Spoedig nieuws over Adenauers opvolging Amsterdams parkeerprobleem onmogelijk op te lossen Sombere conclusie S.T.O.P.-rapport: Voor autoforenzen geen plaat» Vijl' dagen vrij met Kerstmis BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 6 MAART 1963 1 lleen klanten kr&n onze Amsterdamse correspond.) F.en bevredigende oplossing van het rkeervraagstuk in Amsterdam is mogelijk. Dit is de sombere con- van de Amsterdamse Stichting Oplossing Parkeerproblemen in uitvoerige nota, die vandaag aan hoofdstedelijk gemeentebestuur is eboden. In deze nota wordt een plex van maatregelen gesugge- dat de parkeernood kan ver ten. Op korte termijn zouden als angsmaatregelen kunnen die- 1, de Amsterdamse binnenstad tot 1 blauwe zone maken, waarbinnen I slechts korte tjjd (bijvoorbeeld twee uur) met een parkeerschyf mag worden geparkeerd; 2. een algemeen parkeerverbod tus sen 8 en 10 uur 's morgens. De Stichting Tot Oplossing Par- lerproblemen (STOP) is door groe- ringen uit het Amsterdamse be- yfsleven in het leven geroepen. De bedoeling van de nota is in gro enen aan te geven in welke rich- ig verlichting van het parkeerpro- eem kan worden bereikt, n de Amsterdamse binnenstad, bin- n de grachtengordel, zijn 9000 toe laten parkeerplaatsen. Volgens tel- igen stonden in dit stadsdeel in 61 vrywel dagelijks ruim 11.000 au- 's. Er waren dus permanent 2.000 itobezitters in overtreding. Tussen 55 en 1961 steeg het aantal dagpar- serders van 2250 tot 6000, dus bijna t het drievoud. In de nota wordt steld dat een dagparkeerder de aats inneemt van drie a vier kort- rkeerders. Wij lezen: „Amsterdam voor zijn per auto komende bezoe- rs het tegendeel van gastvrij. Een auto van een winkelier of van jn personeel verdry ft een veelvoud ,n auto's van klanten. Een auto van n directeur of van een correspon- nt verdrijft een veelvoud van per ito komende zakenrelaties". In de nota wordt het noodzakelijk genoemd de beschikbare parkeer- i ruimte de distribueren volgens een systeem, dat zich richt op het zoveel mogelijk in stand houden van par keergelegenheid voor de klanten van bedrijven. Maar zelfs voor het aantal kort en middellangparkeerders is er onvol doende ruimte. De stichting wil daar om een belangrijk deel van de distri butie bereiken via het prijsmechanis me: „De hoogte van de tarieven voor parkeermeters en bewaakte parkeer terreinen zal zodanig moeten zyn, dat een zo gelijkmatig mogelijke distribu tie van de schaarse parkeerruimte wordt verkregen. De nota geeft een voorbeeld van een parkeertarief bij bijvoorbeeld een bankgebouw als suggestie wordt hier genoemd f 1.— per kwartier". Gezien de verkeerstechnische pro blemen verwacht de stichting weinig van de bouw van parkeergarages in de binnenstad. In de nota staan twee suggesties, die een rigoureuze aanpak van het parkeerprobleem betekenen, doch die eerst over vele jaren (en waarschijnlijk wel nooit) kunnen worden gerealiseerd; WASSENAAR Onderscheidingen Roode Kruis Al vele jaren is het traditie by de rlpsters en helpers van het Rode jruis in Wassenaar in het voorjaar tn feestavond te organiseren. Ge- (oonlijk wordt op deze avonden door uit eigen leden gevormde toneel- ip een toneelspel opgevoerd. Op avond, die gisteren in het Vereni- igsgebouw gehouden werd was dat I mogelijk. Het comité had echter toneelgroep van de buurtvereni- ig Kerkehout bereid bevonden het ipel „Blyf zitten waar je zit" op voeren. Ivoordat de toneelgroep op de plan- n kwam had een korte plechtigheid Bats: het uitreiken van eretekenen n het Rode Kruis aan helpsters en ilpers, die 10 of 20 jr. trouwe dienst bben voltooid. Er waren in totaal jubilarissen, maar twee van hen inden wegens ziekte niet aanwezig n. Omdat ook de heer J. J. M. iegman. voorzitter van de Wasse- arse Rode Kruis-afdeling ziek is iktc de secretaris, mr. A. C. Jaeggi onderscheidingen en de bijbeho- nde oorkonden uit. De onderscheiding voor 20-jarige ouwe dienst werd toegekend aan de ;er Verhart en zijn echtgenote, me- ouw Verhart-Van Zettenen en de iren Van den IJssel en Van Deur- n en de onderscheiding voor 10-ja- 5e trouwe dienst aan mevrouw Van ir Heyden-Polstra, mej. Hoogweg de heer Barnhoorn. Mevrouw H. angerak-Van Kerkem is 25 jaar aan colonne verbonden. Het Rode ruis kent echter geen onderschei- ngen bij een zilveren jubileum. De eer G. J. van der Starre bood me- ouw Langerak een fraaie poeder- dos aan. Daarna kon het toneelspel begin- en. Het werd een vrolijke geschie- enis over een vrijgezel, die om zyn iend te helpen diens meisje een icht in zyn flatje laat logeren en lardoor verzeild raakt in allerlei ko- ische verwikkelingen. Het spel werd wr de Kerkehouter toneelgroep on- »r leiding van de heer F. van den erg vlot gespeeld. Na de tombola as er nog gelegenheid tot dansen. Ruim 3 ton in 7 jaar voor kerk Uit het jaarverslag van de Stich- ng Bouwactie Hervormd Wassenaar 'er 1962 blijkt, dat het netto-resul- lat van de actie, die ruim 7 jaar ge iden werd gestart, eind 1962 bedroeg 309.736.86. Daarvan werd f 193.480.22 estemd voor de geruime tyd geleden Dltooide restauratie van de Kieviet- erk en voor de aanschaffing van in nieuw orgel in deze kerk. Gere- irveerd werd voor de bouw van een leuwe kerk in de wijkgemeente Den •eyl een bedrag van f 85.500.24 en oor de restauratie van het Dorps- tntrum, het derde programmapunt in de actie f 22.369.87. Het resteren- e bedrag van ruim f 8300 is in de sultatenrekening opgenomen onder et hoofd „algemeen". Het is de bedoeling de actie voor e derde kerk opnieuw tot leven te rengen zodra meer concrete plan- en bekend zijn. Over deze plannen rordt op het ogenblik overleg ge leegd met de architect, ir. baron van sbeck. 1. het creëren van parkeergelegen- heden in de te saneren woonwij ken Jordaan, Staatsliedenbuurt en Albert Kuypkwartier. 2. de Singelgracht Stadhouderska- de-Nassaukade) droogleggen en inrichten tot „grachtengarage". waarvan de capaciteit 3000 a 4000 auto's zou kunnen zyn. kan Iniiten Voor de dagparkeerders, die geen plaats aan de rand van de binnen stad kunnen vinden, heeft de nota de volgende oplossing: „De forenzen, die uit de richtingen Haarlem, Gooi, Utrecht en Den Haag komen, zullen aan de rand van de gemeente grote parkeervelden moeten vinden. Van daar zullen kleine snelle autobussen een dienst met de binnenstad moeten onderhouden, met alleen enkele stop plaatsen in de binnenstad. Het tarief voor deze bussen zal tevens het par- keergeld inhouden en liggen tussen het huidige tram- en het huidige taxitarief. Dit tarief zal zodoende niet zo ver liggen van de reële kilo- meterkosten, die de automobilist ge had zou hebben als hij met zijn ei gen wagen tot in de binnenstad ge reden zou zyn". De bewoners van de buitenwijken van Amsterdam worden verwezen naar fiets, bromfiets of openbaar vervoer. Bij Kerkelijk nieuws In verband met de afscheidsdienst van dr. Tjalsma, zondag 17 maart ln de Remonstrantse kerk aan de Laan in Den Haag, zal de dienst in het Jo- hannahuis te Wassenaar komen te vervallen. De heer Job de Vries heeft af scheid genomen als organist van de gereformeerde kerk aan de Zijllaan. In zyn plaats zyn twee nieuwe orga nisten benoemd: Gerard Akkerhuis, die in de regel in de middagdiensten zal spelen en Johan Lempckert uit Den Haag voor de morgendiensten. In de middagdienst in de Geref. Zijllaankerk zondag om 5 u. zal een gebedsuur voor de zending worden gehouden. Dr. Wielinga zal in deze dienst voorgaan. ijna 8500 deelnemers aan t.b.c.-onderzoek Het bevolkingsonderzoek op long- tuberculose in Wassenaar is dinsdag avond afgesloten. Welgeteld 8497 in gezetenen namen eraan deel, dat is ongeveer 46% van het aantal opge- roepenen dat ongeveer 18.500 bedroeg. Daarnaast werd van ongeveer 2500 in gezetenen bericht ontvangen dat zy in him werkkring al regelmatig worden doorgelicht. Het was de 5de keer dat in Wasse naar door de stichting FOTU een dergelijk onderzoek werd gehouden. In 1951 kwam het FOTU-team onder leiding van de heer J. W. van Ryn voor het eerst naar Wassenaar en sedertdien heeft het bevolkingsonder zoek regelmatig om de drie jaren plaats gehad. Over de resultaten van dit onder zoek valt nog niets mee te delen. Vele honderden foto's moeten nog worden onderzocht. Van de mogelijkheid om te worden vrijgesteld van betaling van de bijdrage van f. 1,25 per foto is slechts door betrekkelijk weinig mensen gebruik gemaakt. WARMOND Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. A. van Zanten, 24 Jr en M. E. A. Willemsen, 24 Jr. Getrouwd: H. A. Claproth, 30 Jr en G. C. Th. van Tongeren. 32 jr. Broertjes zaten naeiit opgesloten Uit het onderzoek, dat de kinder politie heeft ingesteld naar aanlei ding van de „nachtelijke escapade" van twee broertjes van 6 en 8 jaar, is gebleken, dat de jongens, naaf wie de politie een gehele nacht heeft ge zocht, al die tijd in een schuur op gesloten zijn geweest. Maandagmid dag waren zij in plaats van naar school naar het Ijs gegaan, a'aarbij zy terechtgekomen waren in een loods van de fa. De Vries Lentsch in de nabijheid van het Noord hol lands Kanaal. Toen de laatste werk man de loods 's avonds afsloot, zaten de jongens nog binnen. Zy slaagden er niet in de deuren te openen en konden het gebouwtje dus gisteroch tend pas verlaten. Op de foto de zesjarige Hans en de achtjarige Karei van Ooyen weel bij hun moeder thuis, in Amsterdam noord. Gespreksgroep begint weer De gespreksgroep van hervormden en gereformeerden heeft met het uit schrijven van een nieuwe bijeen komst gewacht tot het nieuwe boekje van „De Achttien" zou zijn versche nen. Nu dit het geval is komt de groep vrijdagavond bijeen in de con sistorie van de hervormde Kerk. Be handeld zal worden Handelingen 1 1 - 11. Gouden jubileum J. C. Brugman De heer J. C. Brugman vierde maandag zijn 50-jarig jubileum bij de N.V. Clos Leembruggen. Ter gele genheid van deze gedenkwaardige dag werd de jubilaris samen met zyn vrouw toegesproken door de presi dent-directeur, mr. C. J. Leembrug gen. Deze schetste de heer Brugman, thans werkzaam in de afdeling expe ditie als een gemoedelijk en nauw keurig medewerker. Naast een ge schenk onder couvert kreeg de heer Brugman een aansteker en een kistje sigaren aangeboden. Namens zijn col lega's overhandigde ook de afdelings chef een geschenk. Hierna bleef men nog geruime tyd gezellig bijeen. Nieuwe opgravingen bij Paest um „Nieuwe opgravingen by Paestum". Onder deze titel hield jkvr. dr. M. W. Stoop gisteravond een lezing in het Rijksmuseum van Oudheden te Lei den. In de herfst van 1958 weidden bij Paestum in Zuid-Italië, aan de mond van de rivier de Sele door mevrouw Zancani en jkvr. Stoop de resten van een merkwaardig vierkant gebouw gevonden. Bij de bouw van de fun damenten was gedeeltelijk gebruik gemaakt van oud materiaal. O.a. wer den drie archaïsche metopen gevon den, afkomstig van een oudere tem pel, waarvan reeds eerder 32 metopen voor den dag waren gekomen. Deze tempel dateerde volgens de stjjl der metopen uit omstreeks 570 v. Chr Het lagere gebouw, in welke funda menten zij tenslotte verwerkt zijn, moet omstreeks het midden van de vierde eeuw vóór Chr. gebouwd zijn. Het werd vóór het midden van de derde eeuw vóór Chr. verwoest. Uit het midden van de vierde eeuw, dus uit de bouwtijd van dit tweede ge bouw, dateert een beeld van de godin Hera, zittend op een troon, dat ook by deze opgraving voor de dag kwam. Merkwaardig was ook de vondst van een groot aantal, deels zeer grote. Ijzeren sleutels. Dit waren votiefgaven aan de Godin door vrouwen gewijd tot dank voor een voorspoedige be valling. Spreekster illustreerde haar lezing met een groot aantal interes sante lichtbeelden. Een groep stakende mijnwerkers post voor de toegang tot het ter rein van een mijn in Valencien nes in Frankrijk. (Van onze correspondent in Bonn) De christen-democratische frac tie heeft gisteren haar voorzitter Von Brentano opdracht gegeven met leidende figuren uit de CDU te beraadslagen over de opvol ging van Adenauer. Von Bren tano mag zelf uitkiezen met wie hij te rade wil gaan, maar wel Jeugddief stallen In verband met het steeds toene mend aantal jeugddiefstallen zal bin nenkort aan de scholen 'n waarschu wing van een warenhuisrechercheur worden rondgezonden, waarvan de inhoud als volgt luidt: „Het is mij bekend, dat verschillen de leerlingen van lagere-, middelba re-, nyverheids- en technische scho len (zowel jongens als meisjes) zich in de warenhuizen schuldig maken aan diefstal van schrijfwaren, snoep, gereedschappen en dergelijke. Velen zijn reeds op dergelijke dief stallen betrapt en indien dit zo door gaat, zullen er nog velen betrapt worden. Ik doe een ernstig beroep op het verstand van de jongelui. Dit is geen „SPORT", doch een misdrijf ingevol ge het Wetboek van Strafrecht, val lende onder artikel 310, luidende: hU (zij), die enig goed, dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort, weg neemt. met het oogmerk het zich we derrechtelijk toe te eigenen, wordt, als schuldig aan diefstal, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hoogste honderd en twintig gulden. Strafverzwarend is het, indien dit misdrijf wordt gepleegd door twee of meer personen. Ik wil er bij de jeugd de nadruk op leggen, dat het verschijnen voor de rechter, niet de enige narigheid is, waarmee men te doen krijgt. Een ie der heeft wel eens gehoord van een straflijst, die men krijgt indien men zich terzake misdrijf, bij de Justitie verantwoorden moet. Als je in het be zit bent van een dergelijke straflijst, kryg je geen bewijs van goed gedrag, hetwelk je nodig hebt om te kunnen kamperen, emigreren, het aanvragen van een toeristenkaart of paspoort. Zeer belangrijk is ook het feit, dat je goede naam is besmeurd, dat je het vertrouwen van je ouders en onder wijzers moet zien terug re winnen. En indien je later na je studie een goede baan tracht te bezetten, komt die straflijst weer op de proppen en vis je naast het net. De tegenwoordige jeugd gaat prat op kennis en verstand van zaken en terechter wordt meer geleerd dan vroeger. Laat deze jeugd dan het verstand goed gebruiken en zich ver re houden van deze, in de grond der zaak, gemene diefstallen. De hedendaagse verkoopmethode is gericht op deze moderne tyd, dus zelfbediening. Gespeculeerd wordt op de sportiviteit van de Klanten en de verantwoording in deze is ook meer verlegd naar de klanten. Ook in het hedendaagse verkeer vinden we de meerdere verantwoordelijkheid van de weggebruiker terug. Ik denk aan de halve overwegbomen. Indien men deze negeert, zijn de gevolgen funest. AAN U JEUGD IS HET WOORD EN DE DAAD. moet hij binnen enige weken een voorstel tot benoeming tot een officiële kanselierskandidaat doen. Deze opdracht werd Von Bren-1 tano met algemene stemmen ver strekt. Ook Adenauer en Erhard wa ren daarbij aanwezig. Zy voerden allebei nog het woord op de fractie vergadering om hun onenigheid van de laatste dagen toe te lichten. Er- hard legde er nog eens de nadruk op, dat Adenauers verwijten over een eigengereide Europese politiek van de vice-kanselier volkomen onge grond waren. Erhard liet blijken, dat hij aan neemt dat de Fransgezinde staats secretaris van Buitenlandse Zaken Carstens de kanselier de indruk heeft gegeven dat Erhard zich ster ker voor Britse toetreding tot de EEG engageerde dan de kanselier lief kon zijn. „In tegenstelling tot beweringen van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover Adenauer zyn mi nister Schroder en ik het volmaakt eens over onze houding in de Euro pese politiek", aldus Erhard. Of Erhard de kanselierskandidaat zal zijn, die Von Brentano aan de. CDU gaat voorstellen, wordt inmid dels steeds sterker betwijfeld. Wel staat vast dat Von Brentano zelf voorstander is van een overgangskan- seliersschap van Erhard en ook de Beierse Christelijk Sociale Unie sprak zich nog gisteren voor Erhard uit. Maar aan de andere kant staat, dat Von Brentano vindt dat de opvol gingskwestie in overeenstemming met Adenauer moet worden geregeld. En dat betekent, gezien de antipathie van de kanselier voor zijn plaatsver vanger, dat de kanselierstroon aan Erhards neus voorbij gaat. Alle ambtenaren ,Doe open" bracht ruim zes ton op De actie „Doe Open", die de Ne derlandse jeugd heeft gevoerd om de nood in enkele Westduitse vluchte lingenkampen te lenigen, heeft in totaal f623.450.- opgebracht. Het geld werd besteed voor de kam pen Ohmstede en Friedrichsfeld, waar zich voornamelijk vluchtelin gen uit Polen en het voormalig Let land bevonden. Door de Nederland se actie heeft men de oewoners \an de kampen, die in troosteloze barak ken waren ondergebracht, kunnen huisvesten in gerieflijKe permanen te huizen. Men besteedde een be langrijk bedrag voor de bouw van een jeugd- en cultuurcentrum voor de vluchtelingen uit Letland. Voorts stichtte men een werkplaats voor ge handicapte vluchtelingen. Het initiatief voor de actie „Doe Open" is destijds genomen door de Nederlandse Jeugdgemeenschap. Het succes van de actie was zo groot, dat men nog een bedrag van f 100.000 beschikbaar kon stellen voor het werk onder de Algerijnse vluchtelin gen in Tunis en Marokko. Alle Rijks- en gemeenteambtenaren zullen met Kerstmis van dit jaar vijf dagen vry krijgen: van woensdag 25 december tot en met zondag 29 december. De minister van Binnen landse Zaken mr. E. H. Toxopeus heeft namelijk medegedeeld, dat alle overheidsdiensten op vrijdag 27 december (die precies tussen de kerstdagen en het daarop volgende weekeinde valt) gesloten zullen zyn Door de vrije zaterdag is het gewoon.' te geworden, dat de overheidsdien sten een werkdag die tussen enkele feestdagen en het weekeinde valt, niet zullen werken. Vandaar dat er waarschijnlijk dit jaar geen speciale circulaire is verspreid, waarin de extra vrije dag wordt aangekondigd. Deze verplichte vrye dag wordt ook niet afgetrokken van de vakantie van de ambtenaren. Het betreft hier een extra vrije dag. POPULAIRE PLATEN WEL MEEGENOMEN. KLASSIEKE NIET Honderddertig populaire grammo foonplaten zyn uit een muziekschool aan de Haarlemmerstraat ontvreemd. Deze platen vertegenwoordigen een waarde van f320. De inbraak moet in de nacht van maandag op dinsdag zijn gepleegd. De dader heeft zich door het force ren resp. van een buiten- en een binnendeur toegang weten te ver schaffen tot een kamer, waarin tal van grammofoonplaten in voorraad lagen. Hij heeft geen belangstelling gehad voor de dure klassieke platen en de kostbare muziekinstrumenten, want die bleven onaangeroerd. BEURSOVERZICHT OPLOPENDE MARKT Amsterdam, 6 maart. De stemming is vanmiddag by de opening licht verdeeld geweest voor de internationale waaTden. Hierbij noteerden AKU, Unilever en Hoog ovens een weinig beneden het voor gaande slotniveau, terwijl Philips en Kon. Olie koersverbeteringen te zien gaven. Het waren vooral de Philips- aandelen die zicH deden gelden met een avance van f2,30 bij een prijs van f 149,20. Londen had belangstel ling voor de elektro-aandelen. Daar naast viel er ook wat lokale vraag in deze hoek te bespeuren. Naast Philips moeten aandelen Kon. Olie worden genoemd. Hier kwam de vraag hoofdzakelijk van het publiek. Zwitserland had eerder een stukje aan de markt doch dit werd in de oliehoek grif opgenomen. De aande len avanceerden een halve gulden tot f 164,90. Het fonds genoot de steun van Wall Street, waar genoemde aandelen gisteren zeer gewild in de markt lagen. Dit was voor Amster dam vandaag een goede stimulans. Unilevers stelden teleur met een ver lies van dertig cent op een openings- prijs van f 142.80. Hoogovens schom melden rond het vorige slotniveau op 529. De handel was in alle hoofd fondsen iets levendiger dan de vorige dagen het geval is geweest. De verdere herstelpoging vond dinsdag in Wall Street weinig steun. Aan het slot vielen geen spectaculaire veranderingen te constateren. Enkele Nederlandse hoofdfondsen lagen er gevraagd. Gedurende de verdere beursduur nam de vraag in de meeste hoofd fondsen toe waardoor de koersen zich niet onbelangrijk konden verbeteren. Enige vraag in een lege markt droeg er toe bij dat AKU een grote sprong maakte tot 440, Philips liep uit tot f 149,90, Unilever bereikte een koers van f 143,30, terwijl Kon. Olies het tot f 165,60 brachten. De hoofdfond sen sloten op bijna het hoogste punt van de dag. De Scheepvaartwaarden konden zich doorelkaar goed handhaven. De leidende cultures gaven weinig veran dering te zien. In de staatsfondsen- hoek was de stemming aan de vaste kant met actieve handel. In de lokale afdelingen werden aandelen Exploitatie Mij Schevenin- gen voor de zoveelste maal hoger ge adviseerd. Dit fonds bereikte in fe bruari de hoogste omzet ter beurze. Deze maatschappij voert besprekin gen voor een nauwe samenwerking met „Carré" in Amsterdam, door middel van aandelenruil. Een beslis sing wordt binnen afzienbare tyd verwacht. Aandelen „Carré" zijn de laatste tijd op de incourante markt ln koers sterk gestegen. Vandaag was de advieskoers 780 bieden, tegen 790 laten. De stukken worden spora disch verhandeld. De laatst gedane transactie vond plaats ln de laatste week van september 1962 tegen een koers van 450. De beurs verwacht dat de haussetendentie voor de aandelen „Exploitatie Mi) Scheveningen" nog lang niet is afgelopen. WISSELKOERSEN' Amsterdam, 6 maart Londen 10.08%—10.88%New York 3.59j JS—3.60 AMontreal 3.33 U— 3.34A; Parys 73.454—73.504; Brus sel 7.21*4—7.22',; Frankfort 90.02— 90.07; Stockholm 69.40—«9.45; Zürich 83.14—83.19; Milaan 57.95'58.004; Kopenhagen 52.17(4—52.2214; Oslo 50.36—50.41; Wenen 13.93'i—13.94', Lissabon 12.571412J>8*i. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 maart Leldse Coöp. iroente- en Fruitveiling: andijvie 2.46- .02, kroten, gekookt 70, boerenkool 0. rodekool 69, rabarber 88-1.06, stoof- la 1.20-1.50, spruiten 35-75, uien drie- ngen 38.40. ld middelfijn 23.40. ld. Uddelgrof 21.80. id. grof 25.40-25.70, ln terpeen 17-33. witlof 1.10-1.54 per 00 kg. sla A 30-61 per 100 stuks. AALSMEER, 5 maart Seringen: lad. Stepman 80-130 en 60-78. Marie «gray 60-85 en 40-66, Prunus trilo ba 90-125, ld. serrulata 210-275. For- ythea 80-120 per tak. Gerbera 80-110, fclla 40-70 per stuk. Fresia 175-235, yclamen 100-145, Iris 210-290, Ane- lonen 130-180 per bos, Anjers: rood 5-39. roze 20-34, wit 25-40. Rozen: loselandia 85-115. Parel van Aalsmeer 0-105. Geh. Duisberg 90-120. Pech- old 45-71. Towny Gold 40-62, Mad. 'fman 50-75. Baccarat 100-125. New- orker 65-88. Carol 60-85, Pink Sensa- lon 100-130 per stuk. Werkster steelt twee paar schoenen Een 53-jarige werkster uit Leiden had van haar werkgeefster twee paar schoenen gestolen, voor welk feit ze zich had te verantwoorden by de j Haagse politierechter. „Het waren oude schoenen," zo be weerde verdachte, doch de Officier constateerde, dat in een andere ver klaring verdachte had gezegd, dat het nog goede schoenen waren, doch dat haar werkgeefster die toch niet zou missen. De eis luidde vanwege het blanco strafblad f 40 boete of 8 dagen hechtenis waartoe de rechter veroor deelde. Joy-riding of autodiefstal? j „Ik vind het wel wat veel voor dat eindje rijden", zo protesteerde een 118-jarige balletdanser voor de Haag- i se rechtbank tegen de eis van 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, wegens dief stal van twee auto's. In de nacht van 8 op 9 januari had hy in Leiden een auto gestolen en die op de Wassenaarseweg ach tergelaten. toen de benzinetank leeg was. Hetzelfde had hy uitgehaald in de nacht van 13 op 14 januari. Toen zag de eigenaar van de auto hem evenwel 's middags door Leiden rijden. De officier van Justitie con stateerde. dat verdachte reeds twee maal eerder was veroordeeld en daar om nu een flinke straf noodzakelijk was. De verdedigster wees op de moei lijke jeugd van verdachte en was van mening, dat hier niet van diefstal der auto kan worden gesproken, doch van joy-ridding. Uitspraak 19 maart. Woensdag 6 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4 4 1014 ion Ned '59 44 1014 101 |J Ned '60-1 44 1014 lOlfi Ned '60 II 44 1014 101}* Ned '59 4*4 994 99% Ned '60 44 99% 99} j Ned *61 44 99U 994 Ned '53 34 96,% 96 ,V Ned Gb obi 34 92 Ned '47 34 93 93% Ned '51 34 97 97 Ned '53 I-n 34 95,% 95,V Ned '50 I-II 34 94% 94! i Ned '56 34 891V 894 Ned '48 34 894 86% Ned bel cert. 34 894 894 Ned '54 I-II 34 91 914 Ned '55 I 34 91 91A Ned '55 II 34 924 924 Ned '37 3 93" 93" Ned Gb ob. '46 3 9245 92A 904 Ned dol in '47 3 904* Ned Inv cert. 3 984 984 Ned 62-64 3 99H 99% Indië '37 3 98% 98% Indië '37 A 3 94% 94% Ned won bl '57 6 107 107,4 Ned d.bl. '58 44 1014 101A ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 122* 121 Ver HVA-mij. 1424 1404 AK 0 433 441 Deli Mjj cert. 14870 148.40 Hoogovens cert. 5294 528 Philips gem bez. 147 149 55 Unilever cert 143.10 14305 Dordtse petr 753'i 757'1. Kon P (50 f 20) 164 45 165 50 Holl Amer lijn 124% 126* Java China Pak 160 161* K.L.M 54 80 54.10 Kon Ned St boot 1514 153% Kon Paket Mij 153* 154 Stoom Mfj Ned 147*2* 1464 Nieuv Goudr cer 1204 1214 v Ommeren cert. 269 269 4* Kon Rott. Lloyd 143 1434 N. Scheepv Unie 139% 140% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.leningen A dam '47 <34 3 195% 95% idem 48 <34) 95% 954 R'dam '52-1 (44 99% 100 ld "37 I-II '34) 95% Z.-Holl '55 44 994 Bankwezen Bb N Gem 58 5Vi 104 104% id NWB'52 <4*499,V 99% BVG rsbr f500 166 1664 BVG rsbr *52 140 4 140% 'ndustr Obligaties Philips Dol '51 91% 914 VERKLARING EN TEKENS Gedaan en oie-ien Gedaan en laten vorige slotkoers koers v. heden 1084 108b 864 86% 90 89 91% 91% 91% 91% 854 86 97x 98 954 954 964 103b 102 i 904 904 984 98% 924 93% 102} I 103x Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam '56 124 A'dam '56 n 24 A'dam '56 III 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 Den Haag'52 124 Idem n 24 R'dam '52 I 24 Idem n 24 Idem '57 24 Utrecht '52 24 Z.-Holl 1957 2''. Zuid-Holl '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50.... 190.50 191 Robeco 213 213 Unitas f50.- 504 504 Ver Bez v 94 f50 128.50 129 Amst Bank 352 352' Cultuurbank 26% 26 Holl Bank eert 218',4 218 Ned HandelmU 358 356 Rott Bank 339 338 Twentsche Bank 341 Senembah 535 Industrie Ondernemingen Albert HeUn Berkei's Pat Borsumy -Wehry Calve Delft eert. Electrolasmi) K Pap v Gelder K Ned Grofsm. Holl Constructie Ing bur v B.ntj. Internatlo v Kemp en Beg. Kon Zout Ketjen Leldse Wolsp ri) MÜUei en Co N.B. Ned Kabelfabr. Philips pref Rott Droogd. Mij. Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk s Bet-mij «uw" 1 cycuuuiu v. Wijk - Heringa Zaalberg Mjjnboaw en petroleum 650 205 200 71% 71% 721 719 400 263 262 159 156 522 515 173% 180 233 1644 165 759 7574 457 455 353 349 468 466 54.20 54 30 435b 445 426 426 764 76 192 190 *318% 107b 104 316 115 115 BUlton 2de r Kon Petr (f20) .Amer fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cl tiet Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific ön States Steel Bieden Laten Ex-dividend Exclaim 435 162.00 430 162.50 bU*,2 644 65 45% 454 324 31% 61 60% 60|J 70% 704 384 37%. 35 fj 35 A 35A 35 A 48 474

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9