Pieters Graafland: een Oranjeleeuw die de Zwitsers NIET tam kregen Jong Oranje speelt 44 na zeer grimmig duel 1 Tevreden Semiprofs Sporttoto Feijenoorder overtreft zichzelf MOEIZAAM BEVOCHTEN GELIJK SPEL NA KOKENO DUEL Spanning vergoedt kwaliteit <o MgB&n Fair Play" Opgericht 1 maart 1860 Maandag 1 april 1963 Vierde blad no. 30921 In de kleedkamers Eddy Pieters Graafland teas het viiddel-punt in de Nederlandse kleedkamer, icaar na afloop de stemming tevreden maar niet uit bundig ivas. De Feijennoorddoel- man lachte steeds verlegen als iemand hem de ltand kwam druk ken en zijn voortreffelijk doelver- dedigen loofde. Bondscoach Elek Schwartz was met de uitslag zeer tevreden. „Laten wij nu ook eens geluk gehad hebben", lachte hij en de glans in zijn ogen verried hoe gelukkig hij ivas met de pres tatie van zijn jongens. „Nee," ver telde de heer Schwartz, „wij zijn niet het veld in gegaan met de bedoeling verdedigend te spelen De Zwitsers hebben ons ertoe ge dwongen en ons teruggedrongen. Ja, Eddy heeft geiceldig gekeept." Dat was trouwens ieders mening, zelfs die van de Zwitsers die hun verlies zo sportief droegen dat een van hen zijn bewondering voor de Feijenoorddoelman in natura tot uitdrukking wilde brengen en hem een vulpen ten geschenke gaf. „Jongens, jongens gefeliciteerd." Met die woorden betrad een breed lachende heer Brunt de kleedkamer, juist op het moment dat Elek Schwartz een optimist die opgemerkt had, dat we met Luxemburg als d.s. tegen stander de kwart finale wél zou den halen, tot rede bracht. „Tut, tut," maande de bondscoach tot voorzichtigheid, „die Luxembur gers hebben nog niet zo lang ge leden van Portugal gewonnen en tegen Engeland met slechts 31 verloren." „Nou ja, dat was een uitschieter van de Luxemburgers"meende een official. „En als zij tegen ons nou ook eens zo'n uitschieter ma ken? „De heer Schwartz, die als gebruikelijk in geboortekostuum confereerde, waarschuwde dat voorzichtigheid geboden is. Koen Moulijn ivas een van de weinigen die niet tevreden was. „We speel den veel te defensief". Piet Kr ui- ver duidelijk in zijn sas met het fraaie doelpunt dat hij had ge scoord, zat breedvoerig op zijn spraakstoel, in casu de massage- bank. „Kijk," zei de blonde mid- voor, „ivij speelden op tijdwinst en dat is ons prima gelukt". ADO- rechtsback Guus Haak had ple- zirig gespeeld, maar vond toch ook wel, dat er een te grote druk op de verdediging had gerust. „Het was hard werken geblazen", lachte de Hagenaar, die twee Zwitserse doelpunten had voor komen en daarover nog graag eens van gedachten wilde ivisse- len. In de Zwitserse kleedkamer werd de nederlaag sportief opge nomen. Althans het gelijke spel. Iedereen roemde de kwaliteiten van Tieters Graafland, die men de grootste troef van het Nederlands elftal vond. (Door onze sportredacteur René Vos) Bern Zondagavond: Pompon Muller is op blote voeten van Neuchatel naar het Wankdorfstadion in Bern gelopen. Deze tanige, 48-jarige Zwitser, die het wandelingetje van 55 km nauwelijks pittig vond, won daarmee niet alleen een wed denschap, maar heeft bovendien en met hem 34.000 van zijn landgenoten een man aan het werk gezien die zijn eigen uitbundig toegejuichte prestatie, als er tenminste vergelijking mogelijk is, verre overtrof. Die man heet Eddy Pieters Graafland. Dat Nederland gistermiddag een tref fen op het veld met een 11 score kon afsluiten en daarmee de 8e finale van het toernooi om de Europese beker voor landenteams bereikt heeft, was in eerste instantie te danken aan het uitzonderlijke talent van de Feijenoord-goalie. Si Eddy heeft zichzelf overtroff en in deze enerverende cupwed strijd. waarin de spanning het tekort aan spelkwaliteit moest ver goeden. Zonder de Rotterdamse doelman zou Oranje, dat in de 17e minuut van de wedstrijd door een verrassend zeer zwaar Zwitsers offensief met de rug tegen de muur werd gedrukt, de wedstrijd naar onze vaste overtuiging ruim verloren hebben. Ve >rrassi ng Eddy Pieters Graafland was een van de factoren waarmee Karl Rap- pan geen rekening heeft kunnen houden. De tweede verrassing voor de Zwitserse bondscoach was het in de wedstryd gescoorde Nederlandse doelpunt. De Zwitserse ploeg begon met het gemak van een man die veel te verteren maar niets in zijn zak heeft. Misschien heeft het in Rappans bedoeling gelegen de Ne derlanders in slaap te sussen. Met de 3-1 Nederlandse voorsprong uit Amsterdam en een zich niet al te zeer inspannend Zwitsers team, zou wellicht een plotseling toeslaan lo nend kunnen uitvallen. Dat doelpunt gescoord in de vijfde minuut, een prachtig vleugelschot van Piet Krui- ver, na een combinatie Moulijn- Groot-Moulijn, kwam hard aan en bleek de basis te zullen worden voor een nieuwe Nederlandse zege. Maar. zoals opgemerkt, het Zwitserse spel wil het van klein ineens groot. De inleiding tot dit Helvetiaans geweld was een fout van Pronk, die wellicht reeds aan een gemakkelijke middag stond te denken maar daarbij het leer aan rechtsbuiten Brizzi verloor. Diens pass bracht de Zwitserse aan valsleider Kuhn vrij voor het Neder landse doel en de gelijkmaker leek een kwestie van seconden te zullen zijn. Maar Kuhn sloeg zijn handen in het haar toen zijn harde schot via de voet van de snelle Eddy Pie ters Graafland naar het Nederland se doel schoot. Voor de deur De moeilijkheden stonden daarmee voor de Oranjedeur. De Oranjeploeg moest steeds meer terrein prijsgeven en ïaakte het fel-aanvallend ritme totaal kwijt. Voorlopig kon de Neder landse defensie, waarin Van Wissen en Klaassens. de aanval van de Zwit sers nog indammen, al was de pa niek voortdurend dicht in de buurt. Die paniek kwam. In de 30e mi nuut toen Brizzi vrij voor doel ver scheen. Vlijmscherp is het schot van de Zwitserse rechtsbuiten maar Eddy heeft vanmiddag al het keepersge- I luk van de wereld: hij kan het leer wegslaan. Voor.de voeten van links- Hef Nederlandse doelpunt gescoord door Piet Kruiver. voorkomt. De paniek voor het Neder landse doel is verschrikkelijk. De Zwitsers spelen voortreffelijk voetbal s en zijn sneller, en naar tenslotte zal blijken in betere conditie dan de Nederlanders maar struikelen voortdurend over de barrière Eddy Pieters Graafland, 't machtige sluit stuk van de oranjeverdediging. De Zwitsers zetten na de rust hun offen sief onverminderd voort. Het moet kunnen, denken zij. Maar het zit de Helveten steeds verschrikkelijk te gen. Weber dreunt in de 2e minuut van de tweede speelhelft het leer uit een vrije trap hard tegen de paal. Vijf Zwitsers stormen toe. maar Haak is er iets eerder bU en redt door de bal hoog over eigen doel te knallen. Toch is het overwicht van de Zwitsers minder groot dan in de eerste helft. Er komt weer werk voor de Ne derlandse aanvallers waarbij Piet Kruiver, Henk Gcoot en vooral de hard werkende verbindingsman Ri- nus Bennaars voortreffelijk spelen Schitterend is de redding van Pie- en zich keurig aan hun opdracht ters Graafland als rechtsbinnen houden om met breedspel tijd te binnen Heurig, die tot ontzetting van de Zwitserse toeschouwers hui zenhoog over het onbeschermde Ne derlandse doel schoot. Pronk c.s. werkten als paarden, maar kregen nauwelijks rust, want de Zwitserse aanvallen volgden elkaar in razend snel tempo op en dreig den Oranje te overspoelen. Schitterend iiÊsyp' i ■■'iü Wuettrich van enkele meters af stand razend hard inkopt, opgelucht kijkt Koentje Moulijn, die wat ver loren langs de vleugel wandelt, als zyn clubmakker een geweldig hard winnen. Moulijn werkt iets minder hard, maar doet goede dingen, ter wijl op rechts Sjaak Swart zijn draai niet kan vinden en teleurstelt. En zo schijnt de ploeg, die kwalitatief schot van halfspeler Weber over de de mindere is. de wedstrijd te gaan lat tikt. ach en wee roept Zwitser- winnen omdat ze over een goede land wanneer Guus Haak op de j verdediging en een doelman van gro- doellijn een zeker lijkend doelpunt1 te internationale klasse beschikt. Klasse Die klasse gaat Eddy Pieters Graafland na een kwartier spelen opnieuw bereiken, want de Zwiters willen maar geen genoegen nemen met een verliespartij tegen een tegen stander die te verslaan moet zijn. Maar het liedje begint weer van vo ren af aan. Van 5 meter afstand kopt de overigens wat tegenvallende Allemann keihard in. Eddy pakt de bal. een kogel van Weber, een dreu nend schot van Wuettrich. een on gelofelijk harde inzet van dichtbij, opnieuw van Weber, het wordt alle maal tegengehouden door de Rotter damse topman. De Zwitsers worden er wanhopig onder. Maar ze halen opgelucht adem. als een kwartier voor tijd Allemann een voorzet in eens op zijn schoen neemt en dit maal Eddv Pieters Graafland kans loos maakt: 1-1. Vuurwerk dreunt door het stadion. De Zwitsers gooien er nog *n schep je op. Hun conditie is beter. De Ne derlandse doelman blijkt toch ver- slaanbaar. Maar wat in vijf kwar tier maar eenmaal lukte, kon in het laatste kwartier waarin Nederland waakzaam voor Eddy's doel samen trekt. niet worden herhaald. Na nog enkele paniekvolle momenten voor het oranjeheiligdom fluit de redelijk leidende Duitse arbiter Joseph Kandlbinder voor de laatste maal en heeft Nederland zich geplaatst voor de 8e finales. Het enige Zwitserse doelpunt van de wedstrijd. De dappere Pieters Graafland kan er nu echt met de beste wil van de we reld niet meer bij. Math Samenvattend kan worden gecon stateerd. dat in deze matige, door het langdurige Zwitserse overwicht wat eenzijdige wedstrijd, Nederland met het 1-1 spel zeer tevreden mag zijn. De snelle, soms zeer goed com binerende Zwitserse ploeg heeft haar Waterloo gevonden in de klasse van Eddy Pieters Graafland, de beste man van het veld. „Uw doelman heeft u in de volgende ronde ge bracht". zei de Zwitserse stopper Schneiter, na afloop. HU speelt voor treffelijk en had veel geluk". Modderslootdwars over het veld Vaart (Door onze sportredacteur» Jong Zwitserland en Jong Oranje hebben op een door regen en natte sneeuw geteisterde grasmat, van het Luzemer Allmend stadion een grim mig duel afgesloten met een voor beiden formaties bevrediging gevende vier-vier score. Bevredigend vooral was de strijd voor Charlie Bosveld, van Sportclub Enschede, die na de rust de falende Volendammer Pelk verving, en een 45 minuten kans dankbaar aangreep om iets van de slechte indruk die hij destijds in Deurne achterliet, weg te wissen. derlandse voorhoede een krachtige injectie door de opneming van Bos veld. Het gewijzigde spelbeeld werd in de zevende minuut onderstreept door Lazaroms, die een uit de Zwit serse verdediging weggespeelde bal ineens op de schoen nam en daarna doelman Caravatti, die na de rust de wacht had overgenomen van de ge blesseerde Barlie, volkomen verraste: 2—2. Vyf minuten later hernamen de Zwitsers de leiding, toen Terhorst de doorgebroken rechtsbuiten Kunz ruw onderuit haalde en de tehulp schietende De Keijzer een vechthou- ding aannam. Linksback Michaud benutte de pe nalty feilloos. De stemming in het veld werd daarna voortdurend slech ter en enkele malen moest de Ita-. liaanse fluittist dreigende vechtpar tijen vriendelijk sussen. De balans leek vervolgens definitief naar Ne derlandse zijde te zullen doors1 a an toen in de zeventiende en eenentwin tigste minuut GVAV-midvoor Nun- ninga oranje voor de tweede maal aan de leiding bracht. Eerst joeg de Groninger een van de paal terugkomend schot van Bos veld langs Caravatti en vervol gens omspeelde hij op een dieptepass beheerst de Zwitserse doelman, die daarmee de 21 minuten, die hij onder de lat had doorgebracht welletjes vond en zich door het hoongelach van het Luzemer publiek snel weer liet vervangen door Barlie. Geruime tijd hield oranje het initiatief in handen. Na de rust was de ploeg trouwens duidelijk sterker dan de Zwitserse formatie, die echter, toch nog en het was ook wel de juiste uitslag naast Nederland zou ko- -9 y Met de blonde Enscheder in het centrum de niet opvallende Hoe- nen ging buiten spelen won de Oranje aanvalslinie aanzienlijk aan stootkracht, vaart en spel in zich en werd een bij de thee nog waarschijn lijk lijkende Nederlandse nederlaag vrijwel zeker voorkomen. Want het jonge Zwitserse team was belang rijk sterker dan de ploeg die enkele I maanden geleden kansloos met 41 'in Den Haag verloor. Van het „Haag se" elftal hadden slechts twee spelers hun plaats behouden: doelman Ear- lie en linksbinnen Daina. Het Zwitserse motto: ..Ons voetbal moet harder worden", had coach Karl Rappan in het „gewicht" van de ploeg verdisconteerd en Am en consorten raapten de handschoen, die zij voor de schoenen scregen gewor pen van de te zwaar op hun lichaamskracht leunende Nederland se verdedigers van wie in dit opzicht vooral Lazaroms, Terhorst en Borg huis mogen worden genoemd, al te graag op. De kleine, rustige Adelaar van Sparta werd het slachtoffer van onvriendelijke stemming tussen de lijnen. In de laatste minuten beukte Arn de Nederlandse linksbuiten languit in de moddersloot, die een deel van het doorweekte terrein doorkruiste. Dat ide ongelukkige doornatte Adelaar na zyn onvrijwillig bad woedend modderkluiten naar het hoofd van |de Zwitserse aanvoerder wierp, zag het publiek niet, maar de niet al te sterk leidende Italiaanse arbiter I Mestrle gelukkig wel door de vingers. I Aanvankelijk leer: de ontmoeting een herhaling te worden van die op het ADO-terrein, want reeds in de tweede minuut schoot Pietje Keijzer ;een door Adelaar voor doelgetrokken jbal langs Barlie. Spoedig echter moesten de Neder landers terrein prijs geven. Lazeroms liet enige lelijke stenen vallen, waar door tenslotte in de dertiende mi nuut Odermatt zonder enige moeite de gelijkmaker kon laten aante kenen. Tot de rust speelde de rom melige strijd zich voornamelijk od de Nederlandse helft af, maar pas in de 44ste minuut slaagden de slechtschie- tende Helveten erin een voorsprong te nemen. Rechtsback Menet, joeg het leer met een vrije trap onhoud baar voor de goedkeepende Doesburg ,in de touwen: 21. men. Het prachtige schot, dat Daina zes minuten voor tijd in de Neder landse touwen joeg, was een doelpunt royaal waard: 44. Van Nederlandse noch van Zwitserse zijde werd in deze wed strijd „groot" spel te zien gegeven. Voor de rust was de strijd ronduit gezegd slecht en saai; na de hervat ting werd hij levendiger, feller en werd er ook beter gevoetbald, al ble ven de zeer slechte condities van veld en weer een niet weg te cijferen handicap. Jacques de Vink naar Italië Uitslagen - standen TWEEDE DIVISIE A TubantiaHeerenveen 30 AGOVVOldenzaal 10 Graafschap—Stormvogels 00 WageningenZFC 32 Be QuickNEC 11 KFCVitesse 30 LeeuwardenAlkmaar 31 ZwartemeerZwolse Bovs 11 VSV 16 10 3 3 23 34—21 KFC 17 9 4 4 22 30—17 Vitesse 17 7 8 2 22 31—18 NEC 17 9 4 4 22 36—27 Stormvogels 17 6 7 4 19 19—20 ZFC 17 6 6 5 18 23—15 Be Quick 17 6 4 5 18 31—30 Alkmaar 17 6 5 6 17 29—22 AGOVV 17 4 8 5 16 24—24 Tubantia 17 5 6 6 16 33—34 Wageningen 17 6 4 7 16 2932 Leeuwarden 17 6 4 7 16 3437 Heerenveen 16 5 4 7 14 2029 Zwolse Boys 17 3 7 7 13 16—27 Graafsch 17 4 5 8 13 13—25 Zwartemeer 16 4 4 8 12 2130 Oldenzaal 17 3 3 11 9 18—33 TWEEDE DIVISIE B I PIG—BW o—4 I RCHHilversum 20 LongaXerxes 0 J SVV—EDO 1—1 i BaronieNOAI» 11 1 HaarlemHDVS 11 't GooiDFC 10 WilhelminaHelmondia 30 Drie LWV- leden naar Oostenrijk Drie leden van de Leidse Water vrienden. Irene Flaman, Hennie van der Vet en Jan Nieuwenburg, hebben een uitnodiging ontvangen voor de Nationale A.C.S.-zwemploeg, die. ter gelegenheid van het 50-jang bestaan van de Oostenrijkse Culturele Sport bond. in Salzburg tegen de landen teams van West-Duitsland, België en Oostenrijk zal uitkomen. Deze zwemwedstrijden vinden plaats tussen 10 en 21 julL HOCKEY Leendert Krol gaat naar Spanje Een Bonds-hockeyelftal, voor namelijk bestaande uit spelers van het Nederlands elftal, speelde gister middag in Den Haag een wedstrijd, tegen HDM, die als oefening gold voor de interland Spanje-Nederland, zondag in Madrid. Het werd een slechte wedstrijd op een slecht veld. HDM won met 1-0 door een doelpunt van de voortreffe lijk spelende Rik Mulder. Het Nederlandse hockey-elftal, dat zondag 7 april in Madrid tegen Spanje speelt, wijkt op drie plaatsen af van de ploeg, die verleden week zaterdag in Glasgow de Schotten met 4-0 versloeg. Van Goos-Willigen en Van 't Hooft, die niet geheel fit zijn, en Fiolet zijn vervangen. De ploeg, die zaterdag in het vliegtuig naar Madrid stapt, ziet er nu als volgt uit: Doel: Veentjer (HDM); achter: Leemhuis SCHC en Terlingen (Amsterdam»; midden Fokker (La ren). Overdijkink (SCHC) en Van Rossum (HHUC); voor: Krol (Lei den», Spits (Amsterdam), Zweerts (SCHC», Voigt (Amsterdam) en Van Vroonhoven (SCHC). Injectie I Zoals gezegd kreeg de in de eerste I helft zonder overtuiging spelende Ne- De Nederlandse Volleybalbond heeft elf spelers aangewezen, die Nederland zullen vertegenwoordigen op de finale-wedstrijden om het kampioenschap van West-Europa op 11, 12 en 13 april in Italië. De namen der spelers zijn: Gertie Goedhals, Hans van Wijnen, j Jaap Korsloot en Wim Hoeboer i allen AMVJ), Rob Groenhuyzen (Libanon '50», Jacques Ewalds (Valuas», Dinco van der Stoep (Sportcentrum». Jur- riaan Kooien. Jacques de Vink, Jan I Oosterbaan (allen DES) en Piet I Zwieter (.Oranje Nassau». BW 17 12 2 3 26 37—10 Haarlem 17 10 5 2 25 38—25 HVC 16 10 4 2 24 43—15 't Gooi 17 9 1 7 19 38—22 Baronie 17 7 5 5 19 29—25 DFC 17 8 2 7 18 29—23 Xerxes 17 7 3 7 17 46—34 RCH 17 6 5 6 17 27—27 Heimes DVS 16 6 4 6 16 22—23 Helm. '55 17 5 6 6 16 26—28 Hilversum .17 5 6 6 16 18—24 Wilhelmina 17 7 2 8 16 27—33 SW 17 4 5 8 13 25—35 NO AD 16 3 6 10 12 21—36 PEC 17 5 2 10 12 20—41 Longa 17 4 2 11 10 29—48 EDO 17 3 4 10 10 18—43 De uitslagen van de voetbalwed strijden, die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: Zwitserland- Nederland 1-1; Zwitserland (onder 23 j.)—Jong Oranje 4—4; Tubantia— Heerenveen 30; WageningenZLC 3—2; NEC—Be Quick vervalt; KFC— Vitesse 30; LeeuwardenAlkmaar 31; ZwartemeerZwolse Boys 1—1; RCHHilversum 2-0; Longa-Xerxes 2—0; SW—EDO 1—1; Baronie— NO AD 1—1; t Gooi—DFC 2—0; AGOVV—Oldenzaal 1—0. De extra-prijs van de gelijke spe len blijft omdat er meer dan tien wedstrijden in een gelijkspel eindig den reglementair staan tot de vol gende week. Juist ingevuld zag het toto-formu lier er als volgt uit: 3, 3, 1, 1, vervalt, 1, 1, 3. 1. 1. 3. 3. 1, 1. Hilversum protesteert' Hilversum heeft bij de KNVB ge protesteerd tegen het feit. dat het zaterdag voor de competitie heeft moeten spelen tegen RCH. terwijl zijn spil Akkerman stond opgesteld in het Nederlandse amateurelftal, dat tezelfdertijd in Rotterdam tegen Frankrijk uitkwam. Hilversum ver loor de wedstrijd tegen RCH voor de tweede divisie B met 20. Met Zwitserland-Nederland heeft de Europese Voetbal unie haar actie fair play in geluid, omdat de UEFA-be- stuurderen vrezen, dat de Europese toernooien waarin vele belangen op het spel staan, zullen ontaarden in slachtpartijen. De actie had een goede start, want, de in cidentjes die nu eenmaal in elke voetbalwedstrijd voor komen daargelaten, er werd zowel van Zwitserse als Ne derlandse zijde goed en spor tief gespeeld. Slechts eenmaal behoefde de omroepster van het stadion de spelers met de luidspreker aan het bestaan van de actie herinneren. Of de Oranjemannen het ver staan hebben valt te betwij felen, icant het Zwitsers (dat de juffrouw spreekt) is slechts voor ingewijden ver staanbaar: het klinkt enigs zins als koebellen. Met een coach als Karl Rappan. die de gewoonte heeft zijn opstellingen pas op het laatste moment bekend te f maken, en dan blijken ze nog niet te kloppen, is het plaat selijk dialect eenvoudig een ramp. In Luzem, waar de jonge editie van Zwitserland-Ne derland tegen elkaar uit kwam, en duidelijk maakte dat de actie fair play bepaald niet overbodig is, kostte het onnoemelijk veel moeite om te weten te komen welke spe lers er nu echt in het Zwit serse team speelden. De be langstelling voor de wedstrijd is tenslotte nog bijzonder meegevallen, ondanks de pes- simisische geluiden, die een Zwitserse official nog zon dagochtend liet horen. Er waren in de voorverkoop slechts 7000 plaatsen aan de man gebracht. Tenslotte tel de het treffen nog 34.000 be langstellenden, die er geen ogenblik aan zouden denken onbevoegd het speelveld tc betreden. De vijf heren, die forse politiehonden aan de lijn meevoeren, schrikken waarschijnlijk ook de zeer boze supporters af hun onge- J noegen op het speelveld zelf J kenbaar te maken. J Tsjechen werden uitgeschakeld! Behalve de wedstrijd Zwitserland- Nederland werden gisteren voor her toernooi om de Europe e beker voni landenteams ook gehouden de ont moetingen BelgieJoegoslavië en Tsjecho-Slowakije—Ooet-Duiteland De wedstrijd in Praag leverde een grote verrassing op. Weliswaar be reikten de Tsjechen, die in het toei- 11001 om het wereldkampioenschap m Chili achter Brazilië de tweede plaats bezetten, op eigen veld een gelyk spel: I1, maar daar zU de eerste wedstrijd in Oost-Duitsland roet 2 1 verloren hadden, werden zij hiermee voor verdere deelneming aan het bekertoernooi uitgeschakeld Met Nederland en Oo^t-Duitsland bereikte ook Joegoslavië de tweede ronde door een overwinning met 1—0 op België in Brussel. De Joegoslaviërs hadden ook reeds de eerste wedstrijd gewonnen, namelijk met 32. De loting voor de achtste finales van de Europese beker voor landen teams ziet er nu als volgt uit: Italië—Rusland. Oost-Duitsland-- Hongarije. Oostenrijk—Ierse Vril- staat. Luxemburg—Nederland. Bulga rije—Frankrijk, Zweden-Jo. Spanje—Noord-Ierland en D- ken—Albanië.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7