komposities van Leidse tnusici in Zuiderkerk Tweede Kamer nog niet gereed met verplichte w.a.-verzekering Studentenorkest klaar voor komende tournee Ned. Kamerorkest naar Verenigde Staten kunst kaleiöoscoQP BEL-O-FAST Lustrumconcert K.N.T. V. vond stond op Iwog niveau Debat verzandt in ettelijke amendementen Marius Vlothuis componeerde een speciale Symfonietta In maart ook keuken! >oter? PARTIJ VERKOOP WITTE HEREN- OVERHEMDEN 13.50 12 maart concert in Leiden gericht 1 maart 1860 Vrijdag 11 januari 1963 Derde blad no. 30853 R zullen, zo dachten wij na afloop van het lustrum-concert hde afd. Leiden der Kor. Ned. Toonkunstenaarsvereniging dat Uravond in de Zuiderkerk gegeven werd, niet veel afdelingen >4die tot het uitvoeren van zulk een groots opgezet en gevarieerd 5jramma in staat zijn. j Hanks de felle kou hadden toch de moed gevonden deze avond tl wonen, t laat zich denken: werken van len moderne Leidse componisten tn aan de orde. pt staat daar zo eenvoudig, maar loudt hèèl wat in! houdt in, dat Leiden steeds iwame musici gekend heeft en au kent, musici met reproduktie- ><*t scheppingskracht. Daarvan "^p dit concert de bewijzen volop prd. Mils gewoonlijk was 't programma te lange kant, want zo veel jTjijk moet iedereen zijn beurt ,r:n. Doch wat geboden werd be- Baoge kwaliteit en kon terdege Lfcrdeerd worden, zowel door de er als de leek. ?li de uitvoerige inleiding, welke 1 de aan de orde zijnde compo- a is gegeven, bepalen wij ons nu j.aofdzaak tot de uitvoering der 'in. te was van het begin tot het r. in voortreffelijke handen. Be dring kon heersen voor de uit rende prestaties van musici, die hun moeilijke taken in elk op oe berekend waren. vogelvlucht in verband met i ate uur zij hier een kort re- nj gegeven. Daar was allereerst L°tCRV-vocaalensemble onder lei van Maarten Kooy, dat hoog- zangkunst ten best gaf in de Jlcanon „Bewaert Heer Hol st" en het madrigaal „O Leyda iiosa" van Cornelis Schuyt, proe- 21fan bekwaamheid van een man, loeltreffend voor de stemmen °le schrijven. 'H „Te Deum" van Potoleus, ge- oneerd aan het begin der Re- j^itie. toonde nog ruimschoots priaanse invloeden. Ook dit s indrukwekkend zuiver naar de -'en met innerlijke overtuigings- 3t gezongen. pn Albicastero diens „Sonate a vat schraal klinkend, in tegen- jg tot die van Zumbach van tveld, waarin het uit leden van i.ïiagse en Leidse afdeling van de aw bestaande orkestje onder di- ït* van Iskar Aribo en met mede- Mng van Jan van der Meer aan atjtlavecimbel een superieure in- «J vestigde. 5rl veel erkentelijkheid hebben wij ie charmante cantate „L'Apolo- des femmes" van Van Blancken- le waarmee hij een hulde aan de ',Hen brengt, beluisterd. Ook deze >nist bleek terdege de moge- len van het strijkorkest bestu- te hebben, met een bijzonder bare baritonsolo, tot in détail :%-Rd en welluidend gezongen Hans van der Leeuw, konden ook hier - waarnemen, '"[ernstige voorbereiding onder ÏJ's trefzekere leiding tot geluk- rfesultaten had geleid. Iwaren wel geen „meesters" aan jvoord, doch kundige navolgers. Joonde zeker de moeite hun wer- 3e leren kennen. Lt1 'Andere wereld S| de pauze ging een totaal an- wereld open. lendaagse Leidse componisten, met een „eigen gezicht" zet- et groot ambachtelijk kunnen •tistieke visie de compositorische jlie veelbelovend voort. .mk Briër onderscheidde zich met zLLe vrai visage de la paix" voor pn, mezzo-sopraan, bas, piano, Jen strijkkwartet. De etherische Jjwerd door de transparante, hel- "schrijfwijze fijnzinnig en gevoe- i Preahseerd. De veeleisende solo- alen waren toevertrouwd aan Le- ^itevens-Ridderhof, Thea Ekker- fler Pas, Hans van de Leeuw, Jan der Meer, Koos Verheul (fluit): bieden dit, na een aarzelend be roet diep inzicht in de modern Jte partituur. Henk Briër diri- jje knap en accuraat zijn eigen ui Men zal van hem in deze func- .hog wel meer horen, want hij o[ daartoe de kwaliteiten. ,d(h Kees van Baren - directeur irhet Kon. Conservatorium te Den s« - hoorden wij een pittig, leven- "tn c< npact gebouwde Sonate - q noot te véél! -, perfect door de were >„d mei ismet pianist Jan van der Heer voorgedra gen. Vooral het laatste deel klonk subliem. Joop Stokkermans introdu ceerde samen met Jan van der Meer zjjn stuwende en vloeiende „Ballet muziek voor twee piano's. Aan in ventie en vlotheid ontbreekt het hem niet. Van de helaas te vroeg overleden Max Weil volgde een intelligent ge schreven „Sonatine voor fluit en piano". De fluitist Koos Verheul be vestigde hierin zijn grootse reputatie. Het koorwerk „Vier kwatrijnen van Tijdens de uitvoering van Henk Briers "Le vrai visage de la paix". V.l.n.r. de solisten Le- nie StevensRidderhof. Thea EkkerVan der Pas en Hans van der Leeuw. Briër dirigeert. (Foto LD./Holvast) Omar Khayyam" van Iskar Aribo groeide uit tot het hoogtepunt van de avond. Een première, waarvan het NCR V-ensemble een prachtige ver tolking gaf. Met vindingrijke hulp middelen werd hier een zeer speciale sfeer opgeroepen. Groot succes, ook voor de altsoliste Tony Jaanus. Het telkenmale hartelijk opklin kende applaus van 't geïnteresseerde en geconcentreerd luisterende audito rium getuigde van intens medeleven met het gepresteerde, dat op hoog niveau stond. Leiden mag op zijn musici trots zyn! H. Expositie van 100 v. Goglis in Israël De waardevolste schilderijen-col lectie die ooit in Israël aanwezig is geweest meer dan 100 originele stukken van de hand van Vincent van Gogh is in het museum van Tel Aviv tentoongesteld. De burge meester van deze stad, Mordechai Namir, noemde dit de grootste cul turele gebeurtenis in Israël. Er zijn speciale beveilingsmaatrege- len voor dag en nacht genomen. Het publiek wordt door een touwafzettmg op een meter afstand van de schil derijen gehouden. Prof. A. M. Ham- macher, de directeur van het Kröl- ler-Muller-museum dat de meeste schilderijen ter beschikking heeft ge steld, is meegegaan naar Israël. De tentoonstelling duurt eeven weken. Men verwacht meer dan 150.000 be zoekers. De bewoners van de collectieve ne derzetting in Israël hebben reeds vele jaren een voorkeur gehad voor reprodukties van werken van Van Gogh als wandversiering in hun hui zen daar zij in dit werk de artistieke uitdrukking zien van hun idealen omtrent en liefde voor het land. Van (len Heuvel sticht eigen groep Toneel in Maastricht André van den Heuvel, acteur van het Nieuw Rotterdams Toneel, gaat in Maastricht een eigen toneelgroep oprichten. Daartoe is zijn lopend? contract, in overleg met de directie van het N.R.T., gehalveerd en per 1 januari 1963 geëindigd. De bespre kingen tussen André van den Heuvel en zijn directie zijn al in februari van het vorig jaar afgesloten. Naast de vroegtijdige beëindiging van het contract werd eveneens be paald dat de heer van den Heuvel de stukken, waarin hij ook na 1 januari 1963 een rol vervulde, zou uitspe len. Verder wenst de directie van het N R.T. nadrukkelijk te verklaren dat het niet-optreden van de heer van den Heuvel onlangs in Arnhem, los staat van zijn plannen om een nieu we groep in de Limburgse hoofdstad te gaan stichten. De afwezigheid van de Rotterdamse acteur in Arn hem berust louter op een administra tieve fout, aldus de directie van het N.R.T. Het Nieuw Rotterdams to neel mèt André van den Heuvel zal op een nog nader te bepalen datum alsnog de voor dinsdagavond j 1. vast gestelde voorstelling in Arnhem voor het voetlicht brengen. In een gesprek met een lid van de directie, de heer Rob de Vries, vernamen wij nog dat de heer van den Heuvel alle hulp is toegezegd om de operatie Maastricht te doen slagen. OPDRACHTEN VOOR CHOREOGRAFEN De staatssecretaris van O., K. en W.. mr. Y. Scholten, heeft opdrach ten verleend tot het schrijven van een choreografie aan mej. B. Vah- meyer en de heren J. Rebel, J. San ders. Ph. Kaesen, B. Nijhuis en K. Stuyf (Van onze parlementaire redactie) In de Tweede Kamer zijn gister avond nog geen spijkers met koppen geslagen betreffende de verplichte verzekering tegen wettelijke aanspra- 1 kelijkheid van hen, die zich in mo- torrijtuigen verplaatsen. De discussie kwam een heel eind op streek maar verzandde toch in ettelijke amende- J menten. Dinsdag wordt het gesprek weer op gang gebracht en de moge lijkheid is niet uitgesproken, dat het 1 aantal wijzigingsvoorstellen dan nog groter zal zijn dan gisteravond. Van de amendementen, die gister avond ter sprake kwamen waren het meest opvallend, die van de heren Van den Tempel (PvdA» en Lank- horst (PSP). De socialist wilde het „eigen risico" van f 50.laten ver vallen, de pacifist wilde de assura deur pas laten gaan betalen als de schade meer dan f 50,bedraagt, maar dan ook volledig, dus zonder aftrek van die f50. Minister Beer man ontried beide amendementen. Zijn argumentering kwam erop neer. dat juist de kleine schaden premie opslokken. De socialist en de I pacifist handhaafden niettemin hun wijzigingsvoorstellen, de laatste zelfs als dat van de heer Van den Tem pel zou worden verworpen. Op de op merking van de minister, dat men de neiging zal krijgen „de deuken boven de f 50 te brengen" als de heer Lankhorst zijn zin zou krijgen, ant woordde deze. dat men ook nog wat vertrouwen in de mensen moet heb ben. De premie van deze verplichte w.a.-verzekering moet zo laag mo gelijk zijn, vooral omdat er tegen woordig duizenden arbeiders zijn, die de afstand tussen hun woning en hun werk per eigen auto af leggen, zo zei de minister. Hij was ertegen invaliden van premie betaling vrij te stellen. Geraert ter Borcli- prijs uitgereikt De Geraert ter Borch-prijs, die sinds 1954 door de Prov. Staten van Overijssel jaarlijks wordt toegekend ter aanmoediging van de in Overijssel levende en wer kende beeldende kunstenaars, is dit jaar toegekend aan Hans Morselt voor zijn beschilderde relief in cement dat is aange bracht in de kantine van het postkantoor in Almelo. De prijs werd hem gisteren uitge reikt door de commissaris van de Koningin in Overijssel, ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren, die tij dens de .uitreikingsplechtigheid o.m zei dat het aantal van 7 inzendingen dit jaar zeer teleurstellend was. Het jury-rapport vermeldde dat de meeste inzenders zich met te gemakkelijke en conventionele oplossingen tevre den hadden gesteld. Voorts was zij van mening dat het meeste werk te cliché-achtig en te weinig boeiend was. Wat de bekroonde inzending be treft was de jury van mening dat de kunstenaar een ernstige poging had gedaan te komen tot een synthese tussen beeldende kunst en architec tuur. De realisatie leed aan een te overdadige detaillering, maar de wand vertoonde durf en vitaliteit en droeg een sculpturaal karakter. Wat de kunstenaar op zo een groot vlak wist te presteren, verdiende waarde ring, aldus het jury-rapport. Snow en Kopit bij .Haagsche Comedie' De Haagsche Comedy heeft onder regie van Bob de Lange in studie genomen „De zaak Howard" (The affair) van CP Snow in de toneel bewerking van Ronald Millar en vertaald door Libbe van der Wal. De medewerkenden zijn: Bas ten Batenburg. Jules Croiset Albert van Dalsum, Joris Diels, Jan van Ees. Ariette van Embden, Broes Hartman Leo de Hartogh Eric van Ingen, Jan van der Linden, Frans van der Lingcn, Guido de Moor, Carl van der Plas, Trins Snijders Gijsbert Tersteeg. „Johan van Oldenbarnevelt" van Hans Keuls met Albert van Dalsum in de titelrol zal in verband met de herdenking van het 150-jarig be staan van het Koninkrijk worden uitgesteld. Binnenkort gaat onder regie van Pau» Steenbergen eveneens in studie „Oh dad poor dad, mamma's hung you in the closet and i'm feeling so sad" van Arthur Kopit in de ver taling van Bert Voeten. Voor beide stukken zal Hep van Delft de décors verzorgen en Has Noordhoek Hegt de kostuums. (Van onze kunstredactie) Met een concert in Bergep (N.-H.) op 17 januari a s. zal het Ned. Studentenorkest zijn jaarlijkse serie concerten beginnen, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het Ned. Studen tensanatorium en aan het Universitair Asielfonds. In de Neder landse tournee zijn elf plaatsen opgenomen. Voorts zal een uit voering in Engeland worden gegeven. In de kerk van Bergen zijn de re petities thans in volle gang. Er wordt 9 uur per dag geoefend onder leiding van Bertus van Lier, die de door een sterfgeval in zijn familie getroffen dirigent Jan Brussen tot maandag a.s. vervangt. Deze elfde tournee van het Nederl. Studentenorkest is tevens een jubileum voor Jan Brussen. die 10 jaar de leiding van dit gezelschap heeft. Het nieuwe programma bestaat uit de suite „The Gordian knot un tied" van Purcell, het pianoconcert nr. 2 in G klein opus 22 van Saint- Saëns, waarin Jan Wijn als solist op treedt, de speciaal voor deze gelegen heid door Marius Flothuis gecompo neerde Simfonietta voor klein symfo nie-orkest opus 62 „Spes patriae" en Mozarts „Pariser" symfonie no. 31 K V. 297. Na het concert dat op vrijdag 18 januari in de Rotterdamse Rivièra- hal wordt gegeven, zal het uit 86 le den bestaande gezelschap per nacht boot naar Engeland vertrekken om daar zaterdagsavonds voor 1500 per sonen in de Fairfield Hall te Creydon te concerteren. De opbrengst van dat concert zal zijn voor „The national freedom for hungercampaign". De avond staat in het teken van de En gels-Nederlandse betrekkingen. „The Arnhem Link", een comité te Croy don dat uitwisselingen m?t Arnhem organiseert, zal gedurende twee da gen voor onderdak zorgen. Studenten van alle universiteiten De leden-studenten van het orkest komfn uit alle universiteitssteden: Arnhem 24, Leiden 23. Utrecht 13, Delft 5, Nymegen 3, Tilburg 1, Wa- geningen 3 en Groningen 12. Elk jaar wordt door 't Ned. Studen tenorkest met financiële steun van 't Prins Bernhard-Fonds aan een Ne derlands componist een opdracht ge geven tot het componeren van een werk voor een symfonie-orkest. Ma rius Flothuis. die gisteren aanwezig was op een bijeenkomst waar de tour neeplannen werden toegelicht, wilde over zyn compositie „zo weinig mo gelijk zeggen om er straks anderen zo veel mogelijk over te laten zeg- gen". Hij gaf toe dat hij met het werk weliswaar rekening heeft gehouden met de bezetting van het orkest, maar niet zozeer met de amateursta- tus van de musici. Zyn Simfonietta bestaat uit drie delen, waarvan hij ..Roverssymfonie" voor K. en O. in Casino In elke kunstvorm komen vergeten of miskende figuren voor. Op film terrein is dat bijv. Hans Feher, een Oostenrijker, die in 1933 naar Enge land uitweek en vervolgens naar Amerika emigreerde, waar hij enige jaren geleden in vergetelheid is ge storven. Intussen was een van zijn werken, ,,The Robber-Symphony", De Roverssymfonie, al bekend geworden. Dit werk dateert uit zijn Engelse pe riode. omstreeks 1935 en mag gerust tot de klassieken van de filmgeschie denis gerekend worden. De Roverssymfonie draaide gister avond als film van de maand van K. en O. tweemaal in Casino. Voor wie dit werk nog nooit eerder had gezien is het ongetwyfeld een prettige ver rassing geworden. Feher verstaat de kunst originele situaties te scheppen. De rovers zyn in dit verhaal op zoek naar de schat, die een vrouw in een sok bewaard heeft. Een van hen weet de sok te bemachtigen maar is ge dwongen die in een klein draaiorgel tje te verbergen. De rovers weten op zeker ogenblik echter niet meer in welk orgeltje de schat verborgen ligt, omdat er nog meer van die instru menten blijken te zijn. die als twee oruppels op elkaar gelijken. Dit is op zichzelf al een zeer komisch ef fect. Nog grotesker wordt de toestand als de rovers met deze orgeltjes de besneeuwde bergen intrekken, waar zich een rover ophoudt, de Zwarte Duivel. Tegenover de op geld beluste rovers en hun krampachtige pogingen zich van de schat meester te maken staan de „goede krachten", die de schat beschermen, in de eerste plaats de jongen, die voor het instrument zorkt, en verder zelfs de ezel voor het karretje en de hond, die hen verge zelt. Feher heeft, vooral bij de ont knoping, zeer amusante effecten we ten te bereiken en toch een poëtische sfeer weten te bewaren, die bijzonder treffend is. Hoe primitief het werk eigenlijk is. toch pakt het, omdat het telkens boven de toevallige omstan digheden uitgrijpt. Als minister Marijnen het goedvindt zal begin maart worden begonnen met de verkoop van keukenboter, koelhuisboter die. naar de bedoeling is, bij afgifte door het VIB f2.40 per kilo zal kosten, zodat de winkelprijs omstreeks de 75 cent per pakje zal kunnen komen. Het bestuur van het produktschap heeft hiertoe besloten. Bij de keuring van koelhuisboter worden drie kwaliteitsklassen aange houden: E «geschikt voor export), B (geschikt voor binnenlandse con- sumptie) en I (industneboter). Tot voor enkele jaren werd alle E-boter i geëxporteerd. De laatste jaren echter was er zo veel E-boter. dat niet alles geëxporteerd kon worden. Van daar. dat in het binnenland eerst E- boter en dan B-boter werd afgezet, zender prijsonderscheid. Nu zal, als de plannen van het produkt schap worden goedgekeurd, de B-bo ter onder de naam van keukenboter en voor een wat lagere prijs dan de E-boter worden verkocht. Voor die lagere prijs heeft men dan een iets groter risico, dat men een pakje van wat minder goede kwaliteit treft. Het wachten is nu nog op de be slissing van minister Marynen Boekenweek 1963 „Europa en het boek" De Boekenweek 1963 (30 maart tot 6 april) zal dit jaar als devies voe ren: „Europa en het boek", daarmee de nadruk leggend np de rol die het boek heeft gespeeld in de ontwikke ling der Europese samenleving. In het boekenweekgeschenk, en het boekje in de muze-reeks komt het motief Europa en het boek terug. Het geschenk is ditmaal geen novelle, maar een pocket, waarin veel illu stratie-materiaal een beeld wordt ge geven van de ontwikkeling van Europa. De tekst is van prof. dr. J. Presser. Jan Vermeulen verzorgt de typografie. De titel zal luiden: „Europa in een boek". De muze is gewijd aan gedichten die Nederlandse dichters hebben ge maakt over landen, steden en streken in ons werelddeel en is getiteld: De muze en Europa. Prof. Stuiveling bracht de gedichten bijeen, Jurrian Schrofer verzorgt de typografie, Lotte Ruting* de illustraties. De commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek heeft het Piraikon theater uit Athene bereid gevonden op de gala- i avond een voorstelling te geven van een der oudste voortbrengselen der Europese letterkunde: twee delen uit de Oresteia van de Attische tragedie- dichter Aischulos. De gala-avond wordt zoals steeds besloten met het boekenbal. De verzekering, aan wier wieg een in 1955 in Brussel gesloten Benelux- verdrag staat, kent een waarborg fonds, waaruit schadevergoeding kan worden betaald aan lieden, die door de mazen van deze wet vallen, zoals bijvoorbeeld zy, die gemoedsbezwa ren hebben tegen het sluiten van welke verzekering dan ook. Tot hen behoort de heer Kodde (SGP), die met klem verkondigde, dat verzeke ren uit den boze is. Ook kan een betaling uit het fonds worden geclaimd, als niet kan wor den vastgesteld, wie de aansprake lijke persoon is. Vergoedingen uit het fonds, dat wordt gevoed door de staat en verzekeringsondernemingen, moeten echter uitzonderlijk blijven, stelde minister Beerman Een verge makkelijking op dit punt. zoals die by amendement door de heer Van den Tempel werd voorgesteld, was niet naar zijn zin en hij hield dan ook vast aan de tekst, die het wets ontwerp thans kent. De heer Van den Tempel hield op zijn beurt vast aan zijn amendement, zij het, .voor lopig." Prins Bernhard en de handel Z.K.H. Prins Bernhard zal woens dag 30 januari het nieuwe gebouw openen van de Kamer voor Handels bevordering aan de Laan van Nieuw Oost Indie in Den Haag. Amprirniif III OVERAL KIJKEN..,, MAAR KOPEN BIJ Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA het eerste driftig en voortvarend noemde, het tweede naar binnen ge keerd en het derde deel „op zyn minst uitgelaten". De titel „Spes Pa triae" was hem zo maar te binnen geschoten en hij vond deze wel bij het werk passen. Namens het bestuur van het Nederlands Studentenorkest zei de heer F. J. A. Hartveld dat de musici zeer waren ingenomen met de compositie, gezien de vele interes sante facetten, zoals o.a. het gebruik van syncope, ongewone maatsoorten (14 8 en 10 8> en solopassages voor hout- en koperblazers. Het Nederlands Studentenorkest zal op 21 januari in Den Haag (Ge bouw K. en W.) en 30 Januari in Am sterdam (Concertgebouw) spelen. Nu het Ned. Kamerorkest op het punt staat een tweede tournee naar de V.S. te gaan ondernemen zondag 13 januari vertrekken Szymon Goldberg en de zijnen om 2 uur 's middags van Schiphol heeft mevr. Huet-v. d. Wyck in haar kwaliteit van waar nemend voorzitster van het bestuur het een en ander over deze tournee meegedeeld. In tegenstelling tot de eerste concertreis naar de V.S.. die met 52 concerten in 9 weken tijds misschien iets te veel van het goede was. neemt de a.s. tournee ruim 6 weken in beslag, waarin niet minder dan 40 concerten gegeven moeten worden. De bedoeling om ook de westkust ln de tournee te betrekken kon dit keer nog niet verwezenlijkt worden omdat dt beschikbare tijd al twee weker, r.a terugkeer van de eerste tournee zo goed als volgeboekt was. De reis voert het orkest door 14 sta ten voornamelijk naar kleinere ste den, mei uitzondering van New York (3 concerten), Washington en Bos ton. In Hamilton (Lake Ontario, Canada) zal ook een concert worden gegeven. Het is de bedoeling, dat op elk concert tenminste één Neder lands werk ten gehore gebracht zal worden, waarbij een keuze wordt ge maakt uit Badings (Symph. v. strijk- ork), Flothuis (capriccio v. stryk- ork.), Lar.dré (suite v. strijkork. en piano) en De Fesch (Concerto Gros- so> In Washington za! de gehele eerste programmahelft uit Neder landse werken bestaan. Solisten in de daarvoor in aanmerking komende werken (o.a Bach, Mozart. Havdn) ztfr Janny van Wering, Szymon Goldberg en Thomas Magyar. Extra bezetting van blazers, die in sommige orogramma's nodig is, wordt door een viertal Amerikaanse musici verzorgd. I De kosten voor een zo grote tour nee zyn toch al hoog genoeg. Een geraamu tekort van circa f 50.000,- wordt door subsidie van Nederlandse rijde gedekt. Na terugkeer in Neder land zal het orkest enkele concerten reven onder Van Otterloo en Leo Drlehuijs. o.a. op 12 maart in Lei den Dan worden werken uitgevoerd ran Vivaldi, Mozart en Badings. Gisteren heeft burgemeester i Dassen van Sittard de zilveren legpenning van zijn stad uitge- i midden de echtgenote van reikt aan Toon Hermans, ln het kleinkunstenaar. de PRINS BERNHARD NAAR MEXICO Z.K.H. Prins Bernhard zal eind april naar Mexico vertrekken. Hy zal daar o.a. een voordracht houden in het congres van de Internationale Kamer van Koophandel, dat in mei in Mexico City wordt gehouden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5