v. d. Kuy Jongelui exposeren fraaie werkstukken Leerlingen ontvangen hun einddiploma Opstelling Feijenoord niet van U proeft 't in elk kopje Moccona... dit is koffie van Douwe Egberts riP\A/irht Ju Martlia-Stichting te Alphen Alex Boksma schrijft naar onze vorstin De Camp-adviseuse treft u bij 0 LEIDEN ALPHEN z'wm mmtm SLAGERIJMESSEN groot en klein, dik en fijn. CUTTERMESSEN WOLFMESSEN Beestenmarkt 7 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 10 APRIL 1M« In de lokalen van het paviljoen van de Martha-Stichting aan de Raad huisstraat is gisteren een eendaagse tentoonstelling gehouden van werk- itukken van vrije handenarbeid, door it jongens van het paviljoen ver vaardigd. Met een groot enthousiasme hebben de jongelui avond aan avond en ook menig vrije middag besteed aan de opbouw van hun tentoonstelling, waarbij kennelijk Zwitserland met de talrijke bergen het voorbeeld was. Het enthousiasme ging zelfs zo ver. dat de secretaris van de tentoonstel lingscommissie, Alex Boksma. een in tijn eigen woorden gestelde brief schreef, waarin hij geheel buiten me deweten van de leiding, aan HM. de Koningin verzocht de tentoonstelling te komen openen. Prompt kwam er van het Hof een brief terug om in lichtingen over deze expositie. Daar- Eenige jongens met hoofd leider K. Sportel (links) en mej. D. Bakker en de heer R. Olt- voort bij hun berg. (Foto Leidsch Dagblad) op de directie van de Martha-Stich- ting, niet weinig geschrokken, zich heeft gehaast aan onze vorstin tekst en uitleg te geven, waarmee tevens de tentoonstelling tot de ware pro porties werd teruggebracht. Niettemin beleefde de jongens veel plezier van hun werk. want velen hebben gistermiddag en -avond een bezoek gebracht en hun kwartje entree geofferd. In een van de loka len is een enorm grote berg ge bouwd. Er was voorts een grot, een afdeling waarin kleurendia's over Zwitserland werden vertoond en ook een afdeling met levende have, zoals een bergkoe, een bergbok en een bergeend. De hoofdleider de heer K. Sportel zei met de leidster niej. I). Bakker en de heer R. Oltvoort best tevreden te zUn over het jonge volkje. In origi nele Zwitserse klederdracht serveer- NOORDWIJK Ouderavond School met den Bijhei De School met den Bijbel te Noord- wijk aan Zee hield in het Vereni gingsgebouw de jaarlijkse ouder avond. Het hoofd van de school, de heer J. Vaartjes verwelkomde de tal rijke aanwezigen. Hij sprak zijn blijd schap uit over de grote opkomst. Voor de pauze werd een program-1 ma uitgevoerd, dat vooral door de schooljeugd zelf werd verzorgd. Eerst was er een openbare leesles, waarbij kinderen uit de verschillende klassen een proeve van bekwaamheid afleg- den. Andere leerlingen declameerden of voerden schetsjes op, terwijl een meisjesgroep cowboysongs liet horen. Op talrijke manieren werd getoond, hoe het er op de school toegaat. Dit viel bij de ouders en belangstellenden erg in de smaak. Na de pauze gaf de heer A. de Jong een aardrijkskundeles, toegelicht met dia's. De heer Vaartjes hield een cau serie over de betekenis van de behan deling van de bijbelse geschiedenis op de school. De voorzitter van het schoolbestuur de heer K. Passchier, sprak een slot woord, waarin hij het personeel dank bracht voor hetgeen op deze ouder avond geboden was. Fluks C kampioen Het Noordwijkse korfbalteam Fluks C is met een gelijk spel i00» tegen Top C kampioen geworden. Fluks 2 speelde in Oegstgeest en leed tegen Fiks met 26 een eervolle nederlaag. Na een half uur spelen stonden de gastheren met 30 voor, Hillie Brinkhuis bracht de stand terug tot 31. Fiks liep voor de rust uit tot 51, waarop Hans Passchier nog een tegenpunt voor de Noordwijkers scoorde. Fluks 2 staat nog steeds onderaan met 0 punten uit 8 wed strijden. Fluks B speelde tegen War mond B. De wedstrijd vertoonde een sterker Fluks B. dat geen doelpunten kon maken. 10 werd de eindstand. De grote politieke partijen in de gemeente Haarlemmermeer zullen op 2 mei as. een gezamenlijke verkie zingsbijeenkomst houden in „De Beurs" te Hoofddorp in de vorm van een forum dat onder leiding zal staan van de burgemeester, de heer G. C. van der Willigen. Tuinhouwuvondschool Rijnshurg Voor de uitreiking van de diploma's I van de Algemene Tuinbouwschool te Rijnsburg bestond gisteravond grote belangstelling. Daarover was het hoofd, de heer R. v. d. Hoek, bfjzon- I der verheugd. Als gasten kon hij be groeten ir. H .J. Wezenberg, die de inspecteur van het landbouwonder wijs vertegenwoordigde, de wethou- ders H. de Mooy en K. Zandbergen en het bestuur van de veiling Flora. De heer V. d Hoek wees erop., dat de tegenwoordige wethouder H. de Mooy met de heer Verhulst in 1939 veel gedaan heeft voor het heropenen van de algemene ontwikkellngscur- sus Het hoofd van de school betreurde het dat de school nu dakloos wordt, j want het tegenwoordige gebouw zal i worden afgebroken om plaats te ma- j ken voor het nieuwe gemeentehuis. I Ook het heengaan van leraar D. de Jong, die 23 jaar docent is geweest, noemde hij een gevoelig verlies. Ir. Wezenberg wees de jongelui erop, dat het einde van deze cursus en het bezit van het diploma pas een begin is. Hij adviseerde de geslaagden zich door de vakbladen goed op de hoogte te laten houden van wat er zich in de tuinbouw en de bollenteelt voordoet en wees hen op de mogelijk heden van de schakelcursussen. De heer G. van Delft roemde als voorzitter van „Flora" het goede werk van het hoofd van de school, de heer V. d. Hoek. en de docenten en wet houder De Mooy haalde enkele mar kante fieten uit de beginperiode op. Hij beloofde er voor te zullen zorgen, dat de school weer een onderdak krijgt, waarop de heer Van Delft meedeelde, dat er in geval van nood op het terrein van de veiling wel een plaatsje te vinden zou zijn. De diploma's werden door ir. We zenberg uitgereikt. Lijst van geslaagden: Algemene Tulnbouwcursu* hl de bollenteelt: met vrucht: Jan v. d. Mev. Rijnsburg. Nicolaas Verhart, Wassenaar: met veel vrucht: Huber- tus Haasnoot, Katwijk. Teunus van Rijn. Katwijk; Joh. Slootweg. Valken. burg. Arle de Vries. Valkenburg. Leo- nardus Zonneveld. Noordwijk, Joh de Groot. De Zilk; met zeer veel vrucht: Cornells Marbus. Noordwijk Gerar- dus Zonneveld. Noordwk, Qerrit de Mare. Rijnsburg. Algemene Tuinbouwcursus in de groente- en bloementeelt: met vrucht Adr. Hogewoning, Rijnsburg. Cornells Kralt, Rijnsburg. Bernardus Krom hout. Valkenburg. Corn f. d. Meer. Noordwijk. Daniei Kromhout, Rijns burg. Adr. Moerkerk. Katwkij. Dirk v. d Oever. Katwijk. Teunus van Rijn Azn, Katwijk. Reinier de Vroomen, Warmond. Jak. Meiland, Noordwij- kerhout, Ferd Leenen, Warmond, Corn Hooymans, Oegstgeest Gerar- dus v. d. Zon, Lisse. Willi. Schram», Llsse, Theodorus van Rijn, Warmond: met veel vrucht: Corn, van Duyn, Katwijk. Gerrit van Duyn. Katwijk. Gijsbertus van Egmond, Rijnsburg. Hendrik van Egmond. Katwijk. Lysia Kralt. Leiden, Frans v. d. Zwart, Oegstgeest; met zeer veel vrucht: A. Twigt en H. Twlgt. Katwijk. Bouwmeester is niet opgesteld Trainer Franz Fuchs heeft Frans Bouwmeester niet opgesteld in het Feijcnoord-team. dat vanavond in de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europa-beker voor na tionale kampioenen tegen Bcnfica aantreedt. Het elftal bestaat uit: Doel: Eddy Pieters Graafland: achter: Gerard Kerkum en Cor Veldhoen: midden; Reinier Kreyermaat, Hans Kraay en fan Klaassens; voor: Pummey Bergholtz, Piet Kruiver, Cor van der Gijp, Rinus Bennaars en Coen Moulijn. SASSENHEIM STV gaat weer tennissen De voorzitter van de Sassenbelmse Tennisvereniging, de heer J. L. van Overbeeke heeft in een gezellige bij eenkomst het tennisseizoen voor de Sassenheimers voor geopend ver klaard. Een groot aantal oud-leden en nieuwe leden had zich op dit moment in het clubgebouw verzameld om van dit evenement getuige te zijn. De burgemeester van Sassenheim was door ambtsbezigheden buiten de gemeente verhinderd deze opening te verrichten, doch was in alle vroegte toch nog even een kijkje komen nemen op de banen en in het club gebouw In de persoon van de heer Oost bezit S.T.V. thans een vaste trainer hetgeen zeer zeker bevorderlijk zal zijn voor het spelpeil. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanvoer waspeen zeer gestegen Aan de Katwijkse groenteveiling kenmerkte de afgelopen week zich door een zeer hoge aanvoer van was peen. namelijk 771.000 kg, tegen 591 000 kg in de voorafgaande periode Alleen maandag was het aanbod nog matig De noteringen liepen op tot een hoger niveau dan in de vooraf gaande week Vanaf dinsdag echter daalde het prijsniveau gestadig naar mate de aanvoer toenam. Bij het be schouwen van de prijzen moet verder in aanmerking worden genomen dat de werkelijk goede prijzen alleen werden betaald voor de partijen van extra kwaliteit, die vorstvrij gebleven zijn. Dit zijn er echter maar weinig, daar het grootste deel van de nog aanwezige voorraden in meerdere of mindere mate door de vorst zijn aan getast. Een geringe hoeveelheid was zelfs van een dermate slechte kwali teit dat zij onverkoopbaar was en doordraaide. Voor wat de buitenland se belangstelling betreft was een kleine toename te bespeuren. 416.000 kg (v.w 301.000 kg) of 54^ (v.w. LISSE Comité gevormd voor jubileum bui geuieester Ter gelegenheid van het feit. dat de Weledelgeboren Heer. mr Th. M. J. de Graaf, op 16 mei a.s. twaalfen- eenhalf jaar burgemeester van Lisse zal zijn, heeft zich een comité ge vormd. bestaande uit 21 leden, en sa mengesteld uit alle groeperingen van de Lisser bevolking. Dit comité zal zich dezer dagen, in verband met dit jubileum, middels een huis-aan-huis te bezorgen circulaire tot de inwo ners van Lisse richten. Het ligt in de bedoeling, dat op 16 mei 's och tends een buitengewone raadsverga dering zal worden gehouden, 's mid dags een officiële receptie voor ge nodigden. waarna 's avonds de inge zetenen in de gelegenheid zullen worden gesteld de jubilaris hun ge lukwensen aan te bieden. Aan dit laatste zal een défilé voor afgaan. waaraan alle organisaties en corporaties. liefst geüniformeerd, kunnen deelnemen. VOORHOUT Chr. school groef! weer De chrtetelUke echoot In Voorhout heeft een dieptepunt doorgemaakt, maar Is thans weer groeiende. De kleuterschool heeft zelfs al weer een wachtlijst. Zeer binnenkort zal bU de pastorietain een nleawe kleuterschool verrijzen. Dit eel ds. J. W de Jong gister avond tijdens de ouderbijeenkomst ln de grote zaal van het parochiehuis. Ds. De Jong sprak als voorzitter van het bestuur ook de kinderen toe. De leerlingen brachten spelletjes en toneelstukje», die onder leiding van het onderwijzend personeel wa ren Ingestudeerd 51%) van de aanvoer werd voor de export verkocht. Voor wat de A-sor tering betreft ging het grootste deel naar de Duitse Bondsrepubliek, ter wijl Engeland in mindere mate Inte resse toonde. De B-sorterlng werd ln hoofdzaak verkocht aan België en Duitsland, terwijl ook Engeland hier van nog iets kocht. De industrie kocht, zowel in gewassen als onge wassen toestand. 62.000 kg <vw. 41.000 kg'. Per kist van 20 kg waren de noteringen van de verschillende soorten als volgt: A-extra f 13,20 tot f 17.50 (f 14,30 tot f 16.20' Al f 10,40 tot f 17,— (flO,— tot f 16.50), A2 f2.— tot f 11.f 2.tot f 10,70), B-extra f 12,70 tot f 17.70 f 13,10 tot f 16,40), BI f 10.00 tot f 18.(f 11.tot f 16.30', BI (grof) f5.30 tot f 15.90 f 4.20 tot f 8.20) en B2 f 1.80 tot f 6.90 f 1.90 tot f6.90). Een kleine hoeveel heid breekpeen werd nog verhandeld voor f2.30 tot f2,40. De bijzondere schorsenerenveillng van dinsdag middag gaf een aanbod te «en van 46000 kg <vw. 43000 kg) waarvan 38 000 kg (v.w. 38.000 kg) werd ge ëxporteerd. Er was een geringe prijs verhoging waar te nemen. Per 100 kg waren de noteringen als volgt: Al f60.— tot f 67,(f50,— tot f62,—). A2 f27— tot f43.— (f30,— tot f32,—). BI f49.— tot f62.— (f42 tot f55,—), B2 f 18.tot f53.— (f22,— tot f46,—). Cl f44.— tot f 48,<f34.— tot. f47,— en C2 f 17,tot f 46.(f8— tot f29.— Rode kool werd verhandeld voor f24.— tot f45— (f49— tot f57,— per 100 kg. terwijl witlof f 14.tot f 22.per 100 kg opbracht. Voor de eerste maal kwam er wat selderie aan de veiling, waarvoor f 14.tot f22 per 100 bos werd betaald. Ook raap stelen waren nog niet eerder aange voerd en deze noteerden f 13.per 100 bosjes. Hoe zwaar weegt u werkelijk? Dat hoeft niet zichtbaar te zijn, want elk figuur vindt een passend korset in da Camp kollektie. Eén handbeweging regelt de steun in uw taille. Een tweede uw heupzöne. Medisch verant woord en modieus. Door amerikaanse specialisten ontworpen, geeft dit model dubbele steun, dubbele korrektie, nieuwe gratie. Model 583 f 29.20 Schrijf even-en u ontvangt onze folder met adressen van gediplomeerde Camp-adviseuses. BaskolCamp Haspelsstraat 6 Amsterdam - Tel. 020-131513* standaardpotf 1,88 grote voorraadpot..f 6,80 coffelnevrijf2,20 coffeïnevrijf8,05 Deze zaak biedt u dt Camp-adviseust J. J. v. d. BURGH HA AR LEMMER STR 73B TELEFOON 20337 LEIDEN Vier harten gedubbeld en geurige verse Moccona staat al klaar in de kopjes!

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9