Verkoud heid N11 ook as Londen-Rome onder Europese wagen ASPRO DÖNNER triomfeert over MATANOVIC Heren van SVL hebben thuis kans op de winst tegen DSO Adrie Lasterie werkt erg hard in Australië Feijenoord wil naar Reims gaan kijken Spanjaarden uitgefloten Geen voethal Geen toeliten V olleybalprognoses ïïBiS5nnbÜdu^,ZT-e? X |HO^I}ILiUM^renenS KORTEBAAN IN WARMOND 'H Fanfani naar Washington Macmillan naar Italië Zeges voor Geale Lourens en Visser in seliaatswedstrijden Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 10 JANUARI 1963 De gisteren in Barcelona gespeel de voetbal landenwedstrijd Spanje- Frankryk is geëindigd in een doel puntloos gelijkspel. Het Spaanse elf tal werd na afloop door de 65.000 toeschouwers uitgefloten. Het was echter zuiver een uiting van chauvi nisme. want zowel Spanje als Frank rijk speelde een opbouwende partij voetbal. In beide ploegen ontbrak evenwel een schutter, die de aanval len kon afronden. Voor de rust had den de Spanjaarden met linksbui ten Gento en rechtsbinnen Adelardo als uitblinkers het beste van het spel. Na de rust domineerden veelal d»1 Fransen, zy hadden pech toen linksbuiten Sauvage een minuut voor tijd de paal trof. Voor de derde achtereenvolgende maal dit seizoen hebben de KNVB en de afdelingen het volledige voetbal programma voor zaterdag en zondag in verband met de gesteldheid van de terreinen moeten afgelasten. Het betaalde- en amateurprogram ma is opnieuw een week verschoven en wel naar 19 en 20 januari. Op vragen van lezers delen wij nogmaals mede. dat het maken van tochten in de omgeving van Leiden ten sterkste moet worden ontraden. Het Us is zeer onbetrouwbaar. De strenge vorst ten spijt zijn er tenge volge van „sneeuwbroei" vele zwakke plekken. Advertentie Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: (Van onze volleybalmedewerker) Het programma voor de hoofd- en overgangsklasse luidt voor de Leidse ploegen als volgt: Dames, donderdag, gymnasium. Kangeroes—MVC. 20 uur; SVL-CSVD. 21 uur; vrijdag Den Haag. Syréna-Kangeroes. 20 u. Heren, vrijdag, gymnasium: SVL—DSO. 20 uur; Punch—VVS 2. 21 uur: zaterdag, Dordrecht. Delta—VVS 1. 20 uur; Rotterdam Libanon '50 2SVL 2, 20 uur; Den Haag: DES 2 KVC. 20 uur. Wanneer we het programma be zien dan geloven we niet dat er voor de Leidse heren veel muziek in zit. Het gunstigst liggen de papieren voor SVL dat in het een plaats hoger genoteerde Utrechtse DSO geen on overkomelijke barrière op de weg naar de zege heeft. De Utrechters spelen een eenvoudig spelletje met goed serveren en smashen. Dat zy gevaarlijk kunnen zyn bewijst hun 3—0 zege op Polonia. Paul Stikke- lorum en zUn mannen zullen er goed aan doen de zaken van meetaf zeer serieus aan te pakken en aan te blyven pakken tot de winst een feit is. DSO en SVL staan op het ogenblik in de middenmoot, maar met een tendens naar beneden. Bei de ploegen weten dat zij elkaar kun nen hebben en zullen dus alles op alles zetten. SVL speelt in de ver trouwde omgeving van het Gym nasium en dat is een voordeel in een duel waar. naar wij verwachten, de vonken af zullen spatten. We houden het op een 3—2 zege voor SVL. maar erg gerust zyn we niet op die prog nose. Weinig kans VVS zal het In Dordrecht tegen Delta wel niet weten te klaren. Zo wel aanvallend als verdedigend moe ten de Dordtenaren hoger worden aangeslagen dan Henk Kleingeld c.s. Daarbij komt dat VVS dat is wel gebleken mentaal niet veel kan hebben. De ploeg zakt by een minder gelukkig verloop van zaken terug tot nauweiyks 50% van de normale spelkracht. De VVS-reserves zullen tegen Punch al evenmin op winst mogen rekenen. Misschien verkeren de Delft.se studenten nog ietwat in oudejaarsavond-stemming. Is dat 't geval dan zit er voor VVS 2 nog wel een geiyk spelletje in. Wil rekenen echter op winst voor Punch. SVL 2 zal. wanneer het tenminste binnen de ïynen komt met dezelfde formatie als in 1962. geen kans krij gen tegen de Libanon '50-reserves. Temeer niet omdat gespeeld wordt In de Energie-hal. Voor de Leidse vol- leyballers/sters die daar al eens acte de presence hebben gegeven, zegt dat voldoende Alleen KVC zien wij in staat met een zege huiswaarts te ke ren. DES 2 maakt deze competitie een verre van sterke indruk en het lijkt ons dat de Katwykers als zy het hoofd koel weten te houden en geen riskante dingen doen. DES 2 moeten weten te bedwingen Onze prognose: 31 voor KVC Dames Wat de dames betreft. Kangeroes zou een prestatie van formaat leve ren als zy won van MVC. Als we goed zyn geïnformeerd dat is dat Suus Verhoekx c.s. nog geen enkele keer gelukt. Dan deze competitie ze ker niet. zou men geneigd zyn te veronderstellen nu Kangeroes in spelkracht duidelijk is teruggelopen. Uit ervaring echter weten we dat het met de pupillen van Koos Taco nis kwaad „voorspellen" is en dat zij vaak resultaten boeken volkomen te gen de verwachtingen in. Dus hou den we het op Kangeroes: 31. SVL moet CSVD op eigen terrein de baas biyven. Het zou ons tegen vallen van Wil van Galen c.s. indien zij tegen de Delftse gasten niet ver der zouden komen dan het voor hen zo ongeveer traditionele 22. laat staan dat zy een nederlaag zouden incasseren. HHYC HOKY WINT VAN HONGAREN (Van een onzer redacteuren) Ruim 3000 toeschouwers hebben gisteravond op de HOKY-baan in Den Haag kunnen genieten van een boeiende, hoewel af en toe wat slor dig gespeelde partij yshockey tussen HHYC HOKY en de Hongaarse fa- brieksploeg Meteor uit Boedapest. De Hagenaars wonnen verdiend met 83. voornamelijk door het virtuoze stickwerk van de Canadezen Pat Adair (3 doelpunten) en Norman Picco (2 treffers). De vredstryd werd in zeer sportieve sfeer gespeeld. Ge durende de gehele speeltijd kwam slechts één speler op het strafbankje. Dat is wel eens anders geweest De cyfers 83 duiden er misschien op dat de Hagenaars een onbedreigde zege behaalden, maar dat is toch niet waar. De tussenstanden: -0 wyzen er op dat de Hongaren, die wel steeds in het de fensief werden gedreven, pas in de laatste periode door de knieën gin gen. Er was eigenhjk niet zo heel de service een duidelijke 1 5 op croon inrtiviriuoio cionon ah-i;,- Kangeroes komt deze week twee maal in het veld. Na de wedstryd helemaal tegen MVC. moeten Suus Verhoekx 2—2 2—1 c.s. vrydagavond in Den Haag aan treden tegen Syrèna en in die ont moeting ligt voor Kangeroes een zekere winst, als men de service goed lianteert. Zou het overigens niet duideiyke stelling te maken? Acirie Lasterie (18), onze drie voudige Europese kampioene werkt hard in het Australische plaatsje Ryde, ongeveer 10 km. van het grote Sydney, waar zij op 7 november naar vertrok. Vijf maanden lang, waarvan rr nu dus twee van om z>jn. zal zij hier haar techniek en keerpunten perfec tioneren onder de. deskundige lei ding van de zo gei ierde trainer- coach Forbes Carlile. training plaats. Naast de zwem- geen individuele sterren als Adair. I Picco en Iannone, En in de laatste periode bleken zy geen lucht meer te hebben om de Haagse ploeg nog veel in de weg te leggen. Adair zorgde in de eerste periode voor 10. maar ondanks het Haagse overwicht werd het door Bahan 1—1 en door Navas 1—2. Rudi Bakker maakte voor HHYC HOKY direct daarop geiyk. In de tweede periode groeide één man in vorm boven alle andere spelers uit en dat was de Hongaarse doelman Losonczi, die zijn doel met bijzonder grote moed ver dedigde. Nadat Adair in volle vaart frontaal met de balustrade in aan training wordt ook de nodige aan dat ook dacht besteed aan spierontwikke maar hp cphpiHino in 'c monc hoor ling door gewichttraining maar de scheiding in 's mans haar van plaats was veranderd, scoorde Voor wat „zakgeld" verricht Rob Pieterse met een afstandsschot Adrie tussen de trainingen door 3—2 om even later Koutny weer te wat karweitjes voor Carlile of in het zien gehjk maken. Onder donderen- wembad Ook de toejuichingen bezorgde Adair wemoaa. uok HHYC even voor het einde van deze I hadden hun krachten verbruikt en heidskoninginnen uit Scandina wot moesten machteloos toezien hoe Adair. Fodster en Picco <2x) de score tot 8—3 opvoerden. Zaterdagmiddag as organiseert de Warmondse IJsclub op de ijsbaan Poelmeer een nationale kortebaan- wedstryd. Pryzen: f 100.f75—, f 50.—. f 25.f 10.Aanvang 2 uur Het bestuur van de Warmondse IJsclub deelt ons voorts mede. dat de in prima conditie verkerende baan op het Poelmeer ook 's-avonds ge opend is. Iloogo een toern ooi Stahlberg wint nu in 17 zetten. De baardige Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner heeft gisteren een fraaie presta tie geleverd door de sterke Joe goslaaf Matanovic. die 's mor gens zijn hangpartij van O'Kelly had gewonnen, na een boeiend duel te verslaan. De Joegoslaaf brak de partij nog wel af. maar besloot later maar op te geven. Voor dit duel was opmerkelijk veel publieke belangstelling. De dertig-zetten-regel. hoe moei- ïyk ook in de praktyk te hanteren, srhynt toch de deelnemers aan het and Hoogoventoernooi enigszins uit hun ienl gewone doen te hebben gebracht. Be- nel ginnen de grootmeesters gewooniyk 3 met enkele rustige remises, om de A,3 kat eens uit de boom te kijken, nu werd al op de eerste dag het lont in het kruitvat gestoken en stond giste ren het Kennemertheater bij wyze van spreken in lichterlaaie. De wedstrydleiders De Graaf en Orbaan waren zelfs genoodzaakt hulpwedstrydleiders aan te stellen. Dit betekende dat er meer dan twee borden tydnood dreigde en men per bord een waarnemer diende te heb ben. Een bewys dat er partyen met langdurige spanningen zijn gespeeld is nauwelilks denkbaar. Daarnaast waren reeds in de vroege middaguren beslissingen gevallen. Het eenvoudigst kwam Stahlberg met zwart aan het winstpunt. Lan- geweg achtte het na een positionele mislukking in de opening niet meer verstandig afmattend te gaan ver dedigen en gaf na zeventien zetten lu| j Stahlberg kon dus moeiiyk als de held van de dag gelden, maar wie dan wel? Naast Donner wellicht de kleine David Bronstein, die een knappe zege behaalde op Van Schel- tinga. De Nederlandse meester had in een gesloten Spanjaard een nieu we weg bewandeld, doch deze bleek vrij onbegaanbaar te zfin. Hevig in tydnood kwamen Van den Berg en Robatsch. De heren „bedrogen elkaar" in een tik-tak- spelletje en kwamen daarna remise overeen. Het uitspelen van de hangpartijen heeft zUn bezwaren, omdat daardoor 1 het vroege ochtenduur half tien Is uitgekozen. Voor de schakers is dat een onmogelijk tijdstip. Aan het bord van O'KellyPilnik i kon men het meemaken, dat de Belg. die materiaal voor had. na het ver- strijken van de speeltijd opgewekt met vrienden ging hespreken of het al dan niet remise door eeuwig I schaak zou zyn. De vrienden waren Het plan om Adrie tijdens de wintermaanden in Australië te laten trainen is al tijdens de Eu ropese kampioenschappen in Leipzig gerijpt. Carlile acht Adrie bij uitstek geschikt straks in To kio de sterkste Amerikaanse en Australische zwemsters te ver slaan en hij ivas er derhalve zeer op gebrand de Naardense zwem ster enige tijd persoonlijk onder zijn hoede te nemen. Carlile ver trok naar z{jn geboortelaiid, maar vóór Adrie naar Australië kon, moesten nog heel wat moeilijk heden worden overwonnen. In geldelijk opzicht en wat de eisen van Adries ouders betrof, die na tuurlijk wel graag wilden weten waar hun dochter terecht zou komen. Voornamelijk door bemid deling van de heer S. Bolman voorzitter van de Sportcommissie van de KNSBwerden alle moei lijkheden uit de weg geruimd. De afgelopen maanden heeft Adrie zich louter en alleen met trainen bezig gehouden. Driemaal per dag een zwemtrainingwaar van twee keer in het schitterende nieuwe zwembad te Ryde, dat niet minder dan 2\miljoen gulden heeft gekost, 's Ochtends om zes uur moet Adrie, samen met de ge vorderden van Carliles trainings- ploeg, al in het water zijn. Na die eerste training van twee uur, volgt 's middags in een overdekt zwem bad een training van een half uur rt 1 CHCI1 V 11CL ClilUC van Ut4C besteedt de Europese kampioene period een voorsprong. In de derde een uurtje per dag aan Engelse en laatste periode kwam Meteor er les. Om half acht verdwijnt Adrie niet meer aan te pas. De Hongaren „onder de wol". Intussen heeft Adrie al wedstrijden gezwommen. In het zoutwaterbad van noord-Sydney zwom zij tegen het horloge de 440 yards wisselslag met de strikte opdracht van Carlile niet meer dan 80% te geven. Adrie noteerde desondanks de scherpe tijd van 5.34.1. Het wereldrecord van de befaamde Amerikaanse Donna de Verona staat op 5.34.1. Op de zelfde dag won de Olympische kampioene op de schoolslag. Anita Lonsbrough, in Perth bij de Spe len van het Britse Rijk, hetzelfde nummer in 5.38.6 Bij de zwemkampioenschappen van Nieuw Zuid Wales leed Adrie enkele nederlagen, maar als men de resultaten bekijkt mag men over haar resultaten niet onte vreden zijn. Zij verloor de 100 m. vrije slag van Ilsa Konrads tl.03.6 tegen 1.04.7), maar de sprint is Adries sterkste afstand niet meer. De 110 yards vlinder slag verloor onze landgenote met onmerkbaar verschil van de Au stralische Linda Mc Gill, maar haar tijd was voor een niet vlin derslagcrack zeer fraai: 1.12.3. Wonneer wie de woorden van Carlile: „Het zit er in, het zal er uitkomen ook" mogen geloven, dan ziet het er wel naar uit dat Adrie Lasterie nog voor het einde van haar Australische toer be hoorlijke successen zal boeken. Zojuist bereikt ons het bericht dat Adrie bij de kampioenschappen van de staat Nieuw Zuid Wales de 440 yards wisselslag heeft gewonnen in de tijd van 5.35,2, een nieuw Austra lisch record. In Helsinki hebben tien schoon- 1 verkoren werd de 18-jarige Fin- Kaar ina Leskinen (links). ië deelgenomen aan de verkie-tweede werd de 19-jarige ing van Miss Scandinavië. Uit- Zweedse Monica Ragby. TEGENWICHT VOOR PARIJS-BONN (Van onze correspondent in Rome) Na een lange periode van sleur en rust begint er plotseling be weging te komen in de Italiaanse buitenlandse politiek. Het is nu ten volle duidelijk dat Rome. gekant tegen De Gaulle's ideeën over een Europa der vaderlanden, zich niet zonder meer wil neerleggen bij de plannen van de as Parijs-Bonn. En daarom zoekt Rome op zijn beurt samenwerking met Londen. Macmillan heeft een uitnodiging van Fanfani aangenomen en zal van 1 tot 3 februari een bezoek brengen aan Rome. W'aarschynlijk zal hij worden begeleid door de mi nister van Buitenlandse Zaken Home. Aan het einde van deze week de dag staat nog niet vast, maar het zal waarschyniyk morgen zyn vliegt Van de 43 deelnemers aan de na tionale langebaanwedstryd, welke in Genemuiden werd gehouden, was Geale Lourens uil Zutphen de snel ste. Hü won de 500 meter in 47.1 sec. en werd op de 3000 meter tweede achter de 18-jarige Brabantse ontdek king Van Heijst uit Haasteeg. die zegevierde in 5 min. 17.3 sec. De uitslag was: 1. Lourens. 2. Heyst, 3. Pfrommer, 4. Bakker. Van De returnmatch tussen de we reldkampioen in het zwaargewicht Sonny List on en Floyd Patterson zal op 4 april in Miami Beach worden gehouden. De advocaat van Floyd Patterson, Julius November zei. dat Patterson het recht heeft de datum en de stad te noemen, waar het gevecht zal plaats hebben. Reeds eerder heeft de adviseur van Liston, Nilon, medegedeeld, dat Lis- van mening, dat kansen heeft. hy goede winst- ton de stad Baltimore zou prefere- Van vier tot zes heeft de zwaarste ren. Sparta gaat zaalvoetbal spelen De uitslagen van gisteren waren: afgebroken partyen Matanovic (Z.- Sl.)O'Kelly de Galwav iBelgië) 1—0. Parma (Z.-Sl.)—Millie (Z.-Sl.) 1-0. In de tweede ronde van de groot- meestergroep waren de uitslagen: Tan (Ind.)—Millie (Z.-Sl.) afg.. Averbach (Rusl.)—Parma (Z.-Sl.) M'A, Langeweg (Ned.)—Stahlberg (Zweden) 1—0, Ifkof (Z.-Sl.)—Ge- reben (Isr.) afg., Pirc (Z.-Sl.)Tri- funovic (Z.-Sl.) G—O'Kelly de Galway (Belg—Pilnik (Arg.) afg. Donner (Ned.)—Matavovlc (Z.-Sl.) 10. Bronstein (Rusl.)—Van Schel- tlnga (Ned.) 10, Van den Berg (Ned.)—Robatsch (Oostenr.) Vi—V» De stand na de tweede ronde ls: 1 Stahlberg 2 punten. 2-3-4 Van den Berg, Parma, Donner en Bronstein (Van onze correspondent te R'dam) Nu het er wel naar uitziet dat koning voetbal nog een poosje op non actief blijft, gaan de clubs op zoek naar nieuwe wegen om ac tief te blijven. Men kan, zoals Blackpool dat doet in Engeland gaan schaatsen, ijshockey gaan spelen, men kan ook de eenvou digste weg bewandelen en het zaalvoetbal een kans geven. Er waren plannen voor een zaalvoetbaltoernooi in de Ahoy- hal, waaraan alle Rotterdamse se- mi-profclubs, inclusief Fortuna Vlaardingen men sprak zelfs van de oud-internationals zou den meedoen. Naar wij van Denis Neville vernamen is het bij plan nen gebleven, omdat Feijenoord nn-Inil r»rt f rrln m CXI willen van de vrije zondag ge bruik maken om Reims thuis te zien voetballen tegen Rouen. Af gewacht dient natuurlijk of deze wedstrijd doorgaat. Sparta heeft inmiddels zijn maatregelen getroffen. De Rot terdammers spelen zaterdagmid dag in de Haagse Houtrusthal tegen ADO Meestal wordt zaal voetbal met 4 tegen 4 gespeeld, doch de Houtrusthal is groot ge noeg voor 5 tegen 5: een keeper en vier „veld"spelers. Sparta gaat er met 20 spelers naar toe. Aan vang half vier. Zondag is Sparta i7i Delft te vinden, in de Technische Hoge school, voor een toernooi tegen DHC en SHS. Deze wedstrijden „w ro vvr De uitslagen van de onderdelen: 500 meter: 1. Lourens (Zutphen) 47.1 sec.; 2. Pfrommer (Harderwyk) 47.8 sec.; 3. J. van Dyk ('s-Heerenbroek) 48.3 sec. 3000 meter: 1. Van Heyst (Haasteeg) 5.17.3; 2. Lourens 5.21.8; 3. Bakker (IJhorst) 5.30.6. D. W. Visser uit Schagen en mevr. M. A. Rommelaar-Timmerman (En schede). die reeds by verschillende provinciale kampioenschappen de eerste prys wegsleepten, zyn gisteren in Zunderen kampioen van Neder land schoonryden geworden. De uit slag van het nationale kampioen schap was: Heren: 1 en kampioen van Neder land: D. W. Visser (Schagen) 44.3 p.; 2. D. W. Nicolay (Barsingerhorn) 36 p 3. D. N. van der Woude (Zaan dijk) 34 p. Dames: 1. mevr. M. A. Rommelaar- Timmerman (Enschede» 31.3 p 2. mej. A. A. Waayboer (Bergen) 25 p 3 mevr. De Vries-Bruins (Zaandyk) 17 p. Leen Meyering uit Arnhem heeft de langebaanwedstryden in Nieuwe Niedorp gewonnen door twee afstan den op zyn naam te brengen. Marti- nus Pronk, die eerste werd op de 500 meter had in de einduitslag echter een beter puntentotaal. Fanfani eerst naar Washington en zal daar een korte bespreking heb ben met Kennedy. Men mag als vrijwel zeker aanne men. dat Fanfani de zegen van de Amerikaanse president krijgt voor zyn inititatief. De Italiaanse rege ring immers is bereid zich neer te leggen by wat in Nassau, op de Bahama-eilanden. werd bepaald in zake de atomaire bewapening der Westeuropese landen van de NAVO. Tevens is Rome bereid, en meer dan vroeger, steun te geven aan Mac millan by de besprekingen te Brus sel over de toetreding van Engeland tot de EEG. Natuurlyk is men in Parijs over dit alles niet erg inge nomen en beschuldigt men de Ita lianen ervan verdeeldheid te zaaien. Laat eerst. 30 zeggen de aanhan gers van De Gaulle. Engeland toe treden tot de EEG. En dan is het vanzelfsprekend dat er nauwer sa menwerking tussen Londen en het vasteland ontstaat, en ook een inni ger contact tussen Londen en Rome. Dat is een heel mooie redenering, maar in Rome is men nu eenmaal overtuigd dat De Gaulle er nog steeds op uit is om de besprekin gen in Brussel te doen mislukken. Nu moet men niet denken dat alle kringen In Italië het met deze nieu we zeer actieve buitenlandse politiek eens zouden zyn. Integendeel. De rechtervleugel der christendemo craten komt ertegen in opstand en tot die rechtervleugel behoort de voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Zaken In de Kamer van Afgevaardigden. het Kamerlid Bettiol. Deze heer wenst onmiddel lijke blleenroeping van de leiders van •1 om deze zaak te de rechtervleugel bespreken. Verder hebben de fascisten een Tijdens internationale schaats- wedstryden die ln het Noorse plaats- De uitslag was: 1. Meyering (Arn-lje Horten werden gehouden reed de Noor Alf GJestvang de 500 meter in 43.4 sec. Tweede werd Hroar Elvenes ln 43.9 sec en als derde ein digde de Canadees Bob Bucher Elvenes won de 3000 meter, die in de plaats van de 5000 meter werd gereden, in 5.09.8 voor de Canadees Ralph Olin ln 5 17.3. hem) 159 600; 2. Pronk (Warmenhui zen) 158 467; 3. Adrichem (Den Hoorn) 159.700. 500 meter: 1. Pronk 496; 2. Adri chem 50 8; 3. Klaas Blokker (Aker sloot» 51.0. 1500 meter: 1. Meyering 2 37.2; 2. Pronk 2.37.5 3. Adrichem 2.38 7 3000 meter; 1. Meyering 5.32.4; 2. Blokker 5 345; 3 Adrichem 5.36.0. Op het IJsselmeer by Broekerhaven zyn nationale langebaanwedstryden voor heren gehouden. Jan Halfweeg 1500 als de 3000 meter. Veel tegen stand had hy niet. Zyn voornaamste concurrent Nico Houter 'Wognum) kwam op de 500 meter te vallen en zag van verdere deelneming af De uitslag was: 1. Jan Halfweeg 161.450 p.; 2. C. Tol (Volendam) 166.183 p.; 3 E. van der Heyde (Ju- lianadorp) 169 733 p. 500 meter: 1. Jan Halfweeg 48.4 sec.; 2. Cees Tol 52.1; 3. A. Broers (Wognum) 52.4. 1500 meter: 1. Halfweeg 2.45.8; 2. Tol 2 49.3; 3 Van der Heyde 2.51. 3000 meter- 1. Halfweeg 5 43.7; 2. Tol 5 45.9; 3 Dekker (Bovenkarspel» 5 ai De Internationale IJshockeyfe- deratie heeft de loting verricht voor de wereld- en Europese kamploen- .w. ..w.v.. u. n schappen yshockey 1963. die van 7 uit Wieringen won zowel de 500, de 101 .en me^ l7, maart in Stockholm - - - worden gehouden. Tevens werd be sloten. dat Nederland in groep C en Frankryk in groep B zal uitkomen. De voetbalwedstryd tussen de militaire elftallen van Luxemburg en Nederland, die vandaag in de hoofd stad van het Groothertogdom zou worden gespeeld, gaat niet door. Scheidsrechter Baumgartel (West- Duitsland) nam deze beslissing, om dat hij oordeelde dat het terrein te gevaariyk was om op te spelen. De uitslagen van de voetbalwed- stryden, die zyn gespeeld voor de derde ronde van de Engelse beker luiden: Wrexham-Liverpool 0-3. motie Ingediend waarin zy „de re gering verzoeken zich te houden aan de geest van de verdragen van Ro me (de EEG», waar Engeland voor lopig nog buiten staat en zich der halve te onthouden van elke hande ling of elk Initiatief dat zou kun nen worden uitgelegd als in strijd met de bondgenootschappen die Ita lië binden aan andere mogendhe den". Alles wat conservatief is, ziet hier nu eenmaal op naar De Gaulle, wiens voorbeeld drechtse partijen graag zouden willen navolgen. On dertussen ls de samenkom?' der lei ders van de vier partyen die de hui dige regering steunen, rchter de rug en heeft tot een gedeelteiyk resul taat geleid. De christen-democraten hebben beloofd dat nog voor de Kamers ont bonden worden hetgeen over ze ven weken zal gebeuren twee van de vyf wetten die nodig zyn om de verdeling van het land in autonome gewesten mogelyk te maken, aan de Kamers zullen worden voorgelegd. Verder verplicht Fanfani zich na de verkiezingen, die op 5 mei zullen wor den gehouden, voort te gaan met da spoedige verwezenlyking van die on derverdeling van Italië ln gewesten. De republikeinen en de sociaal democraten hebben verklaard dat zy zouden weigeren zitting te nemen in enige regering die de gewesten niet als een van de voornaamste punten op haar programma zou zetten. Zo heeft Nenni ten dele zyn zin gekre gen. Het socialistische partybestuur is thans byeen. maar het ls nog niet zeker of de sterke groep in de socia listische partij, die van mening is dat de christen-democraten zich niet hebben gehouden aan hun beloften en die het kabinet-Fanfani daarom ten val wil brengen, tevreden zal zijn met wat werd bereikt. Zouden de socialisten verdere steun aan de regering onthouden, dan treden de republikeinse ministers af en wordt de crisis, die reeds een maand lang dreigt, een feit. wy geloven echter niet dat het zover komen zal. Noorse vissers varen weer uit De vyftigduizend Noorse vissers, die sinds 1 Januari hebben gestaakt, zijn gisteren weer aan het werk ge gaan na een voorlopige akkoord tus sen hun vakbond en de regering. De vissers eisen een verhoging van de vispryzen met tien procent. In Zuid-Afrika nieuwe diamantexploraties De Zuidafrikaanse regering heeft besloten om het gebied van Konug- gas, in het district Namakwaland in de Kaapprovincie, weer voor dia mantexploraties open te stellen. Namakwaland. dat bekend staat om zyn bodemrijkdommen aan dia manten van goede kwaliteit, werd 35 jaar geleden door de regering afge sloten. in bepaalde streken van Ka- maggas werd zelfs een betonlaag van omstreeks 7.5 centimeter op de grond gelegd om de daar ln do grond aan wezige onmeteiyke rykdom te be schermen. Het gebied was met prik keldraad afgezet, terwyi gewapende politiemannen met honden dag en nacht voor de verdere bewaking zorgden. Het besluit om daar thans explora ties mogelhk te maken, houdt ver band met het opvangen van moge lijke gevolgen van boycot van Zuid afrikaanse goederen, waartoe kortge leden in een door de Algemene Ver gadering der Verenigde Naties aan genomen resolutie werd opgewekt Bovendien heerst er op het ogen blik een tekort aan sierdiamanten, terwyi de pryzen hoger zyn dan ooit. Er zyn reeda tussen 1.500 en 2 000 aanvragen voor grond in Komaggas

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9