Padvinders boenen V. d. Werf schoon Ruim een ton voor nieuwe speeltuin in Professoren wijk Doorgaand verkeer langs singelroute Aanleg schoolsporiveld aan de Boshuizerlaan Kosten geraamd op 370.050 Om binnenstad te ontlasten VIJFTIEN MAAL MODESHOW LEIDSE HUISVROUWEN Bouw van 56 woningen in Z.W. Kindercorso te Lisse gaat niet door Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 18 april 1963 Tweede blad no. 30934 In het zuidwestelijk stadsdeel bestaat grote behoefte aan een sportterrein, speciaal bestemd voor schoolgebruik. Een dergelijk schoolsportveld kan worden aangelegd op het centrale o.b.g.terrein aan de Boshuizerlaan. en wel op het gedeelte, dat in het noorden grenst aan het terrein van de Teldersschool, terwijl voldoende ruimte overblijft voor de bouw in de toekomst van een sporthal op het oostelijk aangrenzende gedeelte. Bwwhmm de nieuwe PfiTTl 3-kruidenshampoo Frappante reiniging,frappante veerkracht, dank zij clean de nieuwe natuurshampoo. clean bevat de drie heilzame kruiden*, die de haargroei bevorderen, de bldeds- omloop verbeteren, de hoofdhuid en haarwortels versterken. Van der Werf is weer schoon. Zijn stand beeld staat er proper bij in het grote, naar hem genoemde park. Leidse padvinders en padvind ster s hebben daar gisteravond goed voor ge zorgd. Terwijl de brandweer bereidwillig als zij is het beeld natspoot boenden en schrob den zij. dat het een lieve lust was. Zij deden het met veel enthousiasme en bovendien voor een goed doel: de actie ,,'n Heitje voor een kar weitje". Hun moeite werd na deze spectaculaire schoonmaakbeurt, waarbij zelfs van ladders ge bruik moest worden gemaakt zoals op de foto duidelijk is te zien, beloond. Wethouder S. Menken namelijk deelde aan alle meisjes en jongens, die zich met deze ope ningsstunt bezig hadden gehouden kwartjes uit. Er bestond van de zijde van het gemeente bestuur nog meer belangstelling, want onder de vele toeschouwers bevonden zich ook de wet houders C. J. Piena en S. Sannes. (Foto L.D./Holvast) Singels tussen Schuttersveld Utreehtsebrug en voorrangsweg O O B. en W. hebben voor dit school sportveld een plan doen opmaken. Dit omvat het eigenlijke sportveld van 9G x 50 m en een uitloopstrook van 2 tot 3 m, met de nodige hekwerken en beplanting, alsmede een stenen kleedgebouw en een eenvoudige rij wielberging. Het terrein zal worden ontwaterd door middel van drains, die uitmonden op de boezemsloot. Het eigenlijke sportveld zal met het oog op de te verwachten intensieve bespe- I ling worden voorzien van een zgn. half-verharde bovenlaag: deze biedt bovendien het voordeel, dat het veld ook bij minder goede weersomstan- I digheden kan worden bespeeld De uitloopstrook zal van een grasmat worden voorzien. De kosten van aanleg van bedoeld schoolsportterrein worden geraamd op f370.050—, t.w.: aanleg sportter rein, inclusief drainering. beplanting, hekwerken en toegangsweg f82.500, kleedgebouw., inclusief inrichtings kosten f 49.000, grondkosten f 238.550. Ook een sporthal in de toekomst De strook grond, ter grootte van 35 by 30 m, tussen het terrein van de r.-k. school aan de Boshuizerlaan, het schoolsportveld en het terrein van de toekomstige sporthal, heeft nog geen bestemming. B. en W. zouden deze terreinstrook willen benutten voor uitbreiding van de openbare parkeer gelegenheid ter plaatse. Het aan beide zijden parkeren van auto's op de vrij smalle Boshui zerlaan veroorzaakt voor het passe rende verkeer nl. veel hinder en is niet zonder gevaar. Deze situatie doet zich thans voornamelijk voor op de zondagen, bij druk bezoek aan de r.-k. kerk. In de toekomst zal het huidige gebrek aan parkeerruimte zich nog sterker doen gevoelen in verband met het te verwachten drukke bezoek aan Nog steeds zoekt de politie in Voorburg naar de 6-Jarige Wimpie Slee. die sinds vorige week donderdag spoorloos is verdwenen. Gistermorgen kreeg de politie assistentie van onge veer 20 militaire van de duik- en vaar school in Gorinchem. Enige van hen I hebben in dulkerspakken gisteren in de Vliet in Voorburg gezocht naar het stoffelijk overechot van het jongetje. Overeenkomstig het advies van de Verkeerscommissie heeft het College van B. en W. besloten om ter ontlasting van het verkeer in de binnenstad, de bewegwijzering van de A.N.W.B. in dier voege te doen wijzigen, dat het doorgaande verkeer tussen de Utreehtsebrug en het Stationsplein wordt geleid over de Zijlsingel, de Herensingel, de Maresingel en de Rijnsburgersingel v.v. Hier voor zullen z.g. lichtwegwijzers worden gebruikt. Het streven is er op gericht deze wijzers te plaatsen, voordat met het opbreken van de rails in de Breestraat een aanvang wordt gemaakt. Dit is vooral van belang voor de weg splitsingen. waar het uitzicht gering is. Deze beperking kan worden ver wezenlijkt door voor de hiervoor in aanmerking komende weggedeelten een geslotenverklaring in de richting van de singels in te voeren. PLANTAGE De door deze nieuwe bewegwijzering te verwachten toename van het ver keer op de singels, maakt het nood zakelijk maatregelen te nemen om een vlotte afwikkeling van dit verkeer te bevorderen. Hiertoe is een eerste vereiste, dat het verkeer op de singel route zo weinig mogelijk hinder on dervindt van het verkeer, komende van de zijstraten. Om dit te bereiken heeft het College in overeenstemming met het advies van de Verkeerscom missie besloten de singelroute tussen de Utreehtsebrug en het Schutters- i veld als voorrangsweg aan te wijzen. Voorts komt het B. en W. ter verho ging van de verkeersveiligheid raad zaam voor het verkeer van de zij straten naar de singels te beperken. (Van een bijzondere medewerkster) De mode-show. die twee maal per jaar door de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Leiden gehouden wordt, had ditmaal een extra feestelijk tintje. Men vierde n.l. het derde lustrum, waarbij al vijftien maal medewerking is verleend door Messcher's Modehuis en kapsalon f. P. v. d. Blom. Het kruispunt Utrechtsebrug- Utrechtse Veer-Planlagelaan zal door de nieuwe bewegwijzering enige grote verkeersstromen te verwerken krijgen. Een vlot verloop van deze stromen zou worden belemmerd door verkeer, komende van de Plantage. B. en achten het daarom gewenst, dat deze weg, voor zover gelegen tussen de Hogewoerd en het Utrechtse Veer. waarvoor thans een geslotenverkla- ring geldt voor motorrijtuigen in de richting Hogewoerd. gesloten wordt verklaard voor alle motorrijtuigen en het verkeer met rijwielen, alsmede voor alle wagens en voor rij- en trek dieren en vee in de richting Utrecht se Veer. B. en W. merken hierbij nog op, dat ondanks bovenbedoelde maatregelen de singels door de vele bochten een moeilijke verkeersroute zullen blijven vormen. De nieuwe bewegwijzering zal daarom voorlopig als een proef moeten worden beschouwd, welke echter in verband met de werkzaam heden aan de Breestraat tevens als een noodzakelijke proef is aan te merken. Indien tezijnertijd tot een andere bewegwijzering zou moeten worden besloten, dan zullen de aan geschafte lichtwegwijzers dienover eenkomstig kunnen worden gewijzigd Op grond van bovenstaande over wegingen. leggen B. en W. de raad in deze geest een voorstel voor. Gansoordbrug en Watersteeg Bij raadsbesluit van 19 december 1955 zijn de. Gansoordbrug en de Wa tersteeg gesloten verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in de richting Ho gewoerd. alsmede voor voertuigen, welke met inbegrip van de lading een De presidente, mevrouw H. A. van Herwaarden-Wildeboer dankte beide firma's en bood mevrouw van Striep (Messcher's Modehuis) en de heerJ. P. v.d. Blom een zilveren lepeltje aan. Een dergelijk geschenk, verge zeld van een bloemencorsage. ont ving mevrouw N. G. v.d. Mark-Pur- vis, die als 600ste lid van de vereni ging was ingeschreven. De presidente wekte de dames op zoveel mogelijk leden voor de vere niging te winnen. De mode-show werd door zes le den, variërend in de maten 36-46, op charmante wijze gebracht. De modellen waren afkomstig van de firma Warnecke. Breestraat. Allereerst werd de aandacht ge vestigd op de kapsels van kapsalon v.d.Blom. De nieuwe haarmode is de „Tellstar". Het kapsel is vrouwelijk elegant en heeft vele variaties. Het haar houdt het voorhoofd vrjj en wordt asymmetrisch verwerkt. De mode is al even elegant. Men ziet weer romantische blouses met een jabot en strookjes. Zoekt U een GOUDEN RING voor: een dame of heer, v. d. WATER. llaarl.straat 207 heeft het. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle pryzen. lengte van 5 50 m te boven gaan, in de richting Nieuwe Rijn. In verband met de vernieuwing van de Gansoordbrug en de verbreding van de Watersteeg, bestaat aan deze maatregelen geen behoefte meer. De desbetreffende verkeersborden zijn dan ook reeds verwijderd, doch for meel dient nog tot intrekking van de geslotenverklaringen te worden be sloten. Dit zal nu geschieden in de raadszitting van a.s. maandagmiddag. De getoonde japonnen waren vaak mouwloos. Van voren de hals hoog gesloten en van achter vaak vrij laag gedecolleteerd. De rokken wa ren merendeels rechtvallend. Som- gérende rok is ook nog en vogue. Ei- was een grote variatie in pak jes, zowel in japonnen met jasjes ah trois-pièces. Deze waren ver vaardigd uit jersey en linnen of wol len stof met een linnen effect. Naast grijs en marine domineerden de pas teltinten. Zeer jeugdig stond een marine-wit twinset, dat op een witte linnen rok getoond werd. Er was veel variatie ln rokken, waarop gebloemde blouses of glans- zijden jumpers gedragen werden. Er belangrijke zaalsportevenementen in j de sporthal. De kosten van aanleg van een openbaar parkeerterrein met sierte- gelbestrating worden geraamd op I f57.100, te weten f 17.450 aanlegkos- ten en f 39.650 grondkosten. maakt uw haar anti-elektrisch uw haar wordt „handelbaar". CLEAN ontwart uw haar; uw haar klit niet en... de kam glijdt er o zo gemakkelijk door. 'Heermoes, Hennepnetel, Sint Janskruid Een produkt van l'Oréal de Paris flacon 1.25 Verkrijgbaar In Leider? e o. bij H.H. kappers, drogisten en de speclaalbranch®. I ''oorstellen aan Leidse raad beschikbaar voor de bouwkosten in clusief meubilering en stoffering, en de grondkosten van vijf scholen voor g.l.o. in het zuidwestelijke stadsdeel. De speeltuinvereniging ..De Professorenwijk" maakt sinds de MiTdTalrlSS^ en' de ^Johan bevrijding voor haar activiteiten gebruik van een terrein aan de Wagenaarlaan. de hervormde g.l.o.- Burggravenlaan, dat als niet-permanente speeltuin is ingericht, i ^hooAaan1 de c^sfr Franc^-Straat en d - ju .- iii, iM—j "K- S-i o -scnoien aan oe Cesar Franckstraat en de Ter Haarkade. De. nieuwe speeltuin „De Profes- sorenwijkkan worden aangelegd op een terrein, dat wordt begrensd door de Van Vbllenhovenkadehet sportcomplex „Roomburg"de Ka- naalweg en de toekomstige verbin dingsweg naar het industrieschap „De Grote Polder", bi de onmiddel lijke nabijheid van de bestaande speeltuin. Van de tuin, ter grootte van 5780 m2, zal een gedeelte van 30 x 30 m. worden betegeld, op welk gedeelte de speelwerktuigen zullen worden geplaatst. De rest van het terrein wordt ingericht als speel weide. Het plan omvat voorts het plaatsen van een nieuwe zandbak en het ma ken van een piasvijver voor de kleu ters. alsmede het aanbrengen van een omrastering met een windkering in de vorm van een elzenhaag. De speel werktuigen zal de vereniging zelf overbrengen. In de kostenraming is daarvoor een vergoeding van f. 4.000 aan de vereniging opgenomen. De kostenraming bevat voorts een bedrag groot f. 6.000, voor de bouw van een portiersloge met toiletten. Naderhand zal nog worden bezien, of de portiers loge e.a. direct zal worden gebouwd, of dat zij zal worden opgenomen in het door de vereniging te zijnertijd te bouwen clubhuis. De kosten van aanleg van de speel tuin worden geraamd op f. 76.600. de hiervoor genoemde bedragen van f. 4.000 en f. 6.000 inbegrepen, terwijl Bedoeld terrein is definitief bestemd voor de bouw van een Ned. Herv. Kerk. Nu de plannen voor de bouw van deze kerk vaste vorm hebben aangenomen, is het noodzakelijk tot verplaatsing van de speeltuin ,,De Professorenwijk" over te gaan. de grondkosten f. 29.900 bedragen. In totaal zal met de aanleg f. 106.500 gemoeid zijn. Ten behoeve van de aanleg van de speeltuin zal uit het gemeentelijk grondbedrijf moeten worden geno men een perceel grond, groot 5980 m2 (te weten de speeltuin ter grootte van 5780 m2 -f 200 m2, die voor open bare weg in beslag zullen worden* ge nomen), tegen een vergoeding van f. 5.— per m2. Na aanleg ware de speeltuin, zoals steeds geschiedt, kos teloos in gebruik te geven aan de Bond van Speeltuinverenigingen voor Leiden. WONINGBOUW IN ZUID WEST Zoals bekend deelden B. en W. in de februari-zitting van de Leidse raad mede, dat 52 eengezinswoningen by de bouw van 135 etagewoningen aan de Brahmslaan en de IVagner- laan uit het oorspronkelijke plan waren gelicht. Overtuigd van het belang van de totstandkoming van deze woningen, zegden B. en W. toe alles in het werk te stellen alsnog tot de bouw daarvan te geraken. Reeds nu kunnen B. en W. de raad een plan voorleggen van architect E. F. Groosman, te Rotter dam, ontwerper van het bouwplan van 228 woningen in zuid-west (het tweede complex van de Protestants Chr. Woningbouwvereniging), waarin ook eengezinswoningen zijn opgeno men. Met de architect is overeenstem ming bereikt omtrent de uitvoering van een herhalingsplan van 56 eenge zinswoningen op het terrein ten zui den van de Tsjaikowskikade. oor spronkelijk bestemd voor de bedoelde 52 woningen. Hoewel de thans te bou wen woningen kleiner zijn dan het aanvankelijk ontworpen type, dient naar de mening van B en W de mo gelijkheid om de 56 woningen voor een aannemelijke prijs te bouwen te worden aangegrepen, temeer daar het hier het laatste complex eenge zinswoningen betreft, dat binnen de huidige Leidse grenzen kan worden gerealiseerd. De woningen hebben een plat dak: zij bevatten op de begane grond een woonkamer, een keuken, een w.c. cn een ingebouwde berging en op de verdieping vier slaapkamers met douche-ruimte. Met de bouwer van de genoemde 228 woningen, het bouwbedrijf J. de Water, alhier, is overeenstemming bereikt omtrent een voor het College aanvaardbare aan nemingssom. B en W verwachten, dat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, aan wie het onder havige bouwplan inmiddels ter goed keuring is voorgelegd, zich eveneens met de aannemingssom zal kunnen verenigen. Met inbegrip van het architecten- honorarium. de kosten van het dage lijks toezicht, het renteverlies tijdens de bouw en andere bijkomende kos ten. worden de totale bouwkosten ge raamd op f. 1,217.000,De grondkos ten, berekend naar f. 3.800.per wo ning. zullen in totaal f. 223.440.be dragen. Uitgaande van deze bedra gen. is de gemiddelde huurprijs op plm. f. 23.40 per week te stellen. In deze huurprijs zy niet begrepen de kosten van het onderhoud van de centrale radio- en televisie-installatie en die van aanschaffing en onder houd van gasgeisers. B en W zijn voornemens de onder havige woningen, welke met de 135 etagewoningen één complex zullen vormen, aan de woningbouwvereni ging „De Goede Woning" toe te wij zen. De kosten van 56 gasgeisers zul len door de gemeente moeten worden gefinancierd. Dit betekent, dat aan de „Goede Woning" een voorschot van f. 9.520,— dient te worden ver leend. werden ook enkele mooie dusters van nylon en tinneroy getoond waar onder beeldige nachthemden werden gedragen. Heel mooi en praktisch waren de regenmantels van popeline en ter- lenka. Al met al een show met geen uitzonderlijke. doch wel uiterst draagbare kleding. De accessoires, zoals de tassen in de mooisÊ denkbare kleuren en mo dellen, waren van „Antilope", Gan getje. De hoeden en handschoenen van Messcher's Modehuis. De modellen van de hoeden waren vrij hoog. Het materiaal was fijn of grof stro, organza en tule. Pittig staan de bolvormige kleine hoedjes. Heel mooi waren de modellen met een ingeweven bloemmotief. De presidente, mevr. H. A. van Herwaarden W ildeboer (r.). speldt het zeshonderdste lid een corsage op. (Foto L.D./Holvast) Daarbij besloot de raad tevens de be nodigde bouwgrond uit het gemeente lijk grondbedrijf te nemen. De scho len worden gebouwd volgens het systeem HB-80 en zullen aan elkaar gelijk zijn. Voordat werd overwogen tot deze systeembouw over te gaan. had het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs reeds opdracht verstrekt tot het ontwerpen van een bouwplan voor de hervormde school aan de Cesar Franckstraat in tradi tionele bouw. Het bestuur heeft B en W verzocht het bedrag van de toen gemaakte kosten van voorbereiding van het niet tot uitvoering gekomen plan. groot f. 10.697.06 te vergoeden Naar de mening van het College bestaat er aanleiding aan dit verzoek te voldoen. Nadat voor de openbare school aan de Berlagestraat uit het gemeentelijk grondbedrijf was genomen het perceel bouwterrein, groot 2400 m2. tegen een vergoeding van f. 35,per m2, bleek het gewenst de situering van de school te wijzigen om de aanleg mo gelijk te maken van een speeltuin aan de Berlagestraat. Binnenkort zul len B en W de raad voor deze aanleg een voorstel doen. B en W stellen de raad voor om met deze gewijzigde op zet akkoord te gaan. De agenda, welke in de zitting van a.s. maandagmiddag in behandeling komt, bevat verder de volgende voor stellen: het aangaan van een 4V\r'o geldlening ad f. 1.000.000 en één van drie miljoen, het beschikbaar stellen van een bedrag van f. 97.500 voor het aanschaffen van een aantal appara ten en machines e.d. en het treffen van enige andere voorzieningen, een en ander ten behoeve van de psychia trische inrichtingen Endegeest" ca.: idem van een bedrag van f. 22.500 ten behoeve van het treffen van een aantal voorzieningen aan de dienst woning Maresingel 20 van het Open baar Slachthuis: aan het bestuur n de Stichting Rudolf Steiner School te Leiden medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een stofzuiger en twee schoolborden ten behoeve van de bijzondere school voor gewoon la ger onderwijs aan de Langebmg 87; overdracht „om niet" van enkele stroken grond aan en nabij de Mah- lerstraat aan de N.V. Nationaal Grondbezit; het verlenen van een voorlopig voorschot op de extra ver goeding. bedoeld in art. 73, liri 3, der Kleuteronderwijswet, over 1961het beëindigen met ingang van 1966 van de bijdrage-heffing ir. de vor ming van het reservefonds ex art. 24c van het Woningbesluit. Benoemingen en ontslagen In een drietal vacatures bij het openbaar lager onderwijs zouden B en W willen voorzien door benoeming van mevrouw M. K. Oostra-Hodjes, tot tijdelijk onderwijzeres aan de school De Valk (school voor g.l.o. aan de Rijnsburgersingel). mej. G. C. de Hart tot tijdelijk onderwijzeres aan de Du Rieuschool «school voor g.l.o. aan de Du Rieustraat» en mej H J. van der Klein tot tijdelijk onderwij zeres aan de Dr. van Voorthuysen- school (school voor b.l.o. aan de Mar- nixstraat): idem van de heer G. M. M. Hamers, met Ingang van 1 sep tember 1963, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1963—1964 tot tijdelijk leraar in de Franse taal en letterkunde aan de Louise de Coligny-hbs. De heer R. P. Drayer, die in de raadszitting van 11 februari 1963 werd benoemd tot onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Jacob van Campen- laan. heeft B en W te kennen gege ven zijn benoeming niet te aanvaar den. Het College stelt voor dit besluit thans in te trekken. Tenslotte is er een voorstel om eer vol ontslag te verlenen aan mej. L iiWarnsinck uit haar betrekkin) van Vervallen bouwplan lerares m de h^rv «rhnnl houise de Coligny-hbs en aan mej J. D, nerV* scno°' D. Allart uit haar betrekking van t.i- Bij besluit van 12 februari J.L stelde delyk lerares in de Frans- taal en let. de raad een krediet van f. 2.825.592,— I terkunde aan het Rembrandt-lyceum. OOK DS.J. KRUYT BEDANKT VOOR BEROEP De Leidse Hervormde Gemeente en daarvan in het bijzonder de gere formeerde modaliteit is niet erg gelukkig met het beroepingswerk in de vacature van ds. M. Ottevanger Nadat reeds vier predikanten voer een beroep hadden bedankt, heeft dit thans ook ds. J. Kruyt, hervormd predikant te Lexmond gedaan. Ds. Kruyt. die een beroep naar Hillegers- berg heeft aangenomen, heeft ook bedankt voor Middelharnis en Zwart- broek. Daarom heeft het organiserende comité vanmorgen het besluit geno- 1 men het corso dit jaar niet te hou den. Het kinderbloemeneorso te Lisse. dat jaarlijks zeer grote belangstelling trekt, gaat definitief niet door. Het zou oorspronkelijk zaterdag 27 april i gehouden worden. De weersomstan digheden voornamelijk het koude j paasweekeinde hebben de bloei van bolbloemen zo vertraagd, dat het j nu wel vast staat dat er volgende I week zaterdag niet voldoende bloe- I men aanwezig zullen zijn om de stukken van de jeugd te versieren.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3