GEHEIM TELEFOONNUMMER GEEFT AANZIEN IN AMERIKA Gezellige mensen halen Heineken in huis Adjunct-directeuren voor radio en televisie TWEE BRITSE JOURNALISTEN MOETEN DE GEVANGENIS IN Max Tailleur veilt zes slavenmeisjes Scherpere kritiek van SPD op unieverdrag parel per dag! Heineken SUNNY ARGOUD moet zijn ontvoerd K.R.O. wijzigt haar top ROZIJNENBROOD Hogerhuis wijst beroep af Ten hate van Reumafonds ï&aM? SS Msiisr. de juni voor minnen HERVORMING HOGERHUIS E Wet uitoefening geneeskuit zal worden herzien f LfclDSCH DAGBLAD DONDERDAG 7 MAART 1963 ^er (Van onze correspondent in Washington) Wallstreet Journal is een uitste kend blad voor beursberichten, maar daarnaast bevat het menig artikel over het leven in Amerika in het al gemeen, zo heeft de grote, wijdver spreide staf van deze krant dezer dagen nagegaan, waarom steeds meer mensen in Amerika een geheim te lefoonnummer billen hebben en waarom de telefoonmaatschappijen die neiging tegengaan. Vroeger hadden eigenlijk alleen grote beroemdheden filmsterren, politieke figuren enz. een geheim nummer. Daardoor werden zij ge vrijwaard tegen het opbellen van be wonderaars, vijanden en geestelijk ahnormalen. Het grote publiek is echter een geheim nummer gaan as sociëren met belangrijkheid en me nigeen denkt zichzelf belangrijker te maken door ook een nummer te ne- (Van onze correspondent in Bonn) Het Beierse ministerie van Justitie heeft nu erkend, dat de Franse OAS- leider Argoud uit het hotel Eden- Wolff in München ontvoerd moet zijn. Op kamer 435 in dit hotel is bagage gevonden, die van Argoud moet zijn, daar zij enige paspoorten bevat met foto's van de OAS-leider. Ook heeft men nu vastgesteld dat het Argoud was, die een aanmeldings formulier van het hotel met een val se naam invulde. De reden, dat het zo lang geduurd heeft voordat dit alles kon worden vastgesteld, is dat het personeel van hotel Eden-Wolff dagenlang niet meewerkte aan het onderzoek van de Münchener politie. Aanvankelijk ont kende de hotelleiding, dat een van haar gasten was verdwenen of dat op een van de kamers onbeheerde bagage stond. In München zoekt men inmiddels naar een 24-jarige studente, die Ar goud goed kende, als tolk voor hem optrad en bemiddeling verleende bij interviews. Het meisje, dat met haar moeder in Schwabing woonde, is sinds Argouds ontvoering verdwenen. men. dat niet in het telefoonboek komt! In het gebied van Los Angeles is thans 13 procent van de nummers geheim, vijf jaar geleden nog maar 8 procent. In Chicago bedraagt het per centage thans 14. maar op het plat teland heeft slechts één procent van de telefoonbezitters een geheim num mer. Soms bestaat er een soort tussen- regeling. Dan kan men het nummer niet in het telefoonboek opzoeken, maar dan kan men bü de informa tiedienst het nummer vernemen. Dat lijkt een vrij redelijke oplos sing, maar voor de telefoonmaat schappij wel kostbaar. Vandaar dat men de abonnees wat meer laat be talen voor zo'n nummer. Alles hangt af van de plaatselijke regeling. De telefoondienst in Ame rika behoort namelijk niet aan het rijk, maar aan diverse grote maat schappijen. die voortreffelijk samen werken. De bekende toneelspeelster Tallulah Bankhead heeft eens tot haar verdriet ervaren, dat de tele foondienst in New York heel strikt was met geheime nummers. Zü had een nieuwe flat gehuurd in die stad, had een geheim nummer genomen, maar had dat vergeten op het mo ment. dat zij haar eigen huis wilde opbellen. Zij vroeg „informatie" aan. De telefoniste herkende dadelijk haar heel bijzondere stem. maar deson danks kon zij aan Tallulah niet het nummer vertellen van haar eigen flat: de officiële regeling verbood dat. (Van onze Hilversumse corespondent) De KRO heeft haar top gewijzigd. Met ingang van 1 maart zün de heren mr. W. J. Wagenaar en J. Castelijns benoemd tot adjunct-directeur voor resp. radio en televisie. Advertentie Tevens werd besloten tot enkele reorganisaties in de taakverdeling in de top van de Kk.O. De nieuwe top structuur is nu als volgt samenge steld: de dagelijkse leiding berust bij het dagelijks bestuur. Dit orgaan bepaalt het dagelijks beleid en houdt toezicht op de gang van zaken in de verschillende onderdelen van het be drijf. met name ter coördinatie van de taken van de directeur ,en de adjunct-directeuren. De directeur, drs. A. J. J. v.d. Made. is belast met de leiding van de algemene K.R.O.- diensten, zoals financiën, huishoude lijke zaken en dienst- personeelsza ken. Voorts blijft de directeur belast met de aan de Kk.O. exponent in NRU- en NTS- toebedeelde bestuurs- en commissariszaken. De adjunct-di recteur, mr. L. Wuest, is o.a. belast met de uitvoering van bestuurs- en dagelijkse bestuurszaken, als ook met de coördinatie tussen de beide programmadiensten. De adjunctdirecteur J. v.d. Poll, blijft belast met de zaken betreffen de radio- en televisiegids. De nieuwe functionarissen, de adjunct-directeur Met alle vitaminen onmisbaar voor uw gezondheid! Bij prikkelbaarheid, over vermoeidheid en neerslachtigheid. radio. mr. Wagenaar. is belast met de leiding van de programmadienst radio en de nieuwe adjunct-directeur televisie, de heer Castelijns, met de leiding van de programmadienst te levisie. Met de benoemingen van de nieuwe adjunct-directeuren markeert het bestuur positie en betekenis, zo wel van de oudste programma-af deling geluidsradio als van de veel jongere televisiedienst. Het ligt niet in de bedoeling wijziging te brengen in de bestuursafvaarding in NRU en NTS, voorzitter en directeur blijven daar de KRO vertegenwoordigen. Het bestuur van de KH.O. besloot tevens op korte termijn opdracht te geven aan een organisatie- en effi- ciëncy bureau advies uit te brengen inzake de nadere uitwerkingen van de taken van de verschillende be drijfsonderdelen by deze omroep. 'n Vrouw verwent haar man door bier in huis te halen. Want zij weet: een biertje ontspant, stemt hem huiselijk PILSENER, MÜNCHENER, 'n Mail waardeert die goede zorgen van zijn vrouw. En omdat hij een kenner is prefereert hij heerlijk, helder Heineken! dei kei die del tie: do< J rijd fni| >ut tier pioi tig* len bar ricl tha aar teir E ker But ma die dag ne rol der OUD BRUIN, EXTRA STOUT I UMBO-SAN per flacon van 100 multivitamin parels f 3.S0 Bij apotheker en drogist Miljoenen schade aan oestercultuur De vereniging „De Zeeuwse Oes ter", waarbij alle kleine oesterkwe- kers van Yerseke zijn aangesloten, heeft zich dinsdag in Yerseke bera den over de gevolgen van de strenge winter en de langdurige vorstperiode, die grote schade aan de schelpdieren- cultuur in de Oosterschelde hebben toegebracht. De schade, die nog niet definitief kon worden vastgesteld, omdat verschei dene percelen nog niet te bereiken zijn. loopt zeker in de miljoenen. De oesterteelt oo de droogvallende gron den moet volledig als verloren wor den beschouwd. Er werd een werkcomité ingesteld, dat zich zal beraden over de proble men die voor de oesterteelt zijn ont staan. Binnen afzienbare tijd zal dit zijn conclusies bekend maken. Het ligt niet in de bedoeling rukssteun voor de gedupeerden aan te vragen. Geïnterneerden werken mee aan ruimtevaart In de gevangenis van de Ameri kaanse staat Huntsville te Houston hebben vier gevangenen zich bereid verklaard zich te laten ophangen aan hun voeten om zo mee te werken aan de ontwikkeling van de wetenschap omtrent het uithoudingsvermogen van het menselijk lichaam in de ruimte. Dit hangen is slechts een onderdeel van een hele reeks proefnemingen die men met de mannen zal gaan uit voeren. Gedurende deze ophangproef zullen de mannen met röntgenstralen worden doorgelicht. CO-OP LEKKER ALST FIJNSTE BANKET! (Van onze correspondent in Londen» In Fleetstreet heerst verontwaardiging en verslagenheid, omdat de twee verslaggevers, die voor het tribunaal, dat zich met de nasleep van de spionagezaak-Vassall bezighoudt, weigerden de bronnen te noemen van bepaalde insinuerende beweringen over Vassall en de afgetreden onder-minister Galbraith. de gevangenis in moeten. Het zijn Brendan Muiholland van de Daily Mail en Reginald Foster van de Daily Sketch, die resp. veroordeeld zijn tot zes en drie maanden gevangenisstraf. Het hoogste rechtscollege in Engeland, namelijk de juridische commissie van het Hogerhuis, heeft gisteren geweigerd hun zaak in beroep te behandelen. Volgens de traditie werd geen enkele motivering voor deze weigering gegeven. De kwestie werd met slechts èèn woord, het oud-Engelse "nay" afgedaan. Men had gehoopt, dat er in dit dat er In een democratie een vrije geval een uitzondering zou zijn ge maakt en dat tenminste de weige ring met redenen zou zijn omkleed. Het allerhoogste beroep kan alleen worden toegestaan, indien er sprake is van een rechtelijke kwestie van algemeen openbaar belang. Volgens het hof van beroep, dat de zaak had doorgestuurd naar deze „laatste hoop", was dit wel degelijk zo. De eerste persreactie kantten zich fel tegen het feit dat twee integere journalisten, wier beroepsplicht en eer gebieden dat zij degenen bescher men die hen Inlichtingen verschaffen en daarom hun bronnen niet kun nen onthullen, naar de gevangenis worden gezonden. Men vraagt zich af waarom deze zware straf werd opgelegd inplaats van een geldboe te. zoals in twee overeenkomstige, veel ernstiger gevallen in Australië en Ierland waarin eveneens het verschoningsrecht van de journalist in het geding was. 4 De advocaat van de twee Londen- se journalisten, de bekende Gerald Gardiner, betoogde in zijn pleidooi pers moet zijn en dat de pers vrij dient te zijn om vast te stellen wat er gebeurt, speciaal in het openba re leven. Zonder het voorrecht om geen bronnen te hoeven onthullen, zou de pers niet de informaties kun nen ontvangen, welke zij in het ver leden heeft verkregen. Een van de drie rechters. Lord Reid, onderbrak de pleiter met de opmerking dat hij wachtte op een uiteenzetting dat het in beginsel in het openbaar belang zou zijn dat de journalisten het geheim van hun bronnen niet prijsgeven, ook indien er zeer ernstige kwesties, zoals de na tionale veiligheid, mee gemoeid zün. De verdediger antw-oordde hierop dat de zaak-Vassall niet van dien aard is dat het openbaar belang de op heffing van het journalistieke ambts geheim zou eisen. Lord Reid zei dat de journalisten de enige groep zün in de maatschap- PÜ die zich op een dergelük ambts geheim beroepen. De directie van de beide bladen zal een petitie bü de minister van Binnenlandse Zaken (onder wie in (Van onze Amsterdamse correspond.) Zes vrouwen zullen op zaterdag 23 maart bij opbod in een waren huis aan de Reguliersbreestraat in Amsterdam worden verkocht. Als veilingmeester treedt op moppen tapper Max Tailleur, die op het idee van deze vrouwenmarkt kwam door de film Sodoin en Go- morra. De slavenmeisjes, die reeds uit een groot aantal gegadigden zijn gekozen, behouden echter hun vrijheid. Zij zullen de „ko pers" slechts begeleiden naar hun diner in het Hilton Hotel, naar de bioscoop en naar het cabaret „De Doofpot". Maar het geld, waarmee zij hun Jcoopbetalen, komt in de kas van het Max Tailleur-reu mafonds. Max Tailleur, herstellende van zün zoveelste reuma-inzinking, vertelde ons gisteren, dat het Max Tailleur reumafonds (dat in feite uit een man bestaat) het vroegere Indische hotel-restaurant „Tanah Abang aan de Rijksweg in Bussum heeft aange kocht. Het gebouw zal worden inge richt voor 30 reumapatiënten en zal door het Nationaal Reumafonds wor den geëxploiteerd als revalidatie centrum en als vakantietehuis voor ongeneeslüke reuma-patiënten. Het Nationaal Reumafonds heeft het geld voor de aankoop voorgeschoten tot Mav Tailleur zün miljoen gulden b" elkaar heeft. Over het reeds ingezamelde bedrag (Van onze correspondent in Bonn» Dc socialistische kritiek op het Frans-Duitse unieverdrag wordt steeds sterker. Wehner, de grote man van de SPD. heeft in een in terview met het partijweekblad „Voorwarts uiteengezet, dat de SPD in de verdragstekst een clausule wil doen opnemen, waarin uitdrukkelijk wordt bepaald dat de Duits-Franse unie zich zal voegen in het kader van de verdragen over de Europese gemeen schappen en de NAVO. „Als de Fransen tegen een dergelijke clausule zijn zullen wij tegen het verdrag stemmen, aldus Wehner. Engeland justitie valt* indienen met het verzoek om een lichtere straf voor de beide journalisten. De Pers- raad. de Nationale Unie van Jour nalisten en een andere vakorganisa tie van journalisten hebben hun die pe bezorgdheid over de veroordeling van hun twee collega's uitgesproken en onderstreept dat het de taak van de pers is misbruiken aan het licht te brengen. „De pers is de waakhond van het volk" Advertentie wil Tailleur zich niet uitlaten, omdat hü het publiek te zijner tijd in een prijsvraag wil laten raden. Op zijn oproep hem lege sigarettenpakjes van een bepaald merk toe te zenden, kreeg hü tot dasver 930.000 stuks. De fabrikant betaalt f. 0.01 per leeg pak je voor het Reumafonds. De centen- actie is overgenomen door het Tuschinski-concern, dat één cent betaalt voor iedere bezoeker, die in deze bioscopen de film .De Overval" ziet. Max Tailleur is voornemens zijn cabaret aan het Rembrandtplein morgen weer te openen. Vrijwel dagelüks krügt hü goede raad van mensen, die hem van zijn reuma wil len verlossen. Hü zei hierover: „Ik heb alles geprobeerd, maar nergens baat bü gevonden. Sommigen zeggen dat je een Indische armband moet dragen. Anderen dat je twee kastan jes in je zak moet doen of kattevel- len op je borst moet binden. Ik deed Hü herinnerde eraan dat oorspron- kelük een dergelüke clausule in de verdragstekst al was opgenomen. Er moet toch een reden voor zün dat men die geschrapt heeft, zo zei Wehner. Indien de Fransen tegen de inhoud van deze clausule zün. is het kennelük niet het juiste tüdstip om met hen een unieverdrag af te slui ten. Botersmokkelaars 111 legerauto O je Dorsi. iuoeL uuiueu. i*. uccu delen door angstaanjagende bestra - linesmachines. Een afdoend genees middel bestaat niet. Je kunt hooguit het leed verzachten en dat is ook het doel van mün actie. Maar Max Tailleur kan het niet zonder grapjes: „Op mijn wereldrei zen klamp ik overal deskundigen aan op het gebied van reuma. In Amerika ontmoette ik in een universiteit de beste reumaspecialist ter wereld. Ik vertelde hem. dat ik patiënt was Hij zei' „Ik ook". Ik vroeg: ..Wat doet U er teeen?". Hü stak zijn hand in zijn zak en haalde er twee kastanjes uit De Belgische douane in Genk heeft de afgelopen dagen een smokkelaars bende opgerold, die met een gepant serde legerauto ongeveer 14.000 kg Nederlandse boter naar België heeft gesmokkeld. Het hoofd van de bende heeft een volledige bekentenis afge legd. nadat in samenwerking met de Nederlandse douanediensten voldoen de bewüzen tegen hem waren verza meld. Er werd gebruik gemaakt van een oude militaire vrachtauto, die van al le kanten met zware pantserplaten was uitgerust zodat de bestuurder zelfs was beschermd tegen een be schieting met zwaardere wapens. Er was ook een „automatische" installa tie aangebracht waarmee 400 kg kraaienpoten (driehoekige üzers) konden worden uitgestrooid om ach tervolgende auto's lekke banden te bezorgen. De auto was reeds eerder met 1200 kg boter in beslag genomen door de Nederlandse douane. De smokkelaars waren er echter in geslaagd het voer tuig uit een garage in Budel te „her overen". Het hoofd van de bende is overge bracht naar de gevangenis in Tonge ren. De gang van zaken in de Bonds raad. die het verdrag aanvaardde maar daarnaast een resolutie aan nam waarin werd bepaald dat de unie niet tegen de Europese en NAVO-verdragen in mocht gaan, noemde Wehner zinloos. Een derge lijke resolutie bindt niemand, zei hü. Zij geeft alleen weer, hoe de Bonds raad zelf het verdrag opvat. Het gaullisme noemde Wehner een nationalisme. „In de Bondsrepubliek speelt men verstoppertje en doet men net alsof men aan de ene kant de Europese eenheid kan bevorderen door aan de andere kant met het na tionalisme in zee te gaan". NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER (Van onze Londense correspondent) De Britse regering heeft een plan goedgekeurd om het Hogerhuis (e hervormen. Hierdoor zal het mogelük worden, dat peers hun adellüke titel kunnen opgeven en zitting nemen in het Lagerhuis. Het is mogelük dat de nieuwe regeling reeds in juli haar be slag krügt. Dit kan betekenen dat Lord Hails- ham, de minister voor Wetenschap pen. die destijds tegen wil en dank bü de dood van zün vader als Quin- tin-Hogg naar het Hogerhuis moest verhuizen, naar het Lagerhuis terug keert. Ditzelfde zou het geval zün met Lord Home, de Britse minister voor Buitenlandse Zaken, die evenals Hailsham vroeger Lagerhuislid is ge weest. Beiden worden nog altüd be schouwd als kandidaten voor het pre mierschap, speciaal de op het ogen blik weer uiterst populaire en felle Hailsham. In de moderne tijd behoort een premier uit het Lagerhuis voort te komen, omdat een uitsluitend tot het Hogerhuis behorende peer geen toe gang heeft tot het Lagerhuis. Hü mag hoogstens als toeschouwer op de tribune zitten! Het besluit van de regering is een klinkende overwinning voor de weer spannige Anthony Wedgewood-Benn die bijna twee jaar geleden hemel en aarde heeft bewogen om de titel van zün vader, viscount Stansgate, niet te moeten dragen. Het is de bedoeling dat de adelUjke titels alleen voor de duur van het leven worden opgegeven. De erfge naam kan de titel gebruiken, tenzü hü ook deze wenst op te geven. Een peer die zün titel opgeeft, zal voort aan mogen stemmen in parlemen taire verkiezingen. Op het ogenblik mogen leden van de erfelüke adel dit niet. KRO-tv wil oper van Mozart brengt (Van onze Hilversumse correspond De KRO is van plan om de „Die Entführung aus dem Serail" Mozart, half september voor de 1 visie te brengen. Regisseur Met! heeft de bedoeling hiermee de zart-serie, die de KRO deze wint* het scherm bracht af tesluiten. wil deze uitzending in het Nederl brengen. Men denkt aan de Ni landse vertaling van Jan Engeli Over de details van deze uitzenJri wordt op het ogenblik nog druk oje leg gepleegd met het Kunstmaan! orkest en de Nederlandse Televje Stichting. Een van de moeilijkhfo: is o.a., dat voor deze uitvoering gha en vooral hoge decors nodig zijn>n in de bestaande tv-studio's wie schijnlük niet geplaatst zullen 4ct nen worden. Wellicht zoekt meder naar een oplossing in de vorm S een combinatie tussen beeldband, film. Ook met de solisten wordfc het ogenblik nog druk onderhan|la Medisch farmaceutisch] tuchtrecht CDU buiten tie Modernisering regering 111 vuil Eugelands grote liave 118 (Van onze correspondent in Londen) De Britse havens, die al hun krach ten moeten inspannen om met die van het Europese vasteland te wed ijveren, zullen worden gereorgani seerd, waarmee een bedrag van 150 miljoen pond sterling gemoeid is. Er komen een nationale havenraad en regionale groeperingen met grotere onderlinge eenheid en coördinatie, ook wat betreft rekrutering en op leiding van havenpersoneel. Het doel is grotere doelmatigheid. De maat regelen betekenen echter niet natio nalisering, hetgeen van een conser vatieve regering niet te verwachten is. Wel zal op kapitaalbeleggingen in het havenbedrüf een zekere con trole worden uitgeoefend. De Theems (Londen. Tilbury enz.» en Southamp ton moeten bü de verbeteringen voor- t Er is een wetsontwerp op het 1 disch-farmaceutisch tuchtrecht voorbereiding. Dat heeft de mini van Sociale Zaken en Volksgezj heid meegedeeld in zün memorie1 1 antwoord aan de Eerste Kamer o! begroting van zün ministerie 1 1963. Er wordt op ambtelük nit hierover voortdurend overleg ge pil met het Ministerie van Justitie)* minister kan nog niet meedelen neer het ontwerp van wet bü Tweede Kamer ingediend zal wortn Wel kan ten aanzien van de *e tekst gezegd worden, „dat het q stadium in zicht is". f* tn Bekende cijfers.r De Russische centrale verkiezifl( commissie heeft meegedeeld, dau. de zondag gehouden verkiezif voor de opperste sowjet (het ,.pw< ment"» van de Russische federatie grootste republiek van de So\( Unie. 99,59 procent van de stem is uitgebracht op de officiële com nistische en niet tot een partü b rende kandidaten. Van de steif rechtigden had 99.94 procent 1 verkiezingen deelgenomen. Radio-Moskou meldde dat Chr( tsjow en andere Russische r rings- en partijleiders „unaniem"! ren gekozen. Dit gold o.a. presij Brezjnew. eerste vici-premier M' jan. de vice-voorzitter van het I sidium Frol Kozlow, en vice-prej Kosygin. Chroesjtsjow was kandij in het Moskouse district KalininJ In de repi Oezbekistan kiezers het gi het kiezersk stem uit. West-Berlijn De sociaal-democraten en de libe ralen ln West-Berlün zün gister avond tot overeenstemming gekomen over de vorming van een coalitie, na de verkiezingen van vorige maand waarbü de oude coalitiegenoot, de christen-democraten zware verliezen leed. De C.D.U. gaat in het nieuwe stadsparlement ln de oppositie. De li berale Vrüe Democraten zullen drie van de dertien zetels ln het stadsbe stuur krügen. namelük Financiën. Justitie en Openbare Gezondheid. In het nieuwe stadsparlement zitten 89 socialisten. 41 christen-democraten en 10 liberalen. rang krügen. Southampton dient tot een van Engelands belangrükste goederenhavens te worden ontwik keld. De oppositie noemde het rapport, dat gisteren bü het parlement werd ingediend, een van de meest diep gaande en waardevolle documenten in vele jaren. Huidige wetgeving stamt uit 1865 Het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft het overleg geopend met de Kon. Ned. Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst over het karakter van de be voegdheid tot geneeskundig handelen. Dit als voorbereiding tot een herzie ning van de wet van 1865 die de uil oefening van de geneeskunst regelt. Minister Veldkamp die dit mee deelt in de door hem en zün ambt genoot van Justitie ondertekende memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, betreffende de wet op de paramedische beroepen, zegt verder nog niet te kunnen meedelen, wan neer voorstellen tot wüziging van de wet van 1865 tegemoet gezien kunnen worden. In deze memorie zegt minister Veldkamp ook dat er besprekingen geweest zijn met de Ned. Maatschap- PÜ tot Bevordering der Tandheel kunde over het instellen van oplei dingen voor schooltandverzorgsters en voor mondhygiënisten. De maat schappij heeft cüfers geproduceerd, waaruit zou moeten blijken dat aan het creëren van het instituut van schooltandverzorgster geen behoefte zou bestaan. Die gegevens worden nu op de geneeskundige hoofdinspectie bestudeerd. De bewindsman verklaart zich ver der bereid te bevorderen dat een onderzoek wordt Ingesteld om een antwoord te verkrügen op de vraac of het tot een wetteRjke afbakening van de taak van de psycholoog moet komen. Beide bewindslieden verzekeren) Kamer verder dat er hun veell gelegen is het vraagstuk vanf paranormale geneeskunst zo l mogelük tot een bevredigende od sing te brengen. Onderzoek order naai in V.S. Een commissie uit de Ameriki se Senaat onder leiding van de mocraat McLellan is begonnen een onderzoek naar de totstan ming van een order van het m terie van Defensie ter waarde ruim 7 miljard dollar. De kwestie gaat over de bouw 1.700 jachtvliegtuigen voor de onderdelen van de strüdkracl Boeing had voorgesteld deze toe len voor 6.983.000.000 dollar te 1 ren. Ondanks herhaalde advl van militaire deskundigen om de der bij Boeing te plaatsen, wen opdracht tenslotte gegeven aai maatschappü General Dynamics] voor een bedrag van 7.083 OOf had ingeschreven. De commissie onderzoek moet nu uit maken of sprake is geweest van fouten of bevoordeling. Naar verluidt heeft de i van de Luchtmacht, Zucker, besloten büeenkomst van de cor sie verklaard, dat voor de toew. van het contract „ongelukkiger"! een fout van 31.800.000 dollar een elektronische rekenmachine is opgemerkt".

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 4