WE SLANK EN RECHT VERMICELLI H O E P E L T J E S •t '•Vsjfl X r X. J T Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 15 februari 1963 Derde blad no. 30883 Dit is de zomer van de bredere schouders zegt de Parijse mode en de Nederlandse vrouw is daar blij mee. Die brede schouders komen de meesten van ons goed uit. Misschien hebben we meer moeite met het slanke en rechte silhouet, dat ook wordt voorge schreven. maar we kunnen het in elk geval proberen. De rokken blijven net even over de knie. de mantelpakjes zijn nooit nauw sluitend en de mantels overwe gend slank. U hebt het allemaal tgebreid kunnen lezen en nu kunt u het dan ook zien. want vandaag mogen de foto's van de nieuwe Parijse mode worden ge publiceerd. Boven: Mare Bohan. de ont- verper van het huis Dior maak- e deze frambooskleurige tweed- lantel met de hoog ingezette ange mouwen. Hij noemde zijn reatie Bonbon Anglais". Links een cocktailjapcn uit de collectie vanjacqucs Heim, die zich helemaal uitleefde in de brede schouderpartijen. Dit in tegenstelling tot de andere modevorsten. die heel be scheiden te werk gingen. De japon is gemaakt van bedrukte stof in groen en bordeaux. Het hoedje is van bprdeauxkleurige zijde. Daarnaast een reismantel van blauw en wit wit geruite wol. Dit flatteuze model heeft driekwart mouwen en hoge zakken. Het maakt deel uit van de collectie van Jacqueline Godard. Hieronder een zomerjapon van Guy Laroche. Het materiaal is witte zijde, bedrukt met zwarte bloemmotieven. De franje aan de rok bestaat uit een grote hoeveelheid hoepeltjes van ..vermicelli", bekleed met dezelfde stof als de japon. Een grote sombrero van zwart stro completeert dit geheel. i v. f* Linksboven een middag-blou se van Pierre Cardin. gemaakt van een nieuw soort linnen in een heldergele kleur. De grote zwarte hoed is gemaakt van ..cellof aanstro" Rechts een geklede shantung japon van Yves St.-Laurent. De buste is in de nieuwe Y-lijn. de halsdoek is van mousseline. De klokhoed van stro is afgezet met bloembladen van donkere organza. Links een sportief pakje van groene en witte wol, ont worpen door Mare Bohan van het huis Dior. De blouse van het pakje, dat „Country Club" heet. is gemaakt van donkergroene shantung; de knopen op de blouse lopen door tot op de rok. Het dop- hoedje is van het zelfde tna- teriaal als het pakie. Onder: Een witte etamine avondjapon van Bohan's ri vaal, Saint Laurent. De ja pon is strak van lijn en be zaaid met bosjes veldbloe- - «V Geheel links een avondjapon van Carven. gemaakt van zwarte ruwe zijden stof (faille), waarover wit gaas met bloemmotief wordt gedragen. Het gaas is bovenaan de japon omhooggeslagen en reikt tot hal verwege het gezicht. Daarnaast een hoed van witte voile, doorwerkt met wit paardehaar van Jean Barthet. Hij noemde zijn creatie „Porte d'Auteuil".

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5