Zo maar programma's overnemen gevaarlijk BfoncStileflen Zweedse kustvaarder in alle stilte vergaan AGENDA Winkeliers bestrijden grote kruideniers met eigen wapens .Verbazing over een interview met Belgische hoogleraar N.T.B. boycot duurt voort Gasontploffing in Bolsward ONDER NEDERLANDSE KUST Wrak gevonden - 7 man vermist Reserveer WILHELMINA" Bouwplaten plakt u met VELPON vanCeta-Bever'ap^f grote tube. Bussen hotsen: 20 gewonden MET EEN ENKEL WOORD 0 0 0 0 2 0 0 0 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 23 JANUARI 1963 De samenwerking tussen de Nederlandse en de Vlaamse t v. is niet alleen nuttig, maar lijkt met een tweede zender op komst ook noodzakelijk. Op het ogenblik is het zo, dat Brussel-Vlaams tien maal zoveel van de Nederlandse tv overneemt als omgekeerd. De KRO pioniert de laatste tijd in haar eentje met het overnemen van Vlaamse programma's. De resultaten zi)n tot nog toe weinig be moedigend geweest. Als antwoord op een vraag tijdens het laatste NTS-vragenhalfuurtje dat maandelijks gehouden wordt, zei een KRO-functionaris. dat de KRO eens in de twee maanden een Vlaams programma overneemt rechtstreeks zonder eerst na te gaan wat de Belgen die avond presenteren. Men wil daar geen invloed op uitoefenen. Men bespreekt een dag. en wat er dan komt ziet men wel. ONBEHOLPEN PRESENTATIE Dat lijkt een mooi principe. De KRO houdt zich voor bemoedering en dat is sympathiek. Het blijft echter vervelend dat de BRT in die overna- me-avonaer. geen aanleóing ziet iets bijzonders, iets waarlyks goeds, het beste van het beste te presenteren. Men krijgt de indruk dat ons gewoon 't routineuze avondmaal wordt voor gezet onder het motto dat we onze vrienden het best leren kennen als we onverwachts bij ze in huis val len. Van vorige keer herinner ik me «en abominabel marionettentheater, gisteravond kregen we een onbehol pen gepresenteerd muziekhalfuurtje. met veel och- en aah-geroep, zonder dat dc kwaliteit van de beide optre denden dit noodzakelijk maakte. Iet wat kinderlijk gepresenteerd werd ook het interview met Vlaanderens enige Nobelprijswinnaar, prof. Heymans. Gesloten werd met alweer muziek, waarbij we tot onze verrassing ook Pita Reys weer eens zagen optreden met het Pim Jacobs trio Om tien uur stapten we de Belgische ether uit. juist toen het in België interes sant ging worden. Toen immers kwam een literair^programma met vier au teurs ais gast. onder wie J.B. Char les (er. we hadden we eens willen ho ren, hoe de Belgen reageerden op zijn „kleine koude front" en Jan Wal- ravens, letterkundig medewerker van verschillende Nederlandse dagbladen) 3k zal niet beweren dat het gesprek met prof Heymans, die de Nobelprijs voor geneeskunde in 193H ontving, on interessant was. Integendeel, al duur den die vijftig minuten wel wat lang. liet interview bleek goed „doorge- rproker." en de professor was een sympathieke man die wel wat wist te vertellen, o.a. enkele pittige details over de Belgische „administratie". Of de KJt.O. er echter verstandig doet, deze programma's ongezien<?) over te nemen, mocht sterk betwijfeld wor den toen het gesprek ineens een ver rassende draai nam. VREEMD BEKLAG De hoogleraar bleek In de oorlog namelijk van begin tot einde voorzit- Het hoofdbestuur van dc Ned. Toonkunstenaarsbond dat gister avond bijeen kwam ter bespre king van de stand van zaken in het conflict met de Nederlandse Televisie Stichting heeft al dus een communiqué het beleid van het dagelijks bestuur unaniem goedgekeurd. Besloten werd o.m. een landelijke confe rentie te beleggen ter informatie van de musici in het gehele land. De organisatorische plannen met betrekking tot het conflict voor de komende weken werden na uitvoerige discussie goedgekeurd. Bijzonder er kentelijk is het bestuur voor de vele blijken van instemming die van de zijde van het publiek ontvangen wer den terwijl ook de houding van strik te neutraliteit die de overheid tot dusver in het conflict heeft aange nomen wordt geapprecieerd. Het bestuur heeft er opnieuw zijn verbazing over uitgesproken dat van de NTS nog steeds geen reactie is ontvangen op de op 4 januari j.l. door de NTB ingediende voorstellen. Het hoofdbestuur betreurt het dat door deze gang van zaken de tele visiekijkers ernstig geschaad worden en de musici verplicht zijn hun boy cot van televisie uitzendingen te con tinueren. Televisie-opname circus Altlioff (Van onze Hilversumse corresp.) Naar van AVRO-zijde wordt mee gedeeld. is op 11 januari j.l. een con tract getekend tussen de AVRO. de NTB en de directie van het circus Althhoff. om een televisie-opname te maken (hetgeen inmiddels is ge- aehied) van een voorstelling van dit circus, waarbij het circusorkest kan spelen t)e leden hiervan z«in aange sloten'bij de NTB en een der punten ran het conflict tussen de NTB en de omroepen is. dat er geen bevredi gende regeling zou bestaan voor con traeten tussen de omroepen en or kesten. In dit geval zijn er dus geen radiomusici bij betrokken. De uitzending van de voorstelling van circus Althoff was reeds vóór de tekening van het contract bepaald op 2 juni. Deze daad hangt, niet samen met de weigering van de NTB. om voor de televisie te spelen, en een eventuele opheffing van het conflict: tor. die datum geeft het circus name lijk nog voorstellingen, die het niet doorkruist wil zien door een televisie- uitzending. (er te zijn geweest van de Belgische Winterhulp, beklaagde zich over de ondank die hij daarvoor gekregen had van de Londense regering, prees het werk dat verricht werd geduren de de oorlog door de Winterhulp (ba- bysterftc lager dan voor en vlak na de oorlog), en schilderde het gevaar dat hij liep op zijn officiële tochten naar Genève via Duitsland (bom bardement op Keulen, toen hij daar overnachtte). Deze warme verdedi ging van de (Belgische) winterhulp lie onweersproken werd door de in terviewster integendeel zal in vele Nederlandse huiskamers toch niet zonder verbazing ontvangen zijn. De omstandigheden waren in Vlaan deren weliswaar enigszins ander dan nier (niet „beter" overigens), dat eemt met weg dat ook daar de Win terhulp een Duits-geinspireerde or ganisatie was. die bepaalde groepen van hulp uitsloot, en voor het overige mede beöoela was de populariteit van de bezetter te vergroten en de weer stand te ondermijnen (een en ander r>og geverifieerd bij dr L. de Jong). We mogrn aannemen dat de KRO deze verlate propaganda voor de Win terhulp ongewild in haar programma kreeg geduwd. Een p.'cidooi temeer voor het \ooraf „keuren" van de pro gramma's. die men van de BRT wil overnemen! BOEIEND BALLET Tenslotte een woord over het bal let, waarmee de KRO dc avond af sloot. V ic een hekel heeft aan ballet op t.v. (en dat zijn er velen, naar het schijnt) zal „Les Noces" van Bé- jart ongetwijfeld hebben afgedraaid. Dat neemt niet weg dat het een boei end kijkspel was, dankzij de prachtige postuums en de straffe choreografie, die rechtstreeks uit de fascinerende muziek van Strawinskv voortkwam. Leen Timp, werkend met ten Belgi sche equipe, had een gelukkige hand bij de keuze van de beeidc en zo te zien een groter bewegingsvrijheid dan bij de Georgiers. Nico Scheepmaker. Niemand gedeerd Een gasexplosie heeft zich gisteren in een woning aan de Pater Brug manstraat in Bolsward voorgedaan. Employees van het gemeentelijk gas bedrijf hadden al naar een vermoe delijke lekkage in de aardgasleiding gezocht. Zij vonden echter niets en de bewoner, de heer J. Adema. blij, dat niets hem kon deren, stak een si garet op. Bijna op datzelfde moment werd Bolsward opgeschrikt door een hevige knal. Van de schrik bekomen zag de heer Adema de tafel in zijn huiskamer omgekeerd met de poten in de hoogte staan. De ruiten warën gesprongen, de kozijnen uit hun spon ningen gerukt, een stuk uit de voor gevel zelfs weggeslagen. De radio- en tv-toestellen waren vernield. Wonder boven wonder bleven echter zijn echt genote. twee kinderen en de bewoner zelf. die zich allen in de kamer be vonden. ongedeerd. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct VOOR HEDENAVOND Hilversum I 40? m VARA: 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte muz., 19 00 Voor de kinderen. 19.10 VARA- Varia en lichte gr.muz.. VPRO: 19 30 Voor de |eugd. VARA: Nieuws. 20.05 Grand Gala-orkest. 20.40 Kaf en koren wekelijkse notities. 20.50 Schrijf eens aan Wilma Wijs. hoorspel. 22 20 Gram- i mofoonmuziek. 22.30 Nieuws, 22.40 Klass. en mod. kamermuz.. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 in NCRV: 18 05 Koorzang. 18 30 Het I Spektrum, lezingen. 18.45 Lichte gr. I muz.. 19.00 Nws en weerber 19.10 I Med of gr.muz.. 19.15 Leger des Heils- i kwartier. 19.30 Radiokrant, 19.50 Klas sieke gr.muz.. 20 00 Bij de gratie Gods. klankbeeld. 21 30 Klass gr.muz.. 2140 Kanttekeningen. 21.55 Promenade- orkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking, 22 55 Lichte grammofoon- muziek. 23.30 Lichte gr.muz.. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17 00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker. Internatio naal jeugdjournaal VPRO: 19.30 Na beschouwing van het toneelstuk Een Idealist \an Ka) Munk. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VPRO: 20 20 Friesland en de Friese Beweging, do cumentaire. 21.10 Franse chansons. Ann Hasekamp en Guus Her- morgenavond voor de televisie mus in een scène uit "Cyrano de zal worden uitgezonden. Bergerac"het toneelspel, dat I In Angola dreigt tussen rebellen onderling strijd Algerijnse wapenleveranties aan een Angolese opstandelingen-organi satie dreigen bloedvergieten tussen de rebellen onderling te veroorzaken, aldus heeft de opstandelingenleider Marcos Kassanga op een perscon ferentie in Conakry (Guinea) ver klaard Kassanga noemt zichtzelf staf chef van het ..Onafhankelijke Leger voor de Nationale Bevrijding van Angola" dat in augustus jl. zich af scheidde van Roberto Holden en diens „Unie van de Volken van An gola". Kassanga zei, dat het bestaan van drie aparte verzetsgroepen welbekend was. Maar juist op het moment dat de opstandelingen, met uitzondering van de groep van Holden, besloten hadden binnenkort in Leopoldstad een congres te houden om een ver enigd front te vormen, had de Al gerijnse premier Ben Bella de leve ring van wapens aan Holden en de „Volksbeweging voor de Bevrijding van Angola" aangekondigd. Dit zou tot onderlinge rivaliteit eaan leiden, aldus Kassanga. Er heeft zich in het afgelopen weekeinde in de ijskoude storm wind. die toen woei. onder de Nederlandse kust vermoedelijk een scheepsdrama afgespeeld, waarvan tot gisteren niemand heeft af geweten. Twee tankwagens en auto uitgebrand Twee tankwagens en een perso nenauto zijn vannacht door brand vernield, toen een met petroleum ge laden tankauto op de Spaarndam- merdijk in Amsterdam in een bocht slipte en tegen een uit tegenoverge stelde richting komende lege tank- Vagen botste. Vrijwel onmiddellijk schoten de vlammen uit de volle I tankwagen omhoog. Het vuur. dat direct oversloeg naar de andere wa gen en naar een geparkeerd staan- de personenauto, werd door de brandweer met schuimblussers be- i streden. Omdat er gevaar bestond voor ontploffingen, is een aantal wo ningen tijdelijk door de politie ont ruimd. Behalve een kleine benzine ontploffing is alles verder goed ver lopen. Bij de botsing was echter een der chauffeurs gewond geraakt. Hij is naar het Wilhelmina-Gasthuis over gebracht. reeds thans Uw exemplaar van de 2e druk van ons FOTOBOEK die in het begin van de volgen de maand gereed komt, want de oplage van deze tweede (en laatste) druk is beperkt. De prijs bedraagt, ongewijzigd f 1.95 per exemplaar, afgehaald aan ons bureau en f 2.20 franco thuis. Girobetalingen op no. 57055 t.n.v. LEIDSCH DAGBLAD N.V. DE DIRECTIE Gistermiddag werd op ongeveer 80 mijl ten westen van IJmuiaen een i omgeslagen wrak aangetroffen, dat I naar men in scheepvaart kringen aanneemt de „Thuntank 7" is, een Zweeds tank-kustvaarder, die za terdagmiddag uit Delfzijl vertrok naar Rotterdam, waar het nog steeds niet is aangekomen. Het vaartuig dat een zevenkoppige bemanning telt, was reeds als vermist opgege ven en de reder, Erik Thun uit Lid- koping had via Scheveningen Radio de scheepvaart verzocht naar zijn schip uit te zien. Een vliegtuig van het vliegdek- schip „Karei Doorman" zag gisteren in de Noordzee een wrak drijven en men veronderstelde aanvankelijk, dat men hier te doen had met het wrak van de Belgische kotter ..Ca rina". waarop de vorige week de Katwijkse hektreiler KW 43 is lek gestoten. Het Britse betonningsvaartuig .Mermaid" dat in de nabijheid van het wrak was, meldde later echter, dat het omgeslagen schip niet het wrak van de Carina was. Het omge slagen schip heeft namelijk een lengte van 55 meter en moet een kustvaarder of een klein tankschip zijn. Men gelooft daarom, dat men de vermiste Zweedse kustvaarder „Thuntank 7" heeft gevonden. Met een motorsloep van de „Mer maid" is men dicht bij het wrak ge weest. Op klopsignalen heeft men geen geen antwoord gekregen. Het wrak dreef ondersteboven, had een gat in de romp en kwam slechts voor een heel klein gedeelte boven water uit. Het heeft een rode bodem tank, zoals ook de „Thuntank 7" had. Vier Nederlandse zeesïeepboten „Titan" en „Nestor" van N.V. Bureau Wijsmuller en „Noordzee" en „Gele zee" van L. Smit en Co.. zouden pro beren een lijn onder de „Thuntank 7" door te trekken en het schip on dersteboven naar de haven te slepen. Daar zullen de bokken er aan te pas moeten komen om het schip weer in de juiste positie te brengen. WOENSDAG Breestraat 19: Jaarverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars, 8 uur am. Doopsgezinde Kerk: Bijbelstudie o. 1. v. ds. K. C. van Oossanen. 8 uur nam. Old Dutch: Expogé. Spr. kapelaan H. J. M. Stoelinga (met dia-verto ning). 7.30 uur nm. Oud-Kath. Kerk: Week van gebed. 12.30 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte te 7.15 u. nm. St.-Antonlusclubhuls. Jaarvergade ring R.-K Middenstandsbond, m.m.v. Godfried Bomans. 8 uur nm. Steenschuur 6: Filmavond Ned. Ver. voor Sexuele Voorlichting. 8 uur nam. DONDERDAG Doopsgezinde Kerk: Week van ge bed. 12.30 uur nm. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Advertentie Bij een frontale botsing tussen twee bussen van de Gado op de Kiel- ster Achterweg onder de gemeente Hoogezand-Sappemeer zijn gister avond ruim 20 reizigers gewond. De botsing vond plaats op een door op gewaaide sneeuw ontstane wegver smalling en was mede een gevolg van de gladheid van het wegdek. Van de 22 a 25 gewonden moesten zes naar BINNENLAND Op 1 Januari 1963 waren er bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 1.275.159 televisietoestellen aangege ven tegen 1.258.241 op 1 december (t m 21 Januari 1.301 585). Er waren op 1 januari 1963 2.605.082 gere gistreerde radiotoestellen tegen 2.605.172 op 1 december j.l. Het aan tal aansluitingen op de draadomroep bearoeg op 1 Januari 467.584 tegen 468.238 op 1 december J.l. In afwachting van de besprekin gen. die vandaag zouden worden ge voerd, hebben de 180 stakers bij de het Academisch Ziekenhuis in Gro- iSTSSSS; ningen worden vervoerd. De weg is ongeveer vier uur ver sperd geweest. Kort na het ongeval stonden aan beiden zijden honder den auto's te wachten, maar het ver keer werd spoedig door de politie te Hoogezand omgeleid. Er moesten twee zware kraanwagens aan te pas komen om de autobussen uit elkaar te trekken. In verband met de situatie ter plaatse was het vervoer van de gewonden naar het ziekenhuis moei lijk. Na alle vergeefse protesten van de middenstand tegen de reclame-acties met branche-vreemde artikelen van het groot winkelbedrijf, zal een grote winkeliersvereniging de Vivo Albert Heijn c.s. op eigen terrein gaan bestrijden. De Vivo heeft zich voor haar cadeau-actie verbonden met een voor dit doel speciaal opge richte organisatie van handelaren in elektrotechnische artikelen, de Gilco NV. Naast dc gewone kortingszegels zul len dc Yivo-handelaren de mogelijk heid openen tot sparen met spaarze- gels a 10 cent per bested'- gulden. Do- ze spaerzegels zullen mei de gewone kortmgzegels kunnen worden besteed ch een der ruim honderd Gilcohan- delaren, oie zijn verspreid over ge heel Nederland. Verschil In vergelijking met de actie dei- groot winkelbedrijven is het verschil voor de spaarder, alcius de Vivo- woordvoerdei dat de consument niet gebonden is aan een ter beschikking gesteld artikel als een koelkast, haar droger. etc.. maar dat men een vrije keuze kan doen uit het gehele assor timent der Gilco-handclaren. Op he., gespaarde bedrag geven de samenwerkende organisaties een spaartoe.-lag van 11 procent. Offici eel heet het, dat de Vivo deze toeslag betaalt cmdat anders de Gilco-han- delaar. op grond van een verticale prijsbinaing. last krijgt met zijn Ne derlandse fabrikanten. Dc Vivo stelt, dat dt consument, in tegenstelling tot de acties van het groot winkelbedrijf, 'ie garantie heeft van het vakman schap en de service van de elektro technische handelaar. Op andere wijze Opk cp andere wijze veten Vivo en Gilco de verticale prijsbinding te door breken Geregeld zullen ter betaling met de genoemde spaarzegels goed kope aanbiedingen worden gedaan met elektrotechnische artikelen. Is 't duidelhk. dat men hiervoor de pro- dukter uit het buitenland moet be trekken Men zal beginnen met goed kope koelkasten, platenspelers en •>aardrogers. Een koelkast, van 398 gulden zal in deze acties f 289,- gaan Kosten, de platenspeler komt op f 87.50. terwijl de haardroger waar schijnlijk wordt betrokken van de .Lwitser.se firma, die ook Albert Heijn bevoorraadt gisteren het werk hervat. De oorzaak van het conflict, de weigering van de metaalbewerkers om zoals de directie wilde het loon na de werktijd In ont vangst te nemen. Is nog niet wegge nomen. maar men hoopt, dat de be spreking van vandaag een oplossing zou brengen. Volgens een bekendmaking van het ministerie van Buitenlandse Za ken is binnenkort de benoemmg te verwachten van m.r. H. C. Schoch, Ha- rer Majesteits buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur in La Paz (Bolivia). Tevens tot ambassadeur ln Nicaragua en Panama. Aan het festival voor documen taire films te Oberhausen, dat van 18 tot 23 februari zat) worden gehou den. zal Nederland deelnemen met de films „Pan" van Herman van der Horst. „Big City Blues" van Charles Huguenot van der Linden, „De werke lijkheid van Karei Appel" van Jan Vrijman en een aantal nieuwe filmp jes en tv-spots van Joop Geeslnk. Aan gezien Bert Haanstra voorzitter van de internationale jury zal zijn, zullen zijn films „Zoo" en „Delta Phase" buiten mededinging worden vertoond. Voor de vijfde maal dit Jaar ls gisteren in Hengelo als gevolg van de sneeuw een dodelijk ongeval gebeurd. In de Enschedesestraat kwam de 45- Jarige wielrijder H Zweers uit Hengelo (gehuwd en een kind) in aanraking met een voor hem fietsende man De heer Zweers viel vlak voor een pas serende vrachtauto en werd overreden. Hij was op slag dood. De gesprongen hoofdwaterleldlng ln de Amsterdamse tuinstad Geuzen veld ls gisteren in de loop van de ochtenduren weer hersteld. Van een ongerief op langere termijn ls dus. ln tegenstelling met eerdere berichten, geen sprake. De bewoners van de tuin stad kunnen allen weer normaal water uit hun kranen tappen. Leen Smit en Co's Internationale Sleepdienst in Maassluis heeft de op- draent gekregen voor het transport van een grote hoeveelheid drijvend materieel 90 vaartuigen van Ma- racaibo in Venezuela naar de Sint Annabaal op Curagao. Opdrachtgeef ster is een firma, in New Orleans. Het karwei zal worden uitgevoerd door de op Curagao gestationeerde zeesleep boot „Caraïblsche Zee" (4500 pk), met assistentie van de „Rode Zee" (2000 pk) en de „Poolzee" (1000 pk). Men heeft voor het werk één maand uit getrokken. BUITENLAND Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft functionarissen van het district Sunflower in de staat Missis sippi beschuldigd van ongeoorloofde distrlmlnlstie tegen negers die zich hebben opgegeven voor registratie als kiezers. Het ministerie heeft een aan klacht Ingediend bij de federale recht bank ln Oxford (Mississippi) na ver geefse pogingen om de betrokkenen ertoe te brengen hun gedrag te wij zigen. In de aanklacht heet het. dat slechts 114 van de 13.525 negers in Sunflower, die voor registratie in aan merking komen, als kiezers zijn Inge schreven. In de Chileense hoofdstad San tiago heeft gisteren de procureur- generaal bij het hooggerechtshof ver werping van het verzoek om uitleve ring van de Duitse oorlogsmisdadiger Walter Rauff gerequireerd. Volgens hem zijn de feiten waarvan de voor malige medewerker van Eichmann v/ordt beschuldigd, volgens de Chileen se wetten verjaard. De door de Italiaanse regering in gestelde studle-commlssle voor de kwestle-Zuld-Tirol heeft twee onder- commjssles gevormd om het verloop der onderhandelingen te helpen ver snellen. Een van die ondercommissies moet concrete voorstellen uitwerken voor waarborging van grotere autono mie van het omstreden gebied. De andere moet zich met procedure kwesties bezighouden. De voorzitter van de commissic-van-negentien. Rossl, wil nog voor de Italiaanse parlements verkiezingen dit voorjaar de Italiaanse regering een definitieve tekst voor leggen. In Brits Noord-Borneo hebben 25.000 mensen hun woningen moeten verlaten wegens overstromingen. De schade aan de oogst, het vee en an dere bezittingen ls groot. Het plaat selijk bestuur en Britse militairen voorzien de daklozen door middel van boten, helikopters cn vliegtuigen van voedsel en kleding. Australië zal van de V.S. een derde torpedobootjager met gelelde projectielen kopen, alsmede een aan tal Britse duikboten van de Oberon- klasse. Dit heeft de minister van De fensie. Townley, gisteren ln Canberra bekendgemaakt. De eerste 2 torpedo- bootjagers met gelelde projectielen zullen de V.S. resp. in 1965 en 1966 afleveren. Een DC-4 van de Portugese lucht macht met 14 man aan boord wordt vermist. Het vliegtuig, dat op weg was van Bissau ln Portugees Guinea naar Lissabon, had gisteravond op het vlieg veld van Las Palmas op de Canarische Eilanden moeten landen. Het was op vijf minuten afstand van het vliegveld toen het contact werd verbroken. De Franse minister van Binnen landse Zaken heeft Raymond Sasla. de enige FYansman die ooit door de FBI in Amerika tot scherpschutter ls op geleid. benoemd tot hoofd van de schietschool van de Sureté Nationale Ook de vier lijfwachten van president De Gaulle komen tweemaal per week bij hem oefenen. ZIJ gebruiken de re volvers die zij van president Kennedy's lijfwacht hebben gekregen toen De Gaulle een bezoek aan Amerika bracht. De Indiase minister van Defensie heeft in het parlement meegedeeld, dat er nog steeds'meer dan 2000 In diase militairen worden vermist na de strijd met de Chinezen ln Ladach en in het noordoostelijke grensgebied. Het totale aantal vermisten is 5490, maar van 3350 is gemeld dat zij zich in Chinese gevangenschap bevinden; 322 soldaten zijn ln de strijd gebleven en 676 werden gewond. Rapenburg 61: K en O-cursus ar cheologie o.fv. prof. dr. W. Glasbergen 8 uur nm. Rapenburg 8: Receptie 100-Jarlg be staan NV Nationale Levensverzeke ringsbank. 3.30 tot 5.30 uur nm. Stadszaal: Abonnementsconcert Resi dentieorkest, o.l.v. Bruno Malerna. Solist Chr. Ferras. 8 uur nm. Stadsgehoorzaa> (foyer): Jaarverga dering. Vita Nova, 9.30 uur vm. KIJDAG. Boshuis: Toneeluitvoering ..De Bos huisspelers". 8 uur nam. Den Burcht: Propaganda-fllmavond Leidse Bond van Volkstulndersverenl- gingen. 7.45 uur nam. Petruskerk: W«ek van gebed. 7.15 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Leldse Smalfilm Liga. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): MIJ. voor Toonkunst. Concert Bern. Kruy- sen en Jean Charles Richard. 8 uur n.m. ZATERDAG Bevrijdingskerk (Montgomerystraat) Avondgebed van hervormden en gere formeerden. 7.30 uur n-nv Doopsgezinde kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m„ bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leldse Ama teur Fotografenver. 8 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O.-cursus filo sofie O.I.V. prof. dr. R. F. Beerllng. 8 uur n.m. Stadszaal (grote zaal): Concert Ned. Madrigaalkoor. 8 uur n.m. Stadszaal: Sportstichting en Ver. voor Pedagogiek. Spreker Rien Bal over sportbeoefening. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Studio: „Verleden Jaar ln Marlën- bad". 18 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Gods Geuzen", 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lu.vor: „Vrouwen in de nacht". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De overval", a l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Kex: „Invasie op Guam", 14 Jaar. Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „Het geheim van het leven Casino: „Les enfants du Paradis", 18 Jaar. Dag. 2 en 7.30 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. „Astra Theater, Wassenaar. Vrij dag 8.uur en zaterdag 7 en 9.15 uur: „Het Geheim van Monte Cristo", 14 J. Zondag 7.30 uur. dinsdag, woensdag en donderdag 8 uur: „De Kanonnen van Navarone", 14 laar. Zondag en woensdagmiddag, half drie: „Het Cow boymeisje", a.l. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondag 1-4 uur Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur: zondag 1-6 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van kindertekeningen Zo zien zij hen" Hollands leugd ver beeldt de wereld (Geopend tot 3 maart) DagelUks van >0 tot 6 uur Zondags van 1 tot 5 uur RUksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur: zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur; -.ondag 1-4 uur AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval len; apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060 De dienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door BIJ geen gehoor van I nui«arts ol -peclullht (of diens waarnemers), Oei op dokterstelefoon 22222. 2145 Medische rubriek, 22.10 Boeksa aan het woord, literair progr. NT8| 22.35-22 40 Journaal. VOOR DONDERDAG 24 JANUARI Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7 50 Dagope- nlng. AVRO: 8 00 Nws. 8 15 Program- ma-overz. Aansluitend: lichte gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groen, teman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Water, standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar. beidsvltaminen 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Hulsh. zaken, lezing. 11.15 Klas. sieke gram. 11.45 Levenskunst, lezing. 12.00 Zang en plano. 12.30 Meded. t b v. land- en tuinb. 12 33 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.15 Meded, event, act. of gram. 13.25 Beursber, 13.30 Promenade-orkest en soliste: amusjnuz. 14.00 Viool en plano: mo derne en klass muziek. 14.30 V d, vrouw. 15.05 Lichte gram. 15.30 Voor dracht 15.50 Moderne kamermuziek, 16.25 Lichte gram. v. d. Jeugd. 17.00 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel: lichte muz. 18.30 Rally van Monte Carlo. 18.35 Gesproken brief. 18 40 Licht lnstr. trio en zang- soliste. 19.00 V. d kind. 19 05 Actl. Open het Dorp. 19.35 Carrousel, progr dat alle kanten opgaat. 20 00 Nieuws, 20.05 Zangrecital: klasa. liederen. 20.15 Concertgebouworkest en solistenklass en moderne muz. In de pauze: 21.00- 21.25 In gesprek met Hugo Claus. 22.30 Nws. cn meded. 22 40 Act. 23.00 Sport- act. 23.10 Dlscotaria: nwe gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Opdat zij allen één zijn. 7.20 Ouverture, muziekprogr, met strip v d. jeugd en act. 7.55 Over- weging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram, 8.50 V. d. hulsvrouw. 9.40 Schoolra dio. NCRV: 10.00 NCRV-lled. 1003 Geestelijke muz. 10.15 Morgendienst 10.45 Oude muz. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Licht lnstr. kwartet met zangsolisten. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.38 Draalen maar!!!. Lichte gram. 12.53 Rally de Monti Carlo 1963. 13 00 Nws, 13.15 Draaien maar! (vervolg). 13.40 Wlssewassen, licht progr (herh. van zondag J.l.), NCRV 14 00 Ned. militaire orkesten, 14.30 Ik wil mijn kinderen terug, hoor spel (deel 2 herhaling van maandag 21 Jan. j.l.). 15.20 Klass. gram. 15.35 Licht lnstr. kwintet. 16.00 Bijbellezing, 16.20 Vocaal kwartet en pianobegelei ding: klass. liederen. 16.50 Licht» gram. 17.00 V. d. jeugd 17.30 School- zang 17.40 Beursber. 17.45 Carmlna: Instrumentale bewerkingen van liede ren en dansen uit heden en verleden, KRO: 18.05 Lichte gram. 18.U Sportrubriek. 18.30 Musette-ens. 18 50 Sociaal perspectief lezing. 19.00 Nwi. en weerber. 19.10 Gewijde muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Zendtijd politiek! partijen: AR. 20.00 Wij poetsen dl plaat. 20.25 De Jeugd op eigen wieken, hoorspel (deel 4). 20.50 Samen uit, Bamen thuis, gevar progr. 22.00 Orgel- conc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespr. 23.00 Oude ka mermuz. 23.15 Pianisten, kritisch be luisterd (2). 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 14.30 3 4 ln de middag, een gevar. progr. v. d. vrouw. 15.15 Pauze 15.30 -15.45 V. d. kind. 19.30 Kijk op kunst. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Cv- rano de Bergerac, heldenkomedie, 24.00-0.05 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Klass. mui 13.55 Weerber. 14 00 Nws. 14 10 Quiz 14.40 Lezing. 15.00 Schoolradio. 16,20 Kritieken. 17.05 Lichte muziek. 17.45 Voordr. 18 00 V. d. Jeugd. 18.55 Weer bericht. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. reg. progr. 20.00 Evening Star, 20 30 Lichte orkmuz. 21.30 Discussie. 22 00 Cabaretprogr. 22.30 Wetenschap pelijke quiz. 23.00 Nws. en ber. 23.3C Pianospel en zang. 23.45 Pari.-oven 23.59 Weerber. 24.00 Nws. 0.02 Voor dracht. 0.15-0 45 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme 150» en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 The Dales. dagb. 12.31 Lichte ork.muz. 13.00 Populair» gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar progr. 14.45 V. d. kleuters 15.00 V. d vrouw. 16 00 Muzikaal progr. 16.31 Mu ziek bij het werk. 17.15 The Dales, dag boek. 17.31 Gram. v. d. Jeugd. 18.00 Gevar. progr. 18 31 Gevar. progr. 19.31 Sportoverz. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws en Journaal. 20.31 Hersengym. 21.00 Radioshow. 21.30 Nws sport en act. 21.41 Samenzang. 22 00 Vragen beant woorden. 22.30 Gevar. muz. 23.31 Re portage. 23.50 Jazzmuz. 0.55-1.00 Nws Nordwestdeutsclier Rundfunk. 309 m 12.00 Chansons en piano. 13.00 Nws. 13.15 Sollstenconc. 16.00 Symf. orkest en fluit. 16.30 Franse barokmuz. 17.00 Nws. 17.50 Uit de oude doos... 19.0C Nws. 19.15 Amus. progr. 20.15 Amus. muz. 21.45 Nws, 22 15 Gevar. muziek 23.15 Muz. progr. 24.00 Nws. 0.20 Dans- muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrilk 3, 180 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Operafragmenten 16.15 Kamermuziek: klass. muz. 16.45 Orgelrecital. 18.00 Lichte muz. 19 00 Nws. 20.00 Ork. conc. 23.10 Gram. 23.52-24 00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte mul 12.30 Weerber. 12.35 Amus.muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio 16.00 Nws 16.03 Beursber. 16.09 Franse les 16.24 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 17 50 Franse chansons. 18.00 Nws. 18.03 Koorzang. 18 18 Paarde- sportber. 1820 V. d. sold. 18.50 Radio kron 1900 Nws. 19.40 Lichte muziek 20.00 De vrouw en haar problemen 20.30 Symf. muziek. 22.00 Nws. 22.15 Chansons. 23.00 Nws. 23.05-23.45 Ope ra en Bel Cantoconc. 484 in.: 11.55 Amus.muz. 12.30 Ge var. muz. en act. 14.08 Operamuziek. 15.03 Lichte muz. van Belg. compo nisten. 16.08 Lichte muz 17.00 Nws 17.30 Kamermuz. 19.30 Nieuws. 21.15 Amus.muz. 22.00 Wereldnieuws. 22.55 Nws. Wfc'ERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zwaar bew. Den Helder zwaar bew. Ypenburg zwaar bew. Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. geh. bew. onbewolkt mist mist Limourg geh. bew. Helsinki geh. bew. Stockholm licht bew Oslo onbewolkt Kopenhagengeh bew. Aberdeen onbewolkt Londen onbewolkt Brussel geh bew. Luxemburg geh bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt geh. bew. geh bew. onbewolkt onbewolkt licht bew geh bew zwaar bew mist zwaar bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt geh bew half bew. geh. bew. d bi 1 wind m/«. min lis w.stll -5 0 nw 3 -2 0 w.stll -5 0 no 2 -7 0 wnw 2 -7 0 w.stll -10 0 wzw 2 -6 0.1 w^tll -6 0 w.stll -6 0 nw 3 -6 0 w 2 -9 0 wnw 1 -14 0 w 9 -8 0 n 1 -12 0 w.stll -11 0 w stil -6 0 ono 5 -10 0 n 1 -10 0 no 3 -6 0 o 1 -13 03 n 8 -3 wnw 4 -7 o w.stll -7 0.! w.stll -23 0 n 2 -8 no 10-12 ozo 2 -12 nw 6 -9 0 w.stil -26 o w stil -25 nno 8 4 no 5 -6 no 8 -4 nno 2 1 0

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2