Tl KLEUTER PAKJE KREYMBORG WOENSDAG KREYMBORG Is de wereldkampioen hang voor Schoofs. Koninklijke onderscheidingen in Leiden en omgeving Kangoeroes grijpt allerlaatste kans NU 7.9° Oostenrijkse president herkozen „Door Oefening; Beter met Een feestelijke dag' J. Wondergem veertig jaar in Leidse gemeentedienst Merelnest op autoveerblad KONINGINNEDAGVIERING IN LEIDEN Opgericht 1 maart 1860 Maandag 29 april 1963 Tweede blad no. 30943 Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn de volgende ingezetenen van Leiden en omliggende gemeenten begiftigd met Koninklijke onderscheidingen. Commandeur Oranje Nassau Benoemd tot Commandeur In de Orde van Oranje Nassau: mr. F. A. Visser van IJzendoorn te 's-Gravenhage, oud-lid van het col lege van curatoren van de Leidse Universiteit. Ridder Ned. Leeuw Benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. C. A. de Meyere te Leiden, raadsheer in de Hoge Raad der Ne derlanden; prof. mr. C. H. F. Polak, hoogleraar te Leiden in het admini stratief en agrarisch recht; R. G. M. Jurgens te Wassenaar, lid van de raad van bestuur van Unilever N.V Bronzen medaille De bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: P. de Haan te Leiden, amanuensis bij de Sterrewacht van de Leidse Universiteit; K. D. Wiesehahn te Alphen a. d. Rijn, schrijver by de dienst van de kwartiermeester-gene raal; L. de Romyn te Rijnsburg, bankwerker bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J. Francken te Leiden, koetsierbesteller bij Van Gend en Loos; J. J. Gregoire te Katwijk aan Zee, olieman bij de Kon. Ned. Stoomboot maatschappij N.V.; C. A. Duinhoven te Hillegom, besteller der (Van onze correspondent in Wenen) De verkiezingen, die gisteren in Oostenrijk werden gehouden, hebben tot gevolg gehad dat dr. Adolf Scharf „TT opnieuw tot president werd gekozen. N.V. Veldhuizen van Zanten; C. T. Hij behaalde 55'/i pet van de geldi- PTT; J. C. van Soest te Waddinx- veen, besteller-voorman der PTT; A. P. van Vliet te Leiden winkelbedien de bij W. J. Laman C.V.; A. P. Bal kenende te Lisse, ziekzoeker bij de Hassing te Lisse, bloemist-arbeider by de firma Gebr. Rotteveel te Sas- senheim; D. Nieuwenhuijzen te Lei den, landarbeider bij de firma A. C. van Paridon; J. Noort te Voorscho ten, bosarbeider op het landgoed Duivenvoorde; C. Tak te Oegstgeest, melker op het bedrijf van A. Uitten- bogaard; F. Labordus te Leiden, maatkleermaker bij Peek en Cloppen- burg N.V.; L. Lacourt, maatkleerma ker bij Peek en Cloppenburg N.V.; K. Hollander te Waddinxveen, houtbe werker bij de N.V. Kempkes' Meubel fabriek; B. J. Prins te Leiderdorp, corveeër bij de N.V. Ver. Touwfa- brieken. Officier Oranje Nassau Benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: dr. J. L. Swellengxébel te Oegst geest, medewerker van het Neder lands Bijbelgenootschap; mej. E. C C. Oppennoorth te Leiden, inspectrice bij het nijverheidsonderwijs; dr. C. H. A. Kruyskamp te Leiden, redacteur van het Woordenboek der Nederland se Taal; dr. J. Verhoeve te Wasse naar, directeur-afdelingschef bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; ir. E. F. E. Bon- gaerts te Den Haag, directeur van de N.V. Hollandse Constructie Werk plaatsen te Leiden; H. de Mooij te Rijnsburg, voorzitter van de Ned. Chr. Middenstandsbond; J. Dreeuws te Leiden, commissaris van politie. Ridder Oranje Nassau Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: H. C. A. M. Kouwenhoven, pastoor te Zoeterwoude; G. Ph. Wielenga te Wassenaar, penningmeester van de Theologische Hogeschool te Kampen. C. M. Deerenberg, wethouder van Al phen a. d. Rijn; M. Th. van Dijk, secretaris der gemeente Lisse; J. C. Schrama, wethouder van Sassenheim mevr. W. H. van DamNederhoed te Leiden, onderdirectrice van de ge meentelijke HBS voor meisjes; dr. J J. Mak te Leiden, literatuurhistori cus; H. J. A. Hentzen te Voorschoten, president-directeur van de Interna tionale Expeditiebedrijven Henk Hentzen N.V. te Rotterdam; D. van Eek te Leiden, directeur van de Leid se Wasserij N.V.; mr. C. J. Woudstra te Leiden, secretaris van de Federa tie van Organisaties van Carrosserie- Wagenbouw en Aanverwante Bedrij ven (FOCWA)C. M. Drabbe te Oegstgeest, directeur van de N.V. Dagblad Het Binnenhof te Den Haag Gouden medaille De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd toegekend aan: P. A. Hitzert te Wassenaar, onder zoekingsambtenaar in dienst van het Ministerie van Binnenlandse Zaken; N. van Weizen, lid van de gemeente raad van Oegstgeest; L. W. M. Gaij- kema te Leiden, sterrenkundig amb tenaar bij de Leidse Universiteit; P. Rehorst te Waddinxveen, aannemer; H. A. Dijkman te Katwyk aan Zee, opzichter bij het Hoogheemraadschap van Rijnland; D. de Ruiter te Sas senheim, directeur van het Post en Telegraafkantoor; J. C. Schrama te Voorschoten, procuratiehouder van de firma Schrama Veevoeders; M. van Winkel te Leiderdorp. Zilveren medaille De zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: R. J. de Jeu te Alkemade; B. D. Keunen te Leiden, magazijnmeester bij het Academisch Ziekenhuis; G. M. Prins te Voorhout; G. Mynders te Lisse, kassier bij de Twentse Bank N.V.; C. van Waveren te Lisse, oud employé by de Twentse Bank N.V.; G. de Roode te Haarlem, oud-werk tuigbouwkundige bij het Hoogheem raadschap van Rijnland; J. van Al- tena te Wassenaar, administratief ambtenaar bij de Octrooiraad; T van Leeuwen te Sassenheim, chef- ziekzoeker bij de N.V. Gebr. Van Zon neveld en Philippo; P. J. Wijtvliet te Lisse, bedrijfsleider van de firma Van Empelen te Hillegom; J. Lan- gendam te Waddinxveen, voorman meubelmaker bij de N.V. Meubelfa briek Riedemans en Klaarenbeek; H. Vink te Noordwijk, meesterknecht bij de firma A. J. Reekers. ge stemmen, wat ruimschoots vol doende is omdat 50 pet precies ver eist was. Deze winst is o.m. toe te schryven aan het feit. dat de com munisten ook op dr. Scharf hun stem hebben uitgebracht, daar zy geen eigen kandidaat hadden. Op de tegenkandidaat Raab van de (r.k.i Volkspartij werd 40 Vz pet uitgebracht. Dit teleurstellende re sultaat vindt zijn verklaring in de zwakke lichamelijke gezondheidstoe stand van Raab, waarvan de bevol king zich elke dag kon overtuigen. De derde kandidaat, door de snipper - partij van de Federalisten opgesteld, behaalde slechts 4 pet. Er werden meer dan 190.000 ongeldige stemmen afgegeven. Dit betrekkelijk grote aantal is afkomstig van de keizers, die ontevreden zijn met het beleid van de twee grote coalitiepartijen, dr. Scharf is reeds sinds 1957 pre sident en gaat nu zyn tweede ambts periode tegemoet, die zes jaar duurt. Daarna is hij niet herkiesbaar. HU is een overtuigde socialist, maar als president heeft bewezen dat hij bo ven de parijen staat en dat hij het algemeen welzijn dient. Tafeltennisstrijd tegen China Op een niet origineel gegeven kan een kundig schrijver toch nog zo voortborduren, dat er een vr\j aardige comedie ontstaat. Dat heeft een Amerikaanse auteur bewezen met zijn spel „Een feestelijke dag" Red Letter Day), dat zaterdagavond een opvoering in „Den Burcht" be leefde door de toneelvereniging Door Oefening Beter". Onder de voort varende regie van David Vijlbrief is er een vrij goede opvoering uit de bus gekomen, die de trouwe DOB-aanhang van donauteurs en begunsti gers enige uren pretentieloze ontspanning heeft bezorgd. Het gegeven, waarop Rosenthal zijn comedie opbouwde, is „uit het leven gegrepen" en heeft tot moraal, dat alle levensproblemen bijvoor beeld ook het probleem va noud. worden in het niet vallen, als wij kunnen liefhebben. deerde. Als Toby, de jongste zoon, weer enige psychologische lessen wil spuien, ergert zij zich meer dan ooit en voelt zij zich diep ongelukkig, om dat zij de middelbare leeftijd heeft bereikt. Zij zou nog zo graag jong willen zijn. Geheel onverwacht komt Ned bin nenstappen. Hij heeft een zakenreis kunnen onderbreken en brengt een prachtig verjaarsgeschenk mee. Ook Tim komt in gezelschap van zijn voor Lora onbekende vrouw op verjaarvisite en vertelt zijn moeder dat zijn vrouw in verwachting is. Lo ra's schoonzuster Jane, die zich een jaar geleden van Neds broer liet scheiden, omdat zy. net als Lora, vry en onafhankelijk wilde zijn verschijnt ook onverwacht ten tonele, kort daar op gevolgd door vriendin Helen, even oud als Lora, doch met vier „vrije I huwelijken" op haar naam.. Jane en Helen vertellen ronduit, dat zij ja loers op Lora zijn omdat zy een man als Ned heeft getroffen. Natuurlijk gelooft Lora deze verhalen niet. Bij haar liggen de problemen trouwens geheel anders. Psychologisch stuk met gelukkig slot Lora Sutherland, presidente van ontelbaar vele comité's in de Ameri kaanse society, wordt vijftig jaar en het ziet er naar uit, dat het allesbe halve een feestelijke dag zal worden. Ned, haar echtgenoot, ziet ze maar zelden, omdat hij door zijn werk vrij wel altijd op reis is. Bovendien heeft zij onverwacht het gevoel, dat hij haar bedreigt en vaak niet alléén voor zaken zo lang van huis is. Het huwelijk van haar oudste zoon Tim met het „volksmeisje" Carol kan zij nog steeds niet verwerken, evenmin als de verloving van haar dochter Alice met een artiest, waar zij zelf zo gecharmeerd van was, dat zij hele maal niet merkte, dat hij haar slechts als aanstaande schoonmoeder waar- Onder de velen, die vandaag in het Stadhuis een Koninklijke onderscheiding mochten ontvan- gen, bevond zich mevr. W. H. van DamNederhoed. oud- onderdirectrice van de Louise de Coligny school. Mevrouw Van Dam. die nog steeds les aan deze school, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Burgemeester jhr. mr. F. f. van Kinschot, speldde haar de Ko ninklijke onderscheiding op. (Foto L.D./Holvast) Volleybalcompetitie Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f 300.-. v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Been gebroken op het voetbalveld De 13-jarige Leidse scholier A. Wit- teveen is gistermiddag op het terrein van Leidse Boys door 'n doelman om vergelopen, waardoor hij zijn onder been brak. De doelman zag bij het op vangen van een bal geen kans meer om de jongen, die dicht by de palen stond, te ontwijken De E.H.D. heeft de onfortuinlijke scholier naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Bromfietser overleden De 58-jarige D. van Dijk uit Val kenburg, die vrijdagmorgen als be stuurder van een bromfiets betrokken was bij een aanrijding op de hoek van de Churchilllaan en de Haagweg, is in het Academisch Ziekenhuis aan de opgelopen verwondingen over leden. Kangoeroes heeft zaterdagavond in Den Haag in een nerveus duel OVC teruggewezen en dat betekent voor Lex Karamoy c.s. kostbare punten- winst. Wanneer de overige hoofd klasse-formaties hun sportieve plicht verstaan en in de uitwedstrijden te gen HCSC (Den Helder) geen reser ve-teams binnen de lijnen brengen, dan heeft Kangoeroes 'n goede kans om zich via de promotiedegradatie competitie te handhaven. Tegen OVC zaten er toppen en da len in het spel van onze stadgenoten. Begrijpelijk, gezien het belang van de wedstrijd bij OVC, moest alles aan het net van Kees Bakker komen. De oud-internationaal werd echter door een waterdicht Kangoeroes-blok gro tendeels afgestopt. De eerste set ging na een gelijkopgaand duel met 15-11 naar Lex Karamoy c.s. Het leek alsof ook de tweede set naar Kangoeroes zou gaan, maar misverstanden bij het opvangen van de Haagse service deed een 8-10 voorsprong verdwijnen en OVC maakte met 15-10 de set stand gelijk, 1-1. Veldstra kwam Niessen in de derde set vervangen en zonder nu direct te zeggen dat de Kangoeroes-spelopbouw daardoor beter werd, aanvallend ging er meer pressie van uit in de derde set: 15-12. Hard sloeg de Haagse ploeg toe in de vierde set. In sneltreinvaart werd het 15-2 voor de Hagenaars. Verloren leek Kangoeroes toen na zenuwslo pende momenten OVC op 14-13 kwam met de service in eigen han den in de vijfde set. De Hagenaars zagen echter geen kans door te druk ken. Kangoeroes veroverde de service kwam met en soepele aanval op 14-14 15-14 en ook 16-14 De dames van Argos hebben in de eerste promotie-wedstrijd in Dor drecht een verrassende 3-0 zege ge boekt op Delta. De cijfers waarmee de zege, werd bepaald, geven wel aan dat de puntjes in Dordrecht niet goedkoop zijn geweest; 15-13, 15-9 en 15-13. In de eerste set moest Argos eerst een 10-6 achterstand wegwer ken om met 15-13 aan het langste eind te trekken. Adrie Rysbergen, Nel Rijsbergen en Joke Kleingeld waren bij Argos de beste speelsters. Haags meisje in Leiden gewond De 16-jarige scholiere H. Christl- aanse uit Den Haag is zaterdagmid dag om zes uur slachtoffer geworden van het Leidse verkeer. Het meisje, dat met haar fiets van de Breestraat kwam, wilde, nadat het verkeerslicht op groen was gespron gen het Noordeinde inrijden. Zij stopte echter voor een grote, zes- wielige vrachtauto met vierwielige aanhangwagen, die uit dezelfde rich ting kwam en rechts af het Kort Rapenburg insloeg. Het meisje werd door de rechterzijkant van de aan- j hangwagen geraakt, waarbij zij kwam te vallen en een van de achterwielen over haar voet kreeg. De verwondin gen van het meisje waren van dien aard, dat zij met spoed naar het Academisch Ziekenhuis moest worden i vervoerd. De service was verder bij Argos heel wat beter verzorgd dan bij Delta. Het was dan ook de service die Argos her haaldelijk uit de perikelen redde, zo als in de derde set toen een fel Delta op 13-9 kwam. Zonder ook maar even in paniek te raken, haalde Argos eerst de service terug met een uit schieter op de aanval en gaf daarna Delta geen schijn van kans meer, 15-13. Een goed begin De twee landenwedstrijden, die het Maar 's avonds met negenhonderd toeschouwers in de hal en de Chine zen weer in dezelfde opstelling, vond Schoofs de inspiratie voor dezelfde vechtlust als de dag tevoren tegen Chuang Tse Tung. Liao-Wen-Ting wist niet wat hem overkwam. Hij sloeg smash op smash met daverend geweld, maar de Nederlander weiger de te capituleren. Ja, nam met plot selinge backhandflicks het initiatief over. De Chinees kon niet voorkomen, dat met een Nederlandse voorsprong van 105 in de derde game werd ge draaid. Tot 2016 hield Schoofs de voorsprong ongeschonden, toen moest hy 3 punten laten gaan op onhoud bare smashes van de Chinees: 20—19. Nog één kans. En toen gebeurde waar heel de zaal op had zitten wachten: Liao smashte in het net. De eerste Nederlandse overwinning op een spe ler van dergelijk formaat was een feit. Het heldhaftig verzet van Schoofs kon niet verninderen, dat beide interlands met groot verschil verloren gingen. Nederlandse heren-tafeltennisteam, bestaande uit Bert Onnes en Frans Schoofs, zaterdagmiddag en -avond in de zuid-hal van het RAI-gebouw in Amsterdam tegen China speelde, zyn beide in een nederlaag geëindigd, resp met 05 en 14. Chen Hsien de leider van de ver zameling tafeltennissterren, die Ne derland met een bezoek vereren, was duidelijk geschrokken van de „nar row escape" van wereldkampioen Chuang Tse Tung in de ontmoeting van vrijdag tegen Frans Schoofs. De organisatoren van de tweede tafelten- nis-interland, Nederland-China, kon den praten als Brugmans Chuang Tse Tung kwam niet meer achter de tafel in het enkelspel. „Vermoeid" verdui delijkte de Chinese coach. Maar de tweevoudige wereldkampioen was niet te vermoeid om te dubbelen en een aantal spectaculaire demonstratie- partijen te spelen. Chen Hsien versprak zich echter toen hy zei: „Het maakt geen goede indruk als een wereldkampioen ver liest". Een wereldkampioen, die geen partij wil geven, lykt ons een nog veel slechter figuur te slaan. Geen revanche Frans Schoofs werd door deze gang van zaken een verdiende kans ontno men om revanche te nemen. Hij wreekte zich echter afdoende op Liao-Wen-Ting, een verbeten vech tende aanvaller, die als vervanger van Chuang Tse Tung aantrad. Za terdagmiddag toen er weinig sfeer was, had hij in deze tegenstan der zijn meerdere moeten erkennen. Doch aan het einde van haar ver moeiende, maar onverwacht feeste lijke verjaardag komt Lora tot in zicht. Ze merkt, dat ze nog een taak heeft in haar gezin, door bijvoor beeld voor haar schoondochter te zotgen, die veel alleen zal zyn, om dat Tim voor lange tyd naar het bui tenland moet. Het toekomstige groot moederschap heeft haar diep ont roerd en de ontdekking, dat Ned. haar niet bedroog maar haar veer meer nodig heeft, dat zy ooit meen de, completeert haar herwonnen le vensgeluk. Met de keuze van dit stuk heeft de regisseur een allerminst gemakkelijk karwei op zich genomen en van zijn groep veel durf en doorzetting ge vraagd. Het stuk wordt uiteraard ge heel gedragen door Lora en Ned. Zij, de vrouw die iedereen wil bemoederen en steeds jong wil blijven; hij, de druk bezette doch hartelijke echtge noot en vader. Rie Winterde Graaf en Nico de Graaf slaagden erin deze figuren op aanvaardbare wijze te ty peren, waarbij zij ruim voldoende werden geassisteerd door hun ,jnede oudgedienden" Cor Coster—Bonte (in en Janet, Sam Fuchs (Zoon Tim), de dubbelrol Anna, het dienstmeisje, Bep de GraafKling (dochter Alice), Nel VinkNagtegaan (vriendin He len) en Wim de Graaf (as. schoon zoon Manuel», Greet van de Berg (schoondochter Carol) en de 14-ja- rige Gonnie Klinkhamer (Toby). Swift-Combinatie De uitslag van de vyfde competitie- rit van de Leidse Wielervereniging „Swift-Combinatie" luidt: Nieuwelingen (60 kmt1. D. Bakvis (Leiden) 1.27.25; 2. P. Nachtegeller (Leiden); 3. H. Broere (Hazerswou- de); 4. J. van Biemen (Leiden); 5. P. Bregman (Benthuizen); 6. W. van Diemen (Oegstgeest), 7. F. van der Broek (Leiden), 8. J. Borst (Hoog- made)9. P. Kerkvliet (Roelofarends veen); 10. P. de Jongh (Roelof arends veen) en 11. P. Akerboom Roelof arendsveen) Adspiranten (35 kim: 1. J. Zoete melk (Rypwetering) 55.30; 2. K. Dor- repaal (Leiden)3. S. Brandt (Lei den»; 4. W. van der Brink (Stomp- wyk>; 5. B. van der Hulst (Zoeter woude); 6. D. Vermeulen (Benthui zen); 7. J. Hogeboom (Roelofarends- veen) en 8. J. Witteman (Hoogmade). Advertentie GEZOND GLANZEND HAAR welltU'oini I C R Zondag is het veertig jaar geleden, dat de heer J, Wondergem, bewaar der van de Stadstlmmerwerf in dienst trad by gemeentewerken. Aanvankelijk te werk gesteld als timmerman heeft hij in de loop der jaren de rangen doorlopen van hoofd magazijnknecht, hoofdtimmerman, chef magazijnknecht tot hij op 1 jan. 1948 werd benoemd tot bewaarder van de Stadstimmerwerf in de rang van administratief ambtenaar. Naast zijn dagelijkse ambtelijke werkkring verricht de aanstaande ju bilaris velerlei en belangrijke func ties in het verenigingsleven. Hij is In de wedstrijd om de derde en vierde plaats van het badmintontoer- nooi om de Landencup in München verloor Nederland met het kleinst mogelijke verschil van België. Beide landen hadden vier overwinningen het aantal gewonnen games (tien tegen negen) besliste echter in het voordeel van de Belgen. Volgens de verwachtingen werd de cup opnieuw gewonnen door Duitsland, dat in de finale mqt 71 van Oostenrijk won. Dit land had in de halve finales ver rassend met 62 van Nederland ge wonnen. Waterpolo-indeling Gouwe Rijnstreek De gewijzigde indeling van de zo mercompetitie waterpolo 1963 van de Kring Gouwe-Rynstreek luidt: Heren: Eerste klasse: DKD 1 (Lei derdorp). Boskoop 1, De Gouwe 4 (Waddinxveen), LZC 3 (Leiden), en OZV 2 (Oudewater). Tweede klasse: DKD 2 (Leider dorp), De Sleutelstad 3 (Leiden), LWV 2 (Leiden). LZC 4 (Leiden) en De Zijl 3 (Leiden). Derde klasse: AZC 3 (Alphen), BZC 2 (Bergambacht). OZV 3 (Ou dewater), ZPS 1 (Stolwijk) en SZPC 2 (Schoonhoven). o.m. hoofdbestuurslid van de Alg. Bond voor Ambtenaren; lid van de bondsraad van de A.B.V.A.; voorzit ter voordien vele jaren penning meester van de plaatselijke afde ling van genoemde bond; lid van het S.B.O. (samenwerkende bonden overheidspersoneel) en lid van de commissie voor Georganiseerd over leg der gemeente. Als enthousiast sportliefhebber ls hij reeds sinds de bevrijding actief bestuurslid van de voetbalvereniging U.V.S en thans vele jaren voorzitter van deze vereniging. De huldiging van de heer Wonder gem vindt plaats op maandag 6 mei 1963 om 1130 in de kantine van het Stadhuis. Ondanks het weinig aantrek kelijke weer was het gistermid dag gezellig druk op de Keuken hof. waar thans heel wat bloe men te'bewonderen zijn. Vierde klasse: Boskoop 2, DONK 3 (Gouda), OZV 4 (Oudewater). De Plas 1 (Nieuwkoop) en GZC 5 (Gou da). Dames: Eerste klasse A: AZC 1 (Alphen), DKD 1 (Leiderdorp). De Plas 1 (Nieuwkoop) en LWV 1 (Lei den). Eerste klasse B: BZC 1 (Bergam bacht), DONK 2 (Gouda), SZPC 1 (Schoonhoven) en GZC 3 (Gouda). Tweede klasse: ZPS 1 (Stolwyk), Boskoop 2, De Gouwe 2 (Waddinx veen) en De Sleutelstad 2 Leiden). Jongens: Eerste klasse A: DKD a (Leiderdorp), LZC a (Leiden). De Zijl a (Leiden) en LWV a (Leiden). Eerste klasse B: AZC a (Alphen), GZC a (Gouda), De Gouwe a (Wad dinxveen), LZC b (Leiden) en Bos koop a. Eerste klasse C: BZC a (Bergam bacht), OZV a (Oudewater), SZPC a (Schoonhoven) en ZPS a (Stolwyk). Meisjes. Eerste klasse A: AZC a (Alphen), DKD a (Leiderdorp), en Boskoop a. Eerste klasse B: BZC a (Bergam bacht), De Gouwe a (Waddinxveen) en OZV a (Oudewater). Waarborg-kwalltelt. IJzersterk Terlenka met klein ruitje. In rood, bleu en grijs. Alleen geldig 1 mei a.s. Voor leeftijd 3 jaar kl. stijging p.m. Haarlemmerstraat 143 - Leiden iiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiii (Van onze Venlose correspondent) Op het veerblad van een vrachtauto in Venlo, die dage- H ïyks in gebruik is, heeft een merel zijn nest gebouwd. De fi eigenaar had eerst vry dag ver- nomen, dat het nest onder de H s wagen zat. Toen hy zaterdag- 1 middag de wagen wilde gaan wassen en eens een kijkje nam s in het nest, zag hij dat er een Ij eitje in lag. Hij wilde het nest 1 toen liever niet verwyderen, doch na overleg met de plaatse- H ïyke afdeling van de dierenbe- H scherming, liet hij het nest H zitten en zou verder met de s vrachtauto ryden alsof er hele- maal geen merelnest bestaat 1 p Volgens schatting van de eige- 2§ naar van de wagen, de vracht- ryder P. Bouten, is er met het s nest zeker een paar duizend j§ kilometer gereden. Men is nu 1 benieuwd of de merel nog meer 1 f§ eitjes in het nest zal leggen. 'ii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ 7.00 uur: Reveille door 4 drumbands 8.15 uur: Aubade met Politiemuziek op het Stadhuisplein 9.00 uur: Kinderfeest in de Schouwburg, Stadsgehoorzaal en Antonius Clubhuis 9.00 uur: Kinderoptocht in Zuid-West 9.30-12.00 uur: Poppenkastvoorstellingen in de grote Burchtzaal 9.30-10.30 uur: Kinderoptocht in Burgemeesterswijk, gevolgd door kinder spelen (van 11 tot 12 en van 130 tot 6 uur); 10.00 uur: Kerkdienst ln de Pieterskerk. Voorganger ds. H. Bouter 10.00 uur: Kinderspelen op het Zoeterwoudsesingelterrein 10.00-11.00 uur: Demonstratie van Gymnastiekverenigingen op het Stad huisplein 10.00-12.00 uur: Prysuitreiken aan Oranje-dragende kinderen 11.00-11.30 uur: Japans dagvuurwerk op het Waaghoofd 9.00-10.00 en 11.00-12.00 uur: Carillonspelen en fonteinen spuiten 2.00 uur: Start Oranjewandeltocht Burcht 2.35en3.30 uur: Show trompetterskorps „Ahoy" uit Rotterdam (50 leden) Kaasmarkt 4.00 uur: Openluchtconcert in het Van der Werfpark 4.00 uur: Muzikale rondgang 4.45 uur: Wandelaarsdefilé by Stadhuis 7.00- 9.00 uur: Cobetstraat/De Laat de Kanterstraat. Muziek en spelen 8.00 uur: Leidse Chr. Oranjevereniging in het St. Anton'usclubhuis 8.30 uur: Muziekfestijn op het Pieterskerkplein, verzorgd door de Leidse Harmonie- en Fanfareverenigingen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3