HERMAN ILMER: VIER PLANNEN „Ik kan goed overweg met de Indonesiërs JACHT VAN HENRI GLIJDT VLOT TE FORD II WATER drive-in-bioscoop filmen in Brazilië torengarage in Niee derde tv-net (films) FANTASIE OF REALITEIT Zeer drukke zondag voor Kroonprinses Optimistische zaakgelastigde drsBarkman in Kaagdorp rim* Israël krijgt Hawks in '64 Echtgenote run de kapitein verrieht doopplechtigheid LkiDacti UAüBLAU MAANDAG 8 AFKlL 1868 fan onze Rotterdamse correspond.) Herman Ilmer gaf Rotterdam Le jaar geleden een cinerama- heater. Een paar maanden ge- tóen heeft hij zijn aandeel in de feak verkocht. „Hij zit aan de grond", wisten bmmigen. Maar Herman Ilmer zegt: „I'k fcrveelde me in dit ding. Iedere teek alleen maar staten contro- Iren. Zoveel bussen uit Purmer- hcl. zoveel uit Apeldoorn. Ik :rveelde me en ik kon geld rijgen, veel geld. En daar ben nog nooit vies van geweest." Ilmer, in Rotterdam al haast even endarisch als Zwolsman op lande- niveau, is dus nog springlevend. w heeft een grote flat ingericht in ïiedam. Hjj heeft een huis in Ro- aan de Via Appia, met een eigen embad. Hij rydt nog in een grote to en zijn binnenzak puilt uit van (betaalde) nota's voor diners, die r de afgelopen weken met Jan-en tman heeft gehad. Het is by hem j als vanouds: bellen, praten, tele- iferen. reizen. Vier plannen heeft j op stapel staan. Het kan niet an- rs: we gaan in de toekomst nog tl van hem horen. Hij snuift nieuwe mogelijkheden dan wordt hy wild. Drie jaar ge len, aan de vooravond van de Ci- rama-première, zagen we hem in tie. Hij sprak met handen en be- n, gaf een hele one-man-show van manier, waarop hij de mensen wel ar binnen zou drukken. „Ik zal ze eens wat laten zien", zei j. Hij liet ze wat zien. Met honderd- kenden zijn ze gekomen. „Hij is pot", zeggen sommigen. „Hij moest het laatst een paar gulden leggen elke Cineramaklant", beweren deren. Maar zijn antwoord klinkt ausibel: „Die tent kost twintigdui- nd gulden in de week. Ik ben van iture geen rijke jongen, maar al as ik dat wel, geen mens kan zo'n ak een paar jaar openhouden als geen winst inzit. Dat is een ijzeren st van dit vak, dat weet iedereen, moest de mensen wel naar Rotter - m sleuren. Goed, maar ze kwamen, et busSen en ze brachten heus hun gen guldens mee". Avonturier Ruzie kreeg Ilmer met de Cinera- a-mensen in New York. Hy ver- lelde zich („Ik ben een avonturier, Is wat af is, interesseert me niet eer") en hij kon een flink bedrag iet woord „miljoen" valt dan) kry- n. HU voelde zich een kruidenier een goed beklante zaak en dat ligt m niet. Hy liet Cinerama Cinera- a en begon aan de vier plannen van mer. De eersteeen drive-in-bioscoop bij reda. Hij kan praten als een machi- maar als hij over die drive-in- oscoop praat, wordt hij en levert i de energie van een hele fabrieks- il. Er is het ontwerp van architect argry. Daarover praat de Bredase imeenteraad en daarover moeten idere instanties nog het nodige zeg- n. Breda voelt niet voor gemengd remmen in het bad. dat bij z(jn annen hoort. Rijkswaterstaat eest, dat de verkeersveiligheid in ivaar komt als vlak langs de weg otterdam—Antwerpen meisjes in kini gaan baden. Maar Ilmer ziet hele zaak al voor zich. Een hotel. „Voor snobs", zegt hij. „Voor mensen die zich eens lekker in weelde willen baden. Wat geeft dat? Laten we eerlijk zijn", zegt hj „De helft van Nederland staat toch 's ochtends op met de gedach te, hoe het de andere helft van Nederland een poot kan uitdraaien. Waarom zou ik dan niks aan snobs mogen verdienen. Ik heb niks tegen die mensen. Laat iedereen doen waar hij zin in heeft". Een hotel dus, met radio en tele- sie op alle kamers. Met een sport- hool voor managers, die een in- orting nabij zyn. Hij ziet het. Hij unt achterover in zijn dure stoel hij ziet het voor zich. Turkse ba- tn. Sauna. Een sporthal met boks- allen, veren aan de muur, die de frmoeide managers naar believen Jnnen uittrekken. Massagetafels, ustkamers, waar de slachtoffers eer op verhaal kunnen komen. Zijn fantasie slaat op hol: „We uilen ze laten afvallen. We zullen laten sporten, tot ze per uur drie lo kwyt raken". dig. Dat is heel eenvoudig. De pen- sieoenfondsen zorgen er voor en een paar grote bedrijven garanderen rente en aflossing. Die kant van de zaak is rond. En de rest komt ook. Breda heeft dit nodig. Want het he le gebied daar is één grote woestijn, met alleen maar droge oases". Ilmer snuift nieuwe mogelijkheden. Het is weer als in de dagen voor Ci nerama, in zijn brein kan alles. Maar de mensen, die hem alleen maar een fantast noemen, vergeten dat Cinerama er ook gekomen is en dat de bussen uit Boskoop en Zeven- bergsehoek er nog steeds voorrijden. elke keer zoveel franken, achter elkaar. Zo kom ik ook aan mijn dui zend gulden, ik noem maar wat, per vierkante meter, maar heel wat makkelijker dan wanneer ik er flatjes van maak. Bovendien financiert nou een oliemaatschappij de hele zaak. Hebben?" Asjeblieft Plan 4: het derde televisienet, waarvoor hij een concessie heeft aan gevraagd. Hij wil films uitzenden over een kanaal, waarop het publiek alleen kan afstemmen als het bij het televisietoestel een klein appa raatje heeft. In dat apparaat moet een kaart, die langzaam wordt ge ponst. als naar de uitzendingen van Ilmer wordt gekeken. „De mensen betalen dus alleen voor wat ze zelf willen zien", zegt hij. „En dat is democratisch. Bevalt het programma Je niet, dan draai je de knop om en je kaart blijft verder ongebruikt. In Amerika hebben ze dat al jaren. En weer een rekensom. De mensen moeten veertig gulden voor een kaart betalen, die ongeveer honderd films meegaat. De kaarten zijn bij tabaks handelaren of zo te kooo. die moeten beginnen met er vijfhonderd te nemen, voordat zij Ilmer-dealer moeen worden. Hij rekent. Vijfhon derd maal veertig maal tweeduizend tabakshandelaren. „Veertig miljoen. Dat krijg ik in handen nog voordat ik iets vertoond heb. Nou daar kan je een aardig filmpje voor kopen. En het enige, wat ik dan nog nodig heb is een hok van vier bij vier meter om die dingen uit te zenden. En de mensen hebben me gesmeekt: mijn heer Ilmer, doe het alsjeblieft, dan hebben we dat toestel tenminste niet voor niks". Prinses Beatrix heeft het week einde gebruikt om veel te zien van Kioto en omgeving. Zaterdagochtend kwam zij, na een reis van bijna 500 kilometer in de keizerlijke trein, waarin zij de nacht had doorgebracht, in Toba aan, ten zuidwesten van Tokio. Daar werd een bezoek gebracht aan het „Parel eiland", het „rijk" van de legendari sche familie Mikimoto. Met een sloep werd de vaartocht naar het eiland gemaakt. Eerst werd aangelegd aan de oostkust van het eilandje, waar 25 gebrilde „zeemeer minnen" zich met de pareloester vangst bezig hielden. Met een doek rond het hoofd ge bonden en gehuld in een loszittend wit kledingstuk, dat het midden hield hield tussen een jurk en een badpak, doken de meisjes vanaf een bootje in het, ondanks het zachte voorjaars weer, nog ijskoude en heldere zee water. om de pareloesters, die zij op de zeebodem vingen vervolgens in aan I de oppervlakte drijvende mandjes te deponeren. Vanzelfsprekend legde Prinses Beatrix een en ander op de filmband vast. Verder werd een be zoek gebracht aan het parelmuseum. Later in de ochtend zette de Kroon- I prinses de reis met de keizerlijke trein voort naar Kioto, waar ze giste ren veel bezienswaardigheden be zocht. Er was geen spoor van ver moeidheid bij haar te bespeuren, on danks het drukke programma van de laatste dagen. Eerst bezichtigde zij het keizerlijke paleis in Kioto, daar na het Nijo-aleis en de Sanjoe- sangendo-tempel. De volgende be zienswaardigheid was de befaamde Kiomizoe-tempel. j Na de lunch in het dorp Nomoera, die meer weg had van een picnic, begaf het gezelschap zich naar de Kinkakoeji-tempel en vandaar naar de botanische tuinen van Kioto. Ver- der bezocht de Prinses nog een zijde- en brokaatfabriek en woonde zij I 's avonds in de Gion-Kaboerenjo I schouwburg een dansvoorstelling bij. I De zeer drukke zondag werd besloten met een Japans diner in het Tsoe- roeja-restaurant. Tijdbom De vier plannen van Ilmer. Het klinkt allemaal wat fantas tisch. HU weet het. Maar hü is voor lopig al blü als plan 1 en 2 er door komen. En dan: hy schreef radio strips en dacht: ik ga een filmbusi- ness beginnen. Hy begon in 1956 en de zaak draait tot op dit ogenblik. Waarom zouden de vermoeide mana gers dan niet naar Breda komen en waarom zou Hans Kaart niet in de amazone ten onder gaan? Hij is drie uur achter elkaar aan het praten geweest. Hy zegt: „Ga je dat allemaal in de krant zetten? Als het me niet bevalt, stuur ik je een tydbom". (Van onze Amsterdamse correspondent) „Ik ben nog nooit in Indonesië geweest en ik ken het dus niet. Ze zeggen, dat het het mooiste land van de wereld is en dat zal ik dan wel merken. Ik wil er zo vlug mogelijk heen. Over de toekomst b enik erg optimistisch. Ik zie vele mogelijkheden. Maar ik zal daar eerst eens moeten kijken, zoals de heer Sjarif dat hier doet". Drs. C. D. Barkman, de nieuw-benoemde zaakgelastigde in Indonesië, zei dit alles op Schiphol, waar hij gisteravond uit Peking arriveerde. „Het spijt me, dat ik weinig concreets kan zeggen, maar U zult begrijpen, dat ik mij nog geheel op mijn nieuwe taak moet voorbereiden". Ook in China was drs. Barkman zaakgelastigde van de Nederlandse regering. „Met de Indonesiërs kan ik goed overweg. In Peking heb ik al enig informeel contact gehad. Nadat ik was benoemd heb ik een lang en aangenaam gesprek gehad Oerwoud Bij C. van Lent en Zonen Gemengd Maar hij heeft het goed met zijn instaande klanten voor. Het zwem- »d is er met het grasgazon, waar- x>r Rijkswaterstaat bevreesd is en is een ondergrondse bar, door een lazen wand van'het zwembad ge- heiden en dat vindt, zegt hy, de meenteraad van Breda weer niet »'n goed idee. Gemengd zwemmen 'ooghoogte te bezichtigen, met niets an een borrel en een glazen wand issen toeschouwer en bader. Dat is één van de punten, waarop zaak nog hangt, zegt hy. Maar ij zegt ook: „Zonder zwembad geen bve-in, zet dat maar met koeien- tters iaa de krant. We gaan in het hden de barrière tegen het gemengd lemmen doorbreken. De bezwaren in Waterstaat kan ik nog begrij- 'n. Die mensen zijn ook bang, dat drive-in-bioscoop het verkeer zal leiden. Tegen een van de muren in het hotel komt een groot doek. weet niet hoeveel vierkante me- r- Daarvoor komt een parkeerter- ®in, maar je kunt ook aan tafeltjes aan zitten. Koffie, een biertje van irdige obers, weet ik veel. Het bios- topbedrijf in Nederland is verouderd, o'n drive-in is weer eens wat anders, at willen de mensen zien, film in openlucht. Het verkeer afleiden? it geeft niet, we gooien er gewoon en bospartij omheen". En waar komt het geld vandaan? (•Een kleine tien miljoen is er no- Plan 2: een speelfilm. Idee van hemzelf: twee missionarissen, een geëxalteerde juffrouw, een morfinist, trekken de binnenlanden van Brazilië in. Zij komen om door vergiftigde pijlen en de wurgende greep van het oerwoud. „Herman van der Horst moet het verfilmen", zegt hij. „Als Herman het niet wil doen, schei ik er mee uit. En Godfried Bomans moet het scenario schrijven. Dat was een ingeving van me. Ik zat op een terras in Rome en ineens wist ik, Bomans moet het scenario schrijven. Ik heb hem meteen gebeld. Hans Kaart en Guus Hermus spelen voor missionaris. Het is nog niet defini tief. Ik weet nog niet of Herman wil. Als hij ja zegt kunnen we be ginnen. Ik financier het zelf. Het heeft me nu al duizenden gek'st. Ik ben nu al bezig die film te verkopen. Daarvoor moet ik naar Rome, Parijsze komen niet naar Schie dam. Wat dat kcst, daarvoor kun je met een heel gezin een half jaar op de Rotterdam varen". Als de film gemaakt wordt, moet dat in de zomermaanden van volgend jaar zijn. Handtekeningen, toezeg gingen, contracten, voorschotten de rompslomp van plan 2 groeit ook al aan tot een berg, nog voordat er een meter gefilmd is. Maar in ge dachten ziet hij de film al klaar. Guus Hermus, Hans Kaart, Eva Bartok (als geëxalteerde juffrouw) zwoegend door het oerwoud. „Het gillend oerwoud", zegt Ilmer. Hij z'et de een na de ander omkomen van ellende. Hij ziet Hans Kaart, de laatste van de groep, staan in een rivier vol vleesetende vissen. Om hem heen het geluid van het oerwoud, het gillend oerwoud. Maar dan verheft Kaart nog eenmaal zijn stentorstem om. waanzinnig geworden, de zen ding onder de onzichtbaar gebleven Indianen te bedrijven. En het oer woud wordt er stil van. „Ilmer zit aan de grond", wist iemand. Hij zegt: „Wat moet ik doen met duizend gulden rente per week? Rentenieren? Niks doen? Ik zou in twee dagen dood zyn. Ik ben een doordouwer. Ik wil ste*ds nieuwe dingen zien. Ik heb geen haast. Ik ben de vorige maand 39 geworden. Als die drive-in-bioscoop er over tien jaar pas staat, vind ik het ook goed. Ik wil alleen maar, dat er wat ge beurt". „Geweldig" Plan 3: een toren-garage in Nice. Waarom nou torengarage en uitge rekend in Nice? Hij springt op. Hij beent door de kamer. Hij roept: „Jaaa! waarom nou een torengarage. Geweldige vraag", zeg. Hij gaat weer zitten en kykt als een arts, die zijn patiënt, met veel geduld nog eens de zaak zal uitleggen. „Nou moet je eens goed naar me luisteren. Ik heb een optie op een stuk grond in Nice. Vierduizend meter. Wat doe ik dan? Ik denk: „De grond is duur hier". Ik ga proberen van de vierduizend meter twintigduizend vierkante meter te maken. Hoe? Door verdiepingen te bouwen natuurlijk. En ga ik die dan als flatjes verkopen, voor honderd duizend gulden per stuk? Nee na tuurlijk. Heel Nice zit te gillen om parkeerruimte. Het enige probleem, dat de mensen daar hebben is. hoe raken we onze auto kwijt. Nou kan ik er pak-weg duizend bergen. Dat wis selt een paar keer per dag. Dat is met de Indonesische zaakgelastigde aldaar, de heer S. Jusuf. Ik zal hier ongetwijfeld met de heer Sjarif spre ken. Ik heb zo'n idee, dat ik hem in 1955 al eens in de Indonesische am bassade in Den Haag heb ontmoet". Chinezen blij Drs. Barkman is een innemende man en doet allerminst denken aan het type van de gladde diplomaat. Hij vertegenwoordigde ons land af gelopen veertien maanden in Peking en de Chinezen betreurden het, dat hij hen reeds ging verlaten. „Zij juichten het herstel van de diploma tieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië zeer toe". Onze nieuwe vertegenwoordiger in Djakarta begon zijn diplomatieke loopbaan in 1946 eveneens in Peking, destijds nog bij de regering van Tsjang Kai-tsjek. Vervolgens was hy consul in Aken, tweede secretaris in de ambassade in Moskou, consul in Hongkong en na een korte periode werkzaam te zyn geweest op het bureau midden-Europa van het de partement van Buitenlandse Zaken, vier jaar lang eerste secretaris bij de ambassade in Parijs en gedelegeerde bij de NAVO. Toen de zaak-Nieuw- Guinea bij de Verenigde Naties in behandeling kwam, werd hij naar New York gezonden. Hij had daar informeel contact met de Indone siërs. De Indonesische ambassade in de Verenigde Staten, dr. Zain was trouwens een oud-studievriend. W„ij hebben in de oorlog nog samen ach ter een kar suikerbieten gelopen en wel eens clandestiene dingen gedaan. Talenkennis I De 43-jarige drs. Barkman beheerst behalve de moderne talen ook het j Russisch, Chinees en Japans. „Twee maanden geleden werd ik gepolst voor de functie in Djakarta en toen ben ik meteen begonnen met Indone- I sisch te leren. Dat was niet eenvou- dig. Ik kon alleen maar een leerboek je van dr. Fokker krijgen, „Indonesich per radio", maar daarin staan niet de uitspraakregels vermeld, omdat de cursisten die destijds immers via de radio hoorden. Enfin, ik zal wel weer van voren af aan moeten beginnen, maar ik ben wel van plan de taal te leren". Op 14 maart werd besloten tot her stel van de diplomatieke betrekkin gen. „Buitenlandse Zaken zond mij toen een telegram, waarin mijn be noeming werd gemeld. Dat telegram kwam de 15de bij mij aan, maar de avond tevoren belde een Nederlandse krant mij al op om te zeggen, dat de benoeming had plaats gehad. Ik heb drie weken tijd gevraagd om myn zaken af te handelen en mijn ver huizing te regelen. Vandaar dat ik nu pas hier ben". Het is nog niet bekend wanneer drs. Barkman naar Djakarta zal gaan. Vermoedelijk zal dit het einde van deze maand zijn. Hij neemt zelf aan. dat hij in Djakarta voorlopig in een hotel zal moeten wonen en zijn eezin zal daarom pas later vlogen. Zijn vrouw en kinderen een zoon en twee dochters waren het afge lopen jaar ook in Nederland in ver band met het onderwijs van de kin deren. Drs. C. D. Barkman, de eerste Nederlandse zaakgelastigde in Indonesië na het herstel van de diplomatieke betrekkingen. ge~ fotografeerd tijdens de perscon~ ferentie. welke hij gisteravond oo Schiphol gaf na terugkeer uit Peking. Arrestaties in Zuid-Afrika In Zuid-Afrika zijn meer dan ze ventig Afrikanen gearresteerd, die ervan worden verdacht lid te zijn van de geheime organisatie „Poqo". de meeste arrestanten zyn leiders van de organisatie, aldus deelde de politie in Johannesburg gisteravond mede. Eerder was door de in Johannes burg verschijnende „Sunday Express" gemeld, dat de politie in geheel Zuid- Afrika sedert vrijdagavond in staat van paraatheid was omdat voor ter roristische aanslagen van de Poqo- organisatie werd gevreesd. De Britse autoriteiten in Maseroe, de hoofdstad van Basoetoland hadden donderdag bij een overval op de kantoren van het Panafrikaanse Congres documen ten gevonden, waarin instructies wa ren vervat voor leiders van de Poqo. Deze instructies zouden ojh. hebben ingehouden, dat de Poqo in Zuid- Afrika tot gewelddadige acties moest overgaan. Men gelooft dat de Poqo een ondergrondse vertakking is van het Panafrikaanse Congres, dat in Zuid-Afrika verboden is. Volgens de „Sunday Expres" waren meer dan 500 arrestaties verricht en zouden hierdoor de acties van de Poqo zijn voorkomen. Israël zal waarschijnlijk tegen het eind van 1964 de beschikking krijgen over luchtdoelraketten van net type „Hawk", die het van de VS zal kopen, zo hebben diplomatieke kringen in de Amerikaanse hoofdstad zaterdag avond meegedeeld. De eerste Israëlische militairen die vertrouwd zullen worden gemaakt met de bediening van het geschut, worden binnen enkele weken in Ame rika verwacht. De normale oplei- dingstijd duurt ongeveer 65 weken. Een overeenkomst over deze kwes tie in de afgelopen week in hoofd lijnen uitgewerkt tijdens besprekin gen in Washington tussen de Israëli sche onderminister van Defensie, Sji- mon Peres, en functionarissen van het Pentagon. Er moeten nog ver- schillende punten definitief worden geregeld, waaronder enkele financiële details. Israël had de Verenigde Sta ten gezegd, dat het de raketten nodig had „als tegenwicht voor de grote Russische leveranties van moderne jachtvliegtuigen en bommenwerpers aan de VAR." Santa Maria", ik doop u en wens u een behouden vaart". Deze woorden sprak zater dagmiddag mrs. Hargrave, echt genote van de kapitein van het majestueuze jacht van de Ame rikaanse automagnaat Henri Ford II, nadat zij met een forse worp de fles met champagne te gen de boeg had gegooid, zodat deze bruisend uiteenspatte. Het ..droomschip" gleed daarna sier lijk van de helling van de Jacht en Scheepswerf C. van Lent en Zonen in Kaagdorp. Dit zeewaardige jacht, een juweel tje van scheepsbouwkunst, werd niet alleen gedoopt, maar ook ingezegend. Deze plechtigheid verrichtte pater Stokman, die na het uitspreken van de gebeden de wens uitsprak, dat de „Santa Maria" in alle opzichten zou voldoen aan de voorwaarden, die de opdrachtgever er aan gesteld heeft. Er bestond voor deze tewaterlating in Kaagdorp grote belangstelling. Maandenlang heeft men nergens anders gesproken dan over dit prach tige schip, dat maar liefst 2,l- miljoen gulden gaat kosten als het geheel af gebouwd is. Alleen de werkers van de firma C. van Lent en Zonen hadden iets van dit prachtige jacht gezien. De buiten staanders hadden er slechts 'n glimp van kunnen opvangen door te kijken door een van de schaarse deuren in de grote hal. Gejuich Er ging een luid gejuich op toen de „Santa Maria" in het natte element gleed. Dit verliep volgens het nauw keurig uitgewerkte plan. Deze te waterlating was zo eenvoudig nog niet. Het schip moest eerst met bouw- stelling en al naar de waterkant ge reden worden en daarna op de hel ling geplaatst. De mannen van Van Lent en Zonen wisten er wel raad mee. Alles was tot in de puntjes ge regeld toen zaterdagmiddag vier uur het langverwachte tijdstip van de te waterlating aanbrak. Er deden zich geen obstakels voor, zodat de „Santa Maria" na de inzegening en de doop heel snel te deinen lag in het meer. Henri Ford II, die een maand ge leden om precies te zijn donderdag 7 maart een bezoek aan de werf bracht en daarbij zijn grote tevreden heid over de bouw en de afwerking van het door hem bestelde jacht uit sprak, was ditmaal niet aanwezig. Het zeewaardige jacht van j Henri Ford II. de ..Santa Ma- I ria' maakt kennis met het natte j element. (Foto LD/Holvast) wie ook. Namens Henri Ford II ge tuigde hy van de waardering len op zichte van allen, die by de bouw be trokken zijn geweest en roemde het schip, dat hy een bijzondere uiting van Nederlandse scheepsbouwkunst en vakmanschap noemde. Aan het personeel, dat betrokken is geweest bij de bouw, overhandigde hij namens de heer Ford souvenirs met inscriptie. Een geste, die door al len heel erg op prijs gesteld werd. De „Santa Maria" heeft een leng te van 33.50 meter, een breedte van 6.75 meter en een diepgang van 2 me ter. Het heeft een gewicht van 140 ton en wordt voortbewogen door twee 455 pk dieselmotoren, waardoor het een kruissnelheid kan bereiken van 25 km per uur. Er zijn zeer kostbaar ingerichte salons aan boord, een in stallatie om van zout zoet water te maken en modern ingerichte keu kens. In de stuurhut beschikt men over de nieuwste navigatiemiddelen: een automatische piloot, radar en ra- dio-telefonie. President Kennedy heeft zaterdag gezegd van plan te z()n zijn speciale adviseur ln Afrikaanse. Aziatische en Latijns-Amerikaanse aangelegenheden, Chester Bowles, tot ambassadeur ln India te benoemen. Chester Bowles heeft van 1951 tot 1953 deze functie reeds bekleed. HIJ zal Kenneth Gal- bralth, de huidige ambassadeur, die ln Juni naar de Harvard-unlversltelt terugkeert, opvolgen. Mrs. Hargrave. echtgenote van de kapitein, verricht de doop Links en rechts van haar de heren C. en J. van Lent. (Foto LD/Holvast) Waardering Mr. Hargrave, die straks als kapi tein de scepter over dit „droomschip" zal zwaaien, vertegenwoordigde hem. Hy is steeds by de bouw aanwezig ge weest en kent het schip dus beter dan

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11