AMERIKA EN RUSLAND OP WEG NAAR REMISE Ook de Sowjet-Unie ontwikkelt een „Polaris-onderzeeboot Honger en uitputting betekenden de dood voor Teyke Otten Celstraffen voor de Thuntankdieven PROBLEEM VIER JAAR GEEIST Russen vragen neutralen om een verbod van kernproeven Nu elke dag twee „Spijtoptanten" bijna afgedaan Tanker reeds week vermist ÉEtDSCH DAGBLAD DINSDAG 12 FEBRUARI 1963 (Van onze correspondent in Washington) 99 Op dit moment kunnen de Amerikanen nog verklaren, dat zij na een raketaanval van de Sowjet-Unie nog in staat zouden zijn Rus- lands macht te vernietigen. De Amerikaanse Polaris-vloot plus de Amerikaanse raketten die vrijwel onkwetsbaar in de grond staan opge steld. zouden in elk geval overblijven voor een grote vergeldingsactie. Over vijf jaar kan de toe stand echter aanmerkelijk veranderd zijn. Wel zal Amerika dan nog steeds over dezelfde ver geldingsmiddelen beschilkken (en in groter aan tal dan thans), maar ook de Russen zullen dan een onderzeebootvloot hebben, die raketten kan afschieten en ook zij zullen dan veel van land- raketten in diep schachten hebben opgesteld. Dan zal het niet meer mogelijk zijn de macht van de Sowjet-Unie radicaal te vernietigen. £n zo zal een soort remise-toestand ontstaan tussen de twee grootste wereldmachten. In het Amerikaanse Congres en in militaire kringen hoort men vrij veel over dit vooruitzicht spreken. McNamara, de Amerikaanse minis ter van Defensie, heeft voor een commissie van het Huis van Afge vaardigden verklaard, dat Amerika niet nyer in staat zou z(jn de kern- maent van de 8owjet-Unie volledig te vernietigen, zodra de Russen een groot aantal ..Polaris-achtige" onder zeeboten zouden hebben en zodra zij veel van hun raketten in verhar de schachten zouden hebben opge steld Amenka zelf gaat door met de bouw van een zeer Indrukwekkende kernmacht Men wil het aantal berei ken van 950 MInuteman-raketten en 41 Pnlarisonderzeeboten, elk met 16 raketten. Nooit zullen de Russen die macht met één zware aanval kun nen uitschakelen. Maar hoe groot de Amerikaanse macht ook wordt, de Russen zullen eveneens een hoge graad van onkwetsbaarheid berei ken voor hun kernwapenen. Niet alleen in Washington, ook in Europa is men over deze remisekan- sen gaan nadenken. Men kan er nog altijd van overtuigd zijn. dat Ame rika op dit moment zijr. kernwape nen zou gebruiken indien de Sowjet- Unie een grote aanval deed in West- lurcpa. Maar sommigen en onder hen De Gaulle betwijfelen, of Amerika over vijf Jaar even radi caal te hulp zou komen aan West- Europa Dan immers zouden de Ame rikaanse raketten niet meer in staat zijn de Russische kernmacht te eli mineren. Wij willen niet beweren dat die twijfel in West-Europa ge rechtvaardigd is, maar wijzen slechts op een van de hoofdoorzaken er van. Een antwoord op het probleem van de remise-stelling is nog niet gevon den. Mei: gaat natuurlijk door met pogingen om de penetratiekracht en het explosief vermogen van de ra ketten Ie vergroten en men hoopt aldus toch In staat te zijn schade toe te brengen aan een aantal be schermd opgestelde raketten ln het iand van de eventuele vijand. Maar totaal zal die vernietiging niet zijn en tegen onderzeeboten met raketten heeft men zeker neg geen goed te- penwapen gevonden. Ondanks mishandeling Sectie wijst uit: „natuurlijke dood" (Van onze Utrechtse correspondent) Sectie op het stoffelijk overschot van de 45-jarige Utrechtse schoen maker H. A. van Beurden, die zater dagavond na een vechtpartij in een logement aan de Kromme I; 11 in Utrecht was overleden, heeft uitgewezen, dat de dood niet het ge volg is geweest van een ling maar van een hersenbloeding. Deze uitspr. werd gistermiddag ge daan. De drie arrestanten, een 43- lariee metaalslüper, een 32-Jarige koopman en een 33"^ar^g®,*kUrtider, zijn echter niet in vryheid gesteld Zij zouden vandaag voor de officier van Justitie worden Keieid. beschul- digd van mishandeling De heer Van Beurden had zaterdagavond in het logement met enkele mannen zitten kaarten. Toen tijdens het spel ruzie ontstond heeft de metaalslijper, die namens de eigenaar vaak als waar nemer optrad, de heer Van Beurden gemaand de zaak te verlaten Toen deze niet direct aan dit verzoek vol deed. heeft de metaalslijper hem op hardhandige manier naar buiten ge werkt De heer Van Beurden heeft daarbij enkele trappen gekregen La ter in de hal van het logement z\J« de mannen gevallen. De schoenmaker is na de val roerloos blijven uS8en. Hij is nog op straat gelegd, waar de G G en GD. hem later heeft weggehaald. In het ziekenhuis bleek de man te zijn overleden. De «ctle heeft dus nu uitgewezen dat de doodsoorzaak een natuurlijke *as JJJ waarschijnlijk te. wUton aan een overmatige inspanning. Kritiek op verhoging van loongrens Enkele leden van de vaste commis sie voor financiën uit de Tweede Ka mer hebben bezwaar tegen de voor gestelde verhoging van de loongrens, omdat deze verhoging ge volgenheef t voor de toepassing van het h^J^er lage tarief voor overwerkgratifica- ties en voor andeTe beloningen. Verstoord evenwicht op stoalmarkt De vergadering van de EGKS- ministerraad. welke op 5 februari werd uitgesteld, zal op 26 februari in Luxemburg worden gehouden. De ministers zullen o.m. spreken over de gemeenschappelijke energie- politiek en de huidige toestand van de staalmarkt Zij zullen daarbij ken nis nemen van een rapport van een speciale commissie, welke een studie heeft moeten maken van het ver stoorde evenwicht op de staalmarkt als gevolg van aanbod tegen lage prij zen uit. derde landen. Vier Nederlanders eredoctor van Gent Ter gelegenheid van het 15de sym posium over fytofarmacie en fytiatrie heeft het bestuur van de Rijksland bouwhogeschool te Gent naast enkele andere buitenlanders vier Nederlan ders tot. ere-doctor benoemd, te weten prof dr. A. J. P. Oort. hoogleraar in de fytopathologie. prof. dr. J. de Wilde hoogleraar in de entomologie, beiden aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, dr. J G. ten Houten, directeur van het Instituut voor Plan. tenziektekundig onderzoek te Wage, ningen en prof. dr. G. J. M. van der Kerk buitengewoon hoogleraar in de organische scheikunde aan de Rijks- Universiteit te Utrecht. Stuurman overleden door gasvergiftiging De 19-Jarige stuurman F. J. Muda van het binnenvaarttankschip „Vlis- singen" uit Rotterdam ia gisteren om het leven gekomen aan de gevolgen van gasvergiftiging. De stuurman werd ln de vroege ochtenduren door zijn gezagvoerder bewusteloos aangetroffen in het voor onder van het schip, dat waarschijn lijk door het niet-functioneren van de afvoerklep van een oliekachel vol rook stond. Tijdens het transport naar het Zuiderziekenhuis U de Jon gen overleden. Jouwe en Kaisiepo gaan in Delft wonen' De heren Nicolaas Jouwe, ex-voor zitter en Marcus Kaisiepo ex-vice- voorzitter van de Nieuw-Guinearaad zullen zich binnenkort in Delft ves tigen. Het echtpaar Kaisiepo, dat vijf dochters, twee zonen en twee klein kinderen heeft, heeft een woning in de Phoemxstraat in Delft toegewezen gekregen, een groot pand met acht kamers, waarin vroeger een predikant heeft gewoond. De heer Jouwe krijgt een woning in Poptahof-noord. Aan beide heren is reeds een woonvergun ning verstrekt. V.S. „schuldig" aan hervatting kernproeven De Sowjet-Unie heeft laten weten, dat de V.S. volledig verantwoordelijk zijn voor de eventuele gevolgen van de hervatting van de kernproeven. Zoals bekend heeft de Amerikaan se commissie voor kernenergie de vo rige week in Washington bekendge maakt. dat de ondergrondse kern proeven in Nevada hervat zijn. De Russen zeggen, dat het ont- wapeningsoverleg. dat vandaag in Genève hervat is. hierdoor stroever zal verlopen. Ook zal het nu volgens hen moeilijker worden om tot een overeenkomst over het stopzetten van de kemproeven te komen. Advertentie 9 Grootste deel van de wereldbevolking ontbeert meest primaire voorzieningen Gezondheidszorg is een eerste vereiste (Van onze Maastrichtse correspondent» Vrijwel de gehele buurtschap Thull van de gemeente Schlnnen was gis termiddag naar Maastricht gekomen om daar dc door de rechtbank voort gezette behandeling bU te wonen te gen een 51-jarige landbouwster, die zich had te verantwoorden wegens opzettelijke verwaarlozing van haar (>7-jarlRc geestelijk en lichamelijk achterlijke landbouwersknecht Teyke Otten. Op 11 september stierf de man door ondervoeding. De knecht, die 1.55 m. lang was, woog bij zijn opne ming in het ziekenhuis nog slechts 3? kilo. Op 29 Januari had een reeks getui gen mannen en jongens, die tijdelijk op de boerderij hadden gewerkt, maar cok buur lieden en andere bewoners van het gehucht, voor de rechtbank trieste verhalen gedaan over de ui terst slechte behandeling van de knecht, die er zo erg aan toe was, dat „aan hem niets menselijks meer was" zoals een van de getuigen dit uit drukte. Maandenlang moet de man ernstig gebrek aan voedsel hebben geleden, hadden de gerechtelijk ge- r eeskunoigen, de arts A. Hollman uit Maastriqht en dr. J. Zeldenrust uit Den Haag, verklaard. Honger, uitput ting war, de enige en uitsluitende doodsoorzaak! De vierling Lautenbach uit Deinum (Friesland) is nu al weer vier jaar. Het viertal is mo menteel snipverkouden en mag het ouderlijk huis niet verlaten. Onder het waakzaam oog van Vader Lautenbach vermaken (v.l.n.r.) Meint. Willem. Ytje en Dirkje zich met spelletjes. Ook b(J de voortgezette behande ling gistermiddag heeft de vrouw ijs koud en onbewogen tegen alle ver- Klaringen in volgehouden, dat zfj naar knecht geregeld eten gaf en hem goed verzorgde, dat hij een ei gen slaapkamer had on elke week schoon goed kreeg, maar dat de oude man zich zelf verwaarloosde. Tenslot te riep zij zelf doktershulp in. maar toen was de knecht al stervende. En zelfs toen weigerde zij aanvankelijk om de oude man uit de stal naar haar woonkeuken te laten overbren gen in afwachting van het transport naar het ziekenhuis. De officier van Justitie mr. W. Moors, achtte deze zeer ernstige verwaarlozing van Teyke Otten door verdachte wettig en overtuigend bewezen. Mr. Moors sprak er zijn af keuring over uit, dat de buurtschap en de autoriteiten ter plaatse slechts toezager, en niets deden voor het t« laat was. HU zag geen reden voor verzachtende omstandigheden, zoals 'n psychiatrisch rapport con cludeerde wegens verminderde toe rekeningsvatbaarheid op grond van verdachtes beperkte verantwoorde lijkheid. De eis was 4 jaar gevan genisstraf. De raadsman, mr. H. Prickartz uit Heerlen, heeft zbn pleidooi opge bouwd op juridische bezwaren tegen de tenlastelegging volgens art. 255 omdat zijns inziens het bewijs van cnkeie snafbare elementen van dit artikel ontbrak. Ten aanzien van het gebeurde zelf zette de verdediger uit een, dat dc beschuldigende getuigen voor de rechtbank nu breedvoerig over de behandeling van het thans dode slachtoffer hebben gesproken, maar dat zij de grote zwijgers waren toen dc oude man nog leefde. Toen had men door te spreken en te waar- '■chuwen de man wellicht kunnen redden De verdediger bepleitte op ju ridische gionden vrijspraak voor de verdachte die in haar laatste woor den voor de rechtbank nog eens ver klaard**, dat zi) zich niet schuldig achtte omdat Z(j voor haar knecht altijd goed had gezorgd! De rechtbank bepaalde de uitspraak op vrijdag 22 februari. Ongeveer 70 procent van de we reldbevolking ontbeert een voldoen de en veilige watervoorziening en 85 procent beschikt slechts over zeer primitieve vormen van riolering. Dit heeft de directeur-generaal van de de Wereld Gezondheidsorganisatie, M. G. Candau, in de VN-conferen- tie inzake wetenschap en techniek in Genève verklaard. Bezoek van Gilpafric aan Spanje uitgesteld De Amerikaanse onder-minister van Defensie Roswell Gilpatric, die dezer dagen in Spanje zou aankomen om onderhandelingen te beginnen ever Spaans-Amerikaanse defensie- verdragen. heeft zjjn bezoek uitge steld Dit is door een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Madrid meegedeeld. Een nieuwe da tum is nog niet vastgesteld. De besprekingen zouden een wijzi ging van Spaans-Amerikaanse de fensieovereenkomsten tot onderwerp gehad hebben, op grond waarvan de Verenigde Staten in de afgelopen tien jaar een netwerk van bases in Spanje hebben ingericht. De Spaanse regering heeft op herziening aange drongen en men verwacht dat zjj meer economische steun, moderne wa pens. waaronder kernwapens en mo gelijk om toelating tot de NAVO zal verzoeken. Advertentie Elektronisch AMOK Het nieuwe elektronische brein dat door de stad Stockholm was aange- schaft om de berekening en uitbe taling van de salarissen en lonen van de 35.000 mensen in gemeentedienst te vergemakkelijken heeft bij zijn eerste ..optreden-' danig amok ge maakt Sommige ambtenaren, die zich dubbel salaris toegewezen zagen, mochten dan al toegeeflijk glim lachen anderen, die zonder meer „nul" op 't rekwest kregen of alleen maar het bedrag van de periodieke verho ging reageerden minder vriendelijk. De autoriteiten namen echter het brein" in bescherming en zetten uiteen dat de schuld van de verwar ring gezocht moet, worden bij degene, die het. apparaat verkeerd „gevoed" had met de benodigde gegevens. appeltaart of mllklhak, vol-romlj, traktatie, 'Klop Geen concessies Voorts maakte hij bekend, dat in de gebieden waar malaria heerst, bij na 380 miljoen mensen onbeschermd tegen deze ziekte zijn. Het aantal lepralijders schatte hij op tienmil joen, terwijl er meer dan 4.5 miljoen mensen aan framboesia zouden lij den. Verder zouden er os. ongeveer 400 miljoen lijders aan trachoom en 200 miljoen lijders aan filariasis zijn. In bepaalde landen krijgt 30 tot 40 procent van de bevolking bilharzia. Op het gebied van ingewandsziekten en tuberculose zei de directeur-gene raal zelfs geen schattingen te kun nen doen. Voor de bestrijding van deze ziek ten die voor een groot deel voorko men Ln de zogenaamde ontwikke lingslanden. is hoofdzakelijk geld no dig, aldus Candau. Hij deed een be roep op de regeringen, in te zien dat een grotere toewijzing van gel den voor programma's betreffende de volksgezondheid neerkomt op een investering in het economisch wel zijn van de gevende en ontvangen de landen. Verhogen uw weerstand speciaal tegen griep en verkoudheid! LAMBO-TRAN per flacon van 100 parels vitamine AenD f 3.25 Bij apotheker en drogist van VS-zij<le De Russische delegatie bij het ont- wapeningsoverleg in Geneve heeft aan de vooravond van de hervatting der besprekingen de acht neutralis- tische afgevaardigden uitgenodigd voor een gedachtenwisseling over de kwestie van een verbod op het ne men van kernproeven. Westelijke di plomatieke waarnemers beschouw den deze Russ sche invitatie als een belangrijk onderdeel van de campag ne van Moskou om met steun van de neutralisten het westen concessies af te dwingen. Zoals gemeld hebben de Rassen de Britten en de Amerikanen er van beschuldigd, dat zij door hun on buigzaamheid het geheime voorover leg over de kwestie van de kernproe ven in New York en Washington hebben doen mislukken De Russen braken dit overleg, dat op 14 janu ari was begonnen, onverwachts af, toen z(j zich bereid hadden ver klaard akkoord te gaan met drie in specties per jaar op hun gebied, ter wijl het westen slechts acht tot tien inspecties aanvaardbaar achtte. De Britse delegatieleider Godber heeft echter al laten wetes, dat deze acht tot tien inspecties niet het laatste woord van het westen zijn. De acht neutralistische landen die aan het Geneefse overleg deelne men Birma. Brazilië, Ethiopië, In dia. Mexico. Nigeria, de V.A.R. en Zweden zijn zeer teleurgesteld over de mislukking van het vooroverleg tussen de V.S,. de Sowjet-Unie en Engeland, dat zich aanvankelijk veel belovend liet aanzien. Men verwacht dat zij het westen zullen trachten te bewegen tot concessies. Van Amerikaanse zijde is echter verklaard, dat de V.S. geen conces sies zullen doen, als rilt de veiligheid van het westen in gevaar zou kun nen brengen. In dit verband wordt er aan her innerd. dat de V.S. inmiddels hun ondergrondse kemproeven, die zij tijdens het vooroverleg in New York en Washington hadden opgeschort, hebben hervat. De algemene verga dering van de V.N. had er ln haar laatste zitting op aangedrongen, alle kemproeven voor Januari van dit jaar te beëindigen. „Een vreselijk onsmakelijke zaak" en „een schande voor de Rotterdam se haven", zo uitte gisteren de poli tierechter in Rotterdam, mr. A. Heynsius, zijn misnoegen over de diefstallen, die een 53-jarige schip per uit Rotterdam en twee classifi ceerders uit Rotterdam en uit Dord recht een week geleden hebben ge pleegd aan boord van het Zweedse schip „Thuntank VII". dat in het weekeinde van 19 op 20 januari op de Noordzee is gekapseisd een ramp. waarbij alle elf opvarenden het leven verloren. Amper een kwartier, nadat het. timide drietal de overvolle rechtzaal had betreden de publieke tribune was nagenoeg geheel gevuld sprak mr. Heynsius de vonnissen al uit: gevangenisstraffen van resp. veer tien dagen met aftrek, drie weken met aftrek en twee maanden met Stem van Evangelie in 15 talen Na drie Jaar voorbereiding en op bouw zal aan het eind van deze maand in Addis Abeba (Ethiopië) de lutherse radiozender „De stem van het Evangelie" worden ingewijd. Op de algemene vergadering van de Lu therse Wereldbond in 1957 in Minnea polis werd de mogelijkheid geopperd om de radio te benutten voor het zendingswerk. Een jaar later besloot, de commissie voor de wereldzending tot de bouw van een zender in Afrika. Toen in 1960 de regering van Ethio pië vergunning gaf kon met de bouw worden begonnen. Met twee 100 kilo watt kortegolfzenders en een middel- golfzender behoort het lutherse sta tion tot de sterkste radiostations in dienst der kerken. Het programma, dat vanaf 26 februari in 15 talen zal worden uitgezonden bestaat voor een derde uit godsdienstige uitzendingen. De rest is bestemd voor culturele en opvoedende programma's, welke ge schikt zjjn voor de plaatselijke situa tie in de landen, waarheen ze uitge zonden worden. Draadloze toeristengidsen Toeristen geen profanatie voor kerken Het Zweedse toeristenblad wekt de toeristen op om vooral de talrijke oude Zweedse dorpskerkjes te bezich tigen. waar veelal fraaie middeleeuw se muurschilderingen te vinden zijn benevens andere uitingen van kerke lijke kunst. Het blad heeft aan de Zweedse aartsbisschop dr. Hultgren gevraagd of toeristen welkom z(jn in de ker ken. „Zijn weetgierige toeristen, die door de kerken lopen, een profanatie voor het huis van God. doordat z(j daar alleen maar als toeristen ko men, of zou juist de kerkelijke kunst de toeschouwer tot nadenken stem men?" werd er o.a. gevraagd. De aartsbisschop antwoordde, dat ieder een welkom is in de kerken van Zwe den, hetzij hij alleen de bezienswaar digheden in ogenschouw komt nemen, hetzij hij deel wenst te nemen aan de godsdienstoefening. Christelijke symbolen, bijbelse afbeeldingen en kerkelijke architectuur zijn iets „funotioneels", d.w.z., onderstreepte de bisschop, dat zij een boodschap te verkondigen hebben; en deze func tie is niet gebonden aan de momenten waarop de godsdienstoefeningen of kerkelijke plechtigheden plaatsvinden In de zomer zullen voorts talrijke Zweedse kerken voorzien worden van z.g. .draadloze toeristengidsen', waar bij de toeristen zich kunnen voor zien van een koptelefoon en tijdens hun rondgang door de kerk worden voorgelicht over alle bezienswaardig heden. Bond zonder Naam bestaat 25 jaar. Op 2 april bestaat de nationaal en internationaal bekende Bond zonder Naam 25 Jaar. Dit zilveren jubileum wordt, geheel overeenkomstig het ka rakter van de B.Z.N., gevierd met een hulpactie. Het wordt geen groot feest, aldus het bondsbestuur. maar „feestvreug de brengen in gezinnen en b(j alleen staanden. die om hulp "ragen". In totaal zal in 25 noodgevallen hulp verleend worden. De B.Z.N. zal een Jubileuminzameling organiseren om de hulpactie mogelyk te maken. aftrek voor de Dordtenaar. die al acht keer eerder is veroordeeld. Hij was ook de man, die een portemon nee en een kostuum van een der verongelukte opvarenden had gesto len, feiten die het zwaarst wogen bij de officier van Justitie mr. A. Wendels en de politierechter. De of ficier had tegen hem vier maanden met aftrek geëist. De schipper tot gisteren met een blanco strafregister en al tien jaar werkzaam bij het classificeer - bedrijf had om. ?en akten tas, eigendom van de Zweedse rederij, ontvreemd, tas. die hfj helemaal niet nodig had. want enkele dagen tevoren had hij er precies zo een gekocht, bleek gisteren. Mr. Wendels stelde tegen hem een eis van één maand gevangenisstraf met aftrek. De classificeerder kreeg na een eis van zes weken met aftrek een ge vangenisstraf van drie weken met aftrek voor de diefstal van een hoe veelheid (incomplete) gereedschap pen. De verdediger, mr. H. de Waard, vroeg de politierechter de zaken los te zien van de publiciteit, die er aan gegeven is. Hij achtte het feit, dat het drietal onmiddellijk door het classificeerbedrijf ontslagen werd al een zware straf. Hij bepleitte daar om de uiterste clementie. Verwacht kan worden, dat nog in de zittingsperiode van het huidige kabinet het probleem van de spijtop tanten praktisch tot afdoening zal I zijn gebracht. Het laat zich aanzien, dat in april van dit Jaar alle aan- hasgige verzoeken zullen zijn afge daan. Dit heeft de minister van Jus titie de Eerste Kamer meegedeeld in zijn memorie vain antwoord op het voorlopig verslag over de begroting 1963 van het departement van Justi tie. In 1961 en in 1962 bedroeg het aan- tal „direct" verleende toestemmingen 1085 (3473 personen) en het aantal .„.direct" aangeduide afwijzingen 121 (263 persones). Ondanks alle nasporingen ter zee m vanuit de lucht is van de sinds \nrlge week maandag vermiste Ame rikaanse tanker „Marine Sulphur Queen" en zijn 39 opvarenden taal noch teken gehoord of gezien. Het schip was met een lading vloeibare zwafel van Beaumont, in Texas op weg naar Norfolk, in Vir ginia. waar het donderdag had moe ten aankomen. Het laatste bericht van de „Marine Sulphur Queen" werd vcrigc week maandag opgevangen, toen het schip zich ter hoogte van Key West bevond. Er werd daarin niet van moeilijkheden gerept. De mogelijkheid dat het schip ge dwongen zou zijn geworden een Cu baanse haven binnen te lopen, wordt thans aigeschreven. De Zwitserse am bassade in Havanna heeft op Ame rikaans verzoek hiernaar «en onder zoek ingesteld, doch de Cubaanse autoriteiten hebben geantwoord dat hun niets bekend is over de aanwe zigheid van het schip in een Cu baanse haven. Men acht het nu waarschijnlijk, dat de tanker is vergaan tijdens de storm die boven de Atlantische Oce aan woedde, toen het schip zijn laatste bericht verzond. Nieuwe ministers in CANADA Prem.'er Diefenbaker van Canada heeft gisteren Gordon Churchill tot minister van Defensie benoemd. Se nator Wallace McCutcheon, die mi nister zonder portefeuille was, is be noemd tot minister van Handel en de voorzitter van het inmiddels ont bonden Lagerhuis. Marcel Lambert, beef' dc portefeuille voor Oudstrfj- derszaken overgenomen van Chur chill Zeals bekend z(jn de minister van Defensie, de waarnemend mi nister van Defensie en de minister van Hxndel zaterdag afgetreden in verband met de defensiepolitiek van Diefenbaker.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 4