PRINSES BEATRIX IN EIGEN WONING "^rericbt 1 maart 1860 Vrijdag 3 mei 1963 Zesde blad no. 30940 Op deze pagina vindt U enige foto's van het kasteeltje Drakesteyn in de onmiddellijke om geving van de Lage Vuur se, waarin Prinses Bea trix een „eigen huis" heeft betrokken. Elders in dit blad geven wij een korte beschrijving van deze kostelijke aanwinst van de woningen van onze Koninklijke Familie. Een aanwinst die niet het praedicaat „Paleis" draagt, maar in stijl en sfeer de officiële paleizen verre voorbij streeft. Links boven aan de pagina een zitje om de schouw in de hall van het kasteeltje. De op deze foto zichtbare kroon is een geschenk van de ouders van de Kroonprinses. Rechts boven Prinses Beatrix en haar secreta resse mej. Wijnen in het werkvertrek, tevens bibliotheek. Boven de Prinses prijkt een repro ductie van het overbekende schilderij van Prins Willem de Zwijger. Links op de pagina de tweede foto van boven een hoekje van de eetkamer met een gobelin van bijzondere verfijning op de achtergrond. Daar onder een detailopname van de schouwpartij in de hall, namelijk het schilderij van Madonna met Kind, dat Prinses Beatrix uit Soèstdijk heeft mee genomen. Het vormt een bijzonder harmonisch detail van deze stijlvolle afsluiting van de hall. Rechts op de pagina de tweede foto van boven een hoekje van de stijlvolle ingerichte zitkamer. De foto daar onder toont Prinses Beatrix en haar secretaresse tijdens een onofficiële ontvangst in deze zitkamer. De Prinses is gewoon, haar gasten zelf te serveren, teneinde de persoonlijke sfeer van de ontmoeting niet te laten verstoren door buitenstaanders. In het hart van de pagina een opname van het kasteeltje zoals het er thans uit ziet na de uit voerige restauraties. Op deze foto weerspiegelt het sierlijke bouwsel zich in een vijvertje in de directe nabijheid van de gracht, die het bouwsel omgeeft. Links onder aan de pagina een kijkje in de keu ken van Drakesteyn, volgens de modernste inzich ten ingericht met een sfeer, die weldadig aan het verleden doet denken. Rechts onder aan de pagina een opname van de Friese klok, die de hall van Drakesteyn siert. Ook uit deze foto blijkt, hoezeer Prinses Beatrix het verleden heeft laten spreken in de inrichting van haar eigen woning.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 19