Vakbonden willen met KLM-directie spreken Herv. Koningin Willielminaschool in Kooikwartier geopend Brand grijpt in vorstperiode Brandweercommandant Leiden „wij zijn paraat" 3 3 3 3 3 LEIDEN STEUNT VERZOEK VAN N.S. OM SCHIPHOLLIJN Chroesjtsjow in Warschau J tI H« meende echter, dat het bij d( GROTE OPRUIMING „DE GAZELLE" AANWINST VOOR LEIDEN Afwerking is tot in kleinste details uitstekend verzorgd Meredith weer uitgejouwd Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 11 januari 1963 Tweede blad no. 30853 Qlt/jJ /Jffl ItPPH I Weem a,,c üoor**orS5maafrefle/en Bu^r ta7n%?afdèltaB'£L^'van V fff/ f/f_ ff/ f f/OO ff/ om fe voorkomenI de Ned. Ver. van Suikerzieken gister- Propaganda-avontl er. v. Suikerzieken Vier kinderen gedood bij brand in Nieuw-Vennep. Haagse brand maakt 17 mensen dakloos. Twee gezinnen in Utrecht uit brandend huis verdreven. Men behoeft er de krant van de laatste paar dagen maar op na te slaan om tot het opmaken van deze trieste balans te komen. Het was dan ook niet zonder reden, dat de burgemeester onlangs een oproep deed uitgaan om bij gebruik van vuur de uiterste voorzich tigheid te betrachten. Tengevolge van de aanhoudende strenge vorst is het brandgevaar de berichten in de dagbladen spreken een duidelijke taal de laatste dagen sterk toegenomen, terwijl momenteel de brandbestrijding ondanks alle voorzorgmaatregelen, met grote moeilijkheden gepaard gaat. „ZO DROOG ALS GORT" Over het algemeen, zo is het oordeel van de commandant van de Lcidse Brandweer, de heer S. W. Hagedoorn, in een kort on derhoud, dat wij met hem had den, is deze oproep ter harte ge nomen. Leiden, doch dit kan ieder ogenblik veranderen, is tij dens de nu al enkele weken voortdurende vorstperiode ge spaard gebleven voor ernstige branden, met alle daaraan on herroepelijk verbonden fatale gevolgen. De burgerij heeft de ernst van de toestand terdege onder ogen gezien. Hij knoopte daaraan echter onmiddellijk de dringende waarschuwing vast om voort te gaan bij gebruik van vuur grote voorzichtigheid te be trachten. Laat men niet in zijn aandacht verslappen of noncha lant met vuur omspringen, want dit kan funest zijn. Het lang- aanhoudende, vriezende weer en de sterke wind hebben alles wat aan en in een woning zit „gort droog gemaakt". In brand weerkringen noemt men dit „het uitvriezen van vocht". Voorzorgsmaatregelen Hoewel vaak ook by een brand „een ongeluk in een klein hoekje" ligt, zyn er volgens de heer Hage- Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen V. d. WATER Haarl.straat 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Officiële publikatie BESTRIJDING VAN GLADHEID OP VOETPADEN Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis: 1. dat Ingevolge het bepaalde in ar tikel 30 van de verordening op de Straatpolitie der gemeente Leiden de hoofdbewoner of hoofdgebruiker en bij gebreke van deze de eigenaar van een gebouw of onbebouwd perceel een erf daaronder begrepen by sneeuw of gladheid verplicht is: a binnen de door Burgemeester en Wethouders bepaalde tijd de sneeuw en het ijs weg te ruimen van het openbare voetpad, gelegen vóór dan wel langs het door hem bewoonde of by hem ln gebruik zynde of aan hem toebehorende gebouw of onbebouwde perceel, alsmede dat weggedeelte op voldoende wijze met zand, as. turf molm. zaagsel of andere daarvoor bruikbare stoffen te bestrooien; b. te zorgen, dat de sneeuw of het Us. afkomstig van het onder a bedoel de wegruimen, van de openbare weg wordt verwyderd, dan wel wordt ge bracht op de uiterste rand van het openbare voetpad, zodanig, dat voor het voetgangersverkeer voldoende ruimte overbiyft en tevens voldoende openingen voor het afvloeien van dooiwater aanwezig zyn en autobus halten. alsmede brand- en rloolputten vrij blijven. 2. dat zij hebben besloten, dat aan de onder 1 bedoelde verplichtingen moet worden voldaan binnen twee uur na het einde van de sneeuwval of het ontstaan der gladheid, met dien ver stande. dat wanneer de sneeuwval op houdt of de gladheid ontstaat tussen 19.00 uur en zonsopgang, aan bedoelde verplichtingen moet worden voldaan binnen twee uur na zonsopgang. doom voldoende voorzorgsmaatre gelen te nemen. Hy somt ons er een paar op. Zo is b.v. beslist noodzakelijk, dat men ruim een uur voor het naar bed gaan de kachel dit kan in fasen geschieden tempert, 's Nachts behoeft een ka mertemperatuur niet boven de 50 graden te liggen. Elektrische straal- kachels en dit geldt trouwens voor alle warmtebronnen te dicht bij gordynen en meubilair geplaatst, kunnen een gevaarlyke brandhaard opleveren. Uiterst voorzichtig moet men ook zyn met het drogen van wasgoed rond de kachel, vooral te gen het moment, dat dit strijkklaar is. Butagasflessen dienen niet alleen tegen de nacht afgesloten te wor den, doch na ieder gebruik van het toestel. Terdege zal men er ook op toe moeten zien, dat een sigaret, een sigaar of een pyp goed wordt ge doofd. En tenslotte geldt als „alge mene maatregel van bestuur", dat men bij het verlaten van de woning, kantoor, fabriek etc. scherpe con trole toepast op alles wat een brand kan veroorzaken. Het komt de commandant niet overbodig voor, dat nog hedenavond in alle Leidse huiskamers ook Zoeterwoude wordt door de Leidse brandweer bediend het telefoon nummer voor een brandmelding even in het geheugen wordt geprent. Het is een gemakkelijk te onthou den nummer: 3 3333 (5 x drie). Het bladeren in een telefoongids kan bij het uitbreken van een brand men is dan veelal zenuwachtig kostbare minuten verloren doen gaan. Van belang is het ook, dat direct al het mogelijke wordt aangewend om in afwachting van de komst van de brandweer, een brand in de kiem te smoren. Het permanent voorhanden hebben van een emmer water is, vooral in deze vorstperiode, sterk aan te bevelen. Als het kan op iedere etage. Gemeenschapszin Bij het nemen van al deze maat regelen zal ook de gemeenschapszin een woordje moeten meespreken. Vooral in deze tyd van flatbouw en samenwoning. Het heeft zo weinig zin. wanneer gezm A alle maatrege len treft en gezin B niet de uiterste voorzichtigheid bij het gebruik van vuur in acht neemt. Dit is altyd al zo geweest, doch dat geldt in deze tyd in verhoogde mate. Constant paraat Op de Langebrug, zo verzekerde ons de heer Hagedoorn, is men constant met 25 man en nog een achter hoede paraat om op alle omstan digheden voorbereid te zijn. De slecht j begaanbare wegen: sneeuwval en1 gladheid, spelen echter ook de brand- weer parten. By het uitrukken mag men geen enkel risico nemen, dus ook niet dat van het rijden met een te grote snelheid. Een handicap bij snel handelen het is in het verleden reeds voorgekomen vormt in nau we straten het parkeren van auto's aan beide zijden. Automobilisten doen er daarom dan ook goed aan er zorg voor te dragen, dat een be hoorlijke doorgang mogelyk blyft. In dien al deze maatregelen in acht worden genomen, aldus de comman dant. „zullen w-y het hopelyk ook in deze vorstperiode wel klaren". de Ned. Ver. van Suikerzieken gister avond een zeer geslaagde propagan- da-avond gehouden, j Mej. dr J. Terpstra. interniste van het Acad. Zuikenhuis. hield een by- zonder leerzame lezing over: „Com plicaties bij suikerzieken" De vice-voorzitter. de heer W. Pyn- j akker, sprak een „in memoriam" uit, in verband met het overlyden van de NSV-secretaris, de heer N. Bloemen- daal, waarna de vergadering een mi nuut stilte in acht nam. Nadat de notulen waren goedge keurd. volgde de bestuursverkiezing. Het nieuwe bestuur is thans als volgt samengesteld: De heer W. Pynakken, voorzitter; mej. H. C. A. Verhagen, secretaresse, p a Hoge Rijndyk 56. Zoeterwoude; de heer A. v. d. Leek. penningmeester I de heer Q. M. Bentvelzen. vice-voor zitter; mevr. A. J. Stuttenheim-Acket 2de secretaresse; de heer G Rozler 2de penningmeester; mevr. W. Ouwe hand-van Rijn, alg adj I Alvorens de complicaties bij suiker zieken aan een nadere beschouwing te onderwerpen, gaf dr. Terpstra een korte uiteenzetting op welke wijze in ons lichaam onder normale omstan digheden het suikergehalte in het bloed op peil wordt gehouden. Hier voor zorgt de alvleesklier of beter gezegd de zich daarin bevindende klieren (de z.g. eilandjes van Langer- hans. genoemd naar hun ontdekker» die insuline afscheiden en er zorg voor dragen, dat het suikerpercen tage in ons bloed normaal blijft d.w.z. varieert tussen de 80 en 180 milligram per 100 cc bloed By het niet goed of in het geheel niet functioneren van deze ..eilandcellen" blyft het suiker gehalte in het bloed te hoog, dus ze ker boven de 180 m gr. per 100 cc bloed en openbaart zich de suiker ziekte. Spreekster gaf een gedetailleerd overzicht van de complicaties, waar mede de patiënt kan worden gecon fronteerd en die. indien zij door de betrokkene worden genegeerd of niet worden onderkend, tal van ernstige gevolgen en nevencomplicaties tot ge volg kunnen hebben. Zo moet de dia beticus zich primair aan het voorge schreven dieet houden met welk dieet j in vele gevallen kan worden volstaan zonder extra inspuiting van insuline. Bij een infectieziekte w.o. ook een griep, dient de diabeticus zich voor al tijdig onder doktersbehandeling te stellen teneinde de benodigde dose ring insuline te krijgen en te voor komen dat tengevolge van genoemde anti-stoffen zyn toestand dermate verergert dat een niet ongevaarlijke toestand van bewusteloosheid kan in treden. Aan het slot van haar leerzaam en aandachtig gevolgd betoog. wees spreekster er met de meeste nadruk j op, dat het voor iedere diabeticus van het grootste belang is. dat hij zelf medewerkt aan de voorschriften en zichzelf observeert, zodat by de minste afwyking van de normale gang van zaken de benodigde maat- Nog geen antwoord ran minister In een memorandum van de Nederlanse Spoorwegen, waaraan de gemeenten Leiden. Amsterdam en Den Haag en voorts de KLM en Schiphol hun adheasie hebben betuigd is aan de minister van Verkeer en Waterstaat goedkeuring verzocht op een voorstel tot j aanleg van de ..Schiphol-lijn". die van de bestaande lijn Den Haag j Amsterdam zou aftakken in de omgeving van Leiden voor een I directe verbinding via Schiphol naar Amsterdam. Op het memorandum is nog geen antwoord van de minister ont- vangen. Dit werd gisteren meegedeeld tijdens de jaarlijkse pers conferentie van de spoorwegen, die in Utrecht werd gehouden. President directeur Lohmann van de N.S. zag deze nieuwe spoorlyn als een noodzakelijk onderdeel van de openbare vervoersvoorziening in de Randstad Holland. De bereikbaar heid van Schiphol wordt er door ver zekerd en de aansluiting van nieuwe stadswijken op het spoorwegnet Advertentie wordt er door mogelyk gemaakt. De hoge aanlegkosten zullen de exploita tie aanvankelijk verliesgevend ma ken. Ter overbrugging van de onren dabele aanloopperiode zal dan ook nog een oplossing moeten worden ge vonden. Premier Chroesjtsjow van de Sow- jet-Unie is gisteravond per trein in de Poolse hoofdstad aangekomen voor een driedaags bezoek op uitno diging van de Poolse leiders Hy was vergezeld van de eerste secretaris van de Oekraïense communistische par ty. Nikolai Podgorny. zy werden op het station begroet door de leider van de Poolse communistische party, Gomoelka, en de leden van het po litieke bureau van deze party. Chroesjstjow zal met Gomoelka overleg plegen alvorens zich naar Oost-Berlyn te begeven voor het con gres van de Oostduitse communisti sche partij dat volgende week begint. De korte begroetingen geschiedde op een klein station in een voorstad van Warschau. Gomoelka en premier Cyrankiewicz stapten daarna met Chroesjtsjow en Podgamj weer in de trein die hen naar het gebied van Olsztyn in voormalig Oost-Pruisen, zou brengen. In die dichtbeboste en verlaten streek zullen zy hun bespre kingen houden. lueei centralisatie gecompliceerde structuur va.-. h. Dinsdaq 15 ianuari a.s. om 9 uur van LEDEREN KLEDING en toebehoren tegen werkelijk sterk verlaagde prijzen HAARLEMMERSTRAAT 4 TEL. 33186 LEIDEN regelen kunnen worden genomen en kan worden voorkomen, dat zich naast de reeds aanwezige suikerziekte neven-afwykmgen gaan voordoen. Nadat dr. Terpstra nog een aantal vragen had beantwoord werden de aanwezigen verrast met de projectie van de nieuwste NVS-film .Lang zal ie leven". In deze film krygen de toe schouwers een duideiyk beeld van het dagelijks leven van een diabeticus, die evenals ieder ander een lang leven beschoren kan zynmits hij zich houdt aan de speciale voorschriften en tijdig complicaties voorkomt. personeelsbeleid (Van onze Utrechtse correspondent) De bedrijfsgroepen burgerlucht vaart van Sint Raphael (KAB), de Nederlandse Bond van Vervoerspri-- soneel (NVV) en de Christelijke Bc- drijfsgroepencentrale (CNV) hebben de huidige directie van de KLM schriftelijk om een onderhoud ver zocht op korte termijn. Zij willen als vertegenwoordigers van het bij hen georganiseerd? personeel kennisma ken met de nieuwe directie om zich ervan vergewissen, dat bij de komen de reorganisatie ook de belangen van het personeel de aandacht heb ben. Voor twee van deze bonden, de NBV en Sint Raphael, kan het zyn voordeel hebben, dat ir. Den Hollan der voor hen geen vreemde is. Ja renlang hebben zij met oud-NS-di- recteur Den Hollander het overleg over de arbeidsvoorwaarden bij de Spoorwegen gevoerd. De heer Spit. voorzitter van Sint Raphael, ver klaarde ons niet ontevreden te zyn als het overleg met de nieuwe KLM- directie op dezelfde wijze zou wor- den gevoerd als indertijd met de heer Den Hollander by de Spoorwegen het geval was. Gevonden voorwerpen In de maand december zyn de volgende voorwerpen gevonden: kin derbroekjes, kralen ketting, heren handschoenen. dameshandschoenen, sleutels, doos inh. margarine, dames tas, bedelarmbandje, ballpoint, pas serdoos. kinderschoentje, aktentas, kinderpolshorloge. damesschoen, autostep, bankbiljet, herenpolshor loge. waardezegels. damespolshorloge, rozenkrans, enveloppe inh geldsbe drag, rywieltas (dubbel), rubber laars vulpen, nachtzak, regenhoed, mandje, kinderbnl, sigaretten, regencape, lad der, beursje, schop, herenhoed, stan daard, blitzapparaat. sjaal, kinder jurk. weekeindtas, jasje, kinderporte monnee, Jongensjasje, herenschoen, wieldop, stalenboek. halsketting, ka narie. parkiet, ring, doos inh.. be schuit. I Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdag middag tussen 2 en 5 uur. Telefoni sche inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Concert van het Residentie-Orkest Het Residentie-Orkest zal op don derdag 24 januari onder leiding van Bruno Maderna en met medewerking van de violist Christian Ferras in de Stadsgehoorzaal concerteren. Uitge voerd worden het Concerto grossoïng van Geminiani. de Vierde Symfonie van Mendelssohn, het Eerste Viool concert van Prokofjew en La Valse van Ravel. Ds. W. G. de Vries neemt afscheid Ds. W. G. de Vries, predikant van de Geref. Kerk vrijgemaakt) alhier zal zondag 20 Januari afscheid ne men van deze gemeente. A.s. donder dag kan men dit in de Herengracht- kerk reeds persoonlijk doen. Hooglandse Kerk tijdelijk gesloten In verband met de strenge vorst periode zullen er a.s. zondag en zon dag 20 januari geen kerkdiensten in de Hooglandse Kerk worden gehou den In de Pieterskerk is reeds enige malen in de consistorie een dienst gehouden. Hy meende echter, dat het by de I gecompliceerde structuur van het KLM-apparaat er vooral op aan kwam de wil van de directie tot in de laagste regionen tot gelding te bren gen. Met name by drs. Van der Beugel heeft het niet ontbroken aan bereid heid tot overleg, aldus de heer Spit. De overlegsituatie met de directie was de afgelopen jaren gunstig. De moeilykheid was echter om in het gedecentraliseerde KLM-be- drijf, met zoveel hoofden van dienst, die allen in hun eigen sec tor de scepter zwaaiden, de direc tiebeslissingen gerealiseerd te krij gen. Ook drs. Van der Beugel heeft op dit apparaat de tanden stuk ge beten. zei de heer Spit. Daarom meent bij. dat moet wor den afgewacht. wat er in de praktijk terecht zal komen van de optimis tische ideeën van de heer Larive. die zich onmiddellijk voorstander heeft verklaard van het zoveel mogelijk betrekken van het personeel bij het beleid. Een wat minder opgewekt ge luid achtte de heer Spit. ook met b?t oog op de algehele KLM-situatie. meer op zijn plaats, mede omdat ook de heer Larive als vreemde in het bedrijf komt. „Onze contacten in het verleden hebben uitgewezen, dat in vele ge vallen by het KLM-personeel het ver trouwen in het benoemingsbeleid ontbrak. Meermalen werd aan men sen van buiten het bedrijf de voor keur gegeven boven KLM-ers. Dit laatste Is ook de voortvarende heer Larive opgevallen, die zich reeds in dezelfde geest heeft uitgelaten", al dus de heer Spit. Inmiddels heeft de voorzitter van de raad van commissarissen van de KLM, voorlopig tevens voorzitter der directievergaderingen van die maat schappij. dr. ir. F. Q. den Hollan der gistermiddag ook het voorzitter schap van de ondernemingsraad dee KLM op zich genomen, dat totnutoe werd waargenomen door directeur mr. J. van der Wiel. De heer Den Hollander heeft de ondernemingsraad ingelicht over de gebeurtenissen bij de KLM. De Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Leiden heeft het voorrecht gehad de eerste van de zes in systeembouw uitgevoerde scholen in bezit temogen nemen. Zo althans zag ds. D. J. Vossers. de voorzitter van deze vereniging het gisteravond bij de officiële in gebruikname van de nieuwe Koningin Wilhelminaschool in de Sumatrastraat. Eerste van zes systeem- bouwscholen De school voorziet in het stadsdeel De Kooi in een zekere behoefte en daarom was de vreugde van ds. Vos sers nog groter. Met eerbied en dank baarheid dacht hy daarom tijdens zijn openingswoord aan de oud-wet houder .I.C. van Schaik. die zich juist voor de bouw van deze scholen zo zeer had ingespannen. Er heerste alom vreugde over het totstandko men van deze school. By de gemeen te bij de school hoofden en vertegen woordigers van andere scholen, by de juist opgerichte oudercommissie en by de Hervormde wijkgemeente De Kooi. De nieuwe school heeft grote ra men op het zuiden De acht lokalen krygen van twee zyden licht door de grote ramen. De gebruikte kleuren en de toegepaste schakering daarin is fris en modern, doch doet nergens gedurfd aan. De afwerking van de schoo' is tot in de kleinste details uitstekend verzorgd. Het sanitair is keurig en de door ir. T.K.J. Koch ge- kozer stoffering, alsmede de meubi lering van de school is in een woord: af Ds. Vossers stak dit dan ook niet onder dc aanwezige stoelen (banken ziet men zelden meer in moderne scholent tydens zyn openingswoord. Bijzonder trots was hy ook op het Het prachtige handwerklokaal van de nieuwe school. (Foto LD/Holvast) gemeenschapslokaal, dat niet alleen voor instiuctieve doeleinden gebruikt kan worden, maar volgens de voor zitter van de schoolvereniging ook voor het houden van ouderavonden en byeenkomsten van kleine nuttige verenigingen. Hy hoop'e daarom, dat de school ondanks de moderne bouw niet uit de toon zou gaan vallen. Spe ciaal wees ds. Vossers op de door hem voorgelezen bybeltekst uit Ro meinen 12. waarin hij de zinsnede en wordt hervormd door vernieuwing ivan uw denken benadrukte. Voorts hoopte hij dat binnenkort ook de [kleuterschool in dit gebouw zal kun nen woioen ondergebracht en op een goede samenwerking met de andere schelen tot heil van de gehele ge meenschap Wethouder S. Sannes sloot zich gaarne aan by de dankwoorden aan het adres van oud-wethouder van Schaik. De huidige wethouder van onderwijs rakelde nog even ter op frissing van het geheugen de geschie denis an dc systeembouw-scholen op. Weliswaar was met deze .proefschool' de bouwduur ver overschreden vol gens de heer Sannes. doch afgaande op de uitvoering verwachtte hy alle goeds voor de toekomst van de overi ge vijf. Deze zullen indien de vorst periode niet al te lang aanhoudt met tussenperiodes van twee maanden gereedkomen. Dit betekent aldus de heer Sannes. dat niet alle scholen voor hel komende schooljaar gereed zullen zyn Hij verwachtte echter wel. dat zc alle in 1963 gereed zouden komen. Dc heer Sannes noemde de serie scholen een aanwinst voor Lei den. De heer B. Schuurman, hoofd van de gereformeerde school, hoopte op een goede samenwerking, waarvan hy overigens wel overtuigd was. ge zien het atstaan van twee lokalen in de nieuwe school voor leerlingen van zijn school. Namens de hervormde wijkgemeente „De Kooi", sprak ds J Poort, enkele gelukwensen uit aan het adres van de schoolvereniging, aan hei schoolhoofd, de heer C.J W. Br'ttyn. op geestige wyze aan mej. Korts dc lerares en aan de wykge- meente. Niets vergeten De fraaie kleurschakering sprak de heer M.I. de Jonge, die namens de schoolhoofden bij het christelijk on- derwys het woord voerde, nog het meeste aan. Hij vond. dat de bouwers van deze school hebben begrepen, wat een school moet zijn. Dit in te genstelling met de scholenbouwers van vijftig jaar geleden. Er was vol gens hem niets vergeten, nee er was zelfs sprake van enige luxe. Op zich vond hij dat geen bezwaar, daar ook de schoolgaande kinderen best in de gestegen welvaart mochten delen. Hij bracht een gelukwens aan de ouders en sprak de hoop uit. dat de kinderen in leven en gedrag het voor beeld van de naamdraagster van de ze school wylen Koningin Wilhel- mina zouden volgen met het de vies „Christus voor alles" zoekend naar het Koninkrijk. Namens het rk. onoerwijs in Leiden bood drs. JW.J. Wiertz. die vast polshoogte kwam nemen van de kwaliteit en de fraaiheid van twee voor het r k.on- derwys in aanbouw zynde scholen, zijn gelukwensen aan. Ook een oudercommissie voor de nieuwe school is reeds gevormd. Deze oudercommissie bood via mevrouw A de Water - Jansen een fraaie bak met planten aan. Zy was namens de ouders dankbaar, dat de dagelijkse busrit van de kinderen, die voorheen naar de Munnikenstraat moesten, tot het verleden behoorde Hrpelyk gaat er van het onderwijs aan dez«' school een levende getuige nis uit, aldus de heer Brittyn in zyn uitvoerig dankwoord, waarbij hy nie- mana oversloeg. De 29-Jarige negerstudent James Meredith, die maandag heeft gezegd na de examens van deze maand de universiteit van Mississippi te zullen verlaten tenzij de omstandigheden veranderen, is gisteravond by het verlaten van de kantine van de uni versiteit door ongeveer driehonderd blanke studenten uitgejouwd. De de monstranten werden door de politie verspreid, terwyl enige jeeps met soldaten bij de cafetaria gereedston den. Meredith verliet het terrein on der zyn gebruikeiyke bescherming van drie federale soldaten. Jaar ■vergadering O K.N.N.V. De afdeling Leiden van de Kon. Ned Natuurhistorische Vereniging heeft gisteravond in het Rijksherba rium (Nonnensteeg) haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehou den. Nadat de voorzitter dr. S. J Oost- stroom een kort welkomstwoord had uitgesproken, werden de notulen van de vorige jaarvergadering onveran derd goedgekeurd en vroeg de secre taresse. mej. dr. A. S. Timmerman, aandacht voor haar keurig verzorgd, jaarverslag. Uit het verslag bleek, dat de afdeling op een zeer actief jaar kan terugzien en naast tien in teressante en leerzame byeenkom sten niet minder dan 23 excursies or ganiseerde. Ook in 1963 omvat het programma weer een groot aantal activiteiten, w.o. enige excursies in samenwerking met het Instituut voor Natuurhistorische Beschermingsedu catie. Met vreugde werd geconsta teerd. dat het ledental in het afge lopen boekjaar met 15 toenam en thans 89 bedraagt, zodat in 1963 de mschryvlng van het 100ste lid kan worden verwacht. Nadat de penningmeester, de heer J. A. Wijnveldt, mede door een voor delig saldo van f 687.- eveneens een optimistisch geluid had laten ho ren, werd bij de hier na volgende bestuursverkiezing de periodiek af tredende secretaresse bij acclamatie herkozen. Tydens de rondvraag werd met algemene stemmen besloten om in het aankomende seizoen in samen werking met de Ned. Natuurhistori sche Jeugdbond. afd. Leiden, maan- delyks een bezoek aan de Pan van Persijn by Katwyk-Binnen te bren gen, met het doel de daar aanwe zige fauna en flora te registreren en catalogiseren, hetgeen een byzonder leerzaam en Interessant object be looft te worden, waarmede uiteraard geruime tyd gemoeid zal zijn Daar naast werd besloten om te trachten Lz.t. een meerdaagse excursie naar Denekamp (Overyssel) te organise ren. Na de pauze maakte een aantal leden dankbaar gebruik van de gele- genheid tot demonstratie van enkele waardevolle vondsten.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3