besluit KNVB normaal competitie uit te spelen Cees Verkerk winnaar „tweedaagse" te Graft Achterstand valt mee a Ivijnslnirgers opnieuw op de tweede plaats Lucht of water voor Feijenoords grasmat? I Toch... Waterpolo stopgezet Aoodconipetitie doodsteek voor voetbalmaatschappij Ajax twee at van horden Standen voor voetbaltoto Gerben Karstens staakt strijd met rugklachten Vreemd besluit zaterdagvoetba! 10 maart Jeugd komt naar voren Floor v. Duijn en Peter Viool in selectie Opgericht 1 maart 1860 Maandag 18 februari 1963 Derde blad no. 30885 Het bondsbestuur van de KNVB heeft unaniem besloten om de competitie, zowel voor semiprofs als voor amateurs, normaal uit te spelen. ,,Ook al zou men, om met de woorden van Dirk Nijs te spreken in mei moeten beginnen". De KNVB heeft begrip voor de zomersporten, doch men kan daaronder het voetbal niet laten lijden. Een noodcompetitie zou voor de voetbalmaatschappij niet minder betekenen dan een doodsteek profiteerde en 1-0 scoorde. Schouten maakte uit een corner gelijk. Na de rust. toen Feijenoord terugkeerde zonder Kreijermaat en Bergholtz, slaagde Pfeiffer erin het winnende doelpunt te scoren. Go Ahead heeft nu gedaan wat Reims niet kon Sneeuwster „Ajax 1" heeft zondag zowel in Roosendaal als in Heemstede gespeeld. De 2500 betalende be zoekers in het sportpark van RCH hebben hun teleurstelling over de opstelling van het Ajax- team tegen RCH nauwelijks ver holen. In plaats van het aange kondigde „volledige eerste elftal van Ajax" kreeg men een com binatie te zien. waaraan op Prins na. de gehele voorhoede ontbrak. Prins verdween boven dien na 10 minuten reeds naar de kleedtent wegens een bles sure. Het RCH-bestuur besloot toen de reeds betaalde kaarten voor de wedstrijd tegen Ajax, ook op 24 februari te accepteren, wanneer de Racing tegen Sparta f zal aantreden. 4 Intussen kwam de andere helft 1 van Ajax 1 in Roosendaal tegen u't- waar het aangekon digd werd als „het bijna volle dige Ajax". De resultaten van deze oefenwedstrijden waren voor de Amsterdammers, on- danks deze dubbele kans maar f matig: in Heemstede verloren zij 4 met 5-3 en in Brabant kwamen a een gelijk zij niet verder dan spel: 5-5. Sparta bleef dicht bij huis en I speelde voor enige duizenden Rotter- I dammers, die half geld betaalden. tegen Xerxes. Wilkes ontpopte zich als de sneeuwster en hielp er dapper i aan mee om voor rust de stand op I 0-1 te houden. Na rust liet Sparta het zwaarst wegen wat het zwaarst woog en won uiteindelijk met 3—1 NAC was te gast bij AGOVV. dat met 3-2 aan het langste eind trok en in Amsterdam, in het Jan van Galen- I park. deden Arie den Oude en Tony van der Linden niet voor elkaar on- der. Beiden namen een hattrick voor i hun rekening en de eindstand DWS- j DOS werd 5-5. Excelsior won met 4-1 van Ona en Ado bleef Fortuna VI. in Vlaardingen met 3-1 de baas. ZWEMMEN Wieger Meiisonitles revancheerde zieli Een. wat het deelnemersaantal be treft, groots opgezet zwemfeest is zondag gehouden in het Sportfond- senbad te Breda Er waren niet min der dan tien clubs verschenen, waar onder uit België. Duitsland en Frank rijk. De prestaties waren echter niet navenant. Zo werd de 100 meter vrije slag dames gewonnen door Ineke Heemskerk in 1.08.1. Op de 200 meter schoolslag heren werd echter felle strijd geleverd tussen Wieger Menso- nides en de Robbenzwemmer Rijk van Altena. die de Zian-crack on langs een nederlaag had toegebracht. Ditmaal revancheerde Mensonides zich en won in 2.38.6. De uitslag van de clubtienkamp was: 1 De Robben (Hilversum) 2585. 2 Surea -Breda» 2669.6. 3 PSV (Eindhoven- 2689.2, 4. Scaldis (Ant werpen- 2695.3. Persoonlijke uitslagen: Dames: 100 meter vrije slag: 1. Ine ke Heemskerk -Robben» 1.08.1, 400 meter vrije slag: 1. Judith de Nijs (Robben» 5.07.8. 100 meter vlinder slag: 1. Marian Heemskerk (Robben) 1.13.1. 100 meter rugslag: 1. Marijke von Hebell -Naarden» 1.14.1. 2. Ineke Tigelaar -Robben» 1 14 4. 200 meter schoolslag: 1. Rita Kroon (Robben) 2 53 4 Heren: 100 meter vrije slag: 1. Ab Lindeman -PSV» 58.2, 2. P Simons -Scaldis) 59.2, 400 meter vrije slag: 1. W. Kremer -Essen) 4.48.1. 100 me ter vlinderslag: 1. J. Pabbruwe -Rob ben) 1.04 0, 200 meter rugslag: 1. Pe ter de Koning -SZC» 2.29.6, 2. G. van der Kamp (Naarden) 2.32.9, 200 me ter schoolslag: 1. Wieger Mensonides <Zian» 2.38 6, 2. Rijk van Altena -Robben) 2.42.1, 3. H. Vriens tSurae) 2 44 3. Nu de voetbaltoto komende zondag gaat ..draaien" op het buitenland la ten we. om enig houvast te krijgen, de standen van de betreffende com petities volgen, na de wedstrijden van gisteren. ITALIË 1. Internazionale en Juventus bei de 34 punten. 3. Bologna 28 p 4. Spal Ferrare 27 p.. 5. Lanerossi 26 p, 6. Milano 25 p 7. Fiorentina 24 p 8. Roma 23 p9 Atalanta. Torino en Catania alle 20 p., 12 Napoli 19 p., 13. Genua en Modena beide 17 p., 15. Sampdoria 16 p., 16. Mantua 15 p., 17. Venezia 14 p.. 18 Palermo 11 p. Lanerossi. Milano. Genua en Man tua speelden 21 wedstrijden. Venezia kwam 20 maal in het veld. De overige clubs speelden 22 maal. SPANJE 1. Real Madrid 34 p., 2. Atletico Madrid 27 p.. 3. Oviedo en Vallado- lid beide 26 p 5. Valencia 24 p.. 6. Saragossa en Barcelona beide 22 p., 8. Atletico Bilbao 21 p.. 9. Cordova en Sevilla beide 19 p11. Elche en Betis beide 18 p 13. Mallorca 17 p., 14. Coruna en Malaga 14 p 16. Osasuna 13 punten. Saragossa en Cordova speelden 20 wedstrijden. De overige teams kwa men 21 maal in het veld. PORTUGAL 1. FC Porto en Benfica beide 28 p 3. Sporting 25 p., 4 Lusitano 19 p.. 5. Leixoss 18 p6. Beleneses 17 p., 7. Guimaraes 16 p., 8. Setubal 14 p.. 9. Academica 13 p.. 10 Olhanense 12 p., 11. Barreirense en Cuf beide 11 p., 13. Atletico 8 p., 14. Feirense 4 p. Het Sectiebestuur Zaterdag voetbal heeft in zijn laatste ver gadering besloten dat de voor- bereiding van hc, Nederlands 10 maart. We mogen er immers niet „Alles is", aldus de grijze bondsbestuurdcr, „een kwestie van psychologie. Men kijkt nu tegen die twee en een halve maand van stilstand op als tegen een besneeuwde Mont Blanc. Maar men vergeet, dat er vorig jaar op 16 maart in het amateurvoetbal maar twee of drie wedstrijden meer waren gespeeld. Die achterstand valt echt wel mee". 6i zijn niet goedkoop en een gulden kan 2*00 XCIcltlllH. men maar keer uit&even De Ajax-jeugdspeler Crist (geheel links) scoort met een kopbal het tweede hoofdstede lijke doelpunt in tegen RCH. Cees Verkerk uit Puttershoek heeft de tweedaagse 5000 meter: Vertak 8.50. 2. Schenk 9.00 2. 3. nationale schaatswedstrijden te Graft, waaraan tal van Karstens 900.3. 4. w. van Heyst de wedstrijd cracks deelnamen, gewonnen. Hij zegevierde op de warmenhuizen?' 9 5.000 meter, werd tweede op de 1.500 en 10.000 meter den/g oè 4°8PL aüeyering Bcke zaterdagelftal zal prevaleren bo ven de afwerking van de com petitie. CommentaarEen geluid, dat de clubs, die al bijna drie maanden zijn verstoken van voetbal vreemd en bijzonder onprettig in de oren zal klinken. Een maatregel die men be slist ook niet had' behoeven te •nemen, omdat de voorbereiding van het zaterdagelftal natuurlijk op zichzelf zeer belangrijk zich ge heel kan voltrekken op weekdagen en -avonden. Zodra de competitie wordt hervat, en dat is beslist niet. eerder dan 16 maart, zal alleen de competitie en niets anders de aan dacht van de clubs vragen. Zelfs zal stilleggen van de competitie op de dag van de thuiswedstrijd tegen België, hoe begrijpelijk overigens ook, beslist niet met hoerageroep worden begroet en we geloven dat het aantal verzoeken om te spelen zeer groot zal zijn. We zien in ieder geval met belangstelling uit vaar de verdere ontwikkeling, waarbij het sectiebestuur moge bedenken, dat het altijd nog het belang van de ver enigingen is, dat moet prevaleren. Nederlands elftal tegen Fortuna "54 Voor de wedstrijd, die het voorlopig Nederlands elftal woensdagavond a.s. In Geleen speelt tegen de eredivisie club Fortuna '54, zijn zestien spelers uitgenodigd, die mogelijk allen zullen worden ingezet. De beginopstelling is als volgt: Doel: Pieters Graafland (Feijenoord)achter: Haak (ADO) en Ouderland (Ajax); midden: Van Wissen (PSV), Pronk (Ajax) en Muller (Ajax): voor: Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Bouwmeester (Feijenoord) en Moulijn (Feijenoord). De overige spelers zijn: Lagarde (SC Enschede), Veldhoen (Feijen oord), Kruiver, (Feijenoord), Kreijer maat (Feijenoord) en Villerius (ADO) Fortuna '54 zal met de volgende formatie in het veld komen: Doel: Vogels, achter: Harry Custers en Mommerts, midden: Notermans, Van der Hart en Munsters, voor: Kohn, Beenen, Rutten, Pfeifer en Pierre Custers. Het bondsbestuur van de KNVB is .Wanneer hoopt men weer met de voorshands evenmin van plan, nu de uitermate slechte weersomstandighe den al voor acht voetballoze zonda gen hebben gezorgd, de competitie om de Nederlandse voetbalbeker op te offeren aan de normale competities. Wel is besloten niet alle vier resteren de ronden, zoals oorspronkelijk was vastgesteld, op zondagen af te wer ken. Alleen de wedstrijden voor de vierde ronde (achtste finales) zullen op een nader aan te wijzen zondag worden gespeeld. De ontmoetingen Alle ideeën van noodcompetities of van de overige ronden worden avond- regionale competities zijn hiermee j wedstrijden. dus naar het rijk der dromen verwe- De mogelijkheid bestaat uiteraard, zen. Hier en daar werd zelfs al met j dat indien de vorst nog bijzonder de gedachte gespeeld om de compe- j lang blijft aanhouden, opnieuw wij- titie de competitie te laten en zijn j zigingen in het speelschema zullen op rekenen, dat volgende weck al wordt gespeeld en de week daarop is Nederland-België. Voor de tweede divisie is een uitzondering gemaakt. Wanneer op 2 maart de velden be speelbaar zijn kunnen deze clubs de zaterdag voor de interland gebrui ken." In Deventer de Winterbedevaart- plaats van de kampioenen waren weer tienduizend toeschouwers naar het veld van Go Ahead gestroomd zich te houden, om te zien wat de favorieten die j hier al Ajax en Sparta hadden ont- W j moet zouden doen tegen het be- roemde Feijenoord. Het was een Feijenoord. dat het dik besneeuwde en eigenlijk een beetje onbespeelbare veld betrad, zon der Kerkum en Moulijn. Het be stuur van Go Ahaed voelde zich ge noopt de beroemde Rotterdammers voor de wedstrijd op een speech en een cadeau een reistas te ont halen. De speech duurde zó lang. dat het publiek .geen woorden maar da den" begon te zingen, wat weinig moeite kostte omdat dit ook het i clublied is van Go Ahaed. Welnu: die daden vielen niet mee. Pfeiffer was de eerste, die van een foutje in de Rotterdamse verdediging en kwam in de sprint met een gedeelde vijfde plaats voldoende naar voren om al zijn tegenstanders achter ^^■■■moeten worden aangebracht. Zolang zowel voor semiprofs als het maar enigszins mogelijk is zal Men meende hiermee de de beker-competitie echter worden Sneeuwschoenen Op diverse fronten in Nederland heil te zoeken in regionale kampioen, schappen, amateurs. midweekse wedstrijden en de wed- afgewerkt, strijden op feestdagen te kunnen ver- j mijden. Men dacht zelfs hiermee nu reeds te kunnen beginnen omdat gis teren vele velden, met de sneeuw - bedekking, uitstekend bespeelbaar bleken. Wij hebben zelfs een uitge- heeft men gisteren de stoute sneeuw- werkt plan gezien om volgens een schoenen aangetrokken om voetbal bekersysteem tot een nationale kampioen te komen. De KNVB ziet er niets in. Het wordt dus onher roepelijk zweetvoetbal. „De clubs hunkeren er naar", zegt Nijs en daar- aan heeft men zich te houden. Of de clubs er straks nog zo naar hunke ren valt te bezien. Voetbalkaartjes te spelen. Voetbal in Engeland Voor de negende week In successie is het slechte weer in Engeland er de oorzaak van dat maar weinig voet balwedstrijden konden worden ge speeld. De uitslagen van de wedstrijden luiden Eerste divisie: ArsenalBolton Wanderers 3-2: Ley ton OrientFul- ham 1-1; LiverpoolWolverhampton Wanderers 4-1: Sheffield United-- West Ham United 0-2. SCHAATSENRIJDEN Jeen van (len Bei Zaalvoetbal in „Flora" was er weer bij.. De voorlopig weer in genade ge- genomen Jeen van den Berg heeft za- Hoewel het bestuur van Rijnsburg- se Boys voor de derde achtereenvol gende zaterdag in „Flora" een zaal- voetbaltoernooi had georganiseerd, bleek de animo bij spelers en publiek uit ik cit .ininiu uil sueitrs en uudiilk "Ulzen« «n lan8e" niet te 2ii„ verminderd. Integendeel. Sin rï rH geW°2" publieke belangstelling „as recr Sïïï P l f y ,r df bevredigend en ook de spelers op „het vele grachten in Medemblik. Direct stcnen veld" streden rto rlra rloM moolrto „I „V, *U "eI1 ICIH SlTCdCn na de start maakte zich een sterke kopgroep los van de overige 84 ge starte deelnemers. Het hoge tempo werd er de oorzaak van dat niet min der dan 24 schaatsers de strijd staak ten. In de eindsprint plaatste Van den Berg zich nog juist voor de eveneens gerenommeerde Jan van der Hoorn als eerste. De uitslag luidt: 1. Jeen van den Berg (Heereveen) 2 uur 10 min. en 2 sec.; 2. Jan van der Hoorn (Ter Aar) 3. Wim Ligt- hart (Schoorldam)4. Jan Dekker (Bovenkarspel)5. Jac. Schouten (Sognum); 6. Jan Jonkman (Enkhui zen). Als een kat om de hete brij, zo hebben zaterdagmiddag tien deskun digen onder anderen uit het Westland om de witte grasmat van het Feijenoordstadion geslopen en de enige, die na afloop sceptisch gestemd was, was de directeur van het stadion, de heer Bas van Krimpen zelf. Maar het is ook zijn grasmat, die straks aan experimenten wordt onder worpen. Wanneer het ook maar even dreigt mis te gaan, stop ik ermee", zei de heer Van Krimpen. Dinsdagmiddag denkt men met de proeven te beginnen. Het staat nog niet vast wat het wordt: hete lucht of heet water. Dat ook hieromtrent de meningen verschillen blijkt wel uit een uitlating van de heer Theo Goud een bestuurslid van Xerxes en ver warmingsexpert te Rotterdam. Hij vertelde ons, dat hij kans zag het stadion te ontdooien, maar niet op de manier, welke men zich voorstelt weer met over gave voor de eer van hun club. Voor de derde maal stonden in de finale Rijnsb. Boys en ADO tegen elkaar en voor de derde maal ging de eerste prijs (weer oik verdiend) naar Den Haag. In de eerste opstel ling wist Rijnsb. Boys een voorsprong te nemen, mede dankzij het feit dat keeper Driebergen zijn doel prachtig verdedigde. De tweede opstelling van de thuisclub was minder sterk. De Hagenaars maakten gelijk en hoewel aanvoerder Wolters met een ver schot de Haagse keeper passeerde, bleek toch al gauw dat de Hagenaars de wedstrijd gingen winnen. Driebergen mocht dan wonderen van dapperheid verrichten, hij kon niet verhinderen dat de wedstrijd met 6-3 verloren werd. Voor de derde en vierde plaats streden ASC en Oegstgeest. De gro tere routine van ASC gaf hier de doorslag en de rood-zwarten wonnen verdiend met 5-3. De vierde prijs was toch een prachtig resultaat voor de vierdeklasser Oegstgeest, die clubs als Lugdunum en ZCFC achter zich liet. Het Amsterdamse NDSM moest op het laatste ogenblik afzeggen in verband met ziekte van een aantal spelers. Katwijk werd bereid gevon den om deze plaats in te nemen. De wedstrijden duurden nu tweemaal 7\<s minuut en werden vlot achter el kaar afgewerkt, zodat voorzitter Paauw om zes uur de prijzen met een passend felicitatiewoord kon uitreiken. En passant werd door ADO en Rijnsburgse Boys nog een wed strijd afgesproken maar dan op het 'hopelijk heel vlug weer) groene veld. Als scheidsrechters fungeerden ook nu weer de heren van Amerom, van Renswou en W. en L. Schalks, die een taart mee naar huis kregen aan geboden. Uitslagen: ZCFC-Rijnsburgse Boys 3-5, ADO-Katwük 4-3, Oegstgeest- Lugdunum 6-3. Ter Leede-ASC 3-4, ZCFC-Oegstgeest 4-5, ADO-Ter Lee- de 3-3. Rijnsb. Bo.vs-Lugaunum 5-3. Katwijk-ASC 2-4. ZCFC-Lugdunum 2-4. ADO-ASC 8-0. Rijnsb. Boys - Oegstgeest 6-2, Katwijk - Ter Leede 3-4. „Wij zijn alleen maar goede 5 vrienden", zei in januari van dit jaar de 33-.jarige Zweedse ral- lye-rijder Erik Carlsson na zijn tweede zege in de Rallye Monte s Carlo, toen hem gevraagd werd of hij en zijn vrouwelijke eollega Pat Moss (GB) trouwplannen hadden. De vader van de 28- 5 jarige Britse verklaarde eehter 4 zaterdag, dat zijn doehter bin- nenkort mevrouw Carlsson zal C i i 11 en om aan alle onzekerheid 5 een einde te maken, schreef Pat Moss in de Sunday Pictorial. 4 waarin zij een vaste rubriek ver- zorgt, dat zij hoopt over niet al te lange tijd in een rallye tegen q haar man uit te komen. De actieve Grafter IJsclub had al le schaatscracks van het land uitge nodigd, op de in Japan vertoevende Rudi Liebrechts, Arie Zee en Henk van der Grift na. Chris Meeuwisse iwas de enige prominente rijder die de invitatie niet had aanvaard. Nog niet alle beslissingen zijn gevallen in de zaalhandbalcompetitie. Op de laatste zondag behaalden de dames van Niloc het kampioenschap in hoofdklasse A. maar bij de heren is een extra-wedstrijd nodig gewor den tussen Niloc en Esca. die dins dagavond in Den Haag of Poeldijk zal worden gespeeld. Leidse competitie Als gevolg van de beslissing van de directie van de Overdekte om op za terdagavond geen waterpolowedstrij- den meer toe te staan, (de directie van het bad heeft part nog deel aan de moeilijkheden, welke zich onlangs voordeden), heeft men de z.g. Leidse waterpolocompetitie van de Kring Gouwe-RUnstreek voorlopig stop zetten. Jeen Wester (voorgrond) actie tegen Geale Laurens. De deelnemers hebben in het Noordhollandse plaatsje onder gun stige omstandigheden voor goede prestaties gezorgd. Bijzonder jammer was het dat Gerben Karstens, die op de 500 en 1500 meter eerste werd. op de 10 kilometer verstek moest laten gaan wegens rugklachten. Verheugend was echter het naar voren komen van twee jeugdige Noordhollandse rijders. De 18-jarige Ard Schenk, zoon van coach Klaas Schenk, ontpopte zich als een voor treffelijke stayer. Werd hij zaterdag op de 5.000 meter achter Verkerk tweede in 9.00.2, zondag reed hij op de 10 kilometer sterker dan de „ver rassing van Groningen". Hij versloeg Verkerk in een persoonlijk duel in de voor Nederlandse begrippen goede tijd van 18 min. 16 sec. Daardoor bleef hij zijn tegenstander 4.4 sec. voor. De eveneens 18-jarige Piet Modder uit Warmenhuizen werd ondanks een val op de 5.000 meter toch nog vijfde. Op de 10 kilometer bereikte hu de derde plaats achter Schenk en Ver kerk, doch vóór Peter Nottet. Uitslagen moeten sec I sec 500 meter: 1. en 2. Gerben Karstens (Leiden) en Geale Lourens (Zutphen) 45.8 sec., 3. Wim de Graaff «Maassluis» 45.9 4. Jeen Wester (Eerncwoude) 46 5. en 6. Cees Verkerk en Peter Nottet (Loosduinen) beiden 46 2 sec. P Modder .06.2, 6. Nottet Joop van der Berg (Woer- Ml 'Arnhem) .10. 1500 meter: 1. Karstens (Leiden) 2.24, 2. Ver kerk 225.4. 3. Nottet 2.26. 4. Schenk 2.27.8, 5. Lourens (Zutphen) 2.28, 6, Joop van der Berg (Woerden) 2.28.3, 10.000 meter: 1. Schenk 18.16, 2. Verkerk 18.20 4, 3. Modder 18.26 7, 4 Nottet 18.31.7, 5. Vroege 18.446. 6. Van Heijst Haarsteeg) 18.46.4. Het eindklassement luidt: 1. Cees Verkerk Puttershoek) 202.687 pnt., 2. Ard Schenk (Anna Paulowna) 204.487 pnt, 3. Peter Not tet Loosduinen) 205.127 ptn., 4 Piet Modder (Warmenhuizen) 206.955 ptn. 5. Wim de Graaff "Maassluis) 207.817 pnt., 6. Leen Meijering (Arn hem) 208.265 pnt. Het wedstrijdprogramma voor het Nederlands zaterdagelftal is thans vastgesteld. De volgende wedstrijden worden gespeeld: Woensdag 1 mei Zwitserland—Ne derland te Winterthur. Zaterdag 11 mei NederlandBelgië te Katwijk aan Zee. Zaterdag 18 mei FrankrijkNeder land, verm. te Parijs. Voor het drielandentoernooi wordt bovendien op 27 april te Luik de wed strijd Belgie—Frankrijk gespeeld De volgende spelers zijn thans voor lopig geselecteerd en uitgenodigd voor de centrale training: Woudstra (DES) en Schuerman (ZCFC) doel: Korving »SHS), Koele- wijn (Spakenburg), v. Manen <DO- VO) achter: Kerkdijk (Sparta E), Visser (Heerjansdam», v. Duijn en Viool (Quick Boys) en Nijland (Ex celsior '31» midden; v. Hal <DOVO>, Bosma (WT», Nieuwstraten. v. d. Pols en v. Elderen (Zwart-Wit '28), Slagboom (de Zwerver». Visser (Hui zen), v. d. Maas (Kozakken Boys) en Vos ('s-Gravenz. SV) voor. De spelers Locht (Be Quick 1928) en Kiel (Go Ahead K) hebben be dankt. Het ligt in de bedoeling, dat de training op maandagavond wordt ge houden in het KNVB-sportcentrum te Zeist. CRICKET De laatste testmatch ENGELAND 321, AUSTRALIË 74 VOOR 3. In de eerste innings van de vijfde en beslissende testmatch Australië Engeland gingen de gasten all out voor 321 runs Op de tweede dag voegden z\j dus 126 runs toe aan de stand van 195 voor vijf, waarmee vrijdag de stumps getrokken werden. Vijf van de zes Britse batslieden kwa men zaterdag in de dubbele cijfers. Australië bereikte als antwoord een stand van 74 voor drie, toen wegens het slechte licht de wedstrijd 22 mi nuten voor tijd moest worden ge staakt. Off-spinner Freddy Titmus was de grote man bij de Britten. Hij bowlde twee voor tien in acht overs; bij zijn slachtoffers was Brian Booth, die vijftig runs had gescoord. De Britse innings duurde ruim ne gen en een half uur. Het zesde wic- ketpaar Ray Illingworth en Titmus, dat zaterdag de strijd opende, voerde het Engelse totaal op tot 224, voordat Illingworth (27» werd uitgeschakeld door Alan Davidson. Titmus vond een nieuwe waardevolle partner in de be hoedzaam spelende Trueman. Samen zetten zij een zevende wicketstand op van 52, toen werd Titmus (32) gevan gen in de slips. Na 110 minuten waarin hij slechts 30 runs had ver gaard. werd Trueman eveneens uit- gevangen. Ook Alan Smith bleef niet lang op de mat. maar het laatste wic- ketpaar David Allann (14) en Bram Statham (17 not out) voegde nog et. nuttige 28 runa toe aan de stand

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9