DRUKTE MET PASEN VERWACHT Egypte, Irak en Syrië vormen federale staat Veel zwaarder straf (8 jaar) geëist voor mishandeling baby Toeristische explosievandaag begonnen -t Bibliotheek groeit snel Vrouwen in de V.V.D. kiezen bestuursleden Mislukking of dezelfde taal Voor diefstal Rembrandt: 2 en IV2 jaar cel Cairo's rol dominerend I11 hoger beroep BEURS VAN AMSTERDAM Papierfabriek li«ït stil door wilde staking Bibliotheek naar Leiden LEIDSCH BAOBLAf) DONDERDAG 11 APRIL 196* Als het weer meewerkt, kan met de paasdagen worden gerekend een recordbezoek van buitenlanders. Dit is de verwachting van ^Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer A.N.V.V.). Gerekend wordt op grotere aantallen Duitsers, in Duitsland ge~ igerde geallieerde militairen. Engelsen en Denen dan ooit, terwijl iaar de mening van de A.N.V.V., ook grote aantallen Nederlanders iet lange weekeinde zullen benutten om erop uit te trekken. met de BEA elf diensten per dag tus sen Amsterdam en Londen onder houdt. zal om de drukte te kunnen opvangen, vyf extra-vluchten laten uitvoeren. Extra treinen De Spoorwegen hebben in verband met de te verwachten paasdrukte een aantal maatregelen genomen om de extra vraag naar vervoer te kunnen opvangen. Vandaag, morgen en za terdag heeft men een aantal extra- treinen ingelegd. Deze concentreren zich in hoofd zaak op de zgn. oude lyn, die ver- Het begin van de „toeristische ex- werd vanmiddag al verwacht, it het Ruhrgebied zijn al veel Duit- rs in ons land gearriveerd of nog iderweg daarheen. Het zwaarte- int van de ..invasie" zal weer in et westen van het land komen te ggen. Het vrijwel ontbreken van de oeiende bollenvelden weerhoudt de litsers er niet van naar ons land komen. Er blijven nog genoeg an- ire bezienswaardigheden over. zo rdelen zij. Ook het feit, dat de Dkels op Goede Vrijdag open zijn, van invloed, terwijl tenslotte een h alvast oriënteren inzake zomer- jommodatie een rol speelt. Hotels vol De ANVV rekent erop, dat in de iststrook de hotels en pensions met paasdagen vol zullen zijn. De lo- sinformatiedienst van de vereni- ig met 20 aangesloten VVV's vangt ffgenochtend weer met haar werk- imheden aan. Set kantoor van de ANVV in Keu- heeft enorm veel aanvragen ge» d. Ook voor groepsreizen is grote Wgstelling geconstateerd. Aan Engeland heeft de vereniging jaar meer (advertentie-) idacht besteed dan ooit. Het kan- in Londen is als gevolg daarvan lolven onder invul coupons. De irraad brochures is uitgeput. De Al zou vandaag het grootste aan- passagiers (1100) op één dag tus- Londen en Amsterdam vervoeren. KLM en de BEA samen zullen en 11 en 17 april 8500 Britten Nederland brengen. Volgens reisbureaus doet Amsterdam lopulariteit nauwelijks meer on- voor Parijs. De KLM, die samen Beëdiging marine officieren frijdag 19 april zullen aan boord Hr. Ms. vliegkampschip Karei urman, gemeerd in de Nieuwe Ha- i te Den Kelder. 2 beroepsofficie- en 36 officieren behorende tot de linklijke marine reserve worden dip«. )e eed zal worden afgenomen door commandant van smaldeel V, >ut-bij-nacht L. E. H. Reeser. bt de te beëdigen officieren be en o.m. de luitenants ter zee arts 2e klasse KMR: R. P. Heijbroek Sir. G. J. Iemhoff uit Leiden. D. Dirksen beroepen tize stadgenoot, de heer P. D. Ben. theologisch kandidaat, is r de Generale Synode der Ned. Kerk beroepen als zendings- likant voor de arbeid in Cairo. Van tafel gevallen en 62-jarige huisvrouw uit de cintenstraat is gistermiddag om- eks kwart voor zes tijdens schoon ikwerkzaamheden in haar woning een tafel gevallen. Zij brak haar er onderbeen. feekeinde over China in entrum Oud-Poelgeest et oecumenisch georiënteerd vor- iscentrum OudPoelgeest te stgeest organiseert op 18 en 19 een week-einde-bijeenkomst rin gesproken zal worden over de ^republiek China. Deze bijeen- "1 vindt plaats in het kader van I serie, gewijd aan de ontwikkeling de volkerensamenleving. Het Ina zal zyn: „China: een grote ^kende". fakschool voor meisjes het diploma „geoefend zwem en de onderstaande leerlingen de Vakschool voor Meisjes aan "ipenburg geslaagd: Els Salman, v. d. Reijden, Amanda Slegt, Venneman. Carla Visser, v. Wijngaarden, Astrid Walle, Jansen. Scnja v. d. Berg, leen Bloemink. Toos Hamerling, Harthoorn. Lenie Siebert, Joke x. Riny Bosch. Anneke van lond. Ria v. d. Mark, Cora de Marieke Schrier. Elly van N t, Mary Verhoeve, Nettie Ver- 'en, Gé Visch, Annie Warmer- Bettie Borst, Annemarie Del- o, Christien den Edel, Gerda rman, Annie Hemerik, Willy v. Ïogt, Alie van Klaveren. Liesje aar, Yvonne Sanders, Marjorie ?ee, Ria Taffyn, Hanneke ,nJda. Marian Bey. Peronne Labor- Marv la Lan. Cobi Nagtegaal. Pauw, Ria Reijken. Tiny van en Trudy Steenvoorde. MARKTBERICHTEN BDEN, 11 april Leidse Coöp. knte- en Fruitveiling: Aanvoer 2500 tommers. Prijzen 60 kg voor f 0.71 50 kg voor f 0.61-0.64 p. st„ 40 oor f 0.53 p. 6t., 35 kg voor f 0.50 30 kg voor f 0.40 p. st., kromme i. Aanvoer sla: 30.000 kroppen, en: 13-16 kg per 100 f 0.31-0.39 tuk. RNEVELD. 11 april Coöp. Ve- Elervelling: weekaanvoer circa OOO stuks, waarvan 401.930 in i'Otig werden gebracht. l)L( n<tel traag. zen per 100 stuks: eieren van gram 1 7.12-10.84. van 51/60 gram ê151' 2-12.38. van 60 64 gram f 12.62- van 64/69 gram f 13.09-13.55. rvelltng SBE: aanvoer 572.028 st.. •tr bindingen tussen Amsterdam, Haarlem, Rotterdam en Dordrecht, op het middennet, waaronder de ver bindingen tussen Den Haag, Rotter dam en Amsterdam met Utrecht res sorteren en de belangrijke lijnen van het westen uit naar het noorden en Twente. Tijdens deze dagen en ook op tweede paasdag rydt er een groot aantal extra-voortreinen tussen Utrecht en Zwolle. De ervaring heeft geleerd, dat op de eerste paasdag weinig wordt ge reisd. De Spoorwegen laten dan ook op deze dag enkele treinen uitvallen. Ook het grootste deel van de tweede paasdag verloopt over het algemeen nogal rustig, pas in de late middag uren neemt de drukte toe. Om deze drukte het hoofd te kunnen bieden, is een aantal extra-treinen ingelegd. Zij zijn voor het grootste deel al in het spoorboekje aangekondigd. De bijzondere maatregelen strek ken zich ook uit tot dinsdag na Pa sen. Op deze dag zal volgens een dienstregeling worden gereden, die normaal op maandag geldt. Dit be tekent een uitbreiding van het nor male treinverkeer. Nieuwe regelingen van vrijstelling luister-kijkgeld Voor de vrijstelling van betaling van luistergeld op grond van finan ciële draagkracht zijn nieuwe normen vastgesteld. De nieuwe regeling heeft terugwer kende kracht tot 1 januari 1963. Vrij stelling kan nu worden verleend aan hen wier wekelijkse gezinsinkomen niet hoger is dan de hieronder voor de verschillende gemeenteklassen aangegeven bedragen. Gem.klasse Wekel. ink. Wekel. ink. alleenst. gez. v. 2 pers. I f. 42.06 f. 60.08 II f. 41.41 f. 59.16 III f. 40.91 f. 58.44 IV f. 40.26 f. 57.52 V f. 40.26 f. 57.52 Voor elk gezinslid meer wordt de norm met f.5.verhoogd. Dezelfde normen zijn, eveneens van 1 januari 1963 af van toepassing op vrijstelling van betaling van het kijk geld, doch zoals bekend, wordt hier alleen vrijstelling verleend aan inva liden en chronische zoeken, wier in komen beneden de norm ligt. Dansacademie Wielinga hield eerste Medaltest Van de drie Medalstesten. die jaar lijks in Dansacademie Wielinga wor den gehouden, heeft deze week de eerste plaats gevonden, in Brons en Zilver. De jury voor deze test werd ge vormd door de voorzitter van het Ned. Genootschap van Beroepdans- leraren. de heer Van Lingen uit Amsterdam. Voor de bronzen medaltest zijn geslaagd: de dames R. Schipper. W. v. d. Zanden. M. Boot, E. v. d. Hey- den. L. Fontein, I. Masurel, M. Weetzel, A. v. Amerongen, C. Develee met lof. M. de Vries. C. v. Dam, R. v. d. Heyden, J. Bezemer. B. Huising met lof, H. Jippes met lof, K. Riet hof, J. Kanbier met lof, T. de Jong, C. de Bruin, E. Laman, L. Kranen burg, M. Zandbergen met lof, J. van Wickevoort met lof, M. Vink hoogste lof, M. de Roode met lof, E. Guyt met lof, L. Moonen met lof. A. Roman met lof. N. v. Varick hoogste lof. L. v. d. Meyden hoogste lof, L. du Pon, C. den Heeten, L. Schippers, K. Rietman, A. Zwartjes, A. v. d. Sar, E. Schouten, J. Bouter, E. Kooreman, P. Jansen. Brons heren: F. Gard. C. Haver kamp. J. v. Egmond. H. Nieuwenhui- zen. J. Haringman. H. Eweg, H. Wyma, R. Mol met lof, E. Bonnet, B. v. Eist met lof, W. Nooy, D. Fritschi met lof, G. J. Leenders, M. du Prie, I. Noorduin, L. Ju. P. Boutkan, M. Trippenzee, H. v. d. Krogt met lof, D. Pesschier, H. Kampinga hoogste lof, J. Breedeveld met lof, A. Jans sen met lof, N. Binnendijk, E. de Jong, G. Renes. Voor zilver medaltest zyn geslaagd de dames: C. Middelham, A. Ouwer- sloot. L. Kuiper. C. Kloots, J. Sleg- tenhorst, R. Popken. A. Barendsz. A. Heymans. M. Eigeman. Marjolyn Franke, W. de Leeuw. F. Gerritsen. L. Oudshoorn. T. v. d. Sluis, C. de Wolf, A. Veltens. Heren zilver: R. Tetteroo, H. Ooststrom, R. Bernard, L. Dee, W. v. d. Staav, W. Diepering, B. Boeke, A. Klocs, B Hoff, H. Altink. T. Tet teroo, D. Deegens, M. Arbouw, P. Arbouw, R. Duprie. per 100 stuks: eieren van gram f 7.50-10.69. van 52/62 gram lir 9-12.98, van 62/72 gram f 13.31- u eendeëleren van 65/70 gram 1-12.93, van 70/125 f 13.05-16. Jtrniarkl,: aanvoer 1.750.000 stuks, HSt kalm. .j aen per 100 stuks: eieren van gram f 12.75-13.40. algem. prijs ia I W 13.10, kiloprijs f2.11 op basis k" ivltseleren: aanvoer ongeveer 900 l prys 50-65 cent p, st. Geen ilati o« KJDA. 11 april Op de kaas aio t te Gouda zyn vandaag 20 par- aangevoerd. Ie kwal. noteerde Sfl -2-'9 en 2e kwal. f 2.15-2.22 per Oe handel was kalm. slurf LEIDERDORP Activiteiten van het Groene Kruis Het bestuur van het Groene Kruis heeft besloten, om bij voldoende deel neming, gelegenheid te geven voor het volgen van een cursus zwanger - schapsgymnastiek in het wijkgebouw aan de M. P. Splinterlaan. Men kan zich aanmelden elke le en 3e dinsdag van de maand van 2—2.30 uur, Kom van Aaiweg 7, tel. 24909. Programma voor Koninginnedag Het programma voor de viering van Koninginnedag luidt als volgt 27 april: 2 uur: Oranjepuzzelrit. Start Mauritssingel 174; 8 uur: Dorps huis. Prijsuitreiking door burgemees ter mi*. R. M. Gallas, voorafgegaan door de vertoning van dia's en uitleg van de rit. 30 april: 's morgens 8.30 uur: Op stellen van de schoolkinderen op de Acacialaan; 9 uur: Aubade aan de burgemeester op het Burg. Brugpleln; 9.15 uur: Aanvang kinderspelen leer lingen 5e 6e klassen van alle lagere scholen op het RCL-terrein: 9.30 uur feest voor de jeugd van de klassen 1, 2, 3 en 4 en van de kleuterscholen in het Dorpshuis en in de Openbare Kleuterschool en de Kleuterschool Marijke. Muzikale rondgang door het dorp van de Harmoniekapel Leider dorp en jeugdharmonie „De Burcht"; 's middags: 1.30 Voortzetting kinder feest in Dorpshuis en Irene: 2 uur: Puzzelrit voor fietsers 1216 jaar. Start Acacialaan 34: 2 urn-: Puzzelrit voor bromfietsen. Start Acacialaan 34; 2.30 uur Hindernisrit voor auto's op het Burg. Brugplein. 's Avonds; 8 uur: Dorpshuis Toneelopvoering „Miss Pamela" door de toneelclub „Ons Genoegen". VOORSCHOTEN Emmabloemcollecte In de week van 16 tot en met 20 april zal in Voorschoten de jaar lijkse Emmabloemcollecte worden ge houden in de vorni van een huis- aan-huis-collecte. Hoewel de tuberculose de laatste jaren gelukkig aanzienlijk is terugge lopen, blijft voor een doeltreffende nazorg toch nog steeds veel geld no dig. Hier en daar in ons land heeft de vroegere volksvijand nummer één de laatste tijd toch weer de kop we ten op te steken. Wel een bewijs, dat voortdurende waakzaamheid nog steeds geboden is. De verzorging van de collecte in Voorschoten is in handen van de Fe deratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. De opbrengst komt in zijn geheel ten goede aan de Voor- schotense bevolking. De Algemene Openbare Biblio theek Is In de korte tijd van haar be staan snel gegroeid. In vergelijking met andere bibliotheken in plaatsen vergelijkbaar met Voorschoten, is de groei zeer snel gegaan. In 34 maand is het aantal leden gestegen van on geveer 250 tot ruim 500. Het aantal uitleningen bedraagt nu reeds ruim 600 boeken per week. Dit komt niet alleen door de gunstige uitleenvoorwaarden, maar ook door de kwaliteit en de keuze van de boe ken. Bovendien kan men zijn wen sen steeds kenbaar maken. Er wordt dikwijls gevraagd om bepaalde boe ken in de bibliotheek op te nemen. Sinds de opening in november 1962 werden reeds 750 boeken gekocht. Aan het vijfhonderdste lid, een jeugdlid, is een gratis abonnement, een catalogus en een boekomslag overhandigd. De groep Voorschoten „Vrouwen in de VVD" heeft een algemene leden- I vergadering, tevens contactavond ge- I houden. Het doornemen van de be- ginselen in verband met de komen de kamerverkiezingen bracht onder j meer dc problemen van de verhou- |ding man-vrouw in de maatschap- pelyke verhoudingen, de sociale ver antwoordelijkheid, het onderwijs, ra dio en televisie, en de internationale politiek in geanimeerde bespreking. De bestuursverkiezing was nogal belangrijk, omdat mevrouw A. G. A. van Elst-Korpershoek zich niet her kiesbaar stelde in verband met druk ke werkzaamheden. In haar pleats werd als presidente gekozen mevrouw A. de Waal Malefijt-Sprayt. In twee andere vacatures werden gekozen mevrouw S. de Groot-Jobse en mevrouw J. C. Munnikes-Som- ford. Deze laatste wordt tevens se cretaresse. Met een aardige speech bood me vrouw De Groot aan mevrouw Van Eist namen alle leden een plant aan en de nieuwe presidente schonk haar voorgangster een boek. Leerlingen tonen werkstukken De belangstelling voor de tentoon stelling van door de leerlingen ver vaardigde werkstukken op het gebied van tekenen, handenarbeid en hand werken in de Vlietschool, werd bij zonder druk bezocht, zo zelfs. dat men gedurende enige tijd slechts voetje voor voetje door de aula kon wandelen. De belangstelling van de ouders van de kleuterschool en de Vliét- school was trouwens niet voor niets, want zowel het kleutermateriaal als het werk van de lagere school was het bezoek ten volle waard. Het gemeentehuis en alle ge- meenteiyke instellingen te Voorscho ten zijn Goede Vrijdag gesloten. Voor het doen van aangiften voor de bur gerlijke stand zal de desbetreffende ambtenaar echter op die dag zitting houden van 9 uur tot 9.30 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Rudy J.. z. v. L. T. G. Ber gervoet en J. A. F. Bomers; Helena E. d. v. W. P. H. de Jongh en C. J. A. van Ravensberg; Johanna L.. d. v. A. J. van der Peet en F. M. A. Kapitein: Leontlne J.. d. v. A. Verseput en J. C. J. Schep; Petrus M„ z. v. J. C. van Vliet en J. T. van Paassen Ondertrouwd: J. J. Rotteveel en G. A. M. B. Nederhol; G. Overduin en W. A. Andrlnga; K. Ouwehand en J. Bos. Getrouwd: A. Jansen en A. M. van Egmond: D. Brands en J. M. Hol. WASSENAAR KERKDIENST GOEDE VRIJDAG Hervormde Gemeente (Dorpskerk) 10.30 uur dr. Th. C. Frederikse en ds. J. T. Wiersma (bijzondere passie- dienst): (Kievietkerk» 7.30 uur du J. T. Wiersma (Heilig Avondmaal»; Deylerhuis» 7.00 en 8.30 uur ds. J. A. G. van Zanten (Heilig Avondmaal». Geref. Kerk (Bloemcamplaan) 7.30 uur ds. E. Pijlman (Heilig Avondmaal); (Zijllaan» 8 uur ds. A. Vos. Ned. Prot. Bond (Lange Kerkdam) 7.30 uur ds. J. Zuurdeeg (Heilig Avondmaal»; (Johannahuis) 7.30 uur ds. J. Spijker (Heilig Avondmaal». Herv. Evangelisatie (Dorpshuis) 7.30 uur ds. P. Bouw (Ede). WARMOND Geslaagd voor het verkeersexamen De volgende leerlingen van de School met de Bijbel zijn geslaagd voor het jeugdverkeersexamen Pe ter Beijen, Harry Boer. Rob Doorn bos, Greetje van Es, Kees Groene- veld, Philip Haseth, Loesje de Koek koek, Gerda van Leeuwen. Willy Lo- del. Hendrik Jan Olden. Karla Pol man, Anneke Roest. Piet Schrier. Dirk Tulp. Hans de Wit. Robert de Roo en Theun van den Brink. Prinses BEATRIX naar Honoloeloe Met het drukbezette officiële pro gramma achter de rug, heeft Prin ses Beatrix vandaag de laatste dag van haar verblijf in Japan doorge bracht aan de stranden ten zuidwes ten van Tokio. Vergezeld van de Nederlandse am bassadeur in de Japanse hoofdstad, de heer N. A. J. de Voogd en van en kele leden van de ambassadestaf. maakte de Prinses onder stralend lenteweer een autotochtje naar Ka- makoera, het centrum van het poli tieke leven in Japan van het einde van de 12e tot het begin van de 14e eeuw. Van Kamakoera. waar de kerse bloesem in volle glorie prijkt, ging ae tocht verder naar Enosjlma, een nabijgelegen eilandje. In de loop van de avond zou de Prinses Japan verlaten, om met een vliegtuig van de Japanse luchtvaart maatschappij naar Honoloeloe te vliegen. I De ontwapeningsconferentie in Ge- Inève is gisteren uiteengegaan tot 17 april. De Russische afgevaardigde Tsarapkin noemde tegenover de pers het werk van de afgelopen twee maanden „een volkomen misluk king". De directe lijnverbinding tus sen Washington en Moskou, waarover men het eens is geworden, vindt Tsa rapkin „een onbeduidend iets". De impasse over een verbod van kern proeven heeft men niet kunnen door breken. Joseph Godber, het hoofd van de Britse delegatie, zei dat de Sow jet- Unie ermee akkoord gaat. dat twee derde gedeelte van het ontwa peningsproces geschiedt „onder be scherming van onze resp. kernpara- pluus en dat tijdens het resterende deel de veiligheid van Oost en West wordt gewaarborgd door kernwapens van zo gering mogelijke omvang.. „Beide partyen beginnen nu dezelf de taal te spreken", aldus Godber. Na eis van 7 jaar (Van onze Haarlemse correspondent) De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de drie Duitsers, die in de nacht van 27 op 28 juli 1962 uit de villa ..Koekoeksduin" in Aerden- hout enkele kostbare schilderijen hebben ontvreemd, waaronder een Rembrandt. De rechtbank veroor- d eel te Herbert S. wegens medeplich tigheid tot een gevangenisstraf van twee jaar. De officier van Justitie mr. J. J. Bredius. had 7 jaar zonder af trek geëist. Sigma G. werd veroor deeld wegens diefstal doormiddel van inbraak tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met af trek. Ook tegen hem had de officier van Justitie een gevangenisstraf van 7 jaar geëist. De derde Duitser, Horst N. werd veroordeeld wegens mede plichtigheid tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek. Hy was als chauffeur van Aken naar ons land opgetreden. De eis tegen hem luidde veertien dagen geleden een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest. Egypte, Irak en Syrië hebben overeenstemming bereikt over de vorming van een federale staat onder de naam Verenigde Ara bische Republiek. Dit heeft de voorzitter van de uitvoerende raad van Egypte, luitenant-kolo nel Ali Sabri, gisteren meege deeld. De nieuwe VAR, met een bevol king van ongeveer 37 miljoen men sen, zal drie districten lellen: Egypte, Irak en Syrië. Cairo zal de hoofd stad zyn. De federatie zal het be heer voeren over Buitenlandse Za ken Financiën, Economische Zaken en Defensie. De nieuwe staatsvlag zal de vlag van de huidige VAR zijn: zwart- wit-rode horizontale banen, met drie sterren. Twee sterren komen er by, als de „andere bevrijde Arabische landen", Algerije en Jemen, zich by de unie zullen aansluiten. Er zal, naar Sabri meedeelde, een hoge economische raad worden in gesteld. die de economische politiek zal bepalen en zich zal bezighouden met de handel met het buitenland, die tussen de drie lid-staten onder ling en valuta-aangelegenheden. Een andere hoge raad zal zich belasten met het opstellen van plannen op het gebied van landbouw, industrie en verbindingen. Reeds in 1958 vormden Egypte en Irak samen een verenigde Arabische Republiek, doch drie Jaar later maakte Syrië zich daarvan weer los. De besprekingen over de nieuwe federatie begonnen in maart JL, kort nadat in Irak en Syrië staatsgrepen hadden plaatsgehad. Een commissie, waarin vertegen woordigers van Egypte, Irak en Syrië zitting hebben, is vandaag ln Cairo beraadslagingen begonnen over het opstellen van een grondwet voor de nieuwe Arabische statenbond. De totstandkoming hiervan houdt onder meer in, dat Nassers Egypte voor de eerste maal rechtstreeks zal wor den verbonden met een der voor naamste olieproducenten in het Mid den-Oosten namelijk. (Van onze Haagse correspondent' Een zo weerzinwekkend misdrijf heb ik nog niet eerder meegemaakt". Dit zei gisteren de advocaat-gene raal bij het Haagse Gerechtshof, nir. J. Zaayer, bü de behandeling in ho- I ger beroep van de zaak tegen een 27-jarige Rotterdammer die ervan beschuldigd wordt zyn zeven weken J oude zoontje Bennie enkele keren I tegen het hoofdje te hebben getrapt, waardoor het kind een schedelbreuk kreeg en vrijwel blind werd. De rechtbank in Rotterdam heeft deze man veroordeeld tot twee jaar ge- chiatrische rapporten uitgebracht, vangenisstraf met aftrek van het 1 De conclusies over de geestesgesteld- voorarrest en terbeschikkingstelling j heid van deze verdachte zyn ver te werpen, maar de president van de strafkamer hield vol. dat het in het licht van zyn vorige verkla ringen erg onwaarschijnlijk is. „Het is eenvoudig ontzettend, wat hier gebeurd is" zei de president hoofdschuddend, terwijl hij het rap port over de toestand van het mis handelde kind inkeek. Nooit meer Over de verdachte zijn twee psy- van de regering. De advocaat-gene raal vond die straf veel te laag. Hij eiste acht jaar en ter beschikking stelling. Aanvankelijk heeft de man voor de politie een bekentenis afgelegd. Hij heeft toen omstandig verteld, dat hij zijn zoontje getrapt heeft omdat hij geirriteerd was door het huilen van het kind In een kin derziekenhuis ontdekte men enkele dagen later, dat het kind ernstig aan de schedel gewond was. RIJNSBURG Gemeentesecretaris over „Wel en wee" De gemeentesecretaris, de heer J. J. Geldhof, spreekt hedenavond 8 uur tijdens de ledenvergadering van de afdeling Rijnsburg van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in de nieuwe zaal achter Concordia over het onderwerp „Rijnsburgs wel en wee". Ontkend Voor het Hof ontkende vader de hem tenlastegelegde zware mishan deling van zyn eigen kind. „Ik heb bekend, omdat ik toch de schuld zou krijgen" herhaalde hij steeds. De man doelde daarbij op het feit, dat twee jaar geleden ook de verden king bestond, dat hij een kind had mishandeld. Dit kind had acht ge broken ribben en een gebroken dij been, maar er was in dat geval niet voldoende bewijs, dat de verdachte hieroor verantwoordelijk was. Verder trachtte de verdachte voor het Hof de schuld op zijn echtgeno- schillend. maar over één ding zyn de psychiaters het eens; deze man mag nooit meer in de nabijheid van kinderen komen, hy is gevaarlijk. De advocaat-generaal zag de ver dachte als een licht debiele man, die in een psychopathische reactie heeft gehandeld. „Dit feit druist in tegen de meest elementaire vorm van menselijkheid en beheersing", zo zei hy fel. „Dit is niet eens bes tiaal meer te noemen, beesten zyn beter voor hun jongen De verdediger, mr. M. P. Dorhout uit Rotterdam, meende dat er niet voldoende aanvullend bewys is voor een veroordeling. Hy vroeg primair vryspraak. Voor het geval het Hof het hiermee niet eens is, bepleitte hy ontslag van rechtsvervolging, om dat naar zyn mening de verdachte geheel ontoerekeningsvatbaar is. Ar rest op 24 april. BEURSOVERZICHT OLIE EN UNILEVER VAST Amsterdam. 11 april. De laatste dag van deze beursweek heeft een vaste stemming laten zien voor de aandelen Kon. Olie en die van Unilever. Nadat deze fondsen direct by de opening hoger hadden genoteerd, ten opzichte van het voor gaande slot, liepen de koersen latei- op de middag nog verder uit. Uni lever steeg van f 161.50 tot f 161.70 (f 160.30). Kon. Olie verbeterde van f173.30 tot f 173.80 (1172.60». Voor beide fondsen bestond vraag van ar bitragezijde voor rekening van Ame rika. De handel in deze hoeken was tamelyk levendig, vooral wanneer in aanmerking wordt genomen, dat het Damrak tot dinsdag gesloten blijft. In de overige hoeken van de inter nationale waarden ging het kalmer toe. Philips steeg van f 155.80 tot f 156.30 (f 155.80). Zwitserland toonde voor dit fonds enige belangstelling. Aku verbeterde, op lokale specula tieve vraag, byna 2 punten tot 452. Hoogovens lagen gevraagd en ver beterden ruim 3 punten tot 5394. De vraag in deze hoek kwam hoofd zakelijk van de beroepsspeculatie. Wall Street sloot gisteren iets ge makkelijker. De „Wheely Steel Corp." heeft in Amerika de staalpryzen ver hoogd. hetgeen in Wall Street vraag deed ontstaan voor de aandelen van staalmaatschappyen. Afgewacht moet worden of ook de overige staalcon cerns in Amerika het voorbeeld van „Wheely" zullen volgen en een prijs verhoging zullen aankondigen. Gaat dit door dan zal in Amsterdam, aldus de beurs, vraag komen voor de Hoog ovenwaarden. De Westduitse beur zen gaven een goed prijshoudende stemming te zien. In de scheepvaartsector schommel den de koersen rond die van het vorige slotniveau. De leidende cul tures lagen goed gedisponeerd met weinig zaken. De staatsfondsenhoek gaf wederom een vaste stemming te zien bij tamelyk levendige handel. De nieuwe 41/4% lening 1963 BJJ.G. werd onveranderd tot iets hoger ge adviseerd. Aandelen „De Wereldhaven" lagen wederom hoger. Donderdag, 11 april ACTIE VB OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Winst voor meisjes van „Steeds Vooruit" Dit is de laatste competitieuitslag van de tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit": heren 4de klas: ATTC 6— Steeds Vooruit 4 41Steeds Vooruit moest met twee man naar Alphen aan den Rijn. Ook ATTC kwam uit met twee spelers zodat het 41 werd. Alleen G. v. Tongeren wist een partij te winnen. De vriendschappelijke wedstrijden, die tegen Slagvaardig gespeeld zyn, werden gewonnen door de Steed6 Vooruit-meisjes. Slagvaardig 1 Steeds Vooruit 2 eindigde in 46 en Slagvaardig 2Steeds Vooruit 3 in 18. Zaterdag 20 april worden twee vriendschappelyke wedstrijden ge speeld voor de jongens tegen Slag vaardig in Hazerswoude. Personeelsavond PWP De personeelsvereniging van Padox Panagro hield in hotel „De Stad Rome" haar eerste speelavond van dit jaar. De pryzen voor deze avond bestonden natuurlijk uit eieren. Men kon kaarten sjoelen en biljarten. De uitslagen luiden: Kruisjassen: 1. K. Ouwenhand; 2. J. Zwaan; 3. H. Broekhof; pandoeren: 1. P. Kolder- I nian: 2. St. Oosterbeek; 3. D. Roest; Sjoelen: 1. W. Zoutendyk; 2. J. Bra kels: 3. J. Kerkhof; Klaverjassen: 1. A. de Water; 2. T. Verlint; 3. J. de Jong. 1 De prijzen werden met een toe- passelijk woord uitgereikt door de voorzitter, de heer J. Bekkering. (Van onze Groningse correspondent) Een wilde staking, die in de nacht van dinsdag op woensdag is uitge broken. heeft de produktie lamge- leg van de N.V. Papierfabriek in Nieuwe-Pekela. Aanleiding tot de staking is het ontslag van de bedryfsleider. De personeelsleden ongeveer 60 in totaal hebben gemeend zich niet by het besluit van de directie te moe ten neerleggen. Gisternacht legde de nachtploeg het werk neer. een voor beeld dat later door de dagploeg werd gevolgd. Tevoren had men de directie van dit besluit op de hoogte gesteld. Gis teren lag de produktie de hele dag stil en het ziet er niet naar uit er zouden nog meer grieven bestaan dat het werk vandaag zou worden hervat. Een onderhoud met de direc tie heeft geen resultaat opgeleverd. Ook vandaag zou er weer overlegd worden. De stakers hebben inmiddels vele sympathiebetuigingen ontvangen van de fabrieksarbeiders van de stro- en kartonfabrieken in Oude-Pekela. Plaatseiyke organisaties van de werknemers van deze fabrieken heb ben reeds toegezegd hun stakende collega's in Nieuwe-Pekela financieel te zullen steunen. vorige siotkoers koers v heden Ned '58 44 10145 1024 Ned '59 44 10145 102 M Ned '60-1 44 10149 102U Ned '60 11 44 103,V 10212 Ned '59 44 1004 100 A Ned '60 4V« 100U 100 Ned '61 4*4 100Ü 100% Ned '53 3H 100,', 100U5 Ned '63 44 97" 97 Ned Gb obi 34 814 Ned '47 34 93 A 5 93 A 9 984b Ned '51 34 98b Ned '53 i-n 34 95U 954 Ned '56 3 4 954 954 Ned *43 34 894 894 Ned bel cert 3*4 874 Ned *50 I-II 3*4 89iV 89'i Ned '54 i-n 34 91 914 Ned *55 I 34 904 90U Ned *55 n 34 934 b 934b Ned *37 3 93 4 924 Ned Gb 00 '46 3 92 H b 92 H Ned dol In *47 3 914 91x Ned Inv cert. 3 99 Ar 99^ Ned 62-64 3 lOO.V 100,*, Indie *37 3 994 tndlë *37 A 3 944 95 Ned won bl '57 6 107 A 1074 Ned wonbl *58 44 101 ,T, 101,', Ned wonbl '60 44 101 ,Tf 101A Het ligt in het voornemen de biblio theek voor de bestuursvoering in niet-westerse gebieden over te bren- cen naar de bibliotheek van de Leidse I niverslteit. Dit antwoorden de mi nisters van Binnenlandse Zaken en van Onderwys, K. en W., mr. E. H. Toxopeus en mr. J. M. L. Th. Cals, op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mej Ten Broecke Hoekstra (WD). De bewindslieden noemen als re denen voor hun besluit, dat de biblio theek. die deel uitmaakte van het voormalig ministerie van Zaken Overzee en thans in beheer is bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, gevaar loopt op dood spoor te gera ken, omdat de collectie niet meer in het departementaal bestel past door de opheffing van de beleidsonder delen. die op de ontwikkeling van westeïyk Nieuw-Guinea waren ge richt. By de Leidse Universiteit is de continuïteit van de belangrijke, sedert 1823 bestaande collectie by uitstek gewaarborgd. Voorts verdient incorporatie van de collectie in de bibliotheek van de universiteit te Leiden, waar het belangrykste cen trum voor niet-westerse studiën ls gevestigd, aanbeveling wil zy haar waarde als levend geheel voor rege ringsinstanties en voor belangstellen den behouden. De toegankelykheid van de over te brengen bibliotheek biyft als tot nu toe op dezelfde wUze verzekerd. ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver HVA-mij AKO Dell My cert Hoogovens cert. Philips gem bez. Unilever cert Oordtse petr Kon P (50 f20) Holl Amer iyn Java China Pak K.L.M Kon Ned St.boot Kon Paket My Stoom My Ned N'euv Goudr eer v Ommeren eert Kon Rott Lloyd N Scheepv Unie NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A dam '47 (34) 3 95'. idem 48 (34) 95', R'd&m '52-1 (44) 100 td *37 I-n (34) 96 Z -Holl *55 44 WH Bankwezen Bb N Gem 68 6Vt 104 t id NWB *52 (44) 9911 BVG rsbr f600 163 8VO rsbr -52 142 ndnstr Obligaties Philips Dol *61 83 120 f 1194 143% 1*V« 450 4504 133.50 135 536 *i 541 155.90 156.10 160.40 161.60 795 796*; 162.60 173.80 114% 1144 148 147' 54.20 54 143% 1424 141 140 131 130 1174 117 257 260® 1324 132 135* 134% 10411 168j 142 vorige siotkoers koers v heden 114 864 864 834 83 92% 93 924 924 84 84x 85% 924 92 94 924 92b 894 894 944 964 89% 90 1034 103 Premieleningcn A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 I 24 A'dam '56 24 A'dam '56 m 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 2 4 Den Haag '52 I 24 Idem 24 R'dam '52 I 24 Idem n 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24 Z-Holl 1957 24 Zuid-Holl '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interlinie f 50.... Robeco Unitas f50.- Ver Bez v 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank 0 eert Ned Handelmy Rott Bank Twentsche Bank 8enembab Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat BorsumU Wehry Calve Delft eert ElectrolasmM K Pap v Gelder K Ned Grofsm Holl Constructie tag bur v B.nh taternatlo v Kemp en Beg Kon Zout Ketien Leidse Wolsprtl MUllei en Co NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd My Vei Touwfabr Walvisvaart Wernlnk's Betmy Wilton Feyenoord v wyk Heringa Zaalberg 198 198 216 216 509 509.50 130 130 375 380 27 274 224 2254 370 372 344 345 317 318 532 602 4 602 1924 198 774 77 802 802 394 390 266 4 267 159 1584 515 508 174 173 238% 238 4 166 165 768 775 467 4 484 4 336 334 499 498 61.— 59.— 412 407 423 425 654 674 221 220 273 270 105% 1144 114 Mijnbouw en petroleum VERKLARING EN TEKENS Gedaan ei» later Gedaan en oieden Blllton 2de r. Kon Petr (f20) Amer fondsen ü&nad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cltle* Service Genera) Motors Kennecott Republic SteeJ Shell OU Union Pacific U» States Steel Bieden Laten Ex dividend Exclaim 440 b 171 445 172.— 59 604 65% 66 454*d 454 32% 324 64 A 64 A 67« 664 72% d 72% 39 384 39% 394 36 d 364 484 494

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 19