Dierenbescherming prijst de activiteit echtpaar Gaykema Jubileumconcert van Muziek ver. Concordia Afdeling Oegstgeest-Sasseiilieim doet veel Veel gedaan voor de hongerende dieren „Gastvrij Europa", met de NCRV door zes landen Samenwerking met Rijnlands Lyceum WEST NED. SYMPHONIE ORKEST IN ZOETERWOUDE Bidault niet meer naar Duitsland Er zal in de toekomst hard gestudeerd moeten worden BEURS VAN AMSTERDAM LE1DSCH DAGBLAD DONDERDAG Z6 lU.'iAKl itfoJ In „De Gouden Lantaern" werd i meisjes, die zelf een periodiekje ver- jteravond de algemene ledenverga- zorgen, tring gehouden van de Ned. Ver. i Bescherming van dieren, afd. Wat betreft de voedering van die- jgstgeest-Sassenheim, onder voorzit ren in de afgelopen winter is veel ac- rschap van de heer S. Elzevier j tiviteit aan de dag gelegd. Er is een tokmans. zeer grote hoeveelheid voedsel gevoe Deze sprak zijn voldoening uit over goede opkomst. Uit het jaarverslag in de secretaris bleek, dat de jeugd- [deling goed op gang komt. Er zijn I het afgelopen jaar tal van inte- ssante activiteiten geweest. O.a. erd een bezoek gebracht aan het ituurreservaat De Beer op het land Rozenburg. De afdeling be zat uit ongeveer 100 jongens en iaterdagdag collecte re uma-bestri j din g Van de zijde van het onlangs geïn- alleerde plaatselijk comité van het ationaal Rheumafonds schrijft men is: Wanneer men zelf met een arm een been in een gipsverband loopt, et men ook andere mensen met een ipsverband. Het zijn er opeens veel leer dan vroeger, vroeger was er aast niemand met een gipsver- and. Toch moeten ze er wel geweest jn. maar we hebben ze alleen niet ■zien. Zo zijn er veel mensen die we met en, ook veel patiënten die we niet en. patiënten met reuma bijvoor- eeld. Heeft u wel eens reumatiek ahad? Laten we hopen dat het niet g is geweest en dat het geen spo- Rn heeft achtergelaten, want de Tnstige vormen van reuma kunnen i mensen tot invaliden maken. Onder de reumatische ziekten wor- ■n allerlei pijnlijke aandoeningen in het bewegingsapparaat gerekend, aandoeningen van de gewrichten, nek. de rug. de spieren, waarvan diepere oorzaak vaak niet goed ikend is. Maar al zijn de grenzen lag. de belangrijkste vormen van uma zijn dit zeker niet. De activiteit van allen, die zich et reumatische ziekten bezighou- is dan ook gericht op twee din- onderzoek naar aard en oorzaak deze ziekten, en een zo doeltref- nd mogelijke behandeling van de itiënt. waarvoor vaak langdurige irpleging en aanpassing van de efwijze nodig is. Het Nationaal Rheumafonds is op- iricht om deze twee facetten van e reuma-bestrijding te stimuleren, nerzijds geeft het grote bedragen oor allerlei vormen van onderzoek het gebied van reumatische ziek- n. anderzijds helpt het de moeilijk- iden voor de verpleging en behande- ig van reumapatiënten te vergro- n en hulp te geven aan individuele itiënten. Ook in dit laatste opzicht eft het reeds veel gedaan, zoals voorbeeld het verschaffen van rvoermiddelen aan patiënten, die iders gedoemd zouden zijn werk- thuis te zitten en het orgamse- van vakanties voor reumapatiën- Hoe belangrijk dit voor hen is iemand, die normaal kan lopen fietsen, zich haast niet voorstel- Ook in Leiden is enkele maanden •leden een afdeling van het Natio nal Rheumafonds opgericht, om idelen voor dit doel bijeen te igen Helpt het Nationaal Rheu- Sonds bij de bestrijding van reu en zijn gevolgen door uw by- e zaterdag te geven aan de col- :te of door deze te storten op giro 9013 van de Twentsche Bank ïiden t.g.v. het Plaatselijk Cemi- van het Nationaal Rheumafonds. OEGSTGEEST ilopen van panden Geversstraat - west Zodra de rechtbank heeft verklaard, it tot voorlopige inbezitneming van te onteigenen panden aan de Ge- Tsstr.-westzyde kan worden over gaan, dienen deze te worden ge- ooptB. en W. stellen de raad voor lertoe een krediet van f 22.000 be- thikbaar te stellen. Opgenomen is een bedrag van 2.438 voor het plaatsen van een raadafscheiding en het aanbrengen m een beukenhaag op de grens- iheiding. Bij het slopen is begrepen 6t verwijderen van de muur en het rinoir aan de zijde van de Leidse uurt. derd nl. 2000 kg. visafval. 35 1. lever traan, 1225 kg graan en 3200 bro den. De medewerking van de zijde van de politie en de burgerij was boven alle lof verheven. De voorzit ter werd hulde gebracht voor het ve le werk. dat hij bij de organisatie der voedering heeft verricht. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er een klein na delig saldo over 1962 was, doch de kaspositie is gunstig, daar beschikt kan worden over een bedrag van f 5089.63. Aan pensiongelden werd ca f 6000,- ontvangen. De schulden aan gegaan bij de bouw van het asiel be droegen destijds f35.000.- en thans nog slechts f 15650,-zodat in korte tijd een bedrag van ca. f 20000.- is afge lost. In Oegstgeest telt de afdeling 358 leden en 54 donateurs en in Sas- senheim 70 leden en 7 donateurs. Wat betreft de situatie in Sassen-steed. I heim werd opgemerkt dat de activi teit daar ver achter blijft bij die in j Oegstgeest. Gehoöpt wordt dat in j Sassenheim een steunpunt gevonden kan worden. Met de burgemeester van Sassenheim is overleg gepleegd. Hopelijk komt er wat verbetering in deze gemeente ten aanzien van de dierenbescherming. De kascommissie die een gunstig rapport had uitgebracht en de activi teit van de heer en mevrouw Gayke ma had geprezen stelde voor de pen ningmeester te dechargeren. De he ren Burgerjon en v. d. Worm werden benoemd in de kascommissie 1963. Ten slotte kwam nog ter sprake de verwarde berichtgeving ten aan zien van het afschieten van kraai en. De heer A. Koerten zette op dui delijke wijze uiteen wat wél en wat niet mag. Het bleek dat alleen be zitters van een jachtakte de kraaien mogen schieten. Er is dus geen spra ke van dat anderen met welk wapen dan ook op jacht mogen gaan. De premie van 75 cent per afgeschoten kraai is alleen beschikbaar gesteld om de jacht op kraaien te stimule ren, uitsluitend voor hen die gemach tigd zijn een schietwapen te han teren. Aan het echtpaar Dijkema werd dank gebracht voor de uitnemende zorg die het aan het asiel heeft be- Onder grote belangstelling heeft de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Reisvereniging gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal haar laatste culturele avond van het winterprograma 1962—63 gehouden. De avond droeg een toeristisch karakter en werd onder het. motto: Gastvrij Europa" geheel verzorgd door de filmdienst van de N.C.R.V.. met als commentator de NCRV-reispropagandist, de heer J. P. D. Kennedy, die de afdelingsleden een reeks van waardevolle reistips gaf. Het deed de afdelingsvoorzitter, de heer A. van den Bos. genoegen, dat hij een vrijwel ..uitverkocht huis" welkom mocht heten en dat de hoofdbestuursleden, de heren R. Baas (een der mede oprichters van de NCRV i en B. Bolland, van hun be langstelling blijk gaven. In zijn terugblik op het afgelopen seizoen, weer spreker op het feit, dat de resultaten, die de NCRV had weten te boeken, de verwachtingen verre hadden overtroffen en ook het afdelingswerk succesvol was geweest. Een bewijs hiervan werd geleverd door de toename van 127 leden, waardoor de afdeling thans 1653 leden telt en onder de grote NCRV- afdelingen nu de zevende plaats in neemt. Mede in verband met deze sterke ledenaanwas, deed spreker een dringend beroep op enkele enthou siaste NCRV'ers om in het komende zomerseizoen als excursie-leiders te willen fungeren. Tot slot herinnerde spreker aan het feit, dat de afdeling Leiden dit jaar haar 40-jarig bestaan tegemoet gaat. Hierna was het woord aan de heer Kennedy, die in zijn inleiding tot het kleuren-filmprogramma de toekom stige deelnemers aan een NVRV-reis alvast een voorproefje gaf van het geen hun te wachten staat, indien zij aan een van de ruim 500 reizen, die de NCRV in het komende reisseizoen op haar programma heeft staan, deelnemen. Op vlotte en geestige wijze gaf hij een globaal overzicht van enkele van de meest aantrekke lijke reizen, die zowel per touringcar als per vliegtuig kunnen worden ge- MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 27 maart Bloemen- illing Flora Tulpen: First Lady 5-140, Corniforus 130-135, Copland 6-120. Parade 150-165, John Gay 5. Edith Eddy 85-100. Apeldoorn 110- 10, William Pitt 105-135, v. d. Hoeff -90, v. d. Eerde 90-120, Sulphur lory 115-125, Queen 105. Dover 110- 0, White Sail 100-105. Paris 110-120, ustige Witwe 105-135. Bellona 115- 0 per bos. Narcissen: Carlton 105- 0, Rembrandt 100-105, Insurpossable 0-130, Flower Record 55-65, l'lnno- (nce 75-80 per bos, Fresia: White «ran 85-95. Golden Yellow 95-110. arljke 75-90, Souvenir 65-70, p. bos. rissen: 240 per bos, Anjers: Sim red -28, wit 36-49, roze 28-33, Selicta Anemonen 1 10-11, Gerbera 1 23- Per 10°- Groenteveiling: waspeen A1 62-71. 17-42, B1 62-70 per 100 kg. BOSKOOP. 27 maart „De Bos- Dopse Veiling" Forsythea 1 62-67. 2 49-52, id. 3 28-43, id. 4 20-15, id. t bos 130-80, Prunus triloba 43-32- ld. per bos 190-150-80. Wilgekat- 1 27-25, Jap. kers hisakura 2 110-75, 3 65-50, id per bos 300-180, Ane- onen 80-105, Tulpen 120-110. in pot: nthurlum 190-210, Peperomla 46. arantha 54, Cyprus 65, Krokus 35-30. Dlja 140, Grevllea 110, Genista 85. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 maart Groenteveiling: waspeen per kist Al .50-16.50, A2 4.10-8.40, B-extra 13.10- .80, BI 13.50-14.70. B2 2.90-3.80, dekool A 56-57. B 52, wittekool 55. Aanvoer waspeen 111000 kg, waar in 56.000 kg voor export en 5000 kg »r de industrie werd verkocht. GOUDA. 28 maart. Op de kaas- arkt te Gouda zijn vandaag 16 par- |en aangevoerd Eerste kwaliteit no- erde f 2.24 tot f 2.29 en tweede kwa- telt f2.17 tot f2.23, alles per kg. De indel was kalm. „IN VOOR- EN TEGENSPOED" „In voor- en tegenspoed". Zo luidde de (Nederlandse) titel van de Engel se speelfilm, die gisteravond in de grote zaal van „Den Burcht" voor de afdeling Leiden van de Ned. Vereni ging voor Sexuele Hervorming werd vertoond. Het bleek een gezellige kleurenfilm te zijn, die jaren geleden in de Londense studio's is opgenomen. Er wordt in verteld van twee jonge mensen, die dolenthousiast in het hu welijksbootje stappen, maar na de roes van de wittebroodsweken met de harde werkelijkheid van een éénka merwoning-bestaan worden gecon fronteerd. Vooral zij heeft het niet gemakkelijk: het plafond lekt, de gootsteen raakt verstopt, de oude buurvrouw dringt zich op, de reke ningen moeten worden betaald. Nu eens vrolijk, dan weer hevig kibbe lend, weet het verliefde paartje toch telkens weer een oplossing te vinden. Liefde overwint nu eenmaal alles en na het wel en wee van de beginperio de bereikt de huwelijksboot rustiger wateren. GEVAARLIJK SPEL Volgens de Leidse politie houdt de jeugd zich de laatste lijd vrij veel be zig met een gevaarlijk spel: het schie ten met katapult of pijl cn boog De pijlen blijken dan nog in de meeste gevallen voorzien te zijn van een spijker. De politie verzoekt de ouders om hun kinderen het spelen met al deze schietwerktuigen ie verbiedc-n. Beschuit verbrand In een houten schuur van deleid- sche Broodfabriek aan de Mare is gistermiddag omstreeks kwart voor één brand uitgebroken. Een voorraad verpakt beschuit werd daarbij een prooi der vlamrncn. De brand is vermoedelijk onts'aan doordat enkele dozen met beschuit te dicht bij de elektrische verlichting hebben gestaan. De brandweer, die snel ter plaatse was, bluste het vuur met de r.evel- spuit. Dank zij haar optreden brand de de schuur niet geheel uit. De to tale schade kon nog niet worden vast gesteld. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens doctoraal rechten: de heren R. O. de Clercq (Leiden), M. M. Mendel (Den Haag) en F. van der Ban (Rotterdam); kerkelijk voorbereidend examen: de heer K. Pot (Oegstgeest). maakt en zijn samengesteld onder het motto: ..Voor elck wat wils", ook wat betreft de reissommen die variëren van f. 70 tot f ff f2f200. Het filmprogramma, dat de NCRV- filmdienst hierna projecteerde, gaf de toeschouwers een indruk van het vakantiegenot, dat nog te wachten staat. Achtereenvolgens werd een bezoek gebracht aan Denemarken. Zwitser land, Duitsland, Oostenrijk, Spanje en Italië. Ouderavond Prins Bernhardscliool I In een tot de laatste plaats bezette j zaal van het gebouw .Prediker" werd een ouderavond gehouden van de i Herv. Opleidingsschool, Noordeinde 40. De avond werd geopend door het hoofd der school, de heer H. van Meeuwen, waarna de voorzitter van I de Contactcommissie, de heer J. Warring, de ouders toesprak. Het hoofd der school deed enkele mede delingen over de goede gang van za ken in de school. Het verdere programma werd ge heel verzorgd door de leerlingen Hieruit bleek, dat er onder leiding van he tpersoneel hard was gewerkt, om een dergelijk programma op de planken te kunnen brengen. De eer ste klas oogstte vee lsucces met „Ca- tootje"; het spel van de nog jonge „dominee" was zelfs heel frappant. Ook de stukjes van de andere klassen waren de moeite waard. De diverse programmapunten werden zo nodig aangevuld met muzikale intermezzo's in de vorm van populaire liedjes op ee nmondharmonica en muziekstuk- jes op blokfluiten. Na de pauze lieten de meisjes van de 5e en 6e klas een gymnastieklesje zien onder leiding van de heer v. d. Werff. In de wedstrijd „Wie, wat, waar, wanneer" werden enkele vaders getest op hun schoolkennis over de vaderlandse geschiedenis. Onder leiding van hun leerkracht voerden de leerlingen uit de 5e klas een zevental schetsjes op over ge beurtenissen uit de geschiedenis. Mijn camerais mij u paspoort „Mijn camera is m|jn paspoort" was de titel van de lezing, die de Britse fotografe Anne Bolt gister avond hield voor de leden van het Genootschap Nederland Engeland, die in restaurant Nieuw Minerva bij een waren. Mevrouw Bolt, die werd ingeleid door prof. dr. A. A. Prins, de voorzit ter van het Genootschap, vertelde eerst het een en ander over haar op leiding tot fotografe. Daarna kwam ze bij de plaatselijke dagbladpers te- Nadat ze een uitnodiging uit Vene zuela had ontvangen, kreeg ze met veel moeite geld bij elkaar om een reis naar Zuid-Amerika te kunnen maken. Ze bleef hier tien maanden en bezocht ook Trinidad en Jamaica. In deze periode maakte ze 7000 foto's, waarvan een groot aantal in Euro pese bladen gepubliceerd werden. Toen ze met de foto's van het be zoek van prinses Margareth aan Brits West-Indië veel succes oogstte, besloot ze, free-lance fotografe te worden. Ze legde zich speciaal toe op foto's van Overzeese gebiedsdelen. Ze bezoekt thans enkele dagen ons land, om hier foto's te maken Mevrouw Bolt lichtte haar woorden toe met een prachtige serie zwart-wit dia's. ZOETERWOUnE Oranjevereniging De Oranjevereniging „Zoeter- woude" hield haar algemene ledever gadering in café Roeleven. De voor zitter. de heer H. v. d. Berg Jr., sprak er zijn tolerustelling over uit. dat de opkomst zo gering was,. Mededeling werd gedaan van het vertrek en af treden van een viertal bestuursleden. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat de inkomsten over 1962 f 155 en de uitgaven f 1559 heb ben bedragen, dus een nadelig saldo van f 4. De reserves bedroegen per j-1. 1962 f317, zodat fhet boekjaar afsloot met een reserve van f 313. Aan de orde kwam een bestuursvoor stel om dit jaar een dubbel feest te vieren nl. de verjaadag van H M de Koningin en het. 150 jaar onafhan- kelijkheidsfeest. Op 30 april is er een bescheiden feest, hoofdzakelijk voor de kinderen, en in het Parochiehuis de Zoeterwoudse kampieonschappen tafeltennis. Besloten werd om voor de kinderen een geanimeerde optocht te organiseren. In verband met de voor genomen plannen van de mid denstand om in de maand septem ber. als het Watertje en de Schouten- brug een geheel gereconstrueerd aan zien zullen hebben gekregen, een eta lagewedstrijd en winkelweek te hou der., werd uitvoerig gediscussieerd. Men wil deze plannen bundelen en gezamenlijk met de jubilerende Sint- Jansfanfare een feestweek organise ren. De week wordt met een 'vuur werk afgesloten. Op voorstel van het bestuur werd overgegaan tot contri butie verhoging van f 0.75 naar een gezinskaart van f 2 voor man en vrouw en overige gezinsleden boven 16 jaar fl.De Sterrit zal worden gehouden op 16 juni. Jaarfeest CJV De Christelijke Jongens en Meisjes vereniging hield haar jaarfeest in een geheel gevulde zaal van „Ons- Huis". De voorzitter, de heer H. van den Berg jr., opende de avond. Daarna werd door de acht jongste leden van de C.J.V., een toneelspel opgevoerd, genaamd „Het paard van Potter", geschreven door Martie Ver- denius en Hans Keuls. Op duidelijke en vlotte wijze vertolkten ieder zijn goed ingestudeerde rol. Een bijzonder vlot spel leverden Mary Rijnsburger, Marian de Ruiter als Helen en haar tante Tine (mevrouw ter Weede). De regie was in handen van de heer H v.d. Berg en de grime was van Wim Hoppezak te Leiden. Me vrouw v.d. Berg was souffleuse. Een daverend applaus van de aanwezigen PROMOTIE Gepromoveerd tot doctor in do rechtsgeleerdheid op proefschrift, getiteld„Statusonderscheidingen" (Wijzen waarop sociale niveauver- I schillen worden vastgesteld), mej. M. O L. Klein, geboren te Apeldoorn in 1930 en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. F. van Heek. TER NAVOLGING? De directie van het herenkleding- magazijn Penseel aan de Haarlem- |n een zeer uitvoerig voorstel heb- merstraat heeft de uitbieiding van i>^n b. en W. van Oegstgeest aan haar bedrijfspand ^aangegrepen om de raad de plannen uiteengezet oin Tmedewerking te verlenen aan de OEGSTGEEST B. en W. aan Raad: een voor Leiden geheel nieuw re clamemiddel te introduceren. Wij schenken er aandaoht aan omdat dit. voorbeeld ook voor andere bedrijven zijn nut kan afwerpen. Via de beeld buis er staan drie t.v.-toestellen in de etalage krijgt men een in druk van wat er zich in andere af delingen van het bedrijf afspeelt. Een dergelijke „uitzending" kan met het zelfde resultaat ook worden toegepast bij b.v. een demonstratie of een mo deshow in een bedrijf, waardoor de kijkersdichtheid ongetwijfeld aan zienlijk wordt vergroot. Men moet maar op het idee komen! BENOEMING DRS. Z. RIPPERSMA Onze stadgenoot, drs. Z. Rippers bouw van het Rijnlands Lyceum en om door samenwerking te komen tot de bouw van een aula. een biblio theek en een sporthal. De raad had zich in de vergadering van 18 juli 1962 reeds met algemene stemmen in beginne akkoord verklaard met de plannen van het college. De gemeente zal, als het voorstel wodt goedgekeurd, voor de aula een gemeentelijke bijdrage verlenen, die een bedrag van f 125.000 niet te bo ven gaat. De aula wordteigendom van het lyceum, dat het beheer zal voeren en de verhuur zal verzorgen. Voor de sporthal wil de gemeente een bijdrage geven, die een bedrag van f225.000 niet tc boven gaat. Het lyceum zal he tbeheer voeren over de hal. maar voor de verhuur buiten de schooluren zal de gemeen- ma, leraar aan de Christelijke Kweekschool alhier, is benoemd tot leraar pedagogiek en aardrijkskuhde aan de Vrijgunaatot-Gereformeerde te zorgen. Kweekschool te Groningen. Het gemeentelijk aandeel in de grond- en bouwkosten van aula en Onze stadgenoot, de heer F. A. sporthal en de verdere exploitaitie Wempe, is benoemd tot lid van de daarvan zal per jaar f38.114 bedra- Evang. Lutherse synode. i gen. Solistische medewerking viel tegen Het was de tweede maal dat het West Ned. Symphonie Orkest in de zaal van ,,de Goede Herder," in Zoeterwoude optrad. Het is een lofwaardig streven van burgemeester Detmers culturele avonden te organiseren. Het orkest dat ongeveer 30 leden telt. bestaat voor een deel uit jonge mensen, die vermoedelijk orkestroutine op willen doen en een vaste kern van oudere musici. Voor dit orkest kunnen wij niet de zelfde maatstaven aanleggen als voor een groot symphonie-orkest met een vaste bezetting. Evenwel hebben wij met groot genoegen geluisterd naai de Synfonia in B van Joh. Chr. Bach de zoon van Johan Sebasuaan. Hoe wel de vader herkenbaar blijft, is hij toch de grote vorloper van Mozart. Deze synfonia werd met grote mu- siceervreugde uitgevoerd. De hobo solo in het Andante klonk wat ma gertjes. maar werd zuiver geblazen. Het Presto in rondo vorm geschre ven werd pittig en zonnig gespeeld. Evenveel genoegen deed het ons de Symphonie No. 92 in G van Haydn te beluisteren. Bij zijn benoeming tot doctor aan de Oxford Universiteit had Havdn als dank een symphonie willen schrijven. Tijdgebrek noopte hem een andere, reeds bestaande symphonie, mede te nemen. Deze symphonie kreeg de naam „Oxford symphonie". De uitvoering werd in een prettig tempo en vlot vertolkt, al bleef alles te oppervlak kig en zonder de geest van Haydn. Het concert werd ingeleid door een concerto-grosso van G. F. Handel. Hier kwamen de zwakheden van zo'n klein orkest naar voren. Nu is Handel spelen een van de zwaarste opgaven. In de eerste drie delen was de homogeniteit ver te zoeken, ook al doordat de ouverture en de Aria door Sam Swaap in een te langzaam tem po werd gehouden. Ongelijke inzet ten, ongelijk eindigen bij de verschil lende onderdeeltjes waren erg hin derlijk. Bij een minder gerekte tempo en een soepeler directie zijn deze fee- varen minder groot. De twee laatste delen Allegro en Allegretto wer den weer heel fijntjes vertolkt. De „Pastorale d'été" van Arthur Honegger kwam niettegenstaande al le goede bedoelingen niet uit de verf. Dit werk vraagt een groot orkest om deze zomerstemming tot haar kleur vol recht te doen komen. Als soliste trad op Adrie van der Bent, sopraan. Een lied aria van J. Chr. Bach en Salvé Regina van Fr. Schubert zong zij. Adrie v. d. Bent heeft een groot volume, maar dat is dan ook het enige goede wat wij kunnen zeggen. Zij mist voor dracht. stijlbegrip en geestelijke ver wantschap met de woorden. In het hoge register was haar stem hard en scherp. Zij heeft vermoede lijk aanleg gehad voor de opera maar het is bij deze aanleg gebleven Liever de volgende maal iets an ders Ad. Int. VOORSCHOTEN Jaarvergadering van de Sportraad Twaalf van de twintig aangeslo- I ten verenigingen en het voltallige be stuur was aanwezig bU de jaarver- j gadering van de Voorschotense Sportraad, die in het \Vapen van Voorschoten werd gehouden. Het be- langrjjkste punt van bespreking gold de beslissing van de gemeenteraad om de Voorschotense Sportraad in i sportzaken als overkoepelend orgaan te beschouwen. Verscheidene punten kwamen aan de orde, waaronder de bestuursver- I kiezing. daar enige tijd geleden de voorzitter, de heer Dirksen is afge treden. In de vacature werd benoemd de heer H. J. Koreneef, C. Fabritius- laan. De heer C. Fortanier werd tot voorzitter gekozen en de heren Van I Aken en Schoonbeek werden bi) ac clamatie herkozen. Ook was er een afscheid, nl. van de geestelijke vader van de sportraad, de heer A G. v. d. Linden, die door zijn verhuizing naar Weesp met langer in I staat was adviseur van de raad te blijven. De heer v. d. Linden heeft nog verschillende vergaderingen bij gewoond. maar hij achtte nu toch de tijd gekomen af te treden. De voor- zitter dankte hem voor het vele werk in het belang van de sportraad ver richt en overhandigde hem een boe kenbom De overbezetting van de sportvel den. mede door de langdurige en strenge winter kan het wel eens on mogelijk maken dit jaar op Hemel vaartsdag de zo langzamerhand tra ditioneel geworden sportdag te hou den. Een defimtiefe beslissing is nog niet genomen, maar het is waar schijnlijk. dat deze dit jaar zal wor den overgeslagen. Uit de besprekingen bleek verder, I dat het bestuur sterk aandacht be- Isteedt aan de mogelijkheid de sport keuring. die nu nog in Leiden wordt gehouden, voor de Voorschotenaren in eigen gemeente te krijgen. Dit plan blijkt nu nog niet uitvoerbaar, maar als het tweede gezondheidscen trum klaar is. zal wellicht de moge- i lijkheid er wel komen. Georges Bidault. die thans tn Por tugal verblijft en aanzegging heeft gekregen dit land weer te verlaten, k de verdere toegang tot YVest-Du'ts- land, waar hij vandaan kwam, ont zegd. Aan de Duitse grenzen zal men ditmaal scherp opletten of Bidault daar opduikt. BEURSOVERZICHT Scheveningen sterk in herstel AMSTERDAM, 28 maart. was een goede beloning voor deze I veelbelovende jonge tonelisten. Het plaatselijk „Simavi-Comité" doet een beroep op alle ingezetenen van Zoeterwoude om de huis-aan- huis-collecte in de week van 1 tot 6 april tot een succes te maken. Deze collecte heeft ten doel medische hulp te bieden aan mensen in Tropenlan- i den. De Leidse Chr. Muziekvereniging „Concordia" heeft 24 febuari 1948 als oprichtingsdatum en bestaat mitsdien 15 jaar. Daar is niet veel ophef van gemaakt. De voorzitter verwelkomde wethouder Plena, die namens het ge meentebestuur aanwezig was bij de jaaruitvoering In de Stadsgehoorzaal, die behoorlijk met donateurs bezet was. Het leek zonneklaar, dat de meer derheid dezer donaturs zich meer toe gespitst had op het cabaret na de pauze dan op de muziekuitvoering. Er was een gepraat van jewelste tij dens de muzieknummers. Zelfs tij dens het spelen van het inleidend ko raal. We plaatsen deze mededeling opzettelijk voorop, omdat we hopen er ons steentje toe te kunnen bijdra gen om dit ongepaste gedrag in on bruik te brengen. Muziekverenigingen kosten handen vol geld. Die klacht kwam dus ook uit 's voorzitters mond en daar ook de harmonie „Concordia" niet voort- j leven kan zonder de steun van haar donateurs, werd het logisch dat de dames ten tonele geroepen werden, die zich uitsloven om bij stukjes en beetjes de donaties te innen, inclu sief de bajre wintermaanden. Haar werd de traditionele bos bloemen overhandigd als symbool van erken telijkheid. De veel gespeelde Mars der Medici, terecht „populair" geworden, kreeg een tevredenstellende vertolking, zo als ook het geval werd met „Gillek Auf", eveneens van Wichers en met de latere Hudson-mars van Ever aarts. Van de ouverture der operette „In het Land van de Indra" van Lincke kunnen we dat niet zeggen. En ook het Léhar's Lustige Witwe ging het niet zo best. De Leidse muziekvereniging gaan door een slechte tijd heen. Eigenlijk zijn er maar twee plaatselijke korp sen meer, die op een hoger cultureel en artistiek verantwoord niveau con certeren kunnen (K. en G. buiten be schouwing gelaten!). Wetend, dat zij naam en faam verworven hebben, zullen zij dat niveau wel behouden. Het is bekend, dat Leiden een aantal prachtige koren bezit, waarop de stad trots mag zijn. Gaat men de oorzaak daarvan na, dan vindt men die in het feit, dat een aanzienlijk deel dier koorleden langdurig zanglessen nam. We kennen er heel wat. die dat le venslang blijven doen. Willen onze korpsen werkelijk een bloeiende blazerscultuur (zoals bijv. in de mijnstreek: drie repetities per week!), dan dienen zij even ambi tieus met de voll einzet van hun per soonlijkheid te staan achter de een maal opgenomen taak. Bijt men door deze, heus niet eens zure, appel heen en bevrijdt men zich van allerlei tot wankelen verleidende afleidingen, dan wordt het doorzettingsvermogen tot een basis voor levensgeluk. Met genoegen latzen we op Con cordia's programma: „Leerlingenklas o.l.v. de heer v. d. Nagel" en voor de drumband: „Leerlingen o.l.v. K Boef" „Concordia" heeft ons nergens ver mogen te boeien. Het ensemble-spel was menigmaal rammelend en vooral aan de klarinetten (als groep) valt te dokteren. Een Wiener Praterleben Wals mag redelijk geklonken hebben als notenbeeld, maar wanneer de kla rinetten. die daarin het fijne violen- werk hadden te vervangen, niet „tip top" zijn, blijft de Weense sfeer verre Wij hopen, dat Concordia alles op haren en snaren zet om zich boven alle handicaps uit te werken. In hoever de dirigent, do heer Hilkhuizen, die nog niet zo lang aan het hoofd staat, daartoe de motor I zijn kan, vermogen wij niet te zeg- l gen. We hebben ons nog geen idee daarover kunnen vormen. Wel weten we, dat hij de Jazz-ouverture Chicago Ruelle tot het beste van de avond heeft weten op te stuwen. Al met al gaat het er niet meer oin, hoe de zaken heden staan, maar over een paar jaartjes. Succes op de weg daarheen! Op een goede weg bevindt zich zeker de drumband onder leiding van de heer Groen van de K.M.K. V. Verreweg de grootste belangstelling hebben vandaag ter beurze de aan delen van de Exploitatiemaatschappij „Scheveningen" getrokken. Deze aan delen werden In een grote „open" hoek zeer druk verhandeld. De koers voor de oude stukken liep op van 720 tot ca. 785. Gisteren was de officiële notering voor genoemde stukken 650. Mede als gevolg van „gedwongen" verkopen en „stop-loss"-orders vol trok zich gisteren over de koersvor- ming voor dit fonds een drama. De koers duikelde namelijk 250 punten tot 650. Deze sensationele koersval was uniek in de geschiedenis van het Damrak. Het lag toen voor de hand dat ook op deze koersdaling een reactie ten gunste zou komen. Dit geschiedde prompt. Direct nadat de koers van 650 was vastgesteld, meld den zich kopers, waardoor de koers steeg tot 695. Vanmorgen werd hier nog een flinke schep bovenop gegooid tot 760. Gedaan werd vanmorgen voor de oude stukken 720 tot 780. De omzet van gisteren in aandelen „Scheveningen" heeft nominaal f. 556 000 bedragen. Met de niet- officiële handel van gisteren meege rekend, komt men wel aan een omzet van f. 750.000. Nu de kopers en ver kopers elkaar gevonden hebben zal de koersvormlng zich voor dit aan deel dienovereenkomstig gaan ont wikkelen. Het jaarverslag van de maatschappij zal begin april ver schijnen. Volgens de beurs zal dit verslag gunstig zijn. Zoals bekend heeft de maatschappij in 1963 reeds een groot agio gekweekt. De stukken verlieten vanmiddag de markt op vrijwel het hoogste peil van de dag. De stemming voor de internationale w aarden was merendeels aan de vas te kant. Dit als gevolg van de hogere slotkoersen van gisteren in Wall Street. Aandelen Philips fluctueerden I van f 153.20 bij de opening tot later 1 f 152 70. De slotkoers van gisteren was f 151,90. Unilevers daalden van 153,40 tot f 152,70 (t 152.00). Kor. i Olie verbeterde van f 170.20 tot 170.50 Aku boekte ca. 4 punten koerswinst op 440, na de vorige dagen steeds afbrokkelende koersen te heb ben geregistreerd. Hoogovens verbe terde ca. 7 punten tot 523. In de Scheepvaarthoek en die van de leidende cultuurwaarden was het uitermate stil. De koersveranderingen in de genoemde afdelingen hadden weinig te betekenen. De stemming in de Staatsfondsenhoek was aan de vaste kant. Aandelen „De Wereldhaven" wer den wederom lager op 800 laten ge adviseerd, daarentegen gaf „Helling man" een koersherstel te zien. Aan d" daling van de aandelen van bouw- ondememfngen kwam vandaag ook een einde. Zij werden merendeels ho ger geadviseerd. Van der Grinten werd ex. 25verhandeld. Aandelen Carp's Garen lagen hoger op het zee: gunstige dividendvoorstel. Donderdag, 28 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. vorige slotkoers koers v heden Ned '58 4% 102» 102* Ned '59 4(4 102* 102* Ned '60-1 4% 102* 102* Ned '60 II 4% 102* 102* Ned '59 4(4 100 100 Ned '60 4% 100,', 100 Ned '61 4'4 100 100 Ned '53 3% 100* 100,', 96% Ned '63 4(4 97 Ned Gb obi 3 811 j Ned '47 3%« 931 il 93'4 Ned '51 3(4 97,lg 97% Ned '53 I-Il 3 95 ,V 95 A Ned '56 3% 94! 2§ 9412 Ned '4-3 3(4 89,", 97 89% Ned bel cert. 3 4 Ned '50 I-IJ 3 4 89% 89 A Ned '54 I-II 3 4 91A 91% Ned '55 I 3>4 91 90| J Ned '55 11 3*4 92 92 A Ned '37 3 93,', 93 Ned Gb ob '46 3 92 A 92% Ned dol In '47 3 91' iX 91 Ned Inv cert 3 98 99!,! 98% Ned 62-64 3 9912 Indiè *37 3 98% 99 tndië '37 A 3 95A 95 A Ned won bl '57 6 107 A 107 A Ned wonbl '58 41 101% 101% Ned wonbl '60 4 A 101% 101% ACTIE VF AANDELEN Amst Rubber 118, 118%. Ver HVA-mij 140%- 140% AKU 436 437 Dell Mij cert 138.20 136.60 Hoogovens cert. 516 528 Philips gem bez 151.90 152,70 Unilever cert 152. 152.90 Dordtse petr 775 777% Kon P <50 a f 20> 170.— 170,20 Holl Amer lljn 116 115(4 Java China Pak 148 145% K.L.M 54.50 54,90 Kon Ned St boot 144% 143% Kon Paket Mij 136 137 Stoom Mij Ned 139% 138 N'euv Goudr cer 114% 114 v Ommeren cert 240% 241 Kon Rott Lloyd 1311 129% N Scheepv Unle 133% 133% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen 95'2 A dam '47 (3(4) 3 idem '48 <3%) R'dam '52-1 (4(4) td '37 I-ÏI (3(4) Z-Holl *55 4(4 Bankwezen Bb N Gem 58 5(4 ld NWB'52 (4(4) BVG rsbr f 500 BVO rsbr *52 ndustr Obligaties Philips Do) '51 VERKLARING EN 99"* 95% 104 7b 99 f8 170 141-s 95 104^ 99 168(4 142 !'i 92ai TEKENS Gedaan en later Gedaan en oieden Premieleningen vorige slotkoers koers v heden A'dam '53 3 112si A'dam '51 I 2'4 - 8678 87' A'dam '56 I 2(4 87»8 87', A'dam '56 II 2(4 90'4 90 A'dam '56 III 2(4 9012 90 Eindhoven '54 (4 83'k 83(4 Enschede '54 2(4 85'4 85b Den Haag'52 I 2(4 93U 92 u Idem n 2(4 96>s R'dam '52 I 2(4 92)8 92(4 Idem n 2(4 94 94 Idem '57 2(4 88 88 Utrecht "52 2(4 97 97% Z.-Holl 1957 2(4 88% 88'i Zuld-Holl '59 2(4 102"i 102 x NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50.... 194 194.50 Robeco 212d 212 ünitas f50.- 507 506 Ver Bez v 94 f 50 127.50 127.50 Amst Bank 359 'i 360 Cultuurbank 27(4 27(4 Holl Bank U eert 222 222' Ned HandelmU 360 360 Rott Bank 325 328 Twentsche Bank 320 Senembab 532 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 622 629 Berkel's Pat 191(4 195 Borsuml) Wehry 73 72 Calve Delft eert 762 770 Electrolasmy 400 K Pap v Gelder 258 257% K Ned Grotsm. 159 159% Holl Constructie 508 Ingbur v Buil 175 170% Internatlo 237'4 238 v Kemp en Beg 163x Kon Zout Ketlen 738% 739% Leidse Wolsprll 445 445 Müllei en Co NB 331 330(4 Ned Kabelfabr. 474 474 Philips 'pref 57.50 57.80 Rntt Droogd Mij 403 415b Ver Touwfabr 425 422 Walvisvaart 72 73 Wemlnk'8 Betjnij 195 200 Wilton FeUenoord 278(4 278 v Wttk - Heringa 102b 103 Zaalberg 114% 114 Mijnbouw en petroleum BUI ton 2de r420(4 416 Kon Petr (f20) 167.50 168,— Amer fondsen C&nad Pacific R 26(4 Intern Ntckel 63(4 64% Anaconda 437 8 45(4 Bethlehem 8teel 30% 31% Cities- Service 6363% General Motors 64 f4 64A Kennecott 72 73 Republic 8teeJ 37% 38(4 SheU OU 39 38|3 Union Pacific 34% 35^ Ut» States Steel 46% 48 BtedeD b Laten x Ex dividend d Exclaim o

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 15