9°dfehè N.Z.H.V.M. houdt een intensieve enquete Pleidooi voor behoud Leids Gymnasium U.S.A." WILDERS SPEELDE „ONS STADJE": EEN DAAD! Zeer hartelijke huldiging van dr. A. J. Koster in gymnasium ALLE reizigers worden ondervraagd „Deze dag en wij nooit dit uur zullen vergeten" Stadsvervoer in Leiden op de korrel Oud-leeriiigen terug in klas I oor publiek een enthousiast Hoge eisen aan spel en regie Opgericht 1 maart 1860 Maandag 18 maart 1963 Tweede blad no. 30909 ..Dene dag en dit uur zullen wij nooit vergeten. Uw vriende lijkheid. gulheid, sympathie en hartelijkheid hebben mij, mijn echtgenote en kinderen bijzonder getroffen", aldus dr. A. J. Koster in zijn dankwoord, dat hij zaterdagmiddag sprak in een overvolle aula van het Stedelijk Gymnasium, nadat hij daar was gehuldigd in verband met het vrij zeldzame feit, dat hij 35 jaar als leraar aan de school verbonden was. In deze uiting van dank was geen woord van overdrijving bij, want de waardering, welke deze middag uit ieder gesproken woord bleek, was oprecht ge meend enniet overdreven. Veelal ontbrak in deze woorden de humor niet, terwijl ook menigmaal dr. Koster doceert de klassieke talen in de toespraken een woord van Homerus en Plato doorklonk. Van vele zijden werd dr. Koster deze middag 35 jaar gymnasiaal leven voor ogen gehouden, waarbij het hem wel duidelijk is gexoorden, dat. zowel oud-leerlingen „mede aan U hebben wij te danken wat U/ij geworden zijn'' als leerlingen „uw lessen zijn een lichtpunt in de dagelijkse sleur van het school leven" hem zeer respecteren en „op de handen di agen". De inspectrice van het V.H.M.O., mej. dra. H. v. d. Vliet, die de rij van sprekers opende en namens de Rijks overheid een woord van waardering en gelukwens sprak, zeide, dat het juist de klassieke vorming is, welke ïovelen doet besluiten het onderwijs aan een gymnasium of lyceum te volgen. Op zijn inspectiereizen en ook daarbuiten heb ik steeds met grote bewondering over het prettige en terzake kundige doceren van U horen spreken, aldus dra. v. d. Vliet, verder een humoristische vergelijking I trof met de tijd toen haar grootvader in 1863 het Leids Gymnasium bezocht en de hedendaagse tijd. wel ke thans geconfronteerd wordt met een Mammoetwet. „Kweker" dr. Koster Prof. dr. W. den Boer, die sprak namens het Curatorium, greep terug op de jeugd van dr. Koster, die in Boskoop werd doorgebracht. Als zoon van een vooraanstaand kweker „niet Quaker" hebt ook gij in uw ieraarsloopbaan plantjes gekweekt op prond, waarvan niemand iets ver wachten zou, aldus prof. dr. Den Boer. De eigenschappen van kweker, t.w. geduld oefenen, gevoeligheid en prote emotionaliteit waren U daarbij De rectrix, mej. dr. A. M. M. Smit biedt een geschenk aan. niet vreemd. Van uw leerlingen hebt U iets weten te maken.... Uw werk als classicus, aldus spre ker, is verantwoordellijk en rijk. Voortdurend stond U daarbij met de buitenwereld in een uitdagende strijd. De leerling van vandaag zweert immers bij een Benfica en Reims, terwijl ook de radio en vooral de televisie een aanslag op de leertijd plegen. Tenslotte wees prof. dr. Den Boer erop. dat de jubilaris voor het Curatorium het beeld van de moder ne leraar is. Geen sleur Nadat de adjunct-directeur.van de N V. E. J. Brill, dr. B. A. van Proosdij gewezen had op de nauwe relatie, welke er sinds korte tijd bestaat tussen deze N.V. en het Gymnasium en dus ook dr. Koster drie delen van prof. Vogels Griekse filosophie werden de jubilaris aangeboden voerde de rectrix, mej. dr. A. M. M. Smit, het woord. Zy wees er ®.m. op. dat de toe komst van een gymnasium voor een groot deel afhangt van de klassieke vorming der leerlingen. Voor wat dr. Koster betreft, kan zy daar gerust op zijn. In uw doceren ls geen sleur te bespeuren. Ieder jaar opnieuw legt gij in het onderwys groot enthou siasme aan de dag. U geeft levend les. De leerlingen ontvangen van U altijd een flinke dosis vitamine Daarnaast en dit Is uitermate be- langrijk legt U een grote belang stelling voor de leerling aan de dag. U bent. aldus de rectrix, één der steunpilaren van het Gymnasium, waarnaar ook na uw benoeming tot wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de Leidse Universiteit geen ver andering in Is gekomen. Namens curatoren, oud-collega's en colleges bood mej. dr. Smit een pick-up aan. Mr. J. Zwanenburg, sprekende namens de oud-leerlingen „wat hebben wij veel aan U te danken" putte zich uit in het ophalen van herinneringen uit de tijd. dat het Gymnasium nog aan de Doezastraat gevestigd was en de prettige lessen, welke ook daar reeds door dr. Koster werden gegeven. De dank van de oud-leerlingen werd uitgedrukt in de aanbieding van een projector en bandrecorder. Ook de leerlingen bleven deze mid dag niet achter in het algemeen waarderend oordeel, dat men over de jubilaris had. Joost van Buuren bracht dit onder woorden en legde vooral de nadruk op de menselijke omgang van dr. Koster, wiens figuur en persoonlijkheid men in deze kring „nooit zal vergeten" Een projector tafel en een foto-boek waren de tast bare bewijzen van deze hoogachting, waarin de echtgenote van de jubilaris deze middag eveneens ruimschoots deelde. Doodgewoon mens Dr. Koster, die zyn dank In boven staande woorden samenvatte, zelde, dat hy zich zelf zag als een dood gewoon mens. die niets anders dan 7.yn plicht heeft gedaan. Daarbij hebben de leerlingen er voor gezorgd, dat ik een opgewekt man ben ge worden en ook gebleven. Dat ik In de beginperiode van mjjn leraars loopbaan niet ben mislukt, heb Ik vooral te danken aan de leerlingen uit klas 4A en B. Dr. Koster haalde hierna enkele herinneringen op uit zijn loopbaan bij het Gymnasium en daarna nog uit te weiden over zijn eigen vak. Wie, aldus spreker, op een gymna sium iets wil bereiken, zal zijn hoofd moeten bulgen voor de klassieke talen, welke zich nu eenmaal niet naar de leerling schikken. Doet men dit niet, dan kan men er beter mee ophouden. Na dit dankwoord volgde een druk bezochte en geanimeerde receptie, welke mede werd gehouden In ver band met de elfde lustrumviering van de leerlingen vereniging „Uno Sumus Animo". Over enkele dagen is het zo- I ver. Dan begint namelijk een in tensieve verkeersenquête, die de N.Z.H. in het belang van een dagen voor uitgetrokken: don derdag 21, dinsdag 26 en don derdag 28 maart. Op de eerste dag zullen veertig-vijf- qoed functionerend stadsnet in tig enquêteure en enquètrices werk- studenten zich bezig houden met nuttige informatie verkregen over de vervoersstromen van Leiden-stad naar buiten. Het mag misschien een beetje on bescheiden lijken dat de medewerkers van de N.Z.H. zo het naadje van de kous willen weten over de gaande en komende passagier. Wanneer men echter volstaan zou met alleen de in- en de uitstaphalte te noteren, zou men over de werkelijke vervoerswen- sen der Leidenaars weinig zinnigs te weten komen. Op het ogenblik im mers wordt hun antwoord beinvloed door het bestaande lynennet, dat niet in alle opzichten efficient kan wor den genoemd, en door de betrekkelijk lage frequenties der Eltax-iynen Uit het tydens de enquête te ver- Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier siuaenirn zien nezig nuuurn mei ua uct njueiia uc nujucic Leiden en naaste omgeving al de traditionele N.Z.H.-lijn Oegstgeest/zamelen cijfermateriaal kan geruime tijd van plan is te hou den. Deze enquête is noodzake lijk om de omvang en de aard Leiderdorp/Hoge Rijndyk. Op de tweede dag zullen zij de F.ltax-cirkels op de korrel nemen en op de laatste zullen aan de stopplaatsen van de f eirlsc stadsvervoer vast interlokale N.Z.H.-lijnen door Leiden Leiase scaas\ er\ oer vasi »nrftPn verricht. De uit deze etstellen. Er zijn in totaal drie Nadat vrijdagmiddag de viering van een reeks jubileua van het van de Leidenaars Uiteraard zijn die Leids Gymnasium was ingeleid met een door het gemeentebe stuur in de Burgerzaal aangeboden receptie, kwamen zaterdag vele honderden oud-leerlingen bijeen om de officiële opening van de festiviteiten bij te wonen. In deze bijeenkomst in de aula van de school werd door verschillende sprekers een warm pleidooi gehouden voor de gymnasiale opleiding. In de aardig versierde aula begroet te de rectrix mej. dr. A. M. M. Smit de officiële gasten en oüd-leerlingen uit een lange reeks van jaren. Met trots en dankbaarheid herinnerde zij aan het initiatief van Leiden, 125 jaar geleden, om als eerste in den lande een gemeentelijke gymnasium te stichten. Herhaaldelijk heeft het gymnasiale onderwijs zich aangepast aan de eisen van de tijd, waarbij ech ter opvallend was, dat het schooltype steeds aan heftiger aanvallen bloot stond dan andere typen. Deze aan vallen zijn overwonnen dank zy het feit, dat velen de waarde inzagen van een vorming op zo brede basis als het gymnasium handhaaft. Belang rijk daarbij is de geest, welke in het gymnasium leeft en die in het Leidse gymnasium een sterke invloed heeft gehad op de bloei. De betekenis van deze geest is dat men zich niet be hoort af te vragen wat men doet met de verworven kennis maar wat men daarmede wordt. Het gymnasium is niet een opleidingsschool maar een voorbereiding op het hoger onderwijs, en dit vergt een geestesinstelling op brede basis. Verheugend achtte de rectrix, dat de opkomst van zovele oud-leerlingen uit alle delen van het land en ver daarbuiten getuigt van een levend begrip voor de waarde van die sfeer en die instelling. Daarmede wordt een ruggesteun gegeven aan de ver dediging van de gymnasiale oplei ding. welke door de mammoetwet ernstig wordt bedreigd. In gelijke geest uitte zich ook de prae- ses van de lustrumcommissie mr. S. A. C. Begeer, die het officiële ope ningswoord sprak. ochtendspits worden geënquêteerd. De oud-leerlingen, oud-ieraren en maar de middag- en avondspits. De leraren van de school kregen nadien ochtendspits is op stadslijnen name- ruim gelegenheid, vroegere vriend- hy^ Van veel minder betekenis dan schapsbanden weer op te nemen en op de interlokale Daarentegen is de herinneringen en ervaringen uit te middag- en avondspits interessanter wisselen. Verscheidene leraren en omdat ze vroeger begint (reeds dade- oud-leraren garen vervolgens lessen yjk na 13 UUr> door het ziekenhuis- aan hun vroegere pupillen, terwijl in de aula voor anderen ?en kort to neelspel door leerlingen op bet po- duim werd gebracht. De openingsbijeenkomst werd op geluisterd door muziek, uitgevoerd door de oud-le.Ti" i.;m Ariar. Feit kamp, piano, Jud.tn Dresden, fluit cn Corrie van der Horst zang. De leerlimnm verzorgden een uit stekende lunch voor de honderden gasten in enkele lokalen van de school, tijdens welke lunch men deel kon nemen aan een puzzeltocht door het gebouw. De jubileumuitgave ..Ro bert Fruin en het Stedelijk Gymna sium te Leiden", waarvan vrijdag middag een exemplaar aan de burge meester werd aangeboden, kon deze ochtend dank zij genereuze mede werking van de uitgever, ook aan de deelnemers van dit deel van de festi viteiten worden uitgereikt. prognose worden gemaakt omtrent de te verwachten vervoer'oehoefte indien directe verbindingen tussen de bui tenwijken en het centrum zouden worden gelegd. 100 Een voorwaarde voor het welslagen der enquête dat wil zeggen dat de verkregen gegevens zo betrouwbaar zijn dat ze inderdaad voor het maken van de prognose kunnen worden ge bruikt is dat de ondervraging op alle reizigers betrekking heeft. Werd een jaar geleden een percentage van 82 tot 86 der tydens de enquétedagen vervoerde reizigers bereikt. thans wordt alles op alles gezet om de hon derd percent te halen. Daartoe zal niet alleen elke bus worden bemand, maar zal ook elk enquéteteam uit drie leden bestaan. Eén enquêteur houdt de rijtyd bij. de twee anderen onder vragen de reizigers in het voor-, res pectievelijk het achtergedeelte van de bus. Uit praktische overwegingen zullen de interlokale diensten met de na druk op iyn 46 alleen aan de stop- .plaatsen worden geteld. Met het oog quète net zo worden opgezet als die 0p de belangrykheid van het loKale van verleden jaar maart op de Zuid- vervoer in de relatie Rooseveltlaan- hollandse lijnen van de N .Z.H. Toch Lammerschans - Kersenstraat-Tuin - zijn er enkele verschilpunten. stadwijk naar het station van lijn 46 zullen de aan die haltes wachtende SpitS'1 reizigers tevens ondervraagd worden aan de hand van het formulier, zoals In de eerste plaats ial nu niet de di»< de stadsbussen het geval sal K 'zijn. Aan de overige stopplaatsen der interlokale diensten wordt uitsluitend het aantal in- en uitstappers geno teerd, behalve aan het station, waar alleen de instappers worden geregi streerd. Daar dit onderdeel van de enquête dus in de openlucht plaats vindt, kan het by regen tot een la tere datum worden verschoven. tellingen worden verricht. De uit deze enquête verkregen resultaten zullen ongetwijfeld mede bijdragen tot de ophouw van een definitief stadsnet in Leiden. De enquête wordt gehouden in samenwerking met het Organisa tiebureau van dochterondernemingen van de spoorwegen en het Raadge vend Efficiency-bureau Bosboom en Ilegener. I Het is niet voor het eerst dat er in i Leiden een vervoersenquéte wordt ge houden. Enkele jaren geleden heeft 1 het Nederlands Verkeersinstituut ten j behoeve van een rapport voor het ge meentebestuur ook een onderzoek in gesteld naar de lokale reisgewoonten gegevens langzamerhand verouderd, bijvoorbeeld door de grote stadsuit breiding in het zuidwesten. Voorts zullen er nu meer vraagpunten in het onderzoek worden betrokken dan des tijds. zoaLs bijvoorbeeld de overstap- relaties. In principe zal de nieuwe en I door juist vaak ontroerend. Een „open doekje" viel hun als een tussentijdse beloning ten deel. Jan Willem de Nie en Mar jon van j Randwijk, die het echtpaar Pitt, 1 ouders van Robbie, voor hun reke ning hadden genomen, werden in dit stuk wel het zwaarst op de proef ge steld. Niet zozeer wat betreft de leng te van de rol. alswel wat betreft de eisen van „gerijpt ouderschap". Deze eisen zyn voor jonge mensen I ronduit onvervulbaar. Is het in een conventioneel toneelspel met behulp en winkelvervoer. dat in omgekeerde richting na 16 uur samenvalt met het werk-woon vervoer. Uit deze langdurige middagspits zijn ook veel raker conclusies te trekken dan uit de ochtendspits voor wat betreft de gewenste lijnvoering. De Leidse en quête zal dus van ongeveer half één tot ongeveer half zeven plaats heb ben. Doel Om een scherp inzicht in de ver- voerbehoeften der Leidenaars te krij gen zal de reizigers ook naar het doel van hun ritje worden gevraagd. Hun antwoorden zullen in zes groepen wor den ingedeeld, namelyk werk, onder wys, ziekenhuis, bezoek, boodschap pen en andere redenen. In het laat ste vakje hoopt men zo weinig moge lijk antwoorden te noteren, omdat deze geen enkel houvast geven. Aan degenen die het station of een ander overstappunt als hun bestem ming opgeven wordt tevens gevraagd in welke richting zij verder reizen, dus per trein naar Den Haag. Am sterdam of Alphen aan den Ryn, per N.Z.H., per Citosa, Maarse en Kroon of Langhout. Op die manier wordt Spoed Gezien de spoed welke met het oog op het doel de opbouw van een goed ineensluitend stadsnet in Leiden is geboden, zal de verwerking der gegevens in een vlot tempo ter hand worden genomen. Er zyn maatrege len getroffen dat de tienduizend for mulieren door een kwieke N.Z.H.ster binnen een week van vijftien pions- gaatjes worden voorzien waarna ze by Bull Nederland door de sorteer - molen gaan. Vervolgens zijn ze ryp voor de diagnose en prognose door de heren Kaiser en Van Witsen van Bosboom en Hegener. Zowel aan het personeel als aan het publiek is verzocht alle medewer king aan deze nieuwsgierige agen te verlenen. Chauffeurs en conducteurs kunnen hun werk zeer vergemakke- lyken door tydig en duidelijk de na men der stopplaatsen af te roepen. En wat het publiek oetreft: dat zal ongetwijfeld in grote meerderheid be seffen dat dit omvangrijke werk wordt ondernomen in zyn eigen be lang. ster. De overige rollen voldeden vaak zeer goed. waarbij echter de scènes op de achtergrond nogal eens leden I onder een te zacht spreken. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f 300.-. v. d. WATER. Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. ..Ons Stadje", toneelspel door de Amerikaanse auteur Thornton Wilder, werd zaterdagavond door de Leidse Gymnasistenbond ..U.S.A." in het kader van het elfde lustrum van de bond en als afficieel besluit van de viering van het 125-jarig bestaan van het Leidse Gymnasium in de schouwburg op de planken gebracht. Zo weinig er te zeggen valt over het verhaal, dat aan dit stuk van Wilder ten grondslag ligt een simpele geschiedenis van twee jonge mensen, hun liefde, huwelijk en de dood van de jonge vrouw, alles tegen een achtergrond van volkomen alledaagse ge beurtenissen des te meer kan er gezegd worden van vorm en strekking van dit spel. Een „monument" Kleindierensportvereniging „Rijnland" bijeen De Kleindierensportvereniging Ry- land heeft in De Kleine Burcht haar eerste vergadering gehouden, waarop enige belangryke besluiten werden genomen. De voorzitter van de vere niging. de heer J. Rol. sprak er zijn vreugde over uit, dat Rijnland nu dooi de reeds bestaande bonden, de N.K.B. en de N.P.B., is erkend. De vereniging telt nu reeds dertig leden van .wie de opkomst bevredi gend was. Besloten werd om de tafelkeuring te houden op zaterdag 28 september te 13.00 uur. Keurmeesters by die ge legenheid zullen zyn de heren A. de Groot uit Gouda voor Pluimvee en Sierduiven en C. Otten de Vroomen uit Lisse voor Konynen. De clubtentoonstelling zal plaats vinden op 23 en 24 november, welke voor cavia's pluimvee en sierduiven een kringtentoonstelling zal zijn. Als keurmeesters zullen dan fungeren de heren P. Kuiper Sr. voor pluimvee. A. de Groot voor sierduiven de J. Rol voor konynen en cavia's. Aangevraagd is de Provinciale Kampioenstentoonstelling. Mocht de- te niet worden toegewezen, dan komt wellicht de landelyke kampioensten toonstelling in aanmerking. Een uitgebreid forum behandelde tot groot genoegen vele vragen van de vergadering, waarna de voorzitter deze nuttige avond sloot. Thornton Wilder heeft met dit stuk, dat in 1938 een sensationele première beleefde, een monument voor zichzelf opgericht. „Ons Stadje" is een voorbeeld van toneel vernieuwing, dat nu reeds klassiek genoemd kan worden, omdat hier nieuwe ideeën in hun meest pure vorm werden toegepast. Van vele vele auteurs krijgen wy de indruk, dat zij vernieuwing brengen om der wille van het experiment zélf. Maar te vaak ervaren wij de vernieu wing als doel en niet als middel, zijn de experimenten gezocht, niet func tioneel en meeslepend. In „Ons Stadje' echter is de vorm het volkomen ontbreken van dé cors en requisieten, de ongecompli ceerde tekst van hart tot hart. de fi guur van de sprekende regisseur, die de scènes van commentaar voorziet volledig functioneel en draagt deze uitsluitend bij tot het grote doel. Dit doel is een ontroerend beroep onze bestemming te zien in het leven van alledag, het leven te genieten binnen de grenzen van het voor ons bereik bare, te tonen hoe ons alledaagse leven vol is van gelukkige en ontroe rende momenten, waaraan wij in onze jacht naar het onbereikbare, te tonen hoe ons alledaagse leven vol is van gelukkige en ontroerende mo menten, waaraan wij in onze Jacht naar het onbereikbare als blinden voorbijgaan. Daarna komt dan de dood, niet afschrikwekkend, maar vol rustige verwachting van een weer zien. Men begrypt, dat deze oproep tot herwaardering van ons leven en van ving dag van vandaag niet door-te-leven, maar te doorleven, een maximale be zieling van de spelers vraagt. Geen décor, synoniem voor alles, waarin de mens zich verbergt, ook de acteur in plaats van zijn persoon lijkheid als enige het toneel te laten beheersen. Evenzo geen requisieten. alleen een paar stoelen en tafels, geen beker om uit te drinken, geen mes om het denkbeeldige brood te snijden. Dit alles, décor en requisie ten. zouden aan het gegeven slechts locale betekenis kunnen suggererr n en spelers en toeschouwers afleiden van de taak om in hun midden de vlam van menselyke geest te ontste ken. Niet de toorts, die door de ge strekte arm van een Griekse athleet naar de hoge toppen wordt gedragen, als symbool van menselijk heroïsch streven en verterende hartstocht, maar een kaarsevlam, roerloos en warm brandend in de stilte of flak kerende en roetend in een bewogen atmosfeer. Juiste sfeer Hoge. zeer hoge eisen dus aan spe lers en regisseur, waaraan in zeer vele opzichten ruimschoots werd voldaan. Dolf de Vries, de „echte" regisseur, moet in de allereerste plaats gepre zen worden voor het goede, dat be reikt werd. Waar de spelers, krach tens hun vermogens, in staat waren zyn Intenties gestalte te geven, vielen vooral op een zeer juiste sfeer, zoals in de scène in de „mllk bar", de hu is Hijksscene en vooral tijdens het ge hele laatste bedryf, terwyi hy dui- deiyk zeer sterk had bygedragen tot de persoonlyke prestaties van iedere speler afzonderlyk. Wat deze persoonlyke presta ties betreft, zagen wij van Gerd Melker, een zeer goede „regisseur- verteller". Met grote overtuiging, rus tig en duidelijk, gaf hij deze centrale figuur de vereiste gestalte. Waar no dig had hij autoriteit, maar ook wist hij zich op bescheiden wijze in de scènes te mengen of zich daaruit on opvallend los te maken. Nogmaals, een groot compliment voor deze ver tolking. Ook het Jonge paar, Liesbeth en Robbie, gespeeld door Doortje Kue- nen en Hans de Jong. trof door de zozeer vereiste pure instelling. Onge kunsteld, eerlijk en fris spel en daar over het geheel genomen mag hier gesproken worden van een „daad" van een zekere mann etjesmakër yrdie uitstekend slaagde. Aan het einde nog mogelijk deze rollen op te doen gaan in de gang van net verhaa!. in dit geval, waar elke acteur tegelijk een levensfilosoof is. vait dit tekort aan jaren duidelijker op. Des te gro ter moet dus onze waardering zijn, wanneer wij kunnen zeggen, dat deze beide vertolkingen toch een behoor lijke mate van geloofwaardigheid hadden, en dat was hier zeker het geval. De problemen voor het echtpaar Weber. ouders van Liesbeth. gespeeld door Therus Vosmaer en Anneke Verwey, waren navenant en werden vooral door Anneke Verwey op de zelfde bewonderenswaardige wijze opgelost. Tim Booy maakte van mevrouw Salverius een heel leuke kwebbelaar- werd dit nog nadrukkelyk door de zeer enthousiaste zaal met een lang durig applaus en door de rectrix, mej. dr. A. M. Smit met een kort, maar hartelijk speechje onderstreept, waarbij zij namens alle docenten de praeses van USA een nieuwe voor zittershamer aanbood. Mr. S. A. C. Begeer dankte ten slotte. in zijn functie van praeses der lustrumcommissie, allen, die in by- zondere mate tot het welslagen van de lustrumviering hadden bygedra gen. ad. Int. Een scène uit het door de gym nasiasten opgevoerde ..Ons Stadje Dr. P. D. Tjalsma Nam afscheid van Rem. Broederschap Mede In tegenwoordigheid van vele stadgenoten heeft onze oud-stadge noot, dr. P. D. Tjalsma, gisterochtend in de remonstrantse kerk te Den Haag afscheid genomen van de Rem. Broederschap nu hij met emeritaat is gegaan. Ruim duizend aanwezigen vulden de kerk tot op de laatste plaats. Dr. Tjalsma sprak deze ochtend over Efez. 6 10 „tenslotte wordt ge sterkt in de gemeenschap met de Heer en door de kracht van zyn sterkte Aan het einde van deze in drukwekkende dienst hebben 6 spre kers woorden van dank en afscheid gesproken. Aan dr. Tjalsma werd een album met handtekeningen en een geschenk onder couvert aangeboden. Dr. en mevr. Tjalsma gaan nu een reis maken naar hun kinderen in Australië. ZANGAVOND IN DE MARE KERK De Bybel Kiosk Vereniging te Am sterdam organiseert op woensdag in de Mare kerk een zangavond. De bekende radiozanger Kees Dee- nink zal enkele liederen zingen en de samenzang leiden. Verder zullen hun medewerking verlenen het Hervormd Kerkkoor „Molenwyk". het Gerefor meerd Kerkkoor Katwijk aan Zee. het Evangelisatiekoor Katwyk aan Zee, de Chr. Gem Zangver. „Soli Deo Gloria", het Mannenkoor „On derling Zanggenot", o.l.v Bram Zaal berg, de Chr. Muziekver. „Concordia", o.l v. de heer Hilkhuysen, ds. J. M. D. v. d. Berg en dr. W. H. Velema. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de examens doctoraal rechten: de heer Fasseur (Oegst geest); doctoraal Frans: de heren F. W C. de Grave (Den Haag». Th. K. Gribnau (Den Haag» en J. A. G. M. Kuijlaars (Dordrecht); kandidaats Godgeleerdheid: de heer B. J. Boland (Oegstgeest) Het hoofdbestuurs van de CHU heeft besloten om onze stadgenoot, mr dr. K. de Vries (aftredend) we derom kandidaat te stellen voor dit bestuur. De dames G. J. Verbrugge al hier en M. C. van den Berg te Alphen aan den Ryn zyn benoemd tot leden van de examencommissie voor het di. ploma nyverheidsonderwys Nd. Ng. Nr en Ns.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3