T JONGENS PANTALON Schrijversprotest vindt begrip bij uitgevers kunst kaleiöoscoQp KREYMBORG WOENSDAG KREYMBORG Boekenbal ditmaal zonder auteurs Debré dingt weer naar Kamerzetel NU 10.40 BOEKENWEEK: 29 MAART De Mey niet naar Rusland WITTE KRUIS Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 16 maart 1963 Derde blad no. 30910 (Van onze kunstredactie) „Het is jammer dat. nu de Boekenweek en het Boekenbal zijn verheven tot internationale manifestaties, de schrijvers verstek zul len laten gaan. Maar wij hebben begrepen dat zij niet anders kun nen en zij hebben begrepen dat wij gewoon moeten doorgaan". Dit tei de voorzitter van de Commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek. Geert Lubberhuizen, gister in Amster- waar hij een toelichting gaf op het programma rond de 28ste boekenweek, die van 30 maart tot en met 6 april wordt gehouden. ,flet Boekenbal is in de loop der jaren uitgegroeid tot een evene nent. Het was eigenlijk de enige dag in het jaar dat de schrijvers m de openbaarheid traden. Onze commissie beschouwt het als een compliment dat zij dit jaar deze gala-avond en de Boekenweek heb ben uitgekozen voor hun boycotzo ging de heer Lubberhuizen voort. „De schrijvers zijn op deze wijze in de publiciteit gekomen. Het ook voor ons als uitgevers belangrijk dat de schrijver zijn vak naar thoren zal kunnen uitoefenen. De hele situatie rond het schrijvers- Mest zit vol misverstanden. In deze tijd, waarin de sociale zeker- leid voor iedereen is gewaarborgd, ivordt het tijd dat er ook eens aan ie schrijvers wordt gedacht". Van alle in 1962 uitgegeven romans en novellen was 69 G een nieuwe uitgave en 31 G een herdruk. Onder deze herdruk vallen ook der- j de, vierde en hogere drukken, het geen betekent dat ongeveer 80 G van alle verschenen romans en novellen, het nimmer tot een herdruk brengt. En het is bekend dat pas wanneer het boek herdrukken beleeft, het voor de auteur financieel aantrekkelijk gaat worden. Nieuwe voorzitter van de C.P.N.B. De heer Geert Lubberhuizen, uit gever te Amsterdam, die drie jaar voorzitter is geweest van de commis sie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek (CPNB) zal na de 28ste boekenweek (30 maart 6 april) zijn functie neerleggen en worden opgevolgd door de heer Paul Brand jr. (Hilversum). In de Paradiso Cinema te Lu gano (Zw.) is de nieuwe Beet- hoven film in première gegaan. Hierboven de hoofdrolspeler Karl Heinz Böhm met zijn Poolse vriendin Barbara Lars tijdens een ontvangst in verband met zijn 35ste verjaardag. (Van onze correspondent in Parijs» De vroegere premier van generaal De Gaulle. Michel Debré, die b|j de laatste Kamerverkiezingen in zijn ei gen kiesdistrict als lijstaanvoerder der gaullisten tegen alle verwach tingen in verslagen werd. zal volgen de maand een nieuwe gooi doen naar een zetel in het Palais Bourbon. Op het minuscule eilandje Reunion bij de Afrikaanse oostkust dat tot de laatste resten van Frankrijk» voor malige en trotse imperium behoort, zullen volgende maand tussentijdse verkiezingen worden gehouden en by die gelegenheid wil Debré nu een nieuwe kans wagen. Deze keer is de vroegere premier, die zyn politieke carrière indertijd in de Senaat begon, wel bij voorbaat van succes verzekerd. Een commissie van notabelen is vorige week speci aal naar Parys gereisd -im Debré dat verzoek uit naam van de ruim 300 000 zielen der bevolking te doen en hem De heer Lubberhuizen wees voorts ip een recent onderzoek, dat had atgewezen dat 100 Nederlandse thrljvers tezamen gemiddeld f 3000,- er jaar verdienen en hij vergeleek lepe cyfers met een enquête, die in 952 onder 10.000 Amerikaanse chryvers werd gehouden, die even- tns een gemiddeld inkomen van kt getal 3000 aanwees, zij het dan a dollars „Europa en hel hoek" De Boekenweek heeft deze maal motto „Europa en het boek", «armee de aandacht wordt geves- igd op de grote rol. die het boek eeft gespeeld in de ontwikkeling an de Europese samenleving. Ook andere landen zal in dezelfde pe- lode onder dit motto een Boeken- «ek worden gehouden. De boekenweekaffiche, die is ont- orpen door Jan Bons. wordt in lelgië, Engeland, Duitsland, Fiank- jk, Oostenrijk, Zwitserland en Ne erland, in dezelfde uitvoering ge- ruikt. Onder auspiciën van het ..Centre Europeenne de la culture" te Ge- wordt in een oplage van 40.000 aplaren een boekenlijst uitgege- met een selectie van boeken, die n beeld geven van wat Europa nu tnlyk gaat worden. Jacques Brei zingt in ons land De zanger Jacques Brei zal eind pril in Nederland optreden en wel vrydag 26 april in het ('oncert- tbouw te Amsterdam,, zaterdag 27 pril in de Rotterdamse Schouwburg Rotterdam (nachtvoorstelling) en zondag 28 april in het Gebouw van H nnsten en Wetenschappen in Den iag. De Boekenweek wordt vrijdag avond 29 maart in het Amsterdam se concertgebouw geopend met een voorstelling door het Piraikon-thea- ter uit Athene. Opgevoerd worden „Dodenoffer" en „Eumenieden" van Aeschylus. Na afloop heeft het Boekenbal plaats. Een van de attracties tydens het bal zullen de voorstellingen van oude films zijn, die het Nederlands Filmmuseum in de kleine zaal geeft. Het Boekenweekgeschenk heet „Europa in een boek" en is geschre ven door prof. dr. J. Presser. Het wordt cadeau gegeven aan iedereen die in de boekenweek voor f 5,- of meer aan boeken besteed. De oplage van het geschenk is weer hoger dan die van verleden jaar. namelijk 225.000 in plaats van 200.000. In een oplage van 50.000 exem plaren verschynt onder dc titel „Muze in Europa" een bundel Ne derlandse gedichten, samengesteld door prof. dr. Garmt Stuiveling. „Goed gehoekt" De traditionele boekengids heeft plaatsgemaakt voor twee periodie ken. waarvan het ene ..Goed ge boekt" is bedoeld voor vaste klan ten van de boekhandel. Voor huis aan huis verspreiding is een twee de periodiek vervaardigd, dat „Boe ken in huis" heet. Het oorspronkelijk Nederlandse werk is in de totale produktie nog het grootste aandeel, maar dit aan deel loopt terug. Het sterkst is dit by de romans en novellen het ge val. waar. door de opmars van het pocketboek, de vertalingen het oor spronkelijk werk al hebben verdron gen. In 1950 namen in deze sector de oorspronkelijke Nederlandse wer ken en de vertalingen elk een per centage van 49 in. In 1962 bestond 61 G uit vertalin gen en was slechts 38 G oorspron kelijk Nederlands werk. Van alle in 1962 uitgegeven titels (9674) vormen de oorspronkelijk Nederlandse ro mans en novellen slechts 5,5 G. Clemen ti-onderzoeker Howard overleden In zijn woning in Weenum. ge meente Apeldoorn, is op 83-jarige leeftijd overleden de muziekpedagoog Walter Howard. De heer Howard is J in Leipzig geboren en woonde sedert 1940 in Apeldoorn. De heer Howard heeft vooral be- j kendheid verworven als onderzoeker I naar de geschiedenis van de werken van dementi. Hij was van mening dat de bij het I huidige piano-onderricht zo dank- j baar gebruikte sonatines van de com ponist dementi oorspronkelijk voor I meer instrumenten warey geschre ven. Zy waren volgens hem vooral als trio uitgeschreven en gespeeld. Door reconstructie en samenvoe ging van losse partijen probeerde hy een eerste volledige en betrouwbare Clementi-catalogus op te bouwen. Hij heeft zyn werk echter niet kunnen voltooien. Scapiiioballet naar Festival te Par ijs Het Scapinoballet zal deelnemen aan het Festival van het Theatre des Nations te Parijs (27 maart tot in juli). Het is echter nog niet zeker wan neer en hoe lang. Op verzoek van het Theatre des Nations zijn tevens besprekingen gaande met de Neder landse Comedie over opvoeringen van Shakespeare's Midzomernachts- droom onder regie van Han Bentz van den Berg. maar door moeilijk heden in verband met de data heb- ben deze besprekingen nog geen po sitief resultaat opgeleverd. Tenorzanger Hendrik Drosf overleden De uit Nederland afkomstige zan ger Hendrik Drost is op 71-jarige leeftyd in een kliniek in Neuren berg overleden. De tenor Hendrik Drost was van 1928 tot 1956 verbon den aan de „Stadtischen Bühnen Neurenberg Furth". Hy boekte grote successen in de vertolking van rollen in werken van Verdi en Wagner. Tentoonstelling „Schrift en beeld" In het Stedelijk Museum te Am sterdam wordt van 26 april tot 3 juni 1963 een tentoonstelling gehouden onder de titel „Schrift en beeld". De tentoonstelling, die voorname lijk uit tekeningen en schilderijen bestaat toont de betekenis van het geschrift in de zin van gedrukte of met de hand geschreven letters, woorden, teksten of abstracte tekens. Tegelijkertyd zal een onder auspi ciën van de Unesco samengestelde tentoonstelling „De kunst van het schrift' te zien zijn, bestaande uit een aantal panelen die de ontwikkeling van verschillende vormen van schrift tonen. INTERNATIONALE HARPWEEK Het Internationaal Toonkunste naars Centrum Eduard van Beinum houdt van 13 tot 20 juli in het huis van de Woodbrookers te Bentveld een internationale harpweek voor jonge harpisten en harpstudenten. Deze week zal onder leiding staan van Marcel Grandjany, New York. Phia Berghout. Amsterdam en Maria Krochinska. Londen. Ere-expositie Harry van Tussenbroek De bekende poppen- en marionet tenmaker Harrv van Tussenbroek wordt op 12 september 84 jaar. Er heeft zich onder leiding van de Am sterdamse kunsthandelaar, de heer A. Vecht, een initiatiefcomité gevormd, dat zich ten doel stelt het oeuvre van deze kunstenaar voor het nageslacht te bewaren. Men wil daartoe komen tot oprichting van een stichting tot behoud van het oeuvre van Harry i van Tussenbroek. Als eerste stap in die richting zal in de Rijks-akademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam in september by wijze van huldeblyk een ere- tentoonstelling van het werk van Van Tussenbroek worden gehouden. Deze I heeft met het plan hiervoor inge- stemd, dat gedaan werd door de hoog- I leraar-directeur der Akademie. prof. dr. N. R. A Vroom, die lid is van het comité. Daarvan maken voorts deel uit een groot aantal museumdirecteu ren. De heer Van Tussenbroek heeft aan de heer Vecht meegedeeld, dat hij bereid is zyn werk aan de gemeen schap ten geschenke te geven, als dit in één. daartoe geschikt gebouw, het liefst in Amsterdam, ondergebracht i zou kunnen worden. En onder het voorbehoud, dat hy zelf een en ander ter plaatse zou mogen opstellen. (Se cretaresse van het comité is mevr. R Wiessing-de Sterke p a Kunstzalen A. Vecht. Rokin 30, Amsterdam-C). Haagse straat" in Cambodja In de stad Battembang, de hoofdstad van de gelijknamige provincie, die in Cambodja dicht bij de grens met Siam ligt, heeft een belangrijke nieuwe boulevard de naam ..Vithei La Haye" gekre gen ivithei betekent straat). Het stadsbestuur van Battem bang heeft dat gedaan om de stad te eren. waar het Internationaal Gerechtshof zetelt, dat op 15 juni 1962 een voor Cambodja gunstige beslissing in een grensgeschil nam. Daarbij is het gebied, waar op de ruïnes van de tempel Preah Vihear staan, toegewezen aan Cambodja. Burgemeester Kolfschoten heeft, nadat hij had kennis geno men van het besluit om een bou levard naar Den Haag te noemen, zijn erkentelijkheid betuigd en zijn ambtsgenoot van Battem-1 bang door tussenkomst van de Nederlandse ambassadeur in Bangkok, mr. A. F. Caloen. het fotoboek ,,'s-Gravenhage" aange boden. praktisch de zetel dus al op een pre senteerblaadje aan te bieden. Niettemin had Debré aanvankelyk geweigerd met het argument dat hij te sterk aan zyn eigen kiesdistrict in midden-Frankryk. waar hij ook ge boren is. was verknocht. Men fluis terde gisteravond in Parys dat het staatshoofd, generaal De Gaulle, per soonlijk pressie op Debré heeft uit geoefend. Sedert zijn nederlaag van eind vo rig jaar nam Debré aan het openba re politieke leven geen deel meer. Naar verluidt zou generaal De Gaul le er echter prijs op stellen dat Debré. op wie hy altfjd blindelings heeft we ten te kunnen vertrouwen, de leiding op zich nam van de massale gaullis tische fractie in de Kamer, waarin tot dusver nog weinig figuren van enig formaat waren te onderscheiden. Advertentie Zangfestival te Hilversum Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Kon. Bond van Zang en Oratoriumverenigingen in Neder land en het 40-jarig bestaan van de AVRO zal op zaterdag 8 juni te Hil versum een zangfestival worden ge houden, gewijd aan het volkslied. Ieder deelnemend koor er kun nen maximaal 30 koren deelnemen zaT twee volksliederen moeten zingen, een verplicht werk en een compositie naar keuze. De prestaties worden be oordeeld door een jury onder voorzit terschap van Frans van Amelsvoort, gesecondeerd door 2 AVRO-mede- werkers. De beste prestaties worden gehonoreerd met medailles en andere pryzen. De AVRO zal een belangrijk deel van dit festival uitzenden, ver- moedelyk reeds op 9 juni. Juriohoiiricn voor Drie LGB-crs besli Hockeyers willen opnieuw beginnen Het afgelopen weekeinde heeft het lur van de Koninklyke Neder- ttdse Hockey-Bond in Zeist met de kn van de districtscommissies een leenkomst gehouden, over de on- ogs door het bondsbestuur en de Wpetitieleider in verband met de ftnge winter genomen maatrege- d ten aanzien van de competi- Een van die maatregelen is: dat I competitieleider de lopende com- stities heeft geschorst en daarby Wt bepaald, dat in plaats van to nieuwe competitie, de geschors- van 1962/63 in de komende sep- aber maand zal worden voortge- De meeste sprekers lieten uitko- I» dat de clubs in hun district tor dit plan niets voelen. Op een itzondering na gaf men te ®nen dat de clubs liever in sep- .er aan een nieuwe competitie Den beginnen. In een paar gevallen werd opge- Mct dat men nog geen juist in- cht had over de in het desbetref- *nde district heersende mening. Teneinde een volledig inzicht te "':en zullen de districtscommissies torte termijn de mening vragen de clubbestuurderen waarna rin mei nog eenmaals byeen ISSlIlg Dc vier judobonden in Nederland, namelijk de Nederlandse Judo en Jiu-Jitsubond, de Nederlandse Ama teur Judo Associatie, Judokwai Ne derland en de Nederlandse Katho lieke Judo Bond, die reeds een jaar lang besprekingen hebben gevoerd met de Nederlandse Sport Federatie om te komen tot een eenheid, staan in de naaste toekomst voor een bij zonder belangrijke beslissing. Nadat enige tijd geleden leraren en oefenmeesters en deskundigen byeen zyn geweest om over de op leidingen en gradueringen te spre ken. zyn daarna de verschillende bonden onder leiding van NSF-be- middelaar dr. W. van Zyll verschei dene malen byeen geweest om zich te beraden over de toekomstige or ganisatievorm van de judosport in Nederland. Men is hiermede nu ge reed gekomen, waarby twee belang rijke punten naar voren kwamen. 1. de vorming van een federatie tussen de bestaande judobonden op vrywillige basis, waarby de zelfstan digheid van iedere partner onverlet wordt gelaten, op basis van bepaal de bindingen. 2. de vorming van één bond door een fusie met gelyktydige ophef fing van de bestaande organisaties. Een aantal overgangsbepalingen zyn aan het tweede voorstel toege voegd. Zowel federatie als bond zal zich houden aan conclusies en aan bevelingen, die destyds door de be- raadsgroepen opleidingen en gradua ties zijn vastgesteld. Van de zyde van de Nederlandse sport Federatie ls aan de besturen van de vier bon den gevraagd hun opmerkingen ten opzichte van beide voorstellen bin nen een bepaalde termyn by de NSF te willen indienen. Een prin cipiële beslissing of in de toekomst een federatie dan wel een fusie zal worden gevormd, staat dus voor de deur. Het woord is aan de vier judo bonden in Nederland. Politie schermt in Stadsgehoorzaal De Leidse Politie Sport Vereniging is gastheer bij de morgen in de Stads gehoorzaal te houden Nederlandse politiekampioenschappen sabelscher- men. De wedstryden, die door burge meester F. H. van Kinschot worden geopend, beginnen om 10 uur. 's Middags komt de hoofdafdeling aan bod, waarvan de deelnemers in aanmerking kunnen komen voor uit zending naar de Europese kampioen schappen. NKS-team 't De mogelykheid bestaat dat voor de nationale NKS-zwemploeg, die op zaterdag 4 mei in Gelsenkirchen tegen Oostenryk, Frankryk en West- Duitsland uitkomt, ook enkele zwem mers en zwemsters van de Leidse Golfbrekers worden geselecteerd. Rugslagspecialisten Mar van Beuke ring is op het ogenblik immers met tyden van rond de 1 min. 09 sec. veruit de sterkste NKS-zwemmer op dit nummer, terwijl ook voor Hans Dieben op de 100 meter schoolslag (1.17.8» en „vlinderaar" Cor Prins (1.10.8) een uitnodiging in de lyn der verwachtingen ligt. De LGB-meisjes Truus Paardekoper en Ted Heems kerk maken eveneens een be scheiden kansje op uitzending. Nico de Mey, de doelverdiediger van de Amsterdamse zwemvereniging 't IJ gaat niet met de waterpoloploeg mee naar Rusland. Tijdens een onderlinge water polowedstrijd van het CIOS in het Stoopbad te Haar lem, liep de 20-jarige Amsterdam mer namelijk een vrij ernstige bles sure aan het hoofd op. Teruggekeerd in het ClOS-instituut zakte hij op de trap in elkaar en verloor het be wustzijn. Bij onderzoek bleek dat De Mey een zware hersenschudding heeft opgelopen. Het gevolg hiervan is dat bonds coach Rudi van Veggelen, die Nico de Mey als vervanger van de Rob ben-doelman Henk Hermsen (blinde darmontsteking» had aangewezen, nu plotseling zonder doelverdediger van het nationale waterpoloteam voor de trip naar Rusland zit. Wel heeft Van Veggelen een beroep gedaan op oud- internationaal Rolf Wagenaar die samen met De Mey de doelman was in het Nederlandse zevental dat de Russen in Rotterdam niet verder liet komen dan 44 maar of de AZPC-speler deze uitnodiging zal accepteren is nog de vraag. Wage naar heeft zich immers enige tyd geleden uit de selectieploeg terugge trokken omdat z'n heilgymnastiek - massage-praktyk hem uit de hand dreigde te lopen. Is hy dus niet be reid zyn werk een week te laten voor wat het is. dan zal waarschijnlijk óf Ziankeeper Rob van Berkel óf Roland Koedoder van de Leidsche Zwemclub naast de doelverdediger van NPDtunes Amersfoort. Feike de Vries de reis naar Rusland mee mogen maken. L/C organiseert zaalhandbal toernooi De Leidsche Zwemclub organiseert op dinsdag 30 april (Koninginne dag» een zevenhandbaltoernooi. dat is bedoeld als „revanche" voor de afgelopen zaalhandbalcompetitie. Alle twaalf tweedeklassers zijn door de LZC uitgenodigd alsmede de beide kampioenen van de derde afdeling en de degradanten uit de eerste- klasse. Waar dit toernooi zal worden gespeeld is nog niet bekend. Wel staat reeds vast dat het byzonder interessant wordt, al zou het alleen al door de mogelyke derby LZC—SVL zyn.... Bridgeclub Sons Atout De uitslagen van de 7e en 8e ronde van de bekercompetitie van de brid- gevereniging „Sans Atout" luiden: Groep Zwart: 1. echtp. Vissers 97 (290-4/5), 2. mevr. Tielkemeyerv Rhijn (283-2). 3. Goutier—v. d. Star 77 (313-1), 5 HissinkStikvoort 69 (301-2), 4. JonkersDubbelaar 73 (291-3), 6. Eling—Mekel 63 <290-4/5». 7. De JongLa Lau 62 (276-7), 8. mej. v. d. Zeeuwv. d. Zeeuw 51 (260-8). Groep Zwart-Wit: 1. echtp. Brakel 95 (342-1), 2. Th. OoyendykSchef- fer 85 (275-6), 3. Cramav. d. Mark 83 «328-2». 4. echtp. Aenmey 66 285-4», 5.6. echtp. Bernard 64 <260- 7)„ echtp. v. d. Drift 64 <277-5). 7. mej. BikRoorda 61 (242-8), 8. dms. v. d. Zeeuw 58 (295-3). Groep Rood: 1. dms. Stikvoortv. d. Star 86 (283-5), 2/3. Rynsburger v. d. Oever 85 332-11. echtp. Schip pers 85 (311-3), 4. mevr. Cramav. d Heuvel 76 <309-4), 5. HulsSypesteyn 70—(277-6), 6. Ooyendijk—Nikita C 68 (324-2», 7. Kop—v. Berge Hene gouwen 56 222-8», 8. mej. Bremer J. de Graaf f 51 (246-7). Groep Groen: 1. mevr. PaesAltink 62 (194-4), 2 3. mevr. Altinkv. Zan ten jr 59 (230-1). v. Zwietenv. Zan ten sr 59 (214-2», 4. dms. Verkerk— Hermans 43 209-3), 5. dms. v. Eg- mondGzoenewegen 36 (132-6), 6. echtp. Mollema 29 (173-5). Tussen haakjes de totaalstanden. De 25-jarige Russische zwaar gewicht Leonid Zhabotinsky zegevier de tydens wedstrijden in Moskou met een totaal gewicht van 520 kg voor de drie olympische oefeningen, waar mee hy achter zyn landgenoot Yuri Vlasov op de tweede plaats in de we reldrangschikking. staat Zhabotinsky versloeg de Amerikaan Norbert She- mansky. die 500 kg verwerkte. NOC-SUBSIDIES SPORTBONDEN Het Nederlandsch Olympisch Co mité heeft, daartoe in de gelegenheid gesteld door de sport-toto, de vol gende trainingssubsidies voor de sportorganisaties, vastgesteld: KNAU. atletiek f. 25.000.— NBB. basketbal f. 5.500.— NBB. boksen f. 10.000.— KNGV, turnen f. 13.950.— NHS, paardespoitf. 25.000.— KNHB, hockey f. 20.000 KNKB. krachtsoortf. 9.000! NKB. kano f. 17.500.— NRB. roeien f. 22.500.— KNSB. schaatsen f. 45.000,— KNAS. schermen f. 8.300. KVNS. schieten f. 3.000, NSV, ski f. ï.ooo,— NVB, volleybal f. 14.000. KVNWV, zeilen f 11.200.— KNWU, wielrennen f. 25.600, KNZB. zwemmenf. 90.000. Totaal f. 346.550,— WITTE KRUIS J ik+C, DE echte PIJNSTILLER Een maand gaat vlug. Met WITTE KRUIS (poeders, tabletten of cachets) hoeft u niet meer op te zien tegen nare dagen. Dim. Mitropoulos concours te N-York 58 dirigenten uit 29 landen Achtenvijftig orkesfdirigenten uit 29 landen zullen deelnemen aan het Dimitri Mitropoulos- concours dat van 19 maart tot 7 april in de Carnegie Hall in New York wordt gehouden. De drie eerste-prijswinnaars wacht een som van vijfduizend dollar in baar geld. en een assistent- dirigentschap van het New York Philharmonic Orchestra voor het seizoen 1963-'64. Leonard Bern stein is vaste dirigent van dit orkest. De tweede, derde en vierde prijswinnaars ontvangen elk resp. 3000, 1500 en 1000 dollar. De deelnemers aan het concours komen uit Argentinië. Australië, Oostenryk. België. Brazilië. Canada. Chili. Tsjecho-Slowakye, Denemarken I Engeland, Finland, Frankryk, Duits land, Griekenland. Israël, Italië, Ja pan. Korea. Libanon, Mexico. Neder land. Peru. Philippynen, Polen, Zuid- Afrika, Zweden. Zwitserland, Ver. Staten en Uruguay. De halve finale van het Mitropou- I los-concours vindt plaats op 1 en 2 april, de finale op 3 en 4 april. Hoe wel dan de winnaars bekend gemaakt zullen worden, zal het concours pas I op 7 april eindigen, wanneer de drie eerste-pryswinnai.rs het New Yorks Philharmonisch Orkest zullen diri geren in een galaconcert in het Lin coln Center. De Nederlandse deelnemers aan het j concours zyn Engelbert Esser, Frits j Kox en Joop van Zon. De Belgische deelnemer is Quy Debrock. Een team van Chinese top-tafel tennisspelers en -speelsters zal in april een bezoek aan Nederland brengen. Dinsdag 16 april zal de ploeg uitkomen tegen enkele Nederlandse vertegenwoordigers. Ook staan er on derlinge part yen op het programma. De wedstrijden worden naar alle waarschynlijkheid in Apeldoorn ge speeld. Mocht er echter in Apeldoorn op die dag geen zaal beschikbaar zyn. dan wordt de ontmoeting naar De venter verplaatst. LFC-TOERNOOI BEGINT MORGEN Het Zilveren Molentoernooi van LFC zal morgenavond worden ge opend met de wedstryd Quick Boys —Wassenaar. De wedstryd begint om 8 uur. De opstelling luidt: Wassenaar: Knynenburg. Blanken. D. Verboon. Van Breemen, Hilgeman W. Verboon, Klinkhamer. Maclean, Houpes, Remmerswaal. Klumpes. Quick Boys: Den Hollander, De Mooy, Dykdrenth, Korndorfer. C. v. d. Plas. Viool. A. v. d. Plas. C. van Duvvenbode, J. de Hollander, F. van Duyn, N.N. De internationale scheidsrechter Piet Roomer heeft in principe toege zegd de finale van het Zilveren Mo lentoernooi te zullen leiden. Afdeling Leiden Ne Vo Bo De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Afdeling Leiden van de Nederlandse Volleybalbond lulden (inhaalprogramma): dames le kl.: Nw. Brunhilde 1—Teylingen 2 31: Argos 1—KVC 2 3—0; dames 2e kl.: KVC 3—Argos 2 3—0; Argos 2—WW 1 03; Raaphorst 1Kangoeroes 2 31; dames 2e kl.: WW 2De Alvo's 1 3—0; WW 2—LUSV 2 2—2; Or. Groen '54 2—WA 1 3—1; dames 4e kl.: Argos 3—DES 2 0—3; WW 4— De Alvo's 2 13; Nieuw Brunhilde 4 —Valken 1 3—0; De Vinnen 2—WW 3 3—1; De Vinnen 2—Argos 3 30; heren le kl.: Donar 1PSVA 1 22; Cast. 1Kang. 2 31; heren 2e kl.: LUSV 2—Raaphorst 1 3—1; DSS 1— SVL 5 22; heren 3e kl.: Meerburg 1 —DSS 2 3—1; SVL 6—DES 1 0—3; CSL 2—VVS 4 3—0; heren 4e kl geen wedstryden gespeeld. Waarborg.kwaliteit. Kamgaren met poly ester In grijs en multi colours. Alleen geldig 20 maart a.s. voor leeftijd 6 jaar kl. stijging p. m. HAARLEMMERSTRAAT 143 LEIDEN Geen hoeven wagen in Denemarken De Denen zijn een betrouwbaar volk. Telkens wanneer de gevangenis van Kopenhagen te vol wordt, stuurt de leiding een paar gevangenen, die tot een korte straf zijn veroordeeld, met een treinretourtje en geld voor een maaltijd, weg. De/e gevangenen reizen dan zonder geleide naar een andere gevangenis in een provincie stadje. die niet zo vol is. Daar zitten ze dan hun straf uit en reizen na afloop op de tweede helft van hun retourtje naar huis. Het systeem van „reizen op ver trouwen" wordt nu al twee maanden toegepast. Het werkt volgens een functionaris van het ministerie van Justitie uitstekend. „Onder de paar honderd gevangenen die op deze manier werden weggestuurd, ls er maar één geweest die ons hoofdpyn heeft bezorgd. Hij kwam in de trein een paar vrienden tegen, nam een paar glaasjes en vergat toen waarom hy eigenlyk op reis was. Maar hy kwam een dag later bU de gevange nis aan waar hy naar toe gestuurd was. en verontschuldigde zich beleefd voor de overlast die hy ons had be zorgd". aldus de functionaris. Men verwacht, dat deze gang van zaken vaste regel zal worden. Het bespaard het kostbare transport met een „boevenwagen".

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5