Na Kerkrade musiceert K.enG. voor eigen stad Actief verenigingsjaar grotere taken Jazzconcert te Leiderdorp Militaire oorlogsslachtoffers Britse regering mobiliseert haar economische raadgevers Koningin weer thuis Fantastisch klankgehalte met ritmische souplesse Conservatieven willen land gereedmaken voor 21-ste eeuw a. EEN VRL. ADMIN. KRACHT b. EEN VRL. ADMIN. KRACHT verpleeghulp v/hL.H.Becherer leerling-drukker MEDEWEKKER VERKOOPSTERS J. ZIJLSTRA HZ. X.V. A LE1DSCH DAGBLAD MAANDAG 18 FEBRUARI 1963 Spoedig besluit over de Ghanese STUDENTEN De Nederlandse redering zal de Ghanese ambassadeur In Bulgarije, de heer Appan Sampong, morgen uit sluitsel geven over de mogelijkheid voor een aantal Chanese studenten, die Bulgarije verlaten hebben, hun studie hier in Nederland voort te zet ten. Twee Ghanese meisjes-studen ten. die vrijdagavond met 18 manne lijke collega's uit Bulgarije op Schip hol arriveerden, zullen niet in Neder land blijven. Zij gaan in West-Duits- land hun studie voortzetten. Zoals toekend waren er moeilijk heden ontstaan tussen de Ghanese studenten in Sofia en de Bulgaarse autoriteiten. Laastgenoemden maak ten bezwaar tegen de vorming van een overkoepelende organisatie van Afrikaanse studenten. Uit mededelin gen van de studenten op Schiphol is gebleken, dat zij het allesbehalve naar hun zin hebben gehad achter het ijzeren gordijn. Hun grootste klacht betrof de rassendiscriminatie. Vele Bulgaren, vooral zij die het niet breed hebben, en dat zijn de meesten. spraken over „zwarte apen", die door hun regering het land binnengehaald waren en het land heel wat kostten. Beroofde bakker ui sloot gevonden De woordvoerder van K. en G. kon zaterdagavond in de geheel bezette Stadsgehoorzaal. waar nóg 800 teleurgestelden aan wezig hadden willen zijn! de plaatsnaam Kerkrade niet onuit gesproken laten. In de verslagen over Kerkrade 1962, waarvoor 200 korpsen uit Canada, Amerika. NieuwZeeland. Israël en twee dozijn andere landen en eigen land waren overgekomen, heeft Leiden een ereplaats verworven, bour- en Pijperskorps „Kunst en Genoegen" voor zorg gedragen door zich voor Nederland als tweede en in wereldverband als vierde te laten klassificeren. Het solistengroepje ran ..Kunst en Genoegen (Foto L.D./Holvast) Aan wie danken we dat? Behalve aan de initiatiefnemers van destijds en de verdere promotoren, aan de overheid, aan de donateurs en de jongens zelf? Ons dunkt, aan het muziekkorps van de Mariniers. Dit korps, evenals de Kon. Militaire Ka pel, is een reservoir van instructeurs en pedagogen. En zo heeft K. en G. de hand gelegd op de heren Schwed- ler en Freijsen en in de welkomst toespraak werden deze mannen als „onbetaalbaar" voorgesteld. Wat de hier genoemden van K. en G. hebben gemaakt is dan ook wer kelijk iets kapitaals. Ze leven onder een goed gesternte. Nog maar enkele dagen geleden dreigden ze in een scheepsramp op zee met heel hun kapel ten onder te gaan. maar het avontuur bracht hen nog bijtijds te rug op het podium van de Stadsge hoorzaal. De spreker op dat podium protes teerde tegen de prestatie-verkleining van Kerkrade. In sommiger oordeel waren dat daar „maar marswedstrij den". Daartegen protesteren we mee. Een jury beoordeelt niet alleen het marcheren. Dat is maar één van de maatstaven. Wat K. en G. met het ritme en op het stuk van klankgehal te doet. is nog wel zo belangrijk. De ritmische souplesse is hier buitenge woon en het klankgehalte zonder meer fantastisch goed. En daarom is zo n korps ook voor de zaal zoveel waard. Er is ook verwezen naar de andere aanpak van de „Band of New Zea land". de gevaarlijkste concurrent in Kerkrade. Deze Band was een selec tie, een recrutering van de beste mu zikanten uit alle korpsen in dat land. terwijl K. en G. als puur Leids voor den dag kwam en onversterkt. Concours op Hemelvaartsdag In een terugblik over het voorbij- vuld met knapen en jongemannen. Al mochten ook twee meisjes meedoen, een echt en een vals. Het echte was Ada van den Bent als pianobegeleidster in enkele num mers Het onechte een verklede jon gen. toen de „Zingende Junioren", na 1 een voorafgaand liedje over iets van „Jan en de maneschijn" een dialoog begonnen met „Saartje de Groot", die geen Fransman en geen Engelsman Haar bad bof fL T,m wcu- maar alleen maar een trommel- had het Chr' 1 am" man om mee te trouwen. Men ziet hoe de heer Schwedler voor ee ngoed doel een bekend volks- 1 liedje zo maar vervormt. Schwedler is nl. de groot-arrangeur van K. en I G.. in het kleine en in het grote. Het I derde liedje van deze Junioren was er een met veel i-a-i-a-klank in een l soort mens-dier-wereldtaaltje. De humor kreeg ruim haar plaats. De senioren deelden erin in hun leutige zangportie Zingen was echter maar bijzaak. Belangrijker was wat met de hoge De agenten van een „5x8" wagen hebben zaterdag in een sloot langs de eenzame Westhavenweg in Am sterdam een 63-Jarige Amsterdamse bakker aangetroffen, die dronken was en wiens ogen waren dichtgesla- j gen. De man verklaarde met moeite, dat hij beroofd was door een hem onbekende man. met wie hij in een café kennis had gemaakt. Voor hoe veel de bakker is bestolen, is nog niet bekend. Met een zware hersenschudding, een kaakfractuur en verwondingen aan de ogen is de bakker in het Wil- helminagasthuis opgenomen. Defazzt 'ub Leiderdorp mag zich verheugen m een stijgende belangstelling. Ongeveer tachtig jazzjans waren zaterdagavond bijeen in het Pad- vindershuis aan de Dr. Van Rhijnstravt om le luisteren naar het Leidse kwintet van Kees Nix en andere amateur-musici uit de Sleutelstad en Leiderdorp. Teleurstellend was het wel. dat het aange kondigde optreden de vibrafonist-pianist Fians Wieringa niet doorging. De tweede-prijswin naar van het Loosdrecht-concours in 1961 moest wegens griep verstek laten gaan. maar heeft toe gezegd een volgende keer naar Leiderdorp te zullen komen. De foto toont de pianist Kees Nix met twee leden van zijn kwintet, de gitarist Wim Kramer en de bassist Fred Del Prado. (Foto L.D./Holvast) MARKTBERICHTEN gegleden verenigingsjaar pleegt ook iets over financien gerapporteerd te worden. Dit ging hier met weinig woorden: „we hebben wel wat: cen ten niet. schulden wel". We hopen dat Hemelvaartsdag K. en G. behoor lijk wat inbrengt: dan komt er van wege het 35-jarig bestaan een con cours. waarop de overwinnende me de dingers, de „Trommelaeren van Roesendaele" van de partij zullen zfjn. Dit wordt een gebeurtenis. Als in de Stadsgehoorzaal het po- dlumgordhn wegschuift, is de aanblik op het korps al een feest op zichzelf: de oplopende opstelling, de houding, de fonkeling van het instrumenta pijpjes van de fluiters gebeurde met de hoorns en de tamboers. Te veel en te gevarieerd om gedetailleerd te behandelen. Afwisselend zagen we Schwedler. Treysen. tambour-maitre Piet van Oosterhout en nog twee jeugdleiders de lakens uitdelen. „Kritiek" konden we niet verzin nen of 't zou moeten zijn. dat bij een groep van zeven dwarsfluiten de em- tochure niet helemaal egaal liep. Natuurlijk zijn er ook de grote shownummers geweest, die velen, de muziek zeker, al wel kenden van op treden in de openlucht, b.v. op het Pieterskerkplein. Alles altijd even model van precisie en ensemble- De afdeling Zuid-Holland-Noord van de Bond van Nederlandse Militaire I sultaat, dat de periodiek aftredende Oorlogsslachtoffers heeft zaterdagmiddag in de onderofficierenmess van heren Tegelaar en Tieman by accla- ma's boven notering Varkens (levend de Dnelenknierne haar alae.mene iaari eraadei itia nehnude.n Daar de mstie ^werden herkozen, evenals de prljzer^ lager m mj aanvang Zder LEIDEN. 18 febr. Leidse Coöp, Groente- en Fruitveiling: kroten, ge kookt 70. prei 1 95-2.08, rabarber 1 18, stoofsla 1.30-1 46. spruiten B 45-1 68, uien picklers 25.30. ld. drielingen 35.10, ld middelfijn 31.50. ld. middel- grof 26.20. ld grof 28.10, winterpeen 16-26. witlof 80-1.38 per 100 kg. sla A 26-52 per 100 stuks. ROTTERDAM. 18 febr Veemarkt. Totale aanvoer 2009, vette koelen en ossen 1462, varkens 547 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit). Vette koelen per kg 270 290. 230—260. 210— 230; varkens (le vend gew 179, 177. 175; Vette koeien aanvoer groter, handel kalm. prijzen van vorige week bleven met moeite gehandhaafd Enkele pri de Doelenkazerne haar algemene jaarvergadering gehouden dag, na een gemeenschappelijke broodmaatijd, traditiegetrouw werd be sloten met een gezellig samenzijn en vele leden van hun echtgenote wa ren vergezeld, droeg deze achttiende jaarbijeenkomst een feestelijk karakter. In zijn openingswoord uitte de afdelingsvoorzitter, de heer D. Tegelaar, zijn dank aan ,,de gastheer", kolonel H. Th. Wessels, alsmede aan het hoofd van de Oadi en het personeel van de Koksschool, die wederom hun vrije tijd beschikbaar hadden gesteld voor het verlenen van de nodige service. Een bijzonder woord tan welkom lichtte spreker hierna tot de heer H. O. Sliep, lid van het hoofdbestuur en redacteur van het Bonds orgaan ,,Kareoler", die na de pauze een propagandistisch toespraakje hield. Nadat de vergadering staande één minuut stilte in acht had genomen ter nagedachtenis van de BNMO-leden, die in het afgelopen jaar zijn overleden, wierp de heer Tegelaar in zijn jaarrede een korte terugblik op het boekjaar 1962, waarin ook nu weer .achter de schermenveel werk was verzet en de nodige resultaten waren bereikt, w.o. een herziening rium. de nieuwheid van de uniformen techniek. Een show is er ook na K. en pensioenregeling en de intensivering van de sjiortbeoefening door KdZTrn? rVsfow" g,b"ven: "Dt Rudl C"- i minder-valide BNMO-leden, mede door de opricMmg van de Ned. suggereren. Het podium Ls geheel ge- V. Invaliden Sportbond. Jaarverslagen Uit het hierna volgende jaarver slag van de secretaris, de heer J. - - Tieman. bleek duidelilk, dat de af- Ior>- i>e voornaamste deling in 1962 weer de nodige acti- eisen» die de BNMO in. de loop der teit wist te ontplooien met als hoog- 1 ,oran et*lrfo inrT,MH*lc vo" nvor" tepunten een vakantieweek voor een I aantal weduwen uit de afdeling t.l.v. I de afdelingskas. de organisatie van het Bondswerk nu niet belangrijk i M nmvana 1 c ofdanoman vnHot tnf heer j. Stam. de contact man voor Gouda e.o. Daar voor mevrouw H. M Rijsbergen- van Amsterdam, die haar functie van contactvrouwe der wpduwen om gezondheidsredenen moest neerleggen, nog geen geschikte opvolgster kon worden gevonden, zal in de bestaande vacature t.z.t. wor den voorzien. Nadat met algemene stemmen de heren Tegelaar en Tie man tot afgevaardigden voor de Alg Jaarvergadering in Utrecht waren verkozen, werden de heren J. Bouw meester, T. van Gent en F. Rekers tot leden van de kascommissie 1963 benoemd. Reeds veel bereikt In zyn toespraak wees de heer Sliep met nadruk op de vele succes sen. dia de B.N.M.O. bij het behar tigen van de belangen der militai re oorlogsslachtoffers had weten te bereiken, w.o. met name de realisa tie van het woonoord te Doorn, de pensioenverlening en de weduwen aan markt boven notering, vooral prtir vleesvarkens, slachtzeugen 140—148 per kg. jaren stelde, inmiddels van over heidswege werd voldaan, vragen ver scheidene leden zich wel eens af. of (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering heeft thans al haar economische raadgevers gemobiliseerd voor de economische expansie, die na de mislukking van de Brusselse besprekingen thans meer dan ooit noodzakelijk is. Voorts werd de hoogst ongebruikelijke stap genomen om de De Koningin. Prins Bernhard en adviserende Nationale Ontwikkelingsraad, waarin regering, de Prinsessen Beatrix en Margriet werkacvcrs cn vakbonden zijn verteqenwoordiqd, qisteren bijeen «ün ntcrdiv »w»r vlieetuic van hun j te roepen. Het overleg zou vandaag worden voortgezet. De regering is verder ook tot dc politieke aanval overgegaan. Premier Macniillan cn zes andere kabinetsministers hebben ge durende het weekeinde op het Landens conqrcs van de jong-con- servatieven (tot 30 jaar) een oproep tot actie gedaan. zyn zaterdag per vliegtuig van vakantie in Oostenrijk teruggekeerd Prinses Irene is een week in Lech achtergebleven. Een deputatie van de verbindings dienst der Koninklijke Landmacht heeft zaterdagmiddag in paleis Soest- dyk Prinses Marijke ter gelegenheid van haar 16de verjaardag een rub berboot aangeboden. Voorts heeft een tweetal minder valide kinderen, de 14-jarige Jopie van der Ven uit Delft, leerling op de mytylschool in Delft en de 15-jarige Pim Vos uit Achter veld, die aan spierverlamming lijdt, namens de 6tichting „Het Vierde Prinsenkind" de Prinses een lectuur bak aangeboden. De kinderen werden begeleid door mej. C. Remmerswaal. die reeds negen maal de leiding heeft gehad van een kamp voor minder valide kinderen. De peetouders van Prinses Maryke. mevrouw D. PostSalomons, weduwe van Johannes Post. die in juli 1944 gefusilleerd werd en de heer A. J. Andree Wiltens, tijdens de bezetting voorzitter van de Raad van Negen van het Studentenverzet en een pro minente figuur van het geestelijke verzet in Nederland, hebben in de loop van de dag een bezoek aan Prin ses Marijke gebracht. Nieuwe uitgaven Hat&ri. do or M. Milner. Ultg F. G. Kroonder, Bussum. Naar het eind van de wereld, door G. Welk Uitg.: F. G. Kroonder. Bue- •um. Aftrekposten by de inkomsten- en vermogensbelasting, door B Schip pers en J. L. van Hedel 14e druk. editie 1963. Ultg.; Ned. Uitgevers Mij N V Lelden. De Investeringsaftrek, door A O F. Undeljer Ultg.: Ned. Uitgevers MIJ NV.. Lelden Bont. door J. H de Vries. Ultg.: C. A J. van Dl6hoeck, Bussum. Bestrijding ran dp werkloosheid Uit Macmillans woorden viel op te maken, dat de nieuwe algemene ver kiezingen. zoals overigens algemeen werd aangenoman. zeker niet voor volgend jaar zullen worden gehou den. Constitutioneel zal dit uiterlyk in oktober 1964 moeten geschieden, maar het komt hoogst zelden voor, dat een regering tot het laatste ogen blik wacht. Volgens opiniepeiling liggen de conservatieven thans 15,5 procent achter bij Labour, maar in een jaar of anderhalf jaar kunnen de dingen voor de regering ten gun ste veranderen. Veel, zo niet alles, hangt af van de werkloosheidssitua tie. Verwacht wordt dat het nieuwe werkloosheidscijfer, dat eerstdaags bekend zal worden gemaakt, onge veer 900.000 zal bedragen. De kanse lier van de schatkist, Maudling, zei in zijn rede voor de jong-conservatie ven zich hierover niet al te veel zor gen te maken en het oog gericht te houden op de toekomst. Driejarenplan In Glasgow heeft lord Hailsham, die ook een vooraanstaand lid van de regering is, het nieuwe doel van de party geproclameerd: Engeland gereed te maken voor dc 21-ste eeuw! Maar hy zei er niet by dat het land zich ten dele nog in de 19-de eeuw bevindt. Maudling zei. dat de rege ring belangryke financiële risico's zal Het staat wel vast. dat de regering veel geld zal uitgeven om de wankele Britse economie nieuw leven in te blazen, nu de prikkel van de EEG ontbreekt. Macmillan maakte mel ding van een driejarenplan waaruit ook biykt dat de regering op *t laat ste nippertje. nameiyk voor de ver kiezingen, wil redden wat er te red den valt. In conservatieve kringen wordt steeds krachtiger aangedrongen op de vervanging van Macmillan door een Jongere figuur met Heath als favoriet. Macmillan kreeg by zyn binnenkomst van de jong-conserva tieven een langdurige ovatie. Maar toen tevoren iemand Macmillan wil de by vallen met de uitroep, dat som mige mensen nog Jong zijn op hun 69ste, was de enige reactie van het congres een doods stilzwygen Geen bezoek De Engelse koningin-moeder, die midden april een tour zal maken langs de Loire, zal afzien van het voorgenomen bezoek aan Parys. Door de verkorting van de reisroute is een anders onvermydeiyke ontmoeting met president en mevrouw De Gaul le op het Elysée voorkomen. Deze op lossing heeft men gevonden omdat de Britse regering na de afgelasting van het bezoek van Prinses Margaret aan Parys opnieuw het middelpunt zou worden van een golf van kritiek indien n.l. wederom een stokje zou worden gestoken voor een bezoek van een lid van de Britse koninklijke fa- i het nationaal zit-volleybaltoernooi in de Stadsgehoorzaal en het St.-Nico- De reis van de koningin-moeder laasfeest voor de kinderen van de was reeds in december, voor de EEG- leden. crisis, voorbereid. Maar ook deze in- Het jaarverslag van de penning korting van de tour kan en zal na- meester, de heer A. F. Laue dat tuuriyk worden uitgelegd als een wegens ziekte van de heer Laue werd vernedering van president De Gaulle uitgebracht door de wnd. penning- Toen de koningin-moeder, vergezeld meester, de heer H. Gouw kon van Prinses Margaret, in april ook nu weer, dank zy enige acties 1960 Frankryk bezocht, bood presi- en de steun van een aantal dona- dent De Gaulle die haar goed kent. teurs. een voordelig saldo vermelden, de koninklijke bezoeksters een lunch waardoor het nieuwe boekjaar ook aan. In financieel opzicht met het nodige optimisme tegemoet kan worden ge- „Hoogst ernstig" Uit het verslag van de secretaris Het Franse veto tegen de Britse toetreding tot de EEG is de ernstigste tegenslag voor de Amerikaanse bui tenlandse politiek van na de oorlog, aldus verklaarde de voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen. Wil liam Fulbright, zondag in een tele visie-interview. Hy noemde het Fran se verzet „een verstoring die hoogst ernstig is en dan ook zeer ernstig moet worden opgenomen". In het- der sportcommissie, de heer H. Booy, kwam naar voren .dat de afdeling op sportgebied eveneens een zeer ac tief jaar beleefde. Zo werd o m. door de afdelings-zitvolleybalclub „De Sleutels" met succes deelgenomen aan de competitie en enige nationale toernooien en organiseerde de sport commissie zelf op 3 november J.l. het. eerder in het jaarverslag van de se cretaris genoemde, nationale tor nooi. waaraan 12 zitvolleybal-clubs uit alle delen van ons land deelna zelfde programma zei de Amerikaan- men en waarvoor ook van officiële se afgevaardigde by de Verenigde Naties, Adlai Stevenson, dat hy zich FrankrUks verlangen om een grotere rol te spelen ln de Europese strategie en die van het Atlantisch bondge nootschap best kon voorstellen. In weerwil van wat er gebeurd is moe ten de Verenigde Staten naar zyn mening biyven streven naar de een wording van Europa. zyde grote belangstelling bestond, Hierop aansluitend wees het sport- commissielid de heer N. Wassenaar op het grote nut van de sportbeoefe ning door minder-validen. Nadat de kascommissie by monde van de heer W. F. Maas verslag had uitgebracht, werd de penningmees ter décharge verleend. De bestuursverkiezing had tot re in omvang is afgenomen, zodat tot een vermindering van de activiteit kan worden overgegaan. Met enige voorbeelden toonde spreker aan. dat deze vraag op een misvatting van de BNMO-taken berustte. Deze wa ren integendeel in de loop der ja ren aanmerkelijk in omvang toeee- nomen en verzwaard, omdat er niet alleen moet worden gewaakt voor een continuering van wat tot heden werd bereikt, doch eveneens moet worden gestreefd naar de verwezen- ïyking van een aantal wenken, die tot nu toe onvervuld bleven. Als voorbeelden hiervan noemde spreker o.m. de zorg voor de zg. sociale in validen en hun opneming in het ar beidsproces. de aandacht, die de BNMO voortdurend moet hebben voor de invaliden, die thuis worden verpleegd en het moeilyke en inge wikkelde vraagstuk inzake de pen sionering van de voormalige KNIL- militaire oorlogsslachtoffers, dat nog steeds niet tot een bevredigende op lossing kwam. T.a.v. dit vraagstuk wees spreker met grote nadruk op het nog steeds durende en zeer onrechtvaardige on derscheid, dat van overheidswege wordt gemaakt tussen oud-militairen van de Landmacht en Marine en die van het voormalige KNIL, met als gevolg dat de pensioenen van de KNIL-invaliden aanmerkelijk lager zyn en zich het merkwaardige feit voordoet, dat de pensioenaangelegen- heden van de voormalige Ned. Stryd- krachten onder het departement van Defensie vallen en die van de voor malige KNIL deels door het Dep. van Binnenlandse Zaken, deels door het Dep. van Sociale Zaken worden behartigd. Tegen dit discrimineren van het KNIL. dat destijds onder dezelfde Koningin als de andere strydkrachten diende en in de stryd voor vryheid en recht dezelfde taken kreeg opgelegd neemt de BNMO nog steeds met onverminderde kracht stelling en zal, aldus spreker, niet eerder in deze rusten alvorens volko men gelijkschakeling tot stand is ge komen. Na er op te hebben gewezen, dat de BNMO is uitgegroeid tot een or ganisatie. die zowel in regeringskrin gen als in het bedrijfsleven zeer hoog wordt aangeslagen, kon spreker aan het slot van zyn betoog tot zyn groot genoegen mededelen, dat de minister van Defensie dezer dagen een voor stel tot verhoging van de pensioenen der militaire oorlogsslachtoffers zal Indienen en dat dit voorstel nog voor het zomerreces door de beide Ka mers in behandeling zal worden ge nomen. Hierna volgde een geanimeerde rondvraag en werd de middag met een gemeenschappeiyke broodmaal- tijd besloten. L.F.C.-ballen Het gezellig samenzyn, dat 's avonds in de recreatiezaal plaats had. werd o.a. bijgewoond door af gevaardigden van de Bond van Oud- Stryders, de vertenwoordigers van „Meveo" en „St. Lidwina", alsmede door het dagelijks bestuur van de voetbalclub L.F.C. Het feestprogram ma omvatte o.m. prysdansen en een „bingo-spel" voor allen en heeft, op geluisterd door Loe Hermans en zijn ball-room-orkest, de feestgangers (sters) enige uren kostelijk ver maakt. In de loop van de avond hield de heer F. van Waveren, voorzitter van L.F.C., een toespraak. Hierin sprak hy o.m. zyn grote bewonde ring uit voor de sportieve en disci plinaire wyze waarop in november het zit-volleybaltoernooi in de Stads gehoorzaal werd gehouden en de fel le onderlinge stryd, die de deelne mende clubs wisten te leveren. Hij overhandigde de sportcommis- sieleden Wassenaar en Booy namens L.F.C. twee volleyballen, die er, naar spreker hoopte, mede toe zouden bij dragen. dat in de afdeling Leiden van de BNMO de zitvolleybalsport in een nog grotere mate zal worden beoefend. lopen om de werkloosheid te genezen, milie aan Frankryk. De PLATTELANDS JONGEREN GEMEENSCHAP NEDERLAND zoekt zo spoedig mogelijk, in verbartd met de ver. huizing van haar secretariaat naar Den Haag, Prins Mauritsplein 23 met kantoorervaring en middelbare school opleiding. Leeftijd 1820 jaar. waarbij kantoorervaring gewenst, doch niet vereist is. Leeftyd 1618 jaar. Geboden wordt een interessante en prettige werkkring en 5-daagse werkweek. Degenen, die hiervoor belangstelling hebben, kunnen schriftelijk of na tel.-afspraak mondeling solliciteren bij het secetariaat van de P. J. G. N„ Oude Kyk in 't Jatstraat 55, Groningen, telefoon 0590032794, gevraagd in het Bejaardentehuis Kaarsemakersstraat 7. Leiden. N.V. DRUKKERIJ Steenschuur 5 vraagt voor spoedige indiensttreding Bij onze firma wordt het betere kleurenwerk vervaardigd. Voor onze winkel Raadhuisstraat 149, Heem stede, vragen wij een voor winkel en wijk. Een prettige, vrij zelfstandige werkkring met een loon van 60 tot 90 gulden p. week, al naar gelang de leeftijd. tegen GOEDE BETALING. Vrije bedrijfskleding, reisgeld vergoeding Grootwinkelbedrijf in levensmiddelen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 4