kunst kalei öoscoqp Norwich ronde verder na zege op Newcastle BABYSIT-CLUB Vijftig Tristanen naar eilant terug Explosie op statio Woerden Nederlandse boeren verdienen dik aan Engelse huisvrouwen Belgen triomferen ruim over Oranje in driebandenstrijd Sportsplinters Slachtoffers van verkeer LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 MAART IMS Voetbal in Engeland Kort als vierde naar de finale Twee premières: „De botterikken" en ,Het sein stoot op moord" Terry Allcock heeft het hem weer gelapt. De midvoor van de tweede divisieclub Norwich City, die woens dag in de cupwedstrijd tegen New castle vier doelpunten scoorde, hielp zaterdag zyn club aan de overwin ning op het gerenommeerde Man chester City. Norwich heeft zich daardoor ge schaard bfj de laatste acht van de Engelse bekercompetitie. Allcock maakte ditmaal twee doel punten: in de 4e minuut voor rust en in de 22ste minuut van de twee de helft. Drie minuten later verklein de de aanvalsleider van Manchester City. Harley, de achterstand tot 2-1 en het ging er slecht uitzien voor Norwich, toen rechtsbuiten Mannion van het veld werd gestuurd. Maar met tien man hielden de oost-En gelsen stand, al kostte het soms gro te moeite. Veel belangstelling trok het veld van Ley ton Orient, waar Leicester City weer een beetje dichter bij het ideaal de „doublé" üegauekam- pioenschap en bekerwinnaar) kwam. Ken Keyworth gaf Leicester al na zeven minuten de leiding, maar de favorieten moesten daarna hard vechten om die kostbare voorsprong vast te houden. George Kirby was de man. die de tweede divisieclub Southampton aan het kostbare ene doelpunt hielp waarmee de eerste divisieclub Shef field United werd uitgeschakeld. West Ham United zorgde voor een goede prestatie door het aan sterren zo rijke Everton met 1-0 te kloppen. Het ene doelpunt ontstond uit een strafschop, die Johnny Byrne in de tweede helft benutte. Van de drie Londense clubs, nog in de running waren, werden er twee uitgeschakeld: Arsenal en Chelsea. Beide verloren met 2-1: Ar senal thuis van Liverpool en Chel sea uit van Manchester United. De nederlaag van Chelsea was in hoofd zaak te wijten aan doelman Peter Nonetti, die enkele kostbare fouten maakte. Al met al zijn nu zes van de acht kwartfinilisten bekend. De achter stand in het wedstrijdschema werd nog vergroot, doordat de replay uit de vierde ronde tussen Coventry City en Portsmouth geen beslissing bracht (2-2 De overwinning, die Jacob Kort Nerlprlan^o u t, gisteravond in de laatste ronde van 1 Nederlandse Comedie heeft de hoofdklasse in de strijd om het Leidse schaakkampioenschap be- I haalde, was al niet meer nodig om de jeugdige LSG-er van een plaats in de finalevierkamp te verzekeren. Korts enig overgebleven concurrent Ad van den Berg, wist? tegen zijn clubgenoot R. A. G. de Graaff n.l. niet meer dan remise te bereiken. Eindstand hoofdklasse A: 1. J. C. Kort (LSG) 5 p.: 2. Ad van den Berg (Philidor) 3'j p.: 3. R. A. G. de Graaff (Philidor) 2 p.: 4. A. J. W. Kohlbeck (Philidor) 14 p. In de B-groep stond nog maar één partij op het programma. De ontmoe ting tussen Westra en Bos was n.l In de league-competitie versterkte eerder door eerstgenoemde gewon- Tottenham Hotspur zyn leidersposi tie met een 4-2 overwinning op Ips wich. De Londenaars die al uit de bekercompetitie zijn gewipt, hebben nu een voorsprong van twee punten op Leicester City. Eerste divisie: Aston VillaBirmingham City 4-0, Blackburn Rovers—Fulham 0-i, BlackpoolSheffield Wednesday 2-3, Ipswich Town—Tottenham Hotspur 2-4, Nottingham ForestBolton Wanderers 1-0, Wolverhampton Wanderers-West Bromwich Albion 7-0. Eindstand hoofdklasse groep B: 1. R. D. Westra (Philidor) 5 p.; 2. M. D. Etmans (Philidor) 4 p.: 3. C. H. van den Bosch (Philidor) 2 p.; 4. J. P. M. Bos (Bodegraven) 1'.. punt. Kort en Westra de beide winnaars van de hoofdklassegroepen gaan dus over naar de finalevierkamp, waar voor de no 1 en 2 van vorig jaar, mr. A. de Groot (LSG) en J. J. Piket (Philidor) reeds zijn geplaatst. Dit viertal zal nu met als inzet het Leids schaakkampioenschap een hele com petitie spelen. De driebandenwedstrijden Neder land—België, die dit weekeinde in het Rotterdamse Groothandelsge bouw is gehouden, is in een ruime overwinning van de Belgen geëin digd. Zij behaalden totaal 32 match die punten tegen onze landgenoten 18 De Belg Ceulemans won al zijn vijf partijen met het fraaie algemeen ge middelde van 0558. Belangrijkste uitslagen: Stevige nederlaag voor De Treffers De Treffers hebben In de ereklas tafeltennis competitie verloren van Smash uit Amsterdam. Voor dc gast heren scoorden slechts Van Ruiten en Heemskerk. Bij Smash was Deken met twee nederlagen de enige ver liezer, zodat Smash met 8-2 zege vierde. Scylla speelde niet. Docos slaagde er niet in S.V. Elink- wfjk van een overwinning en het kampioenschap van de hoofdklasse af te houden. Het enige winstpunt van Docos was de overwinning van Van Veen op Wezel. Toen SVE de definitieve overwinning binnen had (6-1) werd de ontmoeting gestaakt. Scylla 2 strandde ondanks drie overwinningen van Kanbier, op Gis pen uit Culemborg dat door een 6-4 zege op de Leidenaars in de over gangsklasse onbereikbaar bovenaan staat. Scylla 3 stuurde AMVJ 3 met een rake 7-3 nederlaag naar Amster dam terug. De Leidse ploeg is door deze overwinning geheel uit de de gradatiezone. Met het oog op de Haagse kam pioenschappen op zondag 24 maart a.s. is de ontmoeting AMVJ 1Scylla 1 in de ereklas, verschoven van za terdag 23 naar donderdag 21 maart. De damesploeg van Scylla werd on geslagen kampioen der tweede klas via een 7-3 zege op Phoenix uit Delft. Scylla promoveert nu naar de hoog ste damesklasse in de competitie. Ere klasse: AMVJ 2—Batswingers 6-4; DTTC—AMVJ 1 2-8; Nedlloyd— PSV 6-4; De Treffers—Smash 2-8; WiboPovac 6-4. Hoofdklasse B: BelcrumTCR 8-2 SVE—Docos 6-1 (SVE kampioen); Twenty One UpDDC 2 7-3. TURNEN Leidse turnstertjes niet succesvol De Hilversumse Johanna Heer schop is zaterdag kampioene van het district West B (meisjes) van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond geworden. Het Hilversumse meisje behaalde in totaal 35.95 over de vier onderdelen (vrije oefening, balk. brug ongelijk en paardsprong) De Smet 60 85 4 0.705 Teegelaar 46 85 4 0.541 Van Oosterhout 60 67 4 0.895 Van Arwegen 57 67 6 0.805 Clasens 60 56 7 1.071 Popeyus 44 56 4 0.785 Sweering 21 65 3 0.323 Ceulemans 60 65 9 0523 Van Hasselt 47 65 5 0.723 Popeyus 60 65 4 0.923 Teegelaar 60 70 9 0 857 Clasens 38 70 3 0.542 Ceulemans 60 63 6 0552 De Ruijter 52 63 5 0.825 De Russische atletiekelite was zaterdag aanwezig bij de indoor- wedstrijden, die werden gehouden in Kunas, een plaats in Littauen. Bru- mel trok de meeste aandacht. Hij be gon met 1.95 meter, haalde pas bij zijn derde poging de 2.10 meter. Het leek erop of de Russische hoogsprin ger de laatste tyd wat teveel van zichzelf had gevergd. Brumel herstel de zich evenwel. Hij ging vervolgens zonder moeite over 2.15 meter en 2.20 meter. Toen liet hy de lat op 2.26 leg gen, maar faalde. Het amateur KNVB-bondself- tal speelt donderdag a.s. in het sport centrum te Zeist een lichtwedstrijd tegen het Schiedammer SVV als een laatste oefening voor de interland voetbalwedstrijd Nederland-Frank rijk op zaterdag 30 maart te Rotter dam. Tijdens een dit weekeinde ge houden vergadering van PSV-func- tionarissen heeft de heer A. van Strien bekend gemaakt, dat hij in september, na de viering van 't vijf tigjarig bestaan van de Eindhovense ere-divisieclub, zijn functie als voor zitter zal neerleggen. Het Nederlands basketbalteam heeft in Den Haag een oefenwed strijd tegen de eredivisieploeg Argus met 82-57 (rust 40-23) gewonnen. De ontmoeting gold als laatste voorbe reiding voor de interland tegen En geland, waarin beslist zal worden of Nederland al dan niet aan het Euro pees kampioenschap zal deelnemen. Rusland heeft de te Uppsala ge houden landen-schaatswedstrijd te gen Zweden zowel bij de heren als de dames gewonnen. De eindstand bij de heren was: Rusland 118 pnt Zwe- Het persoonlijke eindklassement UUI1/1 Mfj A I V. Tweede werd de Rotterdamse Annekeden iq2 pnt; bij de dames: Rusland Hoeyenbos met 35.50 en derde de j 28 pnt - Zweden 12 pnt. Wereldkam- Vlaardingse Marianne W^eeda. ^gn^.or> pioen Jonny Nilsson, zaterdag reeds Voor Leiden namen deel Manan van Varick. (Concordia". Carta de Groot (Brunhilde) en Magda Breed- veld «Brunhilde). Met hun punten totaal van resp. 28.00, 29.65 en 30.25 belandden zijn in het onderste ge deelte van de ranglijst. De wedstrijden werden georgani seerd door het Wassenaarse WIK ter gelegenheid van de viering van zijn 35-jarig bestaan. winnaar van de 5000 m., zegevierde zondag zowel op de 1500 m. 5000 m. als op de 10.000 m. in resp. 2.15.1 7.47.3 en 16.08.8. In een kwalificatie wedstrijd voor de finale poule van het toernooi om de Westeuropese volleybalbcker heeft Marokko in Casablanca met 32 gewonnen van België. De set standen-waren: 159, 8—15, 1015, 15—10, en 15—13. Door dit resultaat gaat Marokko over naar de finalepoule, waarvoor mvci iiucii uc iuiaic|Aiuic, najiiwi TZTVf THR i iRf 11-* I I zich verder hebben geplaatst Frank- ÏVIT Ll 1 13 UHl/Dl A rük Nederland en Italiè „Hoewel onze top het interna tionale peil nog steeds niet heeft be reikt, is er toch reden tot voldoening, met name wat betreft de door braak van de jeugd. ALs bij die jeugd de juiste mentaliteit aanwezig is moeten goede resultaten mogelijk zijn". Dit zei de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Lawntennis- bond, mr. C. H. Muntz in zijn rede waarmede hij de zaterdagmiddag te Utrecht gehouden bondsvergadering opende. Hij deelde verder mee dat de beoefening van het tennis in ons land nog steeds toeneemt. Vergeleken met 1962 steeg het ledental met 2800. Namen vorig jaar 1367 ploegen aan de competitie deel, dit laar zullen het er 1415 zyn waarbij niet gerekend de ploegen, die op zaterdag aan de districtscompetities in het gehele land deelnemen. Mr. Muntz erkende, dat de prgef met het trainingscentrum Maria- hoeve in Den Haag niet is geslaagd. Het centrum zal nu gevestigd wor den op Klein-Zwitserland in Den Haag voorlopig voor drie jaar waar men de beschikking heeft over drie banen en een eigen clubhuis. Tom Okker kreeg voor een jaar de Rob de Brauw-beker. De contributieverhoging werd aan genomen. Voor senioren bedraagt deze nu f3.50 voor junioren f2 per jaar. Mr C. H. Muntz werd met alge mene stemmen als voorzitter herko zen evenals de aftredende bonds raadleden, de heren P. D. A. van der Heyde. mr. H. F. Hoyer en H. van Hoegeen. luidt: m.p. alg. gem. 1. Ceulemans B. Clasens <B.i 10 0.958 2. 8 0.858 3. Van Hasselt <B.) 6 0 684 4. Popeyus (N.) 5 0.852 5. Desmet (B» 5 0.687 6. Van Oosterhout 5 0 640 7. Teegelaar 4 0.704 8. Van Arwegen <B.> 3 0.718 9. De Ruijter 2 0.674 10. Sweering 2 0.603 Na 25000 jaar: zaterdagavond in de Amster damse Stadsschouwburg de pre mière gegeven van „De botterik ken een Venetiaanse komedie van Carlo Goldini. Het stuk behandelt het probleem 1 hoe men in de pruikentijd in Vene- tië een dochter (Lucietta gespeeld j Petra Laseur) „aan de man brengt".1 De vader Lunardo (Paul Cammer- mans», die herhaaldelijk lachsalvo's ontlokte, tekent een huwelijkscontract met de vader (Dick Swidde) van de I bruidegom (Hans Croiset zender dat het aanstaande paar elkaar kent. Gelukkig mogen zy elkaar en de trouwpartij gaat door, ondanks de I nodige strubbelingen als gevolg van een travesti in de Canavalstijd. De in hoepelrokken geklede dames van het gezelschap (o.a. Marie Dresselhuijs. Hettie Verhoogt en Mimi Boesnach) mochten, evenals de verdere manne lijke mede-spelers (Joan Remmelts, I Allard van der Scheer en Henk Rigters) een ovationeel applaus van het publiek in ontvangst nemen. Vele 1 bloemstukken werden daarby aange dragen. Onder de aanwezigen waren de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, enkele wethouders en talryke raadsleden en collega's van de spelers. Het Nieuw Rotterdams To- neel is voor het voetlicht getre- den met de typisch Engelse thriller „Het sein staat op moord" (Signpost to murder) van Monte Doyle, die in een sfeer van nerveuze uitbarstingen en intimiteiten de belevenissen beschrijft van de uit een psychia trische inrichting ontsnapte ac teur Roy Coller (Pim Dikkers), die als ontoerekenbaar was op gesloten. beschuldigd van moord op zijn vrouw. De intrige is gebaseerd op een ar tikel in de Britse wetgeving, dat be paalt dat een ontsnapte en niet binnen vier weken opgespoorde ver pleegde alleen met een hernieuwd Een baby van 59 kilo is geen alledaagse gebeurtenis. Deze werd geboren in de dierentuin van Bazel. Het is een jonge rhi noceros. die al [ors uit de kluiten gewassen het levenslicht aan schouwde. Neizwestni belooft beterschap Een vooraanstaand Russisch (Van onze correspondent eigenlyk bestaat en die een stroom van hete kan worden teruggebracht. In een i n\ poging te bewijzen dat hij toereken- hevig door premier L-hroesjtsjow en onschuldig is, ontvlucht Roy was gehekeld, de ruim 30-jarige een ÏYÏ1111 l'SPllllfïpriIIP" ill J'echterlyk bevel naar de inrichting beeldhouwer, die IA Hl "Vil J lAid 111^ 111 j{an wnrrTpn tpriwwhrdsht T»i con Frankrijk gevonden In een grot bij de Zuidfranse plaats Vallon-Pont-D-Arcen is een primi tieve muurschildering gevonden van 20.000 a 25.000 jaar oud. Het betreft hier een rode okerteke- ning en waarschijnlijk is een os met lange hoorns afgebeeld. Plaatselijke deskundigen hebben de grot afgeslo ten om de tekening nauwkeurig te kunnen bestuderen en te zoeken naar mogelijke andere. In dit gedeelte van Frankrijk zijn vorige week Coller en houdt hy zich schuil bij Sally Thomas (Lia Dorana), van wie na enige tijd de man wordt vermist. Het grootste deel van de thriller speelt zich in haar woning af. Het premièrepubliek in de Rotter damse Schouwburg, o.w. de commis saris der Koningin in Zuid-Holland mr. J. Klaasesz. gaf in een minuten lang applaus uiting aan zijn waarde ring voor het spel van Pim Dikkers, Lia Dorana die de enige vrouwe lijke rol vertolkte en Adolf Rij- kens (dr. Alan Forrest, directeur van de inrichting). De overige medespe- olenden waren Frans Kokshoorn, Hans kort na de tweede wereldoorlog reeds I Polman en John Lanting. De regie primitieve muurschilderingen ont- was in handen van Richard Flink. Alfred Pleiter vertaalde de tekst. in Londen). Een groep van 50 Tristaners onder leiding van Willie Repetto (60) is gisteren uit Engeland vertrokken in de hoon dit najaar de overige 200 Tristaners te kunnen verwelkomen op een op nieuw bloeiend eiland. In november 1961 kwa- tijdschrift I men de 250 bewoners van het kleine eiland Tristan da Cunha naar Engeland. 10.000 km van hun woonplaats ver wijderd. Zij waren ver dreven door de vulkaan. waaruit hun eiland de Tristaners het erover Advertentie Congres .Kerk en Schrijver Charles Br ess ers overleden In Den Haag is zaterdag plotseling overleden de schrijver en dichter Charles Bressers. De heer Bressers werd in Tilburg op 5 april 1917 geboren. Hij volgde j daar de middelbare school en studeerde een groot aantal jaren aan de katholieke economische hogeschool in Tilburg, zonder evenwel zijn studie te beëindigen Vooral zijn verzendbundel „Voor regenachtig weer" heeft de aandacht getrokken. Zijn in 1946 voltooide to neelstuk „Hier verandert niets" werd veelvuldig door amateurs gespeeld Onlangs voltooide, Bressers een manuscript van een roman in brief vorm, welke roman waarschijnlijk dit najaar zal verschijnen. Veel heeft de overledene geschreven voor ge speelde documentaire films, o.m. voor wijlen Rudi Hornecker en voor Otto van Neijenhoff. Zyn door van Neyen- hoff gerealiseerde scenario „Vry buiten" in opdracht van de provin cie Zuid-Holland, verwierf een bekro ning van het ministerie van O., K en W. kunst" te Tilburg Van 24 t.m. 27 april zal in de Stads schouwburg te Tilburg onder de titel „Kerk en kunst" een congres worden gehouden voor studenten aan de Vlaamse en Nederlandse theologica en filosofica. Het congres wordt door de Stadsschouwburg georgani seerd in samenwerking met de stu dentenvereniging „Vindicamus". Het doel ervan is, om de toekom stige priesters nader in contact te brengen met die vormen van kunst die by hun studie niet of nauwelijks ter sprake komen, zoals ballet, film en beeldende kunsten en hen tevens te laten kennismaken met enkele eigentijdse prestaties op het gebied van toneel en muziek. Er zullen uit voeringen gegeven worden door het Nederlands Dansttheater, de Neder landse Comedie („De dans van de reiger" van Hugo Claus) en het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans met als solist de violist Christian Ferras. Ook zal de Neder landse speelfilm „Als twee druppels water" voor de congressisten worden vertoond. Daarnaast zullen de ongeveer 200 deelnemers zich in gespreksgroepen splitsen voor een meer persoonlijk contact met kunstenaars en critici op allerlei gebied. Ook zullen enkele ateliers van beeldende kunstenaars in Tilburg en omgeving bezocht wor den. De openingsrede zal op woensdag middag 24 april in aanwezigheid van mgr. drs. J. Bluyssen. hulpbisschop van 's-Hertogenbosch worden uitge sproken door Anton van Duinkerken. Van de deelnemers die zich tot dus ver hebben opgegeven zijn 33 Vla mingen en 164 Nederlanders. Zij ge nieten tijdens het congres gastvrij heid in Tilburgse gezinnen. Cultuurprijs Limburg voor mr. drs. Wouters De Commissaris der Koningin in Limburg, dr. F. Houben, zal als voor zitter van het Anjerfonds Limburg, op voorstel van de culturele raad Limburg, de cultuurprijs Limburg 1962 toekennen aan mr. drs. H. II. E. Wouters, archivaris-bibliothecaris van de gemeente Maastricht, De heer Wouters krijgt deze prijs ter waarde ring van zyn werk op historisch- wetenschappelijk en cultureel terrein o.a. door publikaties, lezingen en archiefwerk in Limburg. De uitrei king van deze prys, bestaande uil een oorkonde en een geldbedrag, zal geschieden woensdag 27 maart in het Bonnevantenmuseum te Maastricht. Na de uitreiking van de cultuur prijs volgt de toekenning van de Limburgse jongerenprys, eveneens door de culturele raad Limburg, waaraan ditmaal uitsluitend beoefe naren van de grafische kunsten kon den mededingen. De jury zal de naam van de kunstenaar, die voor deze jongerenprys in aanmerking komt. pas vlak voor de uitreiking bekendmaken. Woensdag valt beslissing over Museumdirecteuren De Amsterdamse gemeente raad zal in de vergadering van woensdag 20 maart de benoe ming van de directeuren der ge meentemusea behandelen. B. en W. hebben naar be kend dr. S. H. Levie en mr. E. L. L. de Wilde aanbevolen als opvolgers van jhr. Sandberg. Kunstflitsen Op de 559ste kunstveiling in het Weense Dorotheum tussen 19 en 22 maart zal als waardevolste kunstwerk het schilderwerk „de bewening van Christus met graflegging op de ach tergrond" van de Vlaming Joachim de Patinir (1475/1524) en Joos van Cleve worden aangeboden. Verder zijn er werken van Van Dyck, Kan- disky, Chagall, Kokoschka, Manet, Matisse. Picasso, Renoir, Toulouse- Lautrec e.a. Vrijdagavond 22 maart zal er in het Stedelijk van Abbemuseum te Eindhoven een tentoonstelling ge opend worden van werken van de schilder Aleshinsky. De openingsrede zal worden uitgesproken door de schrijver Ivo Michiels. Tevens zal de film worden getoond „Calligraphic Japonaise" van de schilder Aleshins ky. Van 28 maart tot 19 juni wordt in Stockholm een muziekfestival ge houden waarop o.a. de componist Igor Strawinsky zal dirigeren en Kabi La- retei, de echtgenote van de Zweedse filmregisseur Ingmar Bergman als soliste optreedt. Ernst Neizwestni. heeft door het Russische "Literair Rusland" gepubliceerd artikel beloofd in het vervolg bij zijn werk meer rekening te hou den met de door de partij aange geven richtlijnen. „Ik ben weer tot de overtuiging ge- I komen dat het noodzakelijk is meer te werken, beter te werken en meer ideologisch bewust te zijn", aldus de beeldouwer. Nergens in het artikel herinnert Neizwestni echter aan de aanvallen van Chroesjtsjow of geeft I hij artistieke blunders toe. De beeldhouwer, wiens werk in het Westen gematigd abstract zou wor- I den bevonden, was een van de eer sten die verleden week door Chroesjtsjow werd aangevallen. An dere dooi- de premier bekritiseerde kunstenaars zijn o.a. de dichter Jew- j geni Jewtoesjenko en de schrijver j Ilja Ehreuburg. Chroesjtsjow zei in zyn aanval op de beeldhouwer o.a.: „Ik walg van deze man die af en toe j niet van talent ontbloot schijnt te De 80 jarige H. Molenaar uit zijn. Het is goed dat we een paar der- Zaandijk is gisteren in een Zaan lava uitstotend, huizen en akkers had vernield. Gisteren namen zij echter zonder enige spijt weer afscheid van Enge land. „Het was ons hier veel te druk", aldus Frank Glass (58), voor dat hij aan boord stapte van het lijnschip „Ama zon" (20.000 ton» dat hun bunnen een maand van Tilbury naar Tris tan da Cunha zal bren gen. „Ik kreeg pijn in myn ogen van de televi sie hier". Over het algemeen zijn eens, dat het leven Engeland te veel om geldt draait. „Elke tend moesten wij op zelfde tijd opstaan een beetje geld te dienen. Op Tristan wij werken wanneer moet en geld is niet langrijk". Dat de Engelse schawng" hun f niet onopgemerkt is passeerd, bleek gist) wel uit het grote aa radio's, bromfietsen, lonkousen en lipst dat aan boord van ..Amazon" ging. maal hetzelfde zal tan da Cunha toch meer worden. Telefoon 20594 gelijke kunstenaars hebben, maar hy staat niet alleenMen heeft enige voortbrengselen van abstracte schil ders kunnen waarnemen. Wij verkla ren ons openlijk tegen zulke misvor mingen en zullen dit blijven doen", aldus de premier. Neizwestni is samen met enige an dere Russische kunstenaars uitgeno digd naar Amerika te gaan maar het is aan twijfel onderhevig of ze inder- dams ziekenhuis bezweken aan de verwondingen, die hij donderdag op liep, toen hij door een personenauto werd gegrepen op het moment, dat hij de provincialeweg in Zaandijk over fietste. De 16-jarige Marijke de Wit uit Hilversum is zaterdagavond gedood bij een verkeersongeval in de radio- stad. Zij zat achterop op de door haar daad zullen vertrekken, want er zyn broer bestuurde motor, die in botsing nog geen visa voor Amerika aange- vraagd. Onder de uitgenodigden bevinden zich: de dichter Alexander Twadofksi, de schrijver Joeri Kazakow, de dich ter Andrei Woznesenski en de dich ter Semijon Kisanow. Huwelijk van de acteur Joseph Schildkraut kwam met een bestelauto. De 28-jarige kapper M. J. van Bermel uit Venendaal kwam gister nacht om het leven, toen zyn auto op de weg ArnhemNijmegen van de weg raakte en tegen een boom vloog. Zijn 25-jarige echtgenote, die naast hem zat en een inzittende kapster werden licht gewond. II ereldrecord John A. T. Galvin, een voon I lig employé van een Australii i krant, is niet te benijden. Hij houder van een merkwaardig i reldrecord. Galvin staat n.l. b I Amerikaanse regering in het l I voor niet minder dan 21.54i I dollar. En de regering heeft I I twee maanden de tijd gegt deze achterstallige belasting betalen. Galvin, die nu in Dublin (Ierlt woont, stak voor 150 miljoen d< in mijnen, schepen en andere oa nemingen. Enkele grote boerde van hem zyn door de regering ia slag genomen. Bij een van die ches hoort een „stukje" grond 35.000 hectare. Toen hij verleden jaar naar Dublin vertrok en niet befe maakte wanneer hij terug zou ka werden zyn bezittingen in beslag r.omen. Er werd een zaak tegen aanhangig gemaakt, die waarsd lijk voor het Hooggerechtshof za! men. Galvin is aan de belasting nog schuldigd: 39.054 dollar belasting het tijdvak 1954. 1.157.200 voor I 10.266.249 voor 1956. 50.281. voor 1 9.348.391 vermogensbelasting voor tijdvak 1956-'57 en 285.623 weeld) lasting wegens cadeautjes aan vrouw. De Amerikaanse acteur Joseph Schildkraut zal vrijdag, wanneer hij 67 jaar oud wordt, in het huwelijk treden met de 31-jarige Leonora Rogers. Schildkraut, die weduwnaar is. heeft grote bekendheid verworven door zijn rol van de vader in het toneelstuk en films naar het dagboek van Anne Frank, „Het Achterhuis". In Echteld bij Tiel reed gister avond een auto uit de bocht, kwam j tegen een ijzeren brug en sloeg over j dc kop. De zeven inzittenden (vier volwassenen en drie kinderen) wer- actrice den ernstig gewond. Het negenjarige meisje Vromen uit Sliedrecht over leed ter plaatse. De zes anderen werden naar het ziekenhuis vervoerd, j De auto was voor vier personen be- stemd. ",i [JU! De 68-jarige J. Breukelman uit Hardenberg is vrijdagavond in Ane- velde met zyn fiets aangereden door een personenauto en daarbij om hot leven gekomen. Het slachtoffer ver leende geen voorrang. Mej. J. Klaver (29) uit Marum vond" omstreeks*1''1Ceft half twaalf veroorzaakt in een werkwagen - UW HAAR CORRECT IN-MODEL I A A R C R Gr.) is in het Academisch Zieken- huls in Groningen overleden aan de I de Nederland'/h/s pn'nr gevolgen van een haar donderda; - emplacement van hl -station W avond m haar woonplaats overkomen den. In de werk» aren laren ongeval Zij was met het hoofd tegen ruurstof- en vijf nrona inrav lia het wegdek gesmakt als duopassn die lot ontploft ne kiïmen Tvï ei. re nn een hmmflets die door nor lm,.1 giere op een bromfiets, die door nog onopgehelderde oorzaak over de kop sloeg Bij een verkeersongeval in Ches ter in Engeland is de 30-jarige Voor burger W. van Gugden omgekomen Bij dit ongeval werd de 35-jarige Pie- ter de Groot uit Amsterdam zwaar gewond. (Van onze correspondent te Londen). De Nederlandse boeren gaan er op het ogenblik met het groot ste deel van het huishoudgeld van de Engelse huisvrouw van door. Met scheepsladingen tege lijk worden op het ogenblik aard appelen, kool. komkommers, sla en wortelen aangevoerd. Door de vorst is namelijk de aan voer van aardappelen en groente vanaHHHHHI de kant van de Engelse boeren zo I dere importeurs. klein geworden, dat Engeland zyn havens heeft opengesteld voor aan voer van buitenaf. Wortelen uit Nederland, Italic. Marokko en Amerika. Uien uit Ar gentinië, Chili, Polen, Spanje en weer Nederland. Ons land heeft dus vele concurrenten maar dank zij de korte aanvoerweg en dank zij de iedere Engelse groente- handelaar vertelt het u veei betere kwaliteit, heeft Nederland een grote voorsprong op de an- Het Engelse zondagsblad „Sunday Telegraph, zich afvragend waarom de Nederlanders wél voorraden hebben terwijl de Engelse boeren met de handen ln het haar zitten, vroeg een van de importeurs hoe dit zat. „Wij slaan onze groenten en aard appelen beter op dan de Engelsen" was de eenvoudige verklaring. „Wij hebben reeds 50 jaar lang ons bezig gehouden met het bewaren van groente bij slecht weer en zyn veel en veel beter uitgerust dan de En gelsen". lyke ongevallen hebben ieh. voor ver bekend, niet voorgedaan. Wel er door de ontploffing in de om van het station veel ruiten gesn veld. Enige werklieden van een aan mingsmaatschappy. by wie de wagon in gebruik was, hadden hun vertrek de lamp aangestfll Toen zy terugkwamen en de d opendeden, raakte de petroleumli in brand. De mannen zagen kans meer de zuurstof- en gasflfl uit de wagon te halen. Door de ontploffing kwamen S ken hout van de wagon op het I tionsplein en op het dak van het tionsgebouw terecht. Alle ruiten het op vijftig meter afstand van station gelegen hotel „Het wapen Woerden" sneuvelden. Ook veel ten van huizen in de omstreken het stationsgebouw moesten het gelden. De brand, die door de bn weer van Woerden met al het schikbare materiëel bestreden was spoedig geblust. Het treinverkeer ondervond vertraging. Alleen een juist vooi trek gereedstaande trein moest ei minuten wachten tot het ontploffl gevaar geweken was. Aan publieke belangstelling t het niet ontbroken. Zeer velen ren na de ontploffingen naar het tion gesneld, zodat de politie werk kreeg al deze belangstellen! op een veilige afstand te houden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 10