ZANUSSI Zaterdagse markt zes maanden Hoogl. Kerkgracht e.o. naar rËÏËÏTRD^ITia) De Achttien zoeken eenheid van onderop van r ermoedelijk reeds met april DEMONSTRATIE VAN DEZE MACHINE MORGENMIDDAG Doorbraak evangelie heeft goede kans R en II wensen proef niet verschuiving 0 Invoering eenrichtingverkeer in de Breestraat ZANUSSI INTRODUCEERT rasechte wasautomaat nn_ mi voor betaalbare prijs UaOr VPRO-directeur in LEIDEN Dinsdag 26 februari 1963 Tweede blad no. 30892 (Advertentie) De noodzaak van het verwijderen van de tram rails uit de Bieestraat en de daarmede verband houdende algehele reconstructie van deze straat hebben B. en W. wij schreven daar reeds vele malen over geplaatst voor het probleem van het opvangen en geleiden van het drukke ver keer, dat zich dagelijks door deze straat beweegt I Gedurende deze periode zal het verkeer aange wezen zijn op het gebruik van een parallelroute. De eerste route, welke daarvoor, naar de mening van B. en W.. in aanmerking komt. is de z.g. marktronfe (Botermarkt Vismarkt Aal markt Boommarkt). Inschakeling van deze parallelroute is uiteraard alleen te verwezenlij ken wanneer de woensdagse en de zaterdagse mark', voorzover deze op de Boter- en Vismarkt werden gehouden, worden verplaatst. I H" pè -1 P 0 1 -1 1 e 1 Fff t-1 V. I 0 W I Maandag moet de raad beslis- sen over een voorstel van B. en \V. om de zaterdagse markt voor een proeftijd van zes maanden naar de Hooglandse Kerkgracht te verplaatsen. De plantsoentjes zullen verdwijnen. De vraag, die D. en W. in d!t verband de afgelopen maanden intensief heeft beziggehouden was dan ook niet zozeer, óf de markt gedeeltelijk moest worden verplaatst, als wel hoé deze verplaatsing op de minst bezwaarlijke wijze zou kunnen worden tot stand gebracht. Dit probleem speelde vooral waar het betrof de zaterdagse markt, die aanzienlek meer ruimte in beslag gen tussen de Burgsteeg en de Be neemt dan de woensdagse en die bovendien bijzonder attractief blijkt te zijn. schuitsteeg, alsmede de Hooglandse tl 1.4 B en W. zijn er daarbij van uit gegaan, dat met de eerste fase van de reconstructie van de Breestraat, het verwijderen van de tramrails, een periode van omstreeks twee maanden zal zyn gemoeid. Zij ver wachten voorts, dat met de werk Kerkgracht. Wat de plaatsing van de kramen op de Hooglandse Kerkgracht be treft. deze waren op te stellen in twee lange rijen, aan weerszijden van een plm. 4.50 meter brede wandel weg in het midden, welke op dit ogenblik in beslag genomen wordt zaamheden begin april zal kunnen door het aldaar aanwezig plantsoen, worden begonnen. Wanneer B en De breedte van de Hooglandse Kerk- W. niettemin gemeend hebben de gracht staat toe. dat tussen de kra- gedeeltelijke verplaatsing van de wa- men en de bebouwing aan beide zjj- renmarkt aan een langere periode te den een straatgedeelte van 3 meter moeten koppelen, dan was dit op vrij blijft, benevens de bestaande grond van de overweging, dat het trottoirs Van dit straatgedeelte zul- element ..proefneming" daarom )en de voertuigen van de markt vroeg. Wil het nemen van deze kooplieden gebruik kunnen maken proef tot verantwoorde conclusies voor de aan- en afvoer, evenals de voeren, dan dient zij over een lan- voertuigen van de bewoners van de tingverkeer in de Breestraat. dan ?ere periode dan twee maanden te Hooglandse Kerkgracht en omgeving dient eerst een verantwoorde en worden uitgestrekt. aan wie daarvoor toestemming is Na verloop van deze zes maanden verleend Overigens zal voor dit zal de situatie opnieuw worden be- straatgedeelte een wachtverbod. als- zien. mede ook in het licht van de. mede eenrichtingverkeer gelden, naar B. en W. intussen gereed ge- Parkeren zal zoveel mogelijk dienen komen plannen voor de algehele en te geschieden op de Kaasmarkt, die definitieve reconstructie van de Bree- daartoe des zaterdags ruime gelegen- straat. VOORSTEL AAN LEIDSE RAAD Bovendien rees bij B. en W. de vraag of zij deze gedwongen marktverschuiving niet tevens zouden kunnen benutten voor het hemen van een proef, desnoods over een wat langere termijn dan strikt genomen met het oog op de reconstructie van de Breestraat noodzakelijk zou zijn. Zou men \m Diers in de toekomst willen over gaan tot invoering van eenrich bijv. de bloemenmarkt, in verband met het gebruik, dat de kooplieden van vaartuigen plegen te maken, ge handhaafd op de Nieuwe RUn. Doel matigheidsoverwegingen hebben er voorts toe geleid, de vismarkt te handhaven op de Visbrug en de boe kenmarkt op de Koornbeurs. Optimisme voor toekomst Hoewel het college de overtuiging is toegedaan, dat elke verplaatsing van een warenmarkt bepaalde risi co's met zich brengt, die vaak te voren moeilijk te overzien zijn. meent het toch. juist ook op grond van het bovenstaande, de toekomst van de Leidsc warenmarkt met een zeker optimisme te mogen tegemoet zien. Uit voorbeelden van marktver- plaatsingen in de gemeente Eindho ven en Groningen is overigens wel gebleken, dat het bepaald niet juist is te stellen, dat elke gehele of ge deeltelijke markt verplaatsing nood zakelijk tot een teruggang leidt. In het geval van de marktverplaatsing in de gemeente Eindhoven is boven dien nog gebleken, dat het uitein delijke resultaat mede afhankelijk is van de instelling en de medewerking van de marktkooplieden zelf. Het college vertrouwt er dan ook op. dat de raad. die over dit voorstel as. maandagmiddag een beslissing moet nemen, onder de gegeven om standigheden zal willen instemmen met het nemen van de proef van een gedeeltelijke marktverplaatsing voor een periode van zes maanden Verkeersmaatregelen Met betrekking tot de in verband met deze verplaatsing te nemen ver keersmaatregelen merken B. en W. op. dat voor de woensdagse en za terdagse markt de geslotenverklaring van de Nieuwe Rijn zal dienen te worden uitgebreid met het gedeelte, gelegen tussen de Burgsteeg en de Hoogstraat. Voor de zaterdagse markt zal het voort noodzakelijk zijn over tegaan tot geslotenverkla- ring van de Hooglandse Kerkgracht tussen de Burgsteeg en de Har- Nieuwstraat. van de Nieuwstraat tussen de Burgsteed en de Har- testeeg. en van de Moriaansteeg. De thans geldende geslotenverklaring van de Nieuwe Rijn tussen de Har- testeeg en de Burgsteeg is op woens dag van kracht tussen 10 en 18 uur en op zaterdag van 14 tot 18 uur. Aangezien tengevolge van de vijf daagse werkweek de zaterdagse markt thans ook in de ochtenduren druk wordt bezocht, komt het B en W. gewenst voor ook op zaterdag het aanvangstijds'ip van de cslotenver- klaring op 10 uur te stellen. Verwijdering van plantsoen Om de Hooglandse Kerkgracht ge schikt te maken als marktterrein, hebben B. en W. een plan doen ont werpen tot vervanging van het plantsoen door een verhoogde bestra ting. In overeenstemming met het karakter van de Hooglandse Kerk gracht. zullen voor deze bestrating dikke waalklinkers worden gebruikt. De kosten van het plan worden ge raamd op f 12.000.-. vol/^/automaat ELECTROTECHNI&K N.V. AMSTERDAM TEL 020 5 I111* VOOR DIENSTBETOON EN VAKMANSCHAP BOTERMARKT 25 LEIDEN TELEFOON 22669 SHOWROOM voor de VAKHANDEL. Piet Heinstraat 102A DEN HAAG - TEL 070—634920 Kerkelijk Leve ned. hekv. kekk 11 Oproep tot gebed voor anti-honger-actie Beroepen te Oldebroek B te Barneveld. Aangenomen naar Warns-Scharl L Jansen Schoonhoven te Roodeschool De secretaris-generaal van de We- Eysenga reldraad van Kerken, dr. W A. Vis ser t Hooft heeft een oproep tot alle 201 aangi slo en kerken in meer dan 80 landen gedaan om voorbede gerep. kekken voor <je hongerenden op 17 maart. Aangenomen naar 's-Gravenhage- wanneer de internationale week in Oost (voor de arbeid ln de binnen- het kader van de door de FAO. de stad» F D. Kraan, koopvaardljpred te reicivoedseiorgan satie georgan - Curacao met verlof In Nederland seerde actie ter bestrijding van de gekef. kerken (vrUgem.) honger in de wereld, begint Een Tweetal te Axel (2e pred pl R te door dr Martin Niemöllei geschre- Velde te Ommen en H. J de Vries te ven gebed was bij de oproep gevoegd Bedum Dr. Visser 't Hooft riep de kerken op EVANG. 1.1 TH. KEKK «toe mee te werken dat de door christenen gegeven hulp langs ker- Aangenomen naar Edam-Monnlken- keliike kanalen geleid wordt en om T-»™. pekela- zQ MtlM ïan plaatseluke en na- tionale instanties extra te onder steunen. Het feit. dat meer dan de helft van de wereldbevolking te wei nig heeft naar de algemeen aan vaarde maatstaven op voedingsge- bied ls een uitdaging aan het chris telijk geweten in de landen, waar overvloed is Al het werk. dat reeds door de kerken gedaan wordt tot steun van het FAO-programma, zal echter tevergeefs zijn, als het niet gedragen wordt door de voorbede voor hen. die hulp nodig hebben. In Genève zal op 17 maart een oecu- Teyllngen definitieve oplossing voor de plaats van de markt te zijn ge- I vonden. Uit het samenspel van deze gedachten gedwongen ver plaatsing èn het nemen van een proef is bij het college van B. en W. de overtuiging gegroeid om de raad te moeten voorstellen de zaterdagse markt voor een deel en voor een periode van zes maanden te ..verschuiven" naar de Hooglandse Kerkgj-acht en omgeving. Advertentie Zoekt U een schonrsteenklok. wandklok of wekker, v. rl. WATER Haarlemmerstr. 207 heeft het De beste merken. Junghans Kienzle - Mauthe. heid biedt. Voordelen van marktverschuiving Naar de mening van B. en W. springen bij bovenstaande oplossing de volgende voordelen in het oog: 1. De warenmarkt blijft volledig gehandhaafd in het centrum van de stad. ten dele tegenover bestaande winkels, en voorts in do onmiddel lijke nabijheid van drukke winkel- stupr van de Centrale Vereniging centra. Zij vormt als het ware een voor de Markt-, Straat- en Rivier aantrekkelijke verbinding (ook uit handel Voorts hebben B en W zo- het oogpunt van stadsschoon!tus Meest aanvaardbare oplossing Ten overvloede delen B en W. de raad mede. dat zij bepaald niet on gevoelig zijn geweest voor de belan gen van de daarbij direct betrokke nen. Met het oog op de belangen van de marktkooplieden is door B en W. mondeling overleg gepleegd met vertegenwoordigers van het Be veel mogelijk rekening willen houden met bezwaren die hen van verschil lende zyden schriftelijk ter kennis werden gebracht. Voor zover deze be zwaren reëel waren, konden deze voor een goed deel worden onder vangen. B. en W verhelen zich ech ter niet. dat ook bij deze marktver schuiving een enkele keer een parti culier belang moest worden geofferd aan het algemeen belang B en W zijn er voorts van overtuigd, dat het ontworpen verschuivingsplan. verge leken met andere plannen, als het meest aanvaardbare moet worden beschouwd Woensdagse markt De woensdagse markt zouden B en W. in het vervolg willen houden 190 Glas in lood raam en piano Voor nieuwe meisjes h.b.s. De Oudervereniging, alsmede de oud-leerkrachten van de Louise de Coligny H BS, wensen ter gelegen heid van de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw aan de Kager- o straat uiting te geven aan hun ver- 0p ^et gedeelte van de Nieuwe Rijn bondenheid met de school door het t,ussen de Hartesteeg en de Burg- aanbieden aan de gemeente van^een steeg (alwaar zij ook thans reeds 1 wordt gehouden', alsmede op bepaal de gedeelten van de Nieuwe Rijn tussen de Burgsteeg en de Hoog straat. die daarvoor geschikt zijn. Voorts komen, naar de mening van het college in aanmerking de Hoog straat en de Visbrug. de Koornbeurs en de Karnemelksbrug alsmede de hoek van de Beschuitsteeg aan de kant van de Nieuwe Rijn. Zaterdagse markt De zaterdagse markt, die een veel grotere omvang heeft, zou op de zelfde plaatsen dienen te worden gehouden en daarnaast in de Be schuitsteeg (v -nr/'-ver mogelijk» het gedeelte van de Nieuwstraat gele tweetal geschenken. Het geschenk van de ouders zal bestaan uit een piano De aan deze schenking verbon den voorwaarden, dat het instrument uitsluitend in en door de schoei mag worden gebruikt, achten B. en V/ aanvaardbaar. Ï50| Het door de oud-leerlingen en oud- 80 leerkrachten aangeboden geschenk 3i zal bestaan uit een glas in lood ver vaardigd raam. voorstellende 4 paar 130 een school vissen en een zwerm 185 vogels. Deze versiering zal in het schoolgebouw kunnen worden aange bracht Het ontwerp wordt vervaar-, digd door de oud-leerlinge, mejuf frouw Gunhild Kristensen te Ooster- beek B en W. stellen de raad vooi om deze schenkingen t z t. in dank te aanvaarden. sen deze winkelcentra 2. Het stillere gedeelte van de Haarlemmerstraat krijgt een grotere toevoer van kooplustig publiek. 3. De nieuwe marktplaatsen zijn zowel voor de marktkooplieden als voor het publiek van alle kanten ge makkelijk te bereiken. 4. Zowel aan de noordzijde als aan de zuidzijde van de markt is een goede gelegenheid tot parkeren van auto's en het stallen van motoren, bromfietsen en fietsen. 5. Gedurende de overige zes dagen van de week is op de Hooglandse Kerkgracht een goede nieuwe par keergelegenheid voor personenauto's geschapen. 6. De opstelling van de kramen op de Hooglandse Kerkgracht werkt de overzichtelijkheid in de hand en biedt volop gelegenheid tot een pret tige "en bijna „intieme" wijze van markten. Bloemmarkt blijft np Nieuwe Rijn Hef spreekt vanzelf, dat by het benutten van de ..verbindingsroute" als de Beschuitsteeg en de Nieuw straat. bjj de keuze en het opstellen van de Kramen rekening zal moeten worden gehouden met de geringere plaatsruimte aldaar Meer in het algemeen kan ten aanzien van de marktindeling nog worden opgemerkt, dat door de di recteur van de Markt- en Haven dienst een plan van indeling is ont worpen. dat beoogt de opsteling der kramen zo attractief en doelmatig den "gebracht en men kwam tot de mogelijk te doen zijn In dit plan is overtuiging dat het „Ga tot de we- Orde van Heilige graf Voor dr. W. A. Visser 'r Hooft Voor net eerst heeft een Zweedse aartsbisschop een bezoek gebracht aan de oecumenische patriarch van Constantinopel De ontmoeting tus sen de leider van de Zweedse Lu therse kerk Gunnar Hultgren en de patriarch werd gekenschetst als zeer nuttig voor het onderling begrip. Mogelijk zullen er studenten uitge wisseld worden als positief resultaat van de ontmoeting. De aartsbisschop schap was ook aanwezig, toen dr Visser t Hooft op een reis langs verschil lende pas toegetreden kerken-leden van de Wereldraad in Istanboel kwam en door de patriarch begif tigd werd met het grootkruis van de Orde van het Heilige Graf als on derscheiding voor ..de grote diensten, die hij heeft gedaan voor de hereni ging van de christenen onder het kruis van de Verlasser" zoals de pa triarch het in een toespraak zei De Orde van het Heilige Graf is de oudste orde der christenheid en da teert al uit de zesde eeuw. Eerst werden gebeden gezegd en vervolgens een preek gehouden De imam van de moskee, de heer Q. U. Hafiz. sprak over islamitische en in ternationale broederschap en zei dat de islam een godsdienst is voor alle volken. Na de gebeden en de preek werd een receptie gehouden. Dit grootste feest van de moslems. led Oei Fitr, werd gisteravond voortgezet met een gemeenschappelijke maaltijd. De imam deelde mede. dat de mis sie in Nederland sedert haar oprich ting in 1947 ruim 300 mensen tot de islam heeft bekeerd. Fusie tussen Engelse kerken? Na een lange serie besprekingen, die reeds in 1956 zijn begonnen, heeft een gemengde commissie van de Anglicaanse Kerk en de Metho distische Kerk in een gepubliceerd rapport een fusie tussen beide ker ken in een enkele kerk voorgesteld, ..zodat de wonden, die zijn toege bracht door twee eeuwen van one nigheid en verdeeldheid, definitief zullen worden geheeld". Het rapport bevat twee .revolutio naire" voorstellen: enerzijds de be- menische eêbedsdienst gr houden noeming van Methodistische bis- worden in de St. Pierre-kathedraal schoppen en anderzijds, als het tot onder leiding van dr Visser 't Hooft 1 een eenheid tussen beide kerken mocht komen, het afzien door de D Anglicaanse Kerk van haar status VaStenboodSChap van raus als ..gevestigde kerk en verbreking h van de banden, die haar met de Paus Johannes zal kroon verbinden en haar onder con- om 8 uur vla de radio een^ booa- troie van ^et parlement plaatsen Thans zullen de synodes van bel de kerken zich over de voorstellen moeten uitspreken. tot de gelovigen richten bij gelegenheid van het begin van de jaarlijkse vastentijd. Moslems vieren einde van vastenmaand Nederlandse en buitenlandse mos lems zijn gisteren in de moskee van de Achmeditische missie en in het Instituut voor Islamitische studiën, beide in Den Haag. bijeengeweest Russiche kerkleiders op Schiphol 1 Achttien Russische kerkleiders wa ren gistermiddag op Schiphol op doorreis naar Amerika waar zij een rondreis van drie weken zullen ma ken. Het betreft hier een tegenbe- voor de plechtigheid ter afsluiting zoek van een reis. die Amerikaanse van de vastenmaand Ramadhan kerkleiders vorig jaar naar de Sow- jet-Unie maakten De leider van de delegatie, de 32- jarige aartsbisschop van de Russi sche Orthodoxe Kerk. Nikodim. ver- i klaarde dat deze uitwisselingen een bijdrage willen zijn ter bevordering I van de eenheid onder de christenen. In 1956 bracht eveneens een aan- I tal Russische kerkleiders een bezoek j aan de Verenigde Staten. I I van Houte directeur reld in mÜn naam" alleen kracht had door samen te Ds van de VPRO en een van de ..Achttien", sprak gisteravond in „Over 't Hoff" over het stre ven naar eenheid op het protes tantse erf. Een aantal leden van het hervormd-gereformeerd ge- spreksorgaan te Oegstgeest wa ren op deze gemeenteavond van de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Leiden/Oegstgeesi als gast aanwezig. Als er op een of ander gebied een streven naar eenheid aan de gang Ls, zoals de Europese beweging, dan be tekent dat nog niet dat de verschillen aan het vervagen zijn. aldus ving ds. Van Houte zjjn lezing aan. i)ank zij meer contact en ontmoeting kent men In de Wereldraad van Kerken de onderlinge verschillen beter dan vijftig Jaar geleden. Tussen de her vormden en gereformeerden heefl de openheid van het gesprek, de dialoog van de ontmoeting ln de afgelopen tientallen jaren geheel ontbroken. Het was een trachten zich luid roepend verstaanhaar te maken, in plaats van een zich bezinnen op de diepste vra gen. Ds. Van Houte vertelde dat de Be weging der Achttien was gegroeid uit de reeds jarenlang bestaande con tacten tussen hervormden en gere formeerden. voor het werk onder de van de kerk vervreemden. Deze kring werd vergroot en kwam op 24 april 1961 voor het eerst bijeen, in Drie bergen. Gezamenlijk stelde men zich de vraag hoe de mens die van kerk en godsdienst is vervreemd, de bood schap van het evangelie moet wor- door samen te gaan. „Van onder op" Kerken en synodes hadden voor die tijd vele. maar moeilijke en lang durige gesprekken gehad. Van Drie bergen uit werd het werk van onder op aangevat. Het manifest dat opge steld werd oogstte een enorme ver klank. Achtereenvolgens zagen twee geschriften het licht: ,,/an Kerk tot Kerk" en „Aanvaard elkander". Ds van Houte ging voorts na noe in de oorlogsjaren met gemeenteop bouw was begonnen. Het doel was om van het hervormde kerkgenootschap weer een kerk te maken. Niet in de betekenis van een bestuurslichaam, maar van een levende organisatie, die zich in leven en sterven toever trouwt aan Christus dus een belij dende gemeenschap. Het getuigenis werd hervonden en gesproken. Tn Driebergen is de Hervormde Kerk gaan uitstralen in welke waarde de protestantse christenen -.noesten gaan leven. De nieuwe kerk breekt zich baan schreef prof. Kraemer. Enke len wilden toen de nieuwe vormen vastleggen, de nieuwe geest vasthou den in de kerkorde. „Pas op" waar schuwde prof. Kraemer. ..want nu kun je veel bederven". Hij haalde Paulus' uitspraak aan dat de letter doden kan. Prof. Kraemer kreeg ge lijk. Er is veel gestold en de geest ver dween wel eens. Er Ls weer veel be nepenheid en letterdlenst gekomen Inplaats dat het oog werd gehouaen op datgene waar het heden »en dage op aan komt: het belijden. Onder de belijdenis verstaat men de geschrif ten waarin het geloof vroeger Is vast gelegd. BeljjdenLs doet met geleid door de geest. In woorden en taal van deze tijd. aldus ds. Van Houte. Spreker zette voorts uiteen wat de basis is, waarop de Achttien elkan- Paraatheidsoefening B.B .-ers komen morgen in actie De A-kring Zuid-Holland a van de Bescherming Bevolking houdt mor gen een paraatheidsoefening. Deze oefening geldt in het bijzonder voor die onderdelen, die min of meer be stemd zijn voor de directe bescher ming van de gemeente Leiden en Oegstgeest. Bij de mobilisatie en dus ook bij deze oefening gaat het om de opkomst van het personeel, volgens een bepaald schema, op verschillende, van tevoren vastgestelde punten in de stad. De B B -ers krijgen daar het voor hun onderdeel bestemde mate rieel en de transportmiddelen in ont vangst te nemen. Getracht zal wor den bU de oefening alles zoveel mo gelijk overeenkomstig de werkelijk heid te doen geschieden. Zo geschiedt de oproep met behulp van „lastge vingen". wordt de volledige uitrusting uitgegeven en zelfs worden de te ge bruiken. van rijkswege ter beschik king gestelde vrachtauto's geheel con form de voorschriften gevorderd. De ruim 250 noodwachtplichtigen. die voor deze oefening zijn aangeschre ven. komen allen in Leiden en Oegst geest op. Alle onderdelen zullen na de eerste melding opdracht krijgen een maar deze doorbraak van het evan- kolonne te vormen op de Willem de geile uit. heeft zeker kans van slagen. Zwijgerlaan Deze kolonne. die dertig Nadat uit het gehoor enkele vragen voertuigen omvat, vertrekt vervolgens waren gesteld en ds. Van Houte oeze naar Noordwijk. waar de eenheden had beantwoord, waarbij telkens nog benodigd zijn voor een denkbeeldige een levendige discussie ontstond, ramp. die deze gemeente getroffen sloot ds. W.J.H. Hubeek deze avond heeft Het ligt niet in de bedoeling met een dankwoord tot de spreker. om tot verdere actie over tegaan, omdat de tijd daarvoor ontbreekt. Na der hebben gevonden. Deze is aller eerst de bijbel, die ons in ontmoeting wil brengen met Christus, de levende Heer Woorden kunnen steeds meer afslijten en daarom wil ce bijbel niet het woord brengen, maar het woord van Christus. De bijbel >God) wil. dat wij al lezende overweldigd worden door de persoon van Christus, die daaruit oprijst en beslag op ons legt. Wij moeten existentieel in deze ont moeting met Christus betrokken zijn en aangeraakt worden door de wer kelijkheden. die daarachter staan Al dus komt het warmkloppend persoon lijke getuigenis als het belangrilkste naar voren. Hierin hebben de Acht tien elkander gevonden. Hun uitspra ken en meningen lopen uiteen, maar zij weten dat alle achttien zoeken naar de ontmoeting met de levende Heer en dat zy daarin én zijn. Con creet betekent dit, aldus vervolgde ds Van Houte. *dat er alleen plaats is voor één evangelische kerk. Ds. Van Houte somde tenslotte een aantal maatschappelijke bezwaren op. De Beweging der Achttien onderkent deze, maar zal ze niet uit de weg gaan. Zeer zeker is geduld nodig. Ongewoon transport De N V. S. A. van Leeuwen alhier moest in twee opeenvolgende nach ten een zeer bijzonder transport ver zorgen De hoogte van deze twee transporten vier kolossale haard- vloeren van de HCW bedroeg 5 40 meter, waarvoor in normale omstan digheden voor vervoer over de weg geen toestemming wordt verleend. Zorgvuldige voorbereiding had tot resultaat, dat deze vergunning dit maal wél werd verstrekt Op de route van Leiden naar Rotterdam vla Voorschoten. Den Haag en het West- land. moesten in totaal vier spoor wegovergangen worden gepasseerd, waarvoor de NS. de netspanning moest u'tschakelen waarna de be drading kon worden gelicht. een korte rust op de boulevard gaat de stoet terug naar Leiden. Anno 1963 Een Noor. die in Argentinië mee- doet aan de strijd om het wereldkam pioenschap zweefvliegen, kwam bij een lange-afstandsvlucht terecht in een verlaten streek. HU landde op de akker van een boer. Tot zyn «rote verbazing werd hU door de boer .in gerekend" en opgesloten. De volgende dag gingen zy samen naar een poli tiebureau. Hier bleek dat de „ccmpe- slno", die de Noor niet kon verstaan, gedacht had dat hy .-en bewoner van een andere planeet te pakken had gekregen. „Hy kwam uit de hemel op een toestel dat geen lawaai -naak te". aldus het verbouwereerde boer tje.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3