iProf. Bachrach krijgt morgen i het eredoctoraat van Leeds rr_ Amerikanen brengen bezoek aan Leiden B. de Kier: Ridder in de Orde van Oranje Nassau Feest voor de jeugd van Leiden-Zuidwest Eerbetoon geldt zowel Leids hoogleraar als instituut Wy' FELIX Sir Thomas Brown Instituut „Wat een verrassing" Vijftig jaar boekverkoper Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 2 mei 1963 Tweede blad no. 30943 get va Advertentie OO) Morgen wordt in Leeds in Engeland het ere- mv doctoraat van de Universiteit aldaar uitgereikt ii'i®aan prof. dr. A. G. H. Bachrach, hoogleraar te ^Leiden in de Engelse letterkunde en directeur °van het Sir Thomas Brown Instituut van de ra. Leidse Universiteit. ran vut Dit eerbewijs aan de Leidse hoogleraar geldt ma zowel diens wetenschappelijke arbeid in engere als het werk van het Brown Instituut in ur) ho •iy i' rlcl Het Sir Thomas Brown Instituut een weidse naam voor een instelling £®®die slechts enkele kamers in een pand aan het Rapenburg als behuizing heeft werd in 1958 opgericht met de huidige directeur prof. Bachrach als on promotor. Vermoedelijk is het de voorloper van een groter centrum van deze aard, waarvoor ruimte beschikbaar kan komen wanneer eenmaal het Singei ng plan voor uitbreiding van de A-faculteiten der Leidse Universiteit gereali seerd zal worden. Het instituut stelt zich tot doel, de tot voorheen nog weinig bestudeerde urn nauwe culturele betrekkingen tussen Engeland en Nederland in de zes- Ar tiende en zeventiende eeuw systematisch te onderzoeken, als het ware „in kaart te brengen" en o.m. door middel van publikaties in de Engelse taal 3 grotere bekendheid te geven. ruimere zin, dat in de weinige jaren na de op richting zulke rijke vruchten heeft afgeworpen. Daarvan getuigen o.m. enkele bijzondere pu blikaties. welke in de loop van de laatste maan den het licht hebben gezien. Prof. Bachrach is een van de zes geleerden, die morgen het eredoctoraat ontvangen. Het is de gewoonte van de Universiteit van Leeds, een maal per jaar een zestal eredoctoraten te ver lenen. eai Ruim doel L u Prof. Bachrach legde er tijdens een 1 onderhoud, dat wy voor zyn vertrek denaar Engeland met hem hadden, de nadruk -op dat men de doelstelling quvan het instituut ruimer moet zien la dan louter wetenschappelijk. Zo kan eujdoor de werkzaamheid van dit insti lls tuut het inzicht verruimd worden, ier-dat de pogingen om tot een nauwere ^«samenwerking tussen Engeland en rjjhet vaste land te komen niet alleen ri4 berusten op opportunistisch politieke en economische overwegingen, maar wel degelijk ook op historische en culturele banden, die bv. in de zes- :en tiende en zeventiende eeuw veel tal- hsrijker en nauwer waren dan men ®e;over het algemeen denkt. Dit blijkt rs'iook in hoge mate uit de reeds ge- 3 3( noemde recente publikaties van het onJ instituut. i.). SIR THOMAS BRO WN ie. naar wie het Engelse Instituut van de Leidse Universiteit is ge- dc noemd. er rt Cultuur-historie ra Het instituut dwz. prof. Bach- ,10 rach en zijn staf verleent dan ook dikwijls medewerking aan het tot Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor: een dame of heer, d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen, iluime keuze in alle prijzen. |S Congres Expogé Vele ontvangsten ws. De deelnemers aan het van 26 t e.m ek. 29 juni in de Sleutelstad te houden ne congres van de Ver. van Ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd wacht een zeer afwisselend program ma, met vele ontvangsten. De eerste dag wordt het Congres, na de openingszitting, de herdenking van de gevallenen en de kranslegging bij het verzetsmonument, ontvangen door het gemeentebestuur, dat tevens een maaltijd aanbiedt. Na deze maal- tijd zal in het grootauditorium van de Leidse Universiteit de rector-mag- stand konden van exposities, culture le manifestaties van allerlei aard in Engeland zowel als Nederland, en het aanknopen van contacten op weten schappelijk en algemeen gebied. Van zelfsprekend blijft echter het weten schappelijk werk op de voorgrond staan, maar prof. Bachrach richt dit nadrukkelijk op de cultuur-histori sche aspecten van de relaties tussen Engeland en Nederland. Als cultuur historicus heeft hij vooral belangstel ling voor de contacten "an mens tot mens en volk tot volk, zoals die in de literatuur van de betrokken periode tot uitdrukking komen, voor de let terkundige, zelfs in ruimere zin de geschreven neerslag van deze con tacten. Unieke vorm van publikatie De opmerkelijk grote publicistische arbeid van het slechts vyf jaar oude instituut, dat voor de Leidse Univer siteit in de sfeer der moderne talen uniek genoemd mag worden, is mede mogelijk geworden door steun van ZWO en het Leidsch Universiteits fonds dat gelden uit giften van de Shell (een Engelse-Nederlandse on derneming) voor dit werk beschik baar stelde, benevens door een nau we. ook financieel belangrijke sa menwerking tussen de Universitaire Pers Leiden en de Oxford University Press. Zo verscheen enkele maanden ge leden het eerste deel van een serie van vermoedelijk vier onder de titel ..Sir Constantine Huygens and Bri tain: 1596—1687. a pattern of cultu ral exchange", gewijd aan de periode van 1596 tot 1619. Vermoedelijk zal volgend jaar het tweede deel van deze ..general series" van het insti tuut van de pers komen. Deze publi katie van de hand van prof. Bach rach is min of meer een logisch uit vloeisel van de grote belangstelling van prof. Bachrach voor deze figuur in deze periode, welke reeds bleek uit het onderwerp van zijn dissertatie in 1951. waarmee hij in Oxford de doc torstitel verwierf. De vorm van publikaties van dit werk is een primeur: het wordt uit gegeven zowel voor de Universiteits pers in Leiden als door die in Oxford. De druk is geheel verzorgd door de firma Groen te Leiden. Nieuwe bronnen Het werk geeft een grondig gedo cumenteerd overzicht over de cultu rele wisselwerking die er bestaan heeft tussen Engeland en Nederland gedurende de betrokken periode aan de hand van documenten van en om trent de dichter-diplomaat, zoon van Christiaan Huygens. die een belang rijke rol gespeeld heeft in de ontwik keling van de banden tussen beide landen. Het boek bevat een schat aan gegevens die berusten op lang vergeten of tot dusver onbekend ma teriaal. zowel teksten als opmerkelij ke illustraties. Prof. Bachrach om schreef het hierin vervatte materiaal zelf als een bewijs, dat de Noordzee in die jaren eigenlijk niet meer was Prof. dr. A. G. H. Bachrach. directeur van het Sir Thomas Brown Instituut, aan wie morgen het eredoctoraat van Leeds wordt uitgereikt. dan een binnenzee en dat over en weer duizenden Engelsen en Hollan ders elkanders landen bezochten met ook andere oogmerken dan alleen handel en beoefening van de krijg. Zeer welbewust heeft de schrijver noch een zuiver literair noch een zui ver historisch werk geleverd, maar een cultuur-historisch op "en niveeu, dat ook niet-wetenschapsmensen in staat stelt kennis te nemen van de nauwe relaties, die door de eeuwen heen tussen beide landen hebben be staan. Beter zou zyn te spreken over de nauwe relaties tussen Engeland en het continent, maar in zekere zin heelt Nederland daarin een bijzon dere rol gespeeld omdat het door zijn geografische ligging en de ontwikke ling der verbindingen poort naar en van Engeland is geweest voor een groot deel van Europa. Publikaties van dr. Dorsten De activiteiten van het instituut blyken echter ook uit andere recente publikaties. waarvan wy in het bij zonder noemen „Poets, Patrons and Professors" en „Thomas Basson", bei de van de hand van de medewerker van prof. Bachrach. dr. J. A. van Dorsten. Eerstgenoemde werk be handelt de nog vrijwel onbestudeerde connecties tussen de literaire kring van Sir Philip Sidney aan het hof van Koningin Elisabeth I en de Ne derlandse humanisten, waarbij nieuw licht wordt geworpen op een belang rijk aspect van de zestiende-eeuwse letteren in deze uitzonderlijk geïn spireerde periode der Engels-Neder landse betrekkingen. Het tweede ge noemde boek heeft betrekking op een Engelse drukker, die in dezelfde pe riode. de tweede helft van de zestien de eeuw, in Leiden werkzaam was. Beide bijzonder verzorgde uitgaven, boeiend geillustreerd en verwijzend naar byzonder belangwekkende bronnen, werden namens het insti tuut uitgegeven door de Universitaire Pers te Leiden, eerstgenoemde we derom in samenwerking met de Uni versitaire Pers te Oxford. Oriëntatie is internationaal Het is geen toeval, dat juist de Uni versiteit van Leeds deze en andere activiteiten van het instituut en zijn directeur met betrekking tot de En gels-Nederlandse relaties met een eredoctoraat bekroont. Juist Leeds is bijzonder internationaal georiën teerd, ook op cultuur-historisch ter rein. Het eredoctoraat wordt prof Bach rach morgen tijdens een plechtige bijeenkomst ter gelegenheid van de dies natalis van de Universiteit uit gereikt. Prof. Bachrach zal namens de zes geleerden, die met deze on derscheiding begiftigd worden, een woord van dank richten onder meer tot de Princess Royal, de zuster van wijlen Koning George, die chancellor van deze universiteit is. In Engeland bekleden vele leden van de Konink lijke Familie dergelijke functies. i i Zeg jongelui, I I I schuif eens op. 1 FELIX is niet alleen voor jullie, maar ook voor mij tJ s mmm I I I MMM mmm I I I i mmm i i »w.w/.v.v^ A (vlees of vis) (door do lekkere horde brokjes "V worden de .rf- poezeunden Kerk voor de hond is er BONZO Leden van de Holland Society CONSTANTI/N HUYGENS over wie de serie publikaties van het Brown Instituut handelt. In deze algemene serie verschijnt vermoedelijk volgend jaar het tweede deel. Halve eeuw „De Zwaluw" Uit drie grote autobussen stap ten vanmorgen op het Pieters kerkplein honderdveertig Ameri kanen. de meesten voorzien van fototoestellen en filmcamera's. Het waren leden van de ..Hol land Society of New York", die tijdens hun bezoek aan ons land een bliksem-bezoek aan Leiden brachten. Zoals bekend, kunnen alleen zij. die in mannelijke lijn afstammen van Nederlanders, die voor 1675 naar Amerika zijn geëmigreerd, van dit genoot schap lid worden. Het uitgebreide gezelschap bezich tigde om. de Pieterskerk, waar ook de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, aanwezig was om de Ame rikanen welkom te heten. „Hoewel U ons land en onze stad waarschynlijk voor het eerst in Uw leven ziet, bent U hier niet vreemd. Ons jaarlyks 3-Octoberfeest deed U belangstelling opwekken voor dit deel van het land en deed U besluiten dit met een bezoek te vereren. De glorie van onze Universiteit, die dateert uit de tijd toen Uw voorouders hier woonden, is U even dierbaar als iede re Nederlander. Dat is echter niet Familie, vrienden en collega's wa ren gistermiddag aanwezig in het clubhuis van Westerkwartier om de heer A. Landwaart te feliciteren met een dubbel jubileum. De heer Land waart is vijftig jaar verbonden aan het expeditiebedrijf „De Zwaluw". alles, want de stad. die U hoogacht ^JendLe,Ver^di.t^d.rUf ha,VC als een zetel van wetenschap is ook eeuw geleden opgericht, een gewijde plaats voor iedere in- De vader van de jubilaris, de heer woner van Uw tegenwoordig vader- H. Landwaart. is de grondvester van land. The Pilgrimfathers genoten het bedrijf. Hy begon in 1913 met een onze gastvrijheid en John Robinson's handkar en schafte zich al spoedig graf ligt hier in de Pieterskerk. Deze een paard en wagen aan. Ook begon Pilgrimfathers waren mannen vrouwen, die hier de vrijheid zochten en vonden om God te dienen. Na korte tijd echter zochten zij een blij vend tehuis in de nieuwe wereld. Is het niet zo. dat de Nederlanders zowel als de Pilgrimfathers, die van dezelfde grond vertrokken en dezelf de invloeden hadden ondergaan, in de nieuwe wereld het beginsel plant ten dat zij aan de Nederlandse sfeer hadden ontleend, de sfeer van vrij heid om God. ieder op zijn eigen ma nier, te dienen?" hij een lyndienst Leiden—Den Haag —Rotterdam—Delft. Het bedrijf breidde zich langzamerhand uit en in 1940 nam de zoon van de heer Landwaart het over. De oorlogs jaren vormden een moeilyke periode. De auto's werden gevorderd en de heer Landwaart moest de zaak met paard en wagen voortzetten. Na de oorlog zag hij toch weer kans .X>e Zwaluw" nieuw leven in te blazen. De nu 60-jarige jubilaris vertelde ons in de met bloemen versierde re ceptiezaal dat hy zich nog vitaal genoeg voelt om de eerste jaren directeur te biyven. maar dat hy zich later toch genoodzaakt zal zien het omdat hy geen Na deze toespraak van de burge meester begaf het gezelschap zich naar het Jean Pesynhofje. Vandaar uit ging het langs het Rapenburg en bedryf te verkopen, de Waag naar het Stadhuis voor een zoons heeft, ontvangst in de Burgerzaal. Vanmid- Zyn echtgenote, dochter enschoon- dag zyn de Amerikanen naar Den zoon deelden gistermiddag in de Haag vertrokken. hulde. J.B. Hendriksen 40 jaar bij gemeente Een zeer verdienstelijk ambtenaar, die in zyn functie veel heeft by ge dragen tot de Leidse staxisverfraai ing, gaat jubileuren. Het is de heer J. B. Hendriksen, de huidige chef van de Stadskwekery. Woensdag 8 mei herdenkt hy het feit. dat hy voor veertig jaar als tuinman tweede klas se in dienst trad by Gemeentewer ken. De heer Hendriksen doorliep de rangen van tuinman eerste klasse en hovenier en werd op l januari 1947 benoemd tot chef van de kwekery, sedert 1961 in de rang van technisch ambtenaar A. De heer Hendriksen heeft in de loop der jaren een belangrijk aandeel gehad in de groei en uitbouw van deze kwekerij. De huldiging van de jubilaris vindt die dag om 11.30 uur plaats in de kantine van het Stadhuis. De speeltuinvereniging „Do Vyf Hoven" had zich dinsdag tot taak gesteld een deel van de jeugd van Leiden-zuidwest een prettige Ko ninginnedag te bezorgen. Niet minder dan 25 leiders had zy daarvoor ge mobiliseerd, hetgeen wel nodig bleek, want zo'n kleine 600 jongeren maak ten gretig gebruik van het vermaak dat „De Vyf Hoven" bood. Het begon met een geanimeerde wandeling van de jeugd door de snel groeiende wyk. Het muziekkorps „Trouw en Durf" gaf de toon aan, een lange stoet kinderen liep in zyn kielzog mee, maar byna evenveel stapten met veel bravour voor de muzikanten uit. Teruggekeerd op het uitgangspunt de speelweide Hof- laan werd meteen begonnen met de kinderspelen. De kinderen, die nog te jong waren om aan de spelle tjes deel te nemen, kregen een toeter 3 nificus en de senaat de deelnemers ontvangen. 3 De ochtend van de tweede dag is gewyd aan de algemene jaarvergade ring. Des middags heeft een boot tocht plaats door het poldergebied rond Leiden en over de Kager- en Braassemermeren. Na de boottocht worden de deelnemers ontvangen door de commandant van de Koksschool in de Doelenkazerne, waar ook de maaltyd plaats heeft. Vrijdagmorgen gaan de deelnemers 1 naar het vliegkamp „Valkenburg". Na de lunch gaat de tocht verder naar Katwijk aan Zee, waar het ge zelschap wordt ontvangen door het gemeentebestuur van Katwyk. Na enige verpozing op boulevard en strand vindt in de Stadsgehoorzaal een toneeluitvoering plaats. 3 De zaterdagmorgen wordt gereser veerd voor een eventuele voortzetting van de algemene jaarvergadering, waarna een openluchtlunch wordt ge serveerd op het Pieterskerkplein, waarbij het taboers- en py perskorps „Kunst en Genoegen" zal musiceren. Tijdens de gehele Congresweek wordt in „De Lakenhal", met mede werking van het Rijks-Instituut voor Oorlogsdocumentatie, een tentoon stelling ingericht betrekking hebben de op de jaren 1940/'45. Formulier vals ingevuld Een arts uit Rotterdam kocht by een kennis in Leiden, die vertegen woordiger is van een autofabriek, een wagen. Op zichzelf stak daar geen kwaad in. doch de agent mocht eigenlyk niet buiten zyn rayon ver kopen. De arts was echter voornemens in Leiden nog enige tyd te gaan stu deren en in overleg vulde hy op het formulier voor het registratienum mer van de nieuwe auto als zyn adres in dat van de vertegenwoor diger te Leiden. Vanwege het vals invullen van het formulier, had de arts zich nu voor de Haagse politie rechter te verantwoorden. Hy verklaarde niet te hebben be seft. dat hy iets strafbaars deed toen hy het formulier invulde. De officier wees erop. dat verdachte het spel had doorgespeeld, ook toen hy het wel besefte. Toen een aanryding plaats vond werd ontdekt, dat de arts niet op het vermelde adres woonde en zo kwam de zaak aan het rollen. De officier van Justitie eiste f400 boete. De politierechter veroordeelde tot f 100 boete. Ir. J. J. G. van Hoek erelid Ambachtsschool Tydens de gistermiddag gehouden algemene ledenvergadering van de vereniging „De Ambachtsschool" is met. algemene stemmen besloten, de afgetreden voorzitter ir. J. J. G. van Hoek. die gedurende tal van jaren het voorzitterschap van de vereni ging heeft bekleed, te benoemen tot erelid van de vereniging. ,.Wat een verrassing". Met deze woorden reageerde de heer B. de Kier thans een halve eeuw boekverkoper gistermiddag in Café-restaurant ,,In den Vergulden Turk" op de mededeling van de burgemeester, jhr. rar. F. H. van Kinschot, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Van deze benoeming waren deze middag het receptieboek werd door niet minder dan 400 personen getekend zeer velen getuige. Allen hadden bijzondere waardering voor de wijze waarop de jubilaris, in samenwerking met zijn broer, het bedrijf aan de Nieuwe Rijn leidt en zijn grote kennis van het antiquariaat en „OudLeiden", Burgemeester jhr. mr. E. H. van Kinschot speldt de Konink lijke onderscheiding op. Links de echtgenote van de jubilaris. Ds. J. Groot, die met de heer H. van Heusden de wykkerkeraad van „Pniël" vertegenwoordigde, liet deze middag licht vallen op nog een an dere activiteit van de jubilaris: be halve zyn tiende lustrum als boek verkoper, vierde hij tevens het eerste lustrum als kerkvoogd van de her vormde Pniëlwyk. Byzonder trots waren deze middag ook het bestuur en de leden van het College van hervormde kerkcollecten op hun „Ridder", die al vele jaren van dit College deel uitmaakt. Onder de vele receptiegangers, die deze middag hun gelukwensen en geschenken aanbo den, waren o.m. de predikanten Kloek, Kyne, de Tombe, Westerink, Knottnerus (uit Oude Wetering), Schoonheim en Verheus, tal van pro fessoren. dr. W. D. van Wyngaarden, oud-directeur van het Museum van Oudheden, de heer Van Weelden. di recteur van de VVV, wethouder P. S. Harmsen, de oud-organist van de Oosterkerk, de 91-jarige heer Van Leeuwen, een deputatie van het Col lege van hervormde Diaconiecollec tanten. de heer W. Kooyman. oud- ad j. directeur van de Markt- en Ha vendienst. die daarvoor uit Benne- koin was overgekomen, de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leid se Middenstandscentrale, de heer J. C. Elsgeest namens de Vereniging voor Chr. Onderwys en de Hervorm de Diaconie, de heer J. H. de Jong namens de Geref. Schoolvereniging, mr H. A. C. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rynland. een verte genwoordiging van de Chr. Kweek school en Interkerkelyke Gezinszorg, dr. K. J. Brouwer, oud-zendingsdirec- tor en voorts vele collega's en verte genwoordigers uit de uitgeverswereld, de boekhandel en het antiquariaat, w o. deputaties van de Vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels, de Ned. Boekverkopers bond en de Ned. Ver. van Antiquairs en verder vele vrienden en kennissen van de gouden jubilaris, die deze middag niet minder dan drie uur nodig had om alle felicitaties (en hon derden sigaren) in ontvangst te nemen. President Kennedy heeft het ln de Grote Oceaan gelegen eiland Goeam tot zwaar getroffen gebied verklaard. Boven Goeam heeft deze week een wervelstorm gewoed. Toneelspel voor de L.C.O.V: De Leidsche Christelyke Oranje vereniging kwam dinsdag byeen om gezellig het Koninginnefeest te vie ren. Deze familiebyeenkomst werd gehouden in het St.-Antoniusclub- huis, waar de toneelgroep van „Sem- pre Avanti" een opvoering gaf van „Biyf zitten waar Je zit", het biyspel van August van Zuylen, waarmee de groep al menigmaal een daverend succes oogstte. Ook de avond van Koninginnedag heeft de pittige dialo gen en originele vondsten van Van Zuylen van de auteur alle recht aangedaan. Het gegeven is heel eenvoudig, doch biedt vele mogeiykheden tot het scheppen van pikante situaties en misverstanden. De hoofdpersoon is de Jonge wiskundeleraar Henri Latour, een uitermate serieuze Jon geman. wiens belangstelling slechts uitgaat naar getallen en formules en wiens enige verzetje een spelletje kaart met twee oude tantes is. De schrik slaat hem om het hart als een oude schoolvriend hem vraagt voor één nacht zyn verloofde onder dak te willen verlenen. Als hy zyn vriend ten leste deze dienst toch bewijst en zyn nogal preutse tante Mathilde eveneens komt overnach ten omdat zy de laatste trein heeft gemist, ontstaan er allerlei paniek situaties en misverstanden, die schrier onoplosbaar ïyken. Het ge lukkige slot biyft echter niet uit. Hans van Oosterom beeldde in elk opzicht de naieve en onbeholpen Henri Latour ten voeten uit. Hy had als tegenspelers(sters) Wim van Ark (Marcel. Yvonne (Riet Blom). Ann Burgerhoutc tante Christine). Her man Blom (vader Moreua), Wim van Rooyen (concierge Postiau) en Truus Duk (tante Mathilde). Ondersteuningsnormen Naar aanleiding van door het raadslid, de heer E. R. Frans (PSP.), gestelde vragen inzake de in deze ge meente geldende ondersteuningsnor men, delen B en W. mee. dat het se dert 1945 in deze gemeente gebrulke- lyk is de normen voor de uitkeringen ingevolge de Armenwet vast te stellen op basis van de terzake door de Ver. van Directeuren van Overheidsinstel- gen voor Sociale Arbeid (Divosa) uit gebrachte adviezen. De huidige in de gemeente Leiden geldende ondersteuningsnormen ko men. behoudens enkele op plaatse- ïyke omstandigheden afgestemde af- wykingen van ondergeschikte aard, vry wel overeen met de door de vraag- om him teleurstelling weg te blazen en mochten ook ln de ry staan by het uitdelen van de versnaperingen. De anderen van 6 tot en met 14 Jaar vochten verbeten met blokjes, eieren, de was of zakken. Uit het strijdgewoel kwamen als pryswin- naars te voorschyn: Blokjesrapen <6 en 7 jaar)1. Erik van Lunteren, 2. Cor Buis, 3. Bert Zwart. Eierlopen (8 en 9 jaar): 1. Jan van der Mei, 2. Betsie Crama, 3. Peter Brand. Wasophangen (10 en 11 jaar): 1. Peter Brandenburg. 2. Maria Bonte, 3. Leo Giezen. Zaklopen (12. 13 en 14 jaar): 1. Irene Brusche, 2. Margaret van der Horst. 3. Leo Montanus. Keurig op tyd tegen twaalf uur waren de spelletjes afgelopen. Maar goed ook, want nauwelijks een uur later moesten de leiders en leid sters alweer in „Het Boshuis" aan de Hoflaan present zijn, waar de Jeugd zich stond te verdringen om de eer ste filmvoorstelling bij te wonen. Later op de middag volgde de tweede. N.Z.H. Tramboys jubileren Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de sportvereniging „N.Z.H.-Tramboys", heeft het bestuur van deze bedryfsvoetbalvereniging van NZH-personeel gisteravond in de bovenzaal van „Old Dutch" een druk bezochte receptie gehouden. Naast vele bloemstukken en schrifteiyke ge lukwensen, kwamen vele receptiegan gers met een handdruk en in een per- soonlyk woord van hun gevoelen® voor de jubilaresse uitdrukking geven. Onder hen waren de heer C. A. Burggraaf, oprichter en oud-voorzit ter van de vereniging, de heer C. Jongejan, rayonchef en afgevaardig de van de directie van de NZHVM, de heer M. Hunirik. chef van het rij dend personeel, de heren J. Byloo en J. Keur. resp. voorzitter en secretaris van de KNVB, afdeling Rotterdam, de heer F. Michels, leider van de lan- delyke voetbalcompetitie voor bus- en tram personeelsverenigingen, de heer L. van Duuren. afgevaardigde van A.S.C. en tal van afgevaardigden van de NZH-personeels- en sportvereni gingen uit Noord- en Zuid-Holland. De ry van sprekers werd geopend door de heer Burggraaf, die zyn grote waardering uitsprak over het feit. dat uit zijn destyds genomen initiatief zo'n bloeiende vereniging was voort gekomen. De heer Jongejan sprak namens de directie zyn grote bewondering uit voor de grote prestatie, die de ver eniging had geleverd om nu reeds veertig jaar lang zowel het werk plaats als het rydend personeel alle wisselende diensten ten spyt toch regelmatig hun sport te laten beoefenen zonder noemenswaardige absenties. Zyn gelukwensen namens de directie liet spreker vergezeld gaan van een bedrag onder couvert ter be stemming naar keuze. De heer Byloo had veel waardering voor de ..NZH-Tramboys", die in 1923 de stoot gaven voor een nuttige en sportieve vryetydsbesteding van het NZH-vervoers personeel Als blyk voor deze waardering schonk hy de ver eniging namens de KNVB. afdeling Rotterdam, de groen-wit-groene af- delingsvlag. Na een dankwoord van de voorzitter van de Jubilerende ver- de lieer Swagers. bleven steller bedoelde normen van de Dl- j de NZH-sport broeders nog enige tyd VOSA. I gezellig byeen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3