HERMAN EMM INK - j Zijn carrière in j de Oost begonnen Frank Sinatra junior j in vaders voetsporen j Lichte muze doet met de mode mee PUNCTUEEL EN CONSCIËNTIEUS bounties V-MOE CJN iaat Vraat ZANGER - OMROEPER - QUIZMASTER - MANAGER J>gericht 1 maart 1860 Woensdag 10 april 1963 Zesde blad no. 30929 aan, terwijl Herman Emmink als zanger achter de microfoon ging staan. De reacties van de luiste raars waren onverwacht leuk, zo heel verwonderlijk was dat ook weer niet, want Herman Emmink had de muziekschool van het Amsterdams Conservatorium met vrucht door lopen en had daarnaast nog zes jaar privé-zangles achter de mg. Trouwens, het zou niets voor de serieuze jongeman geweest zijn om daar zo geheel onvoorbereid achter de microfoon te stappen. Dat strookt niet met zijn karakter. Nu neg acht jaar na zijn debuut al: professional-zanger zal hij nooit en te nimmer onvoorbereid naar een optreden gaan. Of dat nu in de zaal. voor de racLo of voor een pla- tenopname Is. En hoe bekend het programma hem ook is. Wat daar een tijd mee gemoeid is, begrijpen we beter, als Herman Em mink ons een opsomming geeft van zijn vele activiteiten. We laten hierbij zijn televisie-optreden buiten beschouwing, omdat dit nogal onge regeld is. 99 ,lluiszanger f,Zit mijn das goed?'' lijkt Herman Emmink te vragen, als de ograaf een plaatje schiet, terwijl hij ons zijn plakboeken toont. .Herman Emmink wordt vaak Ie zingende omroeper'' ge- lemd. Eigenlijk is dat niet ed. ..De omroepende zanger" u al beter zijn. Maar dan nog brdt er niet voldoende recht idaan aan de vele andere acti- leiten. die deze bekende blon- figuur uit de wereld van eerlands lichte muze tentoon- reidt. jarenlang loerkte hij als d'sc- tkey voor Radio Luxemburg portgeleden brak hij als quiz- ister een wereldrecord door (or de vijfhonderdste maal in t commercieel radioprogram- ozijn vraag- en antwoordspel- |e te leiden. In dan zijn iverk als manager I administrateur van het thea- ïrbureau-impreseriaat-er.sem- „De Toverfluit" in Hilver- Wanneer men dan nog de htheid kent. waarmede Her- pn Emmink alles, wat hij on- neemt, pleegt te doen. dan i men begrijpen, dat hij tijd lort komt. ,A1 heb je zestien leuke uitzen- igen gemaakt en je maakt drie ite, dan lig je eruit. De mensen b hard. Ik vind het leuk, dat ik nu in ben. En ik pak het met ibei mijn handen. Maar na de tste show in mei scheiden we er voorlopig even mee uit. Er at nog veel werk voor volgend r. Maar de televisie laten we ar even rusten." >it vertelde deze week Piet van nbergen «de „helft" van het te- sie-duo The Mounties) terwyl een lunchroom van een Haar- warenhuis een klein middag- al naar binnen werkte. Srgens gaat het dood. Jp kunt t iedere maand even goed zijn we moeten er wel een jaar mee cheiden". "he Mounties hebben hun roem de televisie te danken. Rudi rrell <„Ik ?n Rudi al uit mijn iteurtyd") haalde deze Haar- ise humoristen in zijn televisie- ws en wat meer zegt, hand- ifde hen daar omdat zij een on- wacht succes bleken te zijn ee jaar verschenen ze regelmatig bet scherm en Nederland leerde gezichten kennen. Zo goed s. dat ze dagelijks ondervinden het betekent in Nederland be- d te zijn. Onder ons gesprek nt een groepje meisjes naderbij uifelen. Of ze een handtekening meneer mochten hebben. Me- r wil wel. „Niet verkopen jon- s", zegt hij. et optreden van The Mounties ir de televisie is dus bijna afge- en. Als je weet" vertelt de heer Van nbergen „wat je soms meemaakt zo'n uitzending bellen ze altijd n vrouw op. De gekste opmer- gen hoort ze dan En de brieven je krijgt, bedelbrieven, ze gaan op je gemoed werken. Af en toe iet wel angstig.' tevrouw Van Bambergen die te- over haar man aan het tafeltje vult dit aan: „Na de uitzending f ik altijd op voor de telefoon Iers bellen ze mij mijn bed uit. 'endien belt Piet altijd op na de sending: hoe of ik het vond." Zo ligt er al anderhalf jaar een uitnodiging te wachten om op te treden voor de Fin: c radio en tele visie. Hij zou er dolgraag gehoor aan geven. Maar door andere af spraken moest dit uitstapje steeds verschoven worden. Nu weer naar het einde van dit jaar. En het is nog maar de vraag of het er dan van zal komen. Want er is hier zoveel te doen voor deze ex-Amsterdammer, wiens wiegje in het hart van de Jordaan heeft gestaan, waar zijn vader een goed lopende handel in behangsel papier dreef. Al heel jong droomde Herman van een carrière bij de ra dio. Als omroeper. Maar in Neder land kreeg hij aanvankelijk geen kans. Als militair in Indonesië ging het beter. Hij was nog maar vijf da gen in de Oost of het cabaretgroep je, waarvan hij deel had uitgemaakt aan boord van het schip, dat hem en zijn collega's naar de „gordel van smaragd" had gebracht, stond voor de microfoon van Radio-Menado. Na afloop van de uitzending vroeg de sergeant-programmaleider prompt of Herman er iets voor voelde omroeper te worden. Of deze wilde! Na twee maanden werd het een vast contract En het bleef niet bij omroepen alleen. Heiman leerde er heel wat van het radiovak gedu rende de tweeënhalf jaar, dat hij daar werkte. Zoveel, dat hij na zijn repatriëring in maart 1950 wel dacht in Hilversum aan de slag te kunnen. Maar zo gemakkelijk ging dat niet. In arren moede accepteer de hij een kantoorbaan, maar bleef doorgaan met solliciteren bij de pmroepverenigingen. De VARA be loonde zijn uithoudingsvermogen Herman Emmink werd omroeper. Overstapje De overgang naar zanger begon eigenlijk met een grapje. Normaal zong Peter de Boorder bij Johan Jongs „Flierefluiters" Ze hebben toen eens voor de aardigheid de rol len omgedraaid. Peter kondigde Voor de radio kan men hem ech ter herhaaldelijk horen. Als „huis- zanger van de AVRO, maar ook als gastsolist bij andere omroepen. En daarbij valt hij nog vaak in als om roeper, wanneer de AVRO door ziekte of anderzins met gebrek aan krachten te kampen heeft. Vorig jaar zomer betekende dat nog heel wat extra werk. Daarnaast treedt Herman Em mink heel dikwijls op in zalen over al in ons land, veelal als bariton in het ensemble „De Toverfluit", dat het programma „Met Mozart aan de wandel" brengt. Hieraan werken verder mee de sopraan Aukje Kar- semeyer, Pierre Palla aan de piano en Hermans onafscheidelijke vriend, compagnon en collega Wim Verha gen ivoordracht). Voor de pauze wordt Mozart uitvoerig belicht en gezongen. Na de pauze brengt het zelfde kwartet een gevariëerd pro gramma met werkjes uit operettes, musicals en dergelijke. Het pro gramma heeft al vele lovende pers kritieken kunnen veroveren. Met opzet worden al te populaire liedjes na de pauze vermeden om niet een te scherp contrast met Mozarts werk te creëren. Maar vaak gebeurt het, dat Herman Emmink er niet onderuit komt en door het dringen de verzoek wordt gedwongen het lied te brengen, dat nooit op de hitparade is verschenen, maar na zes jaar nog steeds graag gehoord wordt: „Tulpen uit Amsterdam" Nog altijd worden er duizenden grammofoonplaten per jaar van dit nummer verkocht! In Duitsland Geen wonder, dat Herman hoopt, dat de plaat, die hij kortgeleden in Keulen heeft opgenomen, eenzelfde grote aftrek zal vinden. „Die grosze Sehnsucht". een Grieks melodietje aan de ene kant en de Duitse ver sie van Jan Vuiks „Alladin" op de andere zijde. De opnamen gingen met Duitse grondigheid. Twaalf uur zijn ze bezig geweest. En dat, terwijl alles toch heel vlot en soepel ver liep. Eerst was het orkest aan de beurt. Repeteren, repeteren en dan opnemen. De hele ochtend was daarmee gemoeid. En de solist maar luisteren. Dat is verplicht want de middag was voor hem gereserveerd. Zijn stem wordt later „ingedubbed" zoals dat heet. „Er hoort ook nog een koor bij. Maar dat heb ik niet eens gezien Ik weet dus zelf niet. hoe het zal klinken. Maar ze waren in Duits land erg enthousiast. Ze hadden er goede hoop op. We zullen maar af wachten". Radio Luxemburg Herman Emminks contact met Radio-Luxemburg dateert van 1957. Toen kreeg hij een 20-minutenpro- grammaatje „Duizend vrolijke no ten" Een praatje met een plaatje Het vormde als het ware de springplank naar een programma, dat bU het begin maar voor één jaar was bedoeld, maar inmiddels al drie jaar met succes loopt en waar van het einde nog niet in zicht is: een actualiteitenquiz in een uitzen ding van een benzinemaatschappij Al 500 maal vuurde Herman Em mink zijn uit kranten en tijdschrif ten gehaalde vragen af op automo bilisten, die bij een bepaald benzine station kwamen tanken. Drie keer per week. En steeds ergens anders. „Het leukste is zoiets in een klein plaatsje. Daar staat dan alles op zijn kop. In de grotere steden bepaalt zo'n gebeurtenis zich tot één straat, maar in de kleinere loopt het gehele dorpje uit. Het is erg leuk werk. Je krijgt soms de zonderlingste antwoorden. Als ik de naam van een Nederlandse minis ter vraag, krijg ik soms Colijn ja zelfs een heer Kennedy te horen En ik mag niet met mijn ogen knip peren als iemand b.v. Himmler als een Duits minister meent te ken nen of van Rembrandt een dichter maakt. Zo zou je kunnen doorgaan. De grappigste reacties. Maar die spontane dingen zün juist zo aardig Daarom zullen we zulke antwoor den er niet gauw uitknippen". Drie keer per week stelt de blonde zanger zijn vragen, die hij telkens uit de kranten moet opdiepen. „Hoe laat het ook is als ik 's avonds thuis komt, ik zal niet naar bed gaan voor ik mfjn vragen op papier heb staan", merkt Her man op. Voor ons eigenlijk ten overvloede. Hij had het niet be hoeven te zeggen. We hadden niet anders verwacht. In het langdurige gesprek, dat we met hem hadden hebben we herhaaldelijk zijn diep geworteld gevoel voor regelmaat en orde kunnen proeven. Zo kan hü het bijvoorbeeld met goed begrijpen, dat zovele jongens en meisjes „het vak" durven binnen te stappen zonder de minste notie van muziek. „Man, ze staan zelfs stomver baasd als ze bemerken, dat je mu ziek kunt lezen. Ze hebben niet de minste ondergrond. Geen schim van een basis om op te bouwen. Een enkeling redt het desondanks, maar de meesten vliegen er net zo hard weer uit. Dat kan toch ook niet an ders?" Ook privé De 19-jarige Frank Sinatra, zoon van de filmacteur en zanger, die zich de bijnaam „De stem" ver wierf, stapt in zijn vaders voet sporen. Hij wordt ook zanger. Hij begint daar, waar zijn befaamde vader ook begonnen is: als zan ger bij een dansorkest, in dit ge val gevormd door musici, die met wijlen Tommy Dorsey hebben ge werkt. Als zanger bij de trombonist-band leider zette Frank Sinatra senior de eerste schreden op een pad, dat hem naar de miljoenen zou leiden, die hij thans bezit Hij is nu toe aan de produktie van zijn eigen films en platen en heeft een Oscar in de kast staan. goede jazz of balladen zingen Liedjes, die de mensen dierbaar zijn. zo stel ik het mij voor". Advies Nu de zoon Nu is het de beurt aan zijn zoon Frank junior. Hoewel nog student, is deze al enige keren voor de televisie verschenen. Het orkest, waarmede Sinatra junior zal zin gen, zal uit 24 leden bestaan en geleid worden door Sam Donahue, die onder Dorsey saxofoon heeft gespeeld. Ze zullen oude arrangementen van liedjes van Sinatra senior gebrui ken. Liedjes als „I'll never smile again". „Marie" en „There are such things". Geen rock 'n roll of twist voor Frank junior. „Ik wil Sinatra jr. liet doorschemeren, dat hij deze stap niet had genomen zonder advies en toestemming van zijn vader. „Ik onderneem niets zonder hem erin te kennen Ook al was hij mijn vader niet ge weest. dan nog had ik hem om raad gevraagd. Hij is de grootste in zijn klasse en kan op 32 jaar ervaring bogen". Frank Sinatra junior lijkt veel op zijn vader, niet alleen uiterlijk, maar ook wat stem betreft. Het zou heel moeilijk voor hem zijn om zijn stem anders te doen klin ken. Daarom houdt hij er ook re kening mee, dat het publiek ver gelijkingen zal maken en dat men hem ervan zal beschuldigen, dat hij zijn vader wil nadoen. „Maar ik klink nu eenmaal zoals ik klink. Het beeld, dat mijn va der van zichzelf heeft gevormd is honderd procent het zijne. Ik zal niet proberen het te imiteren. Ik geloof ook niet. dat ik zoveel emo tie zal losslaan als hü deed. Maar ik zal mijn best doen mijn eigen carrière op te bouwen", is zijn resoluut commentaar. Zijn punctualiteit strekt zich niet alleen uit tot zijn werk. Ook in zijn priveleven komt men het herhaal delijk tegen. Zijn eigen woning aan de Van Oldenbarneveltlaan 61 in Hilversum getuigt van smaak en detailgevoel. Zijn ouders wonen be neden. Boven heeft hij zijn vrijge- zellenkamers. Sfeervol en harmo nisch ingericht. Niet te modern. Niet te klassiek. „Om een afgezaagde term te gebruiken: mijn huis is mijn kas teel. Ik ben erg huiselijk. Ik ga niet veel uit. En hier heb ik het heerlijk rustig. Kyk. met een mieters ruim balkon op de zonkant. Als ik even een uurtje vrij heb. kan ik daar neerploffen en van mijn rust ge nieten. Ik doe het graag. En je hebt het ook wel een nodig in dit gekke vak". Hij laat ons zijn uitgebreide grammofoonplatencollectie zien keurig op stapeltjes naar soort, maat en genre gerangschikt en zijn vele plakboeken. Zelden zagen wy iemand, die zijn carrière zo nauwkeurig en minu tieus in knipsels, folders, kaartjes en wat dies meer zij heeft bijgehou den. „Ik ben zeker anderhalf jaar achter met afwerken, maar dat geeft niets. Als ik er eens tijd voor kan vinden, zal ik het wel doen. Ik heb toch alles systematisch opge borgen. dus het is alleen een kwes tie van inplakken en inbinden", merkt hij op, terwijl we verbaasd naar de dozen kijken, waarin alles chronologisch achter elkaar staat. Tussen die vele herinneringen treffen we ook de blaadjes aan, die door zijn fanclub zijn uitgegeven. „Er zijn artiesten, die zeggen het niet nodig te vinden op fanmail te antwoorden. Nu, ik wel. Als die mensen zich de moeite getroosten om mij te schrijven, dan moet ik toch zeker de moeite nemen om te antwoorden. Het is wel eens lastig populair („bah, wat een poenerig woord, toch!") te zün, maar het heeft ook zün voordelen. En eerlek, ik vind het nog steeds leuk, al is het soms wat hinderlijk. Maar wy stre ven er toch naar? Het hoort nu eenmaal bij ons werk. Daarom, als iemand vriendelijk wil zün tegen over mü. dan ben ik het ook tegen over hem of haar Minstens even sterk als dameskleding is de lichte muziek aan mode onder hevig. En hèt mode-artikel van vandaag op de platen- markt is de bossa nova, de jazzsamba Van ,,Desafinado" en „One note sa7nba", de be kendste nummers in dit genre, is de zoveelste versie van de persen gekomen die van het Coleman Hawkins Sextet. Een uitstekend plaatje van de lyrisch spe lende tenorsaxofonist, die begeleid wordt door een bas sist, twee gitaristen en drie percussionisten Impulse Wie de „One note samba" liever hoort sin gen, kan te recht bij het in close har mony' doorknede kwartet The Hi-Lo's (Artone). Een pittige pazzsamba is „Bossa nova USA" van het Dave Brubeck Quartet, dat de laatste tijd weer aan popu lariteit wint, met aan de an dere kant „This can't be love" (CBS). Het zijn echter niet alleen de jazzmusici die aan deze nieuwste rage een slordige stuiver verdienen. Ook hun collega's uit de lichte sector, zoals trompettist Willv Schobben xylofonist Lagues- tra, profiteren ervan. Maar. elke samba is nog geen bossa nova. Schobbens „Maria de Bahia" en „Si tu vas a Rio" i Artone) en Laguestra's „Me xican Hat Dance" (CBS» hebben namelijk niets met jazz gemeen, al zijn op het zichzelf aardige muziekjes. Meer in de richting zit de Down Town Jazz Band van Roefie Hueting met „When the Saints" en „Alexander's bossa nova band", twee dixie- samba's (CBS). En een in zijn soort heel goed plaatje is dat van Tippie en The Clo vers. die met veel overre dingskracht „Bossa Nova baby" en „The bossa nova' zingen (Delta». Besluiten wij deze opsomming van bosso nova specials met Eydie Gor- mé. die haar populariteit af doet met de woorden „Blame it on the bossa nova" (CBS). Geen bossa nova en toch aan de top van de Ameri kaanse hitparade. Dat is de butant Johnny Thunder ge lukt met zijn „Loop de loop", een opzwepend vers waarin Johnny zijn toe hoorders aanspoort zich in bochten te wringen. Kenne lijk een aanstekelijke sport, want ook in ons land maakt ..Loop de loop" furore (Delta). Een andere nieuwe mode in de lichte muziek, gelanceerd door de vroegere twist-konins Chubby Checker, is de limbo En laten we er meteen aan toevoegen, dat de calypso achtige limbo ons heel wat liever is dan de luidruchtige twist. „Limbo Party" heet de langspeelplaat, waarop Chub- by tien limbo's zingt, waar onder „Limbo rock". „La r* Bamba" en het kostelijke .Man smart, woman smarter" (Cameo-Parkway). De limbo heeft trouwens meer vertolkers onder wie het enthousiaste trio The Virginians dat een aardig plaatje heeft gemaakt met de titels „Limbo baby" en „Green back dollars" (Col- pix). Het laatste nieuws op dit gebied komt overigens weer van Chubby zelf, die (denkend aan zijn portemon nee?) het advies geeft: „Let,<; limbo so more" (Cameo- Parkway Niet hypermodieus, maai toch nog steeds in trek zijn de twist en de madison. Veei goede muziek heeft de ma- iison-rage ons niet gebracht doch een uitzondering moet worden gemaakt voor .Ma lison Time" gespeeld door de combo van jazzpianist Ray 3rvant (CBS). Het kwartet van de Ita- iaan Marino Marini kan zo wel met de madison als met de twist overweg. Men luis tere maar eens naar „Madi son girl" en het gekruide „Amen twist" (Delta-Du- rium). Italiaans onstuimig is „Pregheró" van Adriano Ce- lentano. „Rome's Elvis Pres ley" (Clan). Wie uitgekeken raakt op het saaie zwarte schellak en wat kleur wil brengen in zijn discotheek, moet eens een plaatje kopen van het Zweedse label Sonet, dat in Nederland wordt uitgebracht door Delta. Op een rood plaatje spelen The Violents een vier teenagers sterke gi taarcombo, „Walk right in" en „Guitar bolero". Op een groen exemplaar brengen zij Violentstheme" en ..When Johnny L. comes marching" ten gehore. En op een blauw plaatje zingt Jerry Williams, bege leid door The Violents, Hel lo goodbye" en Allez al- lez". Wie er na verloop van tijd op uitgeluisterd is, kan ze altijd nog aan de muur hangen Majorca is niet alleen wegens zijn zonnige klimaat een heerlijk eiland om de vakantie door te brengen. Het bezit ook een rijke folklore, die overeenkomsten doch eveneens grote verschillen vertoont met die van het Spaan se vasteland. De volksmuziek van Majorca is een hoofdstuk apart. Wie van plan is deze zo mer het eiland te bezoeken, kan zich alvast enige indruk daarvan vormen door het plaatje „Fol klore de Majorque" te draaient een e.p. met zeven 'korte maar krachtige' dansen en liederen. Voor wie niet gaat, biedt dit feestelijke plaatje in ieder geval een kleine compensatie (His Masters's Voice). We blijven nog even ln de buurt van Spanje met „Portugiesische Klange', ondanks de Duitse titel een e.p. met onvervalste Portugese muziek. Vier zoetromantische num mers worden heel melodieus ge speeld en gezongen door het Trio Odemira uit Lissabon (Columbia). Jimmie Rodgers een jonge Ame rikaan met een sympathieke stem en een opvallend goede smaak waar het zijn (lichte) repertoire be treft. Een half jaar geleden vierde hij triomfen met het verrukkelijke volkswijsje „In an English country garden". Hü is nu terug op de pla- tenmarkt met twee liedjes van het zelfde genre en hetzelfde kaliber: „Hush little baby" en „John Brown's baby" (Roulette). Geen twee zangeressen alle an dere zusjes en „zusjes" ten spyt die zozeer een duo vormen als The Barry Sisters Heel toepasselijk is dan ook de titel van hun nieuwe langspeelplaat: „We belong toge ther". Populair geworden als ver tolksters van jiddische liedjes, laten zij op deze l.p. horen ook met het Amerikaanse repertoire en zelfs met swingnummers overweg te kunnen. In totaal twaalf songs, waaronder ..You're nobody". „Nevertheless" het Griekse „Never on Sunday" en het Italiaanse „Carina Roulette De Vrolijke Mijnwerkers heb ben alle reden om vrolijk te zijn: zij zijn bijna aan hun tien de plaatje toe en dat zegt wel iets over hun populairiteit. Op hun negende single (aanbevolen voor bruiloften en partijen) spe len de drie kompels „Heidelber- ger polka" en .tfijnwerkerswals" (CNR). The Kingston Trio zingt twee songs uit de film „The new fron tier", namelük de titelsong, een ty pisch Texaans liedje, en „Green back dollar". Heel aardig, maar toch geen „Tom Dooley" (Capitol). Wat gebeurt er als een modem vocaal kwartet laat begeleiden door een ouderwetse hoempa-kapel? Het antwoord op deze vraag geven The Matys Brothers met „Who stole the keeshka?" en „Portki", twee vlotte, gezellig gekke nummers (Artone). Serieuzer maar niet minder vlot zijn The Spotlight Partners, van wie melodieuze (gezongen) versies op de plaat zün vastgelegd van „The sentimental tonga" en Good bye Rosemary" (CNR). Steeds meer Nederlandse arties ten komen op de plaat. Van de or ganist Eddy Young, het pseudo niem van Eddy de Jong, zün kort na elkaar twee plaatjes uitgebracht. Een single met „Three o'clock in the morning" en „Aan de Amster damse grachten" en een e.p. met vier Latijnse nummers, waaronder „Delicado" en „Tico tico" (Artone). Fred van Amstel. disc jockey van Radio-Veronica, heeft ook al een plaatje gemaakt. Als zanger. Wel iswaar zingt Fred niet zo best. maar dat is in dit geval niet de hoofd zaak. „Wie kust Anoeschka?" is de Nederlandse versie van het eerder genoemde „Who stole the keeshka0" en „Hé, wacht even!" is een produkt van tekstdichter Stan Haag. De tek sten zün aardig, de begeleiding is prima (Delta). Altsaxofonist Bep Rowold speelt in navolging van trompettist Willy Schobben een paar duetjes met zichzelf: ..Now is the hour" en „Good night, sweetheart, goodnight" (Artone). De plaat „The First Family is nu ook in Nederland verkrijg baar. Zoals bekend neemt op de ze l.p., die in Amerika een enorm succes werd, een groep cabare tiers de familie Kennedy (John, Jackie, Robert, Ted en Caroline ongenadig op de hak. Voor een uitvoerige bespreking van deze kostelijke persiflage verwijzen wij naar Licht Trefpunt van 13 februari. Een plaatje dat in deze paastiid op de draaitafel büzonder op zün plaats is, is een e.p. met vüf kora len uit de Mattheus Passion van Johann Sebastion Bach, stülvol vertolkt door koor en jongenskoor van de St.-Hedwigs Kathedraal te Berlün en de Berliner Philharmo- niker onder leiding van Karl For- ster. De vüf koralen zün Hereheb ster Jesu". „Was mein Gott will", Ich bin's, ich sollte bussen". „Wer hat dich so geschlagen" en ..Bin ich gleich von Dir gewichen" (His Mas ter's Voice).

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 19