INoordwijks aanvalsspel voor rust beslissend Zeer zware nederlaag voor Quick Boys: 7-3 Opnieuw een deceptie van Rijnsburgse Boys Alplien na o ver winning op V.W.S. op fluweel Ter Leede verovert kostbaar punt een Eerste G WS-zege in dit seizoen (1-0) Goede 3—1 zege op IJsselmeervogels Buitenspelers in grote vorm Koop nu 'n Vespa scooter en win f 1000,- GEBR. HUISMAN LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 APRIL 1963 Uitslagen Standen Zaterdagvoetbal TWEEDE-KLASSE A Rijnsb. BoysGSV HuizenZCFC 2—2 NoordwijkIJsselmeerv. 3—1 CSCATer Leede 2—2 NDSM—Quick Koz. BoysDOVO Nooi'dwijk 17 10 4 3 24 37—20 DOVO 17 11 2 4 24 42—27 NDSM 15 9 2 4 20 38—28 Huizen 17 S 4 5 20 33—23 CSCA 16 6 6 4 18 34—31 Quick B. 16 8 2 6 18 39—31 IJsselm. 15 8 1 6 17 33—27 Koz. Boys 15 4 6 5 16 35—32 GSV 15 4 3 8 11 25—31 ZCFC 15 2 5 8 9 22—40 Ter Leede 14 2 2 10 6 19—40 Rynsb. B. 16 2 1 13 5 20—51 DERDE-KLASSE B Excelsior PRCL 2—0 Zuid landAS WH 0—0 SHOSpjjkenisse 40 ARC—Pelikaan 2—3 Monster—CSVD 1—3 SHO Pelikaan Excels. P. RCL CSVD ARC Monster Spijken. AS WH Zuidland 10 35—13 40—25 30—18 35—30 29—26 28—27 30—36 22—38 20—36 1640 VIERDE-KLASSE 4 iwdÉÉi (Van één onzer redacteuren) Twee Noordwijkse spelers in het bijzonder hebben zaterdag de verdediging van IJsselmeervogels voor onoplosbare puzzels ge steld. Die twee waren de buitenspelers Piet v. d. Lippe en Map Marijt, die bij vlagen uitstekend samenspel lieten zien en door- eengenomen een vorm bereikten welke ver boven voldoende uit stak. Zij waren de verantwoordelijke mannen voor de 31 zege, die Noordwijk in de zeer belangrijke ontmoeting op een van de andere kanshebbers, IJsselmeervogels, behaalde. De roodwitten behielden daarmee, samen met DOVO, de leiding in de tweede klasse. Even lil gevaar Heel even is de Noordwijkse ze ge nog in gevaar geweest en dat gebeurde even na rust, die met 20 voor de thuisclub was inge gaan. Noordioijk, dat in de eerste helft een vreugdevuur aan goed aanvalsspel had aangelegd, was na de hervatting vreemd genoeg de eerste die tot 't blussingswerk overging. Dc ploeg kroop ineens in de verdediging en gaf IJssel- meervogels alle gelegenheid met zes man een bombardement van aanvallen en schoten te lanceren. Waarom Noordwijk ineens tot die domme tactiek overging, notabene na die superieure eerste helft, is ons niet duidelijk. Tegen DOVO in Veenendaal heeft men met die tactiek toch een heel bitter lesje geleerd. Nadat IJsselmeervogels in de 12de minuut had tegenge- scoord, zwierven de Noordwijkers weer naar de vijandelijke helft. Het overwicht van de bezoekers verdween op slag en Noordwijk speelde verder een gewonnen wedstrijd. De eerste helft bracht verreweg het beste voetbal van de wedstrijd. Beide ploegen pasten zich goed aan de hin derlijke. dwars over het veld staande wind aan door de bal niet te hoog te spelen. De enige uitzondering hierop vormde Noordwijk-spil Passchier wiens enorme trappen soms recht standig de lucht in vlogen, waar schijnlijk zeer tot ongenoegen van zijn eigen doelman. Zo kreeg men dus over het alge meen goed opbouwend voetbal te zien, waarin Noordwijk onmiskenbaar de toon aangaf. Het gevaar kwam by de Noordwij kers zowel van links als van rechts. De IJsselmeervogels-defensie liep van begin af aan met een hoofd vol pijn rond om een oplossing voor de steeds groter wordende moeilijkheden te vinden. Map Marijt en Van der Lippe vonden elkaar met heel lange passes. Kropen vaak naar binnen, kortom heten zich maar zelden afdekken. IJsselmeervogels vond er geen af doend antwoord op, te mejr omdat de halfspelers v. d. Groep 'en H. de Graaf in het centrum niet voldoende houvast konden vinden. Haasnoot, die sterk teruggetrokken speelde en Heemskerk in samenwerking met v. d. Meulen en Barnhoorn, legden daar keer op keer de basis voor hun aan vallen. Scherpe hoekschop Noordwijk sloeg na de verkennings periode het eerst raak. In de tiende minuut trok' Map Marijt een hoek schop scherp voor het doel en daar doelman Heyn verzuimde uit te lopen kon Heemskerk met een fraai kop balletje de score openen. Ook hierna bleef Noordwijk de lakens uitdelen Het samenspel in de voorste linie was vaak zeer verrassend en een vergro ting van de voorsprong kon moeilijk uitblijven. Nadat IJsselmeervogels-midvoor H. Koelewijn op vier meter van v. d. Niet kans had gezien hoog over te schieten hy liep dan ook als een verscheurd man naar de middenlijn terug kwam in de 25ste minuut het tweede Noordwijkse doelpunt. De ver dediging van de gasten kon een vloei ende Map Maryt v. d. Lippe com binatie slechts op onjuiste wijze on derbreken, Marijt nam op rechts! de vrije schop en v. d. Lippe rond de het voortreffelijke werk met een ferme kopstoot af (20). Tot rust bleef het daarbij hoewel Map Marijt nog een keer oog-in-oog met doelman Heijn kwam te staan doch in plaats van te schieten afgaf naar zijn broer Cees, die zich niet ge heel had vrijgemaakt. Voorts was er nog een schitterend doelpunt van v d. Lippe, dat door arbiter De Boer werd afgekeurd wegens buitenspel. Benauwd Na de rust kwam dus een kwartier lang de periode, waarin Noordwijk zich gedroeg alsof het doodsbenauwd voor de Spakenburgers was Het ver wachte doelpunt van de gasten kwam PIET v. d. LIPPE in ,kruip-door-sluip-door'-stand. (Foto Leidsch Dagblad) in de 12de minuut door linksbuiten A. de Graaf, die gebruik maakte van een aantal aarzelingen in de Noord wijkse defensie. Toen kwam Noord wijk dat het dreigende gevaar van een omklemming gelukkig inzag, weer uit de verdediging los, bereikte welis waar niet het peil van voor de rast meer, maar hield het heft toch wel in handen, In de 33ste minuut maakte v. d. Lippe aan alle onzeker heid een einde door op rechts een voorzet zo scherp en hard de doel- mond in te draaien dat linksback Van Dierman de bal in eigen doel stoot te (31). Kansen om de score te ver hogen kreeg Noordwijk beslist nog wel Cees Maryt schoot alleen voor Heijn in het zijnet maar doelpun ten bleven verder uit. In de tweede helft ging het wel eens wat (tei hard toe. waartegen de vrij zwak leiden de arbiter De Eoer niet altijd dras tisch genoeg optrad. Katwnk—SVOW 0—2 GWS—SV '35 1—0 Lisser BoysSportlust 8—1 SHSSemp. Altius 2—1 JACRouwkoop Lisser B. 15 12 1 2 25 60—14 SVOW 14 10 3 1 23 32—16 JAC 16 11 1 4 23 53—32 SHS 14 10 1 3 21 39—23 Katwyk 14 7 2 5 16 34—26 DEVJO 13 4 3 6 11 31—34 Sportlust 15 4 1 10 9 30—52 Rouwkoop 13 3 2 8 8 26—48 SV '35 15 2 4 9 8 23—40 Semp. A. 12 2 3 7 7 17—27 GWS 13 1 1 11 3 18—51 VIER DE-KLASSE B OrnasLoosduinen Hoekse Boys De Lier DUNOSchoonhoven KoudekerkBe Fair Advertentie ging verloren maar: o o Voorsprong Het heeft Ter Leede opnieuw niet he lemaal meegezeten in de uitwedstrijd tegen het Amstelveense CSCA, maar daar tegenover staat, dat de Sassen- heimers niet al te grote verwachtin gen op een goed resultaat hadden, doordat men met invallers voor Zoet, de Bruin en D. van Blezen moest uit komen. Maar de junioren, die men daarvoor had opgesteld, hebben zich zo goed geweerd, dat de roodgelen geen moment in de minderheid zijn geweest en eigenlijk nog net op dc valreep de volle winst moesten laten schieten. Voor rust had Ter Leede de storm achtige wind mee en daardoor kon den de Sassenheimers zich met volle energie aan de aanval wijden Die aanval had ook best wat steun nodig, al was het alleen maar om eens af te DUNO Ornas RAS Oegstgeest Loosduin. De Lier Be Fair Koudek. Schoonh Hoekse B. 13 12 1 0 25 47—10 13 7 3 3 17 30—14 14 8 1 5 17 27—17 14 7 2 5 16 27—21 13 7 0 6 14 25—21 14 4 4 6 12 30—29 14 4 4 6 12 25—32 13 4 3 6 11 24—35 14 2 3 9 7 23—45 14 2 1 11 5 17—51 derdeklassers sa terdagvoet bal GWS heeft zaterdagmiddag bij de vierdeklassers voor een aangename verrassing gezorgd. Met 1—0 zegevier den de Sassenheimers over SV '35 en aangezien de andere staartploegen ook verloren is de spanning onderop weer iets toegenomen. De spanning blijft ook volop aan de kop in 4A, waar Lisser Boys het weinig impo nerende Sportlust de volgende tegenstander van GVVS onbarm hartig terugwees. In 4B had koploper DUNO een bij zonder plezierige dag. Zelf won z(j met 31 van Schoonhoven, maar het plezier werd verhoogd, doordat Oegst- geest de indrukwekkende overwinnin- genrceks ten kosten van RAS tweede op de ranglijst voortzette. KatwijkSVOW 2. Het anders toch niet schotloze Katwijk was ditmaal machteloos. Bovendien kampten de Katwijkers met het feit, dat SVOW- doelman C. v. d. Lip in geweldige vorm verkeerde. Voor rust kwam SVOW na tien minuten op 1—0 door Cock Turk. Dat betekende het einde van het offensief, want Katwijk kwam met tegenwind fel opzetten. Dat duurde door tot ver in de tweede helft. De SVOW-defensie was echter subliem en zo nu en dan kon Oude Wetering gevaarlijk dicht bij de Katwijk-veste komen. Zo dicht zelfs, dat even voor tijd Theo den Hartog de score op 20 kon bi'engen. GWSSV '35 10. Gesterkt door het goede optreden van doelman Ter Beek en spil Jan Key trok GWS fél ten aanval en was van het begin af de betere ploeg. De talrijke kansen, die voor de schoenpunten van Van Kesteren en v. d. Wel kwamen wer den evenwel niet benut. Na de rust werd het offensief voortgezet en toen wist na vyf minuten Van Kesteren wel het net te vinden. Onmiddellijk daarop trok GWS zich geheel on nodig terug in de verdediging. SV '35 kreeg een licht overwicht, maar was toch te machteloos om tot scoren te komen. Lisser BoysSportlust '46 81. Prachtig spelend overklaste de thuis club de gasten volkomen. Nadat Lis ser Boys eenmaal het goede ritme te pakken had. vielen de doelpunten als rijpe appelen van de boom. Eenmaal zelfs scoorden de Llssenaren twee doelpunten in één minuut. Voor rust zorgden Mondriaan (2x), Hagen, Ruwaard, Kors en Roem voor de zes Lisser treffers, terwijl midvoor Plomp gebruik maakte van een zwak mo ment van doelman Algera om tegen te scoren. Na rust deed Lisser Boys het kal/m aan. Daardoor bleef de score beperkt tot doelpunten van Broekhuizen en Kors. JACRouwkoop 42. Een tech nisch beter spelend JAC verdiende de overwinning ten volle, doch het was jammer, dat dit moest gebeuren door twee treffers van JAC die uit buitenspel positie werden gescoord. Rouwkoop gehandicapt door het niet meespelen van Bottema en het uitvallen van spil Profijt nam de leiding, dank zij een gelukkige treffer van Hen Bruggecate. Linksbinnen Van der Maas (2x) en midvoor v. d. Zwan zorgden voor de ruststand 31. Na rust speelde JAC gemakkelijker dan Rouwkoop, dat wat krampachtig spel t,e zien gaf. Van der Maas vol tooide eerst nog zijn hattrick, alvo- Onjuiste taktiek rens invaller Hans Anker voor een redelijker verhouding kon zorgen. KoudekerkBe Fair 1—3. Het half uursoffensief van Be Fair werd door C. de Jong met een openingstreffer afgesloten. Toen zette de thuisclub alles op alles, doch de gebroeders Troost stonden ieder succes van Co- lijn en Albert en Arie Sweeris in de weg. Dat, duurde voort in de tweede helft totdat plotseling rechtsbuiten W. Haak voor 0—2 zorgde Paling vond het juiste antwoord door doel man Russcher uit zijn „tent" te lok ken (12). Arie Sweeris probeerde dit ook een keer, dooh speelde toen het leer te ver voor zich uit. Even voor het einde veroorzaakte spil de Wit wegens vasthouden een strafschop, die door linkshalf Hof man onberispelijk werd genomen. OegstgeestRAS 3—0 (ruststand 20). Een voortreffelijk spelend Ogestgeest heeft RAS enige tijd met de ogen doen knipperen. Dat was voor de resolute Henk Seller voldoen de om de openingstreffer te laten no teren. De elan, waarmee Oegstgeest speelde was groot en de aanvalswoede niet te temmen. Via een woud van benen verdween de bal na een half uur opnieuw in het RAS-doel. Na rust domineerde opnieuw Oegstgeest. Habbink wist het grote overwicht op goede wijze uit te drukken door mot I strijd te worden een tactische boogbal een solo af te ronden. De RAS-aanval vond in v. <1. Een geheel onnodig door v. d. Plas Voort en Hillebrand te grote obsta- veroorzaakte strafschop na 5 minuten kels. al. sloeg de Katwjjkse hoop de bodem Als men zaterdag tegen de Quick Boys spelers zou hebben ge zegd, dat ze een zware nederlaag te slikken zouden krijgen, zouden zij u waarschijnlijk met een men geling van medelijden en verba zing hebben aangekeken. Vooral toen de uitwedstrijd tegen NDSM eenmaal begonnen was leek het er ook helemaal niet op. Het liep immers al dadelijk goed, de Am sterdammers werden met de har de wind tegen zo stevig helemaal ingesloten, dat een kwestie van doelpuntenmaken eigenlijk maar een formaliteit zou worden. Daar kon zelfs de al spoedig opge lopen 10 achterstand geen verande ring in brengen. Want al na 10 mi nuten hadden de Over-IJers eens even aan de Katwijkse poort geram meld, die al gelijk bezweek. Luthart benutte de vrye kans! En toen ging aan de andere kant de stormloop weer verder. Maar hoe verder de eer ste helft vorderde, hoe moeilijker het maken van doelpunten bleek. De NDSM-defensie sloot als een bus en nog steeds had blijkbaar geen Kat- wijker begrepen, dat heel die verdedi- gingstactiek weloverwogen was. De blauwwitten bleven volharden in hun spel van korte passjes en zoveel mo gelijk brengen, waardoor NDSM altijd maar weer kon ingrijpen. Daarom kreeg Quick Boys bijna geen enkele goede kans 'n doelpunt te maken. Dat was pas kort voor rust 't geval. Een goed genomen corner draaide scherp in de doelmond. maar nog was de hulp van de Amsterdamse goalie er voor nodig om de stand gelijk te ma ken. Met de vlakke hand sloeg hij boven een aantal opkomende hoofden uit de bal in eigen doel. Na rust leek het aanvankelijk tot een beter resultaat te komen. Want wel had NDSM door Brand van de aftrap al dadelijk voor 21 gezorgd, maar toen Quick Boys opnieuw het spel verplaatste, leek het een span nende en toch wel aantrekkelijke In. Den Hollander had een hal onder schept en werd toen gehinderd door de Vries. v. d. Plas kwam snel toe lopen en duwde zonder enige nood zaak de Amsterdammer opzij, waar op een strafschop het antwoord was. Het Amsterdamse schuttersfeest werd vlak daarop voltooid toen Ooms er 41 van maakte. Quick Boys kwam weer terug, maar bleef volhar den in het onproduktieve aanvalsspel Na 20 minuten kon Paap na goed werk de achterstand wel verkleinen, maar voordat de Katwijkers daarna wisten wat er aan de hand was, was het al weer 52. Wel maakte kort daarop v. d. Plas er weer 53 van, maai- veel perspectief bood dit al niet meer. omdat de Amsterdamse defen sie verder geen fouten meer maakte. In tegenstelling tot die der Katwij kers. die deze zwarte dag voltooiden door 10 minuten voor tyd in enkele seconden tweemaal achtereen hope loos te falen en daardoor nog twee treffers op het toch al zo zwaar in discrediet gebracht conto moesten toestaan. Dit jaar dus geen titel in Katwijk en als men verstandig is, gebruikt men de resterende competitiewed strijden om een ploeg op te bouwen, die de oude glorie het volgend sei zoen weer de nodige luister kan bij zetten. rekenen met de gedachte dat doel punten maken tot de zwarte kunst behoort. Nu ging het daar in de eer ste helft wel naar uitzien, want hoe wel zich nog al eens kansen voor deden. resultaten leverde het niet op, omdat Molenaar c.s. meestal te lang we k hadden en daarnaast maar al te vaak de meerderheid moest erkennen van de robuuste Amstelveense defen sie. Aan de andere kant veroorzaak ten de razendsnelle uitvallen van CSCA soms verwarring in de Ter Leede defensie, maar daarin speelden Molema en Henk Thyssen toch zo'n bekwame partij, dat er voor de groenwitten ook al niet veel eer aan te behalen viel. Zo verstreek de eerste helft doelpuntloos. Wintivoordeel In de tweede helft werd Ter Leede aanvankelijk in de hoek gedrukt door de nu van het windvoordeel ge nietende Amstelveners. Maar Ter Leede's defensie bleef pal staan cn zag zowaar nog kans de strijd vaker dan CSCA lief was naar de Amstel veense helft te verplaatsen. De jeugdige invallers begonnen zich aardig aan te passen en meer malen moest ook goalie v. d. Vliet de handen uit de mouwen steken. Zo verstreek ook een groot deel van de 2e helft, totdat een kwartier voor tijd CSCA de leiding nam. Rechtsbuiten Groenendijk kreeg een pass op maat. ging snel achter de bal aan cn loste toen een vleugelschot, dat wel hard was. maar beslist niet onhoudbaar. De Vries dook echter royaal over de bal heen. Van de aftrap af sloeg Ter Leede echter terug. Via Manus Molenaar kwam een scherpe voorzet in het bezit van junior Bakker, die zich geen moment bedacht en de bal prachtig in de uiterste hoek schoot, volkomen onhoudbaar voor v. d. Vliet Ter Leede voelde nu dat het kon en bleef in de aanval. Toen kort daarna Manus Molenaar zelf weer eens een flits van zijn oude produktivitelt liet zien. was het meteen raak ook. Ter Leede had nu beste winstkansen, maar een enkele minuten voor tyd genomen corner door linksbuiten Verburg werd hen toch noodlottig. De Vries kon nog zo hoog springen, het hoofd van Fopma ging hoger en dat betekende een gelijke stand. O]) do valreep van degradatie. Advertentie Afd. Leiden, zaterdagvoetbal Met nog vyf wedstrijden voor de boeg en een voorsprong va i drie punten, ziet het er naar uit dat Al phen beslag op het kampioenschap van de Afdeling zaterdagvoetbal zal leggen. Alphen versloeg zaterdag concurrent VWS met zeer duidelijke cijfers: 3-0. Leiden bracht VVoubrugge op eigen veld een 2-3 nederlaag toe. zodat ook deze rivaal zo goed als kansloos Is voor dc eersle plaats. TAVV verloor van Hazerswoudse Boys met 1-3. Sleutels behaalde weer een puntje door gelijk te spelen tegen Kagia. Ook Alphia en VVSB deelden de winst. Alphen verscheen tegen VWS met drie invallers. In de eerste helft kwam de thuisclub dankzij een doel punt van invaller Tuinenburg met 1-0 voor te staan, een voosprong die door Jan van Soest tot 2-0 werd ver groot. Tien minuten voor tijd maak te Leeuwenhoek aan alle onzekerheid een einde door nummer drie in te schieten. Bregman hielp Woubrugge al na vijf minuten in de strijd tegen Lei den aan een voorsprong, maar tien minuten later was het door Van der Kraan al weer gelijk. De gasten na men zelfs de leiding door J. de Boer. In de tweede helft werd het gelijk door Bas de Wit, maar het gelyke spel glipte toch door de Woubrugse vingers want met een uitstekende kopbal zorgde Van Brusse voor 2-3. Sleutels kwam door Fellinga in de wedstrijd tegen Kagia op een 1-0 voorsprong, maar bij de rust was het al weer gelijk door een blunder van doelman Philippo die het leer uit zijn handen in het doel liet rollen. Fel linga was ook in de tweede helft de maker van het Leidse doelpunt waar mee hij Sleutels opnieuw de leiding gaf 2-1 Met een listige kopbal (ach terover) maakte de Kagia linksbin nen weer gelijk 2-2. Dank zfj een blunder in de Alphia achterhoede kwam VVSB na een half uur spelen aan de leiding 1-0 welke voorsprong door Kaptein met een klimmend schot nog werd vergroot (2-0). Het werd in de tweede helft zelfs 3-0 door Henk den Elzen. Daar na was het blijkbaar pas de beurt aan Alphia om aan scoren te gaan denken. In het laatste kwartier wis ten de Alphianen dank zij drie tref fers toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen 3-3. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Tel. 176600 I Roermond Tel. 5757 Soerweg 25 Kapellcrpoort 6 Octroi dealers in binnen- en buitenland VESPA-DEALER voor Leiden en omstreken HOGEWOERD 66—68 De Amsterdamse zwemclub 't IJ by de heren en De Robben bij de dames zegevierden in Den Haag by de winterzwemkampioenschappen. 'tIJ won daarmee de beker voor de tweede maal in successie, terwijl de dames van De Robben, de titel van HDZ overnamen. (Van een onzer verslaggevers) De verwachtingen in het Rijns- I burgse kamp waren zaterdag vry optimistisch gestemd over de uitslag van de wedstrijd tegen GSV. Im mers, Rijnsburgse Boys had enige dagen tevoren in het Zilveren Mo- lentoernooi een zeer goede indruk achtergelaten tegen LFC. Maar in deze competitiewedstrijd hebben de geelzwarten weer danig teleurgesteld. Het opnieuw gewijzigde team toonde weer weinig verband en schotvaar digheid en zo verloor Rijnsburgse Boys voor de zoveelste keer dit sei zoen: 0-1. Met een klein beetje spelinzicht vooral in de voorhoede had de wed strijd zeer zeker gewonnen kunnen worden. Want ook het spel van de Westlanders was niet van dien aard om er over te juichen. Maar één ding hadden de Westlanders wel: vecht lust. En Juist dit heeft hun de zo kostbare puntjes opgeleverd, waar door zi) zo goed als buiten het degra datie gevaar zijn gekomen. In te genstelling met de geelzwarten, want het gaat er nu toch wel op «avertenrie Rijnsb. BoysGSV 0-1 Een teder tête a tête. lijken, dat zij het volgend seizoen in de derde klasse zullen moeten uitkomen. Over de wedstrijd zelf 's weinig te vertellen. De harde noordenwind deed heel veel afbreuk aan het spel en de thuisclub had het eerst het nadeel hiervan. Maar toch was het geelzwarte spel aanvankelijk heel niet slecht. Wel hadden de bezoekers uit een goed door C. Stolze genomen corner, waaruit de bal door Ben Ver meer langs Blokhuis werd gekopt al gauw de leiding genomen, maar do gastheren waren hierdoor niet ont moedigd. Cees Heemskerk kreeg op de linkervleugel een vrije kans maar het schot ging naast. Keeper Blok huis had daarna grote moeite met een bal net onder de lat, maar liij tikte de bal netjes hoekschop. Bijna had Rijnsb. Boys nog voor de rust gelijk gemaakt, maar van Egmond schoot na een goede aanval tegen de paal. Hoopvol In de wedstrijd tegen Hazerswoudse Boys sprong de TAV voorhoede wel wat vreemd met de doelpuntrijpe kansen om. In de 34ste minuut ver zaakte een der Ter Aarse verdedigers een strafschop. Deze werd door Jan de Gelder benut 0-1. Hogenes zorgde daarna voor de gelijkmaker 1-1. Ge steund door de harde wind trok Ha zerswoudse Boys in de tweede helft succesvol ten aanval. Het was Wind- horst die tweemaal de Ter Aarse doelman te snel af was en de eind stand op 1-3 bracht. Stand Alphen 13-22 VWS 13-19 Leiden 12-15 Woubrugge 10-12 TAVV 11-11 Kagia 11-10 Sleutels 12-9 VVSB 12-9 Haz. Boys 12-8 Alphia12-3 Hans-Heinrich Sievert. de Duit se tienkamper, die in juli 1933 in Hamburg een wereldrecord vestigde met 8467.6 punten, is zaterdagmorgen in een ziekenhuis in Eutin na een langdurige ziekte overleden. Toen in 1934 de nieuwe telling voor de tien kamp werd toegepast, bleef Sievert met 7824 punten wereldrecordhouder. Sieverts prestatie werd twee jaar la ter door de Amerikaan Morris ver beterd. HIJ is 53 Jaar geworden. Met de 1-0 achterstand begon Rijnsburgse Boys hoopvol aan de tweede helft. Met de wind ln de rug was er dan ook wel reden voor dit optimisme. Maar helaas was het on juist spelinzicht van de geelzwarte voorwaartsen oorzaak dat het voor deel niet werd uitgebuit. Inplaats van te schieten, desnoods van flin ke afstand, verloor men zich in het onproduktieve korte spel waardoor men keer op keer vastliep ln de Westlandse verdediging. Het enige ge vaarlijke moment voor keeper Meyer kwam toen linkshalf Van der Meij van grote afstand een schot waagde dat Meijer met de allergroot ste moeite over de lat kon tippen. Dit voorbeeld vond echter geen na volging. Met het verstryken van de speeltijd ging ook GSV weer meer aanvallend spelen en dat het ten slotte bij de 1-0 stand voor de West landers bleef heeft Rijns. Bovs te danken aan het feit dat na een vloelende aanval van de Westlandse voorhoede eerst door Steize tegen de lat en daarna door Nieuwker' tegen de paal werd geschoten. Het was weer teleurstellend in het Rijnsburgse sportpark 1

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9