FEESTELIJKE VOORSTELLING DER „HAAGSCHE COMEDIE1' (M>2LA kunst; kaleiöosQ^gp N.T.B. acht houding N.T.S. tweeslachtig Ovaties en bloemenzee Kon. zilver voor J. Wtie Boer Gelukwens van minister Ca Is Musici met rug tegen muur Nationale show in Boskoop "Opgericht 1 maart 1860 7* Woensdag 2 januari 1963 Tweede blad no. 30843 Advertentie Is- Zoekt U een GOUDEN ARMBAND H-. of f 300.- voor f 70.en f 100.- en f400. v. d. WATER Haarlemmerstr. 207, heeft hem. Grote keuze in alle prijzen. Beroemd Russische ballerina - 92 - te Parijs overleden Veertig jaar bij Slachthuis I biliteit in de groep. Hij zei voorts ver heugd te zijn, dat ook veel jongeren tegenwoordig de weg naar de tot De nieuwjaarsvoorstelling van de Haagsche Comedie in de Ko ninklijke Schouwburg te Den Haag heeft ditmaal een bijzonder '«feestelijk accent gehad, want het gezelschap herdacht hiermee ceriijn 15-jarig bestaan. De minister van O. K» en W. mr. J. M. L. |e°^Th. Cals, de commissaris der Koningin in de provincie Zuid- ?rsHolland mr. J. Klaasesz, deburgemeester van de residentie mr. ewH. A. M. T. Kolfschoten en andere autoriteiten, woonden de gala- bij. ïo Ter gelegenheid van het jubi- en.eum werd „Venus bespied" van Jhristopher Fry in de vertaling van Jert Voeten opgevoerd, Met deze opvoering werd gelijk Pl_;emeld beoogd eer te bewijzen wijlen Cees Laseur, die destijds ooan „Venus bespied" de regie voerde, Een tiental acteurs en actrices - an naam spelen in „Venus bespied" ed.en spel waarin een Engelse hertog ~"Dt de ontdekking komt dat de zomer jkj'an zijn leven voorbij is en dat hij 3lc ijn zorgeloze spel met de liefde moet 25pgeven Het stuk speelt zich voor en >en deel af in de sterrenwaeht in het 38,ark van de Hertog. De hertog van Altair (Paul Steen bergen) heeft een zoon Edgar (Wim n_ an Rooy) die de strijd met hem )r- ianbindt om de gunsten van het stneisje Perpetua (Anne-Marie Heyli- a- ers». de dochter van de rentmees- er Reedbeck (Bob de Lange». Op het oó oneei verschijnen ook drie oude lief- 40 les van de Hertog, Rosabel Anny o- e Lange», Jessie (Ida Wasserman» n Hilda (Myra Ward», de exentrieke utler (Joris Diels), een lakei (Kees looien» en de zoon van de rentmees- er (Manfred de Graaf). De regie oerde Paul Steenbergen, de décors /erden gemaakt door Harry Wich en 00 le kostuums door Hans Noordhoek legt. Wij komen op de voorstelling 30 lader terug. Hulde van velen k. Na afloup. toen het langdurige ap- »laus was verstomd en er ruimte ge- a, naakt was in de bloemenzee, was het 5: ijd vooi de toespraken. Minister Cals ''9 lerscheen als eerste op het toneel s" mi uiteen te zetten, hoezeer de over- er icid en hij persoonlijk ingenomen ;ijn met de Haagsche Comedie. On- lanks kleine strubbelingen die er wel m ;ens voorkomen in de „Mariage-a- '0 rois" van overheid, toneelgroep en nuze. De minister is reeds 12 jaar j. :en trouwe bezoeker van de Kon. v" ichouwburg. Hij verzekerde, dat „de iude dame", de overheid, het huwe- ijk gaarne financieel zal blijven teunen. 10 l n Nadat namens de Vereniging van Trienden van de Haagsche Comedie 5' ;n uit naam van het administratieve- >n technische personeel gelukwensen, geschenken en bloemen waren aan- jeboden, was het woord aan Paul Steenbergen. De huidige directeur en eerste ac teur Paul Steenbergen, dankte voor le hulae. Hij memoreerde zijn schouwburg al dan niet in enge lenbak - weten te vinden. Toen hij uitgesproken was werd het Wilhel mus gespeeld en na een „driewerf hoera" voor de Koningin verliet het publiek dc zaal. Velen zijn daarna nog byeengeko- men in hel oude stadhuis, waar B. en W. van Den Haag 'n ontvangst aan boden. Burgemeester Kolfschoten en de voorzitter van de Haagse Kunst- I stichting, jhr. mr. M. P. M. van Kar- nebeek, \oegden hier nog vele vrien- vriendschap en goede samenwerking delyke «oorden toe aan hetgeen met Cees Laseur, die de basis is ge- j reeds ter ere van de jubilerende weest voor de „teamgeest" en de sta- I „Haagsche Comedie w as gezegd. Marijke v. tl. Lugt De Russische ballerina Olga Preo- brajenskaia, die in het Rusland van voor de oorlog voor de Tsaar heeft gedanst, is zaterdag op de leeftijd van 92 jaar in Parijs overleden. De danseres heeft tot verleden jaar nog lessen gegeven in de beroemde Wakker Studio te Parijs. Onder haar Dat verklaart dan ook het bezoek B voormalige leerlingen telde z(j Mar- van de wethouder van bedrijven. Ir. \T vt c got Fontevn, Rosella Hightower en JJ.O. van Hoek. de directeur van eroua eil V .rt. Marjorie Tallchief. het Openbaar Slachthuis, de heer H Het laatste jaar van haar leven I Vu>' 'nk'" '«ehngschet. - woonde zij in een tehuis voor ouden van dagen in Parijs, in haar kamer waarvan de muren behangen waren met foto's van haar optreden in het keizerlijk theater te Moskou De be grafenis zal morgen plaat-s vinden. Naar aanleiding van tegenstrijdige berichten over de actie van j de leden van de Ned. Toonkunstenaarsbond om na 1 januari 1963 niet meer voor de NTS op te treden, deelt het dagelijks hoofdbe stuur van de NTB het volgende mee: ,.De mededeling van de NTS dat op 17 juli j.l. overeenstemming werd bereikt over de, regeling van de medewerking van toonkunstenaars aan televisie- uitzendingen, heeft betrekking op een tariefafspraak voor het jaar 1 1962. Deze afspraak kwam tot stand nadat 2]/£ jaar getracht was met de NTS tot overeenstemming te komen. De NTB weigert zich aan dit bedrijfstempo van de NTS aan te passen. De chef-dirigent van de Scala in Milaan Cavasseni hieeft de aan de Ned. Opera verbonden dramatische sopraan Marijke v. d. Lugt gecontracteerd voor de reeks opvoeringen van Pon- chielli's opera ,.La Gioconda". die in de komende zomer onder Cavasseni's leiding in het oude Romeinse theater van Verona (60.000 zitplaatsen) zullen wor den gegeven. Marijke van der Lugt heeft de vorige week in Milaan deelgenomen aan een auditie voor de bezetting van deze opera. De Amsterdamse Premières te Haarlem en Rotterdam Dp gisteren gegeven eerste voor stelling in het nieuwe jaar in de Haarlemse Stadsschouwburg was om verscheidene redenen een bijzondere gebeurtenis. De toneelgroep Centrum gaf de landelijke première van twee eenakters van de Britse toneelschrij ver Harold Pinter. Guus Hermes trad weer op na een afwezigheid we gens ziekte van 5 maanden. Het ge zelschap gaf ook een voorstelling van een nieuwjaarsfantasie van H. L. Prenen. Tot besluit volgde een receptie aangeboden door het ge meentebestuur van Haarlem aan de toneelgroep Centrum. De banden tussen deze toneelgroep en Haarlem worden steeds nauwer. Daarom geeft zij dit seizoen de premières in de Haarlemse schouwburg. In Rotterdam leidde het Nieuw Rotterdams Toneel 1963 in met een voorstelling van „Kimbelyn" van van William Shakespeare in een vertaling van Hans Andreus. on der regie van Richard Flink. De hoofdrollen waren in handen van Lia Dorana en Rie Gilhuys, Coen Flink. Lo van Hensbergen. Robert de Vries. Bernhard Droog, Steye van Brandenberg en Johan Schmitz. Der traditie getrouw volgde na af loop een nieuwjaarswens, die jaar geschreven door Marinus van Hene- gouwe met muziek van Seye van Brandenberg en onder regie van Aart Brouwer. Een gezellige receptie, besloot deze feestelijke nieuwjaarsvoorstelling. Tijdens een gezellige intieme bijeenkomst in zijn woning aan de Terwee- weg in Oegstgeest is op oudejaarsdag de heer J. W. A. de Boer gehuldigd. Op de 31ste december ging de heer De Boer niet alleen als hoofdkeurmees ter-opzichter van het Openbaar Slachthuis in Leiden met pensioen, hU sloot op die dag precies een veertig jarig dienstverband af. gastvrij ontving een boeket bloemen en de jubilaris de gebruikelijke enve loppe met inhoud. Alvorens de jubi laris op zeer geestige en met anekdo tes versterkte wijze zijn dankwoord kon spreken, kreeg hij nog prettige woorden aan te horen van de voor zitter van de personeelsvereniging, de heer N. van Dijk, en van de heer J.A. Vochteloo namens de collega- keurmeesters. Laatstgenoemde bood de jubilaris naast gelukwensen ook een boekenbon aan. enkele afdelingschefs en de voorzitter van de personeelsvereni ging aan de jubilaris, die wegens een lichte ongesteldheid de toespraken en huldigingen in de huiskamer moest aanhoren. Wethouder Van Hoek deelde na een korte toespraak met genoegen mee, dat de heer De Boer door H.M. de Koningin begiftigd was met de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ir. Van Hoek had tevoren in een korte toe spraak reeds de loopbaan van de ju bilaris in grote lijnen geschilderd. Daaruit bleek, dat de beginperiode toen de heer De Boer als keurmees ter in de buitendienst ging optreden, beslist niet gemakkelijk was. Tal van gemeenten rondom Lei den konden zich slechts moeizaam verenigen met de beoogde samenwer king op het gebied van vee- en vlees keuring. Vla de buitendienst, de dienst aan het slachthuis kwam de wethouder op de benoeming tot hoofdkeurmeester-opzichter in 1944. Alvorens de koninklijke onderschei ding bekend te maken, overhandigde ir. Van Hoek de -jubilaris een oorkon de van het gemeentebestuur, waarop Wijziging prov. wegenplan Ged. Staten van Zuid-Holland hebben Provinciale Staten een voor stel doen toekomen, dat voorziet in enkele detailwijzigingen van het pro vinciaal- en tertiair wegenplan. De wijziging van het provinciaal wegenplan en de nauw ermee samen hangende wijziging van het tertiair wegenplan is een gevolg van hetgeen overeengekomen is met de gemeente Alkemade bij de onderhandelingen over de overdracht aan deze gemeen- woorden van iot en waarden^ voor Oude Wetering. Het voorstel tot wijziging van het de trouw verrichtte werkzaamheden zyn geschreven. De heer Vis roemde de grote ijver en toewijding van de heer De Boer. Ook de heer Vis releveerde het pio nierswerk in de buitendienst, waar bij hij eerbied en waardering zei te hebben voor de eerste keurmeesters, waarvan de jubilaris er een was. Hij dankte voor de prettige samenwer king, overhandigde mevrouw De Boer. die het onverwachte bezoek CORRESPONDENTIE M. H. te L. Aan Hare Majesteit de Koningin. Paleis Soest dijk. Aanhef: Majesteit of Mevrouw. tertiair wegenplan voor zover betreft de tertiaire weg no. 11 (Zoeterwoude —Hoge Ryndijk) is een gevolg van een verzoek van B en W van de ge meente Zoeterwoude om te bevorde ren, dat de te zijner tijd aan te leg gen verbinding tussen de O mm ed ijk en de aan te leggen omlegging van de provinciale weg no. 17 om Zoeter woude op het tertiair wegenplan wordt geplaatst. De aan te leggen verbinding met een lengte van 2050 m zal teza men met de te zijner tijd te recon strueren Ommedijk een korte en goed bruikbare verbinding vormen tussen de rijksweg langs de Rijn en de pro- vincialeweg no. 17. Voorts zullen de beide dorpsdelen van Zoeterwoude te weten Dorp en Hoge Rijndijk I beter worden verbonden en zal vooral na de realisering van het industrie gebied langs de Rijndijk de aan Op 17 juli 1962 werd uitdrukkelijk afgesproken dat voor 1 januari 1963 met de bonden nieuwe besprekingen zouden worden gevoerd over de over eenkomst. voor 1963. Op 7 november jl vond een bespreking plaats over één punt van de tarieven. Het is dit ene pun: dat door het NTS bestuur op 13 december jl. werd goedgekeurd. De NTB-leden hebben dit niet ge daan, integendeel. Het voorstel van de NTS werd in een ledenvergade ring op 14 december jl. verworpen. Bovendien werd aan het NTB be stuur opgedragen verdere onderhan delingen te voeren over alle hangen de kwesties waarover schier dage lijks moeilijkheden zijn met de om roepverenigingen. De NTS zegt onderhandelingen te willen voeren, doch de praktijk be wijst het tegendeel. De NTB weigert opnieuw een periode van twee jaar of langer te wachten totdat de NTS bereid is een overeenkomst te slui ten. De gehele situatie is een gevolg van hel feit dat met de bonden wel gesproken wordt over honorering maar nat de voorwaarden waarop de honorering betrekking heeft een zijdig door de NTS worden vastge steld. Deze tweeslachtige toestand wordt door de NTS niet langer aan vaard. Het is onaanvaardbaar dat door een tanefafspraak met de NTS de musici verplicht worden hun presta ties zonder enige vergoeding af te staan aan de componenten van de Ned. Radio Unie, de Rono, de ROZ. de draadomroep en de wereldom roep. De musici staan wat de te- NIVEA beschermt [Toiu-née van het Studenten Orkest De jaarlijkse tournee van het Ned. Studenten Orkest, die met een concert in Bergen op 17 jan. begint, wordt ingeluid met een repetitieperiode van 14 dagen in het Noordhollandse kunstenaars plaatsje Bergen. Op 4 januari houdt het orkest daar zijn feeste lijke intocht. De burgemeester ontvangt dan een origineel ca deau. Op het programma voor deze elfde tournee, die opnieuw onder leiding staat van dirigent Jan Brussen, staan werken van Purcell en Mozart de sinfonetta voor klein symfonie orkest „Spes Patriae" van Marius Flothuis (een in opdracht gemaakte compositie) en het tweede pianocon cert van Saint-Saëns met Jan Wijn als solist. Het Ned. Studenten Orkest geeft in de periode van 17 t/m 30 januari 12 concerten, t.w. in Bergen <17 januari), Rotterdam (18 januari) Engeland <19 januari), Den Haag <21 januari), Utrecht (22 januari), Haarlem (23 januari), Groningen (24 januari). Arnhem (25 januari). Eindhoven <26 januari), Heerlen (28 januari). Nijmegen <29 januari) en Amsterdam <80 januariTijdens het gala-slotconcert in Amsterdam zal ook de opbrengst van deze tournee, die bestemd is voor het Ned. Studen ten Sanatorium en het Universitair Asylfonds, worden overgedragen. gen de technische registratie en re- produktie aangaat met de rug te gen de muur. De technologische werkloosneid, speciaal onder amuse mentsmusici, is ook in Nederland zeer groet. Deze zaak is mede de in zet van de strijd tegen de NTS, een strijd die voortgezet zal worden tot dat volledige overeenstemming is be reikt. De actie verloopt buitenge woon gedisciplineerd. De hier en daar dooi de omroepverenigingen aangeboden contracten voor de tele visie worden door de musici bij de NTB gedeponeerd, aldus de NTB. Advertentie Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT zangeres ,s ook gecontracteerd 0()|^ LtMtleilal Cn ill (le |)l'i izdl voor een aantal voorstellingen ir ajviviviiui j.a* |#i Na de San Francisco, waar zij de rol van Kundry in Wagners Parsi fal gaat zingen. Ned. Kamerorkest naar de V.S. Het Nederlands Kamerorkest on der leiding van Szymon Goldberg zal binnenkort naar de VS vertrekken, waar het van 15 januari tot 3 maart een tournee zal maken. Dit is de tweede maal, dat genoemd ensemble in de nieuwe wereld zal optreden. Vóór zijn vertrek geeft het Ned. Ka merorkest nog een afscheidsconcert op maandagavond 7 januari in de Rolzaal in Den Haag. Op het pro gramma staan werken van Bach, Mozart, Barber en Flothuis. Solis tische medewerking verleent de vio list Thomas Magyar. aanleg van deze verbinding zal het belang van het als Nieuwe Na de vele tentoonstellingen, die reeds waren georganiseerd, hield ook de weg bekend staande gedeelte van de Boskoopse Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging „Boskoop en omstreken" tertiaire weg no. 11 aanzienlijk afne- i een Nationale show in het Beursgebouw „Florida" te Boskoop. Niet minder men evenals dat van een gedeeie dan 700 dieren waren ingezonden: hoenders, konünen. cavia's; sier- en JJg gj het J^memen van G. S om watervogels en sier- en postduiven. Hans Rosbaud -68- overleed te Lugano Veelzijdig dirigent Tengevolge van een hartaan val is te Lugano op 68-jarige leeftijd de bekende dirigent Hans Rosbaud, die veelvuldig het Concertgebouworkest diri geerde, overleden. Hans Rosbaud heeft zich spe ciaal grote bekendheid verwor ven door zijn hartstochtelijke propaganda voor de moderne muziek, daarnaast waren zijn interpretaties van de werken van Mozart en Bruckner al even aandachttrekkend. Hij werd in 1895 in Graz (Oosten rijk) geboren en was een zoon van een bekende pianiste. Na zyn muzi kale studies in Frankfort, was hij van 1921—1929 directeur van de Mu- sikhochschule in Mainz, waar hij te vens dirigent was van het stedelijke symfonie-orkest. In 1937 werd hij belast met de muzikale leiding in Münster. Tijdens de oorlogsjaren met die in Straatsburg. In 1946 kwam hij aan het hoofd te staan van de Münchener Philharmoniker. Als leider van de Siidwestrund- funk in Baden verwierf hij zich sinds 1948 mede een voortreffelijke naam. In vele plaatsen en landen o.a. Zürich. Frankrijk (als dirigent van het „Orchestre National", het „Or- chestre du Conservatoire de Pa ris" en in Aix-en-Provence. in Span je. Italië en de VS kreeg Hans Ros baud een grote reputatie. Voor de verbreding van het oeuvre van moderne componisten als We- bern. Alban Berg, Stockhausen, Schönberg en Pierre Bouber heeft deze veelzijdig bekwame dirigent steeds In de bres gestaan. Hem werd in 1952 de Schönbergmedaille van de Internationale Vereniging voor Nieuwe Muziek toegekend. Aan Hans Rosbaud is ook in menig opzicht de betel-mis der muziekfeesten te Do- nau Eschingen te danken geweest. Een der grote figuren uit het he dendaagse muziekleven is met hem heengegaan.... De voornaamste resultaten, o.m. behaald door vijf Leidenaren waren: Grote Hoenders, haan jong: mevr. Oostendorp-Hemelrijk 1 z.z.g. met ereprijs (Weesp). Idem, hen Jong: mevr. Oostendorp-Hemelrijk 1 z.z.g. (Weesp). Trio jong: mevr. Oosten dorp-Hemelrijk 1 z.g. met ereprijs (Weesp). Holl. Hoen, zilv. zw. gel., haan oud: B. Blanken 1 z.g. Goudpel, haan oud: B. Blanken 1 z.g. met ereprijs. Idem, haan jong: D. Boer 1. z.z.g. Leghorn, zwart, hen oud: me vrouw de Greef 1 zz.g. (Boskoop». Idem, haan jong: mevr. de Greef 1 z.z.g. (Boskoop.). Brahma, licht, haan oud: I. A. van Veen 1 z.z.g. (Gouda). Idem. hen oud: mevr. de Greef 1 z.z.g. en 2 z.z.g. met ereprij zen (Boskoop». Idem, hen jong: I. A. van Veen '1 z.z.g. met. ereprijzen (Gouda». Welsummer, haan jong: A. A. Smit 1 z.z.g. Lekkerkerk iIdem, hen jong: A. A. Smit 1 zz.g. (Lekker kerk). Idem. haan jong: A. A. Smit 1 z.z.g. met ereprijs (id.). Idem, hen jong: A A Smit 1 z.z.g. (id.). Ply mouth Rock, gestr., haan jong: D. B Kers 1 «z.g. (Raalte». Wijandotte wit. haan oud: W. Bly leven 1 z.zg. (Leiden). Idem. hen oud: W. Blij - leven 1 z.z.g. (Leiden). Idem. haan jong: W. Blijleven. 1 z.z.g. (Leiden». Plymouth Rock Koekoek, haan jong gestr E Bobeldijk 1 z.zg. (Boskoop». Cochin zwart, haan oud: C. J. van Leeuwen 1 z.z.g. met ereprijzen I n"u{r~'T - naKKt i In de Amsterdamse Stads schouwburg heeft de Comedie gisteravond de traditionele gala première van Vondels Gysbrecht van Aemstel gegeven. De regie berustte bij Han Bentz van den Berg, die dit keer ook de titelrol vervulde. De rol van Badeloc/i werd voor het voetlicht gebracht door Ank van der Moer. Decors en kostuums waren van Wim Vesseur. De Gijsbrecht-première werd bijgewoond door de minister van Buitenlandse Zaken. mr. J. M. A. H. Luns, en de Amsterdam se burgemeester, mr. G. van Hall. Na afloop werd. zoals gebruikelijk de bruiloft van Kloris en Roosje op gevoerd. voorafgegaan door de Nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel, geschreven door Evert Werkman. De wens werd onderbro ken door een minuut stilte, ter nage- NieuwkoopE. Bobeldijk 2 z.z.g (Boskoop). Idem, haan jong: C. J. v. Leeuwen 1 zz.g. met ereprijs Sierduiven, Saks. Ekster Kropper, rood: Fer. Botterweck 1 z.z.g. met ereprys (Valkenburg). Pauwstaart, wit. doffer oud: M. Coolen 1 z.z.g. met ereprijs. Neurenberger Leeuwe rik. doffer oud: Joh. Lolkama 1 zz.g. met erepijs iDokkum». Spreeuwduff, zwart, duif oud: L. de Groot 1 zz.g. I met ereprijs (Stolwijk). Gekapt Dof- fer jong: L. de Groot 1 zz.g. met ereprijzen (Stolwijk). D. B. Tuime laar. zwart, doffer oud: J. de Mey 1 zz.g. (Leiden). Idem, duivin jong: J. de Mey 1 zz.g. met erepijzen (Lei den). O. H. Tuimelaar, wit doffer oud: J. de Mey 1 z.z.g. (Leiden». Zwanen, wit paar jong: A. Deelen 1 z.z.g. (Gouda). Fazanten, goud haan oud: J. P. Kasius 1 z.z.g. met ereprijs. Idem, hen oud: A. de Greef 1 z.z.g, met ereprijs (Boskoop). Mam- mouth Kalkoen, haan oud: L. H. C. v. Zwieten 1 z.z.g. Konijnen. Vlaamse Reus, konijn grijs, ram jong: J. Beukers 1 zz.g.; 2 z.z.g. met ereprijs (Zegveld). Idem, ijzergrauw, voedster jong: H. J. van Rijn 1 z.z.g. met ereprijs Cs-Graven- land). Idem, blauw, ram oud: C. M. Noordhoek 1 z.z.g. met ereprijs (Ze venhuizen). Idem. voedster oud en voedster Jong: C. M. Noordhoek 1 zz.g 1 z.z.g. (Zevenhuizen). Idem, wit. ram oud: D. H. v. d. Berg 1 z.z.g. (Gouda). Idem, voedster oud: A. Blij- I leven 1 z.z.g. met ereprijs (Nieuw koop». Idem, ram jong: D. A. v. d. Berg 1 zz.g. (Gouda». Idem. voed ster jong: J. van Rijn 1 zz.g. met ereprijzen CsG ra ven land). Franse Hangoor, ram jong en voedster jong: P. J. Vermey 1 z.z.g.; 1 zz.g. (Nieuw koop). Idem, ijzergrauw: ram oud en voedster jong: P. van Os 1 zz.g 1 zz.g. (Reeuwijk). Idem, ram jong: D. Bavelaar 1 zz.g.; 2 z.z.g. (Leiden». Idem, bont. ram oud: J. Vermeulen 1 z.z.g. met ereprijs (Leiden). Groot Zilver. L zwart: Sj. v. d. Burg 1 z.zg. met erprys (Zoetermeer)Wener wit, ram oud: E. Rietveld 1 z.z.g (Gou da). Idem, voedster jong: E. Riet veld: 1 z.z.g. met ereprijs (Gouda). Idem. voedster oud: P. Zwanenburg 1 z.z.g. met ereprijs (Leiden». Belg Haas. ram oud: H. B. de Graaf 1 z.z.g. Moercapelle)Idem. ram jong: J. L. Tormeyn 1 z.zg. (Delft). Havanna, voedster oud: W Klip 1 z.z.g. met ereprijs (Waardenburg Alaska, Idem, voedster jong: D. F. Ridderhof 1 z.z.g. (Delft). Rex, zwart, ram jong: mevr. Oostendorp 1 z.z.g. (Weesp). Idöm, voedster jong: G. Morrenhof 1 z.z.g.; 2 z.z.g. met ere prijs. Idem, wit, ram jong: T. v. d. Velden 1 z.z.g. met ereprijs (Moer capelle). Idem, voedster jong: T. v. d. Velden 1 z.z.g. (Moercapelle). Midd. BI. Marter, ram jong: H. P. v. d. Burg 1 z.z.g. met ereprijs (Zoeter meer). Klein Chinchilla, ram oud: D. N. v. d. Sluis 1 z.z.g. met ereprijs (Edam). Idem, voedster jong: C. Beyneman 1 z.z.g. (Bodegraven). Tan, zwart, ram jong: D. Boer 1 z.z.g. met ereprijzen (Zegveld). Idem. voedster jong: W. Spaans 1 z.z.g. met ereprijs (Den Helder). Midden, geel, voedster oud: T. den Houdijker 1 z.z.g. met erprijzen (Gouda). Idem. ram jong: K. Klomp 1 z.z.g. met ereprijs (Gou da). Pool Roodoog, voedster oud: N D. Bakker 1 zz.g. (Boskoop). Idem ram jong: A. J. Ponse 1 zz.g. (Zoe termeer). Idem, voedster jong: A. de Greef 1 z.z.g. met ereprijs (Boskoop) Kleurdwergen. ram jong. voedster I jong: A. C. v Rossum 1 z.z g.; 1 z.z.g. (Gouda). L. BI. Marter, voedster jong: I N. D. Bakker 1 zz.g. met ereprijs 'Boskoop) Gladhaar Zwarte Beer. jong: D. A. Deelen 1 zz.g. met ere prijzen (Reeuwijk). Idem. zeug oud: i N. D Bakker 1 z.z g. met ereprijzen Boskoop). Idem. zeug jong: N. D. z.z.g. (Boskoopi mede teneinde een naar verhou ding tot andere delen van de provin cie te groot aantal tertiaire wegen in deze omgeving te vermijden na de realisering van de thans naar hun mening op het tertiaire wegenplan te plaatsen verbinding Prov. Staten een voorstel te doen, de Nieuwe weg en bedoeld gedeelte van de Weipoortse weg van het tertiaire wegenplan af te voeren. Hierboven Hans Bentz van den Berg (Gysbrecht van Aem stel) en Ank van der Moer, (Badeloch). dachtenis aan Koningin Wilhelmina. Heilwensen werden uitgesproken aan het adres van de Koningin en van de regering. Thomasvaer en Pie- ternel, gespeeld door Johan Fiolet en i Mimi Boesnach. brachten een grote ijskast ten tonele, waaruit zij, aan 1 het slot van hun wens, een zware bijl I te voorschijn haalden. Deze bijl was i bestemd voor burgemeester Van Hall, teneinde er de Bijlmermeer- knoop mee door te hakken. Thomasvaer sprak tot de Amsier- damse burgervader „Oh. Gysbrecht, zet getroost v schouders onder dit werk en jaag met deze bijl de kogel door de kerk, opdat het ganse vólk uw strijdkreet moge horen. Wij laten I jong: C. J. v. Leeuwen 1 z.z.g 1 ons niet door ministers ringeloren". |2 z.z.g. met ereprijzen (Nieuwkoop). 1 landse Padvinders Postduiven: Klas 1: 1 J. de Jong; 2. C. v. Grieken (Gouda); Klas 2: 1. J. de Jong (fraaiste»; 2. G. de Waal 'Gouda»; Klas 3: 1. J. de Jong (beste op één na) (Gouda»; Klas 5: 1. J. de Jong, Gouda; Klas 6: l.C. van Grie ken 2. J. de Jong (Gouda): Klas 7: l. C. v. Grieken; Klas 8: 1 C v. Grie ken; Klas 9: I J de Jong: klas 10: 1. C. v. Grieken; Klas 11 t m. Klas 19: 1. J. de Jong; Klas 20: 1. G. v. d. Vliet en Zn. (allen Gouda). Leidse resultaten Naast de vijf reeds genoemde Lei denaren behaalden ook andere leden van de Leidse Pluimvee en Konijnen sportvereniging (LPKVgoede resul taten; t.w. in de afdeling sierduiven. Krulduif bl. sch. doffer jong: J. Rijnsburger 1 GG: idem duivin jong J. Rijnsburger 3 GG; Vinkduif: Rood-zwart. doffer oud: W. v. Pola- nen 1 ZG; D. gestr. duivin oud: N. de Mey 1 ZG; Stett. Hoogvlieger. Bl. zwart doffer oud: N de Mey 1 ZG: idem zwart get. duivin oud: N. de Mey 1 ZG; idem doffer jong: N. de Mey 1 ZG; idem Bruin gestr. duivin jong: 1. de Mey 1 ZG; O. H Meeuw. Blauw duif jong: W. v. PPolanen 1 GG Konijnen Vlaamse Reus Ram jong: P. v. d. Leek 2 ZG; idem Voedster jong: L. A. Visser 3 ZZG; P. v. d Leek 2 ZZG; Franse Hangoor Bont ram oud: P J. Vermey 1 ZZG met ereprijzen:- Groot Chinchilla, Voed ster jong: A. M. v. d. Lee 2 GG: Alaska. Ram Jong: A. Duivenvoorde 1. ZZG met ereprijs. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Woerden (toez.) (vac CV Graafland» J. Jongerden te Brucheni en Kerkwijk GEREF. KERKEN (vrUgem.) Bedankt voor Kantens J. W. Beek man te Arum. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Kalamazoo (USA) A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. Pater van Kilsdonk blijft in functie De Bisschop van Haarlem zal pater J. van Kilsdonk niet uit zyn functie van studentenmoderator verwijderen, aldus deelde het secretariaat van het bisdom Haarlem mee. De bisschop heeft nader overleg ge pleegd met kardinaal A. Ottaviani, bereffende de moeilijkheden, welke er gerezen waren naar aanleiding van de redevoering van pater Van Kilsdonk voor de St. Adelbertsver- eniging te Rotterdam op zondag 30 sepember 1962. Het Heilig Officie handhaafde zijn bezwaren tegen de wijze waarop pate* Van Kilsdonk in deze rede ten op zichte van de Romeinse curie stel ling nam. Gezien echter de in Ne derland door de kerkelijke overheid ondernomen stappen en de reactie op deze redevoering laat het Heilig Of ficie ook eventuele verdere maatre gelen over aan de plaatselijke bis schop. P. Merkelijn overleden Op 68-jarige leeftijd is gisteren ge heel onverwachts te zijnen huize in Oegstgeest overleden de heer P. Mer- kelyn, die gedurende bijna veertig jaar bedrijfsleider is geweest bij A, W. Sijthoff's Uitge\ersmaatschappiJ N.V. aan de Doezastraat. De heer Merkelijn heeft zich zijn gehele leven intensief bezig gehouden met de vakopleiding in het Grafische bedrijf. Als voorzitter van de dis trictscommissie voor de leerlingenop- leiding van de Federatie van werk gevers in het boekdrukkersbednjf heeft hij daarvoor veel en hoogst verdienstelijk werk verricht. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal a s. vrijdagmiddag geschieden om 3 uur op de begraaf plaats nabij het Groene Kerkje. Geen kerstboom verbranding In verband met de weersomstan digheden ga t de kerstboomverbran ding hedenavond op het Schutters veld niet door. De aan deze verbranding verbon den verloting zoals bekend ont ving ieder kind voor de vandaag op het Schuttersveld of by de speeltui- ram jong: A Duivenvoorde en door deputaties van de distric'ts- 1 7.z.g. met ereprys «Nw.hout» Idem. ;af van de Nederlandsche Gidsen voedster jong. H A van Eyk 1 zz.g Beweging, het Nederlandsch Padvin- met ereprijs^ (A'dani). Deilenaar. ram dersgilde. de verkenners van de Ka- t t_„.. tholieke jeuccibe- egmg en de Neder- Paclvimlersdienst in de Marekerk Het district Rijnland van de Ne derlandse Padvinders organiseerde ae laatste padvind<st)ersdienst in 1962, in de Marekerk. Oubaas J. J. G. van Petegem, as sistent districts-commissaris voor Voortrekkers, leidde deze dienst, waarin hy oubaas A. Beekes. ere- commissaris van het district, die op 5 dcember onverwacht overleed, herdacht. De dienst was gebaseerd op Jesaja 40 3031 en werd bijgewoond door 19H» w. een groot aantal jongens er. meisjes nen ingelevérde*keretiwm%en'T<>tU^ -"jjggjg is echter gehandhaafd gebleven Mor gen vindt de trekking plaats. De Gem. Reiniging zal de bomen aan de diverse inleveringsplaatsen ophalen en dan voor verdere afvoer zorgdra gen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3