u Ik op zet mijn geld FEIJENOORD 'onsUmtB lanstmta Wijzigingen in Reims zijn een noodgreep* Niet®p™*zaam Is Leids lieren volleybalteam wel op zijn sterkst samengesteld? PH1L1DOR V eerste kampioen van Leidse schaakcompetitie 14 15 16 18 19 ELEK SCHWARTZ tegen L.D.-verslaggever: Klasse-indeling der Draken werd gewijzigd in A-l en A-2 zonder verlies maar ik acht Feijenoord nu eenmaal sterker. Vooral als inderdaad de twee geblesseerden, Kreijermaat en Kruiver, van de partij zijn". Krol weer in Oranjeteam ZWALUW S won seriedraverij Sportsplinters Parijs - Nice L S li -1 veeko verzicht Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 13 maart 1963 Derde blad no. 30905 Advertentie r maandag ■Woensdag! (donderdag vrijdag zaterdag maart Geopend van 9-18 uur I maandag maart dinsdag maart IJSHOCKEY 'eiienoor (I-Re mis De opstellingen van Feijenoord en Reims voor de tweede ontmoeting in de strijd om de Europa Cup luiden als volgt: Feijenoord (van rechts naar links): Pieters Graafland. Kerkum en Veld hoen, Kreijermaat. Kraav en Klaas- sens, Bennaars, V. d. Gijp, Kruiver, Bouwmeester en Moulijn. Reims: Barreau. Wendling en Hie- gel, Siatka, Kaelhel en Rodzyk, Vin cent, Akesbi, Kopa, Soltys en Sau- vage. Jaarvergadering in Muiden Het radioverslag wordt door Bob Spaak en ir. A. van Emme- Een der actiefste verenigingen in de Nederlandse zeilerij op het ogen blik is de Nederlandse Draken-Club. Die activiteit was ook het kenmerk van de jaarvergadering van deze club. die in Muiden werd gehouden onder voorzitterschap van mr. G. P. trior*,1 "«bakker. In zijn openingswoord uitte de tegen Tottenham Hotspur (vorig sei- Pagano. Beide uitzendingen begin zoen), tegen Servette en een gelijk- nen op 8.15 uur. I spel tegen Vasas. De uitwedstrijden 1 geven een veel gunstiger beeld te nes. Commentator voor de tv is Leo voorzitter zijn grote voldoening over Advertentie Bondscoach Elck Schwartz, die wij in een Haaqs koffiehuis tegen het lijf liepen, peinsde even diep over onze vraag, welke ploeg vanavond gaat winnen, Feijenoord of Reims. ,.Als ik zou t ^*4/4*41#* 11 1111 liner we^en zc* Schwartz tenslotte, „dan zou ik mijn geld op Feijen- 1 111- 11 1111 1111^ oord zetten. Het wordt volgens mij 31, misschien wel 41 voor Ia I de Rotterdammers. Natuurlijk moet men Reims niet onderschatten, I Titelhouder Zweden is de enige ploeg, die in het wereldkampioen schap ijshockey in Stockholm nog zonder puntenverlies is. Zweden won zelf voor 16.000 toeschouwers met 17—2 van de Verenigde Staten en Canada en Tsjecho-Slowakije, de grote concurrenten, speelden in een |op zeer hoog peil staande wedstrijd tegen elkaar gelijk (44). Hoewel beslist niet hard werd ge speeld in de ontmoeting Canada Tsjecho-Slowakije moest in deze wedstrijd toch een speler gewond van het ijs worden gedragen. De leine, populaire Canadese aanvaller ..Icintyre brak bij een botsing een been, waardoor hij voor het verdere toernooi is uitgeschakeld. De Cana dese ploeg herstelde zich echter knap van deze slag. Nadat de eerste speelperiode was afgesloten met een 2—1 voorsprong voor de Tsjechen brachten de Canadezen door met dezelfde cijfers de tweede speeltijd te winnen, de score weer in evenwicht. In de laatste periode slaagden jeide teams er eenmaal in te doel- junten. Ondanks dit gelijke spel, waarmee overigens beide teams te vreden konden zijn, kan men zowel Canada als Tsjecho-Slowakije nog leenszins als uitgeschakeld voor de itel beschouwen. Oostenrijk, de leider in groep C, waarin ook Nederland is ingedeeld, behaalde gisteren de tot nu toe hoog ste zege van het toernooi. De Oosten rijkers verpletterden België maar iefst met 30—0. Toch was dit nog een „record", want tijdens het toer- looi van 1950 «Londen) gingen de Jelgen met 33—0 ten onder tegen g Canada. Rusland klopte O.-Duitsland met 12—0. Verkou dheidsbacillen zijri als de dood voor De trainer van Stade de Reims, Albert Batteux, heeft bij de aan komst van zijn ploeg op het Rotter damse Centraal Station gezegd niets te weten over een eventueel einde van de voetballoopbaan van zijn succesvolle aanvalsleider Piantoni. Volgens berichten uit Lyon zou de 31-jarige Piantoni lijden aan een gewrichtsaandoening in zijn knie waardoor de kans groot zou zijn dat hij zijn voetbal-carrière zou moeten opgeven. De Reims-trainer meende te weten, dat de Franse international slechts geplaagd wordt door een voet balknietje. Zoals bekend maakt Piantoni geen deel uit van het Reims-team. De Fransen toonden zich verder weinig spraakzaam. Het kan natuur lijk zijn dat de Feijenoord-schlager „Geen woorden maar daden", die Reimsvoetballers dinsdagmiddag uit de mond van vele Rotterdammertjes „uitdagend" in de oren klonk in het Frans vertaald is. Trainer Batteux wuifde alle vragen over de afloop van het duel weg met een „Feijenoord is een goede ploeg maar Reims ook". de goede opkomst der leden. De secre taris. de heer H. J. Scholtz, zei in zijn jaarverslag, dat de oprichting der Int. Dragon Association op 31 oktober 1961 in Londen het afgelopen jaar werd bevestigd door een algemene ledenvergadering der IDA in Haqkö. Hij memoreerde voorts, dat een groot aantal Nederlandse Draken heeft deelgenomen aan buitenlandse wed- Het Nederlands hockeyelftal, dat zaterdag 23 maart in Glasgow het in- I terlandseizoen opent met een wed strijd tegen Schotland, is als volgt samengesteld: doel: Veentjer (EDM) achter: Leemhuis «SCHC» en Van Gooswilligen «SCHC. aanvoerden: I midden: fokker «Laren), Fiolet I iHDMi en Van Rossem HHYC) voor: Krol (Leiden). Van 't Hooft HilversumZweerts «SCHC». Voigt Amsterdam) en Van Vroonhoven SCHC). Reserves: Terlingen «Amsterdam), Overdijkink (SCHC) en Boks (Am sterdam). De Keyzer «Breda» is we- I gens studieredenen niet beschikbaar. Stedenonhnoeting legen Delfl Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Koersen te Hilversum van Baron Pluto Groter problemen „Het opportunistische, altijd felle spel van Kruiver, zal de Reims-ver- dedigers groter problemen op te los- sen geven dan enkele weken terug in het Pare des Princes, waar zij het oog voornamelijk gericht konden houden op het duo BouwmeesterMoulijn". „Denkt U dat Bouwmeester tegen Reims beter werk zal laten zien tegen de Belgen?" ..Daar ben ik vast van over tuigd" aldus de bondscoach. „Bouwmeester is woedend over de kritiek, die hij na zijn her-optreden in Oranje heeft gehad. Dat is een extra-prikkel voor hem om straks zijn beste beentje voor te zetten. Bo vendien speelt hij in Feijenoord vrijer en gemakkelijker dan in het Neder- De spelers van Reims zijn gis teren in Rotterdam aangekomen. Twee door handtekeningen jagers bestormde spelers waren Kopa (links) en Barreau. (Van onze volleybalmedewerker). De Leidse teams voor de jaar lijkse stedenontmoeting met Delft, welke zaterdag in Delft zal worden gehouden, zijn als volgt samengesteld. A-team heren C. Monster en H. Kleingeld «bei den (VVS), C. ('arstens en F. Sieval «beiden SVL), Pieter Bas van Du.v- venbode, Piet Gu.vt en B. Verdoes (allen KVC) en J. Mille (Kangoe roes). Aanvoerder: Piet Guüt. Een sterke formatie, waarin ver moedelijk de KVC-ers Piet Guyt en B. Verdoes als spelverdelers zullen fungeren met Jan Wille als wissel speler. Als aanvallers lijken ons C. Monster, Pieter Bas van Duyvenbode en F. Sieval zeker in de basis-opstel ling te zullen verschijnen. De vierde aanvaller zou naar onze mening dan C. Carstens moeten zijn. Deze all- rounder is te verkiezen boven de wel hardslaande, maar in het veld niet altijd even vlekkeloos opererende Kleingeld. I Enkele bekende namen ontbreken in de boven gegeven samenstelling t.w. J. Derde zege r(Van onze medewerker) Wagenaar jr., niet Zwaluw S, was isteren de triomfator in de serie raverij. In de eerste serie had Yan- ee Erebus gedurende vrijwel het ge- ele parkoers de kop. Zeeadelaar S, pj tstuurd door Marten Vergay, die 40 Aieter aan de leider had moeten ge- fn, had na een ronde de tweede laats veroverd en in de eindstrijd loest Yankee voor de Zeeadelaar het oofd buigen, ife tweede serie was Wagenaar jr. met Zwaluw S, die Scotch overtuigend op de tweede laats hield. In de finale leidde Yec anvankelijk, doch Zwaluw S had na 1 ronde het commando overgeno- n vóór Wings en Zeeadelaar. Op l doel afgaande werd de strijd uit- Jftochten tussen de leidster en de 011 «eadelaar. die de Zwaluw in 1.27 2 f® m tijd in haar voordeel besliste. Yec frd derde voor Wings. In de openingsdraverij behaalde Sfaron P uto zijn derde ochtereenvol- nde zege. Deze prima driejarige had 11 meter belasting gekregen, doch dit II geen bezwaar om met grote •orsprong op Zoon van Peterhof en woegertje V te triomferen. De beide paarden van entrainement ieersen, Argus D en Amphion, waren i de vierde koers bij de start foutief rgus D herstelde zich spoedig en *s na een ronde derde achter Anora Wwin (Wagenaar jr.) en Zigeuner- Miing. Voor de bovenbocht ging Ar- as met veel spoed op de leidster af teh een galoppade maakte hem tnsloos. Anora Belwin had geen 'oeite te winnen en door het falen de favorieten werden Zigeuner- »ning en Atoom verrassend tweede a derde. In de vijfde koers kon leerling Fransen Zegerus Th. Hollandia niet goed van start krijgen. X Mieke Hol landia, die in tweede positie achter Winny Cliff lag. nam na een ronde de kop van de uitgeschakelde leidster over en had geen moeite de slotaan- val van X.vlander V te weerstaan. De favoriet All Prise triomfeerde in handen van M. Vergay in de Don Camilloprijs .waarin Zamora lang op de tweede plaats lag. doch in de eindstrijd vierde werd achter Y. Ro- semarijn, die Antha Thelma op de streep voor de tweede plaats klopte. De uitslagen luiden: Dempseypriis: 1. Baron Pluto (A. Siderius) 1.32.3)2. Zoon van Peter hof; 3. Zwoegertje V. Toto: w. f130. f 1.90, f 1.80. cov. f5.50. gek. f5.50. Deter d'Asterprijs, le serie: Zeeade laar S «M. Vergay) <1.26.5): 2. Yankee Erebus: 3. Yec. Toto w. f3.10 pl. f 1.50, f 1.50. cov. f3.80. gek. f3.80. 2e serie: 1. Zwaluw S <J. Wage naar jr.) (1.27.8); 2. Zus Scotch: 3. Witvoet. Toto: w. f2.40. pl. fl.70. f180. cov. f3.-. gek. f5.-. Diamant-Hollandiaprijs: 1. Anora Belwin (J. Wagemaker ir.) 1.31.2 2. Zigeunerkoning; 3 Atoom. Toto: w. f6.20. f2.30, f4.60. f4.70. cov. f 10.90. gek. f22.20. Duif S-prijs: 1. X. Mieke Hollandia (W. P van der Koov» «1.26.1»: 2. Xylander V: 3. Zegerus Th. Hollan dia. Toto: w. f4 10. pl. J 2.-. f 1.80. cov. f 3.40. gek. f 8.40. Don Camillo-prijs: 1. All Prise (M. Vergay) (1.27.6); 2. Y. Rosemarijn, 3. Antha Thelma. Toto: w. f2.60. f 1.50. f3.20. f2.50, cov. f5.60. koppel f8.50. Finale Deters d'Aster: 1. Zwaluw S (J. Wagenaar jr.) (1.27.2»: 2. Zee adelaar S; 3. Yec. Toto: w. f2.70. pl. f 1.30. f 1.30, f 1.30. cov. f3.60. kop pel f 3.7Ó. Totale omzet f 86.763. lands Elftal. Hij is een voortreffelijk speler, hij heeft alles!" Elek Schwartz ziet de gewijzigde opstelling van Reims als een nood greep. ..Soltys in plaats van Piantoni is zonder meer een verzwakking. Wat de vleugelspelers van Reims betreft, Sauvage en Vincent, aangenomen datBroersma, Taconis en B. v. d. Leeden Soltys achter de voorhoede zal ope- «Kangeroest P. van der Plas «KVC) reien die lijken mij voor de Feijen- en N van Biemen iSVLi, om dan oord-defensie niet zo bar veel gevaar n0g niaar, vanwege de wellicht nage- te zullen opleveren. Het zijn tech- j streefde verjonging maar te zwijgen msch knappe voetballers, maar zij j van jje iaatste weken weer in een hebben beiden een gebrek. Sauvage. die ik kén. is snel. heeft gevoel voor positie, kan een man vlot passeren, maar hij is bang. Het stoere, man nelijke. verdedigen van Kerkum zal h*n geleidelijk aan imponeren. Vin cent is evenals Sauvage handig met de bal. hij weet een goede pass af te geven, maar hij is bepaald te lang zaam voor een aanvaller. Het zal bij Reims dus voornamelijk moeten komen van het duo KopaAkesbi. Kopa als de kansen schepper en Akesbi als de afmaker. Komt Soltys in de aanval en gaat Vincent als stu wer opereren hij is in feite kant- half dan wint de Reims-aanval wel wat aan tempo, maar zij verliest tegelijk aan techniek. Neen. hoe ik het ook bekijk, ik kan alleen maar winst voor Feijenoord zien. al kan een voetbal heel raar rollen, laten wij dit toch vooral niet vergeten!" Zilveren Molen toernooi LFG voortrefelijke vorm stekende Lex Ka- ramoy «Kangeroes). Van J. Broersma is bekend dat hij door militaire dienst is verhinderd, terwijl teamgenoot C. Taconis voor tentamenproblemen zit. Voor wat de niet-verkiezing van de overige hier boven genoemde spelers betreft tas ten we in het duister. De straks in Delft voor Leiden bin nen de lijnen komende A-ploeg is sterk, maar of zij de sterkste forma tie is die Leiden op de been kon brengen, menen we te moeten betwij felen. Wij geloven dan ook dat een eventuele overwinning niet zo over tuigend zal zijn als vorig jaar in Lei den. Dames-junioren: X. Kikkert, H. Bosboom en W. v. d. Wijngaard (SVL). G. van Elk, H. Schaap en II. de Best «KVC», M. Leenen (Kangeroes). H. van Steen- wijk «Or. Groen). Jongens-junioren P. de Reede en P> Veldstra (Kan geroes), P. Parlevliet en C. Verdoes «KVC», B. Bfjleveld «SVL». R. Mees ters en H. Kettenis «DSS». J Ver voort «VVS). strijden. Van de ongeveer 200 starts van Nederlandse Draken in 1962 wa ren er ruim 80 in het buitenland. Het bestuur der Ned. Draken-Club stelde de vergadering voor géén jaar prijzen 1963 uit te loven in verband met het zeer uitgebreide oefenpro gramma van de zeilwedstrijdcommis sie. Dit voorstel werd door de verga dering goedgekeurd De heer Kase- mier deelde de heer ir. De Jong des gevraagd mee, dat van ongeveer half april tot het vertrek van de Draken naar de Kieler Woche. elk weekeinde in Medemblik zal worden geoefend. De plannen voor de rest van het sei zoen hangen ten nauwste samen met het deelnemen van Nederlandse Dra ken aan buitenlandse wedstrijden (Gold Cup. Kopenhagen-Week, Euro pees kampioenschap in Athene. Noordzeekampioenschap in Ostende. Int. Frans kampioenschap in Arca- chon. Holland-Week» Het bestuursvoorstel tot instelling van een A- en B-divisie vond in al gemene zin veel bijval. De heer J. Hofkes had het bestuur een schrijven gezonden, waarin hij deed uitkomen, dat deze indeling enigszins als deni grerend werd gevoeld. Op voorstel van de heer W. van Duyl werd beslo ten de indeling te wijzig'en in Al voor oudere boten en A2 voor de nieuwe boten hetgeen door het bestuur werd overgenomen. De heer V. Englebert bood tenslotte de Ned. Draken-Club een zeer fraai halfmodel van een Draak als blijven de wisselprijs aan. waarbij hij tevens een concept-voorstel voeede voor het verzeilen van de prijs. De voorzitter zegde de heer Englebert hartelijk dank voor de prachtige prijs. Een voorstel tenslotte van de heer A. E. Dudok van Heel om de Draken van vóór 1962 de naam A-division te geven, werd door de heer Van Duyl bestreden, omdat de Draken zijn en blijven een eenheidsklasse en verge lijkingen met een handicap-klasse gevaarlijk en onjuist zijn. De Belg Jos Wouters is winnaar geworden van het eerste gedeelte van de derde etappe van de wedstrijd Pa rijsNice. Van Looy werd tweede en De Cabooter derde. De eerste vijf aankomenden waren allen Belgen. Tot 100 meter van de finish had de Nederlander Bas Maliepaard de lei ding, maar in de laatste meters vlo gen de Belgen over hem heen. Het tweede gedeelte, een ploegentijdrit, leverde een zege op voor de ploeg PelforthBauvageLejeune Het klassement na dê derde etappe luidt: 1. Rudi Altig (West-Duitsland) 12.00.43; 2. Rik van Looy «België» 12.00.57; 3. Joseph Groussard (Fr.) 12.01.14: 4. Henri Anglade (Fr.) z.t.. 5. Gilbert Desmet «België) 12.01.16: 6. Ludo Janssen* «België» 12.01 18: 7. Jacques Anquetil «Fr.» 12.01.29; 1". Huub Zilverberg <Ned.) 12.03.19; 25. Ab Geldermans <Ned.) 12.22.30; 36. Bas Maliepaard (Ned.) 12.26.09 A-tcam dames Arsenal heeft zich geplaatst Toor de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker, waarin het thuis tegen Liverpool speelt, door een A. Küsbcrgen (Argosl aanvoerster, j overwinning met 2—0 op Sheffield J. en M. Seller en A. Vis (allen N*- Wednesday in een wedstrijd voor de Bninhilde), A. v. d. Plas (KVC). H. vierde ronde, van Gellecum en A. Zonderop (SVL) a en K. Jonker (Or. Groenl. De tweede wedstrijd tussen Nederland en Turkije, voor de eerste In deze formatie ontbreken beken- r0nde van het toernooi om het inter- de Kangeroes-dames. we noemen nationale militaire voetbalkampioen- ?,UUfï Ye™oekx. Kitty Kosto Ans schap, zaj donderdagmiddag 21 maart Vrielmk is met een gebroken been op i Qp Houtrust in Den Haag worden ge- non-actief komen te staan - maar w Zoals hekend eindigde de Kangeroes speelt al sinds jaren een 0ntm0etlng op 26 februari in geheel eigen spelletje en het is de Ankara in gelijk spel. 1-1. Schoeisel „Hoe komt het toch?", willen we weten, „dat tegen de Belgen lichte De loting heeft uitgemaakt dat het (dertiendei Zilveren Molentoernooi van LFC op 20 maart begint met de j wedstrijd Quick BoysWassenaar. Op 27 maart volgt de ontmoeting tussen Noordwijk en Hillegom en op 3 april de wedstrijd LFC'-Rijnsburgse Boys. De eerste ronde wordt op 10 april besloten met de wedstrijd tus sen Foreholte en Zwart Wit. De Rot terdamse vereniging is houder van de trofee. Volleybalcompetitie Kangoeroes-dames verliezen weer Het niet meespekn van Ans Vrielink, die met een gebroken been op non- actief is komen te staan, blijkt voor vraag of de Kangeroes-speelsters. die individueel technisch zeker aan spraak kunnen maken op een plaats m de A-ploeg, zich wel voldoende bij de andere gekozenen kunnen aanpas sen. B-team Heren: H. Oudshoorn «KVC». R Weise en Chr. van den Berg (LUSV). F. Pas man «Kangeroes». F. Bonte en A. Paardekoper (SVL). Het meespelen van A. Tieleman en C. Zilverentand «SVL» is nog niet zeker. Wel hebben beiden een uitnodiging voor het B- team ontvangen. De vroegere wereldkampioen in het zwaargewicht de Amerikaan Floyd Patterson is enige dagen ge leden door zijn partner, Ray Lopez, tijdens een trainingspartij mishan deld. In het vuur van hetg evecht bracht Ray Lopez zijn „tegenstan der" enige vervaarlijke stoten toe. die Patterson aan de rand van knock-out bracht. Dit incident, dat geheim werd gehouden, heeft Patter son. met het oog op zijn gevecht tegen wereldkampioen Liston in april geen goed gedaan. Moord op meisje in Weense Opera (Van onze correspondent in Wenen» In een van de douchecellen van de Weense Opera is gisteravond om zes uur een ballet-leerlinge van negen of tien jaar door een moordenaar omgebracht. Het meisje droeg jurk en mantel, maar het lichaam ver toonde een groot aantal messteken in de omgeving van het hart en in het onderlichaam. De opvoering van de opera „Walküre" moest een half uur te laat beginnen, omdat de recherche deze moordzaak bezig was te onderzoeken. Na de pauze mocht niemand van de bezoekers de opera verlaten. De twee gouvernantes van de bal let-leerlingen werden ondervraagd, maar gisteravond was de naam van het slachtoffer nog niet bekendge maakt. Men achtte het onwaar schijnlijk dat een van de leden van de opera de moordenaar zou zijn. hoewel men deze mogelijkheid toch niet geheel wilde uitsluiten. spelers als b.v. Bouwmeester. Moulijn Kangoeroes een te grote handicap en toch ook wel Muller telkens weer onderuit gingen, terwijl een onge twijfeld zwaardere figuur als b.v. Stockman overeind bleef. Is dat nu louter een gevolg van gebrek aan lichaamstechniek?" „Mede van gebrek aan lichaams techniek maar. en dat is belangrijker, ook een gevolg van het feit dat de Belgen hebben gespeeld op „spijkers* ik kan U de Belgische kranten, die daarvan melding hebben ge maakt, tónen en wij op het nor male, toegestane, schoeisel. Enfin, nakaarten heeft zo weinig zin. ik kijk maar vooruit, naar de wedstrijd tegen Zwitserland. Als we die maar winnen!" Tot zover Elek Schwartz over FeijenoordReims. Wy hopen dat de bondscoach met zijn prognose gelijk krijgt! Wij zijn, eerlijk gezegd, niet zo gerust op de afloop van het duel. zü het dat ook voor ons Feijenoord fa voriet is. maar lichtjes favoriet. Van belang is ook Feijenoords pres taties in de thuisduels van de Euro pa Cup-wedstrijden eens na te gaan. Die zijn niet geweldig: nederlagen op weg naar verdere successen. Nu verloren Suur Verhoekx c.s. in Delft met 03 van CSVD. Overigens was de winst van de gastvrouwen een tikkeltje geflatteerd te noemen. De set-standen wijzen ook wel uit dat Kangoeroes zich niet zonder slag qf stoot gewonnen heeft gegeven. Het werd 18—14. 15—8 en 1512 voor de Delftse formatie. De CSVD-service bracht Kangoeroes telkens in grote moeilijkheden. Na 1414 en 1514 voor CSVD was het de Delftse service die de set-winst bracht met een directe treffer, 1614. De tweede set gaf CSVD weinig moeilijkheden. Een wat gedesillusio neerd Kangoeroes moest toen de tegenslag van de op het kantje af verloren eerste set nog verwerken. In de derde set echter werd het 93 voer Kangoeroes. Even plotseling echter als het betere spel van Suus Verhoekx c.s. kwam. verdween het weer. Het stopj^en van de bal uit de CSVD-service wilde nog wel lukken, maar een redelijke aanval kwam er niet meer uit. Via 12—11 en 13—12 won CSVD met 15—12. De eerste kampioen van de LSB- competitie heeft zich toch nog onver wacht vlug gemeld. Philidor V. dat in de voorlaatste wedstrijd concurrent Black and White had uitgeschakeld en daarmee reeds het pad naar het kampioenschap had geëffend, behoef de zich zelfs niet meer de moeite te getroosten de laatste hinderpaal, Sas- senheim 2. uit de weg te ruimen. Dit tiental trok zich namelijk door inter ne moeilijkheden voor de laatste competitiewedstrijd terug, waarmee alle reeds gespeelde en nog te spelen wedstrijden van dit tiental kwamen te vervallen. Voor Philidor is het enigszins te betreuren dat het kam pioenschap op deze manier tot stand moest komen. In 2A eindigde het belangrijke de gradatieduel tussen Leiderdorp 2 en Nieuwkoop 1 voorlopig onbeslist (4*244), terwijl de ene nog afge broken party moeiiyk te beoordelen is. Voorlopig houden wij het op een gelykspel. SPW 1 verraste by het scheiden van de markt nog door een opvallen de prestatie tegen Alphen 2. De Pro- fessorenwykers. die voorlopig een 41 21 -j voorsprong hebben genomen, speelden dit jaar een rol in de strijd om het eersteklasserschap. Gezien het feit dat SPW tot voor kort op de wip tussen de 2e- en 3e-klasse zaten, kan hier dus van een verheugende groei gesproken worden. Voor dit jaar is het kampioenschap echter voor Bodegraven 1 gereserveerd. Leithen 1 zet in IIB de stryd met Katwyk voort. Veroverden de Kat- wijkers vorige week voorlopig de lei ding. thans hebben de Leithenspelers in een hardbevochten duel met Phili dor 4 hun kandidatuur nogmaals dui- delyk gesteld. De voorlopige 5—3 voorsprong van Leithen zal wel vol doende zyn om de beide punten te garanderen. Het gaat Roelofarendsveen dit jaar niet voor de wind. Ditmaal werden de Rijnstrekers door Sassenheim I gena deloos afgeslacht 94— 4. Derde klasse Hazerswoude stelde haar aanhan gers enorm teleur door in het streek- duel tegen Alphen een voorlopige 45 achterstand op te lopen. Hier door komt het kampioenschap, dat gedurende de gehele competitie ver zekerd leek. toch nog in gevaar. Als kapers op de kust zyn nu Alphen 4 en Revanche verschenen, al kunnen de Hazerswoudenaars door het winnen van de afgebroken partij, de grootste gevaren nog wel tydig bezweren. In 3B werd de ontmoeting Koude kerk 1—Rynsburg 2 uitgesteld tot II maart. In 3C fungeert Leithen 3 nogal eens als hakblok voor de overige teams. De Leidenaars hielden aan het bezoek aan Noordwyk 2 een zware 94nederlaag over. Daar de kam pioen «Philidor 5) al bekend is en degradatie in de derde klasse niet mogeiyk is, was deze ontmoeting niet meer van groot belang. Hetzelfde kan worden gezegd van de wedstrijd Katwijk 3Voorschoten 2. ("ie door laatstgenoemd team met de rigou reuze cyfers: 100 werd gewonnen. Beroepen Door Katwijk in klasse 2 B werd hoger beroep aangetekend tegen de beslissing van een party uit de wed- stryd Katwyk 2—Leithen 1 (uitslag 01verlangd wordt 41 Door Voorschoten werd in de eerste klasse hoger beroep aangetekend tegen de beslissing van een partij uit de wedstrijd Philidor 3—Voorschoten 1 (uitslag 10; verlangd wordt 4-' De arbiter in hoogste instantie, mr. Van den Berg. zal over deze twee beroepen een oordeel vellen, vooral het laatste kan in verband met decradatieeevaar van beide teams van groot belang zyn.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5