscheiden met de zilveren edaille, verbonden aan de Orde in Oranje Nassau. Voor zijn mede- e ibilerende collega's, de heren Van i Reyden en Seyn, had spreker de ii «ugdevolle mededeling, dat zij in vervolg het Koninklijk brons tot hunne mochten rekenen. Goud en zilver Ir. De Jong, die aandacht schonk aan het aandeel, dat de jubilaris sen hebben gehad om hun ketting techniek in dienst te stellen van de Kon. Ned. Grofsmederij, die daar- mede de gehele wereld omspant, reikte aan dhr Van Oosterhoud de gouden draagmedaille van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel uit en aan de heren Seyn en Van der Reyden de dito me daille in zilver. Bovendien ontvingen allen het by deze medaille behorende getuig schrift en van de directie een enveloppe met inhoud en een in Delfts blauw uitgevoerd herinne ringsbord. Nog waren er na deze uit reikingen niet voldoende „onderschei dingen" uitgedeeld. De bedryfsinge- nieur, ir. J. B. Postel, voegde daar aan nog een derde toe. t.w. het bij de Koninklijke onderscheiding passende draagmedaille, aangeboden door de directie van de N.V. En nog was de huldiging niet teneinde. De secretaris van de Personeelsvereniging, de heer H. Flarnan, kwam nog met drie kis ten sigaren aandragen, waarna de Wethouder Menken speldt de heer J. H. Seyn de Koninklijke onderscheiding op. De heren P. van Oosterhoud en I. v. d. Rey den (rechts) zijn reeds gesierd met het ere-metaal. (Foto L.D./Holvast) baas van de kettingsmederij, de heer D. van 't Riet, het „trio van de ket tingfabriek" dank bracht voor de grote toewijding aan het bedrijf ge schonken. By deze hulde werd ook het woord van de Ondernemingsraad uitgesproken door de heer Bekke ring en dat van de chef afdeling onderhoud, de heer Flohil, niet ge mist. Ook zij hadden byzondere waar dering voor de plichtsopvatting van dit trio. Na een dankwoord van de heer Van der Reyden. bleef men nog enige tijd onder het ophalen van herinneringen byeen. Maandagmiddag is men weer. doch dan in de kantine van de ketting- fabriek. bijeen. Daar volgt dan de huldiging van de collega's. Het ministerie van Landbouw en Visserij vreest, dat strengere maat regelen op het gebied van de honds- doiheidsbestryding nodig zullen wor den. indien het aantal ingeente jonge honden zo laag blyft. Mometeel is ongeveer tachtig procent van alle Nederlandse handen ingeënt, hetgeen ruimschoots voldoende is voor het op peil houden van de thans bereikte toestand. Blijft echter het aantal in entingen van jonge honden zo laag, dan zal ook het percentage van tach tig daarvan de weerslag ondervinden en in dat geval is bijvoorbeeld een terugkeer van een landelijk aanlijn- gebod niet uitgesloten. Dit is gisteren van de zijde van het ministerie mee gedeeld. Zoals bekend, moeten alle honden boven een half jaar worden ingeënt. Dit geschiedt door de dierenartsen tegen betaling van f2.—. De entstof wordt door het Rijk gratis ter be schikking gesteld, terwijl ook de ver dere kosten voor rekening van de overheid komen. De politie heeft in tussen van de min. v. Justitie op dracht gekregen strenger toe te zien op het ingeent zijn van de honden. Er is voorts een begin gemaakt met een onderzoek naar het voorkomen van rabiës onder wild. Dit onderzoek zal geruime tijd in beslag nemen. Naar de verwachting van het minis terie zullen omstreeks het einde van 't jaar der esuitaten bekend zyn. Het onaerzoek houdt verband met net op uitgebreide schaal voorkomen van honasdolheid onder het wild in West- Duitsiand. In dit verband is ook een premie van kracht van f 15 voor het afschieten van elke vos in het Neder- lanas-Duitse grensgebied. Tot het afschiet van andere dieren zal alleen worden overgegaan bij het constate ren van verdachte verschijnselen, o.a. een afwijkende houding. Het onder zoek gschiedt in samenwerking met het Centraal Diergeneeskundig In stituut in Rotterdam, waar men thans bezig is aan een verbetering van de diagnosestelling. Tot dusver is nog geen rabiës onder het wild in Nederland geconstateerd. Tenslotte wordt ook de controle in havens en aan de grens verscherpt. Reiner in arrest De voormalige generaal-majoor van de Wehrmacht Otto Ernst Re- mer, die de leiding had bij de liqui datie van het komplot tegen Hitier op 20 juli 1944. is gisteren te Soltau in Neder-Saksen wegens belasting fraude aangehouden. Remer heeft een handel in landbouwmachines te Wilhelmshaven. Ds. Wiersinga toonde met enkele voorbeelden aan, dat de zending te genwoordig grote winst boekt. In Azië en Afrika samen waren 30 jaar geleden 6'£ miljoen christenen, thans zijn er 30 miljoen. Dit aantal is in Brazilië (waar, zoals hy later ver telde. de meeste bybels worden ver spreid) gestegen van 700.000 tot 3 miljoen. Het aantal christenen in Ba- takland is sinds 1940 verdubbeld en bedraagt nu 900.000, in Indonesië nam het na de oorlog met een mil joen toe tot 3 miljoen. In Midden- en Centraal Afrika i „het toekomstig land van de chris tenheid"» wordt een zware ideologi sche strijd gevoerd tussen de islam en het christendom. Er zijn op de wereld nog slechts twee landen waar het christendom niet is doorgedron- gen: Afganistan en Buiten-Mongolië. Zelfs in Tibet hebben de christenen, na de laatste communistische infil- I tratie, voet aan de grond gekregen. Zendingskerken De oorzaak van de geweldige groei in de ontwikkelingslanden ligt vol gens ds. Wiersinga in het feit, dat de „jonge" kerken zendingskerken zijn. In de „oudere" landen wordt de christelijke taak van iedere gelovige gedelegeerd aan een zendeling, en voor het overige distantieert men zich ervan. Maar eigenlijk is ieder chris ten een zendeling". Gelukkig komt hier langzamerhand; verandering in. In Indonesië be drijft de Ned. Hei-vormde Kerk zen ding door het beschikbaar stellen van studiebeurzen voor begaafde Javanen. De gereformeerden zijn in voormalig Nieuw-Guinea met zending begon nen. De conferentie, die vandaag voort duurt. is vooral belegd om het on derwijzend personeel van de lagere scholen een inzicht te geven, van de vele mogelijkheden die er zijn, om „intern" zending te bedryven. De conferentie was geopend dooi de heer J. Dethmers, adjunct-secre taris voor jeugdzaken van de Neder landse Zendingsraad, met het lezen van een bijbelgedeelte. Advertentie Zoekt U een van f 40.— of f 400. v. d. WATER, Haarlstraat 207 heeft het. De Gero-specialist. Tfi mmn Met een feest in de Stadsge hoorzaal werd gisteravond de ju- bileumweek van de Ned. Rotogra vure Maatschappij afgesloten. Het was een kleurrijke show, dat de aandacht van vele honderden N.R.M.-ers gevangen hield. Be halve een groot aantal perso neelsleden werkten aan het feest programma, waarvan het motto ..Van wals tot wals" luidde, enkele beroepsartiesten mee. Muziek, zang en dans wisselden elkaar in snel tempo af zodat er voldoende gelegenheid was om zich te amu seren. Voordat dë show, die onder meer werd bijgewoond door de beide direc teuren van het bedrijf, de heren mr. S. C. H. Coebergh en J. C. Stafleu, begon had de huldiging plaats van negen NRM-ers, die dit jaar jubi leren. Uit de verschillende toespra ken bleek, dat de heren D. Binne- kamp en J. W. Smit het bedrijf al een halve eeuw trouw zijn, de heer C. F. A. Kamphues veertig jaar in dienst van de NRM is, terwijl de he ren J. Broers. F. H. J. Heuzen, G. J. Lentz, G. Nievaart. Ch. Sterk en J. Voorzaat zich zilveren jubilarissen mogen noemen. Er vielen deze avond nog andere prettige geluiden te beluisteren. De heer Stafleu deelde namelyk mee, dat de NRM ter gelegenheid van het gou den feest een bedrag van f 125.000 in het eigen pensioenfonds heeft ge stort. Congres Expogé Huisvesting vormt nog een probleem Het door ons reeds gepubliceerde programma, dat door het district Leiden aan de Ned. Ver. van Ex- politieke gevangenen uit de bezet tingstijd voor de hier te houden con gresdagen 26 t/m 29 juni is samengesteld, heeft thans ook de goedkeuring verkregen van het hoofdbestuur. Hoewel de bespreking van de be langen van de vereniging ook op dit congres in het middelpunt zal staan, zijn, zoals bekend, ook tal van excur sies eg festiviteiten voor de deelne mers (sters) georganiseerd. Het con gres zal vermoedelijk (kabinetsforma tie) woensdag 26 juni in de Burger zaal van het Stadhuis door Minister Korthals worden geopend. Is men met de organisatie van het Congres reeds ver gevorderd, huis vesting van de honderden deel nemers schept nog een probleem. Het bestuur van de Leidse afdeling ver wacht echter, dat naast de grote medewerking, die bij de organisatie van dit Congres van de plaatselijke en andere autoriteiten wordt onder vonden, ook de Leidse burgerij niet zal achterblijven om hen. die hun daadwerkelijke steun aan het verzet tijdens de bezettingsjaren met een korter of langer verblijf in gevange nis of concentratiekamp hebben moe ten bekopen, de gevraagde gastvrij heid te verlenen. Opgaven van logiesgelegenheid worden ingewacht bij het secretariaat van de Expogé, Stieltjesstraat 35, alhier. Het personeel op zyn beurt bood de beide directeuren praktische ge schenken aan, onder meer twee lede ren tassen. Wat de show betreft, er was een enthousiast samenspel van een uit gebreide groep amateurs en enkele beroepsartiesten, van wie wij slechts André Cairrell, Marinus Monkau en Marijke Morley noemen. Dat in deze bonte show af en toe een schildering werd gegeven van verschillende situa ties in het koperdiepdruk bedrijf spreekt vanzelf. Tal van nummers waren daarop, tot grote hilariteit van de zaal uiteraard, gebaseerd. Aan variaties heeft het tijdens de voor stelling waarlijk niet ontbroken. De muzikale leiding was bij Enrico Neck- heim in goede handen. Ook zijn com bo deed uitstekend werk. Na de show was er tot diep in de nacht bal. Het jawoord is voor de 23-jarige bruidegom C. Heuvelmans in Oud- Blerick kennelijk veel te machtig geweest, ivant nauwelijks, nadat hij „ja, ik wil" had uitgesproken, viel hij flauw en sloeg met een smak tegen de kerkvloer. De bruid, de 22-jarige T. Titu- laer, verroerde geen vin en stak zelfs geen helpende hand uit: zij bleef parmantig staan en vond het oplappen van haar kersverse echtgenoot kennelijk beneden de ivaardigheid van een bruid in vol ornaat. Dit karwijtje liet zij dan ook helemaal over aan de pastoor en enkele familieleden. Toen de bruidegom in de bui tenlucht was bijgekomen, en zich weer ter kerke begaf, keek de bruid nog steeds strak voor zich uit. Na afloop van de kerkelijke plechtigheid schreed het paar statig de kerk uit, alsof er niets aan de hand was geweest Erna Spoorenberg te Londen bekroond Dezer dagen zijn in Londen de win naars bekend gemaakt van de „Har riet Cohen International Music Awards" 1963. Onder de winnaars ne men Europse musici weer een voor aanstaande plaats in. De Jean Sibelius Memorial medaille voor componisten werd toegekend aan Mikis Theodorakis uit Griekenland, die deze eer met een Amerikaanse componist deelde. Het Noorse Solis tenkoor won de Elizabeth Sprague Coolidge Memorial medaille voor koor en kamermuziek. Twee Zweedse musi cologen, Ingmar Bergtsson en Stig Walin, wonnen tezamen de Archibald Davison Medaille: de Gouden Me daille voor zang werd gewonnen door Ayhan Baran uit Turkije. Lina La- landi, een Griekse klaveciniste. deel de de prijs voor solisten met Erna Spoorenberg uit Nederland. Tom Krause won de Bach Medailles voor de Stem. De cello-prijs werd toege kend aan Bernard Michelin uit Frankrijk. „Een vrouw kan niet zonder liefde.. STUDIO Een sfeer van oneindige weemoed beheerst de film ..Moderato cantabile" (Geen vrouw kan zonder liefde"), ge regisseerd door de bekende Engelse toneelregisseur Peter Brook en naar het scenario van Marguerite Duras, die ook het verhaal schreef van de film „Hiroshima, mon amour". Jeanne Moreau, de vertolkster van de hoofdrol werd voor haar spel als beste vrouwelijke creatie in deze film bekroond op het Festival 1960 te Cannes. Jean Paul Belmondo, de acteur, die reeds de aandacht trok door zijn creaties in "Les tricheurs", "A bout du soufflé' en "Classe tous risques" is haar tegenspeler. de moeder zou haar zoontje onher roepelijk moeten missen. Er is niets gebeurd; alleen de tra giek van een liefde, welke geen door gang kon vinden, wordt in deze film aangrijpend en messcherp getekend, Zowel door .het sublieme spel der hoofdvertolkers als door de reeks aan huiveringwekkend som bere beelden, door de regisseur voor ogen gesteld. Jeanne Moreau, als Anne Desbarè- des, de vrouw, die zo gefascineerd was door de moord waarvan zy ge hoord had. dat zy bereid was zelfs haar leven te offeren in haar hunke ring naar liefde, heeft in deze film opnieuw haar reputatie bevestigd. En wie het verhaal wellicht melo dramatisch vindt, moge bedenken dat zelfs in deze nuchtere tijd zulke dingen nog kunnen voor komen. De muzikale illustratie bestaat in hoofdzaak uit een Sonatine van Dia- belli, welke zich wonderwel in veler lei variatie (Moderato cantabile ge speeld) bij het trieste verhaal aan past. TRIANON James Bond is een nieuweling in de rijen van geheim agenten en het ziet er naar uit. dat bij een ernstige concurrent zal wor den van Lemmv Caution. De En gelse Bond. de held uit Ian Flemings boeken, weet namelijk even goed met mooie vrouwen om te gaan als de Amerikaanse speurder en hij ziet niet op tegen een vechtpartijtje. Op Ja maica kan hij zich uitleven: hij moet in z'n eentje opboksen tegen een mis- dagige organisatie die (zoals gebrui kelijk» is gevestigd op een in een fort hei-schapen eilandje. Het loopt alle maal precies volgens verwachting, maar niettemin is de film spannend. Sean Connery speelt, mannelijk en nonchalant, de rol van James Bond. Sophia Loren als Madame Sans-Gene CASINO „Meer prentenboek dan film" schreven wij vorig jaar over het produkt van de Franse re gisseur Christian Jacque, die zich meer om de uiterlijke aantrekke lijkheden van Sophia Loren en de pracht en praal van het Napoleon tische hof heeft bekommerd dan om een filmische vormgeving. Des ondanks behoeft men zich beslist niet te vervelen met het levendige en vrolijke verhaaltje van een pit tig wasmeisje, dat in *t begin van de opkomst van Napoleon trouwde met een revolutionair. Dankzij de revo lutie kan deze laatste opklimmen tot heel hoge functies, maar hoe hoog hij ook klautert, zijn vrouw blijft in haar hart en houding steeds het straatkind van weleer, dat het hart op de tong draagt. So phia is het (overigens wel erg ge cultiveerde) volkskind, zy wordt terzyde gestaan door Robert Hos sein en Julien Bertheau in deze kleurryke rolprent, die als een avontuurlyk prentenboek heel wat aantrekkelyks te bieden heeft. J!lll!ll!lllllllllllll|||IUIIIIilllll!l!llli!lllllllllllillllllllllllllllllllllll!iaillillllillllllllllllllll||||||l!ll]l!lll!ll!illlllllllll!llll![|l!il[[11!ll[ni[ Hinderlaag bij T omahawk-ravijn Zoeken naar geld „Tanze mit mir in den Morgen" Deze film behandelt het schry- nende probleem van een liefde, welke onmogelyk doorgang kan vinden Een ongelukkig gehuwde vrouw, die slechts in de door en door trieste stad. waarin zy gedoemd is te leven en waar zij haar enige vreugde heeft in de aanwezigheid van haar zoon tje, dat zy adoreert, vindt de fatale complicatie op haar pad. Zy ontmoet een jongeman, em ployé op de fabriek van haar man en van stonde af aan. voelen beiden dat zy elkaar liefhebben. Die ontmoeting vindt plaats nadat een jonge vrouw in het café, waarin zy elkaar zien, vermoord is: een moord uit hartstocht. Beiden en ook de toeschouwer voelen onmid- dellyk waar het onherroepelijk naar toe leidt, maar toch niet volkomen. Wel herhaalt zich de gil, welke klonk toen de vrouw vermoord werd, maar nu omdat er voorgoed afscheid genomen moet worden, na de éne week, waarin dit liefdespaar elkaar elke dag gezien en gesproken heeft. Het kon eet ter niet anders, in deze kleine plaats, waar iedereen elkaar kent, maar wat het voornaamste is, REX De titel geeft al aan dat het niet erg pluis is aan de Torna- hawkravijn, waar vier zojuist uit de gevangenis ontslagen boeven tiendui zend dollar gaan opgraven. Het geld is destijds na een beroving door een broer van het viertal op het kerkhof van het bykans verlaten plaatsje To mahawk onder een grafsteen gedepo neerd. het kistje blykt by opgraving echter leeg te zijn. De woedende boe ven die intussen al hebben slaggele- verd met Apachen en daarby een Navajo-meisje hebben gevangen ge nomen. halen dan alles overeind wat wat ma ar overeind te halen is maar het geld vinden zy niet. Een recher cheur. die hen van de gevangenis af is gevolgd, komt het geld opeisen, doch er valt uiteraard weinig te in nen. Er komt weer een aanval van de kennelyk nooit stilzittende Apachen en het arme Navajo-meisje dat de gewonde Kid een van het viertal zo goed verzorgt krijgt de schuld van de overval. Het komt gelukkig al lemaal goed. Als twee boeven in het gevecht zyn gesneuveld en de recher cheur zyn beschuldiging aan het adres van het Navajo-meisje intrekt, bloeit de liefde op tussen het meisje en Kid. De Apachen worden door een vat buskruit, dat de derde man van het viertal bij een uitbreekpoging hanteert, weggeveegd. Trekkertje LI DO De met veel succes gelan ceerde schlager ..Tanze mit mir in den Morgen" is louter en alleen het kassatrekkertje voor een film die gro tendeels bestaat uit een aantal melo dieuze liedjes, die op het eind van de film zelfs zonder verbindende tekst aan elkaar zyn gehaakt. Alleen in het begin loopt er nog een verhaaltje doorheen dat overigens vrij moeizaam in elkaar is gezet en waarby men maar niet al te zeer naar de lociga moet zoeken. Dit doet in showfilms ook weinig ter zake. Het is en blyft overigens een tikje tegenvallend dat juist de Weners, be kend om hun zwier en charme, hier niet meer van hebben gemaakt. Er is vry knoeierig gewerkt met twee „half zachte" detectives, die te hooi en te gras opduiken en de scènes met de stotterende bloemenman zyn zelfs aan de banale kant. Wie tevreden is met glad showvak werk, veel goede lichte muziek en hier en daar druk „getwist", die kan hier beslist zyn hart ophalen. En ten slotte ls er de zang van beroemdhe den als Gerhard Wendlang en Rex Gildo. die hun liedjes brengen met heel die vlotheid welke bekend is vaq de grammofoonplaten. „La Prostitution" Ondergang van onnozel meisje LIJXOR „La prostitution", een produkt van Fox-film, laat voor de zoveelste keer zien wat er van een meisje terechtkomt, dat zich in Parijs laat inpalmen door een knappe en byzonder vriendelijke jongeman, die in werkelijkheid het treurige bedrijf van souteneur uitoefent. Dit onder werp is al heel vaak op het celluloid vastgelegd en meestal hielden produ cent en regisseur een oog of zelfs beide ogen op de kassa gericht door het inlassen van scènes, die tegemoet kwamen aan sensatielust. De opzet van „La prostitution" is kennelijk an ders: deze film is een poging om iets te laten zien van het boosaardige spel, dat gespeeld wordt met een platte landsmeisje. een spel dat zij pas heel laat doorziet. Maar dan is zij, als sla vin van verdovende middelen in Hongkong, voorgoed verloren: zij wei gert om nog naar Frankrijk terug te keren. Jammer genoeg is deze film blyven steken in een goedbedoelde poging om het naargeestige lot van dit aan trekkelijke jonge kind te schetsen. De film komt niet verder dan een uit voerige, men zou by na zeggen ambte- tijke opsomming van Irene's erva ringen. En telkens vraagt men zich af of dit meisje, dat haar dorp ont vlucht was om doktersassistente te worden in de grote stad, nu werkeiyk zó schaapachtig kan handelen en zó weinig begrip heeft voor de snode be doelingen van de onverlaten, met wie ze te doen heeft. De film motiveert haar bereidheid om zich voor prosti tutie te lenen met haar liefde voor Mario, de souteneur, met wie zy ty- dens haar eerste wandeling in de grote stad heeft kennis gemaakt. Maar onder allerlei voorwendsels ver huist zy van Parys naar Rotterdam, dan naar Antwerpen. Hamburg. Mexi co en Hongkong Ondanks dit alles blyft zy geloven In de goede trouw van Mario, totdat ze in laatstgenoemde stad met opzet aan verdovende middelen verslaafd wordt gemaakt en zelfs de hand, die een goedwillende kapitein haar reikt om haar naar haar vaderand terug te brengen, afwyst. Het enige wat deze landsman weet te bereiken, is dat Irene by Interpol een aanklacht Indient tegen de schelmen, die haar als een stuk handelswaar hebben uit gebuit. en die daarvoor hun verdien de loon krygen. De bedoeling van deze film is onge. twyfeld goed: nog weer eens waar schuwen voor de gevaren, die jonge meisjes bedreigen wanneer zy zich inlaten met lieden, die wel een be trouwbare indruk maken, maar alleen pogen om ten koste van het levens - gelijk van een ander zo snel mogelijk rijk te worden. Een zeer zwak punt is echter de onnozelheid waarmee dit meisje zich in die verdorven sfeer laat betrekke.i en het gemak, waar mee zy zich aanpast. Deze Irene is al te „groen" afgeschilderd, zodat deze film niet ln staat is „tragisch mede lijden" te wekken met het zoveelste slachtoffer van het ..oudste vrouwe lijke beroep" ter wereld. eerste E.N. NEDERLANDSCHE

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3