V erkeer sovertredingen door onoplettendheid Schilderij van De Cock - tijdgenoot van Lucas van Ley den - aangekocht Groot aantal zieken onder de bestellers zma uit Leiden vrachtauto Lerares negeert VOORTREKKERS Chefarine 4 Belangrijke aanwinst Lakenhal Mede dankzij een schenking van Vereniging Rembrandt Europa's lichte geurige pijptabak Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 12 februari 1963 Tweede blad no. 30880 Dank zij een belangrijke schenking (f 25.000) van de Vereniging Rembrandt en een groots gebaar van de „Vrienden van de Laken hal". die zich bereid verklaarden de rente van een lening van f 35.000 voor hun rekening te nemen, is de collectie van het Stede lijk Museum ,.De Lakenhal" sinds gistermiddag de Leidse raad voteerde daartoe een bedrag verrijkt met een schilderij van Jan Wellens de Cock, een tijdgenoot van Lucas van Leyden en een leerling van Engelbrechts. Het werk van De Cock behoort tot de Noordnederlandse met na me de Leidse school. Het schil derij, dat de familie Van der Feer-Ladèr te Baarn aan de ge meente voor f 115.000 te koop aanbood stelt zes taferelen voor uit het leven van de Heilige An- tonius en is bijzonder fraai van compositie. Het voorstel tot deze tankoop, dat eerst gistermiddag aan de agenda van de Leidse raad kon worden toegevoegd werd z.h.at. aanvaard. Met het aanvaarden van dit voorstel besloot de raad een bedrag van f. 115.000 beschikbaar te stellen voor de aankoop van een schilderij van Jan Wellens de Cock ten behoeve van het Stedelijk museum ..De Laken hal"; ten behoeve van deze aankoop te aanvaarden van de Vereniging Rembrandt: a. een schenking van f. 25.000; b. een lening van f. 35.000. tegen een rente van 3% per jaar, af te lossen in 4 jaren, waarvoor de „Ver. Vrienden van De Lakenhal" zich garant stelt. Nadat dit besluit gevallen was bij de behandeling van het voorstel had ook mej. Van Nienes zich reeds in deze geest uitgelaten spak de burgemeester zijn blijdschap uit over deze aankoop, waardoor een belang rijke aanwinst aan de bestaande collectie van „De Lakenhal" kon worden toegevoegd. Na afloop van de vergadering heeft ook de directeur van .De Lakenhal", drs. N. J. van Wessem die tijdens de zitting aanwezig was zijn vreugde uitgesproken over dit be sluit van de raad. „Nog niet eerder in mijn loopbaan als museumdirec teur, deed zich een dergelijke plot selinge kans tot aankoop voor", aldus drs. Van Wessem. Spr.. die deze mid dag ook een toelichting gaf op het in de raadzaal tentoongestelde schil derij, merkte o.m. op, dat het onder werp enkele scènes uit het leven van de H. Antonius een typisch laat-Middeleeuwse geest ademt, waaraan ook een Leids karakter niet vreemd is. Een grote symboliek: de nacht is zwart en ook de zonde, treft men ook in het schilderij aan. Zeer prijzend liet de heer Van Wessem zich verder uit over de evenwichtige compositie, welk* De Cock in dit doek wist te bereiken. Verkoop van gemeentegronden De heer Fran* (PSP), die hiertoe reeds eerder een poring ondernam, diende bij het voorstel om een per ceel bouwterrein, gelegen aan het toekomstige verkeersclrcuit aan het Lammenschansplein, te verkopen aan de N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van Automobiel- en Servicebe drijven. een voorstel in om geen gemeentegronden te verkopen, doch deze slechts in erfpacht uit te geven. Hoewel de andere fracties dit voorstel aanvankelijk niet wensten te ondersteunen, gaf de heer Van Weizen (CPN) uiteindelijk zijn stem toch aan dit voorstel. Spreker moti veerde dit omdat hier een principeele uitspraak wordt gevraagd. De heer Frans gaf hij echter in overweging om in het vervolg aan een dergelijk voorstel eerder bekendheid te geven. Men kan er zich dan op voorberei- reiden. De burgemeester, die niet bereid was het voorstel-Frans te koppelen aan het onderhavige voorstel tot grondverkoop „B. en W. zijn niet bereid dit voorstel terug te nemen" zeide dat het College het voorstel- Frans ln pre-advies zal nemen Conform werd besloten waarbij de PSP-fractie geacht wilde worden van tegen te hebben gestemd. Showroom metl 22 bovenwoningen Op het terrein, dat voor f, 175.000 werd verkocht, zal de Maatschappij tot Exploitatie van Automobiel- en Service-bedrijven een showroom met 22 bovenwoningen laten bouwen. Ook alle overige door ons reeds gepubliceerde voorstellen werden deze middag z.h.s. aangenomen. J'oor de Leidse kantonrechter Er werden gisteren door de Leidse kantonrechter, mr. R. de Bruyn en de plv. kantonrechter, mr. D. J. Gorter, opvallend veel verkeersovertredingen berecht, welke behoorden tot de categorie „lichte gevallen" dan wel ..pechraken". Onder de vele verdachten bevond zich een 56-jarige meubel maker uit Haarlem. In de late avond van de tiende november j.l. was hij met zijn auto op de Rijksweg 4 A onder Leiderdorp tegen enkele stilstaande auto's opgebotst. Tengevolge van een ketting botsing, welke kort tevoren plaats vond, was de rijbaan min of j meer versperd, reden waarom enige automobilisten op de midden berm al zwaaiende en roepende druk bezig waren de aandacht van het achteropkomend verkeer te trekken. ,.Ik zag wel een paar mannen op die middenberm staan zwaaien, maar dacht, dat het lifters waren. den latende „wat" er aan het uni form dan wel ontbrak. „Het onder scheid was te subtiel om door het publiek voldoende onderkend te wor den en dat wist U drommels goed", wees de kantonrechter verdachte nogmaals terecht. De officier legde bijzondere nadruk op het feit, dat verdachte misbruik had gemaakt van het in hem gestelde vertrouwen en het speet hem kennelijk, dat hij zijn eis tot f7.50 subs. 1 dag moest beperken. „Misbruik van dit uniform kan mij toch niet ten laste worden gelegd", aldus verdachte. „Neen, maar wel dat U „vermomd" op de openbare weg liep en dat is voldoen de om U conform de eis te veroor delen", aldus de kantonrechter. Advertentie Advertentie Zoekt een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER. Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Jungh&ns Kienzle - Mauthe. Lyeeïjten spelen „De volmaakte misdaad" Toneelspelen is niet zó gemak kelijk. Dat hebben leerlingen van het St.-Bonaventura-lyceum, die gisteravond op de planken van de Schouwburg verschenen, duidelijk ervaren. O zeker, ze deden hun best om van ,.De volmaakte mis daad" nog iets aannemelijks te maken. Ze vonden het bovendien fijn om op het grote toneel te staan voor een zaal vol bekenden. Ze zagen hun klasgenoten, hun leraren en hun ouders en verder hun vrienden en vriendinnen. Ze moésten dus wel zo goed mogelijk voor de dag komen met het detec tive stuk van Marcel Dubois, dat uitgekozen was om de blijspel traditie van de laatste jaren te doorbreken. Het spel van de lyceïsten heeft echter niet die spanning teweeg kun nen brengen die noodzakelijk is voor het welslagen van het stuk. Daarvoor was het tempo te traag, de vaart te gering. Wat de rolvastheid betreft ook die liet bij sommige van de spe lers nogal wat te wensen over. We konden ons althans niet aan de in druk onttrekken, dat het. enthousias te groepje te gemakkelijk over de moeilijkheden heen is gestapt en de „moordzaak' niet grondig genoeg heeft voorbereid. Zoals in vrijwel ieder detectievestuk ging het ook hier om de klemmende vraag wie de moord pleegde. Was het de geestelijk gestoorde halfbroer van het dienst meisje of was het een van de nabe staanden van het slachtoffer? Pas op het allerlaatste kwam. dat spreekt vanzelf, de ontknoping. Een verras sende ontknoping, waarbij een regen mantel de moordenaar noodlottig werd. Op het programma prijkten de namen van Hans van CleeU Paul Beerkens. Roy Gever. Jan WeJtgeest, Margie Bal, Cinthe Sala, Beppie Die ben en Nico Venne. Vanavond staan ze weer op de planken, want dan volgt er een herhaling. Geen lifters Zij leidden mijn aandacht af en daardoor zag ik ae auto's te laai. Toen ik wüde remmen gleed myn auto op het gladde wegdek door", zette verdachte zijn beroep op over macht uiteen. De officier, mr. C. Sluijk, wees beroep op pech of over macht echter radicaal van de hand. „Die gestrande auto's vormden een ware zee van rode achterlichten, welke reeds van grote aistand auiae- lijk zichtbaar waren", diende hy verdachte van repliek. „Wie laat zich", alaus vroeg nij zich af, „dan nog afleiden door vermeende lifters, die nota bene op de middenberm stonden te zwaaien en te roepen". Daar hij verdachtes grove onoplet tendheid bijzonder hoog aansloeg, eiste hij een correctie van f. 80 boete subs. 18 dagen. „Ik kon er echt niets aan doen en kan die f 80 onmoge lijk betalen poogde verdachte nog eenmaal de magistraten mild te stemmen. „Hoewel hier van pech geen sprake kan zijn en wel degelijk bewezen is, dat U een laakbare fout heeft gemaakt, zal ik het ditmaal nog bij f. 60 boete subs. 12 dagen laten", kwam de plv. kantonrechter bij zijn vonniswijzing enigszins tegemoet aan erdachtes verzoek om uiterste cle mentie. Dienstbetoon „Ja ik was inderdaad één van die z.g. lifters, waaraan in de vorige zaak sprake was. Ik probeerde nog meer botsingen té voorkomen", aldus een 41-jarige Rotterdammer, die kort voor de meubelmaker in botsing met stilstaande auto's was gekomen. „U had die fout reeds begaan en daarom werd uw latere deugd niet beloond, maar volgde er een proces-verbaal", repliceerde de plv. kantonrechter, toen verdachte wat al te veel de na druk wilde leggen op zijn „dienst betoon". Tot zyn enige verontschul diging kon verdachte aanvoeren, dat hij de reeds gestrande auto's to laat had opgemerkt. „Ook U toonde wei nig opmerkingsgave en een onoplet tendheid, die bij een goed automobi list niet voor mag komen", aldus de officier in zijn requisitoir, dat even eens resulteerde in de eis van f. 80 boete subs. 18 dagen. Nadat verdachte uiterste clementie had verzocht, vonniste de plv. kantonrechter ook hem met f60 subs. 12 dagen. „Be schouw die f20 maar als een soort beloning voor uw medewerking om destijds erger te voorkomen", troost te hij verdachte tot slot. Kostbare fout Een 21-jarige lerares uit Leiden moest volmondig toegeven, dat zjj destijds met haar auto op de Wasse- naarseweg onder Katwijk een wel zeer kostbare fout had gemaakt. Na op de linkerweggedeelte gepar keerd te hebben gestaan, reed zij namelijk naar de rechter weghelft zonder acht te slaan op een vracht auto, die reeds tot op korte afstand was genaderd. Een botsing was on vermijdelijk. Daar de vrachtauto van een steviger constructie was dan verdachtes auto, bedroeg haar scha derekening ruim f700, die niet door de verzekering werd gedekt. „Hij kwam door een bocht en mijn fout nog enigszins goed te praten. „U haalde een uiterst gevaarlijke ma noeuvre uit en mag nog van geluk spreken, dat U er alleen maar met een, zij het dan niet geringe, mate riele schade afkwam en hier nog heelhuids kunt verschijnen", wees de officier verdachte met nadruk te recht. Zyn eis bepaalde hij, gezien de ernst van het feit. op f. 40 boete subs. 8 dagen. Hoewel de plv. kan tonrechter met verdachte eens was. dat zij reeds met f 700 voldoende was „gestraftbleek hy niet bereid te zijn lager dan f35 subs. 7 dagen te gaan. omdat ook hij verdachtes handeling onder de .grove fouten rangschikte. Pseudo-agent „Het was niet voor een feestpar tij*. doch wij wilden een pseudo- strafzaak ensceneren en daarom kreeg ik dat uniform zolang officieel van de politie te leen". Deze woorden klonken gisteren uit de mond van een 22-jarige Leidse student, die in november j.l. op de openbare weg in politie-uniform had rondgelopen en prompt de aandacht van verbalisant had getrokken. „U bent in dat uniform langs de adressen van al uw vrienden gaan paraderen en het doet er niet toe of het nu een feestje of een pseudo- rechtszaak betrof", repliceerde de kantonrechter op scherpe toon. „Dat uniform was bovendien niet geheel compleet", probeerde verdachte de zaak nog te verzachten, in het mid- P.T.T. kampt met moeilijkheden Waren het eerst vorst, sneeuw en gladde wegen, die belemme rend werkten op het vervoer en op de bezorging van de post. thans ondervindt de bezorging van de post vertraging tengevol ge van het abnormaal grote aan tal zieken. Eind vorige week be droeg het aantal zieken onder het bestellend personeel ruim vijfentwintig procent. de door ziekte opengevallen plaatsen in de ochtendbestelling op te vangen de bestellopen nader worden inge deeld, zodat nu gemiddeld elke be steller anderhalve wyk voor zijn re kening neemt. Dat een verlate be stelling hiervan het gevolg was is I duidelijk. Een en ander bracht op de j duur echter een zodanige verzwaring van het werk mee, dat afgelopen vrij dag moest worden besloten de om vang van de te bezorgen post enigs zins te verminderen. Voorrang wordt verleend aan briefpost, overlijdensberichten, dag bladen, periodieken e.d. Voorzover er dus post niet direct in de bestelling wordt opgenomen, betreft dit alleen Lezers schrijven Heeft P.T.T. last van een stijve vinger? Als PTT-besteller zij het mil ver gund ook enige woorden te wijden aan dit. onderwerp. Ten eerste een j eresaluut aan zr. Arentzen voor haar artikel in het. Leidsch Dagblad van |9 februari. Een eresaluut omdat blijkt dat zij tot die helaas kleine categorie van mensen behoort die begrip kun nen opbrengen voor de positie en moeilijkheden van anderen en niet I I alles bekijken uit het eigen standpunt en of -belang. Ik haast mü echter te erkennen, dat, de heer Harmsen in zyn artikel in uw blad van 7 febr. nergens onbeleefd of hatelijk geweest is en alles zelfs ietwat gemoedelijk opnam. Alleen getuigt zijn artikel er- 1 van dat hij niet op de hoogte is van onzp interne toestanden: anders zou hij de opmerking, dat de prestaties dalende zijn, achterwege gelaten heb- ben. Want die prestaties worden steeds meer opgevoerd, vandaar de1 vele fouten en vergissingen. Laat ik direct vaststellen en daar zullen al mijn collega's het wel mee eens zijn dat het voor ieder- een zeer onaangenaam is als zyn cor respondentie te laat. verkeerd of in het geheel niet besteld wordt. Het pu bliek kan ervan verzekerd zijn dat iedere besteller het, uiterste doet om j alles in goede banen te leiden. Elke dag weer zijn er heel wat post stukken. die trots verkeerde numme ring, of in het geheel niet. of onlees- Ibare adressem vooral buitenlandse stukken' toch goed besteld worden, dank zij de oplettendheid van de be steller. Maar dat vindt, men meestal heel gewoon of men merkt het dik- I wills niet. eens op. I Het is opvallend dat er zo weinig begrip bestaat over ons werk Ik heb I zo'n idee dat als mensen als de heer Harmsen eens toestemmine zouden krijgen van onze directie, een kijkje te nemen op de afd. ..Bestelling" (ge lieve dan 5 uur voorm. aanwezig te zijn) hun de haren ten berge zouden rijzen en zij zich zouden verbazen, dat het hele bes-tellerskorps nog niet de vlucht genomen heeft Want juist het werk. dat het publiek niet ziet; het vele werk dat. gedaan moet wor den vóór men met zijn bestelling de deur uitgaan- her. sorteren, het ..stra ten en zetten" moet meestal ln zo'n zenuws'rpend tempo gedaan wor den- dat daarmee die fouten ge maakt worden die later aanleiding geven tot. foutieve bestelling. Dit alles als gevolg van een steeds meer op voeren van de cMenrien Dagtaken van 10 uur en meer zijn heel gewoon, daarnaast het vele overwerk door ge brek aan personeel. Als extra variatie 'n vreselijk? winter, die wij niet kun nen ontvluchten, maar die wij moeten trotseren, langs onbegaanbare wegen: vel* uren lang met als gevolg niet slechts 10 stijve vingers maar soms ge heel verdoofde en gevoelloze lichamen Een modelactie onzerzijds zou het ge hele bedrijf ineen doen storten. Ech ter nogmaals we doen onze plicht en vragen van het publiek alleen wat meer beerio en waardering U. redactie dankend voor de plaats ruimte Een besteller der PTT. Wy menen .dat deze zaak thans wel van alle kanten is bekeken en sluiten hierbij de discussie - Red. L D. De gracht als vuilnisvat Nu sinds weken de grachten van onze stad bedekt zyn met ijs. kan men des te beter nagaan wat er al zo aan allerlei afval in het water wordt geworpen, iets wat nu op het ijs ligt. Over welk een mentaliteit beschik ken die grachtbewoners? Wordt het niet hoog tyd. dat de politie gaat optreden tegen deze gracht- en straatvervuilers? Wij zyn ook belastingbetalers en wensen een schone stad! Hoogachtend, P. J.M. Academische studievoorlichting Op korte termijn zal een lande lijke commissie voor de academische studievoorlichting van aanstaande studenten worden ingesteld. Een door minister Cals in het leven geroepen landelijke werkgroep heeft daartoe de voorbereidende werkzaamheden verricht. In deze werkgroep waren vertegenwoordigd het wetenschappe lijk onderwijs. het. voorbereidend ho ger en middelbaar onderwijs, het Contactcentrum bedrijfsleven-onder wijs. dc Nederlandse Studentenraad en het departement van O K. en W De in te stellen commissie zal de opdracht krijgen de bestaande voor lichtingsactiviteiten ten behoeve van aanstaande studenten te bundelen, deze zc nodig zelf ter hand te ne men er eventueel nieuwe voorzienin gen op aii gebied tot stand te bren gen. „Koos" Knaap overleden In de leeftijd van 73 jaar is heden morgen t« zijnen huiz-e in de Kap- tevnstraat overleden de heer Jac. Knaap, oud-zaalchef van de studen tensociëteit ..Minerva" en in die kwa liteit bij een groot aantal studenten- generaties algemeen bekend als „Koos". Het door de gemeente aange kochte schilderij van fan Wel lens de Cock. Advertentie uitzicht werd belemmerd door een de middagbestelling niet meer wor- weer tot de normale toestand terug bakfiets" trachtte verdachte haar'den uitgevoerd. Voorts moesten om te keren. Vier midde'en in één tablet werken krachtiger zonder da maag van streek ta maken I De vier middelen verenigd in Che farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook j drukwerken. De postdirecteur merkt 2ijt die een gevoelige maag hebben, a-... a kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. NtM.je 40 uelittM f 1.50 Voordeip tiicoa 100 UtloitM f3.50 Dit zegt de directeur van het Leid- J hierbij nog op, dat instellingen, die se P.TT.-kantoor als antwoord op de norma|, omstandigheden hun verschillende vragen, die over deze kwestie zijn gerezen. Het spreekt van- stukken laten bestellen door eigen zelf. zo vervolgt hij. dat by een der- personeel of door agenten nu in toe- gelyk hoog ziektcpercentage. mede nemende mate van de diensten van de „„ruik Dit «„.aart moesten worden getroffen, die, hoe net werk ran de P.T.T, nog eens ex- ongaarne ook, leidden tot een ver- tra. Zodra de situatie zich wijzigt zal mindering van het dienstbetoon aan h„ „erk worden gesteld om het publiek. Zo kon sinds 4 februari „Koos" trad op 1 maart 1908 in dienst van „Nederlands eerste socië teit". klom geleidelijk op tot de functie van zaalchef en legde deze ln 1951 neer. De heer Knaap was gedurende vele jaren voorzitter van de afd. Leiden van de Bond van Hotel-, Café-, en Restaurantpeirsoneel en van de zie kenkas der kelners- en oppassers vereniging „Ons Belang". Geen economische faculteit Aan Leidse Universiteit Ook hij nadere overweging kan mi nister Cals, die dit de Tweede Ka mer heeft meegedeeld, geen aanlei ding vinden steun te \erlenen aan de instelling van een economische faculteit aan de Leidse Universiteit. Omtrent eventuele plannen op dit puni van de rijksuniversiteiten te Utrecht en van de Kath. Uni versiteit te Nymegen is de bewinds man niets bekend. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Henri Louis, z v. dhr en mevr Dinger—Tjeenk Willink, Rijs wijk: Carolien. d.v. dhr en mevr Van Erven DorensStrater, Bussum Raymond Hugo z v. dhr en mevr. Schloss—Spiero. Amstelveen: Cy- priaan Gerard Carel, z.v. jhr en mevr Quarles van UffordDe Zoeten. Am sterdam Getrouwd: T Bethel en Corine van der Ploeg, Parus. Overleden: O. Mendlik (man). 91 jr. Aerdenhout; Dr. J. C. van Heus- den (man), 65 jr.. Rhenen; J. R. B. Suringar (vr.) 85 jr.. Zutphen; M A. Marsman—Blythe (vr). Palo Alto (California J C Koster (man) 81 jr.. Den Haag: s. W. Visser «man* 78 jr.. Ellecom: A. W Leezer ivr). 90 jr.. Rotterdam: H. M, A. de Bie (man), 84 jr.. Rotterdam: J. C. Smits (man), 49 jr., Rotterdam: J Metselaar (man). 63 jr. BergschenhoekW. Ploos van Amstel (man), 69 jr.. Den Haag. Slechte weer heeft invloed op arbeidsmarkt De geregistreerde arbeidsreserve in het distriet van het Gewestelijk Ar beidsbureau nam gedurende januari aanzienlijk toe, t.w. met 333 man. Deze grote toename is voornamelijk een gevolg van de inschrijving al* werkzoekenden van kleine zelfstan digen (kooplieden e.d.) die tengevolge van de harre weersomstandigheden hun bedrijf niet kunnen uitoefenen. Tegen het einde van januari waren 255 kleine zelfstandigen ingeschre ven. De verdere stijging van het aan bod 78) moet eveneens aan on gunstige weersomstandigheden wor den toegeschreven De afgenomen bedrijvigheid had tot gevolg dat de werkloosheid van enkele beroepsgroepen toenam oa. schoenherstellers (4- 4), landarbei ders (4- 11), scheepvaartpersoneel <4- 7), minder geschikten (4- 14» en lasse arbeiders de groep kleine zelfstandigen buiter» beschouwing gelaten (4- 20». De geregistreerde arbeidsreserve bedroeg eind januari 1,9 ri van de afhankelijke mannelijke beroepsbe volking. Dit percentage was hoger dan in de provincie Zuid-Holland, dat 1.3 bedroeg. Voor geheel Neder land was dit percentage 2. De vraag is teruggelopen van 763 tot. 694. een afname welke eveneens een gevolg is van de mindere bedrij vigheid door de ongunstige weersom standigheden. Uitbreiding van wetenschappelijk onderwijs Nog geen plaats voor pre-kandidatenopleiding Een afzonderlijke pre-kandidaten opleiding zou alleen mogelijk zijn, indien zulks in „filiaal-verhouding" tot een nf meer bestaande universi teiten en/of hogescholen zou geschie den. Naar het oordeel van de minister van Onderwijs. K: en W. wegen de voordelen van een zodanige opleiding niet op tegen de z.i. ernstige weten schappelijke en onderwijskundige be zwaren tegen deze vorm van oplei ding. Dit blijkt uit het verschenen ver slag van een schriftelijk onderhoud tussen,de bewindsman enerzijds en de bijzondere commissie uit de Twee de Kamer anderzyds over de nota inzake de uitbreiding van het weten- 1 schappelyk onderwys. I Minister Cals zegt hierin voorts, dat hij op dit ogenblik voor geen enkel concreet geval zodanig zwaar wegen de factoren aanwezig acht. dat zij een experiment in d*ze richting kun nen rechtvaardigen. „De inrichting van athenea in een filiaalverhouding tot een of meer moederuniversiteiten of -hogescholen zou zeker thans nog leiden tot een onverantwoorde verzwakking van de wetenschappelijke staf van laatstge noemde instellingen, dan wel resul teren in een zwakkere bezetting van de filiaalinstelling in de verhouding tot de moederinstelling, hetgeen o.m. de aansluiting zou bemoeilijken". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOItKN Willem Arle. z. v. s. A. Clere en H. J de Graaf Elizabeth Caroline d v. Jonkheer J. E. Goldman en E. E Ber- rlngton. Johanna Rebecca Helena, d. v. P. de Buck en E B Cannoo. Ste fan Anno. z. v. J. Lagas en G Buys; Chrlstiaan Hendrik, z. v. R. Sum en N. Schinkel: Sandra, d. v. W. J. van Rooijen en C. Wetselaar; Monique Erl- ka, d v. N E. Meeuwenoord en E A. H. N»e6wandt; Frederic Chrlstiaan. z. v F van Dissel en C. M. Rynsburger. Anna Maria. d. v. J. C van Noort en C. C. J M Fennes; Harco Gerard, z v. G. C. Harms en A. Verschoor; Elisa beth, d. v. J. Borreman en P. C. v. d. Zwan; Norlne Hendrlka, d. v. S. J. Lynch en H. M. Veltman; Leonardus Jacobus Wilhelmus, z. v. L. E J. H001J- mans en C. A. M. v. d. Kolk. Neeltje, d. v A. H. van Leeuwen en W K. MeU- vogel; Johanna Hendrlca. d v H. Bink en J. Overdyk; Gerardlna Maria, d v. L. van Drie en E M. Berenman; Janna Cornelia, d. v C. Brandwyk en P. Onvlee; Robert Michel Albert, z v. W. van Westbroek en A. E. v. d. Broek. GETROl WD C J van den Berg en C. J. M. Rust; J. Langerak en J. W. C. de Geus; J. Bakels en C. G. H. Baijer; L. Harde- bol en H. M. J. M. Flamaaj A. de Haas en H. M. J. Levarht. OVERLEDEN C. E Warmond, 58 Jaar. w. Y. G. Bentveld; J. van Rijn. 58 Jaar, man; J van Veen. 77 Jaar, mani J. C. Roe- landse. 87 Jaar, njan; F. C. de Smalen, 43 laar. e. v. L. C. Knynenburg; N. Bakhuyzen. 78 Jaar. man; A. A. van Veen. 69 daar. e. v. A. L. van Gila; R. J, Hoogervorst 3 Jaar, zoon; H. Arnold. 75 jaar. vrouw; H. Laurier, 80 Jaar. wed. van P. Braggaari M. Alderden, 60 Jaar. man; A. Hogervoret. 63 laar. mant M. W. van Harteveit. 78 Jaar, vroutri M .Oudshoorn, 83 laar, w, v, G. u Hoogendoora.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3