ILF0RD Marktkooplieden in ongelijk gesteld ILFOCHROME Godfried Bomaus opent speeltuin Iedereen zweeg over dodelijke messteek films en camera's in levensechte kleuren... Prof. Carp treedt af Cooper op t.v. In Lineushof te Bennebroek Nieuw! heilzame 3-kruiden- shampoo Ook Leidse kinderen aanwezig Proces tegen Pouillon verdaagd Vrouw dood in beek gevonden Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 16 mei 1963 Tweede blad no. 30953 Leids gemeentebestuur heeft geen misbruik gemaakt van bevoegdheid (Van onze Haagse correspondent) De president van de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. G. Witsen Elias. heeft vanochtend de eis in kort geding van zeven marktkoop lieden, die ontevreden zijn met de nieuwe standplaatsen, die zij op de gedeeltelijk verplaatste zaterdagmarkt in Leiden toegewezen hebben gekregen, afgewezen. Kort geding De marktkooplieden hadden in het kort geding tegen het gemeentebe stuur van Leiden gevorderd dat zij Btrlhun oude standplaatsen zouden be- idg houden. Deze standplaatsen waren ii.l. opnieuw verdeeld omdat de ge meente dit nodig achtte in verband met een verkeersomlegging en een nieuwe opzet van de zaterdagmarkt. De president overwoog o.m., dat het gemeentebestuur geen misbruik heeft gemaakt van zijn bevoegdheden. Er varen omstandigheden, in elk geval de verkeersomlegging. die een wijzi ging van de standplaatsen mogelijk maakten. Dat deze verdeling door middel van een loting plaatsvond achtte de president niet onjuist, te meer ook aangezien er een daartoe strekkend advies van de Centrale Vereniging voor Markt-, Straat-, en Rivierhandel was. De marktkooplieden werden ver oordeeld in de kosten van het geding, ruim f 100.-. PROMOTIES Tot doctor in de faculteit der ge- mlneeskunde op proefschrift getiteld: t< „Het primaire levercarcinoom bij vol st wassen en", promoveerde de heer A. Ie Poole, geboren te Leiden in 1916 en fte wonend te Rotterdam, chef de cli- a! nique. in tere afdeling, Gemeentezie- 0 henhuis aan de Bergweg, eveneens te t j Rotterdam. Promotor was prof. dr. jW, J. Bruins Slot. Op proefschrift getiteld Taxonomy nd host preferences of indo-austra- an fig wasps of the genus Cerato- ilen Agaonidae). promoveerde tot actor in de faculteit der wis- en na- lurkunde. de heer J. Th. Wiebes, ge- »ren te Rotterdam in 1931 en thans wonend te Leiden. Promotor was prof. Ir. H. Boschma. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Leber's disease in the Netherlands" de heer A. H. C. van Senus, geboren h te Rotterdam in 1928 en thans wo nede te Rotterdam. Promotor was 8 prof. dr. M .C. Colènbrander. Advertentie SPORTSMAN prontor 250 De ongeëvenaarde kleinbeeldcamera met ,,§lles in één" sneltransport, 2,8 lens en grote goudgecoate lijnkaderzoeker. ILFORD's grootste succes f.79.» nog geen 40 ct per dia. Gratis in dia-raampje gemonteerd. Toonaangevend in kleur en zwart-wit IIFORD... natuurlijk Bridgeclub „Sleufels" Uitslagen van de 11e ronde Club- «mpioenschap Viertallen. Team v. Klaveren tegen team de Vrind 42 (50—47team Harloff tegen team tfBieeot 3—3 (57—59». team de Jong tegen team Bernard 06 (3577), team Rip tegen team Klinkenberg 1-5 (39—47), team Beugelsdijk tegen team v Kempen 6—0 (83—49), team v. d Steen tegen team Kuyt 06 124-143). De stand na de 11 ronde: 1. team Klinkenberg 11 gesp. 52 pnt, 2. team Kib 11 gesp. 50 pnt. 3. team Biesot U gesp. 49 pnt., 4. team Kuyt 11 gesp. *8 pnt., 5. team de Vrind 11 gesp. 44 Pnt., 6. team Engels 10 gesp. 37 pnt k team de Jong 11 gesp. 36 pnt., 8. team v. Klaveren 11 gesp. 30 pnt., 9. team Harloff 10 gesp. 28 pnt., 10. team Bernard 11 gesp. 22 pnt., 11. team Beugelsdijk 11 gesp. 19 pnt., 12. team v d. Steen 11 gesp. 16 pnt.. 13. team Staalduinen 10 gesp. 15 pnt., team v. Kempen 10 gesp. 6 pnt. Op zijn verzoek is aan p»rof. dr. E. A. D. E. Carp tegen het einde van het lopende academi sche jaar ontslag verleend als Leids hoogleraar in de psychia trie. Prof. Carp, die tevens hoofd is van de psychiatrische univer siteitskliniek, gevestigd in de Jelgersma-kliniek te Oegstgeest is sedert 1930 als hoogleraar verbonden geweest aan de Leid- se Universiteit. Acodemische examens Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het examen: docto raal vrije studierichting rechten: de heer H. A. H. Gribnau, wonende te Leiden. PERSONEELSUITSTAPJE NAAR ROTTERDAM De personeelsleden van de LBF De Zeeuw zijn gistermorgen al vroeg ter stembus gegaan. In de loop van de morgen vertrokken ze namelijk met vijf bussen op de Mare voor een uit stapje naar Rotterdam. Hier aange komen werd eerst een bezoek ge bracht aan de NeBaTo In de Ahoy- hal. Daarna een niet minder interes sant bezoek aan restaurant Flevo, waar in opgewekte stemming een uit gebreide koffiemaaltijd werd ge bruikt. De gezellige rondvaart door de ha vens viel eveneens bijzonder in de smaak. Daarna zetten de buschauf feurs hun Leidse gasten af bij het Groot Handelsgebouw, waar de direc tie van de LBF had gezorgd voor een diner. Drie leden van de personeels vereniging van de bakkers, de heren W. Langeveld, P. Ouwerkerk en W. Barneveld (solozang) zorgden voorde muzikale omlijsting. De voorzitter van de personeelsver eniging had de dank voor dit uit stapje reeds aan het adres van de directie uitgesproken, toen men om half elf zeer voldaan in de Sleutel stad terugkeerde. KRINGVERGADERING JEHOVA'S GETUIGEN Van vrijdag 31 mei t.m. zondag 2 Juni as. wordt irr de Houtrusthallen te Den Haag een vergadering van de Jehova's getuigen uit Leiden en Den Haag en omgeving gehouden. De vergadering voorziet in een on derwijsprogramma, dat tot doel heeft de getuigen door lezingen, demon straties en besprekingen op te bou wen met betrekking tot het oefenen van geloof. Het hoogtepunt van het program ma wordt gevormd door de openbare lezing van de heer A. D. de Kruyff op 2 juni 's middags om drie uur. De heer de Kruyff zal het onderwerp „Wie zal de strijd om de wereld heerschappij winnen?" behandelen. Gepensioneerden ontevreden De Bond van Gepensioneerden bij de Ned. Spoor- en Tramwegen hield gisteren een ledenvergadering in ge bouw „Rehoboth". Voorzitter Th. J. Jansen betrok in zijn welkomstwoord het echtpaar De Rooy, dat zestig jaar ls getrouwd. Secretaris C. J. v. d. Wilk deelde mee, dat 3 leden de bond door de dood zijn ontvallen, n.l. mevrouw Slingerlandv. d. Veer, mevrouw v. d. LofVan Zeijl en de heer Bran denburg. Ingekomen stukken ta.v. de nieuwe pensioenen kwamen ter sprake en werden aan de hand van de nieuwe tabellen uitvoerig besproken. In de theepauze kreeg men ruimschoots gelegenheid over deze materie onder ling te spreken. Na de pauze werd uitvoerig op deze materie ingegaan. De leden stelden voor om. met de 13.500 gepensioneerde spoor- en trammensen te protesteren voor het gebouw van de Tweede Kamer voor een betere waardevast pensioen. Tot leden van de kascontrolecom missie werden gekozen de heren Kooren en Koolman. Naar de algemene vergadering te Utrecht werden afgevaardigd de he ren Van Zijl «spoor», Teske (tram) en C. J. v. d. Wilk (secretaris). Andere melodiëen beiaard stadhuis Bij de dezer dagen plaatsvindende versteking van de speeltrommel van de beiaard van het stadhuis, zullen de volgende melodieën worden aan gebracht Heel uur: Mooi Holland - G. Beyerle (bew. R. Ritten. Half uur: Allegro - W. A. Mozart (bew. L. 't Hart). Kwartleren: Motieven uit het volkslied „Driekusman" (bew. L. t Hart). EXPOSITIE IN DE BOERHAAVEZAAL Van 24 med tot 7 Juni exposeren in de Boerhaavezaal Lange Vrouwen kerksteeg 12, de kunstenaars Ab Steenvoorden en Frans Pieck hun werken. Het openingswoord zal ge sproken warden door Frank Janzen. De NTS zal vannacht tussen 23 52 en 00.36 een rechtstreekse uitzending geven van de sfeer die er dan in Amerika heerst over het slot van de ruimtereis van Cooper in de "Faith 7". De reportage bereikt Nederland via Telstar. Morgen hoopt de NTS, via Telstar tussen 13.55 en 15.30 uur een filmver slag uit de Verenigde Staten te ont vangen over de val in zee van de "Faith 7". Aanval op Haïti van ballingen? Haitiaanse tegenstanders van het bewind van president Duvalier be reiden zich voor om van de Domi nicaanse republiek uit een aanval te doen op Haiti. Dit heeft een van de leiders van het Haitiaanse Nationaal- democratisch verbond gisteren in San Domingo, de hoofdstad van de Dominicaanse Republiek, bekendge maakt. HU zei, dat het verbond over ongeveer tweehonderd geoefende manschappen kan beschikken. De Haitiaanse vluchtelingen in de Do minicaanse republiek zeggen, dat zU de Haitiaanse regering in balling schap, die onlangs in Porto Rico ge vormd is, niet erkennen. Het Haitiaanse consulaat in New York heeft gisteren telefonisch vier plaatsen bij de „Pan American Air ways" afbesteld, die voor president Duvalier van Haiti en zijn gezin wa ren gereserveerd in een vliegtuig, dat gisteravond om acht uur naar Parijs zou vertrekken. Duvalier zei gistermiddag in Port- au-Prince tegenover de pers, dat hij hoegenaamd niet van plan is af stand te doen van de macht. Met klem ontkende hij dat hy van Haiti een „socialistische republiek" wilde maken, of met Cuba, Tsjecho-Slo- wakije of met een ander communis tisch land een verdrag voor militaire bijstand zou willen sluiten. Hij zei, dat zijn regering niet kon toestaan, dat een ander land zich in de bin nenlandse aangelegenheden van Haiti zou mengen. Volgens hem geldt dit ook voor de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Zoals wU gisteren nog in een ge deelte van onze oplage konden be richten, is de 52-jarige havenarbeider P. de Werk in een Amsterdams zie kenhuis overleden tengevolge van een messteek, die hU in de nacht van 8 op 9 mei had opgelopen. De politie moest van de broer van het slacht offer vernemen, dat een messteek waarschijnlijk de doodsoorzaak is. Tijdens de televisie-uitzending van de wedstrijd Benfica - Fejjenoord kreeg de Amsterdamse havenarbeider onenigheid met zijn echtgenote. De vrouw verliet hierop de woning aan de Sintjansstraat. Om half twaalf is de man waarschijnlijk naar een café gegaan op de nieuwmarkt. Zee dijk of omgeving. Hier zou hij door een onbekende met een mes in de buik zijn gestoken, He tslachtoffer is toen thuis op bed gaan liggen. De volgende dag heeft hU zich per taxi naar het Binnengasthuis laten brengen. De vrouw die bU haar moeder verbleef, werd toen gewaarschuwd, dat haar man ern stig ziek was. Toen de man was overleden, heeft een broer van het slachtoffer aangifte bij de politie gedaan, die direct een diepgaand onderzoek heeft ingesteld. Commissaris B. J. Groenevelt noemt het verwonderlUk, dat niemand de politie eerder heeft gewaarschuwd, terwyi toch alle familie-leden van het slachtoffer geregeld in het zie kenhuis op bezoek kwamen. „Ik heb nog geen contact gehad met het zie kenhuis om te vragen, waarom men ons daar niet heeft getipt". Maar volgens de geneesheer-direc teur dr. Godfried moet iedereen zich kunnen laten behandelen in een zie kenhuis, zonder de vrees te hebben, dat hierdoor de reden van het lijden bekend wordt. „Die vrees mag nie mand weerhouden zich te laten be handelen. Dat is een van de redenen van de invoering van het ambtsge heim. Wij tippen de politie nooit, ten zij de patiënt het ons verzoekt. In dit geval wilde men niet dat de politie erin werd gemengd", aldus de ge neesheer-directeur van het Binnen gasthuis. De politie deelt nog mede, dat de man bijgenaamd ..Bolle Piet" op de bewuste avond gekleed was in een goedverzorgd donkergrijs kostuum. De man mist aan de linkerhand pink en ringvinger. Ieder, die inlichtingen kan verschaffen, wordt verzocht zich te melden. Ex-vriendin zwaar mishandeld De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend een 41-jarige machine bankwerker wegens poging tot dood slag op zijn ex-vriendin, een 37-jarige directie-secretaresse uit de hoofdstad veroordeeld wegens zware mishande ling tot 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voor arrest. De officier van Justitie had wegens poging tot doodslag 3 jaar gevange nisstraf m.a. geëist. Universitaire benoemingen Curatoren der RUksuniversitelt te Leiden hebben drs. O. C. van Belle, assistent m tijdelijke dienst bij de fysische chemie, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tydelijke dienst, dr. A. Cats, tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de reumatologie; H. Colenbran der, tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar A in vaste dienst bij de reu matologie; drs. C. Hazewinkel, we tenschappelijk ambtenaar in tyde- lijke dienst bij de bibliotheek, tot we tenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de bibliotheek: mevrouw drs. N. Horstink, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de conflictpsychologie, tot weten- schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de conflictpsychologie: mr. D. E. Krantz, wetenschappelijk amb tenaar le klasse ln vaste dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst drs. F. C. Maatje, we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de conflictpsychologie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 ja nuari 1964, wederom in deze fuctie benoemd; mej. dr. K. A. E Meijers, tot wetenschappelijk hoofdambte naar in vaste dienst bij de reuma tologie; drs. J. J. C. Mulder, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de theoretische organische chemie, voor het tijdvak 1 april 1963 tot 1 april 1964, wederom in deze functie benoemd: T J, Sekuur, we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de theoretische organische chemie, voor het tijdvak 1 april 1963 tot 1 april 1964, wederom in deze functie benoemd; dr. G. L. Smit, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de mi crobiologie, benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst: dr. J. C. M. van Winden, we tenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, voor het tijdvak van 1 september 1963 tot 1 septemer 1964, wederom in deze functie benoemd. Advertentie Controlestelsel Oost-Duitsland liet bestuur van de communistische party in Oost-Duitsland heeft beslo ten het toezicht op de uitvoering van het economische plan ln handen van éen orgaan te leggen. „Inspectie van arbeiders en boeren", genaamd. Dit meldt het partyblad „Neues Deutsch- land". De „Centrale controlecommis sie" is ontbonden. De voorzitter van dat orgaan, Jendretzky, is als zodanig en ook als minister afgetreden. Hy krpgt „ander belangryk werk". Tot voorzitter van de nieuwe inspectie in de rang van minister is benoemd Heinz Matthes. Het nieuwe controle-orgaan neemt ook de taak over van de controle van arbeiders op de vakverenigingen, de controlecommissies in de jeugdbe weging en de commissie voor party- controle in de fabrieken. „Neues Deutschland" schrijft dat de boeren- en arbeiders-inspecteurs grotendeels onafhankelijk zullen op treden. De verantwoordelijkheid van de fabrieksdirecteuren blijft even groot. De inspecteurs krijgen grote bevoegd heid. Zo kunnen zij schriftelyke ver klaringen over het werk eisen. Zij krijgen het recht boeten op te leggen vo< r slecht werk en kunnen het ont slag van verantwoordelijke personen eisen. I cm»; ejean I de nieuwe I 3-kruidenshampoo Frappante reiniging, frappante veerkracht, dank zij clean de nieuwe natuurshampoo. clean bevat de drie heilzame kruiden*, die de haargroei bevorderen, de bloeds omloop verbeteren, de hoofdhuid en haarwortels versterken. De machinebankwerker, die ter be schikking van de regering was gesteld was uit het psychopatenasyl te Aver- eest ontsnapt, waar hij indertijd de secretaresse die toen verpleegster was had leren kennen. Op haar kamer had hy zijn ex- vriendin by de keel gegrepen en te gen de grond gegooid. Voorts was de vrouw aan beide ogen gewond ge- I raakt Met een kolderiek toespraakje waarin een bezoek aan Japan, jeugd herinneringen aan Haarlem en de uitspanning „Kraantje Lek" in Over- veen en de voor- en nadelen van speeltuinen aan de orde kwamen, heeft de schrijver Godfried Romans een in de Llnnaeushof te Benne broek aangelegde speeltuin woens dagmiddag enigszins officieel ge opend. De aanwezigheid van een Japan se televisieploeg, ln ons land bezig met het vastleggen van zoveel mo gelijk facetten van de zorg voor kin deren, bracht Bomans kenneiyk op eigen Japanse ervaringen („Ik vroeg een kaartje naar Jokohama en ze brachten me naar het herentoilet"). Hoe er ln zijn jeugd ("ver voor de eerste wereldoorlog want ik ben een oud en gedeeltelyk door drank on dermijnd man") door de kinderen werd gespeeld deed hy ook uit de doeken." Mijn vader duwde me de voordeur uit, maar je kon gerust in Haarlem op het Verwulf t spelen want slechts af en toe kwam er een rijtuig of een kinderwagen voorbij. We gingen ook wel naar Kraantje Lek dan kregen we een lolly waar we de hele week mee moesten doen". Bomans haaide ook de kinder psycholoog dr. Scholz, bescheiden in een hoekje gezeten, voor het voetlicht. „Dr. Scholz is er ook dames en heren, hy is kinder-psycholoog met acht jaar ervaring en gaat straks verdekt opgesteld in het. struikgewas de com plexen van de kinderen bestuderen". Elders duidde de schrijver er op, dat het steeds meer perfectioneren van het kinderspeelgoed nadelig was voor de verbeeldingskracht va." het kind. Een lichtzyde van de speeltui nen vond hy. dat daardoor de kin deren aan het snelverkeer werden onttrokken. Ook klaagde hy over de steeds grotere afstand tussen mens en natuur: „Het aards paradijs ont trekt zich steeds meer aan onze waarneming". Maar: „af en toe staan er een mo derne Adam en Eva op, zoals nu de heer en mevrouw Roozen (de heer Roozen ls directeur van de Linnaeus- hof) die een stukje paradijs her scheppen. De heer Bomans zei ten slotte te hopen, dat de ouderen ook zouden meespelen in de speeltuin. „Ik hoop in de komende dagen zus ters, paters en broeders in toenemen de mate op wip en schommel te zien", zei hy en dat was dan bedoeld voor de religieuzen onder de begeleiders van ongeveer 500 kinderen, die uit Haarlem, Leiden en Lisse naar Ben nebroek waren gebracht om de ope ning van de speeltuin mee te maken. Dat de heer Bomans later zelf ook de speeltuinattributen probeerde kon niet ultbiyven. Hy kon er niet on deruit. In een bronsgieterij in Haar- lem wordt de laatste hand ge- legd aan het mariniersmonument, dat in Rotterdam geplaatst zal worden. Het beeld van de hand van Titus Leeser uit Ommen stelt een marinier in gevechts tenue voor. maakt uw haar anti-elektrisch uw haar wordt „handelbaar". CLEAN ontwart uw haar; uw haar klit niet en... de kam glijdt er o zo gemakkelijk door. Heermoes, Hennepnetet, Sint Janskruid Een produkt van l'Oréal de Paris loyale flacon 1.25 Verkrijgbaar in Leider» e o. bij H.H. kappers, drogisten en de speclaalbrench* Prinses Beatrix «etuige bij huwelijk (Van onze correspondent) Prinses Beatrix zal zaterdag 1 juni als getuige optreden bij de huwelijks-plechtigheid, welke haar vriendin mej. Marie Ade laide Hasseley Kirchner tot echtgenote zal maken van de thans in Den Haag woonachtige 34-jarige advocaat en procureur C. L. baron van Harinxma thoe Slooten. De prinses en de 24-jarige bruid, die thans nog bij haar ouders aan de Stationsweg te Baarn woont, kennen elkaar al van de schoolbanken. Sa men studeerden zij aan het Incre- mentum van het Baarns Lyceum. Het ligt in de bedoeling dat bur gemeester F. J. van Beeck Calkoen het burgeriyk huwelyk zal bevestigen en dat daarna zaterdagmorgen 1 juni ln de Hervormde Pauluskerk op de Brink de inzegening zal plaatsvinden door de hervormde predikant ds. M. B. Blom van Obdam. (Van onze correspondent ln Parijs) Zoals wel voorspeld kon worden, is het proces over het Franse woning- bouwschandaal, na de plotselinge terugkeer van zyn hoofdpersoon, de architect-zwendelaar Fernand Pouil lon, verdaagd. Tot 27 mei zal Pouil lon gelegenheid geboden worden zijn verdediging nader voor te bereiden. By de reprise zullen dan ook de twee vroegere administrateurs van het Nationale Woningfonds aanwezig kunnen zyn die wegens een operatie en de gevolgen van een auto-ongeluk totnutoe verstek moesten laten gaan. Pouillon die aan een ongeneeslijke ziekte ïydt, is na een nieuw medisch onderzoek toestemming verleend zyn cel te verlaten. Na de ervaringen van september, toen hy uit een particu liere kliniek vluchtte, is nu voor Pouillon een bed opgemaakt in een der zijvleugels van de Santé-gevan- genis. Een sportvisser heeft vandaag on der de brug over de Eyserbeek op de grens van W'ittem en Wylre (L.) het stoffeiyk overschot gevonden van een 31-jarige Maastrichtse huls vrouw, moeder van drie kinderen. Maandagavond had zy haar woning verlaten en was daarna niet meer teruggekeerd. De vrouw lag voorover in de ondiepe beek. De Rijkspolitie van Wylre heeft een onderzoek Ingesteld onder lei ding van de officier van Justitie van het parket in Maastricht, mr. Ph. M. Schenkenburg van Mierop. Er wer den geen sporen van geweld gevon den en men kreeg ook niet de indruk dat het. slachtoffer beroofd is. Het stoffelijk overschot is voor sectie overgebracht naar Maastricht. DALEND LEDENTAL CHR. BESTURENBOND Uit het jaarverslag 1962 van de Leidse Chr. Besturenbond biykt o.m. dat het aantal leden in het afge lopen jaar is gedaald van 2695 tot 2623, een verlies dus van 72 leden. In dit verband vraagt het bestuur zich af of er nog wel voldoende aan dacht aan de propaganda wordt be steed. Voorts toont het bestuur zich onte vreden over het vergaderlngsbezoek, dat matig ls geweest. Het is van oor deel, dat de afdelingsbestuurders hierover in eigen kring eens met el kaar moeten praten, temeer daar het een kwestie van prestige betreft. In het jaarverslag van de Stich ting tot explotatie van gebouwen voor christeiyk sociale belangen le zen wy nog. dat het op 30 juni a.s. een kwart eeuw geleden zal zijn, dat het Gebouw voor Chr. Sociale Belan gen officieel in gebruik werd ge nomen. OPEN DEUR-DIENST BEVRIJDINGSKERK In de Bevrijdingskerk (Montgo- merylaan) wordt a.s. zondagmorgen om half elf een Open Deur-dienst gehouden. De voorganger, dr. P L. Schoonheim hoopt te spreken over: „Als de grote zwei-ver eindelijk thuis komt". In verband met dit onderwerp zal de heer G. Schimmel uit Alphen enkele liederen (o.a. Negro-spirituals i zingen. Voor de samenzang wordt een liederenblad uitgereikt. Kerkelijk Leven Oppassen voor routine In de Burgwalkerk in Kampen ia vandaag de jaarlijkse theologische hogeschooldag gehouden van de Ge reformeerde Kerken in Nederland Prof. dr. J. T. Bakker, heeft cr in een rede op gewezen, dat het van groot belang is dat kerkvolk en theologen zich telkens weer realise ren in wat voor wereld zij leven. Al te gemakkelyk verslapt de ver beeldingskracht en de fantasie; tel kens weer is er voor de predikant de bedreiging van de routine waardoor de verschuivingen in de samenleving niet tijdig herkend worden. Het diepste antwoord op de vraag of de theologie haar verbinding met de werkelijkheid bewaart zal zowel in Kampen als in Praag of Kame roen bestaan in het ernst maken met de grootste uitdaging waarvoor elke theoloog, elk christen staat, nJ. of hij er weet van heeft te maken te hebben met de levende God, aldus prof. Bakker. Ds. F. G. H. Harms uit Eindho ven heeft gewezen op het gevaar dat schuilt in het optreden van misver standen, met name wanneer het gaat om gewichtige zaken als de ontmoe ting met andere kerken, de roep om eenheid, een nieuwe benadering van schrift en belijdenis, een bezig zijn met de liturgische vragen, bezinning op de moeilijke vragen rond kerk en industrie en de confrontatie met de natuurwetenschap. Altyd is er het gevaar in onze ker ken van het elkaar niet verstaan. Deze tyd met zyn vele belangrijke en ingewikkelde vraagstukken, bergt in zyn schoot tegelijkertijd de kan sen van vele misverstanden, die ech ter biddend uit de weg geruimd kun nen worden, aldus ds. Harms. NED. HERV. KERK Beroepen te Leerbroek J. C. Terlouw te Lage-Vuursche te Ooud-Beljer- land J H. Vlijm te Goedereede Be dankt voor Nieuwaal-Zulllchem P. J. Bos te Sprapg. GEREF. KERKEN Beroepen te Emmer-Compascuum G. Manenschljn. kand. te A'dam te Oud- Vossemeer, Slegerswoude en te Vlagt- wedde H. Reenders. kand. te Katwijk aan Zee te Broek onder Akkerwoude G. Manenschljn, kand. te A'dam. Twee tal te Drachten (5de pred.pl.) J. Dyk- stra te Klazlenaveen en K. Ubels te Vroomshoop. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar 's-Gravenhnge- Rijswyk Joh. Prins te Groningen. Be dankt voor Hllversum-Oost J. J. Re bel te Haarlem-Noord. OEREF. GEMEENTEN BedAnkt voor Ridderkerk en voor Tholen P. Blok te Dlrksland. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor: een dame of heer, v. d. WATER, HaarLstraat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Maria Joanna Catharlna Elisabeth, dr van G. B. van Meljgaarden en P J. Walraven: Cornells Pieter. zn van li van Duin en H. T. v. d. Berge; Klaas Jacob, zn van B. van Duin en H. T. v. d. Berge; Marjanne. dr van T. Goud- kade en M. Tukker; Mehrdad, zn van M. Naraghl en D. Hadji Karbelaïah. Anna Maria, dr van S. M. Kamp en C. J. Hulsebosch; Alexandra Petronella Maria, dr van J. H. van Rijt en C C. A. Heeman; Yvonne, dr van W. H. Haasbroek en M. Netjes. OVERLEDEN J. P. F Regeer. Campen, 78 Jr, w.v. Jr. dochter: A. H. A. Llncklaen

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3