25 r LEIDS KAMERKOOR" ZONG BACHS JOHANNES PASSION Dag van de Ned. Zeevisserij begint in Katwijk aan Zee Bodegraafse kaasmiljonair „.martte" voor het laatst 25 lekkere Amerikanen voor één gulden! oor de nieuwe haringteelt begint Groots feest op 18 mei rond de IJmuidense vissershaven In Here. Kerk Hazerswoude: Onfeilbaar ensemble schonk stof overtuigende gestalte I isserijspel komt op de televisie maal kwaliteit hip Enthousiaste medewerking Vrijspraak gevraagd voor de machinist van spooktrein Marktcommissie neemt van de lieer Vergeer afscheid Jpgericht 1 maart 1860 Woensdag 13 maart 1963 Tweede blad no. 30903 C. BERG DOET AANGIFTE Tijdens het hem gisteren in het Leids politiebureau door de recher che afgenomen verhoor, heeft de heer C. Berg uit Noordwijkerhout aangifte gedaan terzake mishandeling. Zoals bekend was de heer Berg op zaterdag 2 maart in de hal van het politie bureau betrokken bij een schermut seling. De Herv. Kerk van Hazerswoude was ditmaal half bezet voor kïizèe's Johannes Passion. De gedachte aan een Passions-traditie pordt hierdoor wellicht in gevaar gebracht. Een goed gevulde jkerk is hier bovendien akoestisch wenselijk, omdat, naar is ge bleken, anders een teveel aan klanksterkte ontstaat. Met name bij Enkele solisten en bij sommige orkeststemmen. I Het spel is door de apostel Johan- e$ en mitsdien ook (na de grootse nverture) door Bach als volgt inge- eeld- gevangenneming en verhoor oor de hogepriester in het eerste eel; scène voor Pilatus' rechterstoel, ruisiging, bewening en afscheid in et tweede deel. Vooral dit tweede eel is door Bach psychisch evenzeer Is muzikaal allergeniaalst opge- ouwd in de realistisch geladen volks oren, in de sublieme aria's en de ko- Blen. wier functie het is om de men- ïlyke ziel stil ontroerd steun te ver- oen. Hier is een geslotenheid ont- aan. die zelfs een Mattheus-Passion iet verwezenlijkt. Willem Mizée geeft, aan het hoofd i het „Leids Kamerkoor". dit feilbare ensemble aldus deze uit beelden stof een overtuigende en ns ademloos-meeslepende gestalte, van academisme of vertolkings mode. Dit werd in getrouwheid het conflict tussen liefde en zonde of tus sen liefde en liefdeloosheid. Naar aanleiding van de Passions- uitvoering in de Leidse Zuiderkerk is over de hoge standaard van het Leids Kamerkoor reeds geschreven en dit behoeft geen herhaling. Slechts zij nog eens verwezen naar het „Solda- tenkoor" als een vocaal kunststuk. Het Residentie Kamerorkest met zijn prachtige obligaatspelers stelde zich hierbij partij, niet bfj wyze van vak aangelegenheid, maar als een „mee levend" lid van een met het koor één- vrordend uitvoeringsapparaat. Ook over de artistieke en technische begaafdheid van vijf der acht solis tische medewerkers werd ter gelegen heid van de Leidse Passion uitvoerig gerapporteerd. Dit betrof de kristal- helderreine sopraan Ank Reinders. de alt Rijkje Wolleswinkel in haar be wonderenswaardig geslaagde aria „Es ist vollbracht". de meesterlijke reci- tant Chris van Woerkom. de sonore en zuiver ingestelde bariton Henry Blackmon en de onwrikbare steun gevende klavecimbalist Hans Schouw man. Nieuw als medewerker bij het Leids Kamerkoor was Henk van de Brink in de Christusrol. Zijn opvatting ont liep enigszins dié van de overigen. Wanneer hij tegenover de toon van bezonkenheid en overgave, die de alt zangeres en de „viola da gamba" in acht nemen in hun „1st vollbracht" tevoren zijn eigen „1st vollbracht" aan een heroïsche Christus in de mond legt, dan doet dit contrast theatraal aan. Wat overigens de zangstem zelf betreft zijn zangor gaan is sterk en verdragend, mooi. gezond en helder van timbre bij een ronde, resolute en indrukwekkende toongeving: positieve eigenschappen voor een zangersloopbaan. Als verleden jaar zong Jan Koot de tenor-aria „Ach mein Sinn". Men weet dat hij als een Haze rs wouden aar kan gelden. Daarom is hij. ofschoon amateur, een gaarne geziene solisti sche gast in deze omgeving. Deze tenor met een oordeelkundig stem gebruik staat op een uitstekende tech nische basis. Ditmaal zaten de hoog ste tonen echter wat minder vrij. Aan het orgel, dat zweeg tijdens de koorzang en kennelijk niet bescheide ner timbreren kon. zat de plaatselijke organist Joop Wesselingh, die de Christus-recitatieven accuraat en naar de eis secondeerde. V. Advertentie Bouwplaten plakt u met VELPON van Ceta-Bever'%^n"7o?e,t°ubr.d.'li89 De bekende auteur van vis- serijverhalen. Jaap Kolkman uit Velsen, heeft voor de za terdag 19 mei in IJmuiden te houden Dag van de Neder landse Zeevisserij Vlagge tjesdag nieuwe stijl een openluchtspel geschreven. Het heeft als titel gekregen „Vispoort IJmuiden". Dit spel, dat opgevoerd zal worden op de kop van de vis ser shaven. heeft als een le vensecht decor visserssche pen, vishallen en vuurtoren. Het zal in een directe uitzen ding door de NCRV-televisie op de beeldbuis te zien zijn Een staf van 27 televisie technici komt naar deze ha venplaats om de uitzending te verzorgen. In dit spel, dat de betekenis van IJmuiden als vissersha ven zal laten zien, zijn ook de wimpelschepen uit Katwijk aan Zee. Scheveningen, Vlaardingen en IJmuiden be trokken en er zal ook aan worden medegewerkt door groepen in klederdracht ui* de verschillende vissersplaat sen. De uitzending begint om vier uur. Advertentie "Brandkast gestolen i! uil militair kamp De officier van Justitie bij de itbank in Den Haag vond het n brutaal stukje" dat een 21-ja- militaire hofmeester en een 21- verkoper, beiden uit Leiden, de nacht van 14 oktober hebben woerd. Samen sleepten zij een uit het bureau van het mari- liegveld Valkenburg, terwijl naast Set bureau militairen lagen te sla- Tegen ieder van de verdachten ste de officier een jaar gevange- BStraf, waarvan drie maanden «rwaardelyk en aftrek van voor- b rest. De hofmeester werkte op het vlieg- h ld. Hij verwijderde die nacht een itje uit de deur van het bureau ll3e toen kon worden geopend. De uls haalden ze uit een kast. Ver zeld van twee minderjarige jon- .4 ns gingen de mannen per auto ar Valkenburg. Daar trachtten zij een weiland de kluis te openen, ch dat mislukte. In Leiden waag- n zij een nieuwe poging, nu toe- rust met inmiddels gestolen ge- el dschap. '[•De inhoud was ruim 2000 gulden. M t bedrag werd verdeeld, de kluis m het water gegooid, a: )e hofmeester heeft samen met b twee minderjarige jongens, uit fit auto van een grontehandelaar te ,2 iordwijk nog een geldtas met on- tveer f500.- gestolen. )tpe rechtbank zal op 26 maart uit- raak doen. J Academische examens ^Aan de Leidse Universiteit zyn ge agd voor het examen doctoraal -ie: de heren W. J J. O. de 11de (Leiden) cum laude, en G. pjRlavazi (Leiden) cum laude; docto- rj' d natuurkunde: de heer R. Muyl- 9(flk (Leiden); doctoraal wiskunde: heer A. G. P. M. Nyst (Leiden) 2. ndidaats L wis- en nat.k.: mej. G. Bercovitz (Den Haag) en de heer P. Diimpel (Leiden): kandidaats wis- en nat.k.: mej. A. M. Smeets eiden en de heren P. A. D. Chau- q )n (Leiden) en J. Spierenburg je eiden) kandidaats A wis- en nat. ut nde: de heren A. de Bakker (Lei- i) en L. J. F. Hermans (Leiden) adidaats A wis- en nat.k.: de heren N. M. Arkesteijn iLeiden) en E. at ielis (Leiden)kandidaats I wis- en f1" t.k.: de heer R. W. Lanting (Lei- ,:1! O; kandidaats K wis- en nat. k.: 16 J- C. W. v. d. Voet (Leiden). 16| Diamanten doctoraat W. F. van Everdingen te Tiel ikt zaterdag het zeldzame feit, De Dag van de Nederlandse Zeevisserij zal dit jaar, zoals wij reeds eerder berichtten, worden gehouden op zaterdag 18 mei. Het is een voortzetting van de tot nu toe gehouden vlaggetjesdag. De afnemende betekenis van de haringdrijfnetvisserij waaruit vlag getjesdag in de achttiende eeuw is ontstaan heeft geleid tot de beslissing dit jaar ook de treilers, treilloggers en kotters erbij te betrekken. Daardoor wordt het accent niet meer uitsluitend op de drijfnetvisserij gelegd, maar op de gehele Nederlandse zeevisserij. Katwük aan Zee krügt de eer deze vlaggetjesdag in nieuwe styl te mogen openen. Daar is alle reden voor, want deze kustplaats heeft door de eeuwen heen een belangrijke rol gespeeld in de visserij. Men beschikt over een zeer grote vloot, die als thuishaven IJmuiden pieeft. Helaas, volgens vele Kat- wjjkers, want men zou de schepen zo graag de eigen haven zien binnen komen en vertrekken, zodat de vangst eveneens in eigen omgeving kan worden afgeslagen. Het is echter nog niet zover en de vraag is of de huidige generatie het ooit zal beleven, dat Katwijk een eigen haven krijgt. De moed heeft men echter nog niet opgegeven! Nu de Katwijkse visservloot IJmui den als thuishaven heeft werken de Katwijkse reders enthousiast mee om de Dag van de Nederlandse Zeevis serij in deze vissershavenplaats voor de volle honderd procent te doen slagen. De heren C. den Duik, Van Duin en Van der Plas vertegenwoor digen Katwijk in het IJmuidense co mité en ze zijn heus niet de minst enthousiaste leden. Dit drietal heeft het voor elkaar gekregen, dat de opening van deze traditionele dag in Katwijk aan Zee geschiedt. Het gemeentebestuur heeft alle medewerking toegezegd. Men is heel wat van plan. Wat er precies gedaan wordt is nog een verrassing Wel staat vast. dat de genodigden 's morgens half elf in het raadhuis zullen spreken. De genodigden zullen daarna deelnemen aan een „Vissers- eten". Naast deze bijeenkomsten, die een officieel en besloten karakter dragen, zal IJmuiden ook verder in het teken staan van deze vlaggetjesdag „nieuwe styl". Het vissers havencomplex is het cen trum, waar zich naast de reeds ge noemde, ook de meeste andere acti viteiten zullen afspelen. Vanzelfspre kend zal de in de haven liggende vloot worden gepavoiseerd. Behalve de Katwijker en IJmuider vissers schepen, zullen ook vaartuigen van andere plaatsen aanwezig zijn 's Avonds zal de gebruikelijke verlich ting worden ontstoken. Landelijk zal een fotowedstrijd worden georganiseerd. De Amateur Fotografen Vereniging „Fotokring Velsen" heeft de schouders onder deze organisatie gezet. Foto's en dia's met als onderwerp de zeevisserij en alles wat daarmede verwant is kun nen tussen 15 juni en 15 september worden ingezonden aan het adres Moerbergplanstoen 22 te IJmuiden. waar ook nadere inlichtingen over voorwaarden van deelneming e.d. kunnen worden ingewonnen. Spel en optocht ontvangen zullen worden door het ge meentebestuur. Burgemeester H. Dui ker zal dan een toespraak houden Naar IJmuiden Daarna vertrekken de genodigden over de boulevard en door de bollen streek naar IJmuiden, waar half een in de speciaal daarvoor ingerichte nieuwe vishal van het Staatsvissers- havenbedrjjf een bijeenkomst zal wor den gehouden, waarbij het gemeente bestuur van Velsen als gastheer zal optreden. In deze bijeenkomst zal, be halve door de burgemeester van Vel sen, het woord worden gevoerd door prof. dr. ir. E. de Vries, rector Insti tute of Social Studies in Den Haag en door prof. dr. P. Korringa, direc teur van het Rijksinstituut voor Vis- serijonderzoek te IJmuiden. Deze hoogleraren zullen referaten houden over resp. „De visserij en het wereld- voedselvraagstuk" en „De rijkdom van de zee". De Minister van Land bouw en Visserij mr. V. G. M. Marij- nen, heeft toegezegd een slotwoord te fchij voor zestig jaar aan de Leidse i Sversiteit promoveerde tot doctoi vJl IICICIC pili)lllv3tl(j «de rechtswetenschap. Zoekt U een GOUDEN ARMBAND |*oor f 70.— en f 100.—. Of f 300.- en f 400.—. v. d. WATER irlemmerstr. 207, heeft hem Grote keuze in alle prijzen. VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Raad der gemeente heeft beslo ten de GroenhazengTacht noordzijde, gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee in de richting van de Rem- brandtstraat. I Afschriften van dit besluit zijn ge- zonden aan de Hoofdlngenieur-Dlrec- I teur van de Rijkswaterstaat in Zuid- Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van ver- I keersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. ïrkelijk Leven NED. HERV. KERK 'Ogenomen naar Grljpskerk-Visvliet t H. Berton. kand. te Amsterdam 2 i; naar 's-Grevelduin-Capelle R. T. 2 z'oga te Ouderkerk a. d. IJssel 5 f's-Gravenmoer (toez.) W. E. HeiJ- 0 ff te Hollandscheveld naar Rot- 2 I lam-Vreewijk W. Sirag te Katwijk 2 I Zee. laatstelijk predikant te Hol- 1 IWia naar Terkaple c.a. jhr. M. A. 8 tevornin Lohman, vicaris te Utrecht 6 bedankte voor Veenwouden het 1 Jep van de Generale Synode als 5 S^ant voor buitengewone werk- 1'! aheden (koopvaardypredikant te 3 lapore) P. D. Steegman te Rotter- 2 >Vreewijk. 1 «dankt voor Kamperland (toez.) 4 Brons te Nieuw-Vennep-Abbenes. 6 GEREF. KERKEN 2 (roepen te Amsterdam-West (vac. f 'lersema) G. Veeneman te Amers- Jl t Heerde (vac. G. W. H. Pedde- f L. C. Rietveld te St.-Pancras f Broek onder Akkerwoude D. van 2 fcn, kand. te Schiplulden. ■4 GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) "Jangenomen naar Mariënberg M. K 5 tt te Enschedé-Noord. 1 J CHR. GEREF. KERKEN troepen te Nieuwe Pekela H. P. Msma te Rozenburg. 4 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Johanna Maria. dr. v. P. N. Beere- poot en J. M. Vlnkestijn; Selma Ma rianne. dr. van A. Hensen en G. M. BooiJ; Cornells, zn. van C. den Haas en C. Hoek; Johannes Theodorus. zn. van J. J. v. d. Geest en C. A. M. van Dam; Cornells Pieter. z. van L. Heems kerk en J. P. Glasbergen; Helena Jo hanna. dr. van C. M, van Beelen en C Kuijt; Wllhelmina. dr. van P. P. Verstraaten en M. J Bilderbeek; Har- rv Eduard, zn. van C. J. Hoogendijk en A Tebrugge; Ingrid. dr. van L. van Kastèrop en M. C. Laurier; Ellas Cor nelius Teatse, zn. van IJ. de Boer en P W. Pannekoek; Eveline Dorine. dr. van J. J. W Heese en W. Reris; Mo nique. dr. van C. H. Piasmans en C. S. W. v. d. Mee; Maud Roellna. dr. van W. C. L. J. v ,d. Klugt en R. Hooeen- doorn; MaTietje, dr. van C. de Jong en A. de Vreugd; Diana Adriana, dr. van P. H. M. van Doorn en A. Rovers. OVERLEDEN. M. Wansink, 73 jaar, echtgen. van S. .Jongeleen; R. Heijmans. 9 maanden, zoon; C van Klaveren. 61 Jaar. echt- ?en. van A. v. d. Hoek; M. Haasbeek. 4 Jaar. wed. van R. Pet; I. Mutal. 80 jaar. man. rijspraak door verkeerde datum In de dagvaarding tegen twee jon gemannen uit Rotterdam, een 18- jarige monteur en een 20-jarige mili tair, stond vermeld, dat zij op 21 juni te Loosdrecht een auto hadden ge stolen en daarmee een dolle rit door de Rijnstreek hadden gemaakt. De politie zat hen op de hielen en aan de Funtenlaan in Alphen aan den Rjjn vloog de auto een sloot in. Voor deze diefstal had het tweetal zich voor de Haagse politierechter te ver antwoorden. De Jongemannen waren naar een jazz-festival in Loosdrecht geweest en bezaten geen geld meer om naar huis te komen. Ze waren aanvanke lijk voornemens om in een bestelauto die zij zagen staan de nacht door te brengen, doch toen zij ontdekten dat het contactsluteltje in de auto zat, gingen zij er met het voertuig van door. „Ook niet erg handig van de eigenaar om het sleuteltje op die manier te presenteren", constateerde de politie rechter. De twee verdachten staan niet al te best bekend. Zij behoorden tot een „Ladies Gang" en er was reden geweest om toezicht op hen te doen uitoefenen. Daarmee rekening houdend vorder de de officier van Justitie tegen de leerling-monteur 3 maanden gevan genisstraf en tegen de militair 1 maand. De raadsvrouwe wees er evenwel op, dat in de dagvaarding is ver meld. dat het feit op 21 juni is ge pleegd, doch dat is onjuist, het was 21 juli. „Stop maar met uw pleidooi, er moet vryspraak volgen." gaf de offi cier toe. De politierechter deelde die mening en sprak beide verdachten vrjj, na hen een stevige waarschu wing te hebben toegediend. Het openluchtspel van Jaap Kolk man „Vispoort IJmuiden" zal 's mid dags om vier uur onder regie van Leo van Kuyk op de kop van de vis sershaven worden opgevoerd. De groepen in de klederdracht van de verschillende visserjjplaatsen, die aan dit spel deelnemen, vormen ook de kern van de optocht, die om drie uur uit IJmuiden naar de vissershaven zal vertrekken en zal uitmonden in het openluchtspel. In de optocht zal het iverhaal worden verteld van de ontwikkeling van bom tot moderne trawler. Het folkloristisch visserij-element in de optocht zal verder nog worden verwezenlijkt door hiertoe uitgeno digde muziekkorpsen uit Katwyk, Marken en Volendam. door het Sche- venings Vissersvrouwenkoor en door leerlingen van de visseryschool. Voor de realisering van deze op tocht is een verheugende samenwer king tot stand gekomen met het Am sterdams Instituut voor Kunstnyver- heidonderwijs. Leerlingen van deze instelling zullen de ontwerpen van de schepen maken, die door Velsense j scholieren zullen worden vervaar- j digd. Hiertoe is medewerking verkre- I gen van de Lagere Technische School 1 te IJmuiden, van de drie plaatselyke scholen voor VGLO, van de Gemeen- telyke Huishoudschool en van de Da Costaschool in Velsen-Noord. Waterskiën Ook 's avonds zullen de feestelijk- I heden worden voortgezet. Er zullen waterskidemonstratieé worden gege- I ven door leden van de w.s.v. „de Wit te Raaf" uit Zwartewaal en de IJmui der Harmonie zal een muzikale show- opvoerenhet „klapstuk" zal zijn het afsteken van een groots vuurwerk. Het belang van vis en van het van- I gen van vis zal op nog andere wijze worden uitgedragen. Op 16 en 17 mei zal een groot deel van Velsens school- jeugd in de leeftyd van 10-14 jaar in het City-theater een program- i ma kunnen zien van films, die be- I trekking hebben op deze bedrijfstak. Op 18 mei in de morgenuren zullen ook de ouderen de doorlopende i voorstellingen van visserij films kun- j nen bezoeken. Zondag 19 mei zal men uiteraard de I gepavoiseerde vloot kunnen bewonde ren en maandag 20 mei vaart d® vloot uit. Dan begint de jacht op de Hollandse Nieuwe. Vopo's ontdekken vluchttunnel De Oostberlynse politie is giste ren achter het bestaan van een ont snappingstunnel naar West-Berlyn gekomen. In het afgelopen weekein de was nog een groep mannen, vrou wen en kinderen erin geslaagd via deze tunnel, die naar de Frarse sec tor van West-Berlijn leidde, uit Oost-Berlijn te hebben afgesloten. Het aantal mensen, dat in het af gelopen weekeinde nog met succes van de tunnel gebruik heeft kun nen maken, is door de Westberlyn- se politie niet bekendgemaakt. De groep zou uit dertien mannen, vrou wen en kinderen hebben bestaan. zwaaid. Zelfs is met een steen de voorruit ingegooid, omdat men meen de dat de machinist in slaap was ge vallen. Pas in Baexem bemerkte de machinist, dat het uitrijsein op rood stond. Hij remde toen krachtig. De machinist verbaasde zich. dat hy moest stoppen. Hij was zich van niets bewust. Pas toen hoorde hy wat er zich had afgespeeld. De machinist vertelde bij zijn verhoor, dat hy van anderen had moeten horen, wat er gebeurd was. In de vaste onderstel ling normaal te hebben gereageerd op alle seinen kwam hy in Baexem. Hij had geen enkele verklaring voor de ze gebeurtenis. Er werden getuigen gehoord. Prof. dr. F. Stam, zenuwarts in Amsterdam heeft de machinist twaalf dagen in observatie gehad. Hy verklaarde, dat dergelijke uitzon deringstoestanden wel meer voorko men. Dat bevestigde dr. ir. H.JKolk- man. psycholoog in Rotterdam. „Van De officier van Justitie van de rechtbank in Roermond, mr. W. Ui- terwaal, heeft vryspraak gevraagd tegen een 38-jarige N.S.-machinist uit Simpelveld, aan wie tenlaste was I gelegd, dat het aan hem te wyten zou zijn geweest, dat op 13 augustus van het vorig jaar een trein als on- bestuurd over het traject Gilze-Leen- de tot Baexem reed langs onveilige signalen en spoorwegovergangen. Toen de „spooktrein" Gilze-Leende passeerde bemerkte een spoorwegbe ambte. dat de remmen van een der wagons waren vastgelopen. Hij waarschuwde de volgende post om de trein tot stilstand te doen brengen. Signalen werden op onvei lig gezet, doch de trein joeg voort. Op het station in Weert zag men kans de trein over een vry spoor te dirigeren, zodat er geen stilstaande treinen werden geraakt. Langs de ge hele route werden knalsignalen gege ven. Er werd met rode lampen ge- moedwil is geen sprake", zei hy. Gouden doctoraten Donderdag is het vyftig jaar gele den, dat dr. G. J. van Meurs, gebo ren te Rotterdam en thans wonende te Dordrecht aan de Leidse Universi teit promoveerde tot doctor in de scheikunde. Zondag is het een halve eeuw geleden, dat mr. M. J. A. Steen huis, geboren te Schiedam en thans wonende te Den Haag aan deze Uni versiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Een dag later herdenkt mr. W. Jalink. geboren te Hengelo en thans wonende te Sche veningen het feit, dat hij eveneens voor 50 jaar promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Sinds kort woont boer G. Ver geer uit de Stichtse Meije als burger aan de Bodegraafse Oranjelaan. Dat heeft de nodige konsekwenties met zich gebracht waarvan wel de belangrijkste is. dat de heer Vergeer niet langer producent van boerenkaas is. Gistermorgen heeft hij voor het laatst een partij op de Bode graafse markt ..gemart". Hij ver kocht zijn boerenvolvette aan de heer M. C. Verdegaal uit Uit hoorn. die er f 2.65 per kilo voor betaalde. Voordat het echter zo ver was. was er in de Kaasbeurs een kort af scheid. De voorzitter van de Markt commissie, de heer C. G. Karssen. noemde het afscheid van de heer Vergeer een droevig feit. Onge veer veertig jaar lang heeft hU trouw elke week. weer of geen weer zyn kaas naar de markt gebracht. Met een prOduktie van zo'n 33.000 kg per jaar behoorde hy tot Neder lands grootste, zo niet de aller grootste, boerenkaasproducenten. De heer Karssen berekende, dat boer Vergeer meer dan een miljoen kilo De Bodegraafse kaasmiljonair G. Vergeer (met pet en uitge stoken hand) bezegelt met deze handklap de verkoop van zijn laatste partij kaasdie hij voor f 2.65 per kilo van de hand deed aan de heer M. C. Verdegaal te Uithoorn. (Foto Leidsch Dagblad) kaas naar de Bodegraafse markt had gereden en dat hy dus met ere de naam „kaasmiljonair" kon dra gen. Namens de Marktcommissie bood hij hem een fraai insigne aan. De heer C. F. de Meyere sprak als voorzitter van de Vereniging van Kaashandelaren Hy wilde in de heer Vergeer alle producenten van boerenkaas huldigen, die in zo be langrijke mate hebben bijgedragen om de Nederlandse naam in het buitenland hoog te houden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3