T&hcVi Hartveroverend besluit van het toneelseizoen SCHEVENINGEN komend 1 seizoen zal brengen kunst kaleiöoscoQp Gauw Qn goed verdiend, mevrouwl Roof motief van de moord in Driebergen Spoorwegstaking in Engeland afgelast \a afloop Holland - Festival bouillon is kracht bouillon ,MaryMaryvan Jean Ken- niet Guns Oster -Kitty Janssen Voor driehonderd gulden MOEDERDAG VEDERLICHT „Frankrijk zit al middenin de inflatie** MOEDERDAG lericht 1 maart 1860 Vrydag 10 mei 1963 Derde blad no. 30952 L concerten van het Scheveningse muziekseizoen in het Kur- te geven na afloop van het Holland Festival 1963 en voort- id tot eind augustus van dit jaar, zullen worden gegeven door lesidentie-Orkest, het Concertgebouworkest, het Radiofilhar- Orkest en het Omroeporkest van de N.R.U. de reeks van 14 woensdag- en vrijdagavondconcerten, die be- 17 juli en eindigt op 30 augustus, zullen deze ensembles leiding staan van Roberto Benzi, Bernard Haitink, Ferdi- Leitner, Seiji Ozawa, Willem van Otterloo, George Szell en Vernizzi. ol- en pianosolisten in deze ftreden o.a. op: Vladimir Aske- rge Bolet, Shura Cherkassky, Ferras, Herman Krebbers, Magaloff, John Ogden, Theo Henryk Szeryng en Daniël nberg. Voorts nog de sopraan [Maragliano en de tenor Bruno de dirigenten valt een verschijning op: de Japanse it Seyi Ozawa maakt zyn idse debuut met het Resi- i-Orkest. Ozawa is een van Bernsteins assistent-dirigen- de New York Philharmonic. heeft deze kunstenaar lyk by de Kurzaalleiding ge- d en de Scheveningse is het gevolg van diens 'aanbeveling. Omroeporkest van de NRU voorts zijn entrée in de tra- Ie concertreeks van het Kur- Het zal onder leiding staan Italiaan Fulvio Vernizzi, die ledewerking van de sopraan ;n de tenor Bruno een programma van opera- ten gehore brengt, reeks maandagavond-concer- len behalve het Residentie- ook het Brabants Orkest en enade Orkest van de NRU Eerstgenoemd ensemble ider leiding van Benzi, Leitner iwa, Hein Jordans dirigeert orkest en het Promenade dat een lichte Weense avond Kurzaal brengt, wordt geleid nedict Silberman. Laatstge- orkest verschijnt in de maan- om dezelfde redenen, die it introduceren van het Om- ;est hebben geleid: ook hier Ichte toets voor een keer niet itst. »i trio Eugene Istomin-Isaac ►Leonard Rose geeft op dinsdag (een bijzondere kamermuziek- in de Kurzaal. In de serie morgenrecitals zal men o.a. i kennismaken met de 14- Franse pianiste Viviane Go- Verdere medewerkenden aan ochtendserie zijn Herman I Sonata da Camera, Thomas |r. Daniel Wayenberg. Herman Iers. Toos Onderdenwijngaard ife Stordiau. Lichte muziek ilde sector van de lichte kunst de Kurzaal de sinds enkele in Frankrijk zoveel opgang ide chansonnier Marcel Amont rgd voor een Nederlands Amont, geboortig uit Bor- maakte naam via zjjn film- i tn met Brigitte Bardot, zijn Oen in het Paryse Alhambra en il ia, alsmede door zijn vele j lofoonplaten, waarvan enkele, zyn „Blue. blanc, blond", gjomzetten hebben geboekt. a het programma staan voorts Dkele evenementen van lichte die geproduceerd zullen wor- oior Ben Essing. ts komt er een optreden van oegoslavische volksdans- en leater „Kolo" uit Belgrado, dat rzaal in de Holland Festival- e bezoekt, en een wederoptre- het Israëlische gezelschap, aandient onder de naam Israël danst". riiniUti'echtsch udenten Concert Mp van Zon dirigeert Utrechtsch Studenten Concert van de oudste nog bestaande Jtengezelschappen in Neder- Het werd in 1823 opgericht en als subvereniging van het Corps maand zijn 28ste lustrum. Het heeft de feestelijkheden opgezet, zoals ook wel past wn gezelschap, dat in het ver- beroemde pianisten als Clara >ann en Franz Liszt voor zich ptreden. mei speelde Hans Henkemans. b Utrecht studeerde en erelid iet Concert is composities van rt, Beethoven, Debussy, Ravel ihzelf. Dit „kroegrecital" beleef- *n overweldigend succes. lustrum programma wordt a.s. voortgezet met een wed- tussen kamermuziekensembles Ie corpora van Groningen, Delft, erdam. Leiden en Utrecht. Een die uit Bertus van Lier, G. H. rlinden en J. Reichenfeld be- zal de prestaties beoordelen. Toon Hermans zal in het Kurhaus paviljoen deze zomer zijn „One man show 1963" brengen. Zijn optreden vindt plaats gedurende de beide maanden Juli en augustus. Als onder deel van het Holland Festival komt oe toneelgroep Studio in hetzelfde theater met de eerste Haagse voor stellingen van Bert Schierbeeks .Ben groot, dood dier" op 24 en 26 juni. Het werk gaat in de regie van Kees van Iersel, die in samenwerking met Karei Appel ook tekent voor de décors. In dit stuk van Schierbeek, waarin Nell Koppen, Frans Vorst man en Frans van den Brink de hoofdrollen bezetten, worden ver schillende aspecten van de verhou ding „man-vrouw" in onze samen leving tegenover elkaar gesteld. Verdere evenementen op theater- en showgebled worden gevonden in het optreden van Cilli Wang, van de Hoofdstad Operette („In einer klei nen Konditorei", van de Nederlandse Opera „Rlgoletto" op 24 augustus, „Cavaleria" Rusticana" en „Paljas" enz. Deze voorstellingen vinden wederom in de Kurzaal plaats. Expositie per auto De groep „Zuid-Hollandse beeld houwers" in Den Haag heeft van het Anjerfonds Zuid-Holland een sub sidie van f 1000 en van de plaatselijke afdeling van het Fonds een subsidie van f500 ontvangen als bijdrage in de bouw van een tentoonstellings auto, die plaats zal bieden aan een 40-tal plastieken. De auto zal deze zomer in Den Haag en Leiderdorp al worden gebruikt. Jaarprijs keramiek Jolian van Loon De jaarprijs voor de keramiek, die de directie van de Koninklijke Delftsche-aardewerkfabriek „De Por- celeyne Fles" te Delft heeft ingesteld voor het beste stuk keramiek op de Contourtentoonstellingen, die jaar lijks in het Prinsenhof te Delft wor den gehouden, is voor dit jaar toe gekend aan Johan van Loon te Am sterdam. De jury bestond uit mej. B. R. M. de Neefe, conservatrice van het museum Boymans-Van Beuningen te Rotterdam, mej. R. M. Dippel, ad junct-conservatrice van het Gemeen temuseum in Den Haag en de heer F. van Espers Rooyaards, conservator van het Stedelijk Museum in Am sterdam. De prijs zal maandag 13 mei 's middags om drie uur worden uitge reikt in het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof" te Delft. Profiteer van de tijdelijke, extra voordelige aanbieding: 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1,- 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75ct Krachtige Knorr bouillon als smaakver- fijner van Uw soepen, Uw groente- en vleesgerechten, Uw sausen. Ontdek zélf hoe lekkerl Ook als drinkbouillon smaakt 't heerlijk. en bekwame wijze de ijdelheid van de beroemde filmartiest binnen de per ken, en daardoor sympathiek te hou den. Van Jan Teulings memoreren wij een met grote natuurlijkheid weergegeven, trouwhwdrtige Oscar Nelson en Winnifred Bosboom vol tooide het onder de regie van Kees Brusse fijn op elkaar afgestemde kwintet, als de niet aan bod komende tweede mevrouw McKellaway De vlotte vertaling is van Alfred Pleiter en Harry Wich ontwierp het opvallend fraaie decor. Langdurige bijval van het publiek en namens K. en O. vrolijke lente bloesems voor de dames! B. H. Wegens overweldigende belangstel- Compositieprijs voor Ton <Ie Leeuw Van Fontein Tuynhoutfonds Aan de 36-jarige componist Ton de Leeuw uit Hilversum heeft de voor zitter der stichting „Het Fontein Tuynhoutfonds, de heer S. J. Fontein gistermiddag tijdens een bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum te Amsterdam de compositieprijs voor 1962 van het fonds (f3000,l uitge reikt. Deze pr\js, die voor de eerste keer is uitgereikt, was aan Ton de Leeuw toegekend voor zijn in 1957 gecomponeerde orkestwerk „Mouve- ments retrogrades". De jury bestond uit: C. van Baaren (voorzitter-be stuurslid der Stichting), Felix de No bel en A. Jurres. Het orkestwerk wordt ook in het buitenland gespeeld, o.a. in Amerika, zo deelde de heer De Nobel mede. De prijsuitreiking werd bijgewoond door Amsterdams wethouder voor de Kunstzaken, mr. R. van den Bergh. De in 1962 opgerichte Stichting stelt zich in navolging van de op dracht van de oorspronkelijke op richter F. R. Fontein Tuynhout ten doel: prijzen uit te loven aan le vende Nederlandse componisten voor een symfonische-, kamermuziek-, koor- of enig ander muziek werk van bijzondere kwaliteiten. De eerste ja ren is de stichting in staat elk jaar een prijs toe te kennen, daarna is het plan het eens in de drie jaar te doen. Door het orkest van het Concert, dat met leden van de UVSV-muziek- vereniging Canto versterkt is, wordt woensdagavond in Tivoll een uitvoe ring gegeven, waarop de ouverture Alceste van Gluck, het pianoconcert in c klein K.V. 491 van Mozart, de 48ste symfonie (genaamd Maria Tlieresia) van Joseph Haydn en werken van Joh. en Jos. Strauss te horen zullen zijn. Bert Hoedemaker, cue tijdens het lustrum Francois Villon opzien baarde met zijn sublie me weergave van het 4e pianocon cert van Beethoven, zal ook ditmaal solist zijn. Het orkest wordt gedirigeerd door Joop v. Zon, die onlangs een derde prijs op het dirigentenconcours van New York verwierf. Het concert in Tivoli is ook toe gankelijk voor de burgerij. de liefde wispelturige Mary. I keer voor K. en O. opvoeren en wel Louis Borel wist op weloverwogen op woensdag 15 mei. Na een lange, strenge en daardoor kostbare winter die ons al voor genoeg problemen stelde, heeft K. en O. zeer terecht besloten het seizoen te beëindigen met de opvoering van ..Mary. Mary" een pretentieloos maar vlot geschreven blijspel van Jean Kerr, dat gis- teravond in de Leidsche Schouwburg op uitermate smakelijke wijze werd geserveerd door de Nederlandse Comedie. Jean Kerr is In Amerika een be- I slag-vaardige Guus Oster de ideale kende schrijfster die aldaar metvertolker. Kitty Janssen gaf een „Mary. Mary" een gTOOt succes oogst- frappante uitbeelding van de char- J ling zal de Nederlandse Comedie het te; in 'de oude wereld bleef zij tot nu mante, onberekenbare en behalve in j toneelstuk „Mary, Mary" nog een toe nog vrywel onopgemerkt. Van een 1 schrijfster die over een zó geestige, soms briljante dialoog beschikt mocht men verwachten dat zij meer aan dacht aan de opbouw van dit blijspel zou hebben gewijd: de zonderlinge verwikkelingen waarin haar figuren geraken doen soms wel eens gefor ceerd aan, wat niet wegneemt dat het voldoende elementen in zich verenigt om het meest verwende publiek een avond op de aangenaamste wijze be zig te houden. De inhoud is nieuw, noch verras send. Een gescheiden echtpaar komt door toevallige omstandigheden weer eens bij elkaar en van dat ogenblik af is het aan geen twijfel onderhevig dat zij het weer ééns zullen worden. De sclirijfster mag dan de voormalige echtelieden een aaneenschakeling van versperringen ln de weg leggen; ze worden achtereenvolgens glansrijk overwonnen en zó werd ..Mary, Mary" inderdaad „een vermakelijk, blij, on deugend en toch hartverwarmend einde van het toneelseizoen". Prima bezetting Een groot gedeelte van het succes komt voor rekening van de prima be zetting! De niet bepaald aantrekkelijke rol van de nuchtere, analyserende uit gever Bob McKellaway vond in de Bouw-expositie in Italië en Duitsland De tentoonstelling „bouwen voor een open samenleving" met het werk van de architecten Brinkman sr. Brinkman jr. Van der Vlugt. Van den Broek, Hakema <19131962), ge toond in het museum Boymans— Van Beuningen te Rotterdam, naar aanleiding van de verleende „Prix de la critique 1961", maakt thans op uitnodiging van het ..Institute nazio- nale di architectura" te Rome een rondreis door Italië. De tentoonstelling was in het Pa lazzo deH'edilizia te Genua en het werk zal van 13 mei tot 3 juni te zien zijn in het Palazzo Taverna te Rome Het ligt in de bedoeling, dat de tentoonstelling in de maanden juni en juli te zien zal zijn in de univer siteiten van Stuttgart en Aken. Ovaties voor Strawinsky te Boedapest De Russisch-Amerikaanse compo nist Igor Strawinsky heeft voor het eerst sinds de oorlog in Boedapest een concert gedirigeerd. Hij kreeg na afloop een ovatie, die hU, naar hy zei, nooit zal vergeten. De bejaarde maestro bracht met het Hongaarse Staatssymfonie-orkest zijn „ode" en „psalmensymfonie" ten gehore. Andere werken van Stra- I winsky werden geleid door Robert Craft, een Amerikaanse dirigent, die Strawinskv op zijn tournees begeleidt. Het publiek in het Erkeltheater, waar het concert uitgevoerd werd. bracht hem staande een ovatie. Het. verliet de zaal eerst toen Strawinsky verzocht de lichten uit te draaien. Roof is het motief gebleken van de moord, welke Drieber gen in opschudding heeft ge bracht. Zoals gemeld heeft een 36-jarige Driebergenaar zijn 81- jarige tante, de weduwe A. Ger- Aanankelijk dacht men, dat de be jaarde hartpatiënte een natuurlijk® dood was gestorven op 25 april. En kele vreemde voorvallen deden ech ter de aandacht van de politie op verdachte vallen. Zo zat hij kort voor zijn arrestatie in een café in Drie bergen. Na een fikse borrel te heb ben gedronken, beweerde hy luid- ritsen-Vermeer door wurging keels."dat hu weer eens goed" ln de om het leven gebracht. Uit de slaPPe »t door het ran kant La i l. cc maken van zijn tante. De politie het woning van het slachtoffer stoffelijke resten van de vrouw wordt een bedrag van ruim 300 opgraven, waarna dr. Zeldenrust „„iAr>~ .,Lv, i wurging constateerde. De arrestant gulden vermist. bekende spoedig zijn misdrijf. Bang Advertentie METGROTE VERRASSING rr PERFECT L >YJC VI AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP (Van onze correspondent in Londen).het in vele opzichten totaal verou derde Britse spoorwegnet te saneren, Het gezond verstand heeft ge zegevierd. De dreigende drie daagse nationale spoorwegsta king welke op 14 mei zou be ginnen en niet alleen Londen maar het gehele land in een chaos zou hebben gesfort. met als gevolg een enorme economi sche schade gaat niet door. Gisteravond heeft het bestuur van de Britse Nationale Unie van spoor- mannen het voorstel aanvaard om onmiddellijk te details verder te on derhandelen over een aantal proble men, voortvloeiende uit het drasti sche inkrimpingsplan van dr. Bec- ching, de leider van het Britse ge nationaliseerde transportwezen. Zo lang de staking dreigde, weigerde het spoorwegbestuur hierop nader in te gaan. Sydney Greene, de algemeen secre taris van de spoorwegunie verklaar de, dat het spoorwegpersoneel zonder de stakingsdreiging de concessies welke thans nader besproken zullen worden, nooit zou hebben gekregen. Harold Wilson, de leider van La bours Lagerhuisfractie, heeft grote invloed uitgeoefend op de afgelasting van de staking, welke Labour in ver band met de naderende algemene verkiezingen hoogst ongelegen zou zijn gekomen. Hij trachtte de vak bondsleider ervan te overtuigen, dat alleen politieke actie in het parle ment een oplossing zou kunnen bren gen. Hij bedoelde, dat een Labour re gering zou hebben te zorgen voor een gecoördineerd transportsysteem, waaraan de spoorwegen niet eenzij dig zouden behoeven te worden opge offerd. De grondfout was volgens hem, dat dr. Beechings opdracht, om niet ver genoeg ging en dat de rest van het Britse transportwezen by de algemene reorganisatie betrokken dient te worden om een verantwoor de en evenwichtige oplossing voor het zo zwaar op Engeland druk kende vervoersvraagstuk te vinden. De vakbonden waren het met deze opvatting eens. maar bleven tegelij kertijd een humane regeling eisen voor degenen die binnenkort door het komende massale ontslag zullen wor den getroffen. De spoorwegen handhaven hun standpunt, dat aan het sluitingsplan zelf niet meer kan worden getornd. Ook in België Ook de Belgische spoorstaking, die was aangekondigd voor maandag 13 mei, gaat niet door. De besturen van de socialistische en christelijke vakbonden van spoorwegpersoneel hebben de aangekondigde 24-uursta- king afgelast, nadat zij van de rege ring de door hen verlangde toezeg gingen hadden gekregen ten aanzien van een aanpassing van de loonscha len voor de bij hen aangesloten leden. Argentinië wijst Tsjech land uit De Argentijnse regering heeft gis ter de Tsjechoslowaakse handelsat taché in Buenos Aires, Jindrich Boe- la, tot persona non grata verklaard en hem gelast het land binnen 48 uur te verlaten. De Tsjechische gezant. Jaroslaw Pscolka, was reeds eerder tot persona non grata, verklaard, in verband met commentaren die hy had geleverd op de arrestatie van een drietal Tsje- choslowaken, die werden verdacht van economische spionage. Zij werden echter enkele dagen later op gerech telijk bevel vrijgelaten, omdat er geen reden voor een strafvervolging tegen hen bestond. De gezant heeft op 30 april Argentinië reeds verlaten In heel Argentinië zijn gisteren talrijke communisten gearresteerd. Een grote hoeveelheid communis tisch propagandamatriaal is bij huis zoekingen in beslag genomen. (Van onze correspondent ln Parijs) Van de 33 sprekers die zich had den opgegeven voor het debat over de economische en financiële politiek van de Franse regering, hebben gis termiddag in de Kamer slechts vijf het woord gevoerd. De leden van de UNR (de gaullistische fractie) waren het vanzelfsprekend met die politiek eens. Namens de socialisten werd scherpe kritiek geleverd door de burgemeester van Marseille en fractievoorzitter, Defferre. Volgens hem staat Frankrijk niet aan de vooravond van een inflatie, maar het zit er midden in. Frankrijks grootste kwaal is, dat het te veel uit geeft aan steriele investeringen en te weinig aan produktieve werken. Men kan beter scholen en huizen bouwen dan onnodig geld uitgeven voor een eigen atoombewapening, die niets oplevert, zei hij. Van zijn kant hield de voorzitter van de liberale party, Maurice Fauré, een persconferentie op de Seine, waarvoor een rondvaartboot was af gehuurd. Ook volgens Fauré behoort Frankrijk tot de landen die het meeste geld van hun begroting be steden aan zuiver improduktieve uitgaven. De Franse atoombewape ning is onnodig en schadelijk voor het land. Fauré wekte zijn „socialis tische vrienden" op deel te nemen aan de onlangs gevormde studie commissie van democratische par tijen, om bij de presidentsverkiezin gen van 1965 uit te komen met een gemeenschappelijke kandidaat tegen De Gaulle. Bij de socialisten is de bereidheid daartoe echter niet bijster groot. Hij had de weduwe Gerritsen om het leven gebracht, die ruim twintig jaar geleden haar man verloor. Ja renlang woonde de vrouw bij haar dochter in Driebergen in, maar drie jaar geleden betrok zij een klein huisje aan de Catharijnestraat. Maar de bejaarde vrouw was nogal bang voor haar neef. Hij kwam dikwijls op bezoek, maar was zelden nuchter. Familieleden kenden die angst, want meermalen had de bejaarde vrouw iemand gevraagd wat langer te blij ven, omdat zij de neef weer ver wachtte, die de laatste tijd een zwer vend bestaan leidde. Als achttienjarige jongen was hij als poetser in dienst gekomen van een fabriek in Zeist. Maar zijn pres taties lagen voornamelijk op het ge bied van drinken en werkverzuim. Hij werd ontslagen. Op verzoek van het Arbeidsbureau mocht hij terug komen, toen hij „met succes" een kuur tegen drank had ondergaan. De fabrieksdirectie wilde hem nog wel eens een kans geven. Het ging maan den goed, maar toen bleek het „suc ces" toch minder duurzaam dan ge hoopt. In november vorig jaar kwam de ziektewet op de proppen. Even kwam de man nog terug, toen ging hij weer op de ziekenlijst. Sindsdien is hij niet meer in de fabriek ver schenen. Men wtét eigenlijk alleen, dat hij een zwervend bestaan leidde en nogal eens by zijn tante op be zoek ging. Op naar de top van de Euromast METGROTE VERRASSING Tass neemt kijkje bij Reuter De president-directeur van het Russische persbureau Tass, Dmitri Gorjoenow, is gisteren in Londen aangekomen, waar hy e^n week de gast zal zijn van het Engelse pers bureau Reuter. Het is zijn eerste bezoek aan Engeland. Gorjoenow werd op het vliegveld begroet door president-directeur Long van Reuter. Verder waren A Cf PERFECT L ACU AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOI VFOFPLirHT aanwezig functionarissen van de Russische Journalisten in Londen. Gorjoenow zei. dat hij kennis wilde maken met Long en wilde zien hoe Reuter werkt. Tijdens zijn verblijf in Engeland zal Gorjoenow ook een bezoek bren gen aan Britse kranten en radio- en televisiestations. Synagoge-vernieler op vrije voeten De rechtbank ln Konstanz heeft, wegens verjaring, een aanklacht te gen de 66-jarige voormalige SS-Ober- führer van Konstanz. Walter Stein, geseponeerd. Stein werd ervan be schuldigd in 1938 de leiding te heb ben gehad bij de verwoesting door de SS van de synagoge in Konstanz. De rechtbank overwoog, dat. vol gens het in 1938 geldende recht. Stein als medeplichtige moest worden be schouwd en dat de misdaad die hem ten laste is gelegd, reeds in 1960 was verjaard. Stein werd na de wereldoorlog door de Amerikanen in Garmisch-Parten- kirchen gearresteerd en aan Polen uitgeleverd, in elk land hy tot zeven jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, o.m. wegens zjjn optreden tij dens de oorlogsjaren als hoofd der politie van Danzig. In 1954 keerde hy naar Garmisch-Partenkirchen te rug. In september vorig jaar werd hy echter opnieuw gearresteerd, nadat het parket van Konstanz een nieu- ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT CORNIGLION-MOLINIER OVERLEDEN Generaal Eduard Corniglion-Mo- linier is op 63-jarige leeftyd in zyn Parijse woning overleden. Hy was de dag tevoren per vliegtuig uit Nice ge komen. Hy was ter wereld gekomen in een spoor-slaapry tuig tussen Cannes en Nice. Hy heeft gewerkt als journa list. filmproducent, invlieger, streed met de republikeinen in de Spaanse burgeroorlog, was piloot by de Fran se luchtmacht, deed mee aan het verzet, trad in de oorlog op als lucht machtcommandant in het midden- Oosten en in Engeland en vervulde een ministersfunctie in vier regerin gen in de jaren vyftig. Voorts is hy afgevaardigde voor de Ivoorkust geweest, senator van de Franse gemeenschap en in 1959 al gemeen gedelegeerde in Parys van de Ivoorkust-republiek. Eind vorig Jaar werd hy als kandidaat van de „Unie voor de Nieuwe Republiek" tot parlementslid voor het departe ment Al pes Maritimes gekozen. Hy heeft verscheidene Franse en buitenlandse onderscheidingen gekre gen, waaronder ook een Amerikaan se en een Sowjetrussische. Het sinds 1951 niet meer gewij zigde uniform van het personeel van de Nederlandsche Spoorwegen zal mlv. deze maand een vernieuwing onder- ?;aan. Het byna zwarte, lakens unl- orm wordt vervangen door een van de lichtere stof whipcord ln een T nieuwe blauwe kleur. Over twee a drie we aanklacht tegen hem aanhangig jaar zal het oude uniform geheel ver had gemaakt. dwenen zyn.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5